CHART,IF, GEORGE SPOTTE MET FAAM REAL MADRID Iers Athlone miste met strafschop ook sensationele zege ATLETICO MADRID OVERROMPELD IN EERSTE KWARTIER Glorieuze dag volleybalploegen TRAINER McGARRITY EINDELIJK SUCCES John Barrett opvolger van Van der Lande bij Olga ADO DONDERDAG Aó uiviuj^n itfo Cuuiinixi/. DERBY COUNTY BASIS VOOR VOLGENDE RONDE EUROPA CUP I DEN HAAG - Met PSV hebben ook Hajduk Split en Derby County alles zins florissante uitzich ten op de kwartfinales. Dinamo Kiev heeft dat natuurlijk ook, maar met Akranes van IJsland als tegenstander, was dat al een zekerheid voor het begin van de tweede ron de. Niettemin won Dina mo in Kiev slechts met 3—0, maar dat kwam door doelman Kristians- son, die zelfs voor een gereputeerde aanval als die van Dinamo in Kiev slechts in de alleruiterste gevallen opzij wenste te gaan. Boer jak (twee) en Blosjin waren de enigen die hem op de knieën kre gen. Na de nederlaag van 4—1, die Real Madrid woensdagavond in Derby tegen de Engelse kam pioen Derby County leed, lijkt de rol van de „Koninklijke" in het toernooi voor de landskam pioenen uitgespeeld. Het is nau welijks aannemelijk dat real Madrid op 5 november in het Bemabeu-stadion een achter stand van drie doelpunten zal kunnen wegwerken. De grote man bij Derby County was woensdagavond Charlie George, die aan het begin van dit seizoen voor ruim 8,5 ton van Arsenal werd overgenomen. George begon zijn verwoestende expeditie tegen de Spaanse kampioen in de tiende minuut toen hij een pass van Gemmill achter de Spaanse doelman An gel schoot Vijf minuten later keek Real Madrid tegen een achterstand van 2—0 aan. Ga- macho vloerde in het straf schopgebied de doorgebroken Francis Lee en de Russische scheidsrechter Ivanov, legde de bal op de stip. George maakte geen fout: 2—0. Doelman Reina van Atletico Madrid stort zich in de baan van het schot, dat een Westduitse aanvaller loslaat. Real Madrid kreeg in de 24e minuut weer enige hoop. Na een massale Spaanse aanval vond Amancio met een vlekkeloze pass de vrijstaande Pirri, die doelman Boulton kansloos liet 2—1. Vlak voor de rust herstelde de Engelse kampioen het ver schil van twee doelpunten. In ternational David Nish kwam ver naar voren en scoorde met een schot van zeker twintig me ter afstand de derde Engelse goal. In de tweede helft vocht Real terug. De Spanjaarden leken in de 66e minuut loon naar werken te krijgen toen Pirri doelman Boulton opnieuw kansloos het Ivanov keurde de treffer af we gens buiten spel. Het werd het breekpunt van de wedstrijd. Real Madrid geloofde er niet meer in en toen Netzer in de 78e minuut binnen het strafschopge bied Kevin Hector omver liep, kregen de Engelsen hun tweede penalty. Opnieuw maakte Geor ge geen fout: 4—1. G«mak Hajduk Split heeft gistermid dag met opvallend gemak de Belgische titelhouder RWD Mo lenbeek zijn plaats gewezen. Na een ruststand van 2—0 won de Joegoslavische kampioensploeg de eerste krachtmeting in de tweede ronde van het Europese toernooi van de landskampioe nen met 4—0. Een resultaat dat op klassever- schil wijst en dat kwaliteitsver schil was er ook op het speel veld. Het elftal uit Brussel had soms vlagen met goed voetbal, maar bewoog zich over het alge meen in een zeer matige vorm over het veld. Hajduk daarente gen speelde voortreffelijk, snel en aanvallend voetbal. Vanaf het eerste fluitsignaal van de Turkse scheidsrechter moest RWDM