UVS-verdediging: een zeef ANGSTIG VAN NISPEN BEHOUDT KOPPOSITIE Keiharde taferelen bij Roodenburg TEYLINGEN LAAT STERIEL LUGDUNUM STRUIKELEN: 1-2 VVSB EN FOREHOLTE DELEN DE PUNTEN: 2-2 Trainer Versteegh! „Waar moet dit heen?" (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De gouden jaren van Thijs en Bart, de tijd dat de UVS-verde diging een bijna-niet-te-kloppen eenheid vormde, is voorbij. Voeg daarbij de onge lukkige ellepijp van vaste keeper Wij nand Sloos en het wegvallen van Fred Filippo in de eerste helft van het duel tegen koploper CW en het drietal doel punten dat invaller-keeper Aat Otto te verwerken kreeg is verklaard. Ongemeen gemotiveerd en met een over dosis inzet startte hoofdklasser UVS het zware karwei. Al na vijf minuten werkte Aad Lagendijk zich langs CW-verdedi- ger Kros, maar Jan Verver kon diens voorzet net niet bereiken. En ook in de minuten daarna leek een doleolpunt een kwestie van tijd. De droom was echter spoedig over. Na een botsing met Polder- man moest Fred Filippo met een voor hoofdwond het veld ruimen, maar trainer Désar, het advies van fysio-therapeut Pouwwiel afwachtend, stelde de wissel nog even uit. Meteen sloeg het blunder duiveltje toe. De opgerukte CW-verdedi- ger Dick Kros kreeg de bal aangespeeld, kon in zijn buurt geen UVS'er ontdekken en scoorde met een fraai schot: 1—0. Weinige ogenblikken later de tweede noodlottige fout: Keeper Aat Otto wierp uit in de richting van Arie Lagendijk, die de bal niet kwijt kon; Polderman maakte zich er meester van en schoot via de paal, niet eens onhoudbaar, raak: 2—0. De blunderkoek was nog niet op, want even daarop verkeken keeper Otto en de voor Filippo ingevallen Jeroen Duifjes zich op een voorzet van De Waard, zodat Schaper van twee meter afstand moeite loos kon inkoppen: 3—0. Weg alle illusies. Dat UVS in de tweede helft desondanks nog zoveel inzet naar voren bracht viel zelfs CW-trainer Leen Admiraal op, die overigens voor de wedstrijd had rondge bazuind „met minder dan 5—0 niet tevre den te zijn". Veel kansen wist UVS zich in die tweede helft overigens niet te creëren. Wel kopte Bert Kort nog fraai in, na een voorzet van Lagendijk, en schoot Theo van Seg- gelen hoog over. Aat Otto trainer Désar: op het ogenblik krijgt Otto de voorkeur, omdat Chris Drillenburg voor zijn examen zit" herstelde zich na rust voortreffelijk, hoewel Bauwens nog een keer scoorde. Scheidsrechter Jacobs con stateerde echter hands. In de slotfase wisselde CW-trainer Ad miraal twee midenvelders, onder het mot to „het publiek wil ook wat", voor Neute- gem en v.d. Sluis, twee aanvallers. Teke nend voor het tegenwoordige UVS: voor heen de schrik van elke tegenstander, nu beschouwd als een ongevaarlijk „mak kie". RON POLANE Van onze sportredactie LEIDEN - Debutant Van Nis pen heeft zich ook na de giste ren in de derde klasse gespeel de wedstrijden aan de kop van de ranglijst gehandhaafd. Zelf kwamen de Zilkenaars in een matige partij voetbal welis waar niet verder dan een doel puntloos gelijkspel, maar om dat ook grootste concurrent HVV zelf in de fout sprong met een 1—0 nederlaag tegen Quick Haag, had het verliespunt voor Van Nispen geen „vervelende" gevolgen. Van Nispen maakte de kopposi tie overigens bij Celeritas niet waar. Er werd te angstig ge speeld en daardoor ook te be houdend om het de Hagenaars echt moeilijk te kunnen maken. En omdat ook Celeritas aanval lend nauwelijks gevaarlijk bleek te zijn, was de 0—0 eindstand al snel voorspelbaar. Wel kregen beide teams een mogelijkheid om de hatelijke „bril" van het scorebord te schieten. In de ze vende minuut moest Van Nis- pen-speler Gijs Geerlings op de doellijn redding brengen en kort voor rust was het Henk van Maris die aan de andere kant de bal ook al op de doellijn zag gekeerd. Na drie nederlagen in successie (twee in de competitie, een in de beker) is