Onderzoek naar verruiming van winkelvoorziening in Zoeterwoude Leiden steunt bouw nieuwe flat voor werkende jongeren Leidschendams raadslid wil sluiproute opblazen Drieling geboren in Leiden Spoedig start bouw sporthal in Wasbeek Concertpremière in Voorhoutse kerk Scherpe kritiek van Politie Noordwijk op anti Spanje-staking PM;I\A 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 4 NOVEMBER 1975 Van onze correspondente Warmond/Leiden Het echtpaar Eibers van de Kloosterwei te Warmond werd afgelopen zaterdag het gelukkige ouderpaar van een drieling. Dat er meer dan een baby werd verwacht was wel bekend maar dat het er drie werden was wel een verras sing. De moeder en de baby's maken het uitstekend. De meisjes Sandra en Paula wo gen bij hun geboorte resp. 4,5 en 4 pond, de jongen Martijn, 6 pond. Op het ogen blik verblijven zij alle drie nog in couveuses in het Dia- conessenhuis, maar het ziet er naar uit dat Martijn de couveuse wel spoedig zal ver laten. Van onze correspondent LISSE De spoorwegovergang in Lisse is in de nacht van 9 op 10 en van 10 op 11 november tussen tien uur 's avonds en zeven uur 's ochtends gesloten. Dit in verband met werkzaam heden aan de spoorwegover gang. Bromfietsers en fietsers kunnen van de overgang ge bruik blijven maken. Vuilnisemmers taboe in Lisse Van een onzer verslaggevers LISSE Met ingang van 1 ja nuari 1976 zal huisvuil in vuilni semmers niet meer worden geaccepteerd door de reinigings dienst, wanneer de raad tenmin ste morgenavond bereid is zijn fiat hieraan te geven. Thans is de situatie in Lisse zo dat de nieuwe Lissenaren al sinds 1971 hun huisvuil in plas tic vuilniszakken aanbieden. De andere bewoners dienen dit vanaf 1 januari 1976 ook te doea Om te voorkomen dat te kwetsbare zakken worden ge bruikt, zullen alleen vuilniszak ken met Komo-keurmerk wor den geaccepteerd. ZOETERWOUDE - Er bestaat grote belangstelling voor het op treden van Paul des Chats die op uitnodiging van de KPJ mor gen, een programma brengt van hypnose en telepathie. Dit heeft niet plaats in het Don Bosco- huis, maar in Ons Huis aan het Kosterspad. Bloemenveiling HON^ELERSDIJK (Bloemenveiling CCWS). maandag 3 november 1975 euphorbia 49-105 6nijgroen 106-275 amaryllis 50-76 anjers 26-59 anjers tros 368-675 enthurium 132-260 chrys tr. normaalculluur 62-265 chrys. gepl. nor- maalcult. 33-79 chrys. tr. Jaarrondcult. 181-345 chrys. gepl. jaarTondcult 57-89 fresia enkel 359-615 fresia dubbel 349- 570 gerbera gem. 28-58 gerbera op kleur 46-74 gladiolen 254-300 Irissen 149-295 leliekelken 76-68 lelietakken 53- 140 orchiedeëen 85-440 rozen groot 45-78 "rozen klein 2062. Sassenheimse danste met Humphrey Margriet Verdegaal uit Sassenheim heeft giste ren in de Amerikaanse hoofdstad Washington een klompendansje ge maakt met senator Hu- bert Humphrey. Mar griet, die Humphrey complimenteerde met zijn goed ontwikkeld gevoel voor ritme, wist hem aan de haak te slaan tijdens een bijeen komst in Washington die was georganiseerd ter gelegenheid van het 200-jarige bestaan van de Verenigde Staten. Namens ons land bood de Sassenheimse schone de Amerikanen een fors pakket hyacinten- en tulpenbollen aan. Donateurs- uitvoering ODI Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Aan staande vrijdag geeft de toneel vereniging O.D.I. een uitvoering voor haar donateurs in de zaal van Hotel V.d. Geest aan de Zeestraat Het toneelspel in 5 bedrijven is getiteld: Spel met een droom. De acteurs zijn Bert v. Gijlswijk, Hans van Gijls wijk, Corrie van Gijlswijk, Aad Mid delkoop, Nel v.d. Linden, Corrie Rohen, Truus de Wit en Jaap van Gijlswijk. De regie is in' handen van José Timmermans, souffleuse is Ria Turenhout Het stuk speelt zich af in de keukenkamer van een oude mo len. Nadat de molenaar door een ongeluk om het leven is gekomen, wijzen de papieren uit dat de knecht de eigenaar wordt. Deze knecht bevindt zich door hard werken in een goede positie. De dochter van de over leden molenaar, die na het onge luk naar Zeeland is vertrokken, verdenkt de knecht ervan haar vader vermoord te hebben en komt na jaren terug in de molen om haar vader te wreken. Na afloop is er bal onder leiding van Piet en Piet Voor degenen die