EHEM PPR-Kamerlid wil heropening onderzoek Schiphollijn Waarschuwings-brief naar sportclubs Nieuwe stap in uitwisseling Leiden-Oxford irrnwrföirwi Troef richt nu ook op zich jonge huisvrouwen" „Ga je mee een borrel drinken?" Van een onzer verslaggevers Den Haag - Het PPR-Tweede-Kamerlid geluidsoverlast drs. C. van Kuijen wil dat minister Westerterp (verkeer en waterstaat) het tracé van de toekomstige Schiphollijn opnieuw in studie neemt. Van Kuijen onderzoekt momen teel of het mogelijk is de minister hiertoe te dwingen. Hij overweegt in dit verband om bij de behandeling van de begroting voor verkeer en waterstaat met een motie of een amendement te komen. Of een meerderheid in de Tweede Kamer bereid zou zijn een dergelijk initiatief te steunen is op dit moment nog niet duidelijk. Met vele anderen is Van Kuijen van oordeel dat bij het onderzoek naar de meest gewenste ligging van de Schiphollijn onvoldoende aandacht is besteed aan het voorstel dat hiertoe is ingediend door het Actiecomité Schiphollijn Warmond. Vol gens dat concept is de Schiphollijn geheel ten oosten en direct langs rijksweg 4 geprojecteerd. Het aantrekkelijke ervan in de ogen van Van Kuijen is dat de ontwerpers tot op zekere hoogte rekening hebben gehouden met de plannen voor aanwijzing van nieuwe bouwlocaties in Zuid-Hol land. Het Kamerlid betreurt het dat minister Westerterp bij zijn beslissing om het zogenaamde tracé 2 te kiezen als route voor de nieuwe Schiphollijn, dit aspect niet heeft laten meespe len. De PPR-vertegenwoordiger wil dat dit alsnog bij de afweging van de verschillende mogelijkhe den wordt betrokken en wenst vooral om die reden dat de minister een definitieve beslissing nog wat uitstelt. Het Warmonds actie-comité zelf is over de gang van zaken eveneens zeer teleurgesteld. Woord voerder dr. J. Marks stelt zonder omwegen dat het Warmondse alternatief „onder de tafel is gewerkt". „Rijkswaterstaat en de Nederlandse Spoorwegen willen zo snel mogelijk met de aanleg beginnen en hebben een serieuze bestude- Overigens hebben inmiddels ook b. en w. van Rotterdam steun verleend aan het alternatief van het actie-comité. Dit mede omdat het Warmondse voorstel, in tegenstelling tot het nu gekozen tracé, voorziet in een complete verdubbeling van de rail-verbinding Rotterdam—Leiden. En ook om dat de reistijd Rotterdam—Schiphol,—Amster dam volgens het Warmondse tracé negen minu ten korter is. De gemeenten Warmond en Sassenheim zijn met de beslissing van Westerterp evenmin bijzonder in hun schik. Gemeente-secretaris C. Zoetemelk van Warmond spreekt van „een zwarte dag voor de gemeente". In Sassenheim betreurt men het dat, voorzover bekend, in het door de minister gekozen tracé geen sprake is van een verdiepte ligging van het traject „ringvaart Haarlemmer- meerpolder tot de Menneweg". Sassenheim heeft een dergelijke verdiepte ligging bepleit om de geluids-overlast en de visuele hinder van de Schiphollijn te beperken. BEPALINGEN INZAKE SCHENKEN VAN ALCOHOL MOETEN NAGELEEFD Van een onzer verslaggevers Leiden Wethouder Van Aken (economische zaken) vindt dat alle Leidse sportverenigingen schriftelijk moeten worden her innerd aan de wettelijke beper kingen die hun zijn opgelegd bij het schenken van alcohol in de kantines. Als na verloop van tijd blijkt dat bepaalde sport verenigingen zich blijven ont trekken aan hun verplichtin gen, wil hij dat met de besturen daarvan „dringend wordt ge praat". De wethouder acht het niet billijk nu meteen al hard te gaan optreden tegen overma tig pimpelende sportclubs. Een en ander heeft hij gisteren verklaard in een reactie op de door de Leidse afdeling van Ho reca Nederland geuite klachten over buitensporig alcoholge bruik in sportkantines. Het ver