Pony-keuring in Groenoordhal wordt jaarlijks terugkerend evenement Alierlei(ds) ALPHEN GAAT INGRIJPEND BEZUINIGEN Wildemannen slaan er op los Hartebrugdameskoor zong eigen jubelmis Griekse tragedie in het LAK-theater Gezellige lustrum viering bij S.J.Z. Uitbreiding Leidschendams raadhuis Circus in Zoeterwoude ivIAANDAG 13 OKTOBER 1975 PAGINA 3 Deze pony maakt met zijn baas de rondgang voor de keuring. Van een onzer verslagge vers LEIDEN De Shetland- pony zal ook volgend jaar weer in de Groe noordhal worden ge keurd. Zowel het bestuur van de Shetland pony fokvereniging als de lei ding van de Groenoord hal zijn enthousiast over het verloop van de keu ring afgelopen zaterdag in de Groenoordhal. Het was voor het eerst sinds jaren dat de vereni ging „naar buiten trad". Voorheen werden de po ny's gekeurd in Waddinx- veen. Alleen leden van de vereniging en hun fami lieleden toonden belang stelling voor dit gebeu ren. In de Groenoordhal kwamen duizendtweeèn- vijftig bezoekers naar de kleine en grote pony's, die bekend staan om hun vriendelijkheid, kijken. Het aantal pony's dat werd gekeurd overtrof het aantal in Waddinx- veen vorig jaar met der tig. Adjunct-directeur van de Groe noordhal, de heer A. de Jong heeft grootse plannen met het ponygebeuren van volgend jaar: „De bezoekers moeten beter in gelicht worden over wat er gaande is bij zo'n keuring. Zo werden er pony's gebrandmerkt voor het stamboek. Daar moet het publiek op geattendeerd worden. Nu gebeurde het ergens achteraf in een hoekje." Ook wil de heer De Jong de keuring van de New Forest-pony er bij ha len. „Het is nog geen Kat-expo, maar dat kan het wel worden als er nog allerlei stands bij komen bijvoorbeeld die van een smid en een tuigenmaker." De kampioen van de dag werd de pony Henny van de Broek- steeg van de heer J. van Dijk uit De Lier. Reserve-kampioen werd Glucky van de Belschuur van de heer Hoogenboom uit Oude Wetering. De heren Van Tol uit Wassenaar, Bakhuizen uit Gouda, Overvoorde uit Rot terdam, Vleer uit de Kaag, en Van Leeuwen uit Nieuwveen kregen de eerste premie voor hun pony's als fokgroepen. Met .zijn minifokgroepen ging de heer Visser uit Nieuwveen met de hoogste eer strijken. De pony van de heer Hoogen boom uit Oude Wetering, Len stra van de Baan, werd aange wezen als veulenkampioen. Jeugdkampioen werd Jonette van de Tolburg van de heer Van Tol uit Wassenaar. Zoals het bij een keuring hoort, vielen er in 24 categorieën eer ste premies. Voor de meeste po ny's was er een derde premie voor het stamboek. Enkele kre gen een tweede premie. De pony van de heer Van Egmond uit Rijnsburg, Corinthe van Rijns burg, was de enige pony die een eerste stamboekpremie kreeg. Alphen a.d. Rijn Ingrijpende bezuinigen op een aantal posten en forse verhoging van de plaatse lijke belastingen zijn nodig om Alphen voor het volgend jaar aan een sluitende begroting te hel pen. Dat stellen b. en w. in het ontwerp van de begroting voor 1976. Van de voorgestelde be snoeiingen maakt deel uit het plan om volgend jaar nog maar éénmaal per week huisviiil op te halen. Een andere - op het geheel van de uitgaven overigens weinig belangrijke - bezuiniging wordt gevonden door de aankoop van twee extra politie- surveillance-wagens uit te stellen tot 1977. Als Alphen volgend jaar in het geheel niet zou bezuini gen en men tóch alle noodzakelijk geachte nieuwe bestedingen zou doen, zo stellen b. en w. dan zou de begroting '76 een tekort vertonen van 2 miljoen. Naast nieuwe bestedingen acht het college ook nog eens de reservering noodzakelijk van een bedrag van bijna 1 miljoen voor de dekking van het verwachte exploitatie-tekort op het plan „Zeger- sloot" en voor de toekomstige uitbouw van het raadhuis. Geteld bij de hiervoor genoemde 2 miljoen zou op de gewone dienst derhalve een tekort van 3 miljoen ontstaan indien niet werd bezuinigd en er geen belastingverhogingen werden doorgevoerd. De nu voorgestelde verhogingen (alle ongeveer 10%) hebben betrekking op onder meer de rioolbe