Droom werd werkelijkheid voor sport in Oud Ade en Rijpwetering College verdeeld over camping in Aderpolder Onaanvaardbaar stuk van Claus TUINBOUW PAGINA MORGEN Bezwaren tegen plan Duivenvoorde Televisiespot opgelet! Nieuw van Heuga; Heuga tapijttegels SMITS WONINGINRICHTING „HERTOGSPARK" IN GEBRUIK GENOMEN Dorp en Rijndijk dichter bij elkaar Vissen in Cornwall'9, een avondje voor ingewijden de smaak blijft raak! MAANDAG 17 NOVEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Door bijzondere technische omstandigheden is het niet mogelijk vandaag onze tuinbouwpagina te publice ren. De lezers vinden deze pagina nu in de krant van morgen. ogenblik als de vader bij de oude vrouw op de bank erbij schuift, omdat zij beiden maar het ouwe mens het meest behoefte aan warmte (sex) hebben, wordt alleen maar „orri te lachen". Leo Beyers (als vader) werkte zich in het zweet om er nog iets van te maken; hem ging de Vlaamse stijl nog het beste af. In Ank van der Moer kon ik met de beste wil van de wereld geen oude wegrottende Vlaamse moe ke herkennen. EUy van Steke lenburg zette een mooie mon sterlijke oude Feeks neer, maar ook die was meer komisch dan dramatisch. Marja Huynen, als de vriendin Sonja, wisselde zwakkere met sterkere momen ten af. Dirk Buysse had de ondankbare teak in te vallen voor Derek de Lin als de zoon. Het decor, dat toch een tamelijk welgestelde indruk moest geven, toonde in de twee achterwanden nog blank hout; ook de deuren maakten op mij geen afgewerk te indruk. Al met al heeft Claus zich weer niet kunnen revancheren voor de zwakkere reeks stukken, waar hij de laatste jaren zijn publiek op vergast Jammer! Paul van der Plank Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Vijf inge zetenen hebben bij de gemeen teraad een bezwaarschrift inge diend tegen het ontwerpbe- stemmingsplan—Duivenvoorde waarin gezegd wordt dat het plan in het geheel niet voldoet aan de behoefte aan woonruim te volgens het jaarverslag huis vesting 1974. Uit dit verslag zou blijken dat 90% der ingeschreven woning zoekenden minder dan 1500 gul den per maand verdiende en dat slechts 20% meer dan 300 gul den huur wilde betalen. Reke ning houdend met de inflatie zou op het ogenblik 85% van de woningzoekenden niet voor de geplande woningen in aanmer king kunnen komen. Elckerlyck op dreef Van onze correspondent Roelofarendsveen Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Alkemade in verdeeld over de problematiek rond de mogelijke vestiging van een camping op de grond van de heer Van Rijn in de Aderpolder. Dit blijkt uit de raadsvoorstellen van het college, naar aanlei ding van de vaststelling van het ontwerp lande lijk gebied oost. De meerderheid wil de zaak in de koelkast zetten. Eerst de bestemming „agrarische bestemming" aan de grond van Van Rijn geven, en daarna gaan onderzoeken of de actiegroep tegen de camping gelijk heeft. Als dat niet zo is, kan men het bestemmingsplan altijd nog veranderen, zo vindt de meerderheid. Een lid van het college wil echter duidelijkheid hebben. Hij vindt dat B en W niet zelf met een wijzigingsvoorstel ten aanzien van de recreatieve bestemming moet komen. Sedert 1968, zo vindt hij, is het streven er op gericht om de grond, die momenteel eigendom is van Van Rijn, een recrea tie-bestemming te geven. Overigens is bij een analyse van de stemming in de raad de zaak uiterst precair komen te liggen. Het VGA zal met zijn vier zetels voor de camping stemmen. Het CDA zal met zijn 11 zetels tegen stemmen, waarbij er vier uit de boot kunnen vallen. (advertentie) Mare 98 - Leiden - Tel. 071-123913 18 nov. na 19.00 uur op Nederland! 