Christie's bracht autoveiling 1,3 miljoen op Gemeente Noordwijk akkoord met DIGROS-vestiging in Kerkstraat CONTROLEUR VOOR HONDENBELASTING IN LEIDERDORP Kamerlid vraagt minister uitstel vaststelling tracé Schiphollijn Blusboot bewees bij Samsom-brand onschatbare waarde PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 NOVEMBER 1975 Van onze correspondent LEIDERDORP Het riet er naar uit dat de gemeente binnenkort kan beschikken over een controleur op de hondenbelasting. Daar mee zal dan een eind komen aan het nu al enkele maanden durende geharrewar in de raad en in verschillende raadscommis sies over de naleving van de raadsbesluiten over de hondenbelas ting. De raad zal in zijn vergadering van maandag 1 december waar schijnlijk het voorstel van b en w goedkeuren om een aantal artikelen uit de Algemene wet op de rijksbelastingen ook van toepassing te verklaren op een door het college aan te wijzen ambtenaar. De raad zal ook een beslissing moeten nemen over het voorstel van het college om de Stichting Kinderopvang Leiderdorp een subsidie van 1000 te verlenen. Voor de Stichting Kinderspeel zaal ligt er een voorstel om een aanvullende subsidie van 2.500 te verstrekken. Afvallozing B en w leggen de raad ook een verordening voor die het lozen van stoffen in de riolering moet regelen. In 1973 besloot de ge meente de taak tot zuivering van het afvalwater over te laten aan het Hoogheemraadschap van Rijnland. De wet verontrei niging oppervlaktewateren maakt het mogelijk dat in dit geval het Hoogheemraadschap aan de gemeente eisen stelt voor Jeugdleden van Sassenheimse Zwemvereniging in Kringselectie (Van onze correspondent) SASSENHEIM Twaalf jeugd leden van de Sassenheimse Zwemvereniging zijn geplaatst in de A- en B-selectie van de kring Gouwe-Rijnstreek. Zij zullen de komende maanden uitkomen in kringwedstrijden. Bliksemactie voor Oude Toren bracht ruim 2700 op (Van onze correspondent) WARMOND De bliksemactie van de Stichting Oude Toren heeft een bedrag van 2.719,- opgeleverd. De Stichting Oude Toren heeft zich tot doel gesteld de toren die gerestaureerd wordt van een nieuwe luidklok te voorzien. Met het geld waar over de Stichting al kon be schikken is men er in ieder ge val zeker van dat er een klok gegoten kan worden die een ko pie zal zijn van de klok die in de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers gebruikt is om er kanonnen van te gieten. Voor het conserveren qn restaureren van de kerkmuren en de kloos tergang is echter nog geen geld beschikbaar. De Stichting hoopt natuurlijk hier in de naaste toe komst nog wel bijdragen voor wat betreft het lozen van stoffen in de riolering. Op hun beurt stellen b en w nu voor een gemeentelijke verordening in te stellen die op de Leiderdorpse bedrijven van toepassing is. Het college koos, op advies van de commissies bestuurszaken en ruimtelijke ordening, voor het verordeningsmodel van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten en de Unie van Water schappen. Op de agenda van de raadsver-. gadering staat voorts een voor stel voor de aanleg van een speelterrein achter het jonge rencentrum Sjelter. De Stichting Dagverblijven Noordelijk Zuid-Holland in Lei den wil in Voorhof-Zuid een stuk grond kopen voor een daarop te bouwen gezinsvervan gend tehuis voor geestelijk ge handicapten. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds wil in hetzelfde uitbreidingsplan 192 woningen in de premiehuursec tor en negen garages bouwen. B en w stellen de raad voor ak koord te gaan met de verkoop van de daarvoor benodigde grond aan de genoemde stich ting en het A.B.P. De E-competitie waarin ook le den van WIK Wassenaar, HZV Hillegom, Zwemclub Lisse, en „Columbiaan", Voorhout uitko men, wordt aangevoerd door le den van Zwemvereniging Sas- senheim. In Waddinxveen wer den uitstekende resultaten door de Sassenheimers geboekt. Op 29 november neemt de Sas senheimse Zwemvereniging deel aan wedstrijden in Lisse en op 27 december in Waddinxveen. Volgend jaar voorjaar organise ren de zwemverenigingen uit Hillegom, Katwijk, Voorhout, Koudekerk en Sassenheim weer een vijfkamp. Nieuwe statuten voor Zoeterwoudse woningbouw-vereniging (Van onze correspondent Zoeterwoude De goedkeuring van de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement van de woningbouwvereniging Willi- brord, die daarmede o.m. wordt omgezet van een rJe in een algemene corporatie en die een ledenraad krijgt, leverde op de speciaal daarvoor belegde ver gadering geen enkel probleem op. Onder leiding van de nieuwe voorzitter, drs. P. v. Son, die J. H. v. d. Ploeg is opgevolgd, werd de agenda in een record tijd afgewerkt In de vacature die er was werd voorzien door de benoeming van de heer J. P. Steijn. Als opvolgster van mevr. Vermeulen-Binken werd geko zen mevr. Pieterse-Zwartjes. Medegedeeld werd dat de stuk ken voor hét bouwplan in Hoge Rijndijk Oost naar „Den Haag" zijn gezonden. Het wachten is Van onze correspondent LEIDSCHENDAM The Hon. Patrick Linsday, di recteur van Christie's en bezitter van oude auto's, was gisteren zelf veiling meester op de in een van de hallen van de fa. Louwman Parqui ge houden veiling van een zestigtal oude auto's die samen 1,3 miljoen gulden opbrachten. Hoogste opbrengst 65.000 gul den, was voor 'n Rolls Royce „Phantom" 2 uit 1933. 'n Alfa Romeo uit 1930 ging weg voor 55.000 gulden, een ongerestau- reerde Bugatti uit 1935 38.000 gulden en een Ford brandweer wagen uit 1925 10.000 gulden. De oudste op de veiling aanwe zige wagen, 'n Marot Gardon uit 1900, een wagen die nog heeft deelgenomen aan de be roemde London-Brighton Ral- lye, bracht 45.000 gulden op. Verdere pronkstukken waren een Pierse Arrow uit 1931 (50.000 gulden), 'n Astor Martin 1934 (32.000 gulden) en een uit 1952 daterende Bentley 1952 (17.000 gulden). Op de veiling waren meer dan 800 belangstellenden, de kopers waren, behalve uit Nederland, afkomstig uit Amerika, Italië, Frankrijk, Duitsland en België. Ongeveer tweederde van de wa- Deze Rolls Royce Phantom II uit 1931 bracht gisteren op de autoveiling in Leidschendam de lieve som van 45.000 gens behoorde aan Nederlandse verzamelaars. Veel belangstel ling trok een Sizaire uit 1908, een van de eerste auto's met onafhankelijke voorwielvering, en een Rolls Royce begrafenis- wagen (Phantom 1) met overi gens achterin een bordje „ver boden te roken". rapport uitbracht op basis waarvan de verschillende tracés zijn aangegeven, onvoldoende de planologische aspecten van de verbinding onderzocht en af gevlogen. De heer Van Kuijen wijst er op dat het in het rap port van de werkgroep aangege ven tracé 10 veel overeenkom sten vertoont met het door het Warmondse actiecomité aange dragen tracé 7 (Abbenes-Leidèr- dorp-Zoeterwoude-Zoetermeer- Den Haag). De werkgroep stelt in het rapport dat de mogelijk heid van aanleg van een derge lijk tracé open moet worden gehouden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/WARMOND - Het Tweede-Kamerlid C. van Kuij en (PPR) heeft de minister van verkeer en waterstaat gevraagd in hoeverre het nog mogelijk is een ander tracé voor de Schip hollijn aan te wijzen. Volgens het kamerlid heeft de werkgroep „Spoorlijn Amster dam-Den Haag", die in 1969 een De radicaal vraagt de minister welke voorbereidende werken er inmiddels al zijn uitgevoerd, en welke verplichtingen zijn aangegaan die niet passen bin nen het kader van een tracering volgens het voorstel van het Warmonds actiecomité. Hij vraagt de minister een nieuwe studie te laten uitvoeren naar de meest gewenste tracering van een nieuwe railverbinding. De Noordwijkse middenstand was op de publieke tribune