sturen van een waarschuwings brief aan de sportverenigingen is kort geleden al ter-sprake geweest tijdens een vergadering van vertegenwoordigers van de Leidse Horeca met de wethou der. Daarbij was ook de voorzit ter van de Leidse Sportstichting de heer P. Biegstraaten aanwe zig, die de gedachte heeft onder steund. Nu het bestuur van de horeca-organisatie in Leiden over de problematiek van ge- Prof. Staverman lid van Leidse universiteitsraad LEIDEN De Leidse universi teitsraad heeft gisteren prof. dr. Staverman, hoogleraar binnen de faculteit der wis- en natuur kunde, gekozen tot lid van het college van bestuur van de Leidse universiteit Hij volgt daarmee prof. Maas op, wiens ambtstermijn in november afloopt en die zich niet herkies baar had gesteld. In eerste in stantie kreeg prof. Staverman 23 van de 32 stemmen op zich verenigd. In een tweede vacatu re binnen het college van be stuur, die van drs. Gevers, wer den 13 stemmen uitgebracht op prof. Sicking, dekaan van de faculteit der Letteren. Drs. Ge vers, die zich in tegenstelling tot zijn collega Maas wel herkies baar had gesteld, kreeg 19 stem men uit de universiteitsraad en werd zodoende herkozen. dachten heeft gewisseld met zijn achterban, zal binnenkort een nieuwe bespreking plaats heb ben. Overigens heeft men ten stad- huize niet de indruk dat de voorwaarden waaronder in de sportkantines alcohol mag wor den geschonken op werkelijk grote schaal worden overtreden. Over het algemeen houden de verenigingen wel degelijk de hand aan naleving van de bepa lingen, zo meent men. Volgens een woordvoerder van de be trokken ambtelijke afdeling zouden slechts enkele clubs van de hun geboden faciliteiten mis bruik maken. Bij de Leidse poli tie deelt men deze mening. In specteur P. van Dijken (bijzon dere wetten): „Bepaalde kanti nes staan onder voortdurende verdenking, maar over de mees te krijgen we geen klachten". Volgens de inspecteur wordt op naleving van de gestelde bepa lingen in de kantines, door de politie wel degelijk toegezien. Steekproefs-gewijs, maar vooral naar aanleiding van gerichte klachten. Twee of drie keer, al dus de heer Van Dijken, is tot nu toe dit jaar door de Leidse politie tegen overtredingen op getreden. „Daarbij werd tegen de betrokken sportverenigingen proces-verbaal opgemaakt en hebben we de drankvoorraad in beslag genomen". De voorwaarden waaraan sport kantines die alcoholische drank willen schenken moeten vol doen, worden vastgesteld door het ministerie van economische zaken. Dat ministerie verleent ook de ontheffingen op grond waarvan de gemeente kan over gaan tot het verstrekken van een drankwet-vergunning. De voorwaarden hebben betrek king op de soorten alcoholische drank die mogen worden ge schonken en op de openingstij den. Die laatste houden verband met de tijden waarop wedstrij den, trainingen en vergaderin gen worden gehouden. Aanleiding van de klachten die de politie ertoe brengt in te grijpen, is overigens volgens in- -specteur Van Dijken in veel ge vallen dat men aan kinderen onder de zestien jaar alcohol schenkt. Op het voorstel van de Leidse afdeling van Horeca Nederland om de sluitingstijden van de cafés te verleggen naar een uur later, reageert Van Dijken zon der meer afwijzend. „Een derge lijke maatregel zou betekenen", aldus de inspecteur, „dat we een hoop binnenstadsbewoners weer een uur hun slaap afne men. Dat lijkt me onverant woord. Nu al krijgen we met name van het comité Pieters- wijk veel klachten. En dat zijn geen holle bezwaren, maar echt harde, serieuze klachten". Het commentaar van wethouder Van Aken op het voorstel: „Ik wil eerst de argumentatie van de heren zelf horen, maar ik sta er op dit moment bepaald niet over te juichen". Universiteit controleert