22 nov. voor 20.00 uur op Nederland 2 24 nov. na 20.00 uur op Nederland 1 Ideaal voor woon- en slaapkamer, in 9 moderne kleuren, die zich thuisvoelen in elk interieur. Heuga 800 past zich aan bij elke portemonnee: LAAT HET U ZELF ZIEN LEKKER VOORDELIG Ook dit weekeinde heeft het carnaval weer in diver se plaatsen onstuimig plaats gevonden. In Lisse gingen de beentjes erg ge zellig van de vloer in 't Trefpunt, de residentie van de „Gaapstokken". Hoog tepunt van het Lissese carnaval was uiteraard de bekendmaking van de nieuwe prins. De man die Lisse ditjaar door de feest maanden gaat loodsen is prins John (Lijzer) de Eer ste (zie foto). In Voorhout kon nog niet worden overgegaan tot de installatie van de nieuwe prins. Wegens familieom standigheden moest de nieuwe prins, Jan van Dijk, zijn voorganger prins Roe land, verzoeken tot eind januari de honneurs nog even voor hem waar te nemen. De Wassenaarse carna valsvereniging „De Deyl- knotsen" installeerde dit weekeinde Theo Bakker als de nieuwe leider. Als prins Theo I zal deze in de komende maanden „De Deyknotsen" over de woe lige baren voeren. Van onze correspondent Sassenheim— Voor een uitver kocht huis werd gisteravond door de toneelgroep „Elcker lyck" bij „Cees en Ineke" het blijspel van Aug.v.Zuylen „Kruis of munt" gebracht, waarbij de liefhebbers van goed volkstoneel aan hun trek ken kwamen. De vijf spelers hadden een zwa re rol die prima werd vertolkt Van bepaalde uitblinkers kan niet gesproken worden, evenmin als van hoofdrolspelers. Het spel van allen lag op hetzelfde niveau, of het nu Hans Heuer en Aad Scholten waren als ver stokte vrijgezellen, Leo Lans bergen als Peter de jongeman op vrijersvoeten, Tineke van Leeuwen als het meisje van Pe ter en Ans v.d. Nieuwendijk als de huishoudster met huwelijks plannen, allen speelden met overtuiging hun rol die er ge heid in zat Het was weer een toneelavond „Elckerlyck" waar dig, die het bezoeken meer dan waard was, en morgenavond wordt herhaald. EHBO Woubrugge jubileerde Van onze correspondent Woubrugge Voor de receptie ter gelegenheid van het 25—jarig bestaan van de EH BO afdeling Woubrugge be stond zaterdag in Het Oude Raedthuys grote belangstel ling. Behalve afgevaardigden van de kring Woerden en vele zuste r—afdelingen was de heer L.P.J.Peereboom van het hoofdbestuur aanwezig. Nadat hij zijn gelukwensen ver gezeld had doen gaan van een enveloppe met inhoud en een EHBO—vaantje overhandigde hij de zilveren Tilanus—me daille aan mevrouw K.Kinke- 1—Klomp, die 25—jaar lang een stuwende kracht is ge weest als secretaresse voor de afdeling. Mevrouw C.Kinkel Verguns en de heer J.Terhorst ontvingen beiden de Tilanus draagmedaille evenzo voor hun vele werk in de afgelopen kwart eeuw. J. M. v.d. Hoorn vogelkampioen Van onze correspondent TER AAR De heer J. M. v.d. Hoorn is behalve kampioen ka naries, kampioen stammen en winnaar van de bondsmedaille dit jaar uitgeroepen tot alge meen kampioen op de 10e Ter Aarse vogeltentoonstelling, die afgelopen weekend gehouden werd in het parochiehuis te Langeraar. Nic. Versluis werd dit jaar jeugdkampioen. De overige prijswinnaars waren: de heren J. van Kessel (kampioen grote parkieten), P. Koeleman (kam pioen grasparkieten), A. H. van Zaal (kampioen tropen en kamp-derby), H. Hofland (kam pioen open klasse). De Noordwijkerhoutse gemengde zangvereniging ROKA- ZANO kan terugzien op een zeer geslaagd jubileumconcert ter gelegenheid van de viering van het vierde lustrum. Voor een zeer goed gevulde St. Victorkerk vertolkte de vereniging een uitmuntend muzikaal programma dat de LEIDEN Een naakte vrouw schreeuwt een seniele ouwe feeks in een rolstoel toe, dat ze zó intensief gemeenschap heeft gehad met de vader van haar vriend, dat hij erin is gebleven. De ouwe heks biedt haar iets aan van haar kweeperen-confiture, waarvan ze zit te snoepen. De zaal lacht Hugo Claus anno 1975. We troffen zaterdagavond in de aula van het Rijnlands Lyceum alle Claus' elementen weer aan: een op het platteland van Vlaan deren geïsoleerde vader en moe der; dood) seksualiteit; de (let terlijk) toneelstukachtige spelle tjes, die gespeeld worden, even tueel met seksuele ondertoon; verschillende lijnen die sexueel in een gezin kunnen bestaan (het ter wereld brengen van haar zoon heeft de moeder ge ruïneerd; de vader is virieler dan de zoon; de vader valt niet meer op de moeder; de zoon moet THUIS de titel van het stuk komen van de moeder); sterk beeldend taalgebruik; flash-backs etc. Alleen in dit stuk lijkt het wel alsof hij er zelf niet meer in gelooft; Claus