Vrachtauto's verdwijnen uit dorpskern Valkenburg Katwijk kri'jgt jachthaven met ruim 100 ligplaatsen Leidschendamse vervoersbedrijven ongerust over plannen rijksweg 14 Lelijk eendje Geldboete geëist tegen veroorzaker van ongeluk met dodelijke afloop Toast op verjaardag toneelstuk VOLKSTUINEN- COMPLEX WORDT UITGEBREID Herbestrating in Noordwijkerhout PAGINA 4 Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De coördinatiecom missie bedrijven Leidschendam-zuid wil graag spoedig weten wat de plannen zijn ten aanzien van de op- en afritten van rijksweg 4 en de aansluitingen op rijksweg 14. Nu bekend is geworden dat minister Wes terterp van plan is 13 januari de aanleg van rijksweg 14 aan te besteden begrijpen de Leidschendamse vervoersbedrijven niet waarom de gemeente nog steeds geen over leg over de verschillende aansluitingen heeft gepleegd. Vorig jaar november heeft het Leidschendamse gemeentebestuur een hoorzitting over de plannen voor rijksweg 14 toegezegd en overleg met de Leidschen damse vervoerders. Op een bijeenkomst van leden van de coördinatiecommissie in de kantine van Verwer's Vervoerbedrijf beklaagde men zich over het feit nooit meer iets van de gemeente te hebben gehoord, „we hebben nog geen letter bericht gekregen". De coördinatiecommissie wil het gemeente bestuur verzoeken het overleg te herope nen waarbij zij het vooral belangrijk vindt te weten hoe de op- en afritten er zullen gaan uitzien. De commissie zou het rijk en de gemeente bovendien willen voorstellen rijksweg 14 bij de Middenweg te laten beginnen. Volgens de commissie zijn er ook bij aanleg van rijksweg 14 „nog enor me problemen". „Wij willen meepraten over het plan voor de rijksweg maar mis schien zijn er al geen wijzigingen meer mogelijk", aldus een van de vervoerders. De Leidschendamse vervoerbedrijven zou den de Middenweg willen zien verbeterd en zien doorgetrokken naar de Kostverlo- renweg. Als deze verbinding gerealiseerd wordt zou de Nieuwstraat die van het zware vrachtvervoer te lijden heeft kunnen worden ontlast terwijl ook de bedrijven in de omgeving van de Middenweg en in Zuid-III en IV, via een kleine rotonde rijksweg 14 kunnen bereiken, coördinatiecommissie wil dit plannetje in clusief het verzoek om een bespreking met burgemeester en wethouders nog deze week voorleggen waarbij vooral de onge rustheid over de onzekerheid ten aanzien van waarschijnlijk al vastliggende plannen voorop staat. Oil is waarschijnlijk de lelijkste eend in heel Amerika. Het dier, dat de naam "Soupy" meekreeg, is helemaal kaal en zal nooit haar krijgen. Zijn eigenares, mevrouw Wisson uit Noord-Kentucky wil voor de winter een warm onderkomen voor haar niet-gevederde vriend hebben gevonden. Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/ALPHEN De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een technisch-adviseur uit Amstelveen een jaar intrekking van het rijbewijs, een boete van 2500,- en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met proeftijd van twee jaar gegist. De man veroorzaakte onlangs op het kruispunt Nieuwkoopseweg-Oostkanaaiweg een auto-ongeluk. Als gevolg hiervan werd een zesjarig meisje gedood. De Amstelvener verklaarde dat hij een straat had gezocht Hij had daardoor niet gemerkt dat hij een voorrangskruising naderde. Hij beweerde wel naar rechts te hebben gekeken. De auto waarin het meisje met haar moeder zat kwam van links. Na de botsing sloeg de van linkskomende auto enige malen over de kop, waardoor het meisje uit de auto werd geslingerd. Verdachte beweerde dat de bestuurster van haar baan was afgewe ken en voelde