De Danaiden vlamde tegen Wordt Kwiek als vanouds Mercasol-verhaal wordt erg eentonig N0RTHA EN HVS VERSTEVIGEN KOPPOSITIE DE ZIJL/LGB sleept punt weg bij PSV Verdiende overwinning Forescate Scylla-dames speelt beslissings wedstrijd om plaats in ereklasse Veldritzege Cock v.d. Hulst Leidse atleten voorin bij Waranda - loop Turnzeges junioren Meerburg en Groen Wit Sportschool Van der Luit succesvol op NK taekwon-do Diok in mineur LEIDSE COURANT PAGINA 15 Van onze korfbalmedewerker LEIDEN - De Danaiden heeft de „oude-5- Meihal-tijden" gistermiddag even doen herleven, want Wordt Kwiek werd in een sfeervolle wedstrijd met 14—10 ge klopt. De Danaiden vlamde als vanouds en vooral de combinatie Filemon/Brugman werkte prefect met Yvonne Devilee en Ciska Peters. Vreemd genoeg moest de Leidse ploeg eerst een achterstand goed maken alvorens aan de opmars begonnen kon worden. Met de pauze was het ver schil van 2 punten dan ook al in Danai- dens voordeel, wat na de wisseling nog groter werd toen de Hensen equipe via knap samenspel naar 14—7 opstoomde. Begrijpelijk het De Danaiden toen de teugels iets vieren en in die laatste 5 minuten kon de Friese ploeg profiterend de nederlaag beperken tot 14—10. De Danaiden start net zo verrassend als op het veld, als dat maar niet verkeerd afloopt. Nap(Brugman(elk 3x), Filemon en v.d. Leek(elk 2x), Ciska Peters (2x), Nieske Filemon en Yvonne Devilee scoor den. Beide Leidse vertegenwoordigers in de overgangsklasse verloren. Fides Pacta toch wel verrassend van Pams, dat met 7—6 F.P. de baas bleef. Twee goed spe lende ploegen ondervonden erg veel hin der van het voortijdig fluiten van De Vos, die weinig de voordeelregel toepaste. Slechts een maal bezat Fides een voor sprong en dat was kort na de pauze, die met 44 was ingegaan. Pams was gestart in een moordend tempo. In de 2e helft nivelleerd Pams de 4—5 achterstand en had bij 7—6 de definitieve voorsprong in handen. De Algemene verloor ternauwernood en na een zenuwslopende slotfase van For- tuna, dat met 13—11 won. Aanvankelijk ging het gelijk op, maar bij 4—4 sloeg Fortuna haar slag. Na een half uur was het iet wat geflatteerd 8—5 voor de Delf tenaren, die na het kéren nog een kwar tiertje hun gang konen gaan. Toen kwam De Algemene onverwachts nog razend knap terug. Het werd van 11—6 118 en vervolgens 12—8 en toen was het weer de beurt aan de blauw-witten, die met vier minuten spel voor de boeg op 12—11 belandden. In de laatste minuut kon For tuna het alles of niets spel van De Alge mene afstraffen en opgelucht ademhalen. Bij de Algemene speelde Henneke Redel een sterke partij. Eersteklasser Zuiderkwartier kwam in Dordrecht tot een knappe 9—9 tegen Quick, dat van geluk mocht spreken met de deling. De Leidse ploeg had voortdu rend een voorsprong, die echter niet gro ter was dan 2 punten, op de helft was het overigens gelijk (5—5). De slotfase ging Zuiderkwartier leidend in met 79, maar Quick slaagde alsnog in de opzet een punt te redden. Top kwam eveneens tot een knappe de ling, want Kinderdijk kwam in eigen huis niet verder dan 11—11. En dan nog te weten, dat Top kort na rust met 4—9 leidde! Kinderdijk profiteerde van een kleine inzinking en het werd prompt 8—9 en bij 10—10 was de strijd weer open. Pernix verraste enorm met een 8—7 zege op Harga, dat ook wel eens betere tijden gekend heeft. Harga nam wel 1—3, maar na dertig minuten was het 4—4. Kort