Terrein tussen Sumatrastraat en de Zijl krijgt woonbestemming Wisselwoningen op N.S.-terrein Hoflaan Zwaanvogels te sterk voor Tegelhandel: 8-3 Bovag-occasionshow in de Groenoordhal Riolerings werkzaamheden Leiden-Noord van start VOOR RENOVATIE HAAGWEGKWARTIER Weer verlies de Zijl/LGB Meren wijk krijgt 266 nieuwe flats PAGIN A 3 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN— Op een terrein van de Nederlandse Spoorwegen langs de spoorlijn Leiden— Lammenschans komen 24 verplaatsbare wisselwoningen te staan, die zul len dienen om die gezinnen uit het Haagweg- kwartier, die hun woning tijdelijk moeten ont ruimen, voor die tijd op te vangen. Dit zal noodzakelijk zijn bij de op handen zijnde reno vatie van het Haagwegkwartier waarvoor de plannen binnenkort in de gemeenteraad aan de orde zullen komen. De Leidse woningstichting had de verplaatsbare woningen oorspronkelijk op een aan de gemeente toebehorend terrein bij de Toussaintkade willen bouwen. Dit stuitte op felle protesten van de omwonenden, onder andere omdat dit een van de in deze wijk bijzonder schaarse speelvoorzie- ningen voor de jeugd is. Daarom werd overleg gevoerd met de N.S., die de pachter van het stuk grond aan de Hoflaan bereid hebben gevonden dit stuk voor de wisselwoningen af te staan. De gemeente heeft de grond voorlopig voor de tijd van drie jaar van de spoorwegen gehuurd met de mogelijkheid van een eventuele verlenging. De huurvergoeding voor de grond (7000 m2) is vast gesteld op 7000 gulden per jaar. Met de bouw zal spoedig worden begonnen, nu deze overeen komst met de spoorwegen vandaag al is ingegaan (afwijzing door de raad voorbehouden). Het betrokken terrein zal toegankelijk worden gemaakt via de Louis Couperusstraat en de Jac. Perkstraat. Na beëindiging van de renovatie werkzaamheden zullen de woningen naar een ander stadsdeel kunnen worden verplaatst. BEDRIJVEN MOETEN VERHUIZEN Rijksrecherche onderzoekt „Mishandeling" door Leidse politie (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN— De Rijksrecherche is momenteel bezig met een onderzoek naar het harde op treden van de Leidse politie tegen een cliënt van de ge meentelijke sociale dienst van Leiden. Zoals bekend heeft een advo caat van het juridische advies bureau in Leiden names zijn cliënt bij de officier van justi ce in Den Haag een klacht ingediend wegens mishande ling en discriminatie door agenten van het Leids politie corps. Dit voorval, begin vorige maand, was voor het J.A.B. aanleiding bovendien een nota te publiceren waarin men een ontoelaatbare verruwing van het politieoptreden constateer de. Blijkens een mededeling van de rijksrecherche heeft de bij de officier van justitie inge diende klacht snel tot een on derzoek door deze speciale po litie die belast is met de opspo ring van strafbare feiten ge pleegd door ambtenaren, ge leid. Bij haar onderzoek pro beert de rijksrecherche ook getuigen te vinden van het voorval dat op 9 september bi; het gebouw van de social* dienst (Steenschuur/Lange brug) plaats vond. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Op het terrein gelegen tussen de Sumatrastraat en de Zijl zullen in de toekomst woningen worden gebouwd. De gemeente rraadscommissie volkshuisvesting is gisteren in princi pe akkoord gegaan met een voorbereidingsbesluit, wat er toe moet leiden, dat binnen een jaar een bestemmingsplan voor dit gebied op tafel komt te liggen, waarbij wordt uitgegaan van een woonbestemming. Dat betekent dat de bedrijven die thans nog in dit gebied zijn gevestigd naar andere plaatsen zullen moeten verhuizen. Dit geldt onder andere voor de Be- tonmortelcentrale, die zoals be kend, zelfs het plan had op dit terrein te gaan uitbreiden. Een vergunning hiervoor werd door de gemeente geweigerd, en het lukte dit bedrijf niet van de Kroon een andere beslissing los te krijgen. Om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan wil de gemeente middels het voorbereidingsbe sluit en het hierop te volgen bestemmingsplan dit gebied een duidelijke woonbestemming ge- De gemeenteraadscommissie was het hier weliswaar mee eens, maar zag grote problemen met betrekking tot de verhui zing van de thans nog op dit terrein gevestigde bedrijven. Met name de heer Houtman (SGP/GPV) vroeg zich af wat de financiële consequenties voor de gemeente van deze operatie zou den kunnen zijn. Van de kant van het college kwam echter de mededeling dat hier de zgn. 80%-regeling van toepassing is, dwz. dat het Rijk hier voor dit percentage bijspringt. Volgens Houtman blijft er dan altijd nog 20% over zonder dat thans enig inzicht is te verschaffen in de omvang. Ook vond het SG- P/GPV-raadslid het de commis sieleden ontbreken aan voldoen de inzicht in de onderhandelin gen die met de bedrijven over een verhuizing worden gevoerd. Hij pleitte ervoor eerst deze ver huizing te regelen alvorens al lerlei plannen te maken. In zijn antwoord zegde wethou der Verboom min of meer toe met nadere gegevens te zullen komen, maar stelde echter ook, dat het voor sommige bedrijven (met name de Betonmortelcen- trale) wel eens erg moeilijk zou - kunnen worden binnen de ge meente Leiden geschikte ver vangende vestigingsruimte te vinden. Een overzicht van één van de eerder gehouden Bovag-occasionshows. Dit najaar wordt de show op 16, 17 en 18 oktober gehouden, weer in de Groenoordhal in Leiden, (foto N. C. Reizevoort) Leiden Alweer voor de vierdemaal organi seert de Bovag, district Leiden in de Groe noordhal een auto-occasionshow, die een geva rieerd overzicht biedt van het aanbod in ge bruikte auto's met een door de Bovag gegaran deerde hoge kwaliteit. Op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober vullen dertig garagebedrijven uit Lei den en omgeving de grote hal met honderden goed gebruikte auto's in uiteenlopende prijs klassen. Een groot voordeel van deze shows blijkt te liggen in het feit dat men in één ruimte duide lijk kan vergelijken tussen een groot aantal auto's, die alle voorzien zijn van de van belang zijnde gegevens, zoals bouwjaar, km-stand en prijs. Iedere op de show gekochte auto krijgt het Bovag-garantiebewijs Ook worden de op de show verkochte auto's steeds verwisseld voor nieuw aanbod in gebruikte wagens, zodat het occasionpark ook kwantitatief steeds op hoog niveau blijft. Dat niveau wordt kwalitatief onder meer be reikt doordat ook nu weer alleen die auto's tot de show worden toegelaten die naar de mening van een speciale beoordelingscommissie vol doen aan de hoge eisen die de Bovag stelt aan gebruikte auto's die met het Bovag-garantiebe- wijs verkocht mogen worden. Voor hen die hun eigen auto willen inruilen is er