zich niet schuldig aan het gebeurde. De rechtbank wijst op 5 december vonnis. Van onze correspondent VALKENBURG Binnenkort zullen de vrachtwagens uit liet centrum van Val kenburg verdwijnen. Reeds vele jaren ontsieren de wagens de dorpskern, gepar keerd op het geasfalteerde terrein tegen over de Ned. Herv. Kerk. De gemeente Valkenburg heeft van de provincie nu in principe de toestemming om een parkeer plaats te maken bij de Achterweg aan de rand van het dorp. Dit is bedoeld als een voorlopige parkeerplaats, want in het uitbreidingsplan Joght II is een definitie ve parkeerplaats voor vrachtwagens ge pland. Er is al vele jaren over de vrachtwagens ergernis geweest in Valkenburg. Met na me de PvdA/PPR gebruikten deze kwest ie vorig jaar als inzet van de verkiezin gen. Men stelde toen voor dat het cen trum van het dorp weer tot een echt dorpsplein zou worden gemaakt met veel bomen zoals vroeger en met banken en speelobjecten voor de kinderen. Intussen wordt nu gewerkt aan een be stemmingsplan voor de dorpskern. Op een hoorzitting over het bestemmings plan Dorp 74, waarin de dorpskern niet is begrepen, werd een zeer voorlopige tekening getoond, waarin inderdaad een idee was uitgewerkt voor een gezelliger plein. Het plan schijnt echter totaal te zijn gewijzigd en het is nog niet bekend wanneer het in de openbaarheid zal ko men. Elk jaar wordt het dorpsplein gebruikt voor de plaatsing van de kermis tijdens de feestelijkheden rond de Valkenburgse paardenmarkt. Kort na de oorlog werden op deze plaats opgravingen verricht naar het Romeinse castólluni Praetorium Agrippinae, waar van een hoofdweg langs het plein liep. Na de opgravingen werden de kuilen weer dichtgegooid en bleef het plein een kale ruimte zonder bestemming. Al spoe dig werd deze ruimte ontdekt door chauf feurs van vooral grote vrachtwagens en combinaties. Doordat enkele bedrijven de asfaltering van het plein financierde voor het parkeren van hun wagens leek het erop dat de gemeente verplicht was een alternatieve ruimte te maken, om het dorpsplein weer vrachtautovrij te maken. Van gemeente-zijde is dit echter steeds ontkend. Maar de andere parkeerplaats komt er nu dus toch. Sint in De Zilk Van onze correspondent DE ZILK Sint Nicolaas maakt aanstaande zaterdag, vergezeld door een groot aantal zwarte Pieten een rijtoer door De Zilk. Hij zal daarbij met oog op de gevaarlijke verkeerssitua tie niet de Noorder en Zuider Leidsevaart en de Zilkerduin- weg aandoen. Pastoor Jac. J. de Jong verwelkomt de Sint om ongeveer kwart over tien bij de pastorie. Voor de muzikale noot tijdens de rijtoer zorgt de „Zil- ker Drumband". Subsidieaanvragen in Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP Aanvragen om subsidie door de Stichting Buitenlandse Werknemers en de buurt- en speeltuinvereniging Zijlkwartier zijn twee van de onderwerpen die de commissie maatschappelijk welzijn in zijn vergadering van vanavond krijgt af te handelen. De commissie dient b. en w ook te adviseren over het bezwaar schrift dat is binnengekomen van de Interkerkelijke Vrou wendienst in Leiderdorp. Deze maakt bezwaar tegen de terug betaling van eerder te veel ont vangen subsidie. De (openbareVvergadering van de commissie maatschappelijk welzijn begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. Katwijk maakt druk gebruik van nieuwe bibliotheek Van een onzer verslaggevers KATWIJK Sinds de ingebrui kneming van de nieuwe biblio theek is de belangstelling sterk stijgend. Eind volgende maand wordt de inschrijving van het tienduizendste lid verwacht. Om de doorstroming van boe ken te bevorderen vervalt met ingang van 1 januari 1976 de week speling op de uitleenter mijn van drie weken. Wordt een boek ingeleverd na de datum die op de ponskaart is gestem peld dan wordt een kwartje per boek per week berekend. De openingstijden van de biblio theek zijn: dinsdag tot en met zaterdag van half tien tot half een, dinsdag tot en met vrijdag van half twee tot half zes; dins dag en donderdag van half ze ven tot half tien en zaterdag van half twee tot half vier. Geduren de de feestdagen zijn de ope ningstijden gewijzigd. Op 5. 