Jo Maas kon oude handbalgarde (nog) niet inspireren Hofmeester verlaat met vijf stafmedewerkers sportpaleis CONTROVERSE ROND REORGANISATIE VAN A/t.T DEELNEMING RUITERTOP ZUIDLAREN VALT' TEGEN DONDERDAG 27 NOVEMBER 1975 LEIPSÊ COURANT PAGINA 14 Waarom niet? Er gaan genoeg treinen. Zeker in de spits. Meestal wel vier, zes of meer per uur. Lang wachten is er dus niet bij. Bekijkt u het kaartje hier naast maar eens.Weet u precies hoeveel keer per uur u in uw woon plaats kunt instappen. Akkoord, het is niet zoals met de auto ieder moment van de dag. Maar daar staat tegenover dat de trein geen opstoppingen tegen komt. En dat u op uw gemak een krantje kunt lezen. Voordelen die bovendien geen ROTTERDAM - Het college van Burgemees ter en Wethouders van Rotterdam heeft posi tief gereageeerd op het verzoek van Harry Hof meester, de directeur van het sportpaleis Ahoy', om ontheven te worden uit zijn functie. Vijf stafmedewerkers van Hofmeester hebben eveneens een dergelijk verzoek aan het Rotter damse college gericht. Met ingang van 1 janua ri zal Hofmeester wor den overgeplaatst naar de afdeling sport en re creatie van de gemeen tesecretarie. Door deze gang van zaken is een einde gekomen aan een al maanden durende controverse tussen de directeur van het sportpaleis en Johan de Jong, de wethouder van sport en recreatie. Het conflict tussen beide heren is ontstaan, toen de gemeente Rotterdam met het plan tot reorganisatie van het gehele complex Ahoy' kwam. Hofmeester: „Het lag in de bedoeling om zowel het sportpaleis als de tentoonstel lingshallen onder te brengen bij de gemeentelijke dienst voor sport en recreatie. Het sportpaleis was tot heden on dergebracht bij de secretarie- afdeling en de tentoonstel lingshallen vielen onder het bestuur van een stichting. Vo rig jaar mei kwamen Burge meester en Wethouders met het voorstel de stichting op te heffen en de integratie van het sportpaleis en de tentoonstel- De Rotterdamse Zesdaagse (foto), mede groot gemaakt door Harry Hofmeester,, zal niet meer onder leiding van de directeur worden georganiseerd. Hij vertrekt per 1 januari. lingshallen te bevorderen. Bei de zouden dan moeten worden ondergebracht bij een of ande re gemeentelijke dienst. Welke was nog onbekend. Het volle dige personeel van Ahoy' heeft zich daartegen altijd verzet. Onderbrengen bij een grote dienst zou betekenen, dat de organisatie binnen het Ahoy'- complex niet optimaal zou functioneren. Wij hebben ons als staf altijd tegen die reorga nisatieplannen verzet Wij heb ben voorgesteld om voor Ahoy' een eigen dienst in het leven te roepen. Het was naar onze mening onjuist een com mercieel bedrijf als Ahoy' on der te brengen bij een ambte lijke dienst. Op deze manier zouden geen snelle beslissin gen kunnen worden geno men". Controverse Wethouder De Jong van sport en recreatie zag de kritiek van Hofmeester als een per soonlijke aanval, waardoor een controverse tussen beidé heren ontstond. De sfeer werd in die periode aanzienlijk ver troebeld. In een brief aan de heer Duchamin, het hoofd van de secretarie-afdeling, ver zocht Hofmeester op 12 augus tus dan ook ontheffing uit zijn functie. Op verzoek van gemeentese cretaris Bannink besloot Hof meester over zijn beslissing tot 1 oktober na te denken. Wet houder De Jong had namelijk het verzoek om ontheffing van Hofmeester afgewezen. Een gesprek met de wethouder los te niets op. Hofmeester verde digde de zakelijke belangen, waarvoor De Jong geen begrip had. Opnieuw werd het verzoek van Hofmeester in ogen schouw genomen. Dinsdag avond besloot het college van B. en W. het plan om zowel het sportpaleis als de tentoon stellingshallen onder de ge meentelijke dienst te brengen, voor te leggen aan de gemeen teraad. Ook ging men akkoord met het verzoek van Hofmees ter om van zijn functie onthe ven te worden. „Op 18 decem ber zal een en ander in de raad worden behandeld. Per 1 januari zal ik dan een functie op de secretarie-afdeling aan vaarden. Ik blijf bij mijn standpunt, dat Ahoy' op de nieuwe wijze niet optimaal kan functioneren. Het perso neel deelt die mening. Men wenst daar echter geen reke ning mee te houden. Daarom hebben verschillende mede werkers van mij hetzelfde ver zoek bij B. en W. ingediend". Taak De komende weken zal Hof meester zich echter voor