terug op eigen helft om de golf van aanvallen van de Hajduks op te vangen. Het lukte aanvankelijk, mede omdat de heer Ok een „aanslag" van Bjer- re op Zungul binnen het zestien metergebied onbestraft liet RWDM probeerde het spel te verplaatsen, maar Split bleef het beeld beheersen en in de 22e minuut maakte Zungul het doel punt waar Hajduk recht op kon doen laten gelden. Het verweer van RWDM was meer op ijver dan op kwaliteit gestoeld. Jan Boskamp demonstreerde de wil van de Brusselse ploeg het best, maar het rendement van zijn akties was vrijwel nihil omdat de Joeslaven zijn persoonlijke akties tamelijk gemakkelijk op vingen. Rosic (30) en Surjac (36) zorgden voor een stand van 3—0. Molenbeek maakte zijn be zwaren tegen de derde treffer van Hajduk iets te nadrukkelijk duidelijk. Koens en Bjerre kre gen van arbiter Ok de gele kaart te zien. 1 In de tweede helft was er aan vankelijk meer evenwicht in het duel. RWDM kwam een paar keer in het Joegoslavische straf schopgebied, maar werkelijke kansen ontstonden niet. Hajduk kreeg die mogelijkheden wel en een goed kwartier voor tijd pro fiteerde Mijac van een verdedi- gingsfout van Molenbeek om de bal voor de vierde keer langs Leonard te jagen, 4—0. Borussia Mönchen-Gladbach heeft in het vrijwel uitverkochte Rheinstadion van Dusseldor- f./&,$,had losgemaakt een helft indrukwekkend voetbal ge speeld tegen de Italiaanse titel houder Juventus. Uit die perio de kwam ook de voorsprong van 2—0, die na rust ongeschon den bleef. De gereputeerde verdediging van Juventus werd vooral in het eerste half uur door Borussia volledig onder de voet gelopen. Dino Zoff, de nationale doelman van Italië, had niet alleen al zijn talenten, maar ook het nodige geluk nodig om de scoringsdrift van de veulens uit Monchen- Gladbach in te perken. In de tweede helft was de Franz Beckenbauer maakt Zweed Andersson om de tuin scherpte verdwenen uit de ak ties van Borussia. De Duitsers speelden wat behoudender, lie ten Juventus komen en reken den op snelle tegenstoten. Het leek erop of Borussia al vast wilde wennen aan wat over veertien dagen in het gemeente lijk stadion van Turijn te ver wachten is. Na een klein half uur viel het eerste doelpunt Danner had zich op de linkervleugel vrijge maakt zijn halfhoge voorzet kwam bij Heynckes, die zich had losgemaakt zijn halfhoge voorzet kwam bij Heynckes, die zich had van zijn direkte bewa ker Spinosi. Heynckes haalde onmiddellijk uit en Zoff had geen enkel verweer. Negen mi nuten later droeg Heynckes ook zijn deel bij tot de tweede tref fer, die Simonsen van dichtbij maakte, na een combinatie met Borussia's beste man. Hindernis De nederlaag van 0—1 die Euro pa cup-houder Bayern München in Malmö tegen de Zweedse kampioen Malmö FF leed, zal geen overkomelijke hindernis voor de Westduitsers zijn om een schijnbeweging om de te leiden. zich te plaatsen voor de kwartfi nales. Malmö FF behaalde een ver diende overwinning. De thuis club dankte de winst aan zijn grote inzet en het feit dat Bayern München op het beslis sende moment faalde. De West duitsers kregen wel kansen maar Schuster en Rummenigge konden de kansen, die ontston den na goed werk van Kapell- mann en Wunder, niet benutten. Bob Houghton, de trainer van Malmö FF, dat in de eerste ron de de Oostduitse kampioen FC Magdeburg uitschakelde, ge looft dat zijn ploeg een goede kans heeft op het bereiken van de laatste