24 en 31 december gaat de biblio theek om vier uur dicht. Van donderdag 25 tot en met maan dag 29 december en op Nieuw jaarsdag is de bibliotheek gesle ten. Het toneelstuk "The Mousetrap" van de Engelse schrijfster Agatha Christie wordt ai 23 jaar achtereen opgevoerd. Gisteren werd de 24ste „verjaardag" van "The Mousetrap" gevierd door de huidige cast. De cake die ter gelegenheid hiervan was gemaakt werd aangesneden door de actrices (van links naar rechts) Mary Law, Mary Higneyt en Jane Nelson. De acteurs brachten alvast een toast Van onze correspondent Katwijk Het ziet er naar uit dat de lang begeerde jachthaven er toch nog gaat ko men. Al vele jaren hebben de Katwijkse water sporters alle zeilen bijgezet om voor hun zeil- en motorjachten een eigen haven te stichten. Het Katwijkse college van B en W weigerde echter steeds zijn toestemming. Onlangs kwamen de watersportverenigingen „Skuytevaert" en „Katwijk" met het initia- tief de stichting „Jachthaven Katwijk" op te richten. Deze stichting heeft als taak op zich genomen de aanleg en het beheer van een jachthaven. Het overleg met de gemeen te werd direct serieus aangepakt en men is nu al zover gevorderd dat overeenstemming is bereikt over de plaats van de toekomstige jachthaven. Het college stelt de Berghaven voor, gelegen in Katwijk aan Zee, ten westen van de brug bij de Biltlaan. In deze Bergha ven komt de jachthaven, die plaats zal geen bieden aan ruim 100 boten, aan de zuidkant nabij de ingang van het Prins Hendrikka naal. Penningmeester H. van Groeningen van de waterspo rtvereninging „Katwijk" toonde zich gelukkig met de laatste ontwikkelingen: „Hopelijk kan de haven nu voor het volgen de seizoen gereed zijn." Momenteel beschikt zijn vereniging over een twintigtal ligplaatsen nabij de Noordwijker- weg. „Tesamen met de vereniging „Skuyte vaert" worden de 100 ligplaatsen wel bezet" zo verwacht de heer Van Groeningen. „Al leen de ligprijs kan misschien een aantal booteigenaren weerhouden van hun komst naar de nieuwe haven. De stichting „Jacht haven Katwijk" draagt namelijk zelf zorg voor het grootste deel van de exploitatie en de aanleg en dat komt tot uitdrukking in de ligprijs die waarschijnlijk rond de 400,- per jaar zal liggen. Dit betekent voor de leden van de watersportvereniging „Kat wijk" een verhoging van 300,- per jaar.." Aldus de heer Van Groeningen. De bouw van de jachthaven gaat vooraf aan de dreigende verdwijning van de kleinere haven die gelegen is voor het gemaal van het Hoogheemraadschap Rijnland. Al jaren heeft het waterschap laten blijken het ge wenst te vinden dat deze jachthaven wordt opgeheven. De Katwijkse raad zal zich donderdag moe ten uitspreken over het uitgeven in erfpacht van de benodigde oppervlakte water (5500 m2 waarin vier aanlegsteigers zullen wor den gebouwd. De gemeente zal, na goedkeu ring van de raad zorg dragen voor een degelijke afrastering en een vernieuwing van de in slechte staat bevindende be schoeiing, die respectievelijk 3500,- en 75.000,- gaan kosten. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur wil overgaan tot uitbrei ding van het volkstuinencomplex aan de Miening nabij „Oud Raadwijk". De heer E. M. J. v.d. Valk heeft grond aangeboden ter grootte van 5.260 m2. Aan de hand van het rapport van de gemeentelijke taxateur achten b. en w. een prijs van 6,- per m2 verantwoord. Het geheel vraagt dan een krediet van ƒ30.000,- voor de aankoop. Het college acht dit verantwoord want buiten het feit dat grond waardevast pleegt te zijn, zal de belangstelling voor volkstuintjes als aktieve recreatiebeleving in de toekomst zeker voldoende blijken. Momenteel staan er elf gegadigden op de lijst, terwijl de uitbrei ding, een vermeerdering met twintig tuinen zal geven. Over de inrichting en de exploitatie van het nieuwe complex zal, na goedkeuring van de aankoop door G.S., een afzonderlijk voorstel aan de raad worden gedaan. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT De Maandagsewetering wordt herbp- straat, wanneer de raad hiervoor aanstaande donderdag 87.000,- beschikbaar stelt In het zuidelijke deel van de Maandagsewetering dreigt een ver- keersgevaarlijke toestand te ontstaan door de wegverzakkingen. Deze Worden veroorzaakt door de zware druk van de bussen. Voorts zal de raad donderdag enkele voorstellen voor verkoop van panden, die voorheen van de „Landbouw" waren, te verwerken krijgen. B. en w. willen het pand Havenstraat 18 verkopen aan de heer Van Dam voor 240.000,-. De loodsen achter het pand Dorpsstraat 17 worden aangekocht door de gebr. De Bolster b.v. voor 97.500,-. Een stuk grond achter de Havenstraat 14/16 van ongeveer 160 m2 wordt, wanneer de raad daarmee akkoord gaat, voor 26.000,- aan de heer A. Broekhof verkocht. De heer A. Augustinus wil een stuk grond van 80 m2 achter Havenstraat 24 voor 14.000,- aankopen. Van een onzerver- slaggevers Leiden Het ge meentebestuur van Leiden (en met name wethouder Tesselaar) zit lelijk in zijn maag met het verzoek van het raadslid Van Zijp (CDA) om een fiet- senhandel te mogen beginnen n het voor malige bankgebouw tje van de ABN in de Merenwijk. De heer Van Zijp heeft met de ABN reeds over eenstemming beriekt over de aankoop van het gebouwtje, dat op grond staat van de gemeente. Wethouder Tesselaar is door het verzoek van het raadslid in verlegenheid ge bracht, omdat hij het gebruik van het ge bouwtje onlangs heeft toegezegd aan de Stichting Zijlwijk o.i. In het gebouwtje zou o.m. een peuter speelzaal worden ge huisvest. De heer Van Zijp heeft het gebouwtje nu voor de neus van de gemeen te weggekocht Ge- Van Zijp brengt gemeente in lastig parket heel ter goeder trouw overigens. De heer Van Zijp: „Ik wist helemaal niet dat de gemeente er plannen mee had. Ik dacht dat de wijkverenigin gen in de Merenwijk alleen de beschikking zouden krijgen over het gebouw van de voormalige Korti- markt, dat naast het bankgebouwtje staat. In gemeentelijke stukken s er nooit sprake geweest van aankoop van het ABN-gebouw". Wet houder Tesselaar: „Dat klopt. Ik kwam er pas onlangs achter dat de Kortimarkt en het ABN-gebouw niet één geheel vormden. Ik heb toen mijn ambtenaren opdracht gegeven met de ABN te onderhandelen over overname. Dat heeft wat lang op zich laten wachten. Ik ging er overigens vanuit dat de ge meente het gebouw tje zou kunnen ver werven, want in het contract dat de ge meente met de ABN heeft staat, dat het terrein in oude staat moet worden opgele verd. Nou, afbraak zou de ABN minstens zoveel kosten als ver koop". Tesselaar is nu van plan deze week een gesprek te arrange ren met alle belang hebbenden om te be kijken of de wijkver- eniging mogelijk toch