Eerste „servicebeurt" brengt BS Leiden geen overwinning De Danaiden naar het Ziil/LGBieusd tweede plan gedrongen LDG nu op onderste plaats B.C. Leiden puntloos onderaan AZC-doelman stopt strafworp Northa omzeilde lastige klip tweede in zwem- i competitie Zege op Zwemlust TOV geeft voorsprong uit handen Eendracht-jeugd succesvol LEIDSE COURANT Van onze basketbalmedewerker Leiden De eerste service beurt beeft BS Leiden nog geen echt roestpantser bezorgd. Mo gelijk was de zaak nog te vers. Pioneer/Punch brak er in elk geval zaterdagavond vrij ge makkelijk doorheen. Tot tien minuten in de tweede helft zag het er allemaal nog hoopvol uit, maar binnen vijf minuten be sliste de ploeg van Bill Sheri dan toen de wedstrijd en kwam er uiteindelijk toch nog een fors verschil op het scorebord te staan: 63—87. Acht minuten na de hervatting werd de niet onaantrekkelijke wedstrijd ontsierd door een inci dent. dat Wil Moerer een fikse hoofdwond opleverde. De Leidse spelverdeler sloeg Pio- neer-Amerikaan Buff Kirkland de bal uit de handen volko men correct overigens die zich daarover zo kwaad maakte, dat hij zijn elleboog hard op het hoofd van Moerer neerplantte. Een bloederige wond en een dis kwalificerende fout voor Kirk land was het gevolg. Later, na dat de Leidenaar met hechtin gen en een fraaie .tulband' weer in de kleedkamer was aangeko men, kwam Kirkland zijn ver ontschuldigingen aanbieden. BS Leiden startte overigens bij zonder zwak en pioneer/Punch liep via 4—13 snel uit naar een 18—31 voorsprong halverwege de eerste helft. Toch kreeg de Delftse ploeg het niet cadeau. Bij de rust was het verschil nog negen punten, vooral dankzij Wil Moerer van BS Leiden „uitgeteld" op de vloer. Een elleboogstoot van Kirkland van Punch bezorgde hem een bloedende hoofdwond. Moerer moest (foto) naar het ziekenhuis worden vervoerd. i Allen Williams, die behalve 21 punten, ook nog eens 22 re bounds liet noteren. Een derge lijk puntentotaal haalde overi gens ook Toon van Helfteren aan Pioneer-zijde. Zes minuten na de rust kwam Leiden even op zeven punten, maar verder liet Pioneer/Punch het niet komen. In de laatste vijf minuten werd het uitgebluste BS Leiden nog naar een grote nederlaag gespeeld: 63—87. Scores BS Leiden: Williams 21, Banks 14, Ruyse naars 10, Van Rooden 7, De Jong 5, Moerer 4 en Kop. 2. Schotpercentage ploeg: 37%. Topscorers Punch: Van Helfteren 21 en Woudstra 19 Monsterzege Een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd werd zaterdag in de Alphense Rijnstreekhal ge speeld, waar de beide streek- ploegen uit de tweede divisie D, het Leidse Luba en BVO Alp hen elkaar ontmoetten. Koplo per BVO boekte een monsterze ge, door Luba met niet minder dan 123—89 te verslaan. Ook van Leidse zijde een zeer hoge score. Coach Kallenberg: „Ik wilde, dat we elke wedstrijd 89 punten scoorden, dan wonnen we erg vaak." En dat is niet zo maar een veronderstelling, want in 26 van de 28 tot nu toe gespeelde wedstrijden in 2D bleef de winnaar onder die 89 punten. BVO onderstreepte nog eens welke plannen men in Alp hen heeft En Luba-coach Kal lenberg steekt zijn bewondering niet onder stoelen of banken: „Voor mij wordt deze ploeg zo maar kampioen. Ik vind ze ster ker dan Argus verleden jaar en dat werd ongeslagen kampioen