opnieuw op betaling van college-geld LEIDEN De Leidse universi teit gaat opnieuw een controle instellen naar het al dan niet betalen van collegegeld door studenten. Dit blijkt uit een brief van het college van be stuur aan de universiteitsraad, die gisteren in een vergadering van deze raad aan de orde kwam. Deze controle is vooral nodig, omdat een onderzoek van de accountantsdienst heeft aange toond dat op 1 december van het vorige cursusjaar maar liefst 995 wanbetalers in Leiden colleges volgden. Omdat de mi nister Leiden heeft gezegd, dat de in het volgend jaar toe te kennen financiële middelen zul len worden gebaseerd op het aantal studenten dat per 1 de cember aanstaande ingeschre ven is en ook collegegeld be taalt, heeft het college van be stuur een nieuwe campagne ge start om niet- en wan-betalers te manen alsnog aan hun verplich tingen te voldoen. Indien mocht blijken, dat een aantal hunner alsnog zal weige ren te betalen, worden maatre gelen overwogen. Caro van Eyck vertelt over Allemaal mensen De actrice Caro van Eyck vertelt vrijdagavond a.s. in het LAK- theater aan het Levendaal 150 een reeks verhalen over men sen die met het theater te maken hebben. Kaarten zijn tot uiterlijk een kwartier voer de aanvang (20.15 uur) verkrijg baar aan de zaal. Stadstoneel speelt stukken Stemheim in Rijnlands Trudy Labij (links) en Bruni Hein- ke hier in een scène uit „De Broek", een toneelstuk van Carl Sternheim, dat zaterdagavond a.s. door het Stadstoneel Rotter dam wordt opgevoerd in het Rijnlands Lyceum. Het Stadsto neel speelt dan ook „De Snob" van dezelfde schrijver. Tussen de voorstellingen door biedt schouwburgdirecteur Hans van Dam in samenwerking met wijn handel Latour en wijnbar Man sarde een kaas- en wijnmenu aan. Kaarten voor de voorstelling zijn tot uiterlijk een kwartier voor aanvang (20.15 uur) verkrijgbaar aan de zaal. 99 Van een onzer verslaggevers Leiden - Het vormingscentrum Troef heeft gisteravond zijn deuren weer opengegooid. De Troef-medewerkers hebben een nieuw programma opgesteld dat voorziet in de samenstelling van een aantal werkgroepen die zich met uiteenlopende onderwerpen gaan bezig houden. Opvallend element is de start van een werk groep "Jonge huisvrouwen". Die is bedoeld om jonge vrouwen in contact te brengen met andere sferen dan de eng-huiselijke. Op de eerste plaats door ze met elkaar kennis te laten maken en verder ook door in het te formeren gezelschap onderwerpen aan de orde te stellen die niet direct met het huis houden te maken hebben. In dat verband zal bijvoorbeeld het wijk- en het stadsgebeu- ren ter sprake worden gebracht Overigens is het de bedoeling dat wel degelijk ook over zaken wordt gesproken die te maken hebben met "de vrouw en haar gezin". Tenslotte staat het de deelnemers eveneens vrij zelf onderwerpen aan te dragen. De eerste bijeenkomst van deze werkgroep is vastgesteld op woensdagochtend 29 okto ber van 10.00-11.30 uur. Belangstellenden LEIDEN Er is een nieuwe stap gezet in de uitwisseling tussen Leiden en haar zustergemeente in Engeland, Oxford. Vanaf donderdag tot aan het einde van het afgelopen week einde zijn enkele raadsleden en embtenaren onder leiding van WD-fractievoorzitter K. Elzenga bij hun Engelse collega's op bezoek geweest. Dit betekende een eerste stap van de sectie ambtenaren en gemeenteraadsleden op het gebied van de internationale contacten, waar de culturele sectie al veel langer actief is: in maart volgend jaar viert men het dertigjarig jubileum van contacten tussen Oxford en Leiden op dit gebied. De ambtenaren en raadsleden van het binnenlands bestuur zijn aan de internationale uit wisselingen tot nog toe nauwe lijks te pas gekomen. Daar komt nu zij het nogal moei zaam