DOCOS er gisteren in geslaagd weer eens de volle winst te grijpen. Op eigen veld won het gewijzig de Leidse team, zonder Rob Aniba en Theo van der Veer, met 2—1 van Spoorwijk. DO- COS startte sterk, maar verder dan een schot van de weer teruggehaalde Jan van Pola- nen tegen de paal kwamen de roodwitten niet. Spoorwijk wel. Vier minuten voor rust scoorde Van Biemen 0—1. Na de hervatting een duidelijk feller DOCOS dat Spoorwijk via goed verzorgd veldspel in de verdediging drukte. Toch zou juist de Haagse ploeg in de tweede helft als eerste dichtbij een treffer zijn. Na 13 minuten raakte Van Biemen eerst de paal en moest Vrisekoop vervol gens op de lijn redden. In het laatste half uur van de strijd zou DOCOS echter toch ver diend de zege naar zich toe trek ken. Eerst kopte Stan van der Meel na voorbereidend werk van Frans Smits en Sjaak Riet bergen de gelijkmaker achter Plugge en twee minuten voor tijd was het Jan Smits die ook al koppend de winnende goal liet noteren: 2—1. Lisse heeft het hoog genoteerd staande Woerden gisteren niet naar een nederlaag weten te spelen. De Lissenaren waren met name in de eerste helft duidalijk be ter, namen toen ook een 1—0 voorsprong, maar mochten na een mindere tweede helft ui teindelijk nog blij zijn met het bereikte 1—1 gelijkspel. Dat doelpunten maken Lisse nog niet zo gemakkelijk afgaat kwam voor rust weer eens tot uiting. Theo Boot en Lourens van der Voort misten fraaie kansen en slechts Gerard van Beek vond, na een geweldadige actie, het net achter de Woer den-doelman. Na rust nam Woerden het initiatief over. Het nu wat terughoudend opereren de Lisse moest" halverwege die periode de gelijkmaker incasse ren en kreeg het in het laatste kwartier zelfs nog moeilijk om dat ene punt vast te houden. Het verdiende gelijkspel ontging Lisse evenwel niet meer. Ko mend weekeinde ontmoet Lisse overigens koploper Van Nispen in De Zilk. Bodegraven is in Nootdorp te gen RKDEO verrassend sterk voor de dag gekomen: Bodegra ven won met 2—1. Een overi gens verdiende zege die in een sportieve wedstrijd werd be haald. Na een half uur spelen nam 1 Bodegraven de leiding. De bal stuitte na een hard schot van Wim van der Neut op de RK- DEO-doelman af en Krijn Blonk was ter plaatse om het leer als nog, koppend in het doel te werken. Blonk vergrootte tien minuten na de hervatting de voorsprong. De bal verdween uit zijn vrije trap in de uiterste bovenhoek: 0—2. Een door Van der Maat benutte strafschop bracht RKDEO nog op 1—2, maar de defensie van Bodegra ven hield de zege in de resteren de speeltijd uitstekend vast. «V Van onze sportredactie LEIDEN - Het belangrijke tref fen in de vierde klasse B tussen VVSB en Foreholte eindigde in een gelijkspel: 2—2. Een terech te uitslag, omdat WSB in de eerste helft het spel maakte en Foreholte de tweede helft voor zich opeiste. WSB dicteerde in de beginfase de wedstrijd en kwam na 20 minuten op een voorsprong. Oudevelthuys be reikte Peter v.d. Klugt, die eer ste verdediger Peter van Kam pen uitspeelde en toen in de bovenhoek mikte. Een klein of fensief je van Foreholte volgde, maar de Voorhouters hadden pas succes toen WSB-keeper bij een corner van Leo van Kes- teren verzuimde in te grijpen. Van Resteren kon daardoor ge makkelijk scoren. Joop Oost- dam zorgde met een grandioze kopbal voor 2—1, maar daarna kwam Foreholte weer opzetten. Dat resulteerde vlak voor tijd in een goal van Fred Arohyo: 2—2. Beste speler bij WSB: Coos v.d. Star, die schutter Van Dijk uitschakelde. Foreholte kende in Cor van Steyn, die heerste op het middenveld, zijn meest waardevolle speler. Rijpwetering overwn WP met 2—0. Na een matige eerste helft, waarin een te peuterig spelen Rijpwetering teveel moeite had met het omzeilen van de buiten- spelval, opende Hans Witteman vlak voor rust toch de score, na fraai voorbereidend werk van Jacques