acht. „In München zullen wij met een versterkte defensie spelen en in de counter trachten een doelpunt te maken. Wanneer dat lukt kan dit aan vallend zwakke Bayern het wel vergeten." Saint Etienne verwierf pas in de laatste minuten een redelijke basis voor de tweede wedstrijd tegen Glasgow Rangers. Ruim een uur bleef de stand 1—0, dankzij het doelpunt dat Patrick Revelli na 26 minuten had ge maakt. Vlak voor tijd verdub belde Bathenay de marge. AC MILAN BLEEF OP 0—0 IN UEFA-CUP DEN HAAG De eerste wedstrijden in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA- beker leverden weinig verassingen op. Het bescheiden Ierse Athlone hield het eens ge vreesde AC Milan op 0—0, maar mag zich nauwelijks illusies koesteren op een plaats bij de laatste zestien, omdat de Milanese formatie over twee weken in San Siro vrijwel zeker zal toeslaan. De 12.000 toeschouwers (gelijk aan het inwonertal van Athlone) misten overigens de sensatie van een zege, omdat John Minnock na een half uur vanaf elf meter faalde De strafschop was toegekend, nadat Daly door Scala was gevloerd binnen het zestien meterge- bied. AC Milan, als vanouds weer het catenac- cio hanterend, kon pas in de slotfase in aanval lend opzicht iets terugdoen, maar werd niet gevaarlijk. Voor goede uitgangsposities zorgden ook Ips wich Town, Liverpool, Torpedo Moskou, FC Porto en HSV Hamburg. Ipswich Town, de bedwinger van Feyenoord, versloeg Club Brug ge met 3—0. Liverpool zegevierde in San Sebas tian over Real Sociedad met 3—1 en Torpedo Moskou nam in Istanbul eerst een voorsprong van 4—0 tegen Galatasaray om de Turken vervolgens twee treffers toe te staan. HSV Hamburg, met Blankenburg in de gelederen, was in Belgrado de evenknie van Rode Ster (1—1) en FC Porto won uit van Dundee United met 2—1. Voor Frantisek Fadrhonc wordt het moeilijk het Europese avontuur met AEK Athene voort te zetten. In Tsjecho-Slowakije was Inter Bra tislava te sterk met 2—0. Van de vier Westduitse teams verlqor alleen FC Köln, in Moskou van Spartak met 0—2. Hier waren in het 110.000 plaatsen tellende Leninstadion slechts 15000 toeschouwers aanwezig. De vijftien wedstrijden trokken 321.500 toe schouwers, hetgeen neerkomt op een gemiddel de van 21.430 per duel. Het meeste publiek was in het Olympiastadion te Berlijn bij Hertha BSC Berlin—Ajax (50.000) en het minste bij Dundee United—FC Porto (6.500). WASSENAAR Trainer Mc- Garrity is met een eindsprint gestart op Duindigt. De jonge trainer uit het Brabantse Hoog- erheide vierde dan eindelijk gistermiddag de lang verwach te overwinning met het paard van zijn schoonvader Tim Dek ker de trouwe Quick Nanny die met de leerling-jockey Manuel prachtig zegevierde. Op de tweede plaats kwam de Nederlandse kampioensjockey Henk van der Kraats met Wun- derbar. Henk van der Kraats had in de eerste ren van de middag al de volle winst gegre pen met een overwinning met het paard Tashunka, dat condi tie genoeg heeft. Afgelopen zon dag over 3690 meter en zestien horden kampioen van Neder land en nu weer succesvol op de vlakke baan. De derde ren werd gewonnen door Woodfeets Speedy, een paard dat als twee jarige erg veel beloofde en door allerlei omstandigheden gisteren pas weer eens met Dieter Weiss verscheen. Bij de dravers boekten vooral de „kleine" trainers en rijders het nodige succes. Een prachti ge aankomst, vijf paarden op een kluitje in de Zeelstprijs. Lo tje van Double zegevierde met Sjeng Hendrikx Voor Maaike G, Mea West en op dezelfde lijn kwam bijna gelijk binnen de favorieten Never Worry en Leo- nis Careless. In de Zeistprijs over 2500 meter was het tempo erg laag, daardoor kon Lidya du Bois met Pim de Regt winnen. De trouwe Iliona Marijke werd met de Voorburger Jos van den Broek fraai tweede. Uitslagen: Zeerijpprljs over 2040 m: 1. Lijster B (C. Hetteling) 1.23.7. 