Kerkstraat straks voornaamste winkelcentrum Noordwijk-Binnen Plannen om Veldzichtstraat af te sluiten Herstel van Stompwijks woningcomplex D.C. van Gils onbedreigd aan de leiding ADMIRAAL DE RUYTERSINGEL WORDT GEOPEND OORDEEL B. EN W. IN NOTA „WINKELVOORZIENINGEN": Keukens van „Volksbelang" zijn te klein COMPETITIE-OVERZICHT LDDB Wijn en kaas bij kaarslicht In Voorschoten: PACINI 4 LE1DSE COURANT WOENSDAG 22 "OKTOBER 1975 IN ZOETERWOUDE: Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De veertig woningwetwo ningen van de R. K. Woningbouwvereniging „Don Bosco" die tien jaar geleden aan de Van Santhorststraat in Stompwijk zijn gebouwd zul len voor ruim 15.000 guldeneik worden opge knapt. Ze vertonen sinds enkele jaren vele gebre ken die in hoofdzaak moeten worden toegeschre ven aan de constructie en aan de materialen die overigens destijds in het keuzeplan zijn voorge schreven. De woningbouwvereniging heeft de afgelopen jaren zoveel aan het onderhoud van deze woningen besteed dat de reserves van de vereniging bijna zijn uitgeput. In opdracht van „Don Bos co" heeft de Haagse Woning- dienst een herstelplan opge steld dat 620.000 gulden moet kosten.Dit plan, dat verder verval moet tegengaan, heeft de goedkeuring van de mi nister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ge kregen, voor de financiering zal een rijkslening worden verstrekt. Een voorstel voor financiële medewerking zal binnenkort aan de gemeente raad worden voorgelegd. Doorstroming De doorstroming in Leid- schendam-van flatwoningen naar eengezinshuizen in zuid is een volledig succes gewor den. B. en W. delen in de toelichting bij de begroting mee dat 350 Leidschendam- seflatwoningen door verhui zing beschikbaar zijn geko men; de vrijkomende flats zijn veelal toegewezen aan jonge echtparen en aan eco nomisch gebondenen. De drie flatgebouwen in zuid zullen waarschijnlijk nog voor het eind van het jaar gereedkomen. Hier is de doorstroming minder specta culair. Door het gereedko men van de 300 flats in zuid zullen ongeveer 45 goedkope flats beschikbaar komen. Hoewel 1975 voor woningzoe kenden in Leidschëndam een gunstig jaar mag worden ge noemd zijn er, voornamelijk door de nieuwe regeling bin nen het gewest, toch nog 1051 mensen ingeschreven waarbij 481 economischge- bondenen en ongeveer 200 alleenstaanden. Over de 104 bejaardenflats die bij de Stichting Duiven voorde gereedkwamen zeg gen B. en W. in de toelichting bij de begroting dat uiteinde lijk slechts 50 Leidschendam- se echtparen definitief beslo ten een woning vein de stich ting te betrekken. Oorspron kelijk hadden zich hiervoor meer dan honderd personen aangemeld. Misschien kan in 1976 in Stompwijk begonnen worden met het bouwen van 'n aan tal woningen. Zoals eerder meegedeeld komen de werk groep, die zich met het be stemmingsplan voor de Stompwijkse kern heeft be ziggehouden, en de Dorps raad begin november bijeen voor kennisname van de re sultaten van het bureau OD 205 dat een ontwerp heeft gemaakt Als er over de op zet van het plan overeen stemming bestaat zou vol gens burgemeester en wet houders een konkreet bouw plan voor 'n onderdeel kun nen worden uitgewerkt. Hier bij zal de plaatselijke wo ningbouwvereniging worden ingeschakeld, terwijl de bouw van bejaardenwonin gen in ieder geval tot de eerste fase gaat behoren. i LISSE De woningbouwver eniging „Volksbelang" in Lisse wil de komende jaren de keu kens van haar woningen verrui- Dat staat in het dezer dagen uitgebrachte jaarverslag van Volksbelang. De verruiming wordt noodzakelijk geacht om dat de keukentjes momenteel te weinig ruimte bieden voor het opstellen van hedendaagse huis houdelijke