verandering in: het afgelopen weekeind was men in Oxford en eind volgende maand gaat een soortgelijke delegatie naar de Westduitse achter zich heeft, die, zoals bekend, in Nederland voor de deur staat. Ook op andere ter reinen (ruimtelijke ordening en monumentenzorg) worden nadere contacten als bijzonder wenselijk ervaren. Elzenga zei te hopen, dat na zusterstad van Leiden, Kre- de gemeenteraadsverkie- zingen in het Engelse Oxford, Volgens delegatie-leider Elzen ga was het jongste bezoek bij zonder nuttig en leerzaam. Dit laatste vooral vanwege het feit, dat men in Engeland al twee jaar een reorganisatie volgend jaar ook eens een de legatie uit die stad naar Lei den zal komen. In elk geval hoopt hij in maart '76 opnieuw een bezoek vanuit Leiden aan Oxford te brengen. kunnen zich die morgen voor deelname op geven of contact opnemen met Ingrid Cra mer dan wel Peter van Eeten. Die zijn op het vormingscentrum bereikbaar onder nummer 130494. Troef is gevestigd in het voormalige marine-complex aan het Noord- einde 2a. De deelnemers aan de werkgroep "jonge huisvrouwen" kunnen desgewenst hun spruiten mede nemen. Voor opvang van de kinderen wordt gezorgd. Ook voor opga ve voor en nadere informatie omtrent de overige te starten werkgroepen kan men terecht bij Ingrid Cramer en Peter van Eeten. Naast de werkeenheid "jonge vrou wen" worden er werkgoepen in het leven geroepen die zich bezig houden met: Nederlands. Iedere dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Ter sprake ko men onder meer: redactie van een sollicitatie-brief en tekst verklaring van loonstrookjes. Engels. Iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Deze werkgroep volgt een cursus elementair En gels volgens een methode waar gelezen. Naald en draad. Iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Hierbij gaat het om een leergang creatief haken. Jazzballet. Eerste bijeenkomst aanstaande maandag van 18.30 uur tot 19.30 uur. Daarna waarschijn lijk op donderdagavonden. Recht/onrecht Iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Een bezin ning op problemen rond de werksituatie waarbij rechtspo sitionele vraagstukken aan de orde komen. Kamerbewonen. Iedere donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Deze werkgroep buigt zich over uit lopende vraagstukken als ka mer-inrichting, rechten en plichten van de huurder, de eenzaamheid. De vrijdagavond is in Troef de vaste soos- avond, bedoeld voor de deelnemers van alle werkgroepen. Het vormingscentrum aan het bij naar pop-muziek wordt ge- Noordeinde is iedere dag behalve zaterdag luisterd en songteksten worden vanaf 12.00 uur open. Van onze rechtbankverslaggever een NZH-bushalte aan de Rijn- LEIDEN - „Ga je mee een zichtweg te Oegstgeest. Op de paar borreltjes drinken?" Dit vraag van de politie wat hij vroeg een zichbaar in de lorem daar deed, antwoordde ver- zijnde verdachte gistermorgen aan de griffie-secretaresse van het Leidse kantongerecht, tot wie hij zich gewend had c dachte met grote stelligheid: „Ik zit hier op de bus te wach ten en als ze dan allemaal voorbijrijden, moeten ze dat hoger beroep te gaan tegen het zelf maar weten". De bloed- vonms van de Leidse kanton- doorlopen ogen, de lallende rechter mr. Van Dijke. Even te- stem en de onmogelijkheid om voren had hij voor de kanton- rechter terecht moeten staan voor openbare dronkenschap, waarbij zich een even interes sante als verwarrende dialoog op eigen benen te staan waren voor de agenten voldoende re den om tegen Z. proces-verbaal op te maken. Voor de kantonrechter ontken had ontwikkeld tussen mr. Van de Z., die later zei al 20 van dit soort verbalen achter de rug te hebben, dat hij die mooie dag in mei dronken was geweest. Dijke en verdachte