2. Master Voorne, 3. My Way. Toto: winn. 7.70 pl 3.60 1,90 3,30 kopp 86,00 trio 993,40. Zelhemprljs over 2040 m. 1. Marc D (J. G. H. de Jong) 1.24.5. 2. Nesstar Dear, 3. Maestro Voorne. Winn 13,70 pl 3,20 1,50 2,20 kopp 8,30. Zeelstprijs over 2040 m: 1. Lotje van Double (J. Hendrikx) 1.23.4. 2. Maai- ke G, 3. Mae West. Winn 20,80 pl 5,50 2.20 3,80 kopp 139.30 trio 6263,00. GalfstreamprUs (ren): 1. Tashunka (H. van der Kraats) 2.04.5, 2. Notre Debut, 3. Topsie. Winn 10,10 pl 1,90 1.50 1.50 kopp 12,50. Zevenaarprijs over 2040 m: 1. Nichol T (A. Harmsen) 1.22.8, 2. Kolardachs, 3. Lana Wood. Winn 12,60 pl 5,50 8,00 2,80 kopp 24,60 trio 756.10. Jolarcarrijs over 2150 m (le afd.): 1. Woodfeets Speedy (D. Weiss) 2.18.7, 2. Sainte Nitouche, 3. Rucam. Winn 16,30 pl 2.90 2,20 2,20 kopp 27,80. Zwolleprijiover 1600 m: 1. Jolanda Schans (G. Dekker) 1.20.6, 2. Imke Way, 3. Linda Hollandia. Winn 14,00 pl 3,30 4,30 2,50 kopp 68,00 trio 1063,50. Zeistprijs over 2500 m: 1. Lidya du Bois (A. de Regt) 1.25.4, 2. Iliona Marijke, 3. Juanita. Winn 11,00 pl 2,00 1,80 1,80 kopp 59,80. Jolarcaprijs over 2150 m (2e afd.): 1. Quick Nanny (A. Mar.uel) 2.20.6, 2. Wunderbar 3. Bona Fide. Winn 4,60 pl 1,70 2,60 2,40 kopp 29,10 trio 1128,40. Zettenprijs over 2100 m: 1. Kamiel (J. Vóórhaar) 1.23.5, 2. Jeannine D, 3. Jacky Spencer. Winn 3,10 pl 1,30 1,70 kopp 7,30. De totalisatoromzet bedroeg 292.755,-. EINTRACHT FRANKFURT VERRASTE IN EUROPA CUP 2 DEN HAAG Drie dagen na de overtuigende triomf van 3-0 op FC Barcelona heeft Atletico Madrid zijn aanhang diep teleurgesteld door het Europa Cupduele tegen Eintracht Frankfurt te verliezen met 2-1. De Spaanse equipe werd met name in het eerste kwartier overrompeld door de snel uitgevoerde counters van de Duitsers, die door treffers van Hölzenbein op een voorsprong van 2-0 kwamen. De 30.000 toeschouwers zagen een falend Atletico, dat vijf minuten na de rust de achterstand verkleinde, toen Capon een fout afstrafte: 1-2. Daarna controleerde Eintracht de strijd volkomen. Een andere ploeg, die verrassend voor de dag kwam in de strijd voor bekerwinnaars was Wrex ham uit Wales. De Britten versloegen Stal Rzeszov met 2-0 dankzij doelpunten van Ashcroft. Anderlecht heeft gisteren gemakkelijk gewonnen met 3-0 van Borac Banja Luka uit Joegoslavië. Met de rust was de stand 1-0 voor de Belgische bekerwinnaar. Anderlecht nam snel een voorsprong. Rob Rensen- brink scoorde al na tien minuten. Kort ervoor had Brnjac van Banja Luka een gele kaart gekregen wegens te hard aanvallen van een tegenstander. Anderlecht verzuimde na de openingstreffer door te gaan. De Belgen stonden zelfs toe dat de Joegoslaven af en toe het initiatief namen. Dit leidde halverwege de eerste helft tot gevaarlijke acties voor het doel van Jan de Ruiter. In de stand kwam echter voor rust geen verandering meer. In de pauze werd verdediger Lazic eruit gehaald en vervangen door aanvaller Kusmic. Dat deze wissel Banja Luka zwaar kwam te staan, bleek al na