apparatuur. In het verslag wordt tevreden heid uitgesproken over het re sultaat van de vorig jaar bij wijze van proef gehouden bewo nersvergaderingen. In die verga deringen had tussen het bestuur van de vereniging enerzijds en de huurders anderzijds overleg plaats over de problemen waar mee men gezamenlijk kampt Kaartenactie ten bate van De Menswording LEIDERDORP In de week van 3 t/m 7 november zal er een unieke serie kerst- en nieuw jaarskaarten worden verkocht ten bate van het multifunctione le kerkcentrum aan het Heel- blaadjespad in het Leiderdorpse Voorhof. Het is de tweede maal dat zoiets gebeurd en de kaarten worden weer gemaakt naar aquarellen van G. J. Prooper die hij ge maakt heeft van historische plekjes in Leiderdorp. De prijs, per pakje van 5 verschillende afbeeldingen, is slechts 2,50. Tevens zal een schitterende kleurenreproduktie van de Lei derdorpse Brug van dezelfde kunstenaar aangeboden worden voor 2,50. Vorig jaar had deze kaartenac tie een enorm succes dat men nu nog hoopt te overtreffen. De kaarten zijn beter afgewerkt en op mooier papier afgedrukt Van onze dammedewerker LEIDEN D. C. van Gils staat na zes ronden in de hoofdklasse van de LDDB nog steeds onge slagen bovenaan. Slechts tegen bet Wassenaarse W. D. G. kwam D. C. van Gils in serieuze moei lijkheden. Na een aanvankelij ke 6—2 achterstand, werd de wedstrijd bij de stand 8-8 af gebroken. De winst van Ver boom op De Kievit en bet gelij ke spel van Zijlstra tegen Noordoven leverde D. C. van Gils echter alsnog twee winst punten op. Tegen Lisse behaalde de lijst aanvoerder een gemakkelijke 14—6 overwinning. Geen enkele partij ging voor de Alphenaren verloren. De overwinningen van Zijlstra, Vermeer, Van der Star re en Van Egmond op respectie velijk Van Rossem, Bogerts, Mul en Van der Voet deden de balans doorslaan in het voor deel van D. C. van Gils. Debutant Kijk Uit uit Zegveld deelt na zes ronden de tweede plaats met Samen Sterk, dat overigens wel een wedstrijd minder gespeeld heeft Tegen een met vier invallers uitko mend Lisse trok Kijk Uit met 146 aan het langste eind. De invallers bij Lisse-Dekker, De Rooij, Van Noort en G. Algera scharrelden voor hun club slechts een winstpunt bij elkaar. Algera boekte in het openings- spel schijfwinst, maar vc-loor desondanks zijn partij, terwijl De Rooij in een identieke situa tie remise boekte. De strijd tussen Samen Sterk en Kijk Uit werd door de Hazers- .woudenaren met 146 in hun voordeel beslist Kijk Uit had de handicap met twee invallers Uittelinden en De Bruin aan te moeten treden. Hun verlies- partijen betekende een snelle achterstand van 4—0, die niet meer goed gemaakt kon wor den. De bij Kijk Uit aan bord twee spielende A. Kuyer, die vijf wedstrijden ongeslagen was ge bleven, moest tegen Jan Fase zijn eerste nederlaag incasseren. W. D. G. boekte op het reserve- team van het Leids Dam Ge nootschap een moeizame over winning van 11—9. De strijd verliep aanvankelijk bijzonder gunstig voor de Wassenaarders, want al spoedig kon men bogen op een 7—3 voorsprong. Van der Zijden, Uyttenbogaard en Jans- sens maakten met hun winst- partijen de achterstand voor LDG echter ongedaan. De 14-ja- rige Hans Vermin, die rijn de buut in het eerste tiental van W. D. G. maakte, hielp rijn chib uiteindelijk over de drempel. Hij verraste met een overwinin- ning op Kok. Ons Genoegen uit Bodegraven tenslotte boekte rijn vijfde ne derlaag in successie. Na de ne derlaag van 128 tegen LDG 2 staat OGB nog puntloos onder aan. Stand: D. C. van Gils 5—10; Samen Sterk 5-7; Kijk Uit 6-7; WDG 5-6; LDG 2 5—4; Lisse 5-2; OGB 5-0. In de eerste klasse van de LDDB Siat het reserveteam