de evenementen in Ahoy' blijven' inspannen. Het organiseren van het WCT-tennis toe mooi beschouwt hij als zijn laatste taak. „Ik ben niet akkoord gegaan met de toewijzing van slechts zestien spelers. Ik zal trachten die zaak nog bijtijds te rege len. Het ziet er op dit ogenblik naar uit, dat het me wel zal lukken. Men is waarschijnlijk wel bereid meer spelers naar het WCT-toernooi af te vaardi gen". JOS HEYMANS cent extra kosten. Integendeel. Met 'n maandtrajektkaart kost bij voorbeeld Den Haag-Leiden maar zo'n negen cent per kilometer. Slaap daar maar eens een nachtje over. „Ik vecht voor prestatie van de Jo Maas moest gisteravond zijn aandacht erbij houden. De tijd dringt en de voorbereiding kan ten hoogste drie dagen duren. Zaterdag slaat het uur van de waarheid, in de interland tegen Spanje. VOORBURG Drie dagen voor de interland tegen Spanje heeft de tijdelijke bondscoach Jo Maas, gisteravond in Voorburg tijdens een oefen duel tegen het Rotterdamse Ancora kunnen vast stellen, dat zijn missie een absolute noodoplos sing is. De terugkeer van de oude garde (Reijn- ders, Cras, Riebroeck, Beugel, Loeffen en Kievit) bracht de vonk van inspiratie niet over op het restant van het nationale team-in-opbouw en er werd volgens Jo Maas zelf, laks en ongecontro leerd gehandbald. „Ik geloof toch in de waarde van deze oefenwedstrijd. De jongens hebben el kaar weer eens ontmoet en ik heb in het spel toch positieve punten ontdekt om het duel met Spanje, zaterdagavond in Voorburg met vertrou wen af te wachten. De routine zal in ons voordeel moeten zijn". Erg veel actie zat er niet in de oefeninterland maar tijdens deze aanval tracht Limburger Reijnders een spekta- kulair schot te lossen. ZUIDLAREN Het internationale indoor concours hippique van Zuidlaren, dat van 4 tot en met 13 december wordt gehouden, kent een kwantitatief grote bezetting. Naast de gehele Nederland se top komen uit negen landen deelnemers met in totaal ongeveer honderd paarden naar dit Drentse brinkdorp. Kwalitatief hebben de organisatoren echter niet het deelnemersveld aan kunnen trekken dat men zich had gewenst. Door het gelijktijdig in Parijs te houden concours hippique laat een aantal toonaangevende buitenlandse ruiters verstek gaan. Ondanks de concurrentie van de Franse hoofdstad is men er toch in geslaagd verscheidene goede combinaties naar Zuidlaren te halen. Zo starten voor West-Duitsland onder meer Gert Wiltfang, Fritz Ligges, Paul Schokemöhle en de Ier Eddy Macken, die met een Duitse licentie rijdt De Engelse equipe bestaat onder meer uit het echtpaar Pamela en Lionel Dunning, Malcolm Pyrah en Maurice Holden. Het internationale gedeelte van dit tiendaagse paardensportfestijn begint 10 december en eindigt op 13 december met de strijd om de Grote Prijs van Zuidlaren. Uitslagen Nootdorp, NOOTDORP - De uitslagen van de giste- Tllbnriprlji 2400 meter 1. Maarten D M ren te Noordorp gehouden draverijen zijn: Tollenaars) 3.32 2 1.29.2, ZKandv Buiten- Tcrllndenprijs le afd., 2000 meter. 1. Nigh- zorg, 3^ Joop HoUandia. Winn 2.60 pl 1.50 tingale W (C. HetteUng) 2.59.1 1.29.6, 2. 1.60 2^ kopp 8,30 Maiko W. 3. Marc Anthony. Winn 2.90 pl Tlelprlj. 2000 ™eU'r„1 1.40 1,60 1,50 kopp 7.50 trio 195.30. venvoorden) 2.51J 1.25_9 2. Kwdc H«moyer^ Ter ApelprUs 2400 meter. 1. Matthieu Are- 3 Jimmy Boy Winn 7,40 pl 2,70 1,70 1,60 ta (R. v. d. Lubbe) 3.42.3 1.31.9, 2. Miss kopp 10,60 tno 105 80 Holland. 3. Netta Olivier Winn 6,70 pl 2,20 Teugepriji 2e afd 7,10 2.30 kopp 10,40. Teteringenprijs 2000 meter 1. Lara Wiem- SLS1D"w™Mej0 p!uo "fê/ rïïSïuï'"Ij""™ mrter. 1. Juli. Kiapta Wim Hl» pl 2.80 3,10 MO Axkit (P. Zandt) 2.29.3 1.27.8, 2. Louis kopp 20.40 tno W97.60. ?£>U,V%ïïlfnlj£'\yi ^Uke'' Wm" 57'2° P' Terllndenprl> 2e afd., 2000 meter 1. Mar- 7,60 1,40 2,10 kopp 11,80. tin Tefka (W v. Buytene) 2.55.3 1.27.2, 2. 