na de wisseling nam Harga voor het laatst de leiding. Via 5—5 liep Pernix door naar 7—5 en ondanks Harga's laatste stuip trekking won Pernix toch dankzij v.d. Raans vierde goal. Tweede klassen - Ons Eiland verpletterde Dubbel Zes met 13—4 na een overigens in dit verband vreemde ruststand van 3—1. Dubbel Zes was geen partij voor een soepel draaiend Ons Eiland, bij wie Frans Bierens 6 maal scoorde. KNS verloor enigszins teleurstellend van DKV, dat aan het duel via 6—7 twee winstpunten over hield. KNS kwam van 0—1 op 3—1. Met 3—2 werd er gerust, waarna DVK op 3—3 kwam. DKV kwam opnieuw terug nadat KNS op 4—3 was belang. KNS haalde vervolgens knap, maar werd in de slotfase alsnog geklopt (67). Crescendo verloor net aan van Blauw Wit'51, dat met 8—9 aan de positieve kant van de score bleef. Op de helft bedroeg het verschil overigens al 4 punten(2—6), waarna de thuisclub in het 2e gedeelte sterk terugvocht. Crescendo kwam op 4—6 en na 5—8 werd het nota bene 8—8! Het keihard werkende Crescendo ging vervolgens toch nog de boot in. Omdat Blauw Wit na de 9e goal op balbezit ging spelen. Derdeklasser Fiks speelde in het verre Strijen 9—9 tegen Ventura en datzelfde resultaat maakte de andere derde klasser Fluks thuis tegen Actief. Fiks had meer moeite met de accommodatie (de veld afmetingen waren minimaal) dan met de tegenstander. Toen moest Fiks in de slot fase 7—9 ombuigen in 9—9. Fluks kwam tot hetzelfde resultaat nadat er met 64 voordeel was gerust. Het was geen hoog staande wedstrijd, maar de spanning ver goedde veel, zo niet alles. De Noordwij- kers hadden voortdurend een nood sprong, die niettemin op het laatste nip pertje uit handen moest worden gegeven. Nieske Filemon (uiterst rechts) kijkt gespannen toe hoe bij de korf een gevecht om de bal afloopt. Lidia v.d. Helm op uitstekende wijze de geblesseerd ^geraakte Van onze handbalmedewerker LEIDEN In de regionale der de klas blijven de beide verte genwoordigers uit het rayon Leiden de dienst uitmaken. Northa en HVS omzeilden bei den een lastige klip en nestel den zich stevig aan de kop. Aanstaande zondag za! in een rechtstreeks duel worden uitge maakt wie voorlopig de ran glijst mag aanvoeren. Northa had het niet bepaald gemakkelijk in de Rotterdamse Jong Ade speelde tegen het Energiehal tegen Snelwiek. Ma- Delftse EDH een goede eerste ry v.d. Berg en Thea Terheide helft. Via een mooie opening- zorgden weliswaar voor een 0-2 streffer van Plonie Olijerhoek voorsprong maar de Snelwiek- 'en twee treffers van Lidia v.d. verdediging tastte daarna zeer Poel kwam Jong Ade op 3-0. Na ver in de tweede lijn aan zodat de Delftse tegentreffer miste Ank v.d. Bosch en HVS hield een overwicht. Lenie v.d. Bosch eiste met 2 treffers haar aandeel in de score op terwijl Sjanie Waayer als vanouds domineerde en in die tweede helft driemaal scoorde. Bij het eindsignaal van de goed leidende arbiter Zwart uit Leiden kon HVS verdiend met 10-5 de puntjes thuishou- het opzetten van een vloeiende combinatie voor Northa erg moeilijk werd. Daarbij was de gladde vloer van de Energiehal een extra handicap. Snelwiek kwam tot 2-2 maar via Hilda v.d. Berg en Ineke Streng kon toch met een 3-4 voorsprong worden gerust. Na rust had Northa wat meer vat op de Rot terdamse verdedigingswijze en nam snel afstand. Margreet Geerlings en tweemaal Leidy Vogels zorgden voor 3-7. Mary v.d. Berg benutte daarna één van