van D. C. van Lis onbedreigd aan kop. LDG 3 en SDV moesten beide met 11—9 hun meerdere erkennen in D. C. van Gils. SDV boekte een onverwachte zege van 14—6 op ADC, waardoor het opklom naar de tweede plaats. RDC 3 blijft na de nederlagen tegen RDC 2 (7-13) en ADC (6-14) puntloos onderaan staan. Stand: D. C. van Gils 6-10; SDV 5-6; LDG 3 5-6; RDC 2 4-5; ADC 5-5; KDC 2 4—2; RDC 3 5-0. In de tweede klasse blijft Samen Sterk ongeslagen de ranglijst aan- Lisse 2 moest wederom een neder laag van 11—9 incasseren, dit maal tegen OGB 2. OGB 2 en KDC 3 delen de tweede plaats. De strijd tussen de beide achtervolgers eindigde in een onbeslist: 10—10. Overige uitslagen: LDC 1—WDG 2 9-11; KDC 3-WDG 2 15-5. Stand: Samen Sterk 2 5—10; OGB 2 5-7; KDC 3 5-7; WDG 2 5-4; LDC 4-2; Lisse 2 6-0. In Katwijk Kien-discount Van onze correspondent NOORDWUK De Kerkstraat en omgeving moet uitgroeien tot het belangrijkste winkelgebied van Noordwijk-Binnen. In het middengebied tussen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee komt geen winkelcentrum. De hoofdwinkelkern in Noordwijk aan Zee (Hoofdstraat en omgeving) zal een geringe uitbreiding ondergaan. (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Zoeterwoude Het gemeentebestuur heeft een plan in voorbereiding om tot afsluiting van de Veldzichtstraat over te gaan. Hiervoor is een herziening van het ontwerp-bestemmingsplan "Westeinde I" noodzakelijk. Deze behelst het doortrekken van de singel die nabij de Rabobank aan de Dr. Bouwdijkstraat begint, tot aan de andere rijde van de: Veldzichtstraat Beide straten zullen dan niet meer rechtstreeks met elkaar in verbinding staan. De reden voor deze drastische ingreep is het plan om het bestemmingsplan Westeinde II te ontsluiten vanaf de Dr. Bouwdijkstraat door middel van een T-kruising ter hoogte van Bakker Van Cassel. Als de situatie bij de Veldrichtstraat ongewijzigd zou blijven dan zouden hier straks binnen 50 meter 2 kruisingen komen, hetgeen door het gemeentebestuur niet verantwoord wordt geacht. Aanvankelijk heeft het in de bedoeling gelegen om het nieuwbouwgebied Westeinde II te ontsluiten vanaf de Am bachtsherenweg. Dit idee heeft men grotendeels verlaten. Over het water dat op deze plaats gehandhaafd blijft zal slechts een voetbrug komen. Als de verkeersontwikkeling in dit gebied daarom vraagt zou deze in de toekomst vervangen kunnen worden door een verbinding voor het grotere ver keer. In welk stadium de eventuele afsluiting van de Veldricht straat een feit zal worden is nog een open vraag. Ingewijden achten het niet denkbeeldig, dat dit pas zal geschieden wanneer Westeinde II geheel of gedeeltelijk gerealiseerd zal zijn. Afsluiting door middel van het doorgraven van de straat lijkt CDA-raadslid P. v. Rijn technisch een moeilijke zaak gezien de aanwezigheid van een diepriool, de persleiding naar Leiden Z"W en vele kabels. In het gebied is grotendeels éénrichtingsverkeer ingesteld. Afsluiting zal ook voor de verkeersafwikkeling grote consequenties geven. Zakenmen sen vrezen een moeilijker bereikbaarheid van hun panden in het dorpscentrum. Tot de talrijke bezwaarschriften beho ren dan ook die van de WIZO en het NKOV. Van onze correspondent Katwijk Wijn, kaas en kaar slicht zullen de voornaamste in grediënten zijn van een door de afdeling Katwijk van K O georganiseerde wijnavond. Deze avond, welke zal worden gehou den op donderdag 30 oktober, zal plaats hebben in het Dorps huis aan de Kerklaan. Centraal op deze avond staat de uitleg van wijnkenner M. Bos over de meest voorkomende wijnsoorten hun karakter en het gebruik bij gerechten. Over de gebieden en plaatsen, waaruit deze wijnen