lasting, de hondenbelasting, de begrafenis- en rei nigingsrechten, de drank- en horecabelasting en de onroerend goed-belasting. Voorts willen b. en w. de gemeentelijke inkomsten verhogen door optrekking van de tarieven voor gas, water en electriciteit. De extra uitgaven voor volgend jaar moeten worden gedaan voor onder meer een nieuw ge bouw voor de dit jaar gestarte openbare scholen gemeenschap mavo/havo; voor een nieuw onder komen voor de Ichtus mavo; voor de aanleg van sportvelden in het plan Zegersvloot en voor nieuwbouw van de sociale werkplaats De Binnen haven. LEIDEN Passanten in de Breestraat en op het Stationsplein zijn het af gelopen weekeinde vlak na elkaar het slachtoffer geworden van agressieve lieden die hen zonder enige reden tegen de vlakte sloegen. De klappen werden uitge deeld op zaterdagavond, kort vóór het midder- Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Obüotte Rosanne d.v. H. E. M. Boeke en E. A. P. de Clercq Zubli. Dirk- Jan z.v. J. Kromhout en M. van der Niet. Overleden: J. Schalbroeck geb. 11 juni 1926 man. C. M. Boter- man geb. 19 sept. 1887 gehuwd geweest met W. Verhoogt. F. Calicher geb. 8 aug. 1918 man. A. J. Singerling geb. 29 jan. 1894 man. W. de Wit geb. 10 mei 1886 gehuwd geweest met J. A. Schenk. O. G. Zalm geb. 17 dec. 1920 man. Gehuwd: H. Masmeijer en C. van Vliet. J. A. O. M. van Aerde en E. van Leeuwen. nachtelijk uur. Op het Stationsplein werd om ongeveer half twaalf een 17-jarige Oegstgeestenaar opeens door twee onbe- j kend gebleven mannen aangevallen. Hij liep een gebroken neusbeen op en moest daarvoor worden behandeld in het Acade misch Ziekenhuis. Een kwartier later overkwam een 17- en een 19-jarige Leide- naar hetzelfde in de Breestraat. Deze jongens werden onver hoeds te grazen genomen door een groepje van zeven man en liepen respectievelijk een wond aan de rechtervoet op en een verwonding aan het gezicht. In beide gevallen kon men van de aanvallers slechts een uiterst vaag signalement geven. Een geval van agressiviteit dat alleen in materiële schade resul teerde deed zich zaterdagnacht voor in het Rijnsburgerviaduct. Daar sloeg een 18-jarige Leidse jongeman vier t.l.-buizen aan diggelen. Deze werd wél door de politie in de kraag gevat. Nadat op het bureau een proces -ver baal was opgemaakt mocht hij weer naar huis. Van een onzer verslaggevers Leiden Het dameskoor van de Hartebrugkerk, dat zijn 10—jarig bestaan vierde, heeft zich gistermorgen feestelijk en duidelijk gemanifesteerd. Bo vendien hebben de supporters en degenen die van goede (kerk )muziek houden zich van hun beste zijde laten zien. Dat gaat nu eenmaal zo, in die ouwe getrouwe Hartebrugkerk. Samenwerking en medeleven zijn in deze parochie nog geen holle begrippen. In elk geval zat de kerk tijdens de plechtige Eu charistieviering „met drie he ren" helemaal vol. De francisca nen Demmers, Wortelboer en Stokman (pater Van Berkel was verhinderd) gingen in concele bratie voor. Pater Demmers hield een feestpreekje, dat hele maal op de zingende vrouwen van de Hartebrug was toegespit st Liturgie, koor, dirigente me vrouw Ammerlaan, organist Jan Schmitz en de gelovige meevie rende schare bouwden samen weer een vrij unieke sfeer op rond een thema dat mevrouw Ammerlaan later enigszins zou preciseren: „Wat wij voor O.L. Heer doen, doen we uiteindelijk ook helemaal voor jullie, kerk gangers". Na afloop van de mis, kregen de jubilerende vrouwen hun trekken thuis, in de pasto rie waar een lopende receptie met bloemen en geschenken (van herenkoor, kerkbestuur) werd gehouden, en die spontaan werd geopend door een muzika le ovatie door het jongerenkoor dat zich plaatsbewust „De over brugging" noemde. Koffie met gebak, en dan weer een zingen de toekomst tegemoet met een voorbeeldig thuisfront als rug gesteun. Van een onzer verslaggevers Leiden In het LAK-theater aan het Levendaal wordt donderdag 16 oktober de tragedie „Anti gone" van de Griekse toneelschrijver Sofokles (440 v. Chr.) opgevoerd. De uitvoering staat