Ovatie voor Vultink Bond handhaafde schorsing Ruska Patrick irritant Sercu sterk At je Keulen: Zo heb er geen zin in SPELERSRAAD FEYENOORD STAPTE OP OPPERMACHTIG IN KADERSTRUD Zege Borussia Zege van HYS pas in tweede periode veilig gesteld „DEBUUT" AS ARJAN NOTEER BIJ DE RADIO ZATERDAG 29 NOVEMBER 1975 PAGIN A 6 Kans op Montreal nihil De kansen voor Wim Ruska op een come-back in Montreal zijn er na een bijeenkomst van de Budobond niet groter op geworden. Hij blijft geschorst. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De kansen voor Wim Ruska om naar de Olym pische Spelen in Canada te gaan zijn na gisteravond aan zienlijk gedaald. Toen vond in Den Haag een vergadering plaats van de Budo-bond. Een punt van bespreking was het verzoek van Wim Ruska, ge steund door de voorzitter Me thorst om weer als lid aangeno men te worden. In de maand juni van dit jaar was een incident tussen Wim Ruska en de admi nistrateur van de bond aanleiding de judoka als lid te schrappen. Na een paar maanden diende Wim Ruska een verzoek in opnieuw lid te worden. De bond besloot toen dit verzoek niet te accepteren. Gisteren heeft de bond ge zocht naar een compromis, maar be sloot de schorsing van een jaar te hand haven, hetgeen betekent dat Wim Ruska tot en met juli 1976 geschorst is. Na deze periode wordt Wim Ruska, als hij zelf wil, weer lid van de bond. Ook is er nog het vraagstuk van de betaling van Ruska als bondscoach. Volgens het Internationaal Olympisch Comité mag een amateur geen geld ontvangen voor zijn sport Dat is nu wel gebeurd. Een poging om de salariëring te veranderen in de post „reiskostenvergoeding" zal naar alle waarschijnlijkheid niet wor den verwezenlijkt. Toch maar geen come-back (Van onze sportredacht) HEERENVEEN „Ik vind het zo wel goed. Die langzamer hand ontstane publieke druk om het toch weer te proberen, riskeer ik niet meer. Ik heb er geen zin in als het op de manier moet, waarop anderen zich voorbereiden". Een nog hevig door kiespijn geplaagde Atje Keulen-Deelstra was na de tweedaagse confrontatie met Oost-Duitsland in ieder geval „genezen" van een „pijn": die van het opnieuw moeten leveren van prestaties. Wel hoopt Atje Keulen woensdag in Deventer te kunnen uitkomen op de Heineken-Marathon wedstrijd. Gisteren moest de Friezin opnieuw aantreden tegen Karin Kessow, maar ook in haar eerste 3000 meter van dit seizoen bleek dat Atje minder gemotiveerd was dan Kessow, de regerende wereldkampioene. Systematisch en op hechte tech nische leest geschoeid, liep Karin Kessow weg van haar tegenstandster: 4.57.84 tegen 5.19.94 „Ik ga nog wel met Klaas Visscher naar Oost-Duitsland, maar ik zie het nu helemaal niet meer zitten. Ik vier mijn verjaardag rustig thuis (oudejaarsdag)". Daarmee onderstreept Atje Keulen de woorden van Sake Santema, die op de komende KNSB-jaarvergadering Wim Zeekant (die kandidaat is voor het penningmeesterschap van Wout Egas) als voorzitter van de landelijke technische com missie gaat opvolgen. „Als Atje heel goed rijdt, zullen we misschien naar haar toe kunnen gaan, maar ik zie het nog niet zitten". Wat Sake Santema wel zag was de Oostduitse suprematie op clubwed strijden in Heerenveen. Met de 17-jarige Ines Bautzmann in 4.57.06 voorop plaatsten de vijf Oost-Berlijnse rijdsters zich aan de kop van de 3000 meter. Guus Brox: "Dan moeten ze het zelf maar weten". (Van onze correspondent) ROTTERDAM - De spelers raad van Feyenoord, bestaande uit Jürgen Kristensen, Wim Jansen en Dick Schneider is opgestapt. Dat is gisteren gebeurd na ruggespraak met de selectiegroep die unaniem van mening is dat het geen zin heeft om een spelersraad in het leven