Opnieuw tegenslag Danaïden Mercasol: tevreden ondanks nederlaag «Opnieuw sterke zege 0 Foreholte Docos uit gevarenzone Roomburg verslaat gehandicapt Noordwijk Over benden y ge/proken.../ Volop spanning bij De Zijl/LGB—De Meeuwen Eerste zege voor UNS Verlies LSRG in lustrumduel Dames Groen SC verrassen tegen Goudse Verz. LEIDSE COURANT Van onze korfbalmedewerker Leiden Het is goed dat De Danaïden in het begin van de competitie enkele partijen ge wonnen heeft, want op het ogenblik behoeft de Hensen- equipe aan winst niet te den ken. Ook tegen Blauw Wit zak te de zo sterk gestarte Leidse hoofdklasser ver terug en had een veel beter spelend Blauw Wit geen enkele moeite met De Danaïden, dat overigens nog knap had kunnen terugkomen. Immers, na 2-4 halverwege lie pen de zebra's over De Danaï den heen (2-8). Na 19 minuten in het 2e gedeelte had Blauw Wit al 3-9 staan en toen kwam De Danaïden dankzij rake af standschoten terug tot 6-9 en met nog ruim een kwartier voor de boeg was er nog iets moge lijk. Maar zoals de als toeschou wer aanwezige Casper van Nie- rop zei: „Het is niet meer zo als vroeger" en dat is van toepas sing op dit Danaïden-team. Het werd uiteindelijk 6-10 onder de vermelding, dat het enige plezie rige de duels tussen Nap (nogal sterk spelend) en Joost Leonard Fides Pacta herstelde zich van de eerste schadepost vorige week en SOS was een dankbaar meewerkend voorwerp. Fides klopte de Nijmeegse ploeg met 12-5 na een 6-2 ruststand. F.P. nam een 3-0 voorsprong en via 3-2 werd rechtstreeks zij het via onderbreking van de pauze naar 8-2 doorgelopen. In het voor F.P. gemakkelijke duel werd het uiteindelijk 12-5. Heinrichs en De Haas waren met ieder 3 goals de meest productieve spe lers. Eerste klasser De Algemene boekte na drie achtereenvolgen de nederlagen weer een zege en wel op Kinderdijk. In de plaats van die naam nam De algemene na een kwartier 0-2 en via 1-2 pakte een behoorlijk spelend De Algemene 1-4. Er was geen vuil tje meer aan de lucht toen de Leidse ploeg vlot op 2-6 beland de en vervolgens kon gaan rus ten met 3-6. Deze score bleef echter tot een kwartier ongewij zigd omdat het vak onder aan voering van Aad Rusman er aanvallend niet aankwam. Via een 4-6 en knappe goals van waren. Het lijkt erop dat de Wim van Vliet en Janny van weer flink bulderende trainer/- coach Jan Hensen meer moeite heeft met de ploeg dan hij had verwacht. De Danaïden is geenszins een hecht team. Iterson won De Algemene ten slotte met 6-8. Opmerkelijk was het spel van Ans Lambooy, die bovendien 2 maal scoorde. Zuiderkwartier boekte dikke winst op het zeer zwakke De Regenboog, dat zowaar op 0-1 kwam. Pas na 10 minuten was ZKW hersteld en toen was er voor de Dortenaren geen hou den meer aan. Na drie kwartier was het al 8-2, en in het restende gedeelte liet het sterk spelende ZKW nog 5 goals volgen. Als eindscore kon tenslotte 13-4 op het formulier worden ingevuld. Bij de Leidse ploeg werden 10 goals door de dames gescoord, waarvan Joke Zierikzee er dankzij 3 strafworpen 4 voor haar rekening nam. Pernix verloor ruim van Rozen burg en dat leek er aanvanke lijk helemaal niet op. Pernix nam door Van Seggelen, v.d. Kooy en Laman een 3-1 voor sprong, die echter op de helft door Rozenburg omgebogen was in 3-5. Nog niets aan de hand, want na het keren redu ceerde v.d. Kooy de achterstand opnieuw tot 2 punten(4-6). Er was wel iets aan de hand toen Flip v.d. Kooy te keer ging te gen de scheidsrechter, die een omstreden strafworp weggaf. V.d. Kooy kon wel gaan en dat is wel dramatisch voor een spe ler, die eigenlijk niet in het eer ste wilde spelen, maar noodge dwongen moest invallen. De echte v.d. Kooy was even terug, en de scheidsrechter strafte hem te zwaar. Rozenburg