Benauwde zege Quick Boys RCL maakte Hoge notering waar Koudekerk 0-0 bij Rijnsburgse Boys Hazerswoudse Boys profiteert van nederlaag Oegstgeest KRV neemt leiding over van Alphia Noordwijk blijft op goede pad DOSR krijgt te weinig bij Kickers '69:0-0 Quick Boys-jeugd gelukkig weg bij Sparta Bodegraven haalt uit STANDEN TOPPER TREKT 1500 TOESCHOUWERS LiEluaü; CÜLiHAiNÏ zaterdag KNVB (Van onze sportredactie) KATWIJK Quick Boys kon na de benauwde zege (1-0) op SDVB opgelucht ademhalen. „De angst om toch weer de boot in te gaan", zoals trainer Perdijk het na afloop om schreef, had de Katwijkers de hele wedstrijd achtervolgd. De momenten, waarop Quick Boys zich over het probleem heen leek te zetten, werden vaak weer snel afgebroken door onzekerheden en fouten. Daardoor kon SDVB tot aan het laatste fluitsignaal blij ven geloven in een verdienste lijk resultaat. De Barnevelders lieten in Kat wijk geenszins de indruk ach ter een ploeg te zijn, die te recht onderaan staat. Al in de beginfase gaven ze voedsel aan het angstcomplex van Quick Boys. Een foute terug speelbal van Nico Kuyt stelde Jan v.d. Harn in staat om te gen de paal te knallen en een combinatie tussen Henk v. Veelen en Jan v.d. Harn werd met een vinnig schot van Be rend Schreuder besloten. Quick Boys kwam moeizaam op gang en pas na een kwar tier werd het eerste schot ge lost. Een hoge voorzet van Jaap Hoek werd door Hans v. Duyn voor de voeten van Wim v.d. Plas gekopt, die zijn inzet via de vuisten van doelman Rien Kuit naast zag gaan. Het plichtmatige en fantasie-arme a an vals werk van Quick Boys mondde daarna veelvuldig uit in afstandsschoten, waar de uitblinkende Kuit wel raad mee wist. Ook na rust viel het aanval- strio van de ploeg van Perdijk als te licht en te weinig slag vaardig door de mand. Het enige doelpunt was dan ook het werk van de middenlinie, zaterdag het beste onderdeel van het team. In de 10e mi nuut legde Nico Kuyt de bal na een vrije trap op het hoofd van de lange Jaap Hoek, die het leer naar de benedenhoek knikte: 1-0. („Be had de jon gens in de rust nog zo voor die nummer 7 gewaarschuwd", klaagde trainer Lenselink over de vrijheid, die SDVB Hoek toeliet). Het doelpunt zette Quick Boys niet over de drempel. Wél spatte een schot van Nico Kuyt op de vuisten van Kuit uiteen (de rebound was te moeilijk voor Wim v.d. Plas), wél aarzelde Jaap Hoek te lang met schieten, wél kopte Wim v.d. Plas naast een leeg doel; kortom mogelijkheden waren er wel tot een bevrij dende tweede treffer, maar de rust en de overtuiging ontbra ken. Daarbij kwam, dat het aan- valswerk van SDVB (vooral via de jonge Henkie Morren en de geroutineerde Jur v.d. Beek) de nodige aandacht eis te en zo de Katwijkse zege het stempel „benauwd" meegaf. Van onze sportredactie LEIDERDORP Verheugd kon RCL-trainer Huguenin na afloop van het door RCL met 2—0 gewonnen treffen tegen Katwijk vaststellen: „Einde lijk hebben de spelers in een thuiswedstrijd die hoge note ring op de ranglijst weer eens waargemaakt Tot nu toe was hun spel wel gebaseerd op techniek maar ontbrak de overtuiging. Vandaag was het zelfvertrouwen weer aanwe zig". Dat laatste had dan vooral de betrekking op de tweede helft, waarin RCL reeds na drie mi nuten aan de positieve kant van de score was gekomen. De door Sjoerd Teske en Wally van Haver in goede scoring- spositie gemanoevreérde Leo van der Berg verraste toen met een eenvoudige schuiver de onzekere Katwijkdoelman Kees Koelewijn. Die toch wel onverwachte ope