v.d. Star en Hans Wee- nink. WP stelde daar weinig aanvallend werk tegenover. Na rust vJsfie net wat beter met de Kipse aanvallen, te meer daar het spel wat meer werd openge gooid. Na een half uur plaatste Rijpwetering de tweede treffer. Hans Weenink speelde Hans Witteman aan, die op zijn beurt Chris Zoetemelk vond: 2—0. Keeper Volwater kreeg weinig moeilijk werk te verrichten. SJZ verraste met een 1—2 over winning bij Altior. Al na acht minuten kopte Theo van Klink zijn ploeg naar 0—1, na een corner van Jacques van Slinger land. Het Altior-offensief, dat onmiddellijk werd ingezet, le verde pas kort voor rust succes op. Willem v.d. Hoorn zette fraai voor, waarna Cees Bader on houdbaar de SJZ-doelman klop te. Na een half uur in de tweede helft pakte SJZ de volle winst, wel enigszins tegén de verhou-_ ding in. Jacques van Slinger land bereikte met een vrije trap Gerard Lelieveld, die keihard en via de binnenkant van de paal doel trof. Bernardus beëindigde zijn tradi tionele prestigeslag tegen SVLV met een gelijkspel: 1—1. SVLV nam na een kwartier een ver diende voorsprong, toen Ron Ammerlaan Bernardus-verdedi- ger, Schakenbosch én keeper Vriezekoop te snel af was. In diezelfde minuut hield keeper Vriezekoop Ammerlaan van een tweede SVLV-treffer af. Na rust kwam Bernardus opzetten en beperkte SVLV zich tot verdedi gen. Twaalf minuten voor tijd stelde Adri van Kampen voor Bernardus het ene punt veilig, overigens geholpen door de te traag reagerende SVLV-defen- sie, die Van Kampen alle tijd gunde. MMO moest het bezoekende UDO met 1—2 laten voorgaan. Hoewel MMO zijn aanvallen te doorzichtig opzette, leverde een afstandsschot van Kees Hooger- vorst toch een voorsprong op. Onbereikbaar voor keeper Van Rijn verdween de bal in de bo venhoek. De vreugde duurde slechts kort; in de 20e minuut plaatste Wil Oudshoorn een vrije trap precies op het hoofd van de raakkoppende Wilbert Witteman, en nog voor rust ver zuimde de MMO-verdediging bij een snelle uitval afdoende op te treden, waardoor Oudshoorn voor de tweede maal als aange ver kon fungeren, dit keer voor Peter Oudevelthuys, die van dichtbij raak schoot: 1—2. Na rust viel er weinig meer te ge nieten. MMO kwam dicht bij de gelijkmaker, toen Frans Witte man even voor tijd op de lat kopte. Wassenaar overmeesterde in Den Haag Graaf Willem II/VAC met 2—0. Wassenaar was zonder meer de sterkere ploeg, maar bracht dat in de score maar matig tot uitdrukking. Voor rust hielp Bert Pannen Wassenaar aan het eerste doelpunt, na een goede actie van linksbuiten Gijsbertse. Ook na rust kreeg keeper Clement maar weinig te doen, terwijl de Wassenaarvoor hoede pas zes minuten voor tijd het pleit definitief besliste: een vrije trap lobde Bert Bekooy precies onder de lat. ASC verloor in een slecht duel met 0—1 van SJC. SJC besliste al na tien minuten de strijd. Jan van Steenvoorden „liep" een te gen de lat gekopte bal achter Roedoe. Even later werkte Leo Zwart de bal voor ASC tegen de lat.Na de hervatting miste een wat sterker ASC duidelijk een afmaker, maar de thuisclub werd ook door uitstekend werk van SJC-keeper De Goey van een gelijkmaker afgehouden. Ook de voor Wout Bergers inge vallen Bobby Logger kon niet voor de ommekeer zorgen. Ilillegom handhaafde zijn onge slagen status- tegen het bezoe kende Ooievaars zonder al te veel moeite. Na een aantrekke lijk duel won Hillegom met 3—0. Hillegom nam het heft meteen al in handen, maar verprutste in de beginfase te veel kansen. Pas na een dik half uur viel de openingstreffer. Ron de Jong schoot hard op het Ooievaars- doel, waarna de terugspringen de bal door Rini v.d. Schrier attent het doel, werd ingekaatst: 1—0. Het duurde tot een half uur na rust voordat Hillegom verder afstand kon nemen. Dit keer was het Boudewijn Pijpers, die het karwei klaarde nadat Van Lierop koppend voor de voorbereiding had