de drie door haar genomen strafworpen en Ineke Streng nam de negende Northa treffer voor haar rekening. Snelwiek kwam nog wel terug tot 7-9 maar de overwinning van Nort ha kwam niet in gevaar. De .heren wonnen in een zeer spannend duel van EDH in Delft. Er werd goed gespeeld, vooral het taktisch concept werd goed uitgevoerd en Northa bleef steeds op lichte voor sprong. De 9-10 voorsprong werd in de eerste tien minuten na rust uitgebouwd tot 9-13 maar EDH kwam terug tot 15- 15. In de laatste minuut scoorde Sjaak van Diemen uit een vrije worp-tric de winnende treffer voor Northa: 15-16. HVS speelde sterk tegen de An- cora-reserves. De aanval was beweeglijker dan de Rotterdam se en het was dan ook zeker verdiend dat HVS met 5-2 de leiding nam in de eerste helft. Cobia Elstgeest, Ria v.d. Krogt, Trees van Santen en tweemaal Sjanie Waayer waren de schut ters. In de tweede helft verving Hel ma v.d. Geest een strafworp, maar schoot even later toch 4-1. Na rust kwam Jong Ade door twee treffers van Helma v.d. Geest op 6-1 maar toen EDH tweemaal snel achter elkaar scoorde, raakte de ploeg volko men onnodig in paniek. EDH profiteerde van het vele balver lies door te gehaast schieten en kon met een aantal break-outs naast Jong Ade komen: 6-6. MMO had niet zoveel moeite met het puntloze Duinoord en liep in de eerste helft vrij ge makkelijk uit naar 3-7. In de tweede helft verzuimde MMO uit te stappen waardoor Dui noord toch nog gevaarlijk terug kwam. Bovendien groeide de Haagse keepster naar een grote vorm en MMO had niet veel geluk meer met de schoten. De 6-8 overwinning was verdiend. Doelpunten: Margré Volwater 3, José Elstgeest 2, Adrie v.d. Leij- den 2 en Cobi Salm 1. De heren van MMO hadden een veel betere conditie dan de Dui noord reserves, hetgeen vooral in de tweede helft tot uitdruk king kwam. De 5-9 ruststand werd toen snel omgezet in een royale 8-19 overwinning. Warmunda dames stelden teleur door een kansloze 4-9 nederlaag tegen de reserves van HMSH. Bij de Warmondsen werd on georganiseerd gespeeld. Reeds bij de rust (1-5) was de neder laag onafwendbaar. De heren waren veel sterker dan Northa 2 en de 21-13 overwinning had veel hoger kunnen uitpakken als er wat zorgvuldiger.met de vele kansen was omgesprongen. Van onze basketbalmedewer ker AMSTERDAM - Het verhaal van Mercasol/Leiden wordt zo langzamerhand mateloos een tonig. Dat zaterdag ook de uitwedstrijd tegen Delta Lloyd in Amsterdam verloren (101—75) ging zal niemand meer verbazen. Mercasol is duidelijk te zwak voor de ere divisie. Het blijkt zelfs niet meer mogelijk om redelijk te genstand te bieden en dan blijft het publiek natuurlijk weg, want verliezen is tot daaraan toe, maar als een te genstander zich niet eens meer behoeft in te spannen om de punten te pakken is de lol er wel af. Delta Lloyd heeft waarschijn lijk nog geen wedstrijd gehad, waarin alles zo gemakkelijk ging. Mercasol moest m ae Apollohal aantreden met een geblesseerde Walker Banks, die alleen in de eerste helft kon spelen en na rust op de bank bleef. Niettemin scoorde hij nog tien punten tegen een schotpercentage van 63. Hij miste echter de kracht om on der de borden het nodige werk te verzetten. Mercasol verloor de wedstrijd zeer regelmatig. Delta Lloyd nam een voorsprong van 8—0 en bouwde die via een rust stand van 53—51 regelmatig uit naar een overwinning van 101-75. Mercasol leed de nederlaag