Turk blijft doodsteken landgenoot ontkennen OO Analistensehool in noodvestiging n. bink ,,PvdA kan keerpunt niet waar maken" Goedkopere bouw in Leiderdorp ID IN HOGER BEROEP 2 1/2 JAAR GEËIST Festiviteiten rond opening nieuw winkel centrum Lisse Voorhout gaat lozing afval streng aanpakken KOORKRING DE RUNSTREEK ONTWAAKT "PiDm£ f\ „Uw man is verongelukt" p«;jn\ 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 NOVEMBER 1975 DEN HAAG/LEIDERDORP - De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag, mr. J. H. G. Boekraad heeft gisteren beves tiging gevraagd van het vonnis van de rechtbank in die stad, waarbij de Turk S. K. B. werd veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen, dat de man 1 december 1974 in Leider dorp zijn landgenoot Cakar vier maal met een mes zou hebben gestoken, waarna het slachtoffer is overleden. De tenlastelegging was dan ook zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende. Verdachte was in hoger beroep gegaan, omdat hij blijft beweren onschuldig te zijn aan de steekpartij. De hoger-beroepbehan- deling was eerder uitgesteld, omdat de verdediger ziek was en een getuige, de Turk S. Ozdemir, met vakantie was. Deze kwam thans getuigen. Hij vertelde hetgeen al eerder uit andere verklaringen was ge bleken: verdachte kwam met een meisje langs een garage waar enige Turken een auto aan het repareren waren en had wat "vervelend" tegen het meisje gedaan, waaraan de Turken zich ergerden. Ver dachte had een van de mannen toegeroe pen naar buiten te komen, omdat "hij hem wat had te zeggen", waarna hij die man op vriendschappelijke wijze had beetge pakt. Toen had getuige Ozdemir een klap gehoord en was gaan kijken. Cakar was in elkaar gezakt en had. nog gezegd: "Ik ben gestoken". Ozdemir had verdachte zien wegrennen met een mes in de rechter hand. Daarna had hij zich met het slach toffer bemoeid. In zijn requisitoir wees de procureur-gene raal erop, dat verdachte, hoewel gehuwd in Turkije, met een meisje aan het passa gieren was geweest en onder invloed van drank verkeerde..., het meisje had gepro beerd hem met water wat op te frissen. Hoewel verdachte dit ontkende, was van hem bekend dat hij een stiletto bezat. Het meisje had eerder verklaard, dat zij - moeilijkheden vrezend - nog aan verdach- tes borstzak had gevoeld of het mes daar zat. Dat bleek niet zo te zijn, maar - aldus mr. Boekraad - zij heeft wellicht op de verkeerde plaats gezocht. De procureur-ge neraal zei, dat de sfeer agressief was, omdat de vijf Turken in de garage niet gediend waren van verdachtes optreden, waarop hij was gaan vloeken. Mr. Boekraad rekende verdachte erg aan, dat hij onder geveinsde vriendschap zijn landgenoot naar buiten had gelokt en daar na gestoken. Vier messteken, waarvan een dodelijk. Hij wilde de mening van de psy chiaters als zou verdachte in verminderde mate toerekeningsvatbaar zijn geweest aanvaarden. De eis van de officier van justitie voor de rechtbank achtte hij niet overdreven, maar omdat verdachte lang in voorlopige hechtenis had gezeten, wilde hij iets minder requireren en vroeg bevesti ging van het rechtbank-vonnis: tw'êeeneen- half jaar. Verdediger mr. G. Smelt uit Den Haag was van mening dat de getuigenverklaringen niet alle gelijkluidend zijn, terwijl niemand heeft gezien dat verdachte heeft gesooken. Mr. Smelt wees erop dat tussen het gebeu ren en de verklaringen bij de politie vele uren waren verstreken, waarin getuigen zouden hebben kunnen afspreken wat zij zouden verklaren. De verdediger zag een "blinde plek" in de verklaringen. Hij wees op de mogelijkheid dat het tweegevecht een meer-gevecht is geworden en het slachtoffer per ongeluk is gestoken. Op de kleren die verdachte tijdens de steekpartij droeg, is geen bloed gevonden. Er is mogelijk een andere dader, aldus mr. Smelt, die vrijspraak vroeg. De procureur-generaal wilde bij zijn