Leids elftal laat zege glippen: 3- PPR:links minderheidscollege na afhaken PSP Opvang van buitenlandse kinderen inDurieuxschool Raadscommissie akkoord met wisselwoningen op ,De Waard' Wat is er voor geheimzinnigs aan dr. Mojet? EXPOSITIE OVER 15 JAAR OPGRAVINGEN IN ZUID-HOLLAND Van een onzer verslaggevers LEIDEN Wanneer de PSP in december zal besluiten de steun aan het linkse programcolle ge van Leiden en het samenwerkingsverband met de PPR en D'66 op te zeggen dan moet de stad verder geregeerd worden door een links minderheidscollege met wethouders van PvdA en PPR/D'66. Als wethouder Oosterman (die thans namens PPR, PSP en D'66 in het college zit) bij het afhaken van de PSP mocht aftreden dan moet zijn plaats worden ingenomen door een lid van de PPR. Dit zeggen Kees Du Gardijn, het scheidende gemeenteraadslid voor de PPR en zijn opvolger Frits van Oosten in een interview in het partij blad van de Leidse radikalen, dat deze week schijnt. Du Gardijn zegt in dit vraaggesprek het dreige ment van PvdA-fractieleider Leo Meijer, dat bij een breuk in de linkse samenwerking ook alle PvdA-wethouders zullen opstappen niet serieus te nemen: „Daarvoor zitten mensen als Tinus van Aken (de PvdA-wethouder van economische za ken) en Arie Verboom (idem van Volkshuisves ting) te graag op dat zeteltje. Evenals hun colle ga's trouwens", zo stelt Du Gardijn. Volgens het PPR-raadslid is de enige die waar schijnlijk aftreedt wethouder Oosterman (van cultuur). En omdat PvdA en PPR/D'66 in de raad altijd nog de grootste minderheid in de Leidse raad vormen ligt het volgens Du Gardijn het meest voor de hand dat zij samen de stad verder gaan besturen. Naar de mening van de PPR zal er na het afhaken van de PSP dus weinig aan het Leidse stadsbestuur veranderen. Van Oosten en Du Gardijn: „In deze situatie kun je formeel spreken van een minderheidscollege, maar de potentiële meerderheid is in deze toestand veel groter dan wanneer de WD en het CDA het roer over zouden nemen". Overigens verwachten beide PPR-ers, dat de PPR in tegenstelling tot de PSP in december niet zal afhaken: zij keuren de opstelling van de pacifisten af. „Het was van meet af aan te verwachten dat je niet altijd je zin zou krijgen", stelt Van Oosten, die vindt dat de PPR de vier jaar maar vol moet maken. Machtshonger Dit betekent echter niet dat de verhouding tussen PvdA en PPR zo ideaal is. Integendeel. In het interview voor het partijblad verwijt Du Gardijn de Leidse socialisten zelfs machtshonger en hij doelt dan op het feit, dat een van de eerste daden van de PvdA in het college was het afnemen van gewestzaken en voorlichting van burgemees ter Vis, die beide in zijn portefeuille had. Ook Van Oosten, die op 1 januari raadslid wordt, loopt niet over van enthousiasme voor de samen werking met de PvdA. Net als Du Gardijn heeft hij ernstige twijfels gekregen over het nut van een (links) programcollege. Volgens hem blijven in deze situatie teveel capabele mensen aan de kant staan. Hij noemt in dit verband de naam van de voormalige wethouder Ham, thans CDA- raadslid. Van Oosten vindt vooral de kwaliteit van het college tegenvallen: „Met name van een man als Waal (PvdA wethouder stadsontwikke ling) kan ik niet onder de indruk zijn: hij lijkt me een zwak figuur", aldus Van Oosten. Du Gardijn zou zich bij de volgende verkiezingen nog wel eens twee maal bedenken. Volgens hem leidt het werken met een programcollege tot „nodeloos partij-politiek gekift over flut-zaken", en hij pleit dan ook voor een afspiegelingscolle ge, waarbij een sterke binding is tussen de wethouders en de fracties, zodat het in de raad op een open confrontatie aan kan komen. FEYENOORD ALS OEFENPARTNER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Opnieuw kritiek op voorbereidings- besluit