op alle fronten. Op schotpercen tage (43 tegen 53%) maar zeker ook onder de baskets. Van de verdedigingsrebounds pakte Mercasol 48%, terwijl van de aanvallende terugkaatsers slechts 30% in (veilige) Leidse handen terecht kwam. De eni ge, die het niveau van Delta Lloyd kon benaderen was Pe ter Kop, die niet alleen negen rebounds pakte, maar ook zijn puntentotaal sinds lange tijd weer boven de tien joeg: 14. Topscorer was Al Williams met 29 punten, die echter maar 35% schoot en het daarin duidelijk moest afleggen tegen zijn Amerikaanse tegenspelers bij de Amsterdammers. Smith scoorde 35 punten (56%) en Davis 30 (50%). Misschien dat nieuwkomer Bob Huisman rust kan bren gen in de ploeg. Het is nodig, maar ook veel te laat natuur lijk, want op de inhaalpartij tegen Kinzo na zit het eerste deel van de competitie erop en de zaak voor Mercasol/Lei den ronduit hopeloos. Stand eredivisie: Kinzo 17—28, Remington 18—26, Pio neer/Punch 18—26, Buitoni 18-24, Delta Loyd 18-"22, TransoI/RZ 18—20, NN Donar 18—18, Gerard de Lange 18—8, Arke Stars 18—4 en Mercasol/ Leiden 17-2. Bij BVO is de klap van de vorige keer erg hard aangeko men. De nederlaag tegen Mid land is door de Alphense ploeg niet goed opgevangen. Wellicht is het onderschatting van de tegenstanders of is er binnen het team iets mis. In elk geval verloor BVO voor de tweede maal in successie. Ditmaal bleek Spakenburg te sterk voor de voormalige koploper, bij wie alleen Jan Schappert tot een redelijke prestatie kwam. Via een ruststand van 32—33 (BVO had overigens voorgestaan met 12—27) werd het gelijkmatig 67—58. Jan Schappert was met 19 punten topscorer. Ook bij Lisse gaat het niet goed. Er werd wel gewonnen van Racing Agon, maar bin nen het team rommelt het. De bom barstte vorige week en twee spelers (Henk Wals en Frans Broekhof) stapten op. Het team heeft dat verbes (tot nu toe) kunnen opvangen. Agon werd via 46—40 bij rust met een nederlaag van 101—84 naar huis gestuurd. Jan Wil lem Jansen en John de Bruin waren met respectievelijk 22 en 20 punten de beste scherp schutters. De winnaars van de De Zijl/LGB-strandloop Strandloopzege voor Kerkvliet en Van de Burg Van onze tafeltennismedewer- ker LEIDEN Het damesteam van Scylla heeft door een 6—4 over winning in de uitwedstrijd te gen Interlance het totaal van zijn wedstrijdpunten op 16 ge bracht, evenveel als medepro- motiekandidate Evro Salaman ders. Zaterdag a.s. zal worden uitgemaakt wie in de volgende competitie in de dames-ereklas se mag gaan uitkomen. De wedstrijd tegen Interlance gaf weer een oppermachtige Sandra de Kruijff te zien met winst in al haar enkelspelen, Lies van Winsem won eenmaal minder en Marjan Zoetemelk won eemmaal. In de ereklasse dames speelde Avanti een goede partij tegen Tanaka. Naast de driemaal winst van Bettine Vriesekoop wist Annemiek Smits nog twee overwinningen binnen te halen. Els Vreeburg kwam niet tot winst en omdat het dubbel voor Tanaka was werden de wed- strijdpunten verdeeld. Dames Avanti 2 heeft de promotie, on danks 10—0 winst op Luto, niet gehaald omdat Megacles in deze competitie een punt meer be haalde. Dames Avanti 3 kon het juist niet redden tegen VVV 2 en verloor met 64. Annelies Timmermans en Mirjam Ach terberg scoorden elk tweemaal. NOORDWIJK Aan de Lange- velderslag werd dit weekeinde Van onze hockeymedewerker voor de tiende maal de door de NOORDWIJK De wedstrijd Zijl/LGB in samenwerking met i FORESCATE—NOORDWIJK onze krant georganiseerde moest omgezet worden daar het strandloop gehouden. De be- terrein Adegeest onbespeelbaar langstelling was, ondanks het i was. De Voorschotenaren wa- slechte weer en het moeibjk te ren feller en sneller dan de belopen strand opvallend groot. 