Oegstgeest overweegt overkapping Poelmeer Lisses sportpark wordt uitgebreid Belastingen Rijnsburg omhoog Katwijkers profiteren van gezonde financiële situatie van gemeente Oegstgeest wil Dorpsstraat "beschermen" Woningwetbouw in Zoeterwoude Katwijkse camping wordt toch opgeknapt Gouden paar in Noordwijkerhout Reconstructie Noordbuurtseweg/ Burg. Smeetsweg kost 140.000 verongelukt Zaak tegen Turk opnieuw aangehouden NOORBWIJKSE JEUGDBENDE INGEREKEND PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG i, Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST B en W van Oegstgeest overwegen een „overkapping" over een deel van het open bad van „Poelmeer" te laten maken. Dit zou een alternatief kunnen zijn voor het aanvankelijk geplande overdekte bad. Al enige jaren geleden werd deze goedko pere manier om de Oegstgeestenaren in de winter overdekt te laten zwemmen, over wogen. Dit plan is toen als „technisch onmo gelijk" verworpen. B en W stellen dat er thans nieuwe mogelijkheden „in de markt" zijn, die een nader onderzoek noodzakelijk maken. Het college verwacht in maart vol gend jaar een volledig rapport over een overdekt bad voor „Poelmeer" gereed te hebben. Voor het bouwrijp maken van de grond ten westen van de Rhijngeesterstraatweg vragen B en W de raad aanstaande donderdag een krediet beschikbaar te stellen van 713.605,92. Hiervan zullen dit jaar nog de wegen in het plan „De Voscuyl" worden geasfalteerd, een deel van de straten worden herbestraat en betegeld en de beplanting in dit plan worden verzorgd. De voetbrug in het Hofbrouckpark wordt vernieuwd. Negenduizend gulden is reeds eerder door de raad beschikbaar gesteld. Inmiddels is de prijs van het te gebruiken hout dermate gestegen, dat de raad een aanvullend krediet van 5.000,— moet wor den gevraagd. Wanneer de leerlingen van de r.k. IVO-scho- lengemeenschap „Duinzicht" hun nieuwe school eind oktober hebben betrokken, zal het noodgebouw aan de M.H. Tromplaan worden afgebroken. B en W zijn van mening dat het houten gebouw, waarin eerst het Rijnlands Lyceum en later de r.k. Jenaplan school waren gehuisvest, niet meer voldoet. De raad moet aanstaande donderdag 30.000,— beschikbaar stellen om het ge bouw te doen afbreken. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll j Kinderboekenweek in Antoniusschool Van een onzer verslaggevers I VOORHOUT - In de Sint An- toniusschool krijgen de leerlin- gen eens op een andere manier 1 te maken met de nationale kin derboekenweek. Alle kinderen hebben hun favoriete kinder- I boek mee naar school genomen, i Hiervan is een tentoonstelling ingeriht in het filmlokaal van I de r.k. basisschool. Alle klassen brengen deze week I een uur in het filmlokaal door. I Een deel van de leerlingen mag i uit zijn favoriete boek voorle- zen. In de taallessen moeten de kinderen een samenvatting van hun boek maken. Al die samenvattingen zullen I door de schoolleiding op stencil worden gezet en in november aan de leerlingen worden uitge reikt. In de drie hoogste klassen wordt tevens een enquête ge houden naar de leesgewoonten van de leerlingen. Belangstellen den ouders kunnen deze week tussen kwart voor vier en kwart over vier in het filmlokaal te recht om de boekententoonstel ling te bekijken. Van een onzer verslaggevers Lisse In 1976 wordt een begin gemaakt met een aan zienlijke uitbreiding van het sportpark aan de Spekkelaan. Twee speelvelden en en trai ningsveld van het huidige sportpark moeten worden op geofferd aan een geplande westelijke omleidingsweg. In hun nota van toelichting op