had toen geen moeite meer om van 4-6 op 4-11 en uiteindelijk op 5-13 te komen. KNS verloor eervol van Koog Zaandijk: 10-7. Het was de laat ste wedstrijd van Hans Kluts en Ton Bey, die beiden om „per soonlijke" redenen bedanken deze wedstrijd was bijna in mi neur, want het spel was minder en de leiding zwak. Het enige lichtpuntje was het resultaat, want TOP sleepte er dankzij een strafworp een gelukkig ge lijkspel uit (5—5). Velocitas verloor eervol van VES na een mooie en spannen- voor de eer. KNS hield K.Z. tot de partij, die pas in de laatste aan de pauze knap bij (3-3), maar daarna zakte KNS weg: 3-6. Het werd 4-8, maar dankzij Bey en Kluts ook nog 7-9 minuut beslist werd. Lange tijd stond 2-3 genoteerd en na 3-4 ging VES 10 minuten voor tijd op balbezit spelen. Het werd 3-5 teslotte 7-10. Er was een verbe- en 4-5, waarna VES op 4-6 tering in het Oegtgeestse spel te kwam in de laatste minuut, constateren. Derde klasser Fiks verloor ver- Op top na leden alle tweede assend van Nieuwerkerk en nog klassers verlies. (Crescendoging wel in eigen huis. Het werd 3-4. na een goede eerste helft volle dig het schip bij het in de run ning zijnde Oranje Wit: 13—5. was men het onderling niet Bij het keren bedroeg het ver- eens. De andere twee vakken schil twee punten (4—2), maar speelden overigens wel goed. bij 7-2 was het voor Cresendo Fluks verloor van ALO met 4-5 wel bekeken. Via 9-4 werd het ondanks dat de kustbewoners 13-5. Bij de Leidenaars waren met 3-1 hadden voorgestaan. Lenie Lepelaar en Lijda de Win ter debutanten. Ons Eiland verloor verrassend van Vitesse en opvallend ruim bovendien. Het werd in Barend- recht na een 3-1 ruststand 8-4. Bram van Tongeren en Wim Nijenhuis scoorden ieder twee goals. TOP speelde een slechte wed strijd tegen WION. Alles aan ALO kwam in de tweede helft sterk terug. Tempo deed het een stuk beter door Avanti met 8-5 te kloppen. Op de helft was de score nog gelijk. (3-3). Via 7-3 en 7-5 werd het 8-5. Bob Vijfwinkel (3x) en Co Vavier (4x) waren de schut ters. Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM - Zelden zullen de meningen van een coach en van het publiek zo'n treffende gelijkenis hebben vertoond, als juist zaterdag na Gerard de Lange—Mercasol/Leiden. „Het klinkt misschien gek na een nederlaag," zei Hennie Blom, maar toch ben ik tevreden. Vooral omdat er door een groot gedeelte van de spelers weer is gevochten." Lange. Een nederlaag, die ge makkelijk is te verklaren. Wal ker Banks was net weer terug uit de VS en het gebrek aan training was vooral bij hem dui delijk te merken. „Hennie Blom: „De conditie van de hele ploeg valt me trouwens een beetje te gen. Daar moet meer aan ge werkt worden." Mercasol begon zeer goed. Naam, nadat Hans van Rooden de plaats had ingenomen En daarmee noemde nieuwko- nog altijd naar zijn vorm zoe mer Hennie Blom direkt het kende Peter Kop, een voor- meest opvallende punt De inzet sprong, die werd opgevoerd tot van de Leidse ploeg was zonder meer goed te noemen. Boven dien zijn een paar'spelers duide lijk weer gemotiveerd en heb ben ze alweer een beetje de spelvreugde terug. Beste voor beeld daarvan is wel Peter de Jong. Door Barry Hecker ver gruisd en ook vorig jaar door Pappas lang niet optimaal ge bruikt Hennie Blom durfde de gok te nemen. Peter de Jong speelde voor het eerst sinds ja ren de gehele wedstrijd. Tal van positieve punten dus, 11—18 middels een grandiose dunk van Banks. Toen schakel de GdL echter over op een zone verdediging en klapte de wed strijd in elkaar. Invloed Hennie Blom Als kijkspel was er opeens wei nig meer te beleven. Blom: „Een zoneverdediging is de pest voor het basketbal. Het publiek wil spectakel zien en dat kan alleen met een man-to-man verdedi