voor de Sumatrastraat LEIDEN In de gemeente raadscommissie ruimtelijke .or dening heeft ir. Houtman (SG P/GPV) gisteravond opnieuw zijn bezwaren uiteengezet tegen het optreden van de gemeente met betrekking tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied tussen de Zijl en de Sumatrastraat Hij deed dat al eerder in de commissie economische aangelegenheden. De gemeente wil snel overgaan tot het nemen van een voorbe reidingsbesluit om "ongewenste ontwikkelingen in dit gebied te gen te gaan". Daaronder ver staat men de plannen van onder meer de betonmortelcentrale die in dit gebied is gevestigd om tot uitbreiding over te gaan. Al eer der werd door de gemeente de toestemming daarvoor onthou den, omdat Leiden dit bedrijf niet in de stad wil hebben. Een beroep op de Kroon werd niet ontvankelijk verklaard op for mele gronden. Om te voorko men dat dit bedrijf alsnog zijn zin zou krijgen wüde gemeente aan dit gebied een woonbestem ming geven. Vooruitlopend op een wijziging van het bestem mingsplan wil de gemeente nu al vast een voorbereidingsbe sluit nemen. Inhoudelijk hebben de raadsle den daar weinig bezwaren te gen. Hun -kritiek geldt vooral het feit, dat er helemaal niet met de bedrijven over alterna tieve vestigingsmogèlijkheden wordt gepraat Houtman sprak gisteren opnieuw van een "on verkwikkelijke zaak": "dit plan is onzorgvuldig voorbereid en er wordt op een vreemde wijze om gesprongen met de bedrijfsbe langen en de werkgelegenheid. In zijn bezwaren werd Houtman bijgevallen door het CDA. Voor deze partijen en voor de WD was een en ander aanleiding hun stem vooralsnog voor te behouden tot de zaak in de raad aan de orde komt. Van onze sportredactie LEIDEN De nederlaag ontging Feyenoord tegen het Leids amateurelftal (33); de blamage konden de Rotterdammers gisteravond op het LFC-terrein echter niet ontlopen. Goed, de Feyenoord-equipe die pro deo aantrad was op papier niet de sterkst mogelijke. Willem van Hanegem (in Italië vertoevend), Wim Rijsbergen, Nico en Wim Jansen (de laatste drie als geselecteerden in Rome aanwezig) ontbraken. Maar dan nog, dan nog had Feyenoord in staat moeten zijn tegen een inderhaast bijeen gehaalde Leidse ploeg, tot goed voetbal, tot een ruime zege te komen. Dat lukte niet. Bij vlagen werd het te offensief ingestelde Feye noord door „FC Leiden", met Aad de Groot (Roodenburg) en Kees Karstens (Noordwijk) in de hoofdrollen, volledig wegge- Roodenburg, LDWS en Van Nispen halen in Van onze sportredactie LEIDEN Roodenburg, LDWS en Van Nispen zullen zondag a.s. toch in actie ko men. De KNVB heeft besloten deze drie ploegen de wedstrij den te laten inhalen die afgelo pen zondag door de overvloe dige regenval geen doorgang konden vinden. Roodenburg zal dus op eigen veld tegen ZFC moeten aantreden, LDWS (ook thuis) speelt tegen ONA en Van Nispen trekt naar HW. tikt De in de laatste minuut door Theo de Jong gescoorde gelijkmaker „maakte" dan ook maar weinig goed. Zoals ook Piet Kantebeen, coach van het Leidse elftal na afloop van het duel (dat via de vierduizend toe schouwers een even groot aan tal guldens netto opbracht voor de schoolgaande geestelijk ge handicapte kinderen in Leiden) wist: „We draaiden goed. Maar ook dan moet een topploeg uit de eredivisie met 6, 7—0 kunnen winnen. Nee, dit was bepaald geen reclame voor Feyenoord." Het wat onderschatte amateur- team (Kantebeen: „Naast Kar stens en Den Hollander zouden De Groot en Jan Willem Bogers ook zeker in het Nederlandse team kunnen meedraaien") startte sterk. En nam ook in de zesde minuut de leiding. Bogers en Ruud Bröring (beiden Noord- wijk) brachten „Nier" Verkuy- len van Roodenburg in stelling. Hard en hoog verdween de bal achter Eddy Treytel. Meer tref- Frans van Veen (Noordwijk) wint in het