de begroting stellen B en W dat het voor de hand ligt de velden voor de twee Lissese voetbalverenigingen op het aan te leggen gedeelte te situe ren. Het thans acht banen tel lende tennispark kan in de toekomst nog met twee wor den uitgebreid. De zes velden op het huidige sportpark kunnen worden be stemd voor softballsport (1 veld), honkbalsport (1 veld), hockeysport (3 velden) en atle tiek (1 veld en de huidige atle- tiekaccommodatie). De voetbalverenigingen krij gen in totaal negen velden. Met de kosten van aankoop van de benodigde gronden, de aanleg van de velden en de bouw van opstallen is een in vestering van 3.400.000-- ge moeid. Oegstgeest Met architect, gemeentebestuur en bewoners van de Dorpsstraat te Oegstgeest is een gesprek op gang gekomen om te komen tot restauratie van panden in deze straat. In het kader van het monumenten jaar wordt thans een van de woningen aan Oegstgeests oudste straat onder handen genomen. Het ligt in de bedoeling te komen tot een zgn. "beschermd dorpsgezicht". De consequentie is dat de Kennedylaan wordt doorgetrokken Gangs de firma Homan) naar de Almondeweg. Een verkeersplan dat in het bestem mingsplan "Noord" staat opgenomen. De Dorpsstraatbewo ners hebben het plan enthousiast ontvangen. Buitenlust Geruime tijd geleden heeft de gemeenteraad van Oegstgeest voorstel van B en W aangenomen een bedrag beschikbaar te stellen voor het beter leefbaar maken van "Buitenlust". Een aantal bewoners van de Celebesstraat heeft toen een initiatief ontwikkeld hoe dit geld te besteden. Middels een enquête heeft "Buitenlust" dit aan het gemeentebestuur voorgelegd. Van gemeentewege gaat men straat voor straat bekijken wat er te wijzigen valt Als eerste zijn kortgeleden de bewoners van de Celebesstraat uitgenodigd voor een „hearing". De auto's zullen niet verdwijnen uit genoemde straat maar deze zal qua karakter toch wel veel veranderen. Morgen is het groot feest in „huize Turk" aan de Dorpsstraat 34 in Noordwijkerhout. De heer en mevrouw Turk-Bakker herdenken dan het feit dat zij vijftig jaar geleden elkaar bet ja-woord gaven. De heer Turk (74) is geboren in Hillegom. Zijn vrouw (73) is geboren en getogen Noordwijker- houtse. Nadat hij vele jaren in het bollenvak had gezeten, pakte de heer Turk op 41-jarige leeftijd de schoolboeken weer op om zijn middenstandsdi ploma te halen. Tot zijn 65ste heeft hij de brand- stoffenhandel, die was opgezet door zijn schoonva der, gedreven. Voor de oorlog verbleef het echtpaar Turk drie jaar in Schotland. Hier heeft de bruidegom mee geholpen een bollenfarm op te zetten. Hoewel de heer en mevrouw Turk geen kinderen hebben, heeft hun huis altijd opengestaan voor kinderen van anderen. Zeven kinderen boden zij langere tijd een thuis. Nu nog vangen de heer en mevrouw Turk de zoon (14) van hun op 38-jarige leeftijd overleden pleegdochter dagelijks op. Het bruidspaar geniet een uitstekende gezondheid. Afgelopen zomer is hét met de auto naar Schot land op vakantie geweest. Morgen wordt om half drie een H. Mis voor het bruidspaar opgedragen in de Jozefkerk. In hotel Zegers kunnen de vele vrienden en kennissen het echtpaar tussen vijf en zeven uur met hun huwelijksjubileum feliciteren. lltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIltllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIflIlllllllllllllllllllllllllllllltllilllllllllllliIlllllllllllllllllllllllllllllflIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllltlllllllllllllllllllllllll (Van een onzer verslaggevers) Rijnsburg Een aantal belastingverho