komen, wordt het een en ander verteld aan de hand van een diaserie van de heer Bos. Ook het groeiproces van de druiven, de oogst daar van en het verdere productie verloop komt ter sprake tijdens deze „excursie" door de wijnge bieden. Verder zal er gelegenheid zijn om verschillende wijnen te keu ren en hierover te praten, onder het genot van een glas wijn en een stuk bijpassende Franse kaas. Aanmelding voor deze avond, die ook toegankelijk zal zijn voor niet-leden van K O, kan geschieden vanaf 20 oktober (niet-leden vanaf 27 oktober) bij Slijterij Hoppenbrouwer, Konin gin Wilhelminastraat 18. De toe gang bedraagt 5,- (niet-leden 7,50) De aanvang van deze wijnavond is om 20.00 uur. (Aan de zaal geen kaartverkoop). Aldus de strekking van de dezer dagen verschenen Nota Win kelvoorzieningen, waarin het gemeentebestuur uiteenzet wat naar rijn oordeel de meest gewenste ontwikkeling is van het winkelbestand in Noordwijk. Het rapport is de definitieve versie van een vo rig jaar verschenen discussie nota, die de basis is geweest van een uitgebreide inspraak procedure over deze materie. Met de daarbij naar voren gekomen wensen en verlan gens heeft het gemeentebe stuur in het nu uitgekomen rapport zoveel mogelijk reke ning gehouden. Noordwijk-Binnen In Noordwijk-Binnen hebben b. en w. gekozen voor de Kerk straat als hoofdwinkelkern om dat deze centraal ligt in de his torische dorpskern. Daarbij komt dat in de directe omgeving van de Kerkstraat een aantal typische centrumvoorrieningen aanwezig zijn zoals het raad huis, de Grote Kerk, de St. Je- roenskerk, het dorpshuis De Kuip enz. Verder heeft het ge meentebestuur bij rijn keuze van de Kerkstraat in aanmer king genomen dat de winkels hier van belang rijn voor het tegenwoordige Bee klaankw ar tier, waar iedere winkelvoorzie ning ontbreekt Ook heeft men er rekening mee gehouden dat als straks de woningbouw ten zuiden van de Beeklaan is ge realiseerd, de Kerkstraat cen traal in de bebouwde kom van Noordwijk komt te liggen. Het is de bedoeling dat het winkel centrum aan de Kerkstraat nog uitbreiding ondergaat door een aantal winkels te bouwen op een terrein aan de Zeestraat Als „trekker" voor de nieuwe hoofd-winkelkern van Noord wijk-Binnen, zo is in het rapport vastgelegd, moet een grootwin kelbedrijf gaan functioneren. Welk bedrijf dat zal worden staat nog niet vast. De Noord- wijkers zelf denken in dit ver band aan een supermarkt een cash- en carry bedrijf of een He- ma-warenhuis. Middengebied Dat het gemeentebestuur geen heil meer riet in een winkelcen trum in het middengebied van Noordwijk heeft verschillende redenen. In het rapport dat nu is uitgebracht wordt erop gewe zen dat de prognoses waarop men dit plan destijds baseerde, inmiddels achterhaald blijken. Zo zal het aantal inwoners van Noordwijk naar alle waarschijn lijkheid minder sterk groeien dan destijds werd aangenomen. Ook is men tot de conclusie gekomen dat de veronderstel ling dat de helft van het winke lareaal van Noordwijk-Binnen naar het niddengebied zou over lopen, niet op gaat. Tenslotte acht het gemeentebestuur het De hoofdwinkelkern in Noordwijk (Hoofdstraat en omgeving) zal een geringe uitbreiding ondergaan. tegenwoordig, mèt vele actie groepen, van belang dat het stuk Noordwijk tussen „Bin nen" en „Zee" open wordt ge houden. Noordwijk aan Zee Voor de geplande uitbreiding van het winkelcentrum Hoofd straat en omgeving in Noord wijk aan Zee, denken b. en w. aan de oostzijde van de Bom- straat tot aan de Binnenweg. De parkeergelegenheid hier wil men uitbreiden. Wel wordt in dit verband beklemtoond dat de feitelijke mogelijkheden zeer be perkt rijn. Om de aanblik van