en staat nu bovenaan in de eer ste divisie. P\GCS l 17 De heer Perquin (die nieuwe sponsor van BS) in gesprek met hulptrainer Kestelo en Frans van Egmond van BS Leiden (v.l.n.r.) Luba kon BVO tot de zevende minuut bijbenen (16—17), maar daarna was het snel gedaan. Jan Schappert, de slimme oude vos, bediende zijn ploeggenoten van lepe passes en bij de rust, was het al 61—39. Luba was een geslagen ploeg. In de tweede helft bepaalde BVO het spel. Rest nog te vermelden, dat Tel ling het 100 s xste punt scoorde. Topscorers BVO: Dick Sas 34, Wim Ver schuren 28, Erik Ross 17 en Roy Lieuw -a- Sie 16. Luba: Cees van Diest 26 en Frank Verbeek 20. Lisse heeft het bij Exfla's niet kunnen redden. Al in de eerste helft werd de debutant in 2C royaal verslagen. Bij rust was de stand 50—23 en daaraan was na de hervatting niets meer te doen: 91—65. Topscorers Lis- se: Jan-Willem Jansen 21 en Hans Gefken 14. Winst was er wel voor de dames van BS Leiden, die daarmee voor de enige Leidse zege van dit weekeinde zorgden. Best was het echter niet, hetgeen uit de eindstand van 18—23 (rust 9—9) wel blijkt. Topscorers Leiden Ria de Wit 8 en Annette Maas- sen 6 AMSTERDAM: In het Sport- fondsenbad-Oost heeft gister middag de tweede ontmoeting van de nationale jeugdzwem- competitie plaatsgevonden. Voor deze competitie, georgani seerd voor deelnemers geboren in 1961 of later, is de Zijl/LGB samen met het Y uit Amster dam en DES en HZ&PC uit den Haag ingedeeld in één poule. Evenals bij de eerste ontmoe ting. enkele weken geleden, is de Zijl/LGB ook nu met een gering puntenverschil op de tweede plaats geëindigd, DES behaalde een puntenvoorsprong vooral dank zij overwinningen op de 100 m vlinderslag voor jongens geboren in '64 en de 400 m vrije slag voor zowel meisjes als jongens geboren in '62. Voor de Leidse successen zorg den Edward Maasdijk op de 400 m wisselslag voor jongens o. 14 jaar (5.16.6), Patricia Walder- veen op de 100 m schoolslag meisjes '65 (1.33.6) en Ria Hasse- fras op de 200 m schoolslag meisjes '61. Haar tijd was 3.13.6. Op dit nummer voor jongens geb. in 1961 zorgden Edward Maasdijk en Stan van Belkum eveneens voor een goede klasse ring door 2e en 3e te worden in de goede tijden van 2.51.5 resp. 2.52.3. De meisjes o. 12 jr. eind igden op de 4x100 m wisselsl. estafette met 5.45.3 op de 2e plaats, slechts '0.2 sec. achter winnaar het Y. Van onze dammedewerker Leiden Na de zesde ronde in groep 1 van de nationale hoofdklasse is er een duide lijke scheiding ontstaan tus sen de kampioens- en degra datiekandidaten. Evenals voorgaande jaren behoort het Leids Dam Genootschap tot de laatste groep. Dit maal zijn de Leidenaars echter in serieuze moeilijkheden, want zij bezetten momenteel met een punt de onderste plaats. Tegen koploper Excelsior uit Den Bosch leed LDG een (verwachte) 14-6 nederlaag. Binnen drie uur spelen had LDG door verlies partijen van Wim Klein, Henk Beze- mer en invaller Janssens een onoverbrugbare 6-0 achter stand opgelopen. Wim Heemskerk was de enige Lei denaar, die zijn partij in winst omzette. Evert Bron- string, André van der Kwar tel, Hein van Winkel en inval ler Zaalberg boekten allen remises. Stand onderaan van de ranglijst: Zwartsluis 6-4; Dordrecht 6-3; Charlois 6-2; LDG 6-1. KDC