requi sitoir blijven. Verdachte zei nog. dat hij wel bekent bij een vechtpartij met een man of vier betrokken te zijn geweest, maar bleef er bij dat hij onschuldig was aan de steekpartij. Uitspraak 27 november. LEIDERDORP Het Leidse Opleidingsinstituut voor Analisten (de Leidse Analistensehool) zal vrijwel zeker het komende jaar een onderdak vinden in houten noodlokalen langs de Mauritssin- gel. Dit is nodig omdat de school zijn huidige gebouwen aan de Oosterkerkstraat op zeer korte termijn moet verlaten en de nieuwbouw voor de school nog niet gereed is. Het nieuwe gebouw voor de Analistensehool is momenteel in aanbouw aan de Leidse Dreef naast het LOI en de detailhandelsschool. Het gebied waar de analistensehool thans nog gevestigd is, maakt deel uit van een onderhanden zijnd same- ringsplan in Leiden. De commissie ruimtelijke ordening moet b en w advies uitbrengen over de verhuur van een stuk grond aan de Mauritssingel aan het Leids Oplei dingsinstituut voor Analisten.' De commissie verga dert a.s. maandag, 17 november, in het gemeente huis. Het is de bedoeling dat de Analistensehool zelf de noodlokalen laat bouwen op het te huren terrein. Leiderdorp vraagt voor het stuk grond een huur van 10.45 per m2 per jaar. eerder was sprake van het onderbrengen van de Analistensehool in het oude gebouw van de Chris telijke Mavo. Hierdoor zou de streekmuziekschool, aan wie dit gebouw eigenlijk al was toegezegd i behoorlijk zijn gedupeerd. De commissie ruimtelijke ordening moet maandag b en w ook adviseren over de verkoop van een perceel grond in Voorhof Zuid aan de Stichting! Dagverblijven Noordelijk Zuid-Holland in Leiden. Deze Stichting wil op de grond een gezinsvervan gend tehuis bouwen voor geestelijk gehandicapten. Reeds eerder is het ministerie van volksgezond-J heid akkoord gegaan met de plannen voor de' bouw (overigens adviseert de commissie ruimtelij-1 ke ordening vrijwel niet bij de verkoop van grond j in het gebied Voorhof Zuid. red.) Een krediet van 76.000. is nodig voor het be- steksklaar maken van het plan voor de bouw van een nieuwe brandweerkazerne en garage voor de bedrijfsauto's van de gemeentebedrijven aan de Hoogmadeseweg. Eerder al stelde de raad eenj krediet van 15.000 beschikbaar voor het maken I van een ontwerp van deze gebouwen. B en w, die j de commissie advies vragen over het krediet van 76.000,— willen zo snel mogelijk beginnen met de bouw van de kazerne/garage. ié, jLissenaar moet verduisterd bedrag (een ton) terugbetalen LEEUW ALS WAKER Deze leeuw ligt in de etalage van een sportzaak in Indianapolis (USA). De eigenaar heeft de leeuw aangeschaft, omdat er de laatste tijd herhaaldelijk werd ingebroken. i HAARLEM/LISSE - Wegens verduistering van 100.009 gulden heeft I de officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem tegen de 40-jarige administratieve medewerker E. B. uit Lisse een gevange nisstraf van zes maanden geëist waarvan vijf maanden voorwaar delijk met aftrek van 14 dagen voorarrest Als bijzondere voorwaar de wilde de officier van justitie opgelegd zien dat binnen twee en een half jaar alsnog 25.000 gulden geretourneerd zal worden. De verdachte werkte in Sassenheim bij Datsun Nederland en was belast met orders voor onderdelen. Hoewel het niet direct zijn taak was trok hij erop uit om bestelde goederen bij dealers te bezorgen. Hij inde de bedragen en het geld stortte hij niet in de kas. De administrateur maakte buitenlandse reizen en kocht auto's. Toen de verduistering uitkwam had hij een ton geïnd. Familie is bereid 41.000 gulden beschikbaar te stellen en de verkoop van auto's leverde inmiddels 20.000 gulden op. De man is bereid iedere maand 150 gulden af te lossen. Uitspraak 27 november. Geldboete voor Noord wijkerhouter Noordwijkerhout - Een 19-jarige zeevisser uit Noordwijkerhout had onlangs na cafébezoek een woeste avond, die hem