evenals de vorige keren de mogelijkheid om deze ter plaat se te laten taxeren op inruilprijs. Aan deze vierde Bovag-occasionshow Leiden nemen deel: de garagebedrijven Bervo, Boot, Braam en Kortekaas uit Alphen aan de Rijn, van Veen van Vegten uit Koudekerk aan de Rijn, den Hollander en Modern Katwijk uit Katwijk, Bos uit Hazerswoude, Auto-home, Bakker, Bierman, Devilee-Reizevoort, Elam v. d. Hoorn, Jonk, de Korevaargarage, Het Motor huis, Oudshoorn en Rijnland uit Leiden, v. d. Boon uit Leimuiden, Avom, Lisse, Verhart en de Groot uit Noordwijk, Kokkelkoren uit Noordwijkerhout, Kamsteeg uit Oegstgeest, de Dijk uit Rijnsburg, Meyknecht uit Voorschoten, Klerk uit Warmond en Jongerius en Kneppers uit Zoetermeer. Verschillende van de genoemde bedrijven heb ben meerdere vestigingen in omliggende plaat sen, wat de grootte van het aanbod ook nog beinvloedt. De openingstijden zijn op donderdag 16 okto ber van zes tot tien uur 's avonds, op vrijdag 17 oktober van vier uur 's middags tot tien uur 's avonds en op zaterdag 18 oktober van tien tot zes. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De werkzaamheden aan de rioleringen in Leiden- Noord kunnen binnenkort van start gaan nu de gemeente raadscommissie volkshuisvesting gisteravond unaniem ak koord is gegaan met de uittrekking van een krediet ter grootte van een kleine 2 miljoen gulden. straat naar het water van de Dat houdt in dat spoedig kan worden begonnen met het eer ste deel van het werk, bestaan de uit verbetering van de riole ring in de Molenstraat, in de noordelijk daarvan gelegen straten alsmede in de Maurits- straat. Tegelijkertijd zullen daarbij maatregelen worden getroffen ter voorkoming van wateroverlast. Deze zullen on der meer bestaan uit het ma ken van een mechanische noo- duitlaat met de aanleg van een persleiding door de Marnix- Marssingel. Het gaat hier om een eerste fase van verbeteringen in het gebied tussen Willem de Zwij gerlaan, Van Hogendorpstraat, Prins Frederikstraat, Maresin- gel, Waldeck Pyrmontstraat en Marnixstraat. Behalve ge noemde werkzaamheden aan riolering en tegen waterover last zal ook de straatverlich ting in dit gebied worden ver beterd en zal een herbestra ting worden uitgevoerd. Van onze waterpolo- medewerker NIJMEGEN - Daar in het komende weekeinde de wed strijden om de Euro pacup worden ge speeld, vond reeds gisteravond de ont moeting plaats tus sen de hoofdklassers Neptunus Arnhem en de Zijl/LGB. In deze waterpolo- wedstrijd kon, on danks een 6—4 ne derlaag een duidelijk opgaande lijn in het spel der Leidenaars worden geconsta teerd; er zijn zelfs kansen op een gunsti ger uitslag geweest maar onnodig balver- lies en fouten van de (nog) onervaren ver dediging werden door de goed op schot zijnde Hans Hoogveld 4 x en Wal ter Tiemese 2 x di rect afgestraft. In de le periode scoorde Hoogveld 1—0, waarop Leo On derwater de gelijk maker inschoot. Het 2e speldeel bracht meer doelpun ten: 2—1 Hoogveld, 2—2 Rob Schouten, 3—2 Tiemese, 4—2 Hoogveld. In de 3e periode 4—3 door Paul Belt en nadat de Zijl/LGB een man meer situatie niet had benut, 5—3 door Tiemese. Tijdens de 4e periode 6—3 door Hoogveld, 64 door Jacob Spijker. Ook in deze periode werd een nummerieke meerderheid niet be nut LEIDEN De Merenwijk krijgt er binnenkort 266 nieuwe flatwoningen bij. De gemeenteraadscommissies ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zijn hier gisteravond in principe mee akkoord gegaan. Het gaat hier om drie blokken met twee en driekamerflats, die in de eerste plaats bestemd zijn voor alleenstaanden, onvolledige gezinnen en echtparen zonder kinderen; ook zelfstandig wonende bejaarden komen voor de flats in aanmerking. De flats zijn een schepping van ir. Ganev van de r.k.