incasseerde tegen kop loper een verrassend groot uitgevallen 15-5 nederlaag. Geen enkele partij leverde de Katwijkers de volle winst Jan Passchier, Frans Spie renburg, Theo Zwetsloot Arend van Beelen en Bas van Rijn zorgden met hun remises voor de vijf winst punten. De wedstrijd RDC-Schiedam is bij de stand 7-5 in het voordeel van Schiedam afge broken. De afgebroken par tijen van Ton van Hoven, Joop Burgerhout Leeuwen burg en Noord lijken RDC overigens geen zege op te gaan leveren. De voorlopige prognose: een 11-9 overwin ning voor Schiedam. Ondanks de zege die Jan Slingerland boekte verloor BC Leiden. De debutant staat puntloos onderaan. Van onze spoi iredactie LEIDEN In de eerste klas van de landelijke badminton-competitie stelde BC Leiden teleur door met 487 te verliezen van naaste concurrent Arnhem 2. BC Leiden staat nu als enige puntloos onderaan. Veglo deed het beter. Door met 6—5 van Rotterdam te winnen behielden de Leide naars de aansluiting met de kop. BC Leiden begon overigens erg sterk, want na het heren-enkelspel stond het met 3—1 voor. Maar ook nu lieten de dames het weer afweten, zodat Arnhem weer terug kon komen. De ge mengde dubbels gingen verloren en hoewel La- man/Slingerland in het herendubbel nog een puntje pakten was het pleit over Leiden reeds beslist Het ziet er somber uit voor de debutant Voor Veglo leek er geen vuiltje aan de lucht want alle heren wonnen hun partij. Rotterdam leek echter geenszins aangeslagen en via overwinnin gen in de dames enkelspelen en het gemengd dubbel werd het 4—3. De gebroeders De Rooy brachten hun club weer op het goede spoor en omdat het tweede gemengde dubbel ook gewon nen werd behaalde Veglo een krappe 6—5 zege. BC Leiden 2 kende geen genade met Aristo 1, dat met 7—1 enkel de eer kon redden. Slechts het duo Spadon/Koelemij moest zich gewonnen geven. Door dit resultaat blijft Leiden meetellen. Van onze waterpolomedewerker Utrecht AZC heeft gister avond in het Utrechtse zwem bad Den Hommel een overwin ning van 4-2 geboekt op Zwem lust De Alphense ploeg staat nu met 4 punten uit evenzoveel wedstrijden op de 7e plaats in de hoofdklasse. Tot in de derde periode ging de strijd gelijk op. Toen kwam een keerpunt in de wedstrijd. Bij de stand 1-1 stopte doelman Meije- rink een strafworp, waarna AZC een stuk vrijer ging spelen. In de eerste periode opende An dy Hoepelman de score. De ge lijkmaker werd in de tweede periode gescoord door Oed Gessman. Al in het begin van het derde speldeel werd vervol gens aan Zwemlust de straf worp toegekend, die echter niet werd benut. Ruud de Hey en Oed Gessman zorgden achter eenvolgens voor 1-2 en 1-3, waarna Joop Glijn uit een man Van onze tafeltennismedewer- ker MAASTRICHT - Het Noord- wijkse TOV heeft een knappe 2—0 voorsprong in de uitwed strijd tegen Ravesteijn volledig laten schieten. Jac. van Veen opende goed voor TOV door Gersheuvel met 21—18 en 21—17 terug te wijzen. Ted van der Ploeg bracht door winst op Thall, in drie games, een riante 2—0 voorsprong tot stand. Het dubbelspel waaraan slechts verdedigers deelnamen nam be hoorlijk wat tijd in beslag en betekende tevens de ommekeer voor Ravesteijn dat hierna nog vier partijen in winst kon om zetten zodat het hoogst haalbare voor TOV een gelijkspel was. Sterk