zich nog willen aanmelden als donateur van O.D.I. het adres van de secretaresse is Zeestraat 97a. PvdA-onderzoek bejaardenzorg in Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN - De PvdA-fractie In de Leidse gemeenteraad wil dat B. en W. een enquête laten hou den onder de besturen van or ganisaties die in Leiden bejaar dencentra en bejaardenbofjes beheren. De enquête moet gegevens ver schaffen over de verzorging van bejaardencentrum. En ook gege vens over het functioneren van. de besturen en directies van de genoemde organisaties. De Pv- dA-raadsleden wensen het re sultaat van het onderzoek bij voorkeur nog voor de behande ling van de gemeentelijke begro ting 1976 in hun bezit te hebben. De aan de besturen voor te leg gen vragen heeft de PvdA-frac tie zelf opgesteld. Zij kondigt aan, dat over enige tijd zal worden gevraagd om een soortgelijk onderzoek naar het functioneren van verpleeg- en verzorgingstehuizen in Lei den. Van onze correspondent Zoeterwoude. In Zoeterwoude is een begin gemaakt met een consumenten-enquête naar de behoefte aan verruiming van de winkelvoorziening in Zoeterwoude—dorp. Daartoe worden 275 adres sen bezocht Naar aanleiding van het bestem mingsplan „Kern" is er in de gemeenteraad, de diverse commissies en het overlegorgaan in mid denstandszaken het gebeuren rond het winkelcen trum tussen Dorpsstraat en Dr. Bouwdijkstraat meer dan eens zeer uitvoerig besproken. In de vergadering van de gemeenteraad van 20 maart 1975 zijn motieven ingebracht en beslissingen ge vallen die uiteindelijk tot de volgende uitgangs punten (besluiten) hebben geleid. 1. Het thans braakliggende terrein tegenover de N.H.—kerk behoudt haar eerder gegeven bestem ming, dat wil zeggen het blijft bedoeld voor de vestiging van winkels en/of andere tot de dienst verlenende sektor behorende vestigingen (waaron der P.T.T. kantoor en andere). 2. De gemeente houdt de gronduitgiften (verkoop of huur) in eigen handen. Er zal dus niet worden verkocht aan een belegger/exploitant 3. Het terrein zal niet zonder meer direct worden volgebouwd, doch alleen en voorzover daar thans of in de toekomst, hetzij vanuit de bestaande winkelvoorziening, hetzij vanuit de inwoners/con sumenten behoefte toe bestaat 4. Toegestaan zullen alleen worden vestigingen vanuit de „eigen" aanwezige middenstand, evt. aangevuld met thans niet aanwezige soorten win kels, indien daaraan blijkens een te houden enque- te onder de inwoners behoefte bestaat lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Dit is het echtpaar Trompert uit Lisse, dat 14 november a.s. precies een halve eeuw is ge trouwd. Het groot ste deel van hun huwelijk woonde het echtpaar in De Engel, sinds kort in bejaardencentrum Eikenhorst Het paar (hij is 75 jaar oud, zij 70) heeft 6 kinderen en 22 kleinkinderen, met wie het huwelijks feest op 14 novem ber wordt gevierd in gebouw Cees en Ineke te Sassen heim, waar die dag van 16.30 tot 17.30 uur een receptie worden gehouden. iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers SASSENHEIM Binnen afzienbare tijd kan met de bouw van een sporthal in Wasbeek worden begonnen. De stich- tingskosten zijn geraamd op 3.283.300,—. De aanwezige gymnastieklokalen zijn eigenlijk volledig be schikbaar voor het basisonderwijs. Gedurende maximaal achttien uur zullen de Don Bosco-mavo en de chr. Mavo van de nieuwe sporthal gebruik moeten gaan maken. Het Rijn lands Lyceum geeft het komend jaar drieënvijftig uur licha melijke opvoeding. In totaal zouden de scholen voor voortgezet onderwijs drie gymnastieklokalen optimaal kunnen bezetten. Het schoolbe stuur van het Rijnlands Lyceum heeft plannen in zijn te realiseren nieuwbouw een gymnastieklokaal op te nemen. Ten aanzien van een optimaal gebruik van de nieuwe sporthal schuilt hier wel enig gevaar. B en W- menen evenwel dat het risico dat de sporthal niet "vol komt" zo klein is dat zij de raad toch adviseren een geldlening van 2.000.000,— voor de bouw van de hal goed te keuren. Van een onzer verslaggevers Leiden De Leidse gemeenteraad is bereid me dewerking te verlenen aan de bouw van een flat voor werkende jongeren aan het Utrechtse Jaag pad. De raad ging gisteren akkoord met een voorstel