gezorgd. Tien minuten voor tijd produceerde Ron de Jong de derde goal. Doelman Fons v.d. Velden droeg door uitstekend werk on der de lat het zijne tot de over winning bij. Hoewel RKNSV met een gehan dicapte ploeg naar DONK was getogen werd er een goede pres tatie verricht. De op eigen ter rein moeilijk te bestrijden Gou wenaren werden op 0—0 gehou den. Johan Boers en Harry dé Jong, twee pijlers van het NSV-. team moesten verstek laten gaan, maar hun plaats werd op meer dan bevredigende wijze door Johan Goes en Jan Ver steeg ingenomen. Beide ploegen verdienden geen overwinning. Daarvoor werd er te goed ver dedigd en te fantasieloos aange vallen. Na rust hetzelfde spel- beeld: de teams bestreden el kaar hoofdzakelijk op het mid denveld, zonder tot noemens waardige aanvallende daden te kunnen komen. In het laatste gedeelte van de wedstrijd, toen DONK nog even fel kwam op zetten, hield keeper André Hen- drikse de thuisclub van doel punten af. (Van onze sportredactie) LEIDEN „Ongekend hard", oordeelde een ont dane Roodenburg-trainer Pieter Versteegh na afloop van de (eerste klasse) wedstrijd tegen FC Amstelland, die eindigde in een teleurstellend 0—0 gelijkspel. „En zo gaat het nu elke week. Je gaat je werkelijk afvragen, wat je aan het doen bent en waar dat heen moet met het amateurvoet bal". En ingaande op een opmerking van Amstel- iand-trainer Kramer verzuchtte Versteegh: „Zei die man dat het allemaal nog wel meeviel? Kan je nagaan wat er gaat gebeuren, wanneer wij daarheen moeten. Dit is toch ongelooflijk". Versteegh had gelijk. Zoals hij ook gezien had, dat Maarten van Kooperen en Aat de Groot op hun beurt een portie hardheid stelden tegenover de keihard optredende Amsterdammers. „Ik kan me dat voorstellen, al zal ik het niet propageren", vertelde Versteegh. „Die jongens laten zich niet zomaar wegzetten; zij hebben er ook de body voor. Maar Mieremet, Verkuylen, Dubbeldeman en Den Os, toch wel schakelspelers, kunnen hier onmoge lijk tegenop. Die moeten het van voetballen heb ben. En dat lijkt in West I inmiddels een ónmoge lijke zaak". Barre ellende dus, volgens Versteegh die beschul digend de vinger wees in de richting van de té tolerante arbiter Franssen. Erg laconiek begeleid de deze vooral in de eerste helft de veel te felle acties van Amstelland en het keiharde verweer van enkele Roodenburgers. Dat de wedstrijd niet ontaardde in een ordinaire trappartij - al werd er heel wat afgeschopt - was gelukkig nog in zijn voordeel. Een kwartier voor tijd werd het ook hem blijkbaar te erg. Toen pas kwam hij in actie. Tragische bijkomstigheidwas, dat Amstelland aantoonde deze hardheid eigenlijk helemaal niet nodig te hebben. De ploeg staat weliswaar onder aan, maar voetbalde in de eerste helft toch derma te constructief, dat Roodenburg zich enkele malen door het bekende oog moest wringen. Knappe acties brachten spits Teuben tweemaal alleen voor Van Berge Henegouwen, die echter met kunst en vliegwerk zijn doel schoon hield. Bruynensteyn kreeg ook zo'n droomkans, maar hij bracht er eveneens niets van terecht. Intussen had men al meer oog voor de tegenstander gekregen, zoals Piet Mieremet en Sam den Os aan den lijve, of beter gezegd aan enkel en knie ondervonden. Beiden verlieten het strijdperk. Na rust bleek alras, dat Amstelland zijn kruit had verschoten. De Amsterdammers kwamen in de greep van Roodenburg en slechts door boerenkool- voetbal van het groenste soort bleven de geelhem- den overeind. Roodenburg had er moeite mee, vooral omdat het verzuimde de vleugels te benut ten. Toch ontstonden er enkele gevaarlijke situa ties, maar tot tweemaal toe werd Dubbeldeman en Brittijn onregelementair afgestopt. Schoten van invaller Tisseer werden door de aarzelende Am- stelland-doelman Bernhard moeizaam verwerkt De wedstrijd werd tenslotte besloten met een schitterende actie van Peter