1. Mentc HU, Nell3, 3. Nora Nimble. Winn 19,30 pl 3,40 1,10 10,40 kopp MÖüio Ï04,<»7 Passief Rob Jansen, eerst benoemd tot in te rum-trainer van het zaal handbalteam om de wedstrijd tegen Denemarken tot een goed einde te brengen, woonde de wedstrijd in Voorburg zeer pas sief bij. Hoewel hij officieel de trainer heette te zijn en Maas de coach, kwam hij in het hele stuk niet voor. De Limburger liet zijn internationale ervaring spreken. Rob Jansen zweeg, ook een compromis met zichzelf sluitend om het Nederlandse handbal een dienst te bewijzen. „Ik sluit me bij de rest aan. Als laatste mogelijkheid gooien we alles over een boeg. Ik maak me ook daar ondergeschikt aan". Toch meer met later in zijn achterhoofd. „Kijk, iedereen moet goed beseffen, dat wat nu gebeurt ook in het belang van de jeugd is. Wordt van Spanje gewonnen dan betekent dat meer prestige. Meer internatio- naai aanzien. Wij zullen als B-groepland in de toekomst zeer beslist uitnodigingen van Oost- i Europa krijgen. Dat houdt in: meer en betere tegenstand. De jeugd kan er Van profiteren". Jo Maas maakt er geen geheim van het verbond na „Spanje" bij continuering van de oude lijn nooit te zullen blijven. „Ik vecht voor de prestatie van de dag en daarvoor heb ik spelers in vorm nodig. Van dat principe kan nie mand me afbrengen. Ik stap dan ook onherroepelijk weer op als mijn ideeën in 1976 geen weerklank krijgen". HANS DE BRUYN SPORTNIEUWS PER TELEFOON DEN HAAG - De Nederlandse sportwereld krijgt er vrijdag 12 december een nieuwe informa tiebron bij: de telefoon. Het zal vanaf die dag op de weekeinden van vrijdag avond 18.00 uur tot maandag morgen 08.00 uur mogelijk zijn door nummer 020 214 214 te draaien in kort bestek (onge veer drie minuten) het belang rijkste sportnieuws van dat mo ment te vernemen, dat wordt verzorgd door ANP's sportre dactie. Nederland volgt hiermee landen als West-Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en GrootrBrittannië, die reeds langer over een telefo nische informatiebron voor sportnieuws beschikken. Het unieke experiment van Jo Maas om drie dagen voor een interland, die van historische betekenis voor het Nederlandse handbal wordt, het roer van de onlangs zo tragisch om het le ven gekomen bondscoach Hen- neberg, honderdtachtig graden om te draaien, is hachelijk en moedig tegelijk. Het team ram melt aan alle kanten en zelfs doelman Norbart van Sittardia verkeert in een miserabele vorm. Hij blunderde gister avond zeker zes keer. Maar deze conclusie verontrust Maas niet eens. Hij zegt, dat de oude garde met Piet Kievit aan een voorbe reiding van een dag genoeg moet hebben om de accu weer op te laden. „Het is een nood greep dat weten we. Maar ik durf erop te gokken". Moedig is zijn visie wel. Maas was in de afgelopen twee jaar de grote opposant van het ver bond, pleitte als een roepende in de woestijn voor een presta tie-gerichte ploeg en verwees de plannen van een geleidelijke opbouw naar een tijdstip, waar op minder belangrijke beslis singen voor de deur stonden. „Aan de toekomst denken is fantastisch, maar niet als je je moet kwalificeren voor Mont real (wat door de recente neder laag tegen Denemarken prak tisch onmogelijk is geworden) en als je een unieke kans hebt om via deze poule voor het eerst in de B-groep van het wereldkampioenschap terecht te komen, moet je van de pres tatie uitgaan. Dat alleen". Ook de oude garde van het handbalverbond heeft deze re denatie gehoord en begrepen. In een ongelooflijk kort tijdsbestek werd tussen erfvijanden van el kaar een wereldrecord compro missluiten gevestigd. Piet Kievit, de vroegere sterspeler van Sit tardia, had dit seizoen gezworen nooit meer met Maas te willen samenwerken. Op aandrang van vele kanten bezweek de tegen woordig voor PSV uitkomende spelbepaler één keer („En dat herhaal ik in Voorburg weer") voor het SOS-sein van het ver bond. „Ik besef de betekenis van deze interland en wil niet het verwijt krijgen, dat ik de schuldige ben van het missen van een historische kans". Jo Maas op zijn beurt, liet Piet Kievit in zijn waarde, groepeer de het team om hem heen en liet de rest over aan het toeval. Erg veel systeem zat er nog niet in het spel en hij moedigde zijn spelers aan met algemeenheden, speciaal ten opzichte van Span je. „Wees niet bang. Ik heb de video-beelden bekeken en er staat bij Spanje heus geen bull dozer in de tweede lijn en het team bezit geen onnavolgbare hoekspeler. We moeten daarom meer persoonlijkheid, karakter tonen. Ook initiatief nemen wordt belangrijk". De cirkelaan- val bekritiseerde Maas met: „Het geweer moet veel meer van te voren geladen worden. Er staan nu nog teveel spelers te statisch af te wachten".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14