treffen van het Leids elftal tegen Feyenoord een kopduel van Willy Kreuz. doelman Constant Smit van Noordwijk door Kristensen en fers vielen er die eerste helft niet. Wel toonde John Verschoor van UVS nog even aan hoe de Kreuz gepasseerd: 1—2. krachtsverhoudingen (vreemd genoeg) lagen. Met een bewe ging werden Kreuz, Wegerle, De Jong en Kristensen op hun ver keerde been gezet Na rust leek Feyenoord, dat aan het eind van de eerste periode goed was „teruggekomen" de zaken snel recht te gaan zetten. Binnen zes minuten werd Van een onzer verslaggevers LEIDEN In de openbare school aan de Durieuxschool start binnenkort een experiment met onderwijs aan kinderen van buitenlandse werknemers. De kinderen, die sinds kort in Neder land zijn, zullen in twee klassen van vijftien leerlingen worden opgevangen door onderwijzers uit hun eigen land. Zo gauw ze een beetje geacclimatiseerd zijn, zullen zij in vakKen, die zich daarvoor lenen, les krijgen met Nederlandse leeftijdge nootjes. Deze vakken zijn bijvoorbeeld muziek en gymnastiek. Per kind zal bekeken worden wanneer het eraan toe is, alle lessen in Nederlandse klassen te volgen. In de opvangklas kunnen de buitenlandse kinderen maximaal twee jaar blijven. Dit deelde de inspecteur voor het onderwijs, de heer J. van Riesen gisteren mee tijdens de vergadering van de raadscommissie onderwijs, sport, samenlevingsopbouw en recreatie. Aanstaande maandag zal er met de ouders van de leerlingen van de Durieux school over het experiment worden gesproken. Wanneer de toezegging voor een financiële rijksbijdrage binnen is, wil de heer Van Riesen meteen starten. Opbouwwerken 's bedoeling dat er door de buurtverenigingen een commis- De Merenwijk krijgt een op- sie wordt benoemd die zich met bouwwerker. B. en w. zijn van de sollicitatie-procedure gaat plan tot 1 januari 1977 een sub- bezighouden. Tevens krijgt de sidie hiervoor toe te zeggen. Het commissie de taak de opbouw- werker te begeleiden. Als voor waarde voor de subsidie stellen b. en w. wel dat de opbouwwer ker zich voornamelijk met de problemen in de „Slaaghwijk" zal bezighouden. De subsidie, die pastor Van Well kreeg voor zijn opbouwactiviteiten-in-de- vrije-tijd komt met de aanstel ling van een „full-timer" te ver vallen. Wethouder Tesselaar verklaarde gisteravond dat de heer Van Well geen bezwaar heeft gemaakt tegen deze maat regel. Rembrandt De structuurcommissie van de Rembrandtscholengemeenschap is onlangs aan het werk geto gen. De commissie bestaat uit drie directieleden, acht leraren, acht ouders van leerlingen en tien leerlingen. „Het is ons ge lukt in de commissie alle stro mingen binnen de scholenge meenschap te verenigen", aldus de heer Van Riesen. De commis sie is het al over één zaak eens geworden, namelijk dat een uit spraak van haar niet bindend mag zijn voor de directie. Als eerste taak heeft de commissie zich gesteld een benoemingspro cedure voor leraren op te stel len. Van een onzer verslaggevers LEIDEN In tegenstelling tot de raadscommis sie voor economische aangelegenheden die felle kritiek liet horen is de raadscommissie voor ruimtelijke ordening gisteravond zonder veel moeite akkoord gegaan met het plan op het industrieterrein „De Waard" 75 wisselwoningen neer te zetten. De afdeling van volkshuisvestingswethouder Ver boom was met dit idee gekomen, omdat andere plaatsen in de stad ('t Spoortje) minder geschikt worden geacht voor het plaatsen van wisselwo ningen ten behoeve van de renovatiewerkzaam heden in Leiden-Noord en de Kooi. De leden van de commissie economische zaken had zoals gemeld ernstige bedenkingen omdat zij vinden dat Leiden hiermee het enige industrieter rein dat het heeft opoffert. De collega's van ruimtelijke ordening dachten er gisteren echter anders over. Ham (CDA) wees