1 Noordwijkers en ook omdat Maar befst zevenhonderd Hans Montanus gisteren on- „strandlopers" gaven acte de grijpbaar was en Forescate in précense - honderd meer dan Benny Ramakers de beste man vorig jaar. Na spannende strijd Van het veld had, was de eind- werd Ben Kerkvbet uit Roelofa- j uitslag 02 geen verrassing, rendsveen eerste op de vier kilo- j Hans Montanus bet 0—1 aante- meter, terwijl Van de Burg kenen toen hij een schot van (Noordwijkerhout) bij de acht j Edwin Dekker van richting ver kilometer-lopers als nummer i anderde. Na dit doelpunt bleef een finishte. Forescate aandringen en creeer- de zich nog meer kansen, maar I voor doelpunten moesten ze I wachten tot de tweede helft. Lex Montanus die drie weken op non-actief heeft gestaan door 1 een blessure, viel de tweede helft op non-actief heeft gestaan door een blessure, viel de twee- j de helft bij de Voorschotenaren t,„„„ I in. Hij zag al snel een gat in de P I Nnnrdwiiksp vprdpdipine pn dat Om geheel veilig te zijn had TOV nog een punt nodig uit de wedstrijd tegen Blue Star; toen het eenmaal 5—3 was geworden was de spirit eruit en bet men Blue Star nog op 5—5 eindigen. Jac. van Veen en Ruud Alkema de wonnen elk twee enkelspe len, winst in het dubbel verte genwoordigde het vijfde punt omdat Ted van der Ploeg juist iets tekort kwam. SCO Edek verloor met 7—3 van Victory 55 omdat tweemaal winst van Ferdinand Thung en eenmaal van Jaap Polak te wei nig waren. Avanti 1 speelde een goede wed strijd tegen kampioen NOAD. Het gelijkspel ontstond door tweemaal winst van Jan van Wetten en Theo Louwers en eenmaal van Peter de Groot. In dezelfde klasse verloor het reeds gedegradeerde De Tref fers van Jaski Quick. Middenstandsbank-Scyba was alleen belangrijk voor ervaring en statistiek en de 10—0 eind stand was een feit ondanks de goede tegenstand van Bert van Schie. /Scylla 2 speelde 5—5 te gen SKF maar moet degraderen omdat het eerste team dit doet. ScyUa 3 verloor met 8—2 van door eveneens op 16 wedstrijd- punten is geëindigd. Theo Bak ker en Joly Sojinuh scoorden 1 elk eenmaal. Ton l'Ami zorgde voor de helft van het aantal punten dat Docos behaalde tegen Diveko. De 6—4 einduitslag werd mede bepaald door Gerard van der Klaauw met tweemaal winst en eenmaal door Fred Bracké. Amroba-Do- cos 2 werd volgens verwachting 0—10, derhalve uitrusten voor het trio Waaijer, Gerritse en Ro denburg. De dames van Docos zijn door het gebjkspel van AMVJ tegen Rapidity toch nog veibg geëindigd. Het reeds gepromoveerde Avan ti 2 had geen bijzondere moeite met Wibats 5 en won met 7—3, door driemaal winst van De Ruiter, tweemaal van Peter Groot en eenmaal van Steenber gen alsmede het dubbel. ScyUa 4 gaat een trapje lager na verbes met 9—1 van Heerlen. Rini Hansen zorgde voor de te- genscore; Dick de Roode nam de plaats van Erik Noest in. Scylla 5 won met 8—2 van AMVJ omdat het dubbel werd verloren en Wekker eenmaal moest incasseren. Tegen Evro Salamanders zal een beslissings wedstrijd om een plaats in de overgangsklasse gespeeld wor den. Noordwijkse verdediging en dat betekende 0—2. De