te houden die toch geen enkele invloed kan uitoefenen op het beleid. Jürgen Kristensen was overigens al eerder uit de spelersraad getreden als protest tegen de straf die de beleidsgroep betaald voetbal hem had opgelegd toen hij tijdens de training op "eigen wijze" protesteerde tegen de trainingsaanpak van trainer Brzezanczyk. Commentaar van manager Guus Brox: "Vele jaren heeft naar mijn oordeel de spelersraad goed gefunctioneerd. Nu de heren vinden dat dit niet meer het geval is moeten ze het zelf maar weten". Duijvestein sterk Toch nederlaag in bekerstrijd (Van onze basketbalmedewer ker) DEN HAAG Na ook een ne derlaag in de thuiswedstrijd gisteravond in de sporthal Overbosch is het Haagse Duij vestein Wintersport voor de na tionale basketballbeker uitge schakeld. Toch speelde de ploeg van coach Johan Wallaart een sterke wedstrijd tegen de eredivisie club Delta Lloyd. Met de cijfers 95-64 werd verloren. In de eerste helft had Duijvestein na vijftien minuten nog een voorsprong van 30-28. Daarna kwam Delta Lloyd pas goed op dreef. Bij de rust was de stand 50-33 voor de Amsterdammers. Na de pauze bet Duijvestein de wisselspelers opdraven, omdat Wallaart zijn basis wilde sparen voor de com petitiewedstrijd van vanavond tegen B.O.B. Ook de Amerika nen van Delta Lloyd Al Davis en Hank Smith kwamen bij Del ta Lloyd toen een voorsprong was verkregen van 80-56 niet meer in actie. Bij Duijvestein Wintersport zorgde uitblinker Nicobe voor 24 punten. Bokssucces Wijngaard in Montreal MONTREAL Ron Wijngaard is er als enige van de drie Nederlandse boksers, die giste ren op de eerste dag van het voor-Olympisch toernooi in Montreal in actie kwamen, in geslaagd de kwartfinales te be reiken. De Amsterdammer, die bij de Nederlandse kampioenschappen in de finale van het zwaarwel- tergewicht verloor van de prof geworden Adrie Huussen, ver sloeg in een bikkelhard gevecht de Canadees Gordon Lawson op punten. Lawson, zeer agressief trachtte Wijngaard het bjf-aan- bjf gevecht op te dringen. De Amsterdammer verdedigde zich echter bekwaam. In de laatste ronde kreeg Lawson een open bare waarschuwing wegens laag in komen met het hoofd. Voor Nico Jeurissen was het toernooi in Montreal snel afgelo pen. De Limburger kwam te staan tegenover de Afrikaan Ut- terash Bege. De Oegandees schakelde Jeurissen al in de eer ste ronde door een knockout uit. Een prestatie leverde Johan Doorenbos tegen de Amerikaan Marvin Stinson. De Schiedam mer verloor de partij tegen de bokser, die algemeen be schouwd wordt als de toekom stige Olympische kampioen op punten, maar maakte een goede indruk. Genna Sosonko buitte fout van Euwe uit In de AVRO-tweekamp, die in Hilversum is gespeeld, heeft kandidaat-grootmeester Genna Sosonko gisteren de tweede en laatste partij tegen oud-wereld- kampioen Max Euwe gewon nen. Het was een Slavische partij, waarin Euwe bevredigend spel verkreeg, maar op de 20ste zet plotseling misgreep. Hij moest de kwabteit offeren, en kon niet voorkomen, dat Sosonko naar een betrekkelijk eenvoudige technische winst afwikkelde. Daarmee heeft Sosonko met 11/2—1/2 gewonnen. TERNEUZEN - Hans Vultink heeft biljartles gegeven. Of de opponen ten goed hebben opgelet hoe het moet, zal de toe komst uitmaken, maar in ieder geval heeft de Groenloër op grootse wijze op de tweede dag van het toernooi om het Nederlands kampioen schap ankerkader 71/2 te Terneuzen geschitterd. In matchpunten moet hij Van Deventer, Velthuis en Vet nog wel naast zich dulden, zijn alge meen gemiddelde is bijna het dubbele van zijn te genstanders. In de middagpartij tegen Hans Sundquest had hij drie beurten nodig, 's avonds ging