gingen moet de gemeente Rijnsburg in 1976 de nodige armslag geven. Op de post "onvoorziene uitgaven" kon op de begroting van 1976 159.909,75 worden opgenomen tegen 287.430,34 in 1975. In de nota van aanbieding van de begroting wijzen B en W erop dat Rijnsburg "een pas op de plaats" moet doen in het komende jaar. Er zal weinig ruimte iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim overblijven om zaken die thans niet in het investerings programma zijn opgeno men, aan te pakken. De straatbelasting zal met ingang van 1 januari 1976 worden verhoogd van 26 en 13% naar 32 en 16%. De diverse tarieven van de rioolbelasting gaan met ruim 14% omhoog. De reinigingsrechten worden opgetrokken van 40,- naar 48,50 per woning. Voor hun hond moeten de Rijns burgers in 1976 40,- gaan betalen. Sinds len of de aanleg van de buitenbaden voor het recreatieterrein "Het Waterbos" zelfs in 1977 kunnen geschieden. Het plan van de gemeente, zich aan te sluiten bij een streekmuziekschool kan in 1976 nog niet worden uitgevoerd, evenals het plan een remedial teacher aan te trekken. De ou derbijdrage voor het schoolzwemmen wordt volgend jaar verhoogd van 15,- naar 20,-. Het gratis maken van het schoolzwemmen bleek vooralsnog niet realiseerbaar. 1958 wordt 26- per hond betaald. De retributies en precariorechten gaan met 10% omhoog. De marktgelden met maar liefst 50%. Een van de belangrijkste werken die in 1976 worden aangepakt is de verbetering van de gevaarlijke bocht in de Voorhou- terweg. Tevens staat de aanleg van de landbouwontsluitingswegen op het pro gramma. Veel objecten zijn verschoven naar de volgende jaren. B en W betwijfe- WASSENAAR - De Wasse- naarse Ondernemingsvereniging vroeger Wassenaarse Midden standsvereniging genoemd gaat het vijftigjarig bestaan vie ren. Later in de maand wordt voor de leden een feestelijke vaartocht georganiseerd en op woensdag 15 oktober is er in het raadhuis van 16.30 tot 18.00 uur een receptie, die door het gemeentebestuur wordt aange boden. De sportvereniging WIK t /l 1 heeft bij de organisatie van J 0112011 J. 1 haar jaarlijkse feestavond j de steun verkregen van de nn 7Pnr^inJirl Wassenaarse Carnavalsver- UP Z"ürdPda eniging „De Deijlknotsen" en iedereen die de „Deyl- knotsen" kent weet wat dat betekent. Het WIK-feest, za terdagavond in „Het Prae- thuys" op Duinrell is een grandioos feest geworden met een - nog niet bekend - batig saldo voor de sport vereniging. Er was een dansorkest van 7 man, er was de beroemde Boerenkapel ,,'t Zeugje", er was een buitengewoon rij kelijk voorziene prijzentafel voor de tombola en de stemming onder de zeer ve le belangstellenden leden zowel van WIK als van „De Deylknotsen" - was opper best. In de loop van de avond huldigde WIK-voorzitter Henk Langerak vier water- poloploegen, die in het af gelopen seizoen een kam pioenschap hadden be haald. V Van onze correspondent ZOETERWOUDE Nu de werkzaamheden aan de zinker door de Noordbuurtsevaart t.b.v. de persleiding vorderen achten b. en w. het wenselijk de kruising Noordbuurtseweg—Burg. Smeetsweg te reconstrueren. Het hiervoor benodigde kredit bedraagt 104.867,—. Op het Investeringsprogramma voor 1975 staat verder de asfaltering van het gedeelte tussen de Weidelaan en het begin van de Miening. In de beschoeiing tussen de nieuwe brug over de Noordbuurtsevaart en het Bouwbedrijf „De Erven Paardekoop- er" zijn slechte plekken geconstateerd zodat het niet wenselijk is om ebt gedeelte van de Noordbuurtseweg op dit moment te asfalteren. De asfaltering van het andere weggedeelte (tussen Weidelaan en Burg. Smeetsweg) kan kostenbesparend worden gecombineerd met de uitvoering van de reconstructie. Voor de kosten zal een krediet van 140.000,— worden gevraagd. Hiervoor behoeft geen nieuwe geldlening te worden aangegaan. (Van onze correspondent) ZWAMMERDAM - De 11-jari- ge Willem Broekema is gister morgen om het leven gekomen toen hij werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door een 25-jarige man uit Bodegra ven. Omstreeks half negen na derde over de Steekterweg de vrachtauto de verkeerslichten op de kruising Steekterweg- Spoorlaan. De bestuurder kon niet tijdig remmen voor het ro de verkeerslicht. Het voetgan gerslicht was inmiddels al op groen gesprongen en een groep je van zes kinderen stak over. Twee daarvan, de 11-jarige Wil lem Broekema en zijn 8-jarige broertje Adriaan, werden door de vrachtauto gegrepen. De oudste bleek bij aankomst in het Academisch Ziekenhuis te zijn overleden, het jongere broertje ligt met ernstig hoofd letsel in het ziekenhuis. Volgens de vrachtautobestuur der weigerden zijn remmen. Een uitgebreid technisch onderzoek door de Alphense politie leverde daarover gisteren nog geen ze kerheid op. Den Haag Het Haagse ge rechtshof in Den Haag heeft gisteren de behandeling in ho ger beroep van de zaak tegen de Turk S. K.-B. uit Leiderdorp voor de tweede maal aangehou den. De man wordt ervan ver dacht in een woonoord voor Turkse, gastarbeiders in Leider dorp een landgenoot te hebben mishandeld, die aan de gevolgen daarvan is overleden. De recht bank had de man hiervoor ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Op 8 september kon de zaak voor het gerechtshof ook niet doorgaan, omdat de advocaat van de Turk ziek was en de getuige met vakantie naar Tur kije zou gaan. Deze zou 9 no vember weer in Nederland te rug zijn. De zaak zal nu op 13 november (11.00 uur) voor het gerechtshof dienen. ALPHEN In de Rijnstreekhal en het overdekte zwembad „De Dillen" in Alphen aan den Rijn wordt volgende week voor de jeugd van 7—12 jaar een spelin- stuif gehouden. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De woning bouwvereniging „St. Willibrord" gaat 67 woningwetwoningen bouwen; 36 in het plan „West einde II", en 31 in het plan „Hoge Rijndijk-Oost". De wo ningbouwvereniging heeft een aanvraag ingediend voor grond en bouwvoorschotten waarover de gemeenteraad in een extra vergadering van a.s. donderdag een beslissing neemt. Uit de aanvraag blijkt dat de totale grond- en bouwkosten ge raamd zijn op resp. 611,241, en 2.276.316,voor het com plex in Westeinde II en op resp. 513.444,- en 2.144.319,- voor het complex in Hoge Rijndijk Oost De huren zullen respectie velijk ƒ410.12 en ƒ410,02 bedra gen. Van onze correspondent Katwijk Er zal wat worden gedaan aan de sanitaire voorzie ningen van de Camping Zuid duinen. Gebleken is, na overleg met de Nederlandse Kampeer- raad, dat deze voorzieningen zijn achter gebleven bij de lan delijke normen. Aldus laat het college van B en W weten in zijn commentaar op de begroting voor het komende jaar. Het college komt hierbij terug op een antwoord op de vraag van het raadslid R. D. Buiten dijk (WD) in de vergadering van 29 mei jl. De heer Buiten dijk wees toen op deze achter gebleven sanitaire voorzienin gen van de camping Zuid en vroeg het college plannen te ma ken ter verbetering. Het college antwoordde toen echter dat de sanitaire voorzieningen volde den „aan de redelijk daaraan te stellen eisen". Een reeds enige tijd bestaand plan om de camping Noorddui nen een stuk te verplaatsen in