Ongemotiveerd Roodenburg verliest van derdeklasser Monsterscore ROL tegen Sportlust'46 SUPERIEUR NOORDWIJK NAAR 1-4 OVERWINNING De Vroet bekeek Karstens Mager resultaat Randstad Sport Actief Amstelveen "verdiende' niet meer Bekervoetbal: verplicht nummer ZONDAGAMATEURS ZATERDAGAMATEURS Van onze sportredactie LEIDEN Zolang de KNVB het bekervoetbal verplicht blijft stellen en zolang er niets méér te verdienen valt dan een nietszeggende bokaal, zal het spelen om die KNVB- beker door de clubs be schouwd blijven worden als het afwerken van een „ver plicht nummer". De zaak is slechts interessant voor vier deklassers. Tenminste wan neer zij in de gelukkige om standigheid verkeren, dat zij een hoger geplaatste club heb ben geloot en bovendien nog eens thuisspelen. Omgekeerd wekt het beker voetbal alleen maar aversie op. Een hoofdklasser bijvoor beeld ziet er weinig heil in om tegen een lager geplaatste te moeten uitkomen, vooral niet als dit midden in de competitie moet geschieden, wanneer blessures of schorsingen nu net niet als gewenst worden beschouwd. Zou het winnen van de districtsbeker automa tisch recht geven op toelating voor het prof-bekervoetbal dan zou de zaak natuurlijk heel anders komen te liggen. Zolang er echter niets meer achter zit dan het afwerken van een rijtje „vriendschappe lijke wedstrijden zonder waar de" hoeft het voor de meeste verenigingen doodeenvoudig niet. LEIDEN Roodenburg is een van de Leidse verenigingen die weinig zien in een gedwon gen confrontatie met mindere broeders. Tegen Westlandia een derdeklasser dwaalden de Leidenaars ongemotiveerd over het veld en verloren dan ook terecht met 0—2. West landia, een leuk ploegje, wilde natuurlijk wèl en greep de kans op een morele opkikker met beide handen aan. Van Roodenburg mocht het. Trai ner Versteegh was allang blij, dat hij de schorsing die Piet Mieremet te wachten staat, nu alvast „hard kon maken". Dat Roodenburg zonder deze half- speler gemakkelijk over West landia had moeten heenlopen, maar dat niet deed, interes seerde hem niet zo veel. Het publiek blijkbaar ook niet, want hoewel hun favorieten danig teleurstelden, vermaak ten de toeschouwers zich best. De talloze slechte passes en manoeuvres gingen steeds maar weer gepaard met een daverend hoongelach. Omdat Westlandia enkele goede mo gelijkheden liet liggen liep het nog uit op een verlenging. Prins had de wedstrijd toen vrij vlot kunnen beslissen, maar hij knalde, een meter van het verlaten Westlandia- doel, hoog over. Dat Westland ia via Veenman en Soset daar na de zege greep vond iede- Teun Hoek van Lugdunum (midden) kopt hard in. De, ook door ploeggenoot Jan Pijnakker (rechts) nagekeken, bal zal echter tegen de staander van het Schiedam-doel afstuiten. reen een terechte zaak. De Roodenburg-spelers incluis. UVS heeft zich wel geplaatst voor de derde ronde van de KNVB-beker. Vierde klasser Graaf Willem II VAC werd, na strafschoppen uitgescha keld. In de gewone speeltijd van negentig minuten waren beide, even sterke ploegen na rust eenmaal tot scoren geko men. De Hagenaars namen via Richard Middelkoop de leiding en UVS kwam via John Ver schoor langszij: 1—1. Straf schoppen moesten de Leidse hoofdklasser vervolgens, na een doelpuntloos verlopen ver- Van onze sportredaktie LEIDEN Een technisch su perieur RCL bereikte op bij zonder gemakkelijke wijze de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. Sport lust'46 werd naar een volko men kansloze 7-0 nederlaag gespeeld, waarmee RCL van de verenigingen uit de Leidse regio de grootste overwinning behaalde. Reeds na drie minuten spelen toonde RCL aan weinig gena de te zullen hebben met Sport lust'46. Op aangeven van Leo van der Berg deponeerde Bas Ederveen de eerste treffer achter de Sportlust-doelman. Tamelijk gemakkelijk spelend liep RCL nog voor rust uit naar een 4-0 voordelige tussen stand. Ruud de Groot, Wally Haver en Dik van der Bijl namen in de eerste rondgang de overige treffers voor hun rekening. Na rust bepaalden Wally Haver, Leo Holl en we derom Dik van der Bijl de eindstand op 7-0. Slechts een helft goed voetbal was voor Katwijk voldoende om de volgende ronde te berei ken. Een sterk verdedigend Hoofddorp kon niet verhinde ren dat Katwijk tamelijk ge makkelijk een 2-0 voorsprong nam door doelpunten van Freek Rinks en Arnold Boers. In de eerste helft kon Hoofd dorp deze stand nog wel redu ceren tot 2-1, maar in de van beide zijden matig gespeelde tweede rondgang stond Kat wijk verdere toenaderingspo gingen van Hoofddorp niet toe. Ter Leede heeft opvallend veel móeite gehad om Bloemen- kwartier uit de strijd om de KNVB-beker te stoten. Het enthousiast spelende Bloemen- kwartier liep halverwege de eerste helft een 1-0 achter stand op doelpunt van Piet van der Heijden maar kon dank zij een treffer van Ben Pel Ter