Belgie voetbalde in Parijs als het weer: troosteloos! Derby herstelde zich in Londense derby VVV en FSC hielpen Haarlem een handje De vuistslag in nek van Dockx Triest afscheid van Kovacs Franse jeugd haalde het wel EIND STAND Goethals' enorme voldoening Spanje in kwartfinales Köge BK Deens kampioen LEIDSE COURANT Een moment uit de wedstrijd Frankrijk—België. De Belgische doelman Piot is gepasseerd, maar het werd geen doelpunt. Het eerste Spaanse doelpunt in de interland Roemenië—Spanje. Het werd 2—2. Hiermee kwalificeerde Spanje zich voor de kwartfinales van het Europees kampioen schap voor landenploegen. LONDEN Tien dagen na het Europa cup-debacle tegen Real Madrid (5-1), wrong Derby County zich langs West Ham United (2-1) naar de top van de ranglijst. Het was wederom bet van Arsenal overgenomen 'en fant terrible' Charlie George, die voor Derby tweemaal raak schoot. De recordhouder der landskampioenen Liverpool won van Newcastle met 1-2 en rukte daardoor op naar de tweede plaats. Met evenveel punten staat Man chester United naast Liverpool. De Mancunians die het duel le gen debutant Aston Villa met 2-1 in hun voordeel beslisten hebben Queens Park Rangers en West Ham United echter in de rug. PARIJS Het Franse elftal onder 23 jaar heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap. Het versloeg zaterdagavond België met 3—2, na de ruststand 2—0. Aan de overwinning van lands kampioen Derby zat een kleine smet. Twee verdedigers, ook spelers van het nationale elftal, Roy Mcfarland en Colin Todd werden vrij ernstig geblesseerd. De blessure van Mcfarland is van dien aard dat hij onmoge lijk zal kunnen spelen in de - waarschijnlijk beslissende wedstrijd van Engeland tegen Portugal in groep één van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenploegen, die woensdag op het program ma staat. De blessure van Todd lijkt minder zwaar, maar de clu barts kon nog niet zeggen of Todd woensdag fit zou zijn. De stand in Engeland: 1. Derby County 17-24; 2. Liver pool 16-23; 3. Manchester United 17-23; 4. Queens Park Rangers 17-22; 5. West Ham United 16-22; 6. Leeds 16-18; 7. Stoke City 17-20. West-Duitsland DVSSELDORF - Kampioen Borussia Mönchengladbach kon op de 14e speeldag van de Bun- desliga zijn voorsprong op Ein- tracht Braunschweig tot twee punten vergroten. De Lattek- brigade won de met vrees tege moet geziene ontmoeting tegen Fortuna Düsseldorf met 1-6. De schutter was Jupp Heynckes. De ploeg vernam daarna met grote vreugde het resultaat van concurrent Eintracht Bruansch- weig, dat in Duisburg tegen de MSV met 1-0 verloor. Opnieuw een knap staaltje van Duisburg dat vorige week reeds voor een lichte sensatie zorgde door in het Olympische stadion van Berlijn Hertha BSC met 1-2 te verslaan. Door de 3-1 zege van VFL Bo- chum op een gedeprimeerd Bayern München, schoof HSV Hamburg, dat Karlsruher SC kansloos liet (3-0) op naar de derde plaats op de ranglijst Een volledige verrassing is de positie van 1 FC Kaiserslautern, dat als vijfde is geklasseerd. Nog voor Schalke '04 dat een kostbaar punt liet liggen bij Kic kers Offenbach (1-1). Ook FC Köln moest zich tevreden stellen met een puntenverdeling (3-3), waarbij Keulen zelfs een 0-2 achterstand moest wegwerken. Rot Weiss Essen schoof door de triomf van 3-1 op Hertha BSC naar de achtste plaats. De Kes- slerformatie zakte na de derde achtereenvolgende nederlaag te rug naar de middenmoot even als Werder Bremen. De stand aan de kop: 1. Borussia Mönchengladbach 14-20; 2. Eintracht Braunsch weig 14-18; 3. Hamburger SV 14-17; 4. Bayern München 14—17; 1 FC Kaiserslautern 14-16; 6. Schalke '04 14-15; 7 1 FC Köln 14-14; 8 RW Essen 14-14. Eindstand groep 7: Belgie 6 3 2 1 8 6-3 Oost-Duitsl. 