ging. Zelf zou ik in een thuis weg. Gerard de Lange had dat al gedaan, want buiten dat vaste groepje Leidse supporters, was er slechts een handje vol pu bliek in de immense Apollohal. Het ging de rest van de eerste helft vrijwel gelijk op. Banks dunkte Mercasol vlak voor rust weer naar een voorsprong (32—34). Maar bij het rustsig- naal was er weer Amsterdams voordeel: 40—36. Na de hervatting bleef GdL- coach Hans Perrier volharden in een zone-verdediging en wil de hij met alle geweld een 1—3—1 aanval zien, toen Merca sol van armoede ook was terug gegaan naar zone. Het had alle maal niet de gewenste uitwerk ing. Gerard de Lange bouwde zijn minimale voorsprong lang zaam uit, vooral omdat er door de Leidse ploeg zwak werd ge schoten. Ook in de slotfase, toen Mercasol overging op een full- press bleef die Amsterdamse De Jong, Ruysenaars en Banks 10, Van Rooden en Kop 4 en Moerer 2. Topscorers GdL; Pleick 26 en Harris 20. Stand eredivisie: Remington 1322, Kinzo 13—20, Buitoni 1420, Pioneer/Punch 13-18, Delta Lloyd 13-16, NN Donar 14—14, Transol 14—12, G. de Lange 13—8, Ark Stars 13—2, Mercasol 14—2 maar desondanks een nederlaag wedstrijd nooit zone spelen. 73—59 tegen Gerard de Daar jaag je het publiek mee Regionaal overzicht Regionaal was er voor de basketbalclubs veel meer succes wegge legd. De dames van Leiden verloren weliswaar, maar. er waren overwinningen voor Luba, BVO en Lisse. De dames van Leiden konden het niet bolwerken in het duel met mede-koploopster Juventus. Tot de rust ging het gelijk op (25—25), maar daarna kregen de Rotterdamsen steeds meer vat op het spel en konden nog ruim winnen: 47—61. Topscoorsters Leiden: Angela Glans 13, Annette Maassen 12 en Mieke Zandbergen 8. Ook bij Luba—Juventus ging het de eerste periode gelijk op. Bij de rust was er een puntje voordeel voor de Leidse ploeg: 29—28. Het collectieve spel van Luba gaf na de hervatting snel de doorslag. Met Verbeek (12), Karin (11) en Van Diest (10) als topscorers kwam er een eindstand van 67—51 op het scorebord. BVO speelde in Rijswijk tegen ROS/Forcial bepaald geen sterke wedstrijd. De Alphense ploeg is echter zo met kwaliteit behept, dat er toch een ruime zege tevoorschijn kwam. Bij de rust was het pas 31—39, maar na de hervatting ging het een stuk beter en kon BVO uitlopen naar een 64—85 zege. Roy Lieuw-a-Sie (25) en Jan Schappert (19) waren de topschutters. Lisse heeft flink uitgepakt tegen het onderaan staande Germaan, voorsprong. Het werd dus weer Bij de rust was het al 57—30 en na 14 minuten in de tweede helft een nederlaag voor Leiden, was de honderd bereikt Door veel p's kwam Lisse met vier spelers te staan, maar Germaan kwam er desondanks niet meer aan te pas: 118—73. Topscorers: Van der Bron 29, Jansen 24 en Broekhof ditmaal wel een met posi tieve kanten. Scores Mercasol: Williams 19, 20. (ADVERTENTIE J Autokosten en bandenslijta- ge kunnen omlaag. Laat uw auto minstens eenmaal per jaar bij ons uitlijnen. MICHEMN k radiaal ever veiligheid èn zutrocfieid gesproken' 1100% gegarandeerd (ook onze spe ciale goedkope aanbiedingen). L. BERK ZN. b.v. kaasmarkt 2-7 - leiden (aan de Cityring) Tel. 07H125341 Van onze tafeltennismedewer- ker GOUDA Het weer meespelen van Gerard van der Klaauw in de uitwedstrijd tegen Vrienden schaar is enorm belangrijk ge weest voor Docos. Van der Klaauw was in deze wedstrijd- weer goed voor winst in al zijn enkelspelen en teza men met Ton L'Ami had hij door winst in het 'dubbel een nuttige 1-3 voorsprong opge bouwd. Fred Braké stelde teleur door in het geheel niet tot winst te komen en heeft hierop ook geen kans gehad. De uiteindelij ke winst met 7-3 kwam van het bat van Ton L'Ami die verdedi gend te sterk bleek voor zijn tegenstanders. Ook