wedstrijd bleef ook na dit doelpunt aan- trekkebjk door de kansen die beide partijen kregen. Een chao tisch Noordwijk en een Foresca te dat het verder wel geloofde konden hier geen gebruik van maken, zodat 0—2 ook de eind stand werd. LEIDEN moest naar Heemstede om tegen runner-up Alliance haar leidende positie te verdedi gen. LMHC die uit meestal beter speelt dan thuis, bewees dit oo gisteren weer. Een sterk aanval lend Leiden kreeg veel kansen en halverwege de eerste helft benutte Wouter v.d. Berg er een van door na een solo te scoren. Leiden verslapte even, hetgeen meteen 1—1 betekende, maar schakelde daama weer in de hoogste versnelling. Albance kon dit duidebjk niet bijbenen, en het was abeen aan het slech te benutten van kansen te wij ten, dat Leiden pas ver in de tweede helft op 1—2 kwam. Henk v. Veen nam een voorzet van Jan v. Beek ineens op zijn stick en dat was teveel voor de Heemstedese keeper. Gerard Croll bepaalde vlak voortijd de eindstand op 1—3 door een mis ser in de Albance achterhoede af te straffen. ROOMBURG had in de wed strijd tegen Zoetermeer voor een verdedigend concept geko zen en probeerde via counters toch tot scoren te komen. Het werd een enerverende partij, waarbij de Leidenaren een strafpush onthouden werd, toen uit een strafcorner van André Wendt die Geert Reyns verleng de de Zoetermeerse keeper op de bal ging zitten. Kansen kre gen beide partijen, maar doel punten vielen er niet, zodat de beginstand tevens de eindstand werd. Kemperman en V.d. Wiel wisselen kop Van onze schaakmedewerker LEIDEN De jeugdtopscha- kers John v.d. Wiel (Philidor) en Hans Kemperman (LSG) hebben in de zesde en voorlaat ste ronde van het jeugdschaak- kampioenschap van Leiden (ca tegorie t/m 19 jaar) stuivertje gewisseld. Kemperman moest zijn eerste plaats afstaan aan zojn concur rent door een verrassende ne derlaag tegen J. Bakker van de schaakvereniging "Daniël Note- boom" uit Noordwijk. V.d. Wiel, in de 4e ronde op een haif punt achterstand gezet door de remi se tegen W. Heemskerk (LSG), maakte tegen B. Verra (LSG) geen misstap en staat nu een half punt voor op Kemperman. De beslissing in dit spannende jeugdkampioenschap valt zater dag 8 dec. a.s. in de zevende ronde. V.d. Wiel zal dan moeten aantreden tegen Kemperman's overwinnaar. Uitslagen 6e ronde: J. Bakke- r—H. Kemperman 1—0, J. v.d. Wiel—B. Verra 1—0, D. Bronger- s—C. Pauw 1-0, W. Heems kerk—D. den Hollander 1/2-1/2, T. Oorschot—M. Vlasveld 1-0, H. v. Duyn-A. v.d. Aart 0-1 (regl.), H. Ruyter-C. Wessel 1-0. De stand is thans: 1. J. v.d. Wiel 5 punten, 2. H. Kemperman 4.1/2, 3. W. Heemskerk 4, 4. J. Bakker 4, 5. D. Brongers 3.1/2, 6. B. Verra 3, 7. D. den HoUander 3, 8. T. Oorschot 3, 9. A. v.d. Aart 3, 10. C. Pauw 2.1/2, 11. H. Ruy- ter 2.1/2, 12. C. Wessel 2, 13. M. Vlasveld 1,14. H. v. Duyn 1. Van onze waterpolomedewerker EINDHOVEN - De ZIJL/LGB heeft gisteren maar gedeeltebjk revanche kunnen nemen voor de nederlaag eerder dit seizoen tegen PSV. In het ing. Ottenbad speelden de Leidenaars met 5—5 gebjk. De Leidse hoofdklasser zette de stijgende lijn in het spel van de laatste weken tegen PSV voort. De ZIJL/LGB-ers, die het nog steeds zonder de geblesseerde Albert Spijker moeten stellen kregen in het duel veel kansen om PSV op afstand te zetten. Ze hadden nogal wat pech met schoten, bovendien was de PSV- keeper erg goed in vorm. Omdat De ZIJL/LGB zijn kansen niet goed benutte kon PSV goed bij- bbjven (de Eindhovenaren scoorden 4 maal uit een nume rieke meerderheid) en zelfs nog een voorsprong nemen. In de slotfase kwam De ZIJL/LGB met 54 voor en leek de zege een feit. 14 Seconden voor tijd was het echter toch nog Rob van de Hogeband, die bij een numerieke meerderheid gebjk maakte. Scoreverloop. Ie periode: 0—1 Kees van de Meeren. 