Z. (31) uit Rijnsburg. Z. was al eerder door een die- naar van het bevoegd gezag uit Nog vóórdat het vonnis geveld de rechtszaal verwijderd omdat was gaf hij dan ook al luid en hij luid zat te mompelen. Ook duidelijk te kennen in hoger had hij tot ergernis van dezelf- beroep te zullen gaan. Mr. Van Dijke veroordeelde Z. conform de eis van de officier tot 30 gulden, de maximumstraf bij de ambtsdrager zijn tijd zitten doden met het uitdagend draaien van „sjekkies" die hij dan opvallend in zijn mond liet openbare dronkenschap. Hij hangen zonder ze echter aan te uet dit vonnis echter vergezeld steken. gaan van een ernstige waar- Eenmaal voor de kantonrechter schuwing aan het adres van hoorde Z. achter het beklaag- verdachte (bij wie hij gister- denbankje het relaas uit het morgen op twee meter afstand proces-verbaal: op de eerste al weer een drankwalm had mooie dag van mei van dit jaar bespeurd) dat hem bij herha- was Z. door agenten in slapen- bug een ontwenningskuur bo- de toestand aangegetroffen bij ven het hoofd hangt Onder het mompelen van „Ik ben wel een zatlap maar geen patiënt", be steeg Z. de trap om zijn al aan gekondigd hoger beroep in te stellen... Sinterklaas Bij wijze van een verlaat sin terklaasgeschenk gaf mr. Van Dijke gisteren een vrijspraak aan een inwoonster van Leider dorp. Deze verdachte, mevrouw B., zou op 5 december vorig jaar bij de kruising Leidseweg- Koningin Julianalaan in Voor schoten door rood licht gere den zijn. Zij had een getuige meegenomen naar de rechtzit ting, die haar verklaring, dat het licht oranje was, staafde. Nadat de kantonrechter ook de verbalisant, de heer Van de Zijde, gehoord had, in wiens woorden hij overigens volledig vertrouwen stelde, achtte hij het toch onjuist om aan het op de verjaardag van de Goedhei ligman gepleegde delict een boete te verbinden. „Want al is het wettig bewijs geleverd, de rechter moet daarnaast voor 100% overtuigd zijn van de schuld van de verdachte". Tot geluk van mevrouw B, was de rechter hier net niet helemaal overtuigd en vond vrijspraak op zijn plaats. Een ander dametje wat giste ren voor de balie moest ver schijnen kwam er minder gena dig af. De hoogblond (geverfde) mevrouw Van E. uit Warmond had 15 februari te middernacht in Noordwijk met een veel te hoge snelheid gereden (90 km) en bleek toen bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. Rechter Van Dijke vond een boete van 220,- gerechtvaar digd voor een dergelijk „onver antwoordelijk bedrag" en be sloot daarnaast tot 4 maanden voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs, dat mevrouw Van E. inmiddels één week in bezit heeft... Tenslotte kreeg mr. Van Dijke gisteren speedbooteigenaar W. voor zich, die op 8 juni van dit jaar op de Oude Rijn in Oegst geest zo'n golfslag had veroor zaakt, dat de stukken grond van de oever werden weggesla gen en aan verscheidene woon bootbewoners schade en over last is bezorgd, iets wat ver dacht volgens het proces-ver baal wel meer pleegt te doen. De kantonrechter toonde zich weinig clement voor deze race- duivel en gaf hem de forse boete van 300 gulden waarvan 100 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Postdiefstal opgehelderd Een 28-jarige Leidenaar is door de Leidse politie aangehouden omdat hij gepoogd heeft een cheque te innen van ruim 900 gulden aan AOW. Omdat de man zich niet voldoende kon legitimeren weigerde de PTT- beambte van het postkantoortje het geld uit te betalen. Na ver hoor door de politie bleek dat de cheque afkomstig was uit de fietstas die vorige week met de fiets werd gestolen van een PTT-besteller in de Oranje straat. In verband hiermee werd tijdens het weekeinde een 18-jarige Leidenaar aangehou den. Volgens de verklaring van deze