het Noordwijkse TOV is nu uit de gevarenzone na 6-4 winst op Ravesteijn. Ondanks dat het merendeel der partijen in drie games werd verspeeld en de tijdklok regelmatig tikte behaal de TOV vooral dank zij drie maal winst van Jac. van Veen de twee wedstrijdpunten. Ruud Alkemade deed het niet veel slechter door alleen van Janssen te verliezen, maar Ted van der Ploeg kon alleen van Thai win nen. Avanti Icon Jaski Quick juist voor blijven en finishte op 6-4. Theo Louwers en Jan van Wet ten moesten elk een nederlaag incasseren, Peter Groot moest tevreden zijn met eenmaal winst terwijl ook het dubbel voor Avanti was. S.C.O. Edek tegen koploper NO AD leverde een 3-7 eind stand op omdat Ferdinand Thung van Clarijs won en Mic ky Thung en Jaap Polak ieder Peter van Wijk aan de verkeer de zijde van de score hielden. Scylla 1 had een vrij weekend in verband met de Europacup- besognes van Tempo Team. De reserves van Scylla konden niet op tegen Phoenix en gingen met 7-3 tenonder omdat Peter van Schie, Wibo van Gennip en Hein Van onze handbalmedewerker afstandsschot en eenmaal be- Leiden De dames van Bax/- nutte zij een strafworp, nadat Foreholte hebben ook de twee- Ellie Hoek te hardhandig was de wedstrijd voor de zaalcom- afgestopt: 3—2. petitie met 7—5 gewonnen. Het Na rust leek het een produktie- Amsterdamse Volewijckera dat ve middag te worden, want bin- in de 5-Meihal op bezoek kwam, nen enkele minuten scoorden liep zich stuk op de zeer hechte zowel de Amsterdamsen als de Voorhontse defensie. Vooral Voorhoutsen tweemaal Ellie Mariëtte Siera was als stoor- Hoek en Lenie van Beek waren speelster geweldig in vorm. de scherpschutters. Hannie Bos- De Voorhoutsen kwamen het kamp vergrootte de marge tot eerst tot scoren door een enor- 2 doelpunten en toen Lenie van me knal van Annemieke de Beek daarna een strafworp on- Bruyn, maar tweemaal lukte bij t>erispelijk inschoot (7—4) was de Amsterdamsen een ingestu- het pleit beslecht Volewijckers deerde trie waaruit gescoord kreeg het laatste woord: 75. werd: 1—2. Hannie Boskamp Een verdiende overwinning op zorgde nog vóór het rustsignaal een goed spelend Volewijckers opnieuw voor een voorsprong. en onder goede leiding. Eenmaal scoorde zij met een NORTHA en MSV speelden in Chrispijn elk slechts eenmaal tot winst wisten te komen. Scyl la 3 had geen moeite met Evro Salamanders, omdat Theo Bak ker ongeslagen bleef en Joly Sojinuh en Karei van Schie slechts eenmaal moesten bui gen. Scylla 4 had geen kans in de uitwedstrijd tegen Belcrum en werd met dubbele cijfers versla gen. Smash-Avanti 2 leverde een ver diende 3-7 overwinning op voor Avanti. Peter de Groot' bleef ongeslagen, Léon van der Werf verloor eenmaal en Straathof won eenmaal. Het eerste dames team van Avanti won de uitwed strijd tegen Phoenix met 6-4. Bettine Vriesekoop bleef weer ongeslagen, Els Vreeburg en Aruiemiek Smits wonnen elk eenmaal. Docos 2 had geen noemens waardige moeite met Overschie. De 7-3 eindstand ontstond door tweemaal winst elk van het trio Waaijer, Rodenburg, Gerritsen - - en het dubbel. de. Maar tegen het einde van de eerste helft werd het gelijk, toen De dames van Scylla hadden i Paul de Regt een straf corner tegen zijn voet kreeg en dus een geen moeite met Gispen en won- 1 strafbal tegen. Leiden nam opnieuw een voorsprong in de tweede helft, toen de weer van zijn blessure herstelde Wouter v.d. Berg uit een straf corner scoorde. Leiden behield deze voorsprong echter niet lang. Om nog steeds duistere redenen werd aan HBS een strafbal toegekend die keeper Martijn Drijver hoog uit de hoek haalde. Echter de scheidsrechter besliste dat hij hier sticks bij had gemaakt, zodat er een strafdoelpunt werd gegeven. Tien seconden voor tijd had