ningstreffer van RCL nood zaakte Katwijk meer nog dan in de eerste helft de aanval te zoeken. Een kolfje naar de hand van RCL, dat nu einde lijk wel de gewenste vrijheid kreeg. Katwijk dreigde op een bepaald moment zelfs over speeld te worden, hetgeen in scherp contrast stond met het spelbeeld van de eerste helft. Toen zocht RCL- dat voor een kopbal van Leo van der Berg een doelpunt claimde bijna wanhopig naar de gewenste openingen. Katwijk kon in die eerste periode het tempoloze „tik-tak-SDelletie" van de wei nig bewegelijke Leiderdorpers moeiteloos ontregelen. Van de snelle uitvallen van Katwijk ging op dat moment zelfs meer dreiging uit. Meer dan een schot van Cees Guyt, die door RCL-doelman Bram Brandt met moeite werd gestopt en een kopbal van Ar nold Boers uit een voorzet van Huyg Schaap leverden de uit- braakpogingen van Katwijk echter niet op. Katwijk-trainer Verkuylen „De spelers gunnen zich niet de tijd om op de opkomende mensen te wach ten en proberen het dan te snel met afstandsschoten". Na rust kon Katwijk het ele ment van die snelle counter niet meer in zijn spel inbou wen. Toen RCL de voorsprong had uitgebouwd naar 2—0 via een doelpunt met een buiten spelluchtje van Leo Holl- zakte Katwijk zelfs ver weg. Het zelfvertrouwen verdween ge leidelijk aan uit de ploeg en RCL leek op een nog grotere zege af te stevenen. Een inzet van de snelle Leo van der Berg werd echter tot corner getikt, terwijl de voor Wally van Haver ingevallen Hans de Graaf alleen voor doelman Kees Koelewijn faalde. Toch zou Katwijk vlak voor tijd nog de kans krijgen de achter stand te reduceren tot 2—1. De voor Huyg Schaap ingevallen Jan van Egmond in riante scoringspositie gemanoeu vreerd door Cees Guyt zag zijn schot echter gekeerd door RCL-goalie Bram Brandt. PIET VAN DAM RIJNSBURG De absolute topper in de derde klasse A zaterdag tussen Rijnsburgse Boys (als nummer twee geno teerd staand) en koploper Koudekerk is na een matige wedstrijd in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Rijns burgse Boys toonde zich gedu rende de gehele wedstrijd wel iets aanvallender, maar wist de verkregen kansen niet goed uit te buiten. In de vijftiende minuut leek de thuisclub een voorsprong te kunnen nemen. Cas Zwaan werd binnen de beruchte lij nen gevloerd en een straf schop werd verwacht. Arbiter Sandee zag het evenwel an ders. De beste kansen ble ven hierna voor de Van der Zeeuw-equipe, maar ook Piet Haasnoot faalde na een ge slaagde combinatie met Cas Zwaan. Na rust Koudekerk- spits Wim Ringelenstein was inmiddels met een wenk brauwblessure uitgevallen hetzelfde spelbeeld al kregen de gasten met een uitblinken de aanvoerder Kees Deemoed nu ook kansjes. Zo kopte Wa genaar knap in, maar doelman Kuivenhoven zweefde even knap. Aan de andere kant moest eerst Adrie Zweris op de doellijn redding brengen, terwijl vervolgens ook het houtwerk een helpende „lat" moest toesteken bij een doel poging van beste man Jac. den Heyer. Ook het slotoffensief van de Boys leverde geen tref fers meer op, waardoor Kou dekerk zijn voorsprong van een punt op Rijnsburgse Boys kon vasthouden. In de eerste klasse A heeft Noordwijk zijn voorsprong van vijf punten op achtervol ger OWIÓS gemakkelijk kun nen consolideren. In een van Noordwijk-zijde bijzonder ma tige wedstrijd werd Holland- scheveld met 2-0 opzij gezet. In een gelijkopgaande eerste helft, waarin beide ploegen zich lieten verleiden tot chaoti sche spelpatronen, nam Noordwijk reeds na vijftien minuten de