lijkt zijn eigen toneelstukken bela chelijk te maken (en als dat niet de bedoeling was, dan heeft hij de plank wel finaal misgesla gen). Steeds zien we in „Thuis" weer dramatische aanzetten en 'situaties, die onmiddellijk in de kiem gesmoord worden door be lachelijke opmerkingen of han delingen. Maar op die manier speelt Claus wel op een onaanvaardbare ma nier met menselijke emoties. Vooral omdat hij er alleen maar mee speelt, ze gebruikt om leut te maken. Een diep tragisch vele gasten, waaronder burgemeester Bosma en zijn vrouw, bijzonder waarderen. Het mannen- en dameskoor had zich voor deze gelegenheid in gala gestoken en het meisjeskoor verscheen ook in het lang. Van onze correspondent RIJP WETERING/OUD ADE Oud-burgemeester van Alkemade, de heer P. Smolders, heeft zaterdagmiddag het nieuwe sportcom plex in Alkemade-West officieel in gebruik genomen door het van het slot draaien van het grote toegangshek tot het complex. Even later schoot hij met een listig genomen vrije trap het doek van het doel, waarna de naam van het sportcomplex te voorschijn kwam: „Hertogspark". Na een rondgang over het park, dat onderdak gaat bieden aan de sportverenigingen Rijpwetering, NIO, Jong Ade en WOA, werd de grote schare belangstellenden in het met prachtige bloemstuk ken versierde clubgebouw welkom geheten door wethouder N. A. J. Rietbroek, voorzitter van de SOWA (Stichting Ontwikkeling West Alkemade). Uitvoerig ging deze in op de vele moeilijkheden en strubbe lingen die aan de bouw zijn vooraf gegaan. „Er is jarenlang over gepraat en gediscussieerd, er zijn vaak harde woorden ge vallen maar het heeft allemaal geleid tot een geweldig resul taat", zo zei de wethouder. „We hebben nu een geweldig sport park, dat in de hele omgeving zijn weerga niet kent De hele St. Nicolaasmars Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de 19de Sint Nicolaasmars hebben zaterdag bijna 1100 wandelaars deelgenomen. Iedereen die de tocht uitliep, en dat viel niet mee gezien de slechte weersomstandigheden, ontving onder meer een grote speculaaspop. Deelnemers kon den lopen over een afstand van 5, 10, 15, 20 of 30 kilometer. Er werd gestart vanaf de St. Jozef zaal aan de Paradijslaan. Daar waren ook Sint en Piet aanwe zig. Van onze correspondent Zoeterwoude Mist, later overgaand in fikse regenval, konden zaterdagmorgen de talrijke genodigden niet weerhouden om met een fietstocht dwars door de Grote Polder de Nieuwe fietsverbinding tussen het Dorp en de Rijndijk in gebruik te nemen De officiële openingsceremonie werd verricht door burgemees ter Detmers die aan de dorpszijde het papieren obstakel onder de ereboog aan flarden reed. Met in diens spoor o.m. een aantal raadsleden, secretaris Wingelaar en vele schoolkinderen die een vlaggetje aangeboden kregen ging men op weg naar de Hoge Rijndijk. Daar wachtte de raadsleden uit dit gemeentedeel en herhaalde zich de ceremonie die nu werd verricht door wethou der P. d. Jong. Daarna keerde het inmiddels tot 150 personen uitgegroeide gezelschap terug naar het dorp.. Het gemeentebe stuur ontving de genodigden in Ons Huis. gemeente mag hier met recht trots op zijn." Bijzonder veel waardering uitte de heer Riet broek aan het adres van de leden van de sportverenigingen, die zoveel vrije tijd hadden op geofferd voor de bouw van de clubgebouwen. Ook burgemeester Smolders ging uitgebreid in op de voorge schiedenis van het sportcom plex. Hij haalde nog eens voor de geest hoe fel de bevolking van de beide kerkdorpen Rijp wetering en Oud Ade gekant waren geweest tegen de realise ring van een sportcomplex aan de Ripselaan en dat het heel wat voeten in de aarde heeft gehad voordat het gemeentebestuur ui teindelijk toch besloot het com plex aan te laten leggen op de plaats van het oude sportpark. Naast zijn lovende woorden uit te de heer Smolders toch ook nog wat kritiek. Hij zei het jam mer te vinden dat, ondanks de goede samenwerking tussen de verenigingen Rijpwetering en Oud Ade, toch nog twee clubge bouwen zijn gebouwd. De heer Smolders zei liefst nog volgende week met een gereedsschapskist naar