terugvechtend brachten van Veen en Alkemade de stand nog op 5—4, maar onfortuinlijk spel van laatstgenoemde leverde de 6—4 nederlaag op. Scores: Van Veen 2, Alkemade en van der Ploeg ieder 1. Na deze nederlaag heeft TOV nog slechts Luto onder zich, dat nog geen punt kon vergaren om dat de wedstrijd tegen Scylla 3 met 1—9 werd verloren. Het Leidse trio Theo Bakker, Karei van Schie en Joly Sojinuh won alle enkelspelen; alleen verlies in het dubbel werd toegestaan. Frisol 1 ontving de reserves van Docos dat in Hans Waayer de meest effectieve speler had met driemaal winst. Peter Roden burg en invaller Van Breukelen- wonnen elk tweemaal. Eind stand 3—7. De dames van Scylla zijn bij Irene niet verder gekomen dan een gelijkspel. Sandra de Kruiff was weer goed voor driemaal winst; Lies van Winsem volgde goed met twee overwinningen maar Marjan Zoetemelk stelde teleur door geen van haar par tijen in winst om te zetten. Avanti—de Treffers leverde een verrassing op.. Avanti stelde te leur. de Treffers zorgde voor de verrassing en behaalde zijn eer ste punt. Van Wetten en Peter Groot wonnen nog tweemaal maar Theo Louwers deed dit slechts eenmaal. De Treffers be haalden hun punt via tweemaal winst van Jac. van Ruiten, Hans van der Zwet en het dubbel. De reserves van Avanti hadden geen enkele moeite met TOGB en eindigden op 8—2. Stréathof verloor niets, Van der Werf en Peter de Groot moesten elk een nederlaag incasseren. meer situatie voor 2-3 zorgde. In de laatste periode buitte AZC een numerieke meerderheid goed uit via Oed Gessman. In De Does heeft eerste klasser L.Z.'86 zaterdagavond zijn eer ste overwinning behaald, door met 7-5 over het Arnhemse ES- CA te zegevieren. Hoewel de Arnhemmers weinig scoringskansen kregen bleven zij lang op gelijke hoogte met de Leidenaren die te gehaast speelden en daardoor vele kan sen lieten liggen. Het vakkundig afmaken van elke geboden kans maakte dat aan het eind van de derde periode nog volop moge lijkheden voor ESCA aanwezig waren maar in de laatste perio de grepen de Leidenaren de overwinning. Het scoreverloop was als volgt: le periode 1-0 Aad van Mil, 1-1 Hessing; 2e periode 1-2 Bus 2-2 Friet Elzin- ga. 3e periode 3-2 Friet Elzinga, 3-3 Bus, 4-3 Jan Bredeveld, 4-4 Bus. 4e periode 5-4 Joop Siera, 6-4 Jan de Graaf, 7-4 Aad van Mil, 7-5 Bus. MIDDELHARNIS - De jeugd van de Leidse judo-vereniging „Eendracht" heeft afgelopen za terdag tijdens wedstrijden in Middelhamis (ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de judo-club Middelhamis) goede resultaten behaald. De jeugdige Leidenaars van zes tot zestien jaar veroverden maar liefst tien prijzen. Eerste prijzen voor j Frans Kuyer, Laura Wilstra, j Hans Dorrepaal en Ronnie Wit- I teman; Tweede prijzen voor I Gert Rem, Eelco Fielemon en Marjan Reijneveld en derde I prijzen voor Jan Boom, Harriet- I te Knotter en Sandra Krouwel. Van onze korfbalmedewerker Leiden Bijna algehele malai se in de Leidse korfbal wereld, want op Fides Pacta Ons Ei land, en Fiks na verloren alle Leidse ploegen. De meeste ne derlagen vielen verrassend ruim uit zoals bij De Algemene en De Danaiden. Laatstgenoemde ver loor erg verrassend van Deto, dat met 7—10 won. Al na 7 minuten leidde Deto met 0—2 al was dat niet de basis voor de uiteindelijke