6 2 3 1 7 8—7 Frankrijk 6 1 3 2 5 7—6 IJsland 6 1 2 3 4 3-8 PARIJS Raymond Goet hals. de Belgische bonds coach, stond later in het middelpunt van de belang stelling. Het bestuur van de Belgische voetbalbond had een korte huldiging voor zijn tienjarig bestaan als bondscoach georgani seerd. Ook Dickz en Piot kwamen in de bloemetjes ter gelegenheid van hun 35ste wedstrijd. (Van onze speciale ver slaggever) PARIJS Met door weekte shirts bedankten elf Belgische spelers na afloop van het treffen met Frankrijk in Parijs het legioen dat met meer rood-geel-zwarte vlaggen dan er tijdens de natio nale feestdag aan de ge vels hangen hun acties om een plaats bij de be ste acht Europese ploe gen te bereiken had on dersteund. De Belgen hebben het beoogde doel bereikt. Dankzij het gelijk spel (0-0) werden zij winnaar in hun groep en zullen over enkele maanden in de kwartfinales van de Europese beker voor lan denploegen spelen. was er sfeer op de volgepakte tribunes, op de gladde grasmat waren de verrichtingen van de beide elftallen en vooral van het Franse team zoals het weer in de hoofdstad: kil en troosteloos. Hiervoor dienden de „tricolo res" in de eerste plaats verant woordelijk te worden gesteld. Zij speelden zonder fantasie en misten het karakter om het dichtbezette middenveld van de Belgen met Verheyen als uit blinker te doorbreken en de meermaals opengestelde buiten- spelval te omzeilen. De Fransen misten de inspiratie om hun snelle buitenspelers de diepte in te sturen en vertraagden te veel het spel. Verheyen, die het meest aan de bal was, stond meerdere keren aan de basis van snelle tegenakties, die door Lambert en Van Gooi werden uitgevoerd. Deze beide vertegen woordigers van Club Brugge vonden echter de autoritaire Tresor op hun weg, die veruit de beste Franse speler was die in laatste instantie de rushes van Lambert en Van Gooi on derbrak. Het lukte Van Gooi in de 22ste minuut Tresor op snel heid te passeren en de bal op beheerste wijze langs Baratelli te plaatsen, maar het doelpunt werd wegens een voorafgaande handsbal geannuleerd. Van Gooi beweerde na afloop: „Het heeft geen zin meer toe te geven of te ontkennen. Ik blijf erbij de bal niet met de arm te hebben gespeeld". Zonder doelpunt bleef het ver der een saai en vervelend duel. Het was een opeenhoping van spelers op het middenveld, waar door de Fransen statisch werd gespeeld en waar enkele spelers elkaar soms hinderden. Dit was onder meer zeven mi nuten voor rust het geval, toen Bracci en de teruggekeerde Emon de oplettende Cools de kans boden door te gaan. Doel punten kon hij niet, want weer was Tresor ter plaatse al moest hij dit keer een overtreding be gaan om de Limburger te belet ten Baratelli te passeren. Aangezien de wedstrijd zich voornamelijk op het middenveld afspeelde, hadden de beide doel- verdedigers weinig te doen. Piot kende de meest rustige avond uit zijn internationale carrière en Baratelli kwam slechts één keer werkelijk in actie, toen hij een terugspeelbal van de di kwijls falende Orlanducci moest stoppen. De onmacht van de Franse aanval werd het best aan het einde van de eerste helft geïllustreerd. Een goede actie van de tot dan toe erg teleurstel lende Coste werd door Rocht- dau op een verschrikkelijk slechte manier afgerond. Het fluitconcert aan het adres van de tevoren met niets dan lof bezongen Franse ploeg werd nog heviger, maar veranderde na de rust plotseling in een storm van aanmoedigingen toen Larque verscheen. De vervan ger van Huck bracht meer snel heid in de aanvallen van de Fransen. Gedurende tien minu ten kwamen de Belgische verde digers in een moeilijke situatie langs de linkerflank, waar Van Binst door zijn slidings opvieL Maar ook in deze fase bleven de Franse profs onmondig. Meerderheid Kregen de Fransen een beetje hoop, vooral nadat Van Gooi alleen voor Baratelli de bal over de lat had gelokt, de ak- ties stopten toen Larque zeer terecht van het veld werd ge zonden. Met tien tegen elf was PARUS Zowat 25 minuten na de rust van wat vroeger „Ie matche sympathique" heette, kreeg Jean Dockx voor de met chrysanten opgesmukte eretribune een vuistslag in de nek, van Larque. Nadat mr. Davidson enkele aantekeningen had gemaakt in zijn boekje, haalde de Schot prompt de rode kaart te voorschijn. Voor Laqué behoorde de interland tot het verle den. „Voor deze overtreding moest ik de strengste sanctie toepas sen", zei Bob Davidson later in de kleedkamer, terwijl hij zijn hemd en broek uitwrong en ettelijke liters water op de grond vloeiden. „Een typisch Schots meertje", grapte Davidson, die verder vertelde waarom hij het doelpunt van Roger van Gooi had geannuleerd. „Op het ogenblik dat de bewuste nummer 8 voorbij Tresor spurtte, raakte de Belg de bal met de arm. Dit werd onmiddellijk gesignaleerd door de grensrechter, zodat ik