onder regie van Gerard Jan Rijnders. Medespelenden zijn Nelly Frijda, Marijke Frijlink, Ad van Gessel, Hugo Koolschijn en Peggy Kropman. Regisseur Rijnders heeft zijn werkstuk gemaakt in opdracht van de Toneelraad Rotterdam. Hij maakt deel uit van het groepje van vijf regisseurs dat door de toneelraad in staat werd gesteld dit seizoen elk met een eigen productie te komen, onder beding dat zij elkaar daarin bijstaan. In een perscommuniqué van K O zegt Gerard Jan Rijnders over zijn werkstuk: „In de bewerking die wij spelen proberen we deze tragedie te ontdoen van alles wat ons niets meer zegt en wat we niet begrijpen. Dat betekent niet dat we overal een antwoord hebben gevonden". Kaarten voor „Antigone" kunnen bij het bureau van K O aan de Oude Vest 45 dagelijks van 9.00 tot 15.00 uur worden gekocht. En aanstaan de donderdagavond aan de zaal. Reservering van plaatsen kan telefonisch geschieden onder nummer 141200 en 131841 van 9.00 tot 17.00 uur. De voorstelling begint om 20.15 uur. Van onze correspondent ZOETERWOUDE S J.Z. heeft de viering van het zesde lustrum vooral aangegrepen om de bouwploeg, die in de afgelopen maan den een aanzienlijke uitbreiding van het clubhuis tot stand bracht, dank te brengen. Gezeten op een lorrie en afgedekt met een groot gordijn werd zij als een „monument" binnengevoerd. De „onthul ling" geschiedde door heren B. Belt en L. Hoogeveen die namens het bestuur de bouw begeleidden. Voorzitter C. Verzaal bracht de bouwploeg dank namens de ver eniging en betrok daarin de da mes, die bloemen in ontvangst mochten nemen. Burgemeester Detmers zei dat als S.J.Z. niet bestond zij dringend moet wor den opgericht. „Vooral door de toename van de vrije tijd voor ziet zij in een grote behoefte. In goede samenwerking wordt dan ook de laatste hand gelegd aan de uitbreiding van Haasbroek met een tweetal velden." Na mens het gemeentebestuur werd een bal overhandigd. Namens de KNVB en NKS voerde Ad Dusée het woord. „U kunt trots zijn wat hier door eigen mensen is tot stand ge bracht. De bar in het eigen club huis legt echter ook een verant woordelijkheid op aan het be stuur die men niet uit de weg mag gaan." Hij bood een combi natie van barometer en hygro meter aan. Ook de COVS was vertegen woordigd. De heer P. v.d. Geer schetste de grote vooruitgang 'die 5 jaar geleden vanuit de Loethe werd gemaakt en nog steeds verder gaat. Hij vroeg om het bloemstukje dat zijn cadeau was te willen overhandigen aan de terreincommissaris die ook in een vereniging van zo'n grote betekenis is. Dr. Th. Schonagen sprak nog namens Meernurg. Namens de 6 leden die vanaf de oprichting lid zijn, A. v.d. Hoe ven, A. Kleiweg, A. v.d. Voort, D. v. Kempen, G. v. Benten en Jac. v.d. Geest werd een beker overhandigd waarmede zij al degenen wilden eren die in de afgelopen jaren de vereniging door hun werk in het bestuur de vereniging in stand hielden en uitbouwde. Daarna werd er tot in de kleine uurtjes uitbun dig gefeest. Naast trainer Paget waren daar bij de oud-trainers Kruit, v.d. Lans, Bekkering en De Visser, eregasten. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Beenbreuk Tijdens de wedstrijd LSW 2 tegen Unitas Leiden 3 kwam Willem den Hoed, speler van Unitas, zo ongelukkig in bot sing met een tegenstander, dat hij zijn rechteronderbeen brak. Den Hoed werd naar het AZL vervoerd. Praat- en contactgroepen In Leiden worden eind oktober praat- en contactgroepen ge vormd voor ex-psychiatrische patiënten. Eén avond of één middag in de week wordt in huiselijke sfeer gepraat over on derwerpen als huisvesting, kon takten leggen, vrijetijdsbeste ding en over werk. Het initiatief om gespreksgroe- korte lezing over de miljoenen pen voor ex-psychiatrische pa tiënten te vormen is afkomstig van een groep vrijwilligers die een psychologische opleiding hebben. Deelname is kosteloos. nota en de troonrede. Daarna is er gelegenheid tot discussie. Merenwijk Geinteresseerden kunnen zich opgeven op maandag van 9.00 tot 10.30 uur, tel. 