aan een onderkomen kan worden gehol pen. Fancy Fair in Oud Ade bracht 15 mille op Van onze correspondent OUD ADE de fancy fair van de Oud Adese verenigingen in het Dorpshuis heeft ongeveer vijftien mille opgebracht De lig stoel werd gewonnen door Ida Koek. De sportfietsen gingen respectievelijk naar Frans de Haas en W. v.d. Berg uit Rijpwe- tering. Het spijkerslaan werd gewonnen door Martien Plas- meijer (junior), G. Brugman (he ren) en Marg van Leeuwen (da mes). Sjaak de Haas en Frans Koek wonnen de midgetgolf- wedstrijd en Leo Verhaar en Marg van Leeuwen het doel- schieten. A. Spaink directeur gemeentewerken in Warmond Van een onzer verslaggevers WARMOND - B en w van War mond hebben de raad voorge steld de heer A. Spaink te be noemen tot directeur gemeente werken. De heer Spaink is thans technisch hoofdambtenaar bij gemeentewerken in Warmond. Hij zal met ingang van 1 januari 1976 de heer Th. Tjeerde als directeur gemeentewerken op volgen. De heer Tjeerde heeft een functie aanvaard bij het gemeentelijk waterbedrijf in Hendrik Ido Ambacht. Over de eventuele benoeming van de heer Spaink beslist de gemeen teraad donderdag a.s. In De Zilk: Naamsverandering Wit-Gele Kruis Van onze correspondent DE ZILK - Het Wit Gele Krnis De Zilk heeft voortaan „Vereni ging Gezondheidszorg „De Zilk". Tijdens een gisteren ge houden jaarvergadering werden de statuten van de vereniging goedgekeurd. Het bestuur zal trachten de sa menwerking met de andere ver enigingen voor gezondheidszorg in de bollenstreek te bevorde ren. De contributie wordt in 1976 niet verhoogd. De aftredende bestuursleden, mevrouw Geer- lings en de heer Pennings, wer den herkozen. Nog te veel reclame voor omroepen HILVERSUM - Minister Van Doorn heeft in een brief het NOS—bestuur laten weten, dat hij niet tevreden is met de be perking in eigen reclame, over eengekomen door de omroepen. Deze hebben in september be sloten, niet meer dim twee mi nuten per avond televisierecla me te maken voor eigen omroep of programmablad. Minister Van Doorn noemt dit „geen beperking maar veeleer uitbreiding". Genoemde tijd is tien maal zo lang als in 1972 werd overeengekomen en goed gekeurd door de toenmalige mi nister van CRM. Daarom wil minister Van Doorn zijn goed keuring niet hechten aan de nieuwe overeenkomst Hij is van mening dat ook via de radio te veel reclame voor de omroepen wordt gemaakt. Hij dringt er bij het NOS—bestuur op aan, zijn bemerkingen door te spelen naar de omroeporganisaties, en deze aan te raden, zoveel moge lijk zelf beperking in acht te nemen. Desgewenst wil de mi nister over de kwestie spreken met vertegenwoordigers van de omroepen of met leden van de raad van beheer van de NOS. Het NOS—bestuur, waarin van elke omroep twee leiders zitting hebben, zou de brief van de minister vrijdag behandelen in de openbare vergadering. Prijsuitreiking tuinkeuring Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP De tuinkeu- ringscommissie „Mooi Leider dorp" zal morgen in de Schep- pingskerk de Prijswinnaars 1975 van de Leiderdorpse tuin- wedstrijd bekend maken. Bur gemeester M. A. van der Have zal de prijzen uitreiken. In to taal zullen 44 Leiderdorpers dit jaar in aanmerking komen voor een prijs: dat zijn er twee keer zoveel als dat er vorig jaar wa ren. Dit is een gevolg van gewij zigde opzet van de tuinkeurin- gen. Na de prijsuitreiking, die om 20.00 uur begint, zal W. R. Ouds hoorn, een deskundige op het gebied van de tuinaanleg, een lezing houden. De prijsuitreiking en lezing is voor iedereen vrij toegankelijk.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4