leiding. Toen op een voorzet van Albert Spaan derman de gehele verdediging van Hollandscheveld mistastte was Cor Vreugdehil er als de kippen bij om 0-1 aan te teke nen. Veel mogelijkheden om deze voorsprong uit te bouwen kon Noordwijk zich voor de pauze niet verschaffen, al dreigden Ruud Broring en Jan Willem Bogers enkele malen gevaarlijk door te breken. Na rust heeft Noordwijk lange tijd onder druk gestaan. Het „lange trappen-systeem" van Hollandscheveld, waarmee Noordwijk in de verdediging werd gedrukt sorteerde echter weinig effect. De voorsprong van Noordwijk kwam geen en kele maal in gevaar. Vlak voor tijd liep het in aanvallend op zicht ook ongevaarlijke Noord wijk alsnog uit naar 0-2. De voor Ruud Broring ingevallen Arie Weijers rondde met het hoofd het voorbereidend werk van Jan Willem Bogers uitste kend af. In de tweede klasse A zijn de degradatiezorgen van Ter Lee- de er na de nederlaag van 2-0 bij Zuidvogels in Huizen niet minder op geworden. Een be houdend spelend Zuidvogels werd door een massaal aan vallend Ter Leede voortdu rend in de verdediging ge drukt. Verder dan enkele rom melige situaties voor het doel van Zuidvogels-doelman Ben Schipper reikten de aanvals driften van de Sassenheimers niet. Zelfs liep Ter Leede na 17 minuten tegen een achter stand van 1-0 aan. Hanny van der Mast schoot uit een vrije trap ineens raak. Een schotlo- ze Ter Leede-ploeg kon na de pauze weinig aanspraak ma ken op een puntendeling. Vlak voor tijd besliste Wim Vos de wedstrijd definitief in het voordeel van Zuidvogels. SIZO heeft in een wedstrijd met wisselende winstkansen Jodan Boys een 1-1 gelijkspel afgedwongen. Na een weinig verheffende eerste periode, waarin Jodan Boys het meeste uitzicht had op de opening streffer, opende Jodan Boys vlak na rust toch de score. SlZO-doelman Leo Lefeber zag wel kans een dubieuze pe nalty te keren, maar bij een scrimmage na de daaropvol gende corners moest hij zich gewonnen geven. Lang kon Jo dan Boys die voorsprong ech ter niet vasthouden. Reeds drie minuten later bracht Bert Blokker beide partijen weer op gelijke hoogte. SIZO ver schafte zich daarna nog wel de beste kansen, maar strandde voortdurend op de goed ingrij pende Jodan Boys-goalie. In de vierde klasse A verraste Zwammerdam met een over winning van 1-2 op SV PTT. SV PTT mocht zich dan de technisch betere ploeg noe men, de inzet van Zwammer dam zou de doorslag geven. Peter Kremer hielp Zwammer dam aan een 1-0 ruststand, terwijl in de tweede rondgang Sytze Koopman de voorsprong uitbouwde naar 2-0. SV PTT redde vlak voor tijd de eer. Zevenhoven leed tegen Schoonhoven een kansloze ne derlaag van 3-1. Reeds in de eerste helft dreigde Zevenho ven overspeeld te worden. De schade bleef echter beperkt Cas Zwaan van Rijnsburgse Boys (rechts) in „snel" duel met Leo van Wetten van Koudekerk. tot een achterstand van 1-0. Wim Helder bracht na rust beide ploegen nog wel op gelij ke hoogte, maar de afgekeur de treffer van Koos Verlaan betekende de mentale genade klap voor Zevenhoven. Schoonhoven liep gemakkelijk uit naar de eindstand van 3-1. De Sleutels moest in een „bar" slechte wedstrijd zijn meerde re erkennen in het ook be paald niet imponerende Sche- veningen. De 1-0 eindstand was reeds voor rust bereikt Verder dan een schot van Koos van Es op de binnenkant van de paal voor de pauze reikten de aanvalsdriften van de Leidenaars niet. Randstad Sport behaalde een gemakkelijke zege van 3-1 op Loosduinen. Een bijzonder vlot combinerend Randstad