noordelijke richting zal, zo wordt in gemeentekringen ver wacht, nog niet spoedig ten uit voer kunnen worden gebracht. De vele planologische aspecten en de langdurige overlegproce dure met alle betrokken instan ties worden daarbij ais reden van dit oponthoud opgegeven. Oud-aalmoezenier C. J. den Boogert heeft zojuist het portret onthuld van pastoor Van Woesik in het tijdelijk onderkomen van zeeverkennersgroep „Van Woesik". Tij dens de opening van het gebouw, een loods aan het einde van de Van Duivenvoordelaan, nabij de flats van woning bouwvereniging „St. Willibrordus", was ook burgemeester K. Staab van Wassenaar aanwezig. Uit handen van de burgemeester ontving de „Van Woesikgroep" een bedrag van 500 gulden, een Anjerfondspremie. Over de definitieve huisvesting van de zeeverkennersgroep zal de gemeente zich binnenkort beraden bij de behandeling van het bestemmingsplan „Ter Weer", waarin opgenomen de huisvesting van de groep. (Van onze correspondent) KATWIJK Deinwoners van Katwijk zullen direct mee kun nen profiteren van de gezonde financiële situatie van de ge meente, want het college van b en w heeft in zijn beleid voor het volgende jaar geen verho ging opgenomen van de typisch plaatselijke belastingen, als straatbelasting en reinigings rechten. Het betreft, behalve de twee reeds genoemde belastingen, de grond- en personele belasting. (De zgn. rioolrechten worden zelfs in Katwijk helemaal niet geheven). De hoogte van deze belastingen steekt toch al bijzonder gunstig af tegen de landelijke norm, zoals die door het rijk voor 1976 is gehanteerd. Zo bedraagt de landelijke norm voor reinigings rechten 48,50 per zelfstandige huishouding, terwijl in Katwijk slechts 17,90 wordt geheven. De bestuurders van Katwijk gaan de raad wel voorstellen doen om de z.g. retributies (be talingen voor overheidsdiensten) te verhogen. Het gaat hier om de precario-rechten, leges, ha ven- en kadegelden, marktgel den en begrafenisrechten. Te vens zal worden overwogen om de hondenbelasting mee te ne men in deze geplande verhogin gen, door 45,- per hond te gaan rekenen i.p.v. 35,-. Tenslotte komt tijdens een van de raadsvergaderingen in het komende begrotingsjaar ook de „onroerend goed-belasting" ter sprake. Er zal ten aanzien van deze nieuwe belasting plaatse lijk mogen worden bepaald wel ke heffingsgrondslag zal wor den gehanteerd. Keuze is er hierbij tussen de heffing geba seerd op de waarde van het onroerend goed in het econo misch verkeer en de oppervlak te van het onroerend goed. Van onze correspondent Noordwijk - Tijdens het weekeinde zijn drie Noordwijkse scholie ren van veertien jaar aangehouden. De jongens hebben tijdens het weekeinde een Volkswagenbus ontvreemd bij een complex broeikassen in de Noordzijderpolder. 's Avonds hebben zij ingebroken in de kantine van korfbalvereni ging „Fluks". Hier stalen de Noordwijkse scholieren frisdrank. De volgende dag maakte het trio een rit met de gestolen auto naar Rotterdam. Op de terugweg, tussen Noordwijkerhout en Noordwijk, raakte de wagen op de Leeweg in de berm en zakte weg. Vlak daarvoor was een patrouillewagen langsgekomen van de rijkspoli tie. De jongens poogden te ontkomen door in een sloot te springen. Na assistentie van de Noordwijkse politie konden de jongens worden aangehouden. Tijdens het verhoor door de recherche verklaarden de jongens dat zij ook brommers en fietsen hadden gestolen. Verder kwam aan het licht dat zij vernielingen hebben aangericht aan een bouwkeet aan de Tramsteeg.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4