Louis Rij vers in twee omlopen naar de slachtbank. Vultink miste van acquit (Rijvers scoorde er vier), maar kwam in zijn volgende beurt tot de benodigde 300 ca ramboles, hetgeen een evena ring van het nationaal record serie betekent. Een prestatie, die door het eindeüjk redebjk ge vulde Zuidlandtheater met ova tioneel applaus werd beloond. Met een algemeen gemiddelde van 41.37 bewijst Vultink zijn overmacht. Tevens het akebge grote gat tussen hem en de over ige. Wim van Deventer is een van de spelers, die zijn eerste vier duels in winst omzette. Hij is echter reabst genoeg om te beseffen dat Vultink van onna volgbare klasse is. „Het is ge weldig om naar hem te kijken. Zoals hij de ballen bijeen houdt, kan niemand in Nederland. Ik ook niet", vertelde de jonge Ha- Hans Vultink oogstte met een Nederlands record een Uitslagen derde ronde: Rijvers-Velt- davprpnri annlaiie: huis 94-300 (12 beurten), Dekker- aaverena appiauS. Vet 191 300 (17), Van Deventer- oaa /ia\ Vuitinir p::„a,D £8» rde3jT? 300-53 (3), vierde ronde. Vet-Sund- QtanH i Vultink a ,ues. 300-35 Buys-Velthuis 130- V 8-12.81, 4. Velthuis 8—21.42, 5. Dek ker 0—19.66, 6. Buys 0-13.54,7. Sund- Stand 1. Vultink 8 Ppunten (móyen- Quest 0-10.69,8. n »r. yej RljVCTS 0-10.65. Janse favoriet in biljartstrijd (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG In de strijd om de districtstitef driebanden groot tweede klas gooit Alex Janse hoge ogen. Hij is na vijf ronden ongeslagen leider. In Henk At- mo, Kees Westgeest en Henk Verboom heeft hij nog belagers waar hij terdege rekening mee moet houden. Uitslagen: Verboom-Meere 25-15/34, Westgeest-Geradts 25-18/49, Janse- Smits 25-7/41, Atmo-Pauwels 25- 22/50, Verboom-Smits 25-16/54, Jan- se-Geradts 25-16/41, Westgeest-Pau wels 14-25/38, Atmo-Meere 25-££/38, 25—11/38, 25-20/59, Verboom-West- geest 16-25/35, Atmo-Geradts 22- 25/41, Janse-Meere 25-5/42, Atmo- Smits 25-22/60, Verboom-Geradts 21—25/41, Westgeest-Meere 19-25/48, Janse-Pauwels 25-11/40, Janse-West- geest 25-14/43, Verboom-Atmo 25- 19/40, Meere-Smits 19-25/73. De wedstrijden worden morgenmid dag om één uur in biljartzaal Die Haghe voortgezet Olga ADO deed zes weken over bouw clubhome (Van onze honkbalmedewerker) Den Haag Na het vertrek eerder dit jaar van Hotam Storks naar Ockenborg, heeft de Haagse honkbal/softballver- eniging Olga ADO het honkbal complex Escamp III geheel in eigen beheer gekregen. Een van de eerste plannen van het bestuur gold de bouw van" een eigen clubgebouw en die is er binnen zeer korte tijd geko men. Een trotse voorzitter van der Zwaan deelde gisteravond tijdens een druk bezochten ope ningsreceptie mede, dat tussen het slaan van de eerste paal op 10 oktober en de gereedkoming slechts zes weken waren verlo pen. Kosten van het fraaie ge heel: circa twee ton. Als groot ste steunpilaren bij de bouw mogen de leden Bob Capriles en Joop Schönhagen genoemd wor den, Patrick Sercu (links), >g in gezelschap van Leo Duyndam en Günther Haritz, op weg naar een triomf waar niet over te discussie ren viel. Voor negende keer omniumtitel Rotterdam - Voor de negende keer in twaalf jaar Europees kampioenschap omnium op winterbanen heeft Patrick Ser cu de titel veroverd. Met, voor de concurrentie, irritant gemak. Na drie van de vier onderdelen was de 31-jarige Belg gisteren in Rotterdam al zeker van de eerste plaats voor drie overwin ningen. Het meesterschap van de oud wereldkampioen sprint stond voor noch na de afvalwedstrijd en de klassementsrit en de 1000 meter tijdrit met vliegende start ter discussie. Het enige wat twij felachtig was was de plaatsing van Sercu, in de 4000 meter achtervolging. Als klap op de vuurpijl won Sercu, dat was de grootmeester in de voorgaande keren nog niet gelukt, ook het vierde en laatste onderdeel. Ser cu was bijna twee seconden sneller dan Roy Schuiten. De tegenstanders waren, zo'n Samenwerking ROTTERDAM - Overleg tussen de drie sponsors van profploegen (Ormas, Frisol en Raleigh) met de vereni ging van beroepswielren ners, heeft ertoe geleid dat er in seizoen 1976 meer sa menwerking zal zijn tussen werkgevers en werknemers in de professionele wieler- wereld. 