-wo- ningbouwvereniging „De Goe de Woning". Vorig jaar was hij ook al met zijn plannen in de commissie, die echter toen no gal wat kritiek te verduren kregen. Gisteren lag echter een nieuwe versie op tafel die meer genade vond in de ogen van de commissieleden. Blij kens deze plannen zal het ge heel in de woningwetsector worden gerealiseerd. De kale huurprijs zal komen te liggen tussen 220 en 255 gulden per maand. Onder de flats, die in vier tot zeven woonlagen en in drie blokken zullen worden ge bouwd, is ruimte overgelaten voor (wijk)activiteiten. Boven dien zal onder de meest ooste lijk gelegen flat 150 m2 door de Leidse Spaarbank met een vestiging worden gevuld. (Zoals bekend was voor de bank geen plaats meer in het nabij gelegen winkelcentrum De Kopermolen). Verder zijn er 22 garages gedacht en zal op het dak van de flats een dakterras worden gecreeërd. Volgens Volkshuisvestingswet houder A. Verboom zal de wo ningbouwvereniging weinig moeite hebben om de flats ge vuld te krijgen, gezien de grote vraag naar kleine flats. De gemeente Leiden mag zelf 75% van de kandidaten aanwijzen, maar de woningbouwvereni ging mag op haar beurt op gegronde motieven kandidaten weigeren. Vormingscentrum Troef weer open (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - Het Leidse vor mingscentrum voor jong vol wassenen, Troef, gaat weer open. Morgenavond wordt in het gebouw aan het Noordeinde een informatieavond gehouden waarop een aantal groepen die gaan draaien bij de oude en nieuwe deelnemers zullen wor den geïntroduceerd. Daarbij gaat het om zeven groe pen die onder supervisie van het na de bezetting van Troef ge vormde interim bestuur en on der leiding van twee voorlopige stafkrachten gaan starten. Ze hebben als onderwerp onder meer Recht en Onrecht, Engels, Nederlands, en naald en draad. Verder wordt in groepen ook de problemen van kamerbewoners onder de loep genomen. Alle belangstellenden kunnen zich laten informeren over on derwerpen en inhoud van de groepen tijdens de informatie avond op Troef Noordeinde 2a morgenavond vanaf 20.00 uur. Jan van Duyn vijf treffers Van onze sportredactie LEIDEN Zwaanvogels heeft gisteravond in de hoofdklasse van de Leidse zaalvoetbalcompetitie opnieuw aangetoond dit seizoen hoog te kunnen gaan eindigen. De „Vogels" die in hun eerste wedstrijd Wernink al met 3-0 uittelden, bleken nu veel te sterk voor een gehandicapt Tegelhandel: 8-3. Titelhouder LDWS moest, wel verwacht, het eerste verlies- punt van deze (dubbele) competitie incasseren. Swift/H win keltje revancheerde zich van de matige start vorige week tegen Wernink (2-2) en hield de veelvoudig Leids kampioen in een aantrekkelijk treffen op 4-4. De .Tegelhandel, danig ver zwakt door het ontbreken van de Schiedamse „familie" Roo- zen Piet, Nol en Wim Roo- zen, die Tegelhandel vorig jaar in de hoofdklasse brachten, moesten voor hun vereniging DHS in het veld