Leiden toch nog de kans om de twee punten thuis te houden, toen de vierde strafpush van deze wedstrijd werd gegeven. Bobby Coebergh zag echter zijn tweede strafbal gestopt, zodat het bij de 2-2 stand bleef. Ook Alecto had een ongeslagen en koppositie te verdedigen tegen Weidevogels. In een trage en rommelige wedstrijd, waar de scheids rechters mede schuldig aan waren, kwamen de Leiderdorpenaren niet in hun normale spel. De aanval liep niet doordat Weidevogels zeer vertragend speelde en stug verdedigde. Toch kwam Alecto op 1-0 toen Hans Driessen bij een scrimmage de juiste richting vond. Met deze stand ging men rusten. De tweede helft kwam Weidevogels meer uit de verdediging en kwam niet geheel verdiend aan 1-1, toen een strafbal benut werd. De beide voorhoedes kwamen niet meer aan scoren toe, zodat het 1-1 bleef. Forescate heeft een zeer ongelukkige wedstrijd gespeeld in en tegen Zoetermeer. De Voorschotenaren waren de hele wedstrijd sterker, maar konden dit niet in doelpunten vertalen. Zoetermeer echter wist tweemaal het Forescate doel te vinden, zodat de wedstrijd met 2-0 eindigde. Noordwijk een spannende der by waarbij beurtelings de Noordwijkers en Noordwijker- houters het beste van het spel hadden. MSV begon sterk en nam een 4—1 voorsprong, maar daarna hadden de Noordwijker- houters de wedstrijd geheel in handen. Het was aan keeper Chris Haasnoot, die 3 van de 4 strafworpen stopte te danken dat MSV slechts met 5-6 achter stond bij de rust. In de tweede helft wederom een sterke start van MSV. De Northaverdedi- ging stapte niet uit op de van afstand kogelende Nol van Rijn. MSV kwam met 9-7 en 10-8 aan de leiding maar ook nu had Northa meer conditie. Vooral door een sterk spelende Henk Cornelisse en goede schoten van Jan Vrolijk won Northa ver diend met 12—14. De dames van Northa hadden eveneens een goede start door met 6—5 van het Rotterdamse Ancora te winnen. Het was een zeer moeizame overwinning, vooral omdat Ancora bijzonder hard verdedigde. Enkele tref fers van Northa kwamen dan ook tot stand uit strafworpen. I Bij een van deze grove overtre dingen werd Thea Terheide zo ernstig geblesseerd dat zij moest I uitvallen. i JONG ADE kwam ook met de 1 hakken over de sloot bij de I reserves van Verburch. Pas na I een kwartier spelen kon Helma v.d. Geest het eerste doelpunt scoren, waarna Plonie Olijer- hoek en Riet v.d. Poel voor een 2—3 voorsprong zorgden bij de rust In de tweede helft kwam ken en scoorde snel 3—3. Een hard schot van Margret van Leeuwen en een bekeken stuit- bal van Ida Koek brachten de beslissing: 3—5. Het slotoffen- sief van Verburch leverde, dank nen overtuigend met 8-2. Lies van Winsem en Zoetemelk moesten elk een nederlaag in casseren. Dames Avanti 2 kwam er niet voldoende aan te pas in de uitwedstrijd tegen Megacles en ging met 8-2 tenonder omdat Lies be th Smits en Brigitte Koo- ter elk slechts eenmaal tot winst wisten te komen. De dames van Docos hebben een verrassende 6-4 nederlaag moeten incasseren van Polec Bloemendaal. Li an Brouwer won twee enkelspelen. Ria van Cassel het derde terwijl ook het dubbel voor Docos was. Door deze nederlaag is Docos stevig op de laatste plaats gedrukt. Avanti 3 kwam juist iets te kort tegen Phoenix 2 en verloor met 4-6. Mirjam Achterberg-van der Poel bleef ongeslagen, Annelies Timmermans zorgde voor het vierde punt. Leiden Noordwijk kreeg gisteren Roomburg op bezoek. Een onder de hand jaarlijks terugkerend gebeuren, dat dit keer in een 3-0 zege voor Roomburg eindigde. Noordwijk, dat met drie invallers aantrad, begon iets feller en geconcentreerder dan de Leidenaren. Maar al na tien minuten trok Roomburg het initiatief tot zich. De counters werden omgezet in een offensief, hetgeen