van b. en w. om aan de stichting die het flatge bouw wil realiseren, de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren, een garantstelling te verlenen voor de rente en aflossing van een lening die zij hiertoe wil aangaan. Die lening bedraagt 2,3 miljoen. Een motie van het PPR/PSP/D'66-gemeen- teraadslid Beijen om de stichting eerst een nieuw en fraaier bouwplan te laten vervaardigen, werd gisteravond verworpen. Beijen diende de motie in omdat volgens hem het bestaande bouwplan voor ziet in een gebouw dat te massaal is in verhouding met de kleinschalige omgeving waar het komt te staan. Meerdere fracties in de raad bekritiseerden de gewoonte van de SHWJ om bouwplannen in een „te laat stadium" bij de gemeente in te dinen. De stichting heeft inmiddels al beloofd hierin veran dering te willen brengen. In de nieuwe flat aan het Utrechtse Jaagpad worden 36 onderkomens gecreëerd voor één persoon en 9 voor twee perso nen. De aanvangshuur is berekend op om en nabij de 145. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De WD-er mr.J.C. de Waard heeft gisteravond in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening gevraagd of het geen aanbeveling zou ver dienen de weg die Zoetermeerders via Leid- schendam als sluiproute gebruiken op te blazen en daarmee onklaar te maken. Op de urgentielijst voor vaststelling van de prio riteiten van investeringen voor 1976 stond namelijk als vierde punt 220 duizend gulden voor verkeerslichten bij de sluisbrug. Wij moeten geld uitgeven omdat anderen, en hier bedoelde de heer de Waard kennelijk provincie en rijk, hun plicht niet doen, zei het commissielid. Wethouder H.L. van Dongen dacht er onge veer zo over zoals bleek uit zijn opvatting dat eigenlijk Zoetermeer de ruim 2 ton zou moeten betalen. „Hogere instanties wijken nu eenmaal alleen voor macht", zei de heer de Waard nog, „is afsluiting van de weg eigenlijk niet mogelijk". Volgens de chef algemene zaken, de heer K. Ooms, wil het rijk eerst afwachten wat de gevolgen zijn van de volgend jaar gereed komende tweede aansluiting op rijksweg 12 bij Zoetermeer en de derde rijbaan op die weg. De verwach ting dat het sluipverkeer via Leidschendam zal verminderen wordt echter niet door de gemeentelijke bestuurders gedeeld. VOORHOUT Voor het eerst in de geschiedenis van Voorhout zal op 14 november a.s. in de r.k.-kerk Bartelomëus door het Bataafs Symfonie Orkest een avond-vullend concert worden gegeven. Het Bataafs Symfonie Orkest is een uit ca. 40 leden bestaande orkestvereniging van Shell-employé's, dat al meer dan 50 jaar een eervolle plaats inneemt tussen de amateur-orkesten. Opening nieuw postkantoor in Noord wijkerhout Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - De verbouwing van het postkantoor aan de Havenstraat 54 te Noord- wijkerhout nadert zijn vol tooiing. Op 10 november 1975 zal het vernieuwde kantoor voor het publiek worden opgenge- steld. De officiële opening is reeds a.s. vrijdag. 's-Middags is er een openingsbij eenkomst voor genodigden in restaurant Zegers waar ver schillende sprekers het woord zullen voeren. 's-Avonds van 19.30 uur tot 21.30 uur kan het Noordwijkerhoutse publiek een kijkje komen nemen in het ver nieuwde postkantoor, c aan de Havenstraat Nieuwe commandant rijkspolitie Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP - Adjudant H. Slofstra is de nieuwe comman dant van de groep Leiderdorp van de rijkspolitie. Hij volgt in die functie adjudant C. Ver- sluijs op die afgelopen week met pensioen ging. Gistermiddag vond in het Lei- derdorpse gemeentehuis de in stallatie plaats van de nieuwe groepscommandant In aanwe zigheid van onderandere burge meester M A. van der Have verrichtte de kolonel P. Paul de installatie. Door jarenlange intensieve sa menwerking tussen dirigent en orkest en door enorm veel stu die en enthousiasme heeft het orkest een faam verworven, die voor het concert op 14 novem ber vanuit de wijde omgeving grote belangstelling doet ver wachten. Al zeven jaar staat het orkest nu onder leiding van Wim Baa- rens, die er in is geslaagd om voor het concert enige jonge radio-orkest medewerkers te en gageren. Dit zijn Minque Laan- en (fluit), Willy Streefkerk (oboe d'amore) en Atze Sytsma (viola d'amore), die in een werk van Telemann solistisch zullen op treden. Het programma opent met een' symfonie van Gossec, gevolgd door enige delen uit een orkest suite van "Van Dittersdorf die, voor zover bekend, nog nooit in Nederland is uitgevoerd, maar uitermate geschikt blijkt voor een ensemble als het B.S.O. Ver schillende orkestgroepen en in strumenten krijgen hierin gele genheid zich min of meer solis tisch te laten horen. Aangezien ook in het verleden al meerma len is gebleken dat het B.S.O.