de parkeerterreinen wat aan trekkelijker te maken denken b. en w. er over deze te omzomen met bomen. Wat betreft de overige winkel centra wordt in het rapport ge- steRfl dat men uitbreiding in het algemeen niet gewenst acht Een uitzondering vormen de winkels aan de Schoolstraat Daar heb ben b. en w. tegen verdere groei geen bezwaar. Het is de bedoeling dat aan de hand van de uitgebrachte win kelnota de gemeenteraad zich een mening gaat vormen over de ontwikkeling van het winkel bestand in Noordwijk. De daar uit voortvloeiende besluiten zul len worden neergelegd in be stemmingsplannen. in Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST In het pand aan de Lange Voort waar voor heen de Gruyter was gevestigd, wordt aanstaande donderdag een „Kien"-discountzaak geo pend. „Kien"-winkels zijn een gezamenlijke onderneming van Schuitema/Centra en de Gruy ter. De „Kien"-discount in Oegstgeest is de achtste vesti ging van de onderneming in Ne derland. Mede door de eenvou dige winkelinrichting en het ont breken van spaarzegels en weekaanbiedingen kan er een vast laag prijspeil worden ge handhaafd. BRANDJE IN SASSENHEIM VOORSCHOTEN - De ge meente Voorschoten krijgt eind elijk haar verbinding tussen de wijk Noord-Hofland en de rest van het dorp. De Admiraal de Ruytersingel zal volgende week donderdag om 11 uur officieel worden geopend en dan komt een einde aan het jarenlange wachten. De verbinding tussen Noord-Ho fland en de rest van het dorp via de wijk Adegeest stond op papier al gereed bij de start van de wijk Noord-Hofland, nu on geveer tien jaar geleden. Daar na kwamen tal van moeilijkhe den zoals het recht van vrij uitzicht van het landgoed „Ber- bice" en daarna het gebrek aan financieringsmiddelen. Vorig jaar werd de start gemaakt De weg is thans praktisch gereed en ook tijdens de aanleg kwa men onverwachte moeilijkhe den, waardoor de weg enige maanden later opgeleverd wordt dan het plan was. Over de juiste oorzaak van de moei lijkheden is geen klaarheid te krijgen, zowel de dienst openba re werken van de gemeente Voorschoten als de direktie bij de aanleg van de weg zwijgen hierover. De NZH-autobuslijn zal met in gang van 2 november de bus 48 via de Admiraal de Ruytersingel laten lopen in plaats van via Leidseweg-Noord. Vanaf die da tum zal de buslijn 48 ook in de avonduren en tijdens zon- en feestdagen een 30 minutendienst worden. Van onze correspondent Sassenheim Gistermiddag kwart voor vier brak. er brand uit in een schuur achter een woonhuis aan de Wilgenlaan. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, en het vuur met een kwartier onder de knie had, kon echter niet worden verhin derd dat vrijwel alles in de schuur verloren ging. Zo wer den een prooi der vlammen een ijs- en koelkast, een wasmachi ne, een centrifuge, en een da mesfiets. Hoewel nog niet vast staat wat de oorzaak is, wordt toch wel aangenomen dat het vlam vatten van een gasfles de aanleiding was. Hengelplezier in Oegstgeest In het Gemeentecentrum In Oegstgeest Is gisteren naar hartelust „gehengeld", „geklungeld" en anders zins plezier gemaakt op de klnderkermls die daar werd gehouden. Het festijn was georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk In het kader van een herfstvakantie-programma. Dat programma wordt vrijdag voortgezet met enkele filmvertoningen In het gemeentecentrum. Van 13.30 uur tot 14 uur draalt die dag voor kinderen van zes tot negen jaar de film „Spranky en de club van zessen". Van 15.30 tot 17 uur wordt voor jongeren van negen tot 15 jaar de film „Kasteel van de smokkelaars" vertoond. De toegangsprijs bedraagt 1.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4