jongeman heeft hij een cheque van een cliënt van de Sociale Dienst ten bedrage van ruim 350 gulden geïnd. Tijdens het verhoor kwam aan het licht dat verdachten alle brieven hebben opengemaakt en er een tiental cheques uit hebben ge haald. De niet-bruikbare post stukken werden in een open plastic zak gedumpt langs de Provinciale weg 6 in Roelofa- rendsveen. De zak met post stukken is door de politie opge- dregd en ter beschikking ge steld van de PTT. De aange houden Leidenaars zijn beken den van de politie. Spanje-avond Het Boycot Spanje Comité en de Socialistische Partij organi seren woensdagavond 29 okto ber in café De Kleine Burcht een Spanje-avond. Hoofdmoot van de bijeenkomst is de verto ning van de film „Spanje in verzet". Het evenement begint om 20.00 uur. Toegangskaarten (ad. f 1,50) zijn verkrijgbaar aan het adres Groenesteeg 31. Aangehouden Een 22-jarige man uit Zoeter- woude is tijdens het weekeinde door de rijkspolitie aangehou den wegens het stelen van een scooter van het Stationsplein te Leiden. Tijdens het verhoor kwam nog aan het licht dat verdachte bij Van der Klugt in de Haarlemmerstraat onlangs 350 gulden uit de kasse heeft gestolen. De Zoeterwoudenaar heeft verder een geldkistje ont vreemd uit een dansschool aan de Hooglandse Kerkgracht Het geldkistje was echter leeg. Majoretten Het bestuur van het onlangs opgerichte Majoretten Peloton "Fourty Four Degrees" is zeer tevreden over het aantal leden dat heeft ingeschreven. Dat zijn er momenteel 28. Het Ma joretten Peleton is 7 oktober van dit jaar opgericht De op richters staat een zogenaamde professionele aanpak voor ogen. Het gaat hierbij om het presenteren van perfecte shows. De 28 leden zijn overge bleven na een selectie. Zij vol Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. gen inmiddels instructielessen. Het is de bedoeling dat uit de ze groep een groep van zestien dames wordt gevormd die te zamen met twee kleinere groe pen één show verzorgd. Het streven is dat verschillende uniformen worden gebruikt Maar dat kost veel geld, iets waarover het bestuur nog niet beschikt. Het bestuur hoopt dat binnen afzienbare tijd een aan tal sponsors zich aanmeldt om de vereniging op poten te hou den. Het bestuur van de vereni ging wordt gevormd door Henk Teske, voorzitter Ton Siera, se cretaris, Peter Kuijvenhoven jr., penningmeester en Henk Kwik, public relations. Het se cretariaat is gevestigd aan de Diamantlaan 244 in Leiden. Jubileum De chef van de afdeling perso neelszaken in Leiden, de heer F. H. van der Velde, viert op 4 november aanstaande zijn 40- jarig ambtenaren-jubileum. Ter gelegenheid daarvan wordt hém die dag van 16.00 tot 17.30 uur een openbare receptie aan geboden in de Burgerzaal van het stadhuis. De heer Van der Velde (56) begon zijn loopbaan bij de overheid in zijn geboor teplaats Vlaardingen. Als 16-ja- rige knaap kwam hij daar in dienst bij de toenmalige afde ling voor maatschappelijk hulp betoon. In juni 1946 verhuisde hij naar Haarlem waar hij een betrekking kreeg als adjunct commies op de afdeling perso neelszaken van de gemeentese cretarie. Sinds 1 januari 1967 is de jubilaris chef van de afde ling personeelszaken op het Leidse stadhuis. Van der Velde is voorzitter van de diaconie der Nederlands Hervormde kerk in Leiden. Bazar In "De Parelvissers" aan het Bizetpad in Leiden-Zuidwest wordt woensdag 12 november een bazar gehouden. Er zullen onder meer werkstukken van bejaarden als mutsen en tafel kleden te koop worden aange boden. Verder is ook een rad van avontuur aanwezig evenals een rommelmarkt. De bazar is geopend van 10 tot 12 uur en van 2 tot 9 uur. Bazar In de Evangelisch-Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerk gracht 28 wordt 5 november een