erop dat het maar gaat om een periode van 5 jaar, en dat er altijd nog drie ha. overblijft ten behoeve van bedrijfs vestigingen. Beijen (PPR) sprak van een bekrom pen visie bij zijn collega's. Binnenkort wordt de bouw van een sporthal naast de Leede- wijkschool aanbesteed. De sporthal moet voor 16 septem ber van het volgend jaar gereed zijn. Aanvankelijk wilden b. en w. twee gymnastieklokalen laten bouwen. Hier is later vanaf ge stapt. In het sportlokaal, dat er nu komt, kunnen ook zaalspor ten, zoals basketbal en volleybal worden beoefend. Tevens krij gen twee klassen tegelijk in de sportzaal les. Toen echter was het gedaan met Feyenoord. En mocht Leiden profiteren van de onbegrijpelijk verre terugval van de profs. Eerst Karstens (uit een straf schop nadat Bogers was vastge houden) vervolgens de opge drongen laatste man Joep den Hollander (met een knap af standsschot) zetten de Leidse formatie op 3—2. Feyenoord kwam daarna, zoals gezegd, nog op 3—3. Trainer Brzezanczyk kon er niet blij mee zijn. Zonder commen taar verliet hij het LFC-terrein waar hij de zoveelste teleurstel ling in zijn nog zo korte Feye- noord-periode had moeten mee maken. Kees Karstens, aanvoerder van het zo knap draaiende Leidse elftal (zonder dat die formatie zo weinig in actie komt) wilde nog wel wat kwijt: „Het was een leuk oefenpartijtje", wist hij. Feyenoord als oefenpartner. Wanneer kon dat ooit worden gezegd Opstelling Leiden: Smit (Noord wijk); De Groot (Roodenburg); Van Veen (Noordwijk); Hollan der (Quick Boys); Verschoor (UVS); Verkuylen (Roodenburg) De Roode (LDWS); Karstens (Noordwijk); M. Heerikhuisen (Quick Boys) Pennenburg (UVS); Verver (UVS); Bröring (Noordwijk) Dubbeldeman (Roodenburg); Bogers (Noord wijk). GERT-JAN ONVLEE Negen maanden geëist tegen Leidenaar die man doodreed DEN HAAG De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gisteren tegen de 20-jarige P. W van der K. uit Leiden negen maanden gevan genisstraf waarvan één maand voorwaardelijk geëist, met een proeftijd van twee jaar en ge durende twintig maanden in trekking van het rijbewijs. De man moest terechtstaan we gens dood door schuld omdat hij, onder invloed van alcohol verkerende, een ongeluk had veroorzaakt en daarna was doorgereden. In de nacht van 2 op 3 juni had hij met zijn auto op de Hooi gracht te Leiden een fietser aan gereden (de heer W. F. Dreef), die 'zodanig werd gewond, dat hij na korte tijd over leed. Na de aanrijding was hij eerst naar een café en toen naar huis gegaan. Bij zijn aanhou ding bleek hij een alcoholpro millage van 1,03 in zijn bloed te hebben. Ter zitting verklaarde de ver dachte dat de fietsér slingerend reed, hetgeen echter door getui gen werd ontkend. De verdachte is reeds eerder wegens het be sturen van een auto, terwijl hij onder invloed van drank ver keerde, veroordeeld tot groten deels voorwaardelijke straffen. Vonnis op 4 december. Burgerlijke stand Leiden Geboren: Gabriël Matthijs zn v M J Kanis en A M Schulz; Gaby Clemens zn v D Noordervliet en E Philippo; Maria Sabine dr v T Pie- ters en M A Bruijnen; Gerarld Da- mien Nicolas zn v M R Marain en A F P Genevois; Marlijn zn v G C M Warmerdam en E M Rodenburg. Overleden: J de Koning geb. 28 jan 1886 man; C E Homan geb. 23 okt. 1949 echtgenote van C Saaf; C J van der Burg geb. 9 maart echtgenote van H T Sluyter. Gehuwd: J van der Linden en S C Platteel; C W Harmsen en H N van Zanten; J Bekooij en G Visser; H Schouten en W J Poppen; W Metse laar ert C G van der Mark; J P Zuidema en M J H de Heiden; A H Graafmans en E A Nijp. Ondertrouwd: J Bleijenberg en F A van der Linden; H Donkervliet en M Buijs; A Florisson en I H T Hooge- veen; P Gubler en J J Nieuwenburg; J A Lubbe en J J Dongelmans; R P Marchand en C Bosch; R Milders en E E Rutgers; A