- orkest terecht wat onbekendere werken nooit heeft geschuwd en de resultaten altijd zeer verras send waren, zijn de verwachtin gen voor dit werk ook hoog gespannen. Daarna zal het al eerder ge noemde werk van Telemann, waarin de solisten worden on dersteund door de strijkers van het B.S.O.-orkest, de afsluiting vormen van het progranyna voor de pauze. Na de pauze volgt tenslotte de 8e, unvollendete symfonie van Schubert met zijn prachtige me lodieën, waarmee het orkest verwacht een goede proeve van bekwaamheid te kunnen afleg gen voor een hopelijk grote be langstelling. De aanvang van het concert, dat wordt gegeven onder auspiciën van de Volksu niversiteit Voorhout, is 's avonds om kwart over acht. Aangezien het concert wordt ge geven in een kerk, waar uite raard geen gelegenheid bestaat om in de pauze een consumptie te gebruiken, is er voor de be zoekers van het concert gelegen heid om na afoop nog wat te nuttigen en wat na te praten over het programma in het pa rochiehuis, aan de overkant van de Herenstraat. Bejaarden, die het concert wil len bezoeken maar moeilijkhe den hebben met het vinden van vervoer, kunnen hierover, mits tijdig, contact opnemen met het bestuur van de volksuniversiteit (tel. 02522—14646), zodat kan worden geprobeerd hiervoor een afhaal-regeling te treffea De toegangsprijs voor het con cert zal 3,50 bedragen en is op de avond zelf aan de kerk te betalen. Lissese spoorweg overgang gesloten Van onze correspondent VALKENBURG Het ombud- steam in Valkenburg vooreiet in een groete behoefte. Dit is gebleken nu bet team een half Jaar draait Het team bestaat uit vijf vrijwil ligers; Ria van der Zijden, Ca thy van Venetiën, Anneke v.d. Broek, Leen Bruins ma en Diny Rijnsburger. Iedere Valkenbur ger kan bij hen aankloppen met welk probleem dat ook. Twee teamleden houden zich met het probleem van een hulp vrager bezig. Zij winnen infor matie in bij officiële instanties, wanneer dit noodzakelijk is, of stellen samen met de hulpvra ger een brief op naar de officie- Ie instanties. Regelmatig worden de behan delde problemen doorgesproken met de andere teamleden. Dit gebeurt zonder namen te noe men, zodat geheimhouding is I gewaarborgd. Het team houdt spreekuur iedere eerste woens dag van de maand op Franken burg 48. Voorts zijn de teamle den dagelijks telefonisch te be reiken op de nummers 72905 en 74834. Van onze correspondent Noordwijk De afdeling Katwijk/Noordwijk van de Christelijke Politiebond heeft gisteren scherpe kritiek geuit op de symbolische staking waarmee een maand geleden in ons land is geprotesteerd tegen de terechtstellingen in Spanje. De staking waartoe door de vakbonden is opgeroepen werd door de politie-ambtenaren vooral betreurd „omdat hij eenzijdig tegen Spanje was gericht en niet tevens tegen de dictaturen achter het IJzeren Gordijn". Gesteld werd dat van vakbondszijde nog nooit met een grootscheepste actie tegen deze dictaturen is geprotesteerd. Overigens sprak men zich nadrukkelijk uit tegen het Franco-re giem Maar dat verhinderde de vergadering niet om tot uitdrukking te brengen dat „het vermoorden van politie-ambtenaren als uiting van politieke onlust-gevoelens ten alle tijde moet worden afgewe zen". De voorgestelde federatie tussen de Chr. Politiebond en de Kath olieke Politiebond kregen gisteren van alle aanwezigen de instem ming. Voorzitter C. Leeflang die het eind van deze maand functioneel leeftijds ontslag hoopt te krijgen stelde zijn functie beschikbaar. Hij wordt opgevolgd door de heer J. Mos. Ombudsman Valkenburg voorziet in grote behoefte Wat helpt jaren bij hoest? (ADVERTENTIE J

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4