Sport besliste reeds voor de pauze de wedstrijd in zijn voordeel. Achtereenvolgens Hans Meyerink, Joop Weijen- berg en Hans Tor schoten Randstad Sport naar een 3-1 ruststand. Na rust kwam Loosduinen nog goed terug. Het laconiek spelende Rand stad Sport moest echter slechts één tegentreffer toe staan. Een vooral in de eerste helft dominerend Lisser Boys heeft TAW een nederlaag van 3-1 toegebracht. Het voor rust ver kregen overwicht drukte Lis ser Boys uit in treffers van A-junior Leo Kuipers en Piet Boot. Na rust kon Lisser Boys het goede spel van de eerste helft niet continueren. Deson danks bouwde Leo Kuipers de voorsprong uit naar 3-0. Chris Dijkema bepaalde voor TAW de eindstand op 3-1. In de vierde klasse B is ARC slechts met moeite een neder laag ontkomen. ARC liep voor rust een achterstand van 1-0 op, die Gerard Tuinenburg pas in de tweede helft onge daan maakte. Leiden SVOW bezorgde Oegstgeest, dat in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal afd. Leiden aan kop ging, een gevoelige nederlaag: 2—0. Hiervan profiteerde Hazers woudse Boys, dat na een 40 overwinning op KRV met een beter doelsaldo de leiding heeft overgenomen. SVOW heeft bij Oegstgeest een verdiende, maar iets ge flatteerde zege behaald. Oegst geest miste vooral een afma ker, iets waar SVOW geen last van had: de tandem Rini van de Wetering en Ed Langerijs drukte opnieuw een duidelijk stempel op de wedstrijd. Dit resulteerde na een half urn- spelen in een doelpunt van de bezoekers, toen Rini van de Wetering na een uitval van links een voorzet van Ed Lan gerijs achter doelman Bert Pauw schoot. Dit werd ook de ruststand. In de tweede helft kreeg Oegstgeest al snel een mooie kans, die echter niet benut werd. Ed Langerijs liet daarna zien hoe het wel moet door op de rand van buiten spel een speler te passeren en over de uitlopende goalie heen te lobben, waarmee de eind stand bereikt werd. Hazerswoudse Boys-KRV was een eenzijdige wedstrijd, waarin de bezoekers geen en kel moment gevaarlijk konden worden. Giel Kampman open de de score door een voorzet van Sjaak van Dorp in te kop pen. Na rust namen de Boys meer afstand van de Katwij kers. Eddie Harkes maakte twee doelpunten, terwijl Sjaak van Dorp met een afstands schot de keeper verraste. De wedstrijd tussen de twee hekkesluiters eindigde in een klinkende overwinning voor het bezoekende Woubrugge. Tot de rust kon LSVV'70 het eigen doel schoon houden zon der zelf gevaarlijk te worden. Daarna was het afgelopen en vijzelden de Woubruggenaren het zelfvertrouwen met maar liefst vijf treffers fors op. Leo Witteman maakte het eerste doelpunt uit een vrije trap van Cor Brunt, die zelf het vierde doelpunt voor zijn rekening nam. Cornelis de Boer voerde de stand op tot 4—0, en Willem Knappers doelpuntte als -laat ste. Pas diep in de tweede helft stelde Valken'68speler Hans Hoek de zege voor zijn ploeg veilig. Na twee man gepas seerd te hebben schoot hij on houdbaar in. Een fel slotoffen sief van Kagia leverde niets meer op. Het werd een krappe overwinning, omdat in de eer ste helft het houtwerk drie maal een doelpunt in de weg stond. Met deze zege blijft Val ken een gegadigde voor de hoogste plaats met één punt, maar ook één wedstrijd min der gespeeld dan de huidige koplopers Oegstgeest en Ha zerswoudse Boys. Leiden blijft in de hoek, waar de klappen vallen. Ook bij Sportclub Lisse werd een ne gatief resultaat behaald. Wel namen de Leidenaren na twee minuten via Ton Boehmer een voorsprong, maar