zes minuten toen Coeck er 2-0 van maakte. Nog geen drie minuten later konden de 30.000 toeschou wers voor de derde keer juichen bij een doelpunt van Rensenbrink (3-0). De Britse vertegenwoordigers West Ham United en Celtic hielden stand in hun moeilijke uitwed strijden tegen respectievelijk Ararat Jerevan (1-1) en Boavista (0-0). Het Italiaanse Fiorentina zege vierde thuis met 1-0 over Sachsenring Zwickau. Slechts 15.000 toeschouwers zagen Speggiorin sco ren. Sturm Graz bedwong het Hongaarse Haladas met 2-0. De acht wedstrijden werden door 209.500 toe schouwers bezocht, hetgeen neerkomt op ee ge middelde van 26.000 per duel. Ararat Jerevan - West Ham United was met 70.000 bezoekers het meest in trek en Wrexham-Stal Rzeszov stond met 9.500 toeschouwers het minst in de belangstelling. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KAMPIOENEN GEHULDIGD De wereldkampioenen wielrennen moch- vers (wereldkampioen bij de amateureiop ten ^teravond uit handen van de voorzitter de Keetie van oosten-Hage (weV/ld- van de KNWU de heer Van Ballegooyen kampi^n in de achtervolging) en Hennie de Jong als huldeblijk een wandbord ,n Kui (were|dkampioen bij de profs op de ontvangst nemen. De medaillewinnaars wa- we De zesde ^pioen SchuHiten ren v.Ln.r Gabie Minneboo (wereldkam- (profachtervolgers) was bij de huldiging niet pioen bij de amateurstayers), Tineke Fopma aanwezia (wereldkampioene op de weg), Andre Ge- huiillinium. HARDERWIJK Voor het we reldkampioenschap volleybal voor militairen won Grieken land met 3—1 van Frankrijk. West-Duitsland versloeg Mexico met 3—0. Randall naar HYS (Van onze sportredactie) DEN Haag De Haagse ijshoc- keyclub HYS-Intervam heeft een opvolger gevonden voor Dick Jellema, die zich over twee weken in Canada gaat vestigen. Brian Randall, de vroegere trainer van Duyvestei- n—Wintersport, neemt zijn plaats in. Randall, wiens overschrijving van IJHC Houtrust naar HY- S—Intervam inmiddels is aange vraagd, is op De Uithof al be gonnen met de training. Zijn debuut zal hij echter pas over enkele weken maken, omdat zijn conditie thans nog te veel te wensen over laat Belg leidt gevecht van Rudi Lubbers TURIJN De Europese Boksu- nie (EBU) heeft de Belg Robert Desgain aangewezen als scheidsrechter voor het gevecht om het Europees kampioen schap halfzwaargewicht tussen titelverdediger Domenico Adi- nolfi (ITA) en zijn uitdager de Nederlander Rudi Lubbers. Het gevecht wordt gehouden op 31 oktober in Turijn. Juryleden zijn de Westduitser Herbert Tomser en de Luxemburger Gaston Frantz. Remise van Jan Timman REYKJAVIK - Jan Timman heeft zijn partij in de tweede ronde van het Zone-schaaktoer nooi te Reyjavik niet in winst kunnen omzetten. De Nederlan der moest de Tsjech Jansa re mise toestaan. Harstston, die ook zijn partij in de eerste ronde won, heeft nu de leiding met twee punten, ge volgd door Timman, Hamman, Zwaig en Parma, die allen 1 1/2 punt hebben. Corrie Vreeken, de Nederlandse deelneemster aan het Zone schaaktoernooi in Karlovy Vary (Tsj), heeft gisteren haar afge broken partij uit de twaalfde ronde tegen de Bulgaarse Ase- nova niet kunnen uitspelen. De partij werd opnieuw verdaagd. Ada v.d. Giessen heeft de lei ding genomen in de strijd om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames. In Ooster beek speelde Ada v.d. Giessen remise tegen Elles de Graaf. Erika van Belle moest haar lei dende positie prijsgeven door een nederlaag in 27 zetten tegen i Jeanette Mulder. Stand na de zevende ronde: 1. V.d. Giessen 4,5 punten uit 7 wedstrijden, 2/3. Belle en Bruinenberg 4 uit 6, 4. Van Perreren 3,5 uit 6, 5. De Graaf 3 uit 6. 