gisteren voor de Haagse politierechter bracht. Hij was op een vernie- lingstocht geweest. In de Dorp straat trapte hij een winkelruit stuk en zijn volgende helden daad bestond uit beschadigen van een auto, die op de Viaduct- weg geparkeerd stond. „Een laf fe manier van doen, waarvoor meestal anderen voor de schade opdraaien", verweet de politie rechter. Omdat verdachte nog niet eer der is veroordeeld wilde hij vol staan met een boete van 300 gulden. J Van onxe correspondent i LISSE De officiële I opening van het winkel centrum „Blokhuis" wordt volgende week I woensdag met een aan- I tal festiviteiten gevierd, j Burgemeester Berends i verricht om vijf over half twaalf de officiële I handeling in het nieuwe centrum. Daarna is er een receptie in kasteel „Keukenhof". In het winkelcentrum is er van twaalf tot half zes poppenkast. Voorts is er een verkleedwed- strijd voor de jeugd. Om uiterlijk kwart over twee worden de kinde ren verkleed als Pipo en Clown en Mammaloe verwacht in de loods van Mart. van der Lin- Mammaloe met de mi- den aan de Grachtweg. niatuur clowntjes en De „echte" Pipo arri- clowntjesvrouwtjes naar veert met „zijn vrouw" het nieuwe winkelcen- om half drie. In optocht trum. waar de prijzen vertrekken Pipo en voor de origineelst ver klede kinderen worden uitgereikt, 's Avonds tij dens de eerste koop-1 avond in Blokhuis, leidt Hans van Willigenburg een quiz. De Blokhuis- winkeliers hebben enige prijzen beschikbaar ge steld. Donderdags is er een taptoe op het Meer en j Houtplein van circa tien muziekkorpsen uit de omgeving. De Kanaal stra atwinkeliers organi- seren op vrijdag draaiorgelconcours op het parkeerterrein Se- gers tussen vier en zes uur. Op zaterdag voert I de „Lulu's Dixie Kids" van drie uur tot half vijf J een „Jazz-Street-Para- de" uit in het nieuwe I winkelcentrum. KAMERLID VAN ELSEN: Van onze correspondent Sassenheim Gisteravond werd in het Bruine Paard de eerste gezamenlijke vergadering gehouden van de plaatselijke af delingen van de KVP, AR en CH in CDA-verband. Spreker was het Tweede Kamer-lid g neraal b.d. J. v. Eisen, die ook plaatselijk KVP-raadslid is. Deze gaf eerst een uitvoerige en instructieve toelichting op de begrotingsredevoeringen van de fractievoorzitters van de confes sionele partijen in de Tweede Kamer, Kruisinga, Andriessen en Aantjes, waarna een groot aantal vragen werden beant woord, waarbij ruime aandacht werd geschonken aan de defen sie, hetgeen uiteraard bij de Winnaars huisvlijtexpositie ZOETERWOUDE Er waren gisteravond weer veel fraaie werkstukken te bezichtigen op de huisvlijttentoonstelling in Ons Huis. Er waren maar liefst 79 inzendingen waarvan de groep „darnes van 17 jaar en ouder" met 39 stuks bijna 50% voor haar rekening nam. De jury bestaande uit Agnes van Gent—v.d. Krogt, Irene Vren- zen, wethouder W. Maan en mr. W. Bosman, had dan ook een omvangrijke en verre van ge makkelijke taak. Nadat om half negen de expositie voor het pu bliek was geopend werden door de heer D. Hulsbos, voorzitter van Jeugdraad, de prijzen uitge reikt. De uitslagen van de beoordeling waren: Melajec l/m 16 jaar: 1. Annemarle 2. Esther Srhoch. 3. LI» v.d. Loo. Dimes 17 jaar en ouder: 1 1 mpen, 2. 1 i.d. Loo, n Egmond. 3. Mevr R. Hulsbos 5 jaar: I Henk v.d Berg. heer van Eisen, als specialist op dit terrein in goede handen was. Verder stond in de discussie vooral het CDA centraal. ^Hier over merkte hij o.m. op dat de program-commissie uit de drie partijen het met elkaar eens zijn, al kan dit nog niet van de kopstukken gezegd worden. Hij achtte dit niet onoverkomelijk. Als men het met elkaar op prin cipiële punten maar eens is op basis van het Evangelie, als grond voor het CDA, dat kan men voort gaan. Hij was het geheel eens met CDA-voorzitter Steenkamp, die stelt dat bij niet slagen van het CDA het chris tendom over 10 tot 15 jaar geen rol meer