C van Noort en CAM Mooijman; A C J Noijen en M Kroesemeijer; E J Retzema en G M Siera; H H A Visser en M G Driessen; C F C Voorbij en A A van de Kooij; W P J Wegman en M H D van Eijsbergen. (vervolg van pag. 1) Leiden Wat is er voor geheimzinnigs aan de zenuwarts G. Mojet, waardoor b en w per se willen voorkomen dat hij geneesheer-directeur van „Endegeest" wordt? Dat ga je je zo langzamerhand afvragen wanneer je de capriolen rond de benoeming van een geneesheer-directeur van „Endegeest" be- ■kijkt. Toen bekend werd dat er een opvolger voor de heer Straa thof moest worden gezocht, werd een inspraakcommissie ingesteld. Er solliciteerden drie kandidaten voor de vaca ture. Twee trokken zich vroeg tijdig terug. Van hen bleef al leen de heer Mojet, die de zaken voor de geneesheer-di recteur waarnam, als die er niet was, tenslotte over. Drie maanden na het sluiten van de sollicitatietermijn dien de de heer Hustinx zich als kandidaat aan. Hij werd on middellijk in de sollicitatie procedure opgenomen. For meel gezien kan dat. Moreel gezien is het op zijn minst gezegd een beetje vreemd. Vorige week spraken de perso neelsleden zich met grote meerderheid uit voor de kan didatuur—Mojet. Maar de le den van de inspraakcommis sie, die aanvankelijk als één man achter de waarnemend directeur-geneesheer hadden gestaan, brachten een ver deeld advies uit (drie voor Mo jet, twee voor Hustinx en één geen mening) uit aan b en w. „Door het zich terugtrekken van de heer Hustinx bevinden wij ons in een patstelling", al dus de heer Oosterman. „Ik wil geen enkelvoudige voor dracht aan de raad doen." Plotseling komt daar nu het plan de functie van genees heer-directeur te splitsen. Wet houder Van Aken, belast met personeelszaken en wethouder Oosterman stellen dat zij dit al jaren geleden wilden door voeren. „En in ieder geval als er een nieuwe directeur was benoemd", aldus de heer Van Aken. „We overwogen de raad een ex equo-plaatsing voor te stellen". Daarbij zou dan even wel ook sprake zijn geweest van een enkelvoudige voor dracht. Hustinx voor het alge meen beleid en Mojet voor de geneeskundige leiding. Merk waardig genoeg is hier voor heen met name tegen het per soneel nooit over gesproken. Het meest wonderlijke van de gehele zaak is wel dat twee wethouders van politieke par tijen, die democratie hoog in het vaandel dragen, op een dergelijke manier om de dui delijk kenbaar gemaakte wens van de personeelsleden kun nen heenlopen. Elisabeth Vogels. Over de grens De Leidse politie heeft deze week een groep van negen Duitsers, jongens en meisjes in de leeftijd van 15 tot 19 jaar en een man van 28, bij Emmerik over de grens gezet. Aanleiding was het stelen van een broek bij Van Delft aan de Steen- straat Door snel ingrijpen van de politie konden de jonge Duitsers nog in dezelfde straat worden aangehouden. Op het bureau verklaaide een van hen de pantalon te hebben gestolen. Tijdens het verhoor kwam ook naar voren, dat de buitenlan ders middels diefstallen in hun onderhoud wilden voorzien. Hun auto,een Volkswagenbus, werd gevonden op de Leidse- weg in Voorschoten. Daarin vond de politie een gedeelte van een antiek automatisch pis toolmitrailleur. Volgens de ver klaringen van de Duitsers was dit uitsluitend bedoeld als rui lobject voor het verkrijgen van oude auto-onderdelen. Poppenkast Erica Burgerjong en Giesla Ol- deboom verzorgen morgenoch tend in het clubgebouw „Oos terkwartier" in de Borneostraat een poppenkastvoorstelling. Opgevoerd wordt "Pan en het giraf je". De voorstelling begint om 10 uur. Promoties Aan de Leidse Universiteit is de heer H.P. Viljoen gepromo veerd tot doctor in de rechtsge leerdheid op een proefschrift getiteld "The Rights and Duties of the Holder of Mineral Rights". Promotor was prof. mr. K