bazar gehouden met onder meer een rommelmarkt en een rad van avontuur. Ds. J. Hap pee zal de bazar om 10.00 uur openen. De bazar is geopend 10 tot 12 uur, van 2 tot 5.30 uur en van 7 tot 10 uur. Leidenaren die goederen ter beschikking willen stellen ten behoeve van rommelmarkt of rad van avon tuur kunnen deze afgeven bij de kosterij aan de Middelweg Grof vuil De grofvuilwagen van de ge meentelijke reinigingsdienst komt morgen, woensdag, langs de volgende straten in Leiden: Lammenschansweg (beide zij den van Zoeterwoudsesingel tot Station); Kamerlingh Onnes- plein; de Sitterlaan; v.d. Waals- straat; Buy Ballotstraat; Hugo de Vriesstraat; Kapteynstraat; v.d. Waalsplein; van Bemmelen- straat; Lorentzkade (geheel); Zeemanlaan; van 't Hoffstraat; Bakhuis Roozeboomstraat; Mel- choir Treublaan; Stieltjesstraat; Franchimontlaanv.d. Hoeve- straat; Kanaalweg (van v. Vol- lenhovenplein tot spoorlijn); v.d. Sande Bakhuysenlaan; Beyerincklaan; Temminck- straat; Suringarstraat; Bur gra- venlaan (geheel); Asserstraat; Scholtenstraat; Modderman- straat; Oppenheimstraat Praethuys De stichting Gesprekscentrum Leiden organiseert in de maand november een viertal le zingen in het Praethuys aan de Vrouwenkerkkoorstraat 9. Dinsdag 4 november wordt ge praat over de "I Tjing" met Gerben Hellinga. Op dinsdag 11 november staat de astrologie centraal, het onderwerp wordt ingeleid door Jan Gieles. Dins dag 18 november praat Jack Chandu over de handlijnkunde. Naud van den Aerenbeemt spreekt op 25 september over de "Tarot". Aanvang lezingen 20.00 uur. De bijeenkomst van de praatgroep esoterische wijs begeerte wordt verplaatst naar maandag 3 november. Gepromoveerd De heer C. L. M. Pouw uit Lei den is aan de Leidse universi teit gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld: „Paramagnetic spin- lattice relaxation in manganese, chronium and cobalt com pounds studied with nonreso- nance techniques at strong magnetic fields". Promotor was prof. dr. N. J. Poulis. Expositie In het Academiegebouw aan het Rapenburg 73 wordt van maan dag 3 tot vrijdag 21 november een expositie gehouden. De ex positie is samengesteld door de vakgroep Italiaanse taal- en let terkunde. Bij de samenstelling ervan is niet alleen rekening gehouden met specialisten, de tentoonstelling is ook interes sant. voor een breder publiek. Aanleiding om deze tentoonstel ling te organiseren is het feit dat het 600 jaar geleden is dat de Italiaanse humanist, dichter en prozaschrijver Giovanni Boc caccio overleed. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Maandag, dinsdag en donder dag ook 's avonds van 7 tot 9 uur. Hondenshow In de Groenoordhal wordt ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Nederlandsche Vereeniging voor Oostersche Windhonden een show van Oosterse windhonden georgani seerd. Deze show is een inter nationaal gebeuren waaraan exposanten uit Duitsland, Ne derland, België, Frankrijk en Zwitserland deelnemen. De honden zullen door Nederland se en buitenlandse keurmees ters worden gekeurd. De show is tevens een clubmatch van de vereniging. De show wordt ge houden op zondag 2 november van 10.00 tot 17.00 uur. International House Het „international House" van de Leidse universiteit houdt za terdag 1 en zondag 2 november „open huis". Het .Jiouse" be vindt zich op de eerste verdie ping van het „Prytaneum" aan het Rapenburg 6. Vanaf zater dag 1 november worden in dit gebouw donderdags tot en met zaterdags de buitenlandse me dewerkers van de universiteit ontvangen. Geïnteresseerden die het „open huis" willen be zoeken, kunnen contact opne men met de dames J. Pearson, tel. 140212, A. Schaberg, tel. 150303 of F. J. Teeuw, tel 132550.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3