deze werd direkt teniet gedaan door Wil Streppel, die achteruit inkop te. Na de rust was Lisse bedui dend sterker en dit mondde uit in twee doelpunten van Jos van der Veek en Peter Slobbe, die in zijn eentje de verdedi ging van de bezoekers op het verkeerde been zette. VVSB werd door GWS volle dig weggespeeld. De grote man bij de Sassenheimers, die dankbaar gebruik maakten van de blunders in de achter hoede van WSB, was Jelte Tilma, die vier treffers voor zijn rekening nam. Jan Koupe- rus scoorde éénmaal. Kees de Ridder redde de eer voor de thuisclub door zelf in het doel te gaan liggen, waarna de overigens goed leidende scheidsrechter tot ieders ver bazing een doelpunt toekende: 1-5. In de Tweede klasse zaterdag middag afd. Leiden haalden Sen grimmig kopduel uit de wedstrijd Oeqstqeest- SVOW de drie koplopers de volle winst binnen. Een sterker Alphia kreeg bij Stompwijkse Boys geen loon naar werken. Terwijl de Alph- naren aandrongen, besliste een uitval van de Boys de wedstrijd: 1—0. Abbenes bereikte in de eerste helft al een 3—0 voorsprong. Na rust werd deze echter niet uitgebreid, maar was net vol doende om beide punten mee naar huis te nemen. Kees Ha genaars en Sjors Hilleba brachten in de laatste minuten Meerburg bijna op gelijke hoogte, maar de tijd was te kort voor een puntendeling. Jan Golsteijn was voor MVKV weer goud waard. Tegen Uni- tas Leiden scoorde hij 2x, waar de Leidenaren slechts één doelpunt tegenover kon den stellen van Willem van de Voort. (Van onze sportredactie) LEIMUIDEN DOSR voelde zich na afloop van de wedstrijd tegen Kickers '69 (0-6) niet ten onrechte de verliezer. Immers de Veenders hadden vier pun ten achterstand op de koploper en waren na afloop van de topper nog even ver, ondanks hun betere spel. Afgezien van een furieuze start, kon het spel van Kickers niet geheel overtuigen. Het snelle, direkte systeem werd door de zeer gëinspireerd spelende defensie van DOSR resoluut ontregeld. Typerend hiervoor was het feit, dat Ton Sanders de gevreesde Hans de Rijk aan banden legde, behalve in de genoemde beginfase. Doelman Jan Koek moest een inzet van De Rijk corner slaan en zag even later een schot overvliegen. Ook een kogel van Gerrit Wit maakte hij in die periode onschadelijk. PP.SR nam het spel daarop in handen en hield dat initiatief eigenlijk gedurende het verdere verloop van de strijd. Het leverde echter ook niet meer op dan een kopbal van Pim v.d. Meer en een schot van laatste man Ruud Rietbroek; overigens goed gestopt door Guus v.d. Akker. Na rust zag Gerrit Wit twee vrije trappen mislukken en gaf Hans de Rijk blijk van zijn off-day door vrij voor Jan Koek naast te schieten. Vlak voor tijd leek Henny v. Berkel DOSR toch op winst te gaan zetten, maar op het laatste moment werd hij uit balans gebracht, zodat hij naast schoot. Met het idee, dat er 1500 toeschouwers naar de wedstrijd in Leimuiden waren gekomen de rest van de wedstrijden in de Gouds-Leidse afdeling werd afgekeurd kon de penningmeester van Kickers, Heinz Verdel, met recht na afloop zeggen: „Ik geloof, dat ik vandaag de enige winnaar ben". Van onze sportredactie LEIDEN In de zaterdagafde ling van het damesvoetbal heeft het Katwijkse KRV de leiding overgenomen van Alphia. Het tweede team van Weteringse Girls bezorgde de Katwijksen geen onoverkomelijke moeilijk heden. Pas bij de stand 8—0 hielden de dames van KRV het voor gezien. Coby Trigt was de grote uitblinkster bij KRV. Zij nam de halve produktie voor haar rekening. De overige