het sportcomplex te komen om de muur die beide kantines scheidt, weg te breken. Graag zou hij de twee verenigingen zien samenvloeien tot een hech te sportvereniging. Ook pastoor Schrama liet in zijn toespraakje doorschemeren dat hij de sa- menvloeing van beide verenigin- Oud-burgemeester Smolders en echtgenote maken, vergezeld door bestuursleden van Rijpwetering en Oud Ade, een rondgang over het nieuwe sportcomplex. gen erg zou toejuichen. Namens de KNVB sprak de heer D. v. d. Neut. Hij bood beide verenigingen een prachti ge Friese klok aan, alsmede een geschenk onder couvert. Rijp- wetering-voorzitter A. M. v. d. Geest bracht hiervoor, mede na mens WOA, hartelijk dank. Toespraken hielden ook de heer De Vos van de handbalbond, DOSR voorzitter Van Duikeren en de heer J. Straver namens alle verenigingen die dit sport complex gaan bespelen. Een mooi schilderij voor de be stuurskamer van WOA bood Rijpwetering-voorzitter A. v. d. Geest aan. Een gezamelijke vlag en een bal vergezelden de felici taties van de heer Van Soest namens de NKS afdeling Lei den. De heer G. Koek schonk namens de gymvereniging „Ha- rambee" Rijpwetering een mooie koperen gong-bel. Beide sportverenigingen moes ten tijdens de receptie talloze felicitaties, bloemstukken en ge schenken in ontvangst nemen. (ADVERTENTIE LEIDEN De christelijke toneelgroep „De Timdelerclub" voerde vrijdagavond in het Rijnlands Lyceum het blijspel in drie bedrijven „Vissen in Cornwall" (mad about men) op, geschreven door Peter Blackmore. Een waar stuk voor amateurgezelschappen. Caroline Trewella erft een huisje aan zee. Zij treft daar een nicht aan die zeemeermin is en sprekend op haar lijkt. Caroline gaat enige dagen op stap en de meermin neemt het enige dagen van haar over. Haar natuur blijkt heel anders te zijn. Ze poeiert de verloofde van Caroline af, slaat twee mannen aan de haak, zet een jaloerse vriendin van één der minnaars op haar spoor en op dat moment verschijnt Caroline weer. Natuurlijk zit dat gegeven vol dingen die het wel doen: de gelijkenis, die aanleiding geeft tot verwarring; het spel met de naast waren vooral het vermel- gend als de frivole haar koelbloediger evenbeeld ging Gina wat minder af. Daar- onwetende buitenstaanders, ter wijl de toeschouwers van alles op de hoogte zijn; toespelingen den waard Agnes Ouwerkerk- v.d. Blij, als de huishoudster; Nico van Leeuwen die een mooi op de meerminnen-staat van de truttige kolonel Barclay Sutton nicht in het taalgebruik (vis, zee, neerzette (ook bij het applaus); staart en kilheid) en tenslotte de Vincent Schmutzers die redelijk onthulling van de meermin, die uit de wat geborneerde rijke dan benen bezit, omdat Caroline vrijgezel Jeff Sanders kwam; en de plaats van haar nicht heeft tenslotte de prachtig Leidse zus- ingenomen. ter Cary, gespeeld door Riet De rol van Caroline en haar Krispijn-de Wolf, die rondliep nicht, beide gespeeld door Gina als in haar eigen huiskamer (de De andere rollen waren naar volle tevredenheid van de zaal, die op bepaalde plekken al plat was, wanneer een bekende op kwam. Je zit bij een club of niet, waar ons ons kent. Tenslotte een woord van kritiek over de vertaling, die nogal stijf was onder andere door het ge bruik van aanvoegende wijzen. Daarnaast zaten er nog enige Anglicismen in zoals „is het nie t/wel" op het eind van de vraag. Maar ondanks allerlei kleine oneffenheden, geloof ik dat de clubleden genoten hebben. En daar ging het toch om. PAUL VAN DER PLANK Hebly-Zuidema, was geen sine- oudere dames deden het weer cure. Zij was het meest overtui- best). BANGKOK De Aziatische Basketball Federatie heeft Com munistisch China als lid aange nomen en Taiwan uitgestoten. LOS ANGELES - Bobby Riggs, de tennisser die Billie Jean King en Margaret Court uitdaagde, neemt het op 15 en 16 december op tegen de Aus tralische veteraan-lange af standloper Bill Emmerton. Em- merton zal 160 km. moeten lo pen, Riggs de helft. De winnaar ontvangt een kwart miljoen. Gilt uw auto in i Dat vreet bande deliger kunt u t voor bij ons la nen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5