halverwege de eerste helft het eerste doel punt tot resultaat had. André Wendt (die een schorsing van minimaal drie wedstrijden te wachten staat) benutte een strafpush. Roomburg bleef gevaarlijk en een goede combinatie tussen Chris STl Rob Koopman* werd door de laatste doeltreffend j afgerond. Ook na rust hielden de Leidenaren het initiatief, mede Verburch sterk uit de startb o door het feit dat Noordwijk, dat Peter Jan Rubbingh duidelijk miste, rommelig begon te spelen. André Wendt kon zijn tweede doelpunt aan laten tekenen, toen hij alweer een strafbal benutte. In deze 0-3 stand kwam verder geen wijziging meer, al kwamen de Leidenaren nog enkele malen dicht bij een vierde treffer. Leiden moest haar ongeslagen status tegen HBS uit Bloemendaal verdedigen. LMHC begon sterk en het was niet verwonderlijk, dat ZTin&foZdM het al snel 1-0 was, doordat Bobby Coebergh een strafbal veralver- Geest, met meer op d MMO kwam in hoog tempo overrompelend voor de dag in Delft bij EDH. Twee treffers van Corrie Borst en doelpunten van Adrie van Leijden en Mar- gré Volwater brachten een roya le 04 voorsprong voordat EDH kon tegenscoren. Deze voor sprong gaven de Hoogmadesen niet meer uit handen. Bij de rust was de stand 2—5. Adrie van Leijden en Margré Volwa ter brachten de marge op vijf: 2—7 waarna om en om door EDH en door Margré Volwater (die 7 treffers scoorde) werd gescoord naar de eindstand van 5—11. De heren speelden een goede wedstrijd tegen de reser ves van San/Satumus. Het werd, na een ruststand van 8—11, een verdiende 16—22 overwinning voor MMO. De ge broeders Elstgeest en Piet Bank waren de produktiefste MMO- ers, maar de overwinning was in hoofdzaak het gevolg van een betere eenheid. Noordwijkeftwuten voksmarathon Van onze correspent NOORDWIJKERHOUT: In de 2e Volksmarathon van ACC Amsterdam hebben weer een groot aantal NSL-ers meegelo pen, op zowel de hele als de halve marathon. In de hele ma rathon behaalde Leo van Den zen een prachtige 4e plaats met een nieuw persoonlijk record van 2 uur en 30 sec. Ruim 400 Leo Onderwater (tweede van links) schiet over in net auei tegen Dei deelnemers startten voor deze Meeuwen. monsterafstand van 42 km. en x M}/ .195 meter. Peter van Denzen deed het ook niet slecht en werd 12e in 3 uur en 2 min. Jan Went had 10 min. langer nodig, maar hij had de pech om 10 min. te laat aan de start te komen. Voor de halve marathon meld den zich ook zo'n 400 deelne mers waaronder ook een heel contingent NSL-ers die ook alle maal voorin te vinden waren. Winnaar Piet van Alphen uit Amsterdam had er precies 1 uur en 11 min. nodig. Cock Filippo NSL behaalde een fraaie 5e plaats in 1.16.00, Theo van Wet ten werd keurig 7e in 1.18.00 en Wim van Gijlswijk 9e in 1.19.00. Henk Groenewoud werd 13e 1.20.00, Peter v.d. Burg 16e, Cor v.d. Lans 17e, Koos Meeuwe noord 25e, Rinus Kapte in 27e, Gerard v.d. Meer 32e, Jan van Wetten 36e, Wim Anthonissen 38e en Jan Koot 60e. Van onze waterpolomedewerker Leiderdorp De Zijl/LGB veroverde zaterdagavond in zwembad De Does tegen de Meeuwen 1 punt. Na een spannende strijd eindigde het duel in een 4—4 gelijkspel. Hoewel de ploeg van de Meeuwen deze competitie Ton Buunk (naar AZC) en Hans Wouda (gestopt) is kwijtgeraakt, beschikt de nieuwe trainer/coach Gijs van de Leeden toch over een bijzonder gerouti neerd team. Ondanks het feit dat de Amsterdammers niet massaal in de aanval gaan weten ze toch met de gebroeders Koster en Tom Smidt in de voorhoede voor voldoende stootkracht te zorgen. Bovendien gelukt het de spelers van de Meeuwen om verdedigend het spel van de tegenstander te vertragen zodat het ook zaterdag avond moeilijk was voor de Zijl/LGB om in de voorhoede tempo te maken om zo gevaarlijk te worden. Het