goed vertegenwoordigd. Lissese IJsclub huldigde bestuursleden (Van onze correspondent) LISSE De Lissese IJsclub heeft gisteren twee bestuursle den gehuldigd. De heer Van der Zaal ontving uit handen van voorzitter De Vos een speld van de K.N.S.B. Dit omdat hij veer tig jaar in het bestuur heeft gezeten. Ook voor de heer H. Verdegaal was er een speld van de K.N.S.B. omdat hij al vijfen dertig jaar zijn beste krachten aan de club geeft. De leden gingen akkoord met de voorgestelde contributieverho gingen. Oudere leden betalen dit jaar acht gulden, adspiranten vier gulden en kinderen een gul den. In zijn openingswoord herinner de voorzitter De Vos er aan dat de IJsclub een nieuwe ijsbaan heeft, die evenwel nog steeds niet officieel in gebruik is geno men, omdat het ijs vorig jaar is weggebleven. Veilingen Katwijk. 1211. Groenten Was peen p. kist: Al 5,40—7,20. An 2,80-7.00. BI 7.2011,40, Bil 5,90-6J0. Cl 6.20-8.00. CII 5.00-7.00; Bloemkolen 8 I 1.07—1.17. 10 I 85. 121 61, 12 II 32-89. Breekpecn Z606.90: Andijvie 78—1.08; Boerenkool 43—54; Bospeen II 62—67; Peterselie 29. Krul peterselie 26; Rode kool 34—36; Selde rie 21-25; Schorseneren AI 99—1.27. BI 64—79. Cl 14-15; Aanvoer: 117.000 kfi waspeen. 5.000 kg schorseneren. (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/LEIDEN - Een 19- jarige rijksgenoot uit Leiden is door de Haagse rechtbank on- Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Met vier stem men tegen en vijftien voor is de Noordwijkse raad gisteravond akkoord gegaan met het voor stel van de meerderheid van het college de procedure Van start te laten gaan om bij de provin cie goedkeuring aan te vragen voor de vestiging van een groot winkelbedrijf DIGROS in de Kerkstraat. De meerderheid van de raad schaarde zich ook ach ter de resterende beleidsvoorne mens rond de winkelvoorzienin gen in de gemeente Noordwijk zoals deze zijn vastgelegd in een kortgeleden over deze materie verschenen nota. Deze beleidsvoornemens hou den onder meer in dat de be stemming Winkeldoeleinden rond de Kerkstraat en de Hoofdstraat zal worden gehand haafd overeenkomstig de oor spronkelijke bestemmingsplan nen met geringe uitbreiding naar de Zeestraat en mogelijk in de Bomstraat, dat de vesti ging van bars en dancings in de van de regering gesteld. De jongen had tijdens een ruzit in een Leids café zijn mes ge trokken, waarmee hij zijn tegen tander een aantal zware ver kop van de Hoofdstraat en in de Kerkstraat zal worden uitge sloten, de vestiging van restau rants in de staart van de Hoofd straat zal worden toegelaten en dat de winkels gelegen buiten de hoofdwinkelkernen over het algemeen binnen het huidige perceel onbeperkt mogen uit breiden. Wat betreft de DIGROS-vesti ging bedong de raad na een drie uur durend debat dat tijdens de nu gestarte procedure het ge meentebestuur met nader uitge werkte plannen op de proppen komt waarin staat aangegeven hoe verkeer en milieu aan hun trekken zullen komen zodra de DIGROS-vestiging een feit is. Over die aanvullende plannen, waarin ook de middenstand zal worden gehoord, zal de raad zich in een later stadium moeten uitspreken. De vier tegenstemmers, wethou der Th. Jansen (WD), A. E. Admiraal (Gem. Bel.), W. de Witt (CDA) en mej. M. Koopman (CDA) wilden eerst een studie op tafel zien over de verkeers en milieutechnische problemen rond de vestiging van de DIR- GROS om pas dan eventueel de procedure in werking te stellen. Maar de overige raadsleden wensten geen verder uitstel, hoewel niet iedereen blij was dat de keuze uiteindelijk op de DIGROS was gevallen. J. de Geus (CDA): „De DIGROS is niet de „trekker" die wij ons gewenst hadden. Hun assorti ment is beslist te beperkt Maar we moeten ze toch maar een kans geven want we staan met onze rug tegen de muur." Wel voegde hij daar aan toe dat de vestiging