2e periode: 1—1 Paul Belt 3e periode: 1—2 Rob van de Hogeband, 2—2 Ja cob Spijker, 3—2 Wim Mulder, 3—3 Ton van de Bosch, 34 Frits Welling. 4e periode: 44 Rob van de Hogeband, 4—5 Leo Onderwater, 5—5 Rob van de Hogeband. AZC is er niet in geslaagd om de reeks overwinningen voort te zetten. Zaterdag moest AZC te gen landskampioen HZC/De Robben een 5—0 nederlaag in casseren. De Alphense ploeg had er voor al moeite mee om op het grote 30 meter van het Sportfondsen band in Bussum gelegen veld voldoende stootkracht te krijgen in de voorhoede. De Hilversum mers dekten over het hele veld bijzonder goed uit en de AZC- ers moesten er veel voor doen om zich vrij te kunnen spelen. In het derde speldeel viel de beslissing toen de Robbenploeg ineens uitbep van 1—0 naar 40. De geroutineerde Wim Hermsen scoorde 2 maal en de andere 3 treffers kwamen van Hans Smits, Nico Landeweert en Dik Nieuwenhuizen. Door dit resultaat heeft AZC zijn derde plaats in de hoofdklasse weer moeten afstaan aan Neptunus Arnhem. De Alphenaren staan nu vierde met 2 punten voor sprong op VZC-Ritmeester en 1 punt achter Neptunus. LZ'86 heeft zaterdagavond re vanche genomen voor het gebj- ke spel dat eerder dit seizoen Waterpolo (Van onze sportredactie) SCHIEDAM - Tijdens de laat ste van drie gehouden regionale veldritten is Cock van der Hulst dit weekeinde in Schiedam bij de liefhebbers als eerste geëind igd. Manus Brinkman en Bert van der Hulst volgden. Bij de nieuwelingen pakte Reinier Hoogkamer de ritzege en de overwinning in het eindklasse ment. Piet Balvers en John Kui- venhoven eisten de tweede en derde positie voor zich op. Aloi- ce Goossen de vierde. TILBURG Joke van Gerven bij de dames en Haico Scharn bij de heren zijn winnaar ge worden van de 17e Waranda loop die georganiseerd werd door de atletiekvereniging Atil- la. Van de deelnemers uit de Leidse regio die in deze zeer sterk bezette cross meeliepen, behaalde Remco Tegelaar (Ba taven) bij de jongens pupillen de overwinning op een 130 man sterk veld. Heieen Haverkort (Bataven) werd derde op de 1500 m achter de twee sterkste meisjes van Nederland Leida Kamps (Sagitta) en Anja Mata- kena (A.V.R.). Wybo Lelieveld (Bataven) veroverde bij de jon gens A een vierde plaats achter de Europese jeugdkampioen op de 3000 m Ivo Naessens (Bel gië), Hans Koelman (A.A.C.) en Rudie Verriet (U.N.C.). Coen Gijsbert (Bat.), werd op de 2700 m bij de jongens B 5e en twee de Nederlander. Maaike Per soon (A.A.V. '36) werd bij de meisjes D tweede. De Alphe- naar Wim Verkerk werd derde op de 10 km. voor veteranen- In Woerden werd voor de zesde maal een stratenloop gehouden over 6 km. Bij de heren werd de loop gewonnen door Barry Kneppers (Den Helder), de Alp- henaar Aad Buitenhuis werd 5e en de Hoband Leiden -atleet Larry Joseph 6e. Bij de dames werd Astrid van Schooten (A.A.V. '36) tweede achter de sterke loopster Cilea van Cleef (G.A.C.). Het Alphense meisje Lucy Woerde won de loop voor meisjes onder de 14 jaar. tegen de Amer in Amersfoort werd behaald. De