2500 toeschouwers hebben het kunnen constateren, van te ma gere kwaliteit op de vier onder delen die all-rounder Sercu ken nelijk alle vier als zijn speciali teit mag beschouwen. De jonge Liechtensteiner Ro man Hermann, strijdend met de animo van de nieuweling die nog naam moet maken, hield de slag met de ongenaakbare Belg het langst vol maar hij deed het beter in ieder geval dan Leo Duyndam, Günther Haritz en de Australische sprinter Denny Clark. Zijn verdiende tweede plaats ontging hem doordat hij in de laatste rit van de wed strijd, de laatste van vier verve lende achtervolgingen, het tegen Sercu op moest nemen. De stayerswedstrijd voor ama teurs - wat weids aangeduid met revanche van het wereldkam pioenschap - werd gewonnen door Martin Venix voor de hui dige en de vorige wereldkam pioen, respectievelijk Gaby Min- neboo en Jean Breuer. Uitslagen E.K.: Afvalwedstrijd: 1. Sercu(Belg), 2. Duyndam(Ned), 3. Haritz(Wdld), 4. Pedersen(Den), 5. Hermann(Lichtenstein). Over 10 kilometer: 1. Sercu 31 pun ten, 2. Clark 27, 3. Hermann 14, 4. Duyndam 11, 5. Haritz en Pedersen 8. 1000 meter tijdrid: 1. Sercu 1.01,86 minuut, 2. Hermann 1.03.56, 3. Clark 1.03.87, 4. Haritz 1.04.59, 5. Schuiten 1.05.43. 4000 meter achtervolging: 1. Sercu 4000 meter in 4.46,62 minuten, 2. Schuiten 4.48.30, 3. Haritz 4.54,71, 4. Pedersen 5.19.6, 5. Clark Eindstand: 1. Sercu 4 punten; 2. Haritz 15 1/2; 3. Clark 17; 4. Her mann 17; 5. Schuiten 20; 6. Duyndam Best best STOCKPORT - George Best beeft gisteren een schitterende terugkeer ge vierd in bet Engelse com petitievoetbal, na een af wezigheid van twee jaar. Hij leidde de vierde-divisie- club Stockport County naar een overwinning van 3—2 op Swansea. Debuut Huisman bij Mercasol DEN HAAG Vanavond zal bij de basketbalvereniging Mer casol Leiden in de wedstrijd tegen Delta Lloyd in Amster dam de Amerikaanse Nederlan der Bob Huisman zijn debuut maken. Huisman, 23 jaar en een meter 93 lang, is afkomstig van het Trinitv College uit IlÜonois. Al Williams verlaat de club en keert terug naar de Verenigde Staten. BONN Borussia Monchen- gladbach, leider in de Bundesli- ga, heeft zijn positie in de West- duitse voetbalcompetitie gister avond versterkt Zelf wonnen de Borussen met 2—0 van het onderaanstaande Kickers Of fenbach. Eintracht Braunschweig, dat met twee punten achterstand op een gedeelde tweede plaats stond, verloor daarentegen met dezelfde cijfers van Vfl Bo- chem, voorlaatste op de ran- glijst Straf Kleton DEN HAAG Twee spelers van Haarlem zijn gisteren door de tuchtcommissie van de KNVB gestraft. Gerrie Kleton kreeg een wedstrijd onvoor waardelijk en 150,— boete en Gerrit Peys een boete van 100,-. De belangrijkste straffen zijn verder: A. Spijker (FC Den Bo sch): twee wedstrijden onvoor waardelijk en 75, P. Prauser (Fortuna SC): een wedstrijd on voorwaardelijk en 100,—. (Van onze sportredactie DEN HAAG Het elfhonderd koppige publiek op De Uithof heeft gisteravond tot diep in de tweede periode moeten wach ten, voordat de Haagse ijshoc- keyclub HYS-Intervam defini tief afstand nam van opponent Bondsspaarbank uit Groningen. De fanatiek spelende Gronin gers