zal spelen in de poli tiek. De CDA zag hij als cen trumpartij met een zeer belang rijke functie, naar links en rechts. Als die weg zou vallen, zou dit catastrofale gevolgen hebben. Als winstpunt van het huidig kabinet, zag hij dat de PvdA regeringsverantwoorde lijkheid draagt, en blijk geeft haar Keerpunt-programma niet te kunnen waarmaken. Van een onzer verslaggevers VOORHOUT De lozing van afvalstoffen in het oppervlak te water zal in de toekomst nog strenger worden aangepakt. Wanneer de raad er aanstaande donderdag mee akkoord gaat treedt een gemeentelijke lozingsverordening op de riolering in werking. Tot nog toe was het verboden afval te lozen in het oppverlak- te water zonder aangesloten te zijn op de gemeentelijke riolering. Aangezien de gemeentelijke riolering weer aange sloten is op een zuiveringsinstallatie en de beheerder van de installatie de gemeente verplichtingen kan opleggen voor wat betreft de kwaliteit van het afvalwater, is het noodzake lijk een gemeentelijke verordening te maken. Lozingen bij normaal huishoudelijk gebruik vallen niet onder de verorde ning. Aan de heer Van Niekerk is door het college van b en w geen vergunning verleend voor de bouw van een kas op een stuk grond aan de Torenlaan. Volgens b en w moet betwijfeld worden of de kas voor agrarische doeleinden zal worden gebruikt. De. heer Van Niekerk gebruikt maar een deel van het stuk grond. Het resterend gedeelte verhuurt hij aan derden voor niet-agrarische doeleinden. Tegen de beslissing van b en w is de Katholieke Land- en Tuinbouwbond in beroep gegaan bij de raad namens de heer Van Niekerk. De raad zal zich aanstaande donderdag over de zaak uitspre ken. [ADVERTENTIES] Contrast in schoonheid Fotomodel Patricia Marray uit Miami showt hier de nieuwste badmode tegen de achtergrond van de ruwe bast van een Australische pijnboom. (Van onze correspondent) LEIDERDORP In Voorhof Noord komen naar schatting tussen de 20 en 25 woningen in de goedkopere vrije sector. Met deze woningen wil wethouder E. Drenth proberen het „prijzen gat" te dichten dat in Voorhof is ontstaan tussen de duurste woningen in de premie sector en de goedkoopste woningen zoals die waren voorzien in de vrije sector. Tot dusver was dit 'gat' ongeveer 35.000 groot. Met deze extra goedkope vrije-sectorwoningen is dit verschil aanmerkelijk teruggedrongen. De juiste prijzen van deze woningen zijn op dit moment overigens nog niet bekend. Deze mededeling doet wethouder Drenth als vervolg op eerder in de raad gedane toezeggingen over dit onderwerp. Het kwam ter sprake toen bij de verkoop van de grond in Voorhof-Zuid een deel van de raad was gebleken dat een deel van de potentiële kopers 'noodgedwongen' uit de boot dreigde te vallen. De nu ontwikkelde woningen in de (goedkopere) vrije sector zijn zodanig van opzet dat de kopers ervan nog in aanmerking kunnen komen voor gemeente garantie. Van onze correspondent HAZERSWOUDE De koorkring De Rijnstreek, waarbij alle rooms-katholieke kerkkoren uit het dekenaat Zoeterwoude zijn aangesloten, is uit de „slaap" ont waakt. Tot 1969 leidde deze kring die telkenjare een bijeenkomst belegde voor de leden van de koren, een zeer bloeiend leven. Zo bloeiend dat nu daarover nog wordt gesproken. Maar...toen kwam de klas er een tikkeltje in, en sliep het instituut in 1969, toen de laatste koor- kringavond plaats vond, in. Begin van dit jaar evenwel vond de „wedergeboorte" plaats, toen er, in februari, activiteiten werden ontplooid voor de jongerenkoren uit het Zoeterwoudse dekenaat. En gister avond dan kon nieuwbakken voorzitter J. J. Baard de dames- en heren-koorzan gers in de Hazerswoudse St. Bernardus- kerk verwelkomen. Een „must", aldus Baard, zo'n koorkring- avond: niet alleen om een beter contact tussen de zangers te bewerkstelligen, maar ook omdat het liturgisch beraad uit het „Zoeterwoudse" het van groot