Leidenaars wonnen in zwembad De Does nu vrij gemakkebjk met 7—3. LZ'86 nam in de eerste periode met 1—0 de leiding en de spelers van coach Wim van Zijl slaag den erin om deze voorsprong in het tweede en derde speldeel regelmatig te vergroten. Pas toen de thuisclub in het derde partje met 5—0 voor stond kon de Amer tegenscoren. Vooral door toedoen van de goed spe lende Ruud van de Hoofdakker kon de Amer in de slotfase nog iets terugkomen, maar de zege van LZ'86 kon hierdoor niet in gevaar komen. Doelpuntenma kers bij LZ'86 waren Jan de Graaf, Aad van Mil, Jan Brede- veld 2x en Dik Houthof. Bij de Amer scoorden Ruud van de Hoofdakker 2x en Henk Geur- len. Katwijk heeft zaterdag moeite gehad om zijn koppositie in de tweede klasse B te verdedigen. Na een bijzonder spannende strijd wonnen de Katwijkers met 7—6 van DWR. Katwijk kwam in het tweede speldeel met 4—0 voor, maar het gelukte DWR om in het derde partje gebjk te maken. Pas in de laat ste minuut wist Hans van de Putte de winnende treffer te scoren. BZPC verloor in de Kuil met 7—6 van DKR. BZPC kwam in het derde speldeel met 6—3 ach ter, maar de thuisclub kwam goed terug en maakte in de slotfase nog 6—6. Dit mocht ech ter niet baten want 20 seconden voor tijd maakte DKR toch nog 7-6. Van onze turnmedewerkster Den Haag In de sporthal Overbosch werd gisteren gestre den om het clubkampioensdhap turnen district West III (Den Haag en omgeving) N.K.G.B. Van de clubs uit de Leidse regio behaalde abeen de meisjes ju nioren a van Meerburgen de jongens junioren a van Groen Wit een eerste plaats met resp. 173 p en 207,35 p. Een tweede plaats behaalde de dames le graad van Groen Wit met 132 p., jongens jun a. Alkemade 200, 50 p., jongens asp. a. Alkemade 200, 40 p. jongens aps b Alkema de 175,30 p., meisjes asp. a. Groen Wit 172, 20, dames lie graad 1. Alkemade 175,25 p., 2e Meerburg 169,30. Van onze sportredactie DEN HAAG Tijdens de afge lopen zaterdag in de Haagse sporthal "Overbosch" gehouden Nederlandse clubkampioen schappen taekwon-do heeft de Leidse sportschool Aad van der Luit evenals vorig jaar beslag weten te leggen op de derde - en vierde plaats. Na een fantie- ke strijd voor 1500 toeschou wers ging sportschool "Stoker" uit Rotterdam met de hoogste eer strijken. Sportschool 'Hels- dmgen" uit Barneveld moest ge noegen nemen met een tweede plaats. (Van onze rugbymedewerker) LEIDEN Onvoldoende inzet, een te bcht opnemen van de tegenstander heeft DIOK giste ren een voUedig verdiende en qua cijfers nog redelijk uitge vallen 16-9 nederlaag tegen Delftse Studenten opgeleverd. De Studenten, nog slechts een maal overwinnaar dit seizoen, namen voor rust al een 0-9 voor sprong. Brian Rietveld, de natio nale full-back tekende via diver se penalty-kicks voor die score. Na de hervatting sloeg de Delft se driekwartbjn nog eenmaal toe (13-0), voordat DIOK-in-mi- neur iets terug kon doen via Dick Alting; hij knalde een strafschop tussen de palen: 13-3. De malaise bleef ook na deze opkikker bij DIOK merkbaar. Scrumhalf Van der Meer bij voorbeeld kon geen bal meer goed in de scrum krijgen, waar door het balverbes al te grote proporties aannam. Rietveld wist eerst dan ook nog via een fantastisch field-doelpunt de score op 16-3 te brengen, voor dat de Leidenaars Bob Delpra- do en Alting (geflatteerd) tot 9-16 wisten terug te komen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15