zege, want de Leidse ploeg had na 20 minu ten de Eindhovense debutant voorbij gestreefd (3—2). Good- old v.d. Peut, die teveel ruimte kreeg van Nap, legde echter de basis voor de winst, want hal verwege leidde zijn ploeg met 3—5 en na het wisselen werd Deto ook nog eens sterker. Dat leidde tot 4—7 en zelfs nog even 6—7, maar daarna was het vuur bij de Hensen equipe geblust Via 6—10 bepaalde Jacqueline Brugman de eindstand op 7—10. Daarmee is De Danaiden voor lopig naar het 2e plan gedron gen na een veelbelovende start, al is de achterstand op de lei ders nog niet hopeloos. Fides Pacta is een wel heel erg gunstige uitzondering in de Leidse korfbalkringen, want in feite is dit de enige ploeg die het heel erg goed doet Zeg maar gerust uitstekend, want NIC, ook niet kinderachtig, werd met niet minder dan 15—3 van het veld geveegd. Overbodig te zeg gen dat de wedstrijd zeer eenzij dig was en dat NIC erg zwak verdedigde van afstand. Na drie kwartier hadden de Leidse schutters al 6 maal raak gescho ten en na de pauze kwamen er nog 9 goals bij. Malaise in de eerste klasse, waarin De Algemene opnieuw verloor en nog wel op eigen veld. Koog Zaandijk was koel- bloediger en was als ploeg ge woon weer iets beter. Bovendien verdedigde De Algemene weer niet zo best en miste de Leidse ploeg ook aanvallend organisa tors en vooral afmakers. K.Z. had ze wel en won terecht met 5—9. Ook Zuiderkwartier ging op eigen veld ten onder tegen DTV, wat volgens trainer Hen Zierikzee de beste ploeg van de afdeling is. Overigens speelde Zuiderkwartier de beste wed strijd van het seizoen. Tot aan de rust en zelfs ver daarna wa ren de kansen gelijk verdeeld, want bij het ingaan van het laatste kwartier was de score gelijk (5—5). In de slotfase bleek DTV de meeste reserves te heb ben en won verdiend met 5—7. Ook Zuiderkwartier is voorlopig van de eerste drie plaatsen ver dreven. KNS kwam volgens Hans Kluts nog goed voor de dag bij koploper Sperwers, dat met 12—1 won. KNS telde 3 invallers en dan valt de schade nog best mee. In de eerste 20 minuten kon Sperwers niet ver der komen dan 1—0, maar hal verwege was het toch nog 5—1. Hans Kluts zorgde voor de goal. Het veldspel van KNS was be slist niet slecht maar de afwerk ing liet te wensen over. Volgen de week hoopt Eegdeman weer met de voltallige ploeg aan de gang te kunnen gaan. In de 2e klasse boekte Ons Ei land bij Jodan Boys een flinke zege. Jodan Boys is ook niet wat het geweest is en dat maakte Ons Eiland erg duidelijk. In het eerste bedrijf ging dat nog niet zo erg, want Ons Eiland kwam niet verder dan twee goals van Nan Deegenaars. Na een Gouds tegenpunt begon de Leidse ma chine pas goed te draaien en walste ons Eiland alsnog over het zwakke Jodan Boys heen (2-9). Fiks leverde in de 3e klasse een uitstekende prestatie door NIO in eigen huis te kloppen. Het werd in Rotterdam 5—6 en de laatste tegen goal viel in de laatste minuut. Fiks liet het nog ver komen, want in het verloop van de 2e helft leidde de ploeg van Bart Lambooy met 2—6. In de laatste 20 minuten kreeg Fiks het nog erg moeilijk, maar bleef niettemin verdiend overeind. Zowel Tempo als Fluks verloren met de oneven goal. Fluks ver loor ten onrechte in de laatste minuut van KWIEK (5—6) en ook Tempo verloor