belang acht Want met de liturgische vernieuwin gen in de R.K. Kerk is het er voor de zangkoren niet gemakkelijker op gewor den. De koorkringvoorzitter moest het koor van de Zoeterwoudse Zuidbuurt kerk verontschuldigen, want dat trad op op dat moment, aldus Baard. Nu zal Baard dat „optreden" niet bedoeld hebben in de letterlijke zin van het woord. Want Dom Nico Wesselingh, van de abdij van de benedictijnen uit Ooster hout, benadrukte daarna nog eens dat koorzangers eigenlijk voorgangers zijn tijdens de kerkdiensten. Pater Nico, ge boren en getogen in de Groenendijk, drukte de aanwezigen op het hart nooit tevreden te zijn met een rijmpje en deuntje, dat gemakkelijk in het gehoor ligt. En hij vindt dat het er niet toe doet welke stijlen worden gezongen: „Als de teksten en de melodieën goed zijn, heb ben ze liturgische waarden". De zo lang in het verdomboekje geplaatste beurt zang. die nu weer opgang maakt, is, volgens dom Wesselingh, „een van de grootste verworvenheden van de moder ne liturgie." Uiteraard werd er op deze avond vooral gezongen door de diverse koren. En het was geen concours, maar een leren van elkaar en een uitwisseling van gegevens. Contactlenzen Van Hoog lol laag MOSTERT Verhuist U graag VERHUIZINGEN fl/\ MlddelsUfT*eht I 1X1 VOOR KWAUTEITS BROOD. BAKKER AHSMANN HOGE RIJNDIJK 11# - TEL 12«Wt KENNEDYLAAN - TEL 783137 OIAIIAMTPLEIN 4 TEL 764727 Al het brood en banket voor Lelden kunnen wl| niet maken. Maar wel hot lekkerste! JUWEUERSBEDRIJF •lg*n graveer- en raparatla-InrteMIng HOOIGRACHT 45-LEIDEN Ttrtloon 130194 Ruime parEetrgetegenheld. Telefoon-maniak: (Van onze correspondente) VOORHOUT In Voorhout opereert een telefoonmaniak. Enkele dames in deze plaats kregen deze week een telefoon tje met de mededeling, dat hun echtgenoot bij een auto-ongeluk om het leven was gekomen. De beller zei dat hij van de politie was. Al gauw bleek echter dat de dames maar wat op de mouw was gespeld. De politie wijst er op, dat dergelijke mededelingen nooit telefonisch worden ge daan. Bij een ernstig ongeluk brengt de politie of een geeste lijke de naaste familie-leden persoonlijk op de hoogte. Zesballentoernooi in Voorhout Van een onzer verslaggevers Voorhout In café „Welgele gen" gaat aanstaande zondag het voor carnavalsvereniging „De Bokken" georganiseerde zesballentoernooi van start, dat de gehele winter wordt gehou den. Deelnemers moeten met zes biljart-ballen waarvan er een stootbal is, in één beurt tenminste dertig caramboles scoren. In café-bar „Boerhaaven gaat morgen het toernooi van start Boekje over Oude Kerk Katwijk Van een onzer verslaggevers Katwijk - Op het gemeentehuis is vanmorgen het eerste exem plaar van een boekje over de geschiedenis van de Oude Kerk in Katwijk aangeboden. Het boekje is geschreven door de heer G. Duyvenbode. De op brengst is bestemd voor de Her vormde Kerk in Katwijk-Bin- nen. Het boekje kost 15,-. ROELOFARENDSVEEN - In de krant van afgelopen woens dag maakten wij melding van het feit dat de drie toneelvoor stellingen, die „Theodulphus" uit Oude Wetering op 14, 15 en 22 november a.s. in de Alken- burcht te Roelofarendsveen geeft, nu al uitverkocht zouden zijn. Dit blijkt echter op een misverstand te berusten. WARMOND - In Marie-nha- ven" is aanstaande zaterdag een bazar, waar de werkstukken, die door de bewoners zijn ge maakt zullen worden verkocht Voorts zijn er verschillende an dere attracties zoals een verlo ting en een rad van avontuur. De bazar is van tien tot vijf uur geopend. Warmond Evenals voorgaan de jaren is er in Warmond weer gelegenheid postzegels, munten, prentbriefkaarten e.d. te ruilen. Deze ruilbeurs.die georgani seerd wordt door de Warmond- se postzegelvereniging, wordt morgen van 10.00 tot 17.00 uur in het Trefpunt aan de Heren weg gehouden. De toegangsprijs bedraagt 0.50.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4