071—148333, toestel 4119. KVP De kring Leiden van de Kath olieke Volkspartij houdt op dinsdag 28 oktober om 20.00 uur een openbare Kringverga dering. Tijdens deze vergade ring, die plaatsheeft in het ge bouw van de „Scheppingskerk' aan de Van Poelgêestlaan, houdt hei tweede kamerlid drs. M J. J. van Amelsvoort een De stichting club- en buurthuis „Slaaghwijk" heeft een plan geopperd om met alle organisa ties die daar belang bij hebben, één wijkblad voor de Meren wijk uit te geven. De voordelen hiervan, zo meent het bestuur van de stichting, zijn dat veel tijd en kosten kunnen worden bespaard. Te vens zal het gemakkelijker zijn advertentie-opdrachten van winkeliers te krijgen. Om wat uitvoeriger op dit voorstel in de gaan wordt in de „onder ruimte" van de Arendshorst een vergadering belegd op vrij- De Palestijnen Het Palestina-comité Leiden or ganiseert woensdag 15 oktober een bijeenkomst in het Acade miegebouw aan het Rapenburg 73. Tijdens deze bijeenkomst zal een film van Johann van der Keuken worden vertoond, getiteld „De Palestijnen". Aan vang 20.00 uur in zaal 12. van het „Binh Vien Halan zie kenhuis". De kosten van deze in richting worden geraamd op on geveer 100.000 gulden. Collecte De Vietnam werkgroep Leiden organiseert in de week van 3 tot en met 8 november een straat- en een huis-aan-huis collecte tb.v. het Medisch Comité Neder land Vietnam. Het geld zal worden besteed aan de inrichting van de apotheek BOfK lil BlOfMlïJf Oom Wim vergeet nooit iemand. Zet ze in de bloemen, al die lieve mensen. Kies bij uw Fleurop bloemist uit het Bloemboek met 175 voorbeeldige^ arrangementen. Gratis minifolder verkrijgbaar. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De uit breiding van het raadhuis en de bouw van een nieuw kantoor voor gemeentewerken staat op de agenda van de gemeenteraad die maandag 20 oktober om 20 uur bijeenkomt. De agenda ver meldt verder: vaststelling con clusies over ontwerp-wet bin nenlands bestuur, aansluiting op de CAI voor alle r.k. en prot chr. basisscholen en de openba re basisschool „Koningin Julia na" in^ Prinsenhof, krediet voor revisie van een veegmachine, garantie voor geldlening voor een woning, goedkeuring begro tingen van de Stichting Ge meenschappelijke Openbare Bi bliotheek, nieuwe levering over eenkomst electrische energie, benoeming commissieleden en begrotingswijzigingen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Nadat in de afgelopen jaren enkele malen een kindercircus een bezoek bracht heeft Zoeterwoude mor gen een heus circus binnen zijn grenzen. Het is het nieuwe Ne derlandse circus Charivari dat onder directie staat van Leona en Bart de Vrind. Op het parkeerterrein van het zwembad Haasbroek worden een tweetal 2 uur durende voor stellingen gegeven en wel om 16.15 en 19.45 uur. In de tent die plaats biedt aan 1200 man wor den o.m. diverse dressuurnum- mers gebracht Er treden verder op El Hector de krachtpatser, Escapo de boeienkoning, Klit en Klat de muzikale clowns. Pascal de vuurvreter en nog veel meer. Kaarten aan de kassa. Promoties Aan de Leidse Universiteit is me juffrouw C. W. Fock, weten schappelijk medewerker aan het Kunsthistorisch Instituut aan de Leidse Universiteit cum laude gepromoveerd tot doctor in de letteren op een proef schrift getiteld "Jaques Byli- velt aan het hof van Florence, goudsmeden en steensnijders in dienst van de eerste grootherto gen van Toscane". Promotor was prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer. De heer H. Pannekoek, weten schappelijk medewerker is cum laude gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op een proefschrift getiteld "Regulatie van transcriptie in vitro van het tryptofaan opgeron van Esche richia coli". Promotor was prof. dr. ir. A. Rörsch. De heer P. W. L. van der Meer is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld "Conformatie, dispro- portionering en alcoholyse van carbonzuuranhydriden". Pro motor was prof. dr. E. Havinga.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3