scoreverloop was erg In de eerste tweede perioden ging het gelijk op en door 2 doelpunten van Hans Koster voor de Meeuwen en Rob Schouten voor de ZIJL/LGB was de tussenstand 22. In het derde speldeel leek de Meeuwen de overwinning te gaan pakken, omdat de Amsterdammers door Sieverts en Tom Smidt op 4—2 kwamen. De ZIJL/LGB kwam echter sterk terug en ondanks het missen van twee strafworpen slaagde de thuisclub door treffers van Paul Belt en Frits Welling erin om een gelijkspel te behalen. AZC heeft het zaterdag bijzonder moeilijk gehad tegen debutant Het IJ. De AZC—ers wonnen in het sportfondsenbad te Amsterdam net aan met 65. Hoewel het IJ dit seizoen debuteert in de hoofdklasse kan de Amsterdamse ploeg toch een erg lastige tegenstander zijn. Ook AZC ondervond zaterdag de kracht van de enthousiaste Amster dammers. Nadat in de eerste drie speldelen de AZC—ers maar moeilijk een voorsprong konden opbouwen was het zelfs het team van het LJ, dat in het laatste partje de leiding nam. Pas in de allerlaatste minuten kon AZC weer terugkomen en toch nog 2 punten veroveren. Het scoreverloop was: le periode: 9-0. 2e periode: 0—1 Hans 't Hart, 1—1 Ulco van Schaick. 3e periode: 1—2 Ton Buunk, 2—2 Wilken, 2—3 Frank van de Akker, 3—3 Ulco van Schaick, 3—4 Ton Buunk. 4e periode: 4—4 Zwagerman, 5—4 Bert Sitters, 5—5 Ton Buunk, 5—6 Ed Gesman. LZ*86 kwam in het Diekmanzwembad te Enschede niet verder dan een gelijkspel. De wedstrijd tegen ZCE eindigde zondag op 6—6. Voor de Leidenaars betekent dit resultaat het vierde gelijke spel van de 6 tot nu toe gespeelde wedstrijden. Toch blijft LZ'86 in de eerste klasse zijn aansluiting met de kopgroep met UZSC.Nereus en Polar Bears behouden. Er werden zondag in het duel tegen ZCE nogal wat spelers het water uit gestuurd waardoor het normale spelpatroon nogal eens onderbroken werd. Bij ZCE profi teerden Smeek en Roolhof goed van de geboden kansen en kwam de club uit Enschede vlak voor tijd zelfs nog op een 6—5 voorsprong. Aad van Mil trok de stand echer weer in evenwicht de Leidenaars. Bij LZ'86 scoorden verder Jan van Duuren 2x, Dik Houthof, Jan Bredeveld en Joop Siera. Gerard Soet kon door een blessure niet meespelen. Bijna gelukte het de dames van de ZIJL/LGB om als debutant de hoofdklasse het eerste punt binnen te halen. Tegen DKR in Utrecht kwamen de speelsters van de ZIJL/LGB met 4—0 achter. Een sterk slotoffensief resulteerde echter in 2 treffers van Jolanda van de Maarel en Ans van de Geest zodat de ZIJL/LGB terug kwam tot 4—3. De dames van DKR konden deze voorsprong evenwel toch nog behouden. Van onze dammedewerker Leiden Het Leids Dam Ge nootschap lijkt de degradatie- dans alsnog te gaan ontsprin gen. De sleutelwedstrijd tegen Zwartsluis werd door de Leide naars met 13—7 in hun voordeel beslist. Een goede mentaliteit aan LDG-zijde kon tegen Zwart sluis de speltechnische verzwak king LDG moest aantreden met invallers voor Bezemer, de Koning, Sam van der Kwartel en Wim van der Blom geheel compenseren. Opvallend feit was, dat de vier invallers voor hun club vijf winstpunten ver gaarden. KDC boekte tegen Den Burcht een 10—10 gelijkspel. Teleurstel lende ontwikkelingen aan Kat- wijkse zijde was, dat de partijen aan de vier hoogste borden al len verloren gingen. RDC kende met GONA geen enkele moeite: 15—5. Geen enke le partij ging voor de Rijnsbur gers verloren. De wedstrijd te gen RDG 2, die bij de stand 10—8 in het voordeel van RDG was afgebroken is voor de RDC verloren gegaan. De afgebroken partij van Van Hoven leverde de Rijnsburgers slechts één winstpunt op, waardoor RDG een zege van 11—9 op haar con to kon bijschrijven. Van onze sportredactie LEIDEN Ter gelegenheid van het derde lustrum speelde het Leids Studenten