Dubbeldeman die zijn juweel van een omhaal nét niet bekroond zag. Een actie, de wedstrijd onwaardig. Zoiets moois had hij moeten bewaren voor een duel op niveau. „Als dat tenminste ooit nog komt", mompelde Ver steegh. AD VAN KAAM BLAUW ZWART Tegen een bijzonder destructief voetballend DHS is Blauw Zwart niet verder gekomen dan een teleurstellend 1—1 gelijkspel. Teleurstellend, omdat Blauw Zwart via Siem van der Ham toch aan een 1—0 voorsprong was geko men, continu openingen probeerde te forceren, maar steeds stuitte op een negatief voetballend DHS, dat uiteindelijk het onverdiende gelijkspel greep middels het bekende laffe systeem: de coun ter. Natuurlijk kan niet al het negatieve op de schou ders van DHS geladen worden. De Schiedammers hebben nu eenmaal een ploeg met weinig moge- lijkheden en Blauw' Zwart treft dus ook blaam, want het simpele „weg-is-weg voetbal" van DHS had de Wassenaarse formatie gemakkelijk moeten ontrafelen. Het lukte evenwel niet en de ook in Leiden niet onbekende Nol Roozen zorgde uiteind elijk voor dé Blauw Zwart-domper door bij een uitval raak te schieten. Het was overigens een zeer onaangename wedstrijd waarin scheidsrechter Van der Leek maar matig acteerde. Van onze sportredactie LEIDEN - Lugdunum heeft gistermiddag op het sportpark "De Kikkerpolder" minimaal de halve winst laten liggen. De "Kikkers" startten veelbelovend tegen Teylingen en leken dankzij hun betere techniek en spelin zicht gemakkelijk een overwinning te gaan opeisen. De groenwitten misten in elke linie en met name op het middenveld, echter een organisator, een spelbepaler. Leo Wetselaar, André Pracht en Chris Gubler verzetten bijvoorbeeld wel veel werk, maar waren niet in staat de zwakke plekken in de Teylingcn-defensie (Frans van Nobelen en Kees Hoogenboom) bloot te leggen. Kenmerkend voor de steriele aanvalspatro- nen van Lugdunum was dat voorstopper Bennie de Roo na een half uur spelen met een uiteindelijk door doelman Van der Vlugt gestuite solo, het overwicht moest benadruk ken. De enige speler die Lugdunum in aan vallend opzicht van bruikbare passes kon voorzien, was spitsspeler Koos Bekooy... Aan de andere zijde leed Teylingen aan hetzelfde euvel. De van elke verrassing ge speende aanvallen van de Sassenheimse for matie, die daarbij nog te weinig mankracht in de voorste linies bracht, leverden de Lugdunum-defensie weinig problemen op. .Desondanks nam Teylingen verrassend en tegen de verhouding in, de leiding. Na een voorzet van Hans van der Berg schoot Peet van de Vlugt via de paal raak. Toen Lugdu num wel volledig gebruik maaktë van de vleugelspelers, was de gelijkmaker snel een feit. Een rush van Jan Pijnakker werd door Jaap Schildthuyzen met een "zwevende" kopbal bijzonder fraai afgerond: 1—1. Ook de tweede helft begon Lugdunum veel belovend. Pijnakker vond echter eerst de paal, en vervolgens de op de doellijn staande Koos Hoogenboom op zijn weg. Toen Teylin gen evenwel halverwege de tweede helft opnieuw de leiding nam - Peet van der Vlugt deponeerde de bal uit een vrije schop in de uiterste bovenhoek - verdween elke organi satie uit het spel van Lugdunum. In aanval lend opzicht kon Lugdunum geen vuist meer maken, het middenveld was nog slechts een permeabel tussenschot en de verdediging werd door de weinige Teylingen-aanvallers kéer op keer uitgespeeld. PIET VAN DAM RANDSTAD SPORT Randstad Sport begint, na een vrij zwak begin van de competitie, steeds beter te draaien. Texas/DHB moest dat aan den lijve ondervinden, want de tot nu toe be hoorlijk draaiende Hagenaars kregen een fors pak slaag. Na een sportieve, leuke wedstrijd werd het 4—0 voor Randstad Sport. Met name in de combinatie lukte het bij Randstad Sport bijzonder goed. De Voor schotenaren lieten Texas aanvankelijk ko men, met de bedoeling via snelle tegenaan vallen voor de nodige verwarring te zorgen. En