van de DIGROS in de Kerkstraat alleen, geen op lossing zou betekenen voor de slechte positie waarin de Noord wijkse middenstand de laatste jaren verzeild is geraakt. „We maken nu al jaren plannen", zei hij, £,maar daar blijft het ook bij. Op planologisch gebied is de gemeente Noordwijk een kei maar een actief beleid is nooit gevoerd. Het wordt eindelijk eens tijd dat we in Noordwijk verbeteren met een daadwerke lijke aanpak 'van o.a. de ver keersproblemen. Dat slechte ondernemersklimaat heeft er voor gezorgd dat de laatwten jaren ontzettend veel koopkracht in Noordwijk verlo ren is gegaan. Men gaat liever inkopen doen in Katwijk of Sas senheim. Pas als het weer aan trekkelijk kopen wordt kunnen we dat verloren terrein terug pakken", zei hij. De Noordwijkse raad liet wel duidelijk merken te beseffen dat er in de toekomst nog een groot aantal middenstanders zal met veel moeite en pijn gepaard gaan", zei W. Schelvis (PPR), „maar er zijn in Noordwijk nu eenmaal nog teveel winkels, die onvoldoende geoutilleerd zijn en tot nu toe ook te weinig aan dacht hebben geschonken aan de kwaliteit van het winkelma teriaal. Deze mensen zullen tij dig moeten gaan beseffen wat de consequenties van de voorge stelde winkelvoorzieningen voor hen zullen betekenen." Schelvis deed ook de suggestie de Kerkstraat om te vormen tot een winkelpromenade. WD'er Corbee zei zich niet te kende maatregelen die zullen worden gesteld aan de midden standers die hun zaak hebben buiten de grote winkelkernen." „Een zakenman die een winkel heeft buiten de kern en die het goed doet, moet de mogelijkheid hebben om zijn zaak flink uit te breiden". De beleidsvoornemens in de no- ta„Winkelvoorzieningen in de gemeente Noordwijk" zullen n.a.v. de gisteravond in de raad gevoerde discussies nu verder worden uitgewerkt en later, in concreter vorm, aan de raad ter goedkeuring worden aangebo- Maand geëist tegen Rijnsburger Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/RUNSBURG - Tegen een 22-jarige exporteur uit Rijnsburg heeft de officier van justitie bij de Haagse rechtbank een maand gevangenisstraf en twaalf maanden intrekking van het rijbewijs, waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. De Rijnsburgerstond terecht wegens het met de door hem bestuurde auto veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Op 24 december vorig jaar raakte zijn auto in een bocht in de Rijnsburgerweg in een slip, nadat hij door rood licht was gereden. Hij kwam op de voor hem linker weghelft terecht en botste op een tegemoetkomende auto. Een vrouwelijke passagier in die auto, werd ernstig gewond. Tevens stond de exporteur terecht wegens het rijden onder invloed op 8 juni op de Zwarteweg in Katwijk. De rechtbank wijst op 5 december vonnis Tbr voor messetrekker 2 J De blusboot van de Alphense brandweer in actie bij de Samsom-brand. Het publiek kwam met duizenden op de brand af. (Vervolg van pagina 1) ALPHEN AAN DEN RIJN - De blusboot die de brandweer van Alphen aan den Rijn on langs in gebruik heeft geno men heeft gisteren bij de brand bij Samsom zijn on schatbare waarde bewezen. Op een gegeven moment werd een aantal brandweerlieden aan de Rijnzijde door het vuur ingesloten. Dank zij de enorme bluskracht van de boot kon den de vlammen worden te ruggedrongen, waarmee de spuitgasten zich in veiligheid konden stellen. De Alphense politie heeft het enorm druk gehad met het omleiden van het verkeer en het op een afstand houden van het publiek, dat met duizenden rond de klok van half twee op de brandlucht toeliep. De Ju- lianastraat en Wilhelminalaan werden met dranghekken af gezet Door de brand schoot een feestelijke korpsavond die in de kantine van de brandweer kazerne aan de Havenstraat gehouden zou worden, erbij in.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4