wisten tot dat ogenblik gelijke tred te houden in het scoringsverloop. Uiteindelijk gaf de techniek de doorslag en won HYS-Intervam verdiend met 9-4 van de laag gerang schikte Groningers. De Haagse ploeg had op zoveel tegenstand van Ül niet gerekend. Het schrok zelfs toen Bondsspaarbank na drie minuten de score door een doel punt van McCreary wist te sco ren. Maar de Hagenaaars sloe gen nog geen dertig seconden later terug. Harry Wielheesen bracht de stand voor HYS weer in evenwicht. De toeschouwers gingen er eens voor zitten in de verwachting, dat HYS nu defini tief afstand zou nemen van de kwalitatief zwakkere Gronin gers. Maar de inzet beloonde voorlopig nog Bondsspaarbank. Neal en McCreary zorgden zelfs nog voor een voorsprong van 3-1, die echter weer door doel punten van Brian Randell en Jerry Schaffer ongedaan werd gemaakt. Pas in de tweede periode kon HYS een voorsprong bewerk stelligen. Via Cochrane werd het 4-3, maar wederom werd het ent housiasme van de Groningers, die in hoge mate aan het aan trekkelijke duel meewerkten, beloond. Ross bracht de gelijk maker op het scorebord. Co chrane en Wielheesen verzorg den voor HYS de doorbraak, waardoor de tweede periode met een Haagse voorsprong van 6-4 werd afgesloten. De Gro ningse ploeg bleek in de laatste spelpericae niet meer tot be hoorlijk verweer in staat. De zege kon HYS beslist niet meer ontglipppen. Cochrane, Wielhee sen en Hagendoorn, de uitblin kers van de Haagse ploeg, voer den de score tot 9-4 op. Turnwereld loopt weer storm voor Russische ploeg (Van onze sportredactie) RIJSSEN - Valeri Koedriasjow is een beminnelijk man. De 35- jarige leider van de Russische keurturnploeg, die momenteel voor een serie demonstraties in ons land verblijft, (gisteren in Rijssen), geniet zichtbaar met volle teugen van zijn werk. De Rus windt er geen doekjes om dat hij het doodzonde vindt dat de gemiddelde Nederlander niet d i e interesse voor de turnsport aan de dag kan leg gen die in zijn land als normaal wordt beschouwd. „Bij ons worden de kinderen van jongsafaan met het turnen vertrouwd gemaakt. De ouders leren hen al heel vroeg diverse DEN HAAG Albert Asarjan, de nieuwe Russische bondscoach van het KNGV, treedt zondag 7 december voor het eerst in de openbaarheid. Asarjan houdt die dag in Zoetermeer een openbare selectie, waaraan turners uit het gehele land kunnen deelnemen. oefeningen en vervolgens wordt de jeugd via de crèches en daar na de scholen verder begeleid. Daardoor ook worden de talen ten, in tegenstelling tot hier in Nederland, naar ik gehoord heb, zo vroeg ontdekt". Koedriasjow stelt beleefd: „Ik weet dat Nederland bezig is te trachten de achterstand op Rus land te verkleinen. En ik ben ook blij dat mijn landgenoot Albert Asarjan uw herenploeg onder zijn hoede heeft genomen. Het probleem in Nederland is dat er niet voldoende geschoold kader aanwezig is. Zo'n turnin- ternaat op Papendal is welis waar een stap in de goede rich ting, maar het eerste wat er hier moet gebeuren, is een aantal goede trainers aanstellen". Het KNGV tracht de belangstel ling te stimuleren door, als de gelegenheid zich voordoet, de toonaangevende turnnaties uit te nodigen. EREDIVISIE FC Twente - NAC 0 Eindhoven - Telstar 0 MW - Ajax 0 NEC - Sparta 0 Go Ahead Eagles - Excelsior 0 Feyenoord - FC Den Haag 0 FC Amsterdam Roda JC 0 FC Utrecht - PSV 0 AZ'67 De Graafschap EERSTE DIVISIE FC Groningen - SW 0 FC Den Bosch - Volendam Helmond Sport - SC Amersfoort O Heerenveen - Fortuna SC 0 Wageningen - FC Dordrecht O Willem II - Vitesse 0 FC Vlaardingen - PEC/Zwolle FC VW - Heracles Haarlem - Veendam

Leidse Courant | 1975 | | pagina 6