Texas liep met open ogen in de val die Randstad Sport had opgezet. Binnen een kwartier tijd was het met de Hagenaars gebeurd. Een door Wouter Zanen opgezette aanval werd door Henk van der Zwan fraai met het hoofd afgerond, waarna Loek Hel der met een harde knal en Sieval middels een penalty van Texas een geslagen ploeg maakten. Er was een half uur gespeeld en het stond reeds 3—0. Na rust heeft Texas eigenlijk nauwelijks serieuze pogingen ondernomen om iets aan deze hopeloos lijkende achterstand te doen. Randstad Sport behield, soms knap de bal in de ploeg houdend, daarom het initiatief, hetgeen uiteindelijk leidde tot nog een tref fer, waarmee de afgang .van het hulpeloze Texas nog eens benadrukt werd. De goed spelende Schoenmaker zag zijn schot nog wel geretourneerd, maar teamgenoot Van Zijp was er als de kippen bij om alsnog doeltreffend uit te halen. Een goede opste ker voor de'Voorschotenaren. LDWS Koploper LDWS heeft in de uitwedstrijd tegen naaste concurrent Olympia wel het spel kunnen maken, maar niet de doelpun ten, hoewel de Leidenaars kansen genoeg kregen. Het niet imponerende Olympia bezorgde doelman Visser een 'rustdag'. De wedstrijd eindigde dan ook zoals hij begonnen was: 0-0. LDWS-trainer Raboen had zijn spelers, on danks dat het een uitwedstrijd tegen een concurrent betrof, opdracht gegeven de aan val te zoeken. Deze taktiek slaagde volledig, want Olympia kwam, omdat het verdedi gend de handen vol had, nauwelijks aan goed georganiseerde aanvallen toe. LDWS wél en er kwamen dan ook kansen. Cockie van Weerlee bijvoorbeeld kreeg in de eerste helft twee goede mogelijkheden, maar een maal richtte hij onzuiver en in het tweede geval werd hij op onreglementaire wijze afgestopt. De strafschop bleef uit. Ook na de hervatting beheerste LDWS het spel. Op het middenveld waren Cees de Roode en Piet Gubler uitstekend op dreef, zodat Ger de Roode regelmatig in de spits gevaarlijk kon worden. Olympia kwam goed weg toen deze speler net iets te hoog richtte. Vlak voor tijd leek LDWS toch de verdiende zege te gaan pakken. Gubler tikte een vrije trap listig naar Cées de Roode die zijn enorme dreun net een paar centimeter te hoog op de lat uiteen zag spatten. LFC LFC kreeg op eigen veld een bittere pil te slikken. DHC trok met 0—3 overtuigend aan het langste eind. Een verzwakt LFC - Wim van Dijk en Jansen waren geblesseerd - kende eigenlijk maar twee goede perioden: vlak ha het begin en even na rust. Voor het overige beheerste het technisch sterk spelende DHC de wedstrijd. In die eerste fase was Kruyff dicht bij een doelpunt, toen hij, na een goede LFC-aanval rakelings naast kopte. Daarna moest LFC terug en Holswilder en Boom konden enkele malen slechts met hangen en wurgen de situatie meester blijven. Maar doelpunten zouden er toch komen. Dat ge beurde dan na rust, want tot dan toe zag LFC kans overeind te blijven. Een offensief- je leverde niets op, hetgeen DHC inspireerde om het heft weer in handen te nemen. Binnen een kwartier was het vervolgens met LFC gedaan. Eerst zorgde Vonk voor 0—1, waarna met een kopbal Boom nogmaals kansloos liet. De tegenstand van LFC was gebroken; het doelpunt van De Ruyter nog slechts belangrijk voor de statistiek. RKAW Wisselvalligheid is troef bij RKAW. No weer liet de ploeg van trainer Cremers een 2—0 voorsprong schieten. Het werd 2—4 voor Verburch Aanvankelijk scheen RKAW een gemakke lijke overwinning te gaan behalen op een chaotisch spelend Verburch, want via Frede- rikz en Van Dorp stonden de Leidschendam- mers bij rust met 2—0 voor. Na de hervat ting evenwel ging het helemaal fout Grooth van Verburch miste een strafschop, maar maakte daarna zijn fout goed door vier treffers op rij. Twee doelpunten scoorde hij in één minuut tijd. Een frappante gebeurte nis: voor beide partijen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15