6/7. De Klerck en Mulder 2,5 uit 7, 8. Van Gent 2 uit 6, 9. Van Eist 2 uit 7. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze sportre dactie) DEN HAAG John Barrett fungeert vol gend seizoen als coach van het Haag se honkbalteam Olga ADO. Barrett volgt Hans van der Lande op. Barrett is Amerikaan en oud—speler van het eerste team van ADO. Afgelopen sei zoen coachte hij het tweede negental en speelde tevens in die ploeg. Als assistent- coach is benoemd Jean Japtjong die on der Van der Lande eveneens hulpcoach was. Er bestaat een mogelijkheid dat Yvo honkbal vanwege een Boersma, door spe- ernstige armblessure, cialisten voorgoed af- wordt toegevoegd gekeurd voor top- aan coachstaf. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BELGRADO Het was gisteren in Belgrado in het toernooi om de Europese Volleybalkampioenschappen een glorieuze dag voor Nederland. Het herenteam versloeg Italië met 3—0, de dames bedwongen eveneens Italië (3—1). Bondscoach Ben Krysik startte, na wat experimenteren in de vorige wedstrijden, nu weer met de vertrouwde ploeg van Blokkeer. Dit had tot gevolg dat de snel spelende Italianen weinig tot geen kans kregen tegen het hechte blok van Ad van der Velden en Loek WiUemstein, die overigens aanvallend minder presteerden dan in de vorige wedstrijden. „Ik had erg veel moeite met het licht van de televisielampem. Daardoor zag ik de bal steeds pas op het laatste moment. De set-ups waren vandaag ook niet zo precies als anders", zei WiUem stein. Nederland begon in de eerste set erg nerveus zodat er maar weinig goed aangegeven ballen bij het net kwamen. Maar het hechte blok redde de zaak, en Nederland won de set met 16—14, nadat eerst een achterstand van 2—2 was weggewerkt. Italië was aangeslagen. In de volgende sets was Nederland, dankzij een exceUerende Ad van der Velden heer en meester. In 33 minuten werd Italië via de setstanden 15—7 en 15—8 compleet weggespeeld. Coach Ben Krysik was na afloop dan ook een tevreden man. „Hoewel we in het begin wat moeite hadden met onze passes en er ook organisatorisch nog wel wat fouten werden gemaakt, vind ik dat wij de Italianen goed onder druk hebben gehouden. Dat was ook de opdracht die ik ze meegegeven had, omdat de Italianen dan niet hun geliefde sneUe spel konden spelen." Door deze overwinning heeft Nederland nu een goed uitzicht gekregen op de achtste plaats, omdat zowel van Hongarije als van Frankrijk gewonnen moet kunnen worden. Het Nederlandse damesteam verraste met een zege op het sterker geachte Italië. In het laatste toernooi om de Springcup werd nog verloren met 3—2. De dames begonnen sterk en veroverden de eerste set met 16—14. De inspanningen van deze set zorgden onmiddellijk daarna voor een totale ineenstorting (4—15). In de derde set hervond de damesploeg zich. Via uitmuntend spelverdelen van Annelies Visser werden de Italiaanse dames met 15—5 aan de kant geschoven. In tegenstelling tot in de tweede zakte Neder land in de vierde set niet weg, maar hield de tegenstander knap onder druk. Dit leverde een fraaie setwinst op (15—10) wat de eerste overwinning in dit toernooi betekende.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16