tref fers kwamen op naam van Cor- ry Nijgh (2x), Nies van der Mark en Hanneke Oudshoorn. De gebruikelijke monsterover winning kwam ditmaal op naam van Lugdunum, dat Kickers 2 volkomen overspeelde: 10—0. Een opvallende rol in de „Leidse schiettent" was wegge legd voor Nancy Verhoeven. Zij I Van onze sportredactie Rotterdam De regionale jeugd van Quick Boys is tegen Sparta wat gelukkig aan een overwinning gekomen. De gehe le wedstrijd waren de Katwij kers toch wel de mindere ge weest van hun Rotterdamse te genstander, maar paal en lat en een uitblinkende doelman Jaap Guyt bracht keer op keer red ding. Zelf was Quick Boys via de counter ook bij vlagen erg gevaarlijk. Bart Zandbergen had al eens de lat geraakt toen Teun van der Plas vier minuten voor tijd de winnende treffer liet noteren: 0—1. UVS heeft zaterdag tegen Excel sior niet kunnen winnen. Excel sior bleef met 2—1 aan de goede kant van de score. Na rust na men de Rotterdammers een 2—0-voorsprong. UVS ver kleinde via Jan Klein de achter stand (een kwartier voor tijd) maar wist de gelijkmaker niet meer te realiseren. Katwijk leed een 1—O-nederlaag tegen ADO. De Katwijkers sprongen in de eerste helft te onzorgvuldig met de kansen om. Gidi van de Bent met name liet enige mooie mogelijkheden on benut Tien minuten na rust ver speelde Wim Guyt de bal en kon ADO „winnend" toeslaan: 1—0. Gouda Bodegraven staat op de helft van de competitie ge lijk aan de leiding met WDS, dat tegen Sportief niet verder kwam dan een 0—0 gelijkspel. Bergambacht werd door het on stuimige Bodegraven verplet terd. Zevenmaal moest de doel man de bal uit het net vissen, waarvan éénmaal na een bal in eigen doel van een van zijn ver dedigers. Jan Boele nam drie doelpunten voor zijn rekening, terwijl Gerhard Aalbers, Ab van Hanswijk en Joop Tervoort de overige goals maakten. Aarlanderveen stond bij Wad- afdelinq Gouda dinxveen bij rust met 1—0 voor door een treffer van Wim Ver hagen. De thuisclub kwam terug en nam de leiding over, maar vlak voor tijd bracht Jos Wijfje beide ploegen op gelijke hoogte. Bas van Klaveren bezorgde Flo- reant een voorsprong tegen Reeuwijk, die de bezoekers na rust echter niet vast konden houden, zodat toch nog met 2—1 werd verloren. scoorde zesmaal. Liesbeth Thijs- sen (2x), Petra Keijzer en Lies beth Brandt namen de overige treffers voor hun rekening. De dames van SVLV wisten pas in de tweede helft de strijd met RCL in haar voordeel te beslis sen. In een gelijkopgaande eer ste helft opende Brigitte Parle- vliet voor SVLV de score; RCL- speelster Margriet Koetsier zorgde voor de gelijkmakende treffer. Maria van der Holst en Ria Lelieveld bepaalden de eindstand op 3—1. Afdeling Leiden zaterdag: tierste klas: Hazerswoudse Boys 11-15, Oegstgeest 11-15, Valken '68 10-14, SVOW 11-14, GWS 11- 13, Leiden 11-11, Lisse 11-10, Kagia 11-9, KRV 11-9, Woubrug ge 11-8, WSB 10-7, LSW *70 11-3. Tweede klas: Abbenes 9-17, Stompwijkse Boys 9-16, MVKV 10-15, SVLV 9-10, Bernardus 10- 10, Alphia 10-10, Meerburg 9-9, SJZ 10-7, VNL 10-6, Unitas 10-3, Kickers 9-2. Dames zaterdag: KRV 8-16, Alp hia 8-15, Lugdunum 8-14, Wete ringse Girls 2 9-11, SVLV 9-10, Zevenhoven'9-7, RCL 9-6, KRV 2 8-3, Valken '68 7-2, Kickers '69 2 9-0. Afdeling Gouda zaterdag: Bo degraven 11-19, WDS 11-19, Gouda 11-14, Rijnstreek 11-13, Sportief 11-13, Aarlanderveen 11-9, Floreant 11-9, Reeuwijk 11- 9, Siveo 11-9, Waddinxveen 11-9, Bergambacht 11-5, Oudewater 11-4.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15