aantreden - heeft Zwaanvogels, met een weer uitblinkende Jan van Duyn in de gelederen, niet van een ruime overwinning' kun nen afhouden. Via een 4-1 stand bij rust werd het (toch constructief spelende) team van de Tegelhandel met 8-3 geklopt. Van Duyn bleek in aanvallend opzicht weer de grote man bij Zwaanvogels. Maar liefst vijfmaal vond de ex-UVS-er de weg naar het Tegelhandeldoel en ook in de combinatie was Van Duyn met listige passjes bijzonder nuttig. Pim van der Meer (van LDWS overgekomen) lijkt in dit team ook zijn draai te gaan vinden. Van der Meer scoorde twee treffers en toonde zich een waardevolle spelverdeler. Wim Ouwehand verzorgde de acht ste, en meest fraaie goal van Zwaanvogels, dat gisteren overigens aantrad met, de van zijn besluit niet meer te zaal voetballen teruggekomen, Gijs Collé. Voor het goedwillende Tegelhandel doelpuntten Bram Verkuylen (2-1) en Wim Meskers (6-2 en 6-3). Ger de Roode schoot LDWS in het treffen met Swift/T Win keltje al spoedig naar een 1-0 voorsprong, maar de voetbal lende fietsers - gisteravond met maximale inzet acterend - kwamen door een doelpunt van Cock van Weerlee, na een pass van Piet Gubler even spóedig weer langszij. Duyn (Zwaanvogels) (+5) 8; 2 Hans van der Starp (Swift) (+2) 3; 3 George Moesman (+1) Ger de Roode (+2) - beide LDWS, Pim van der Meer (Zwaanvogels) (+2), Cock van Weerlee (Swift) (+1) en Wim Meskers (Tegelhandel) (+2) al len 2. UITSLAGEN: HOOFDKLASSE: Tegelhandel - Zwaanvogels 3-8; LDWS-Swiftft Winkeltje *-4. 2 2 0 0 4 11-3 2 1 1 0 3 54 2 0 2 0 2 6-6 2 0 111 2-5 2 0 0 2 0 3-9 Jaap Schild van LDWS (rechts) passeert Dick Moen van Swift. Hans van der Starp (links) kijkt toe Ook een tweede LDWS-doel- punt (van Cock van Slinge- land, nadat Swift via Van Weerlee, Renzo Cancico en Hans van der Starp enige uit stekende kansen had laten lig gen) werd door de formatie van nieuwe coach Cees ten Hoopen weer goed gemaakt. In de vijfde minuut van de tweede helft ging Hans van der Starp knap door: 2-2. Die zelfde Van der Starp schoot Swift in dit snel op en neer golvende duel vervolgens naar 3-2, voordat LDWS, door doel treffende inzetten van George Moesman en Ger de Roode weer een voorsprong zou ne men: 3-4. Doelman Wim van Duyvenbode - uitstekend op dreef - was tweemaal kan sloos. Het verdiende gelijkspel ontging Swift echter niet. Vier minuten voor tijd speelde Hans van der Starp Piet Gu bler „krom" aan. De, in de laatste weken erg goed in vorm zijnde Gubler faalde niet en liet de bal vanuit een bijna „onmogelijke" hoek achter Wim Visser in het net ploffen: 4-4. TOPSCORERS: 1 Jan van RES 1: Swift 2-Leiden 2 3-5; VDON 2-Tegelhandel 2 5-3. 2B Regen- boog-LFC 2-2. RES 2A: USC 2-SDO '67 2 2-7, Padox 2-VNL 2 8-5. RES 2B: Unitas L 3-Regen- boog 2 7—3; Van der Plas 2-Oegst- geest 2 7-5. 3B. SDO '67-Oranje Groen 1-4. 3C. Houtwarenhoek - LAF 5-2. 3D: Padox-SLF 2-3; Van Dam GB - SVLV 4-0 RES 3A Zwaanvogels 3-ODO 72-2 2-5, Swift 3-Gazelle 3 2-6. RES 3B: Re genboog 3-LFC 3 2-1; Tegelhandel 3-Wemink 2 2-3. RES 3C: Leidse Boys 2-Leiden 4 2-8. RES 3D SLF 3-Leidse Boys 3 3-7; Zwaanvogels 4-Oegstgeest 3-5-11. RES 3E: Oran je Groen 3-RHW 2 2-1 RES 3F: Padox 3-Roodenburg 2 0-6; VDON 4-Hoogkamers Assurantiën 2 4-4. JUN. A2: Digros Stars-Lugdunum 2 17-1

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3