Rugby Ge zelschap een jubileumwedstrijd tegen de Exiles, een team van in Nederland spelende buiten landers. LSRG verloor op het nippertje met 16-17, na een aeer spannende partij rugby. Na de, overigens uitstekend ge nomen, kick-off van burgemees ter Vis opende LSRG na slim en sterk spel vrij vlot de score via een try van Hans van der Lande; 4-0. Luttele seconden la ter was het echter 4-3 ten Exiles' full back Wim Rumer bijzonder nauwkeurig tussen de palen mikte. De goed spelende Leidse verde diging liet zich door een snelle aanval van de Exiles verrassen, zodat Tony Barber gemakkelijk voor 4-7 kon zorgen. Voor rust trok LSRG de score gelijk mid dels een penalty die benut werd door Henk van der Hulst Na de hervatting - Leiden speel de nu richting consumptie-tent, hetgeen duidelijk te merken was - leek de jubilerende vereniging Burgemeester Vis van Leiden verzorgde zaterdag, bijzonder geconcen- de Exiles op een onoverbrugba- ti re afstand te zetten door een fraaie inside-kick van Ulrich, een try van De Bruin en een benutte conversie van Van der Hulst. Maar de Exiles verzetten zich fel en zelfs toen Van der Hulst opnieuw een penalty-kick goed afrondde bleven zij ko men. Stephan zorgde na een flitsende aanval voor 16-11, waarna de „vreemde" drie kwart-lijn op volle toeren ging draaien. Een schitterende aan val van de Exiles betekende 16- 17, maar het laatste woord was toch aan LSRG. De strafschop viel echter luttele meters voor de palen „dood" neer. De con sumptie-tent werd daarentegen wel gehaald Van onze volleybalmedewerker Leiden De dames van Groen SC hebben in de tweede divisie D in een enerverende wedstrijd met 3-2 van het hoog geplaatste Goudse Verz. gewonnen. Al meteen in de eerste set kwam Groen SC met 12-0 voor, vooral door sterk serveren van Wil v.d. Wijngaard. Goudse kwam echter terug, maar Groen SC won nog net met 15-12. Goudse ging de volgende set door en kwam via 11-15 op 1-1. Nadat Groen S met 15-6 de derde set had gewonnen en Goudse met 7-15 de vierde, kwam de laatste ploeg in de beslissende vijfde set met 4-8 voor, nu kwam Groen SC echter goed terug en won met 15-8 en daarmee de wedstrijd. Het eerste herenteam van Gemini-Kangeroes heeft in Heerlen geen kans gehad tegen Van Houten VCH. Via 15-3, 15-13 en 15-11 wonnen de gastheren met drie nul. Vooral het gebrek aan inzet van de Gemini/K heren kostte veel punten. Zo werd in de tweede set via 2-8 en 11-13 toch nog door onnauwekeurig spel met 15-13 verloren. Ook in de derde set kon een aanvankelijke voorsprong van 8-11 niet vast gehouden worden. Gemini/K ging te veel fouten maken en presteer de het weer om tè verliezen. Het reserve heren team deed het in Voorschoten beter. In de derde divisie G werd met 3-2 van Tonegido gewonnen. In de eerste set keek Gemi ni al snel tegen een 3-12 achterstand aan, maar vooral via goed serveren van Han Vos, werd er nog goed terug gevochten. Via 12-12, 13-13 gmg daarna de winst toch nog naar Tonegido. Ook de tweede set was voor de gasten maar daarna ging Gemini onder leiding van een goedspelende Wiebe Pera veel beter spelen en kon via 15-13, 15-9 en 15-6 de overwinning binnenhalen In de zelfde klasse won het Noordwijkse Haak NOVO in Delft moeizaam van het onderaan- staande Sigma D 2. Na een zwak begin waarbij Haak met 2-1 achter kwam, gingen de Noordwij kers beter spelen en wonnen met 2-3. Setstanden: 14-16,15-6,15-8,12-15, 8-15. De dames teams van Haak-NOVO en Gemini/K konden in hun wedstrijden niet tot winst komen. NOVO verloor met 0-3 van koploper Valkenberg (12-15, 8-15, 13-15). Een door blessures gehandi capt Gemini verloor in Den Haag met 3-1 van Duyvestein/PVC (16-14, 15-13, 9-15 en 15-10).

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17