Wiersma De heer David Spencer Moyer is cum laude gepromoveerd tot doctor in de sociale weten schappen op een proefschrift, getiteld "The logic of the laws. A Structural Analysis of Malay Language Legal Codes from Bengkulu". Promotor was prof, dr. P.E. de Josselin de Jong. De heer W. de Haas is gepro moveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteleld "A Synthesis of Flow Pheno mena in Helium II". Promoto- res waren prof. dr. K.W. Taco- nis en prof. dr. R. de Bruyn Ouboter. Dr. J.J. Woltjer heeft vandaag het ambt van gewoon lector in de vaderlandse geschiedenis van de zestiende en zeventien de eeuw aan de Leidse Univer siteit aanvaard. Leids Kamerkoor In de Groene Kerk te Oegst- geest wordt op zondagavond a.s. een concert gegeven. Het Leids Kamerkoor o.l.v. Ton Beckers zingt werken van Jos- quin des Prez, Monteverdi en Mozart. Op het koororgel speelt Egbert van Goor muziek van Sweelinck, Frescobaldi en Ba ch. De toegang is gratis; er wordt gecollecteerd voor het Orgelfonds. Volleybaltoppers Morgen staan er twee belang rijke volleybal derby's op het programma. Het op de tweede plaats staande herenteam van Haak-Novo speelt om half vijf tegen het eveneens hoogge plaatste Gemini-Kangeroes. Om kwart over twee wordt in Voorschoten de dames tweede divisie topper Gemini-Kange- roes-Groen S.C. gespeeld. Het eerste heren team van Gemini- Kangeroes treedt om half vier in Voorschoten aan tegen Ber- mi-V.I.G. uit Roosendaal. Van een onzer verslaggevers bekend staande projecten provinciale finan- van Dordrecht). Andere vindplaatsen zijn LEIDEN Mr. M. Vrolijk, de commissaris ciële bijdragen gegeven. Volgens prof. dr. J. Hazendonk, Alblasserwaard - een nederzet- der koningin in Zuid-Holland heeft gister- Klasens, directeur van „Oudheden", is de ting uit de late steentijd, 3000-1600 c. Chr.; avond in het Rijksmuseum van Oudheden expositie ook van wetenschappelijke beteke- Molenaarsgraaf - klokbekercultuur, 1800-160 te Leiden de tentoonstelling „Archeologen nis: zeven academische proefschriften wor- v. Chr.; Zuiderveld - bronstijd en ijzertijd; werken in Zuid-Holland" geopend. den thans geschreven op de onderwerpen Kethel (Schiedam) - een inheemse nederzet- die in Leiden thans zijn tentoongesteld. ting uit de Romeinse tijd; Rijswijk - een Het is een expositie die op een boeiende en inheemse boerderij in Romeinse trant; overzichtelijke wijze een beeld geeft van „Archeologen werken in Zuid-Holland" laat Zwammerdam - het castellum Nigrum Pul- deopgravingen en vondsten van de afgelo- hoogtepunten zien van opgravingen die op lum en de bekende schepen; Rijnsburg - pen 15 jaar in deze provincie, die volgens tien verschillende plaatsen in de provincie nederzettingen uit de vroege middeleeuwen een van de initiatiefnemers van de tentoon- zijn verricht. Het zijn beelden (in tekenin- en de beroemde abdij met de graven van stelling, museumconservator dr. L. P. Louwe gen, grafieken, foto's, talrijke vitrines met Holland, en IJsselmonde, waar resten zijn Kooijmans, een geheel eigen identiteit heeft vele honderden opgegraven voorwerpen) die gevonden van vijf kastelen, gebouwd van de in de wordingsgeschiedenis van dit deel der variëren van de oudste prehistorische vond- 13e tot 15 e eeuw. lage landen. Mr. Vrolijk herinnerde eraan, sten (Maasvlakte, vondsten opgezogen van De expositie blijft in „Oudheden" tot 23 dat de provinciale bemoeiingen met de ar- ca. 20 meter diepte, 7000 v. Chr.) tot een febr. 1976. Het museum is dagelijks geopend cheologie pas van vrij recente datum (50-er rijke hoeveelheid middeleeuwse gebruiks- van 10 tot 17 uur, op zon- en feestdagen van jaren) stammen; inmiddels zijn aan alle voorwerpen (opgravingen in de stadskern 13 tot 17 uur.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3