in de laatste minuut en wel van RWR in Rhoon (54) Co Vavier scoorde drie maal. Een beeld uit de wedstrijd Fides Pacta-Nic. Dik Onderwater (rechts) heeft geschoten op de korf. De bal springt buiten zijn bereik terug in het veld. Van onze handbalmedewerker LEIDSCHENDAM - Northa had het afgelopen weekeinde, volgens verwachting, erg moei lijk met runner up EHC. Boven dien bleek het grasveld met zeer slechte belijning een emtige handicap voor de Noordwijker- houtsen. Toch was Northa beter en nam via Leidy Vogels, Hilda v.d. Berg en Mary v.d. Berg een 2—3 voorsprong. De Leidschendam- se cirkelspeelsters wisten echter de zwak leidende scheidsrechter tweemaal een pingel te ontfutse len en dat betekende een 4—3 achterstand bij de rust voor Northa. Carel Caron had het even moeilijk zijn dames van kritiek op de leiding te weerhou den, maar na de gelijkmaker van Leidy Vogels en 2 goede doelpunten van EHC (4—3) kwam de rust in de gelederen terug. Met een goede vijf—een defensie en snelle combinaties in de aanval nam Northa het initiatief volledig in handen. Hil da v.d. Berg, Ineke Streng, Thea Terheide en alweer Leidy Vo gels hadden achtereenvolgend succes, terwijl de EHC-ploeg geen kans meer zag tot scoren: 6—8. Een zeker verdiende over winning, waarmee Northa de eerste helft van de veldcompeti- tie afsluit zonder een enkel ver- liespuntje. San/Satumus had een slechte start bij MSV in Noordwijk. In de defensie werd slecht uitge stapt en in de aanval werd veel te snel geschoten. De Noord- wijkse dames konden daardoor een 2—0 voorsprong nemen en behoudend spelend deze lange tijd vasthouden. Anneke Plou- vier scoorde 281, Wil Schulte scoorde 3—2 maar bij de rust hadden de Noordwijksen met 4—2 de leiding. In de tweede helft kwam Monique Plouvier pas goed op dreef met haar afstandschoten en in een mum van tijd was het 4—4. Nog een maal kwamen de MSV-dames op een voorsprong (5—4), maar toen bepaalden Monique Plou vier, Wil Schulte en Wil Luyten de eindoverwinning op 5—7 voor San/Satumus. De heren kwamen door 4 bles sures zonder wissels in Rijswijk uit tegen Animo 2. De Leide naars waren technisch beter en kwamen bij de rust op een 56 voorsprong. In de tweede helft konden zij tot 9—9 bijblijven, maar in de laatste 10 minuten werd het gemis aan wisselspe lers hen noodlottig. Conditioneel konden zij het niet meer bolwer ken en met 12—9 bleven de pun tjes in Rijswijk. C. v.d. Hulst clubkampioen Swift ZOETERWOUDE - Swift heeft het afgelopen weekeinde op het industrieterrein van Zoeter- woude de clubkampioenschap pen voor sprinters verreden. Er werd in drie afdelingen ge streden om de titels. Bij de vete ranen bleek Joop Ouwerkerk de sterkste, gevolgd door M. Zo- merveld en Gap MieremeL Van de nieuwelingen was Aloy Goo- sen de snelste. Jopie Ouwerkerk begint al aardig in de voetspo ren van zijn vader te treden en eindigde als tweede A. van der Kleyn veroverde hier het brons. Bij de amateurs heeft de kam pioen van het vorige jaar Kees Valentijn zijn titel niet verde digd. In deze afdeling legde nu Cock van der Hulst beslag op de eerste plaats, gevolgd door Arie Ravensbergen en Teun van Duuren, wiens broer Frans als zesde eindigde. In totaal waren er 25 deelnemers.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17