verplicht was het gemaakte doelpunt niet toe te kennen. Het Schotse trio was de mening toegedaan, dat de interland weinig inhoud had en de spelkwaliteit erg middelmatig was. Davidson: „Twee elftallen, die zelden het accent legden op de aanval, hadden blijkbaar niet de bedoeling een doelpunt te maken. Het spel verliep voor het grootste gedeelte op het middenveld, waar de spelers regelmatig met elkaar in contact kwamen. Het gevolg hiervan was: een groot aantal overtre dingen, vooral van de zijde van de Franse profs". er voor de Fransen niets meer weggelegd. Het pleit overigens niet voor het Belgische team, dat het niet van de numerieke meerderheid wist te profiteren. De pupillen van Goethals speel den de bal ettelijke keren terug op Piot, hetgeen de irritatie van de „tricolores" die talrijke .over tredingen begingen opwekte. Voor een van deze overtredin gen had scheidsrechter David son misschien een strafschop kunnen geven. Tresor stopte Lambert op dubieuze wijze en moest wegens een blessure wor den vervangen. Het bleef saai voor bondstrainer Goethals die zijn spelers kon feliciteren met het resultaat Voor hem, de spelers en de offi cials was er wijn. Voor de Fran se oefenmeester, de Roemeen Kovacs, een triest afscheid van het elftal, dat hij twee jaar on der zijn hoede heeft gehad. René Marien DEN HAAG Haarlem heeft na de 14e ronde zijn voorsprong op de concurrenten onverwacht met twee punten kunnen vergroten. Zelf wonnen de leiders onbedreigd met 03 van Heracles, maar zowel FC VVV als FSC verloren, respectie velijk van PEC/Zwolle met 3—1 en Wageningen met 2—4. Wageningen heeft zich hierdoor, met FC Gronin gen, dat FC Den Bosch met 3—1 versloeg, op een gedeelde derde plaats genesteld. Voor de eerste maal in dit seizoen moest een wedstrijd wegens de terreinomstandigheden van het programma worden afgevoerd: Cambuur te gen Vlaardingen. FC Groningen—FC Den Bosch 3—1 (20). 20. Oosterwold 1—0, 34. Janssens 2—0, 79. Bruurmijn 2—1, 89. Hoekstra 3—1. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 4500. Volendam—Helmond Sport 1—0 (1—0). 44. Bond 1—0 (strafschop). Gele kaarten voor Beekman en Hilster van Helmond Sport wegens spelbederf. 'Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 3100. SC Amersfoort—Heerenveen 4—1 (3—0). 10. Veld huizen 1—0, 22. Meyer 2—0, 41. Navest 3—0, 58. Bosma 3—1, 66. Meyer 4—1. Scheidsrechter: Klop per. Toeschouwers: 1000. Fortuna SC—Wageningen 2—4 (1—2). 16. Boehnen 1—0, 26. Peeters 1—1, 43. Menting 1—2, 59. Menting 1—3, 81. Prauser 2—3, 89. Menting 2—4. Broeks van Wageningen kreeg een waarschuwing wegens, het vasthouden van zijn tegenstander. Scheids rechter: Corver. Toeschouwers: 3700. FC Dordrecht—Willem II 1—0 (0-0). 61. Dubbeld 1—0. Scheidsrechter: Ettekoven. Toeschouwers: 1500. PEC/Zwolle—FC VVV 3-1 (2-0). 12. IJzerman 1—0, 28. Hendriks 2—0, 72. Hendriksen 3—0, 82. Korcinac 3—1. Scheidsrechter Mulder. Toeschou wers: 5000. Heracles-Haarlem 0-3 (O-O). 55. Kleton O-l, 57. De Kip 0—2, 89. Kleton 0—3. Kleton liep een waarschuwing op wegens aanmerkingen op de leiding. Scheidsrechter De Bruin. Toeschouwers: 3000. SVV—Veendam 2-0 (0-0). 67. Kreft 1-0. 81. Molendijk 2—0. Scheidsrechter: Geurts. Toeschou wers: 2000. BOEKAREST Spanje heeft zich gistermiddag als derde land (met Rusland en België) geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. In Boekarest speelde Spanje zijn laatste wedstrijd voor groep 4 van de voorronden met 2—2 gelijk tegen Roemenië. Bij de rust leidden de Spanjaarden met 1—0. Door dit resultaat is de wedstrijd Schotland—Roemenië, die op 17 december wordt gespeeld, niet meer van belang. Spanje, dat aan een gelijkspel voldoende had, nam voor 50.000 toeschouwers met 2—0 de leiding door Villar (29e min.) en Santillana (57e). Dudu Georgescu (72e, strafschop) en Iordanescu (80e) scoorden tegen. Stand: Spanje 6 3 3 0 9 10— 6 Roemenië 5 1 4 0 6 10— 5 Schotland 5 2 2 1 6 7-5 Denemarken 6 0 15 1 3—14 KOPENHAGEN - Köge BK is Holbaek BK, dat eenzelfde aan- voor de tweede maal sedert 1954 tal wedstrijdpunten vergaarde, voetbalkampioen van Denemar- Titelverdediger KB Kopenhagen ken geworden. De club dankt de werd vierde in de eindrang- titel aan een beter doelsaldo dan schikking.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12