Leede tot aan de rust op 1-1 houden. Pas in de twee de helft kon Ter Leede Bloe- menkwartier pas definitief op zij zetten. Piet de Bruin, Piet Knetsch (uit een penalty) en Nanne Sluymer zorgden ui teindelijk voor de 4-1 overwin ning. Tegen vierdeklasser Die Hag- he heeft Loudekerk zijn eerste uitwedstrijd gewonnen. Een veranderd middenveld leverde direkt rendement op. In deze leuke en sportieve wedstrijd, waar geen enkele verzorger het veld in hoefde te komen, bleef de stand in de eerste helft dubbelblank. Na rust nam die Haghe de leiding uit een vrije trap, die direkt langs het foutief opgestelde muurtje werd geschoten. Binnen lien minuten was deze achterstand in een 2-1 voorsprong omgebo gen. Kees Deemoed verzilver de een strafschop en vlak erna rondde Fred Wagenaar een mooie combinatie over links doeltreffend af. Rijnsburgse Boys heeft het niet gemakkelijk gehad bij Naaldwijk, dat een klasse ho ger uitkomt. Bij rust werd nog tegen een 2-1 achterstand aan gekeken, nadat in de verdedi ging twee fouten waren ge maakt, hoewel Piet Haasnoot de Boys aan een 1-0 voor sprong had geholpen. Na rust zorgde opnieuw Piet Haasnoot voor de gelijkmaker en bracht vlak voor het einde Leo Pluim graaf zijn ploeg een ronde ver der door een voorzet Henk Stuyvenburg in te schieten: 3-2.Lisser Boys heeft het niet gered tegen (Be Fair). Al na een dikke tien minuten spelen keken de Boys tegen een ach terstand aan. Frek Vink maak te binnen het strafschopgebied hands en Jan van Rijn benutte deze penalty feilloos. De thuis club ging er daarna fel tegen aan, maar de meeste aanvallen strandden ruim voor de doel man van Be Fair. De beste kans kreeg van der Weert, toen hij een foutieve terug speelbal onderschepte en al leen op de keeper af kon gaan. Goalie Kees Verhoef voor kwam erger door goed uit te lopen. Omdat ook Be Fair niet meer gevaarlijk werd, bleef de stand 0-1. Ondanks een 3-1 nederlaag is Zevenhoven zeker niet wegge speeld door het twee klassen hoger uitkomende Rijsoord. Tot enkele minuten voor tijd was de stand nog gelijk, maar door enige verdedigingsfouten moest de thuisclub toch nog capituleren. Rijsoord opende de score met een doelpunt uit een strafschop. André Wahlen maakte na een fraaie solo de gelijkmaker. Verdere aanval len van Zevenhoven strandden op de uitstekende doelman van Zevenhoven. ARC speelde tegen de derde klasser JAC een slechte wed strijd. Het eerste en enige doelpunt werd na een half uur gemaakt door JAC-aanvoer- der Dick Polman, die met een lange solo vanaf de middellijn de verdediging van de Alphe- naren verschalkte en onhoud baar inschoot De tweede helft leverde ARC wel kansen op, maar echt gevaarlijk waren deze niet. De wedstrijd ver zandde tenslotte in veel heen en weer gebrei op het midden veld. lenging, langs Graaf Willem brengen: 4—2. LDWS leverde gisteren ook het bewijs dat doorbekeren geen „hoofdzaak" meer is. De Leidenaars traden in de met 1—2 verloren partij tegen PDK (vierdeklasser) aan zonder Piet Gubler en Leo de Jong. Met trainer Melby Raboen waren deze twee spelers naar Olym- pia getrokken om deze toe komstige tegenstander in jie competitie te bekijken.Cock van Weerlee verzorgde, tien minuten na de hervatting, de enige LDWS-treffer: 1—2. Randstad Sport boekte een 3—2 overwinning op derde klasser Laakkwartier. De Voorschotense formatie bleek, met name in de eerste helft, veruit de sterkste ploeg. Naast schoten tegen het houtwerk (Henk van de Zwan en Loek Helder) leverde dit overwicht een doelpunt van Schoenma ker en een eigen treffer op: 2—0. De Hagenaars vochten echter goed terug en wisten geflatteerd weer op gelijke hoogte te komen via Theo Ver wijs en Eldo de Boer (de laat ste scoorde na rust). Randstad Sport slaagde er echter alsnog in de dikverdiende overwin ning veilig te stellen. Van de Zwan raakte de lat en de te rugspringende bal werd door Loek Helder in het doel ge werkt: 3—2. LFC heeft het Delftse BEC - koploper in de derde klasse gisteren met een 2—0 neder laag naar huis gestuurd. Het met drie invallers opererende Leidse team toonde zich tech nisch de betere ploeg. In de eerste helft veroverden de geelzwarten een 1—0 voor sprong toen Aad Neuteboom een voorzet van Ger Nachte- geller koppend in een doel punt omzette. Na de pauze van dit door arbiter Blankensteijn uitstekend geleide duel, beslis te Ton Brakhoven de strijd definitief. Brakhoven doel puntte na een lange solo: 2—0. Een „gouden" wissel van Lug- dun urn-trainer Huub Lenz, heeft Lugdunum de zege op Schiedam gebracht Schilthui- zen werd tien minuten voor tijd in de ploeg gehaald en met twee treffers in de laatste vijf minuten was het juist diezelf de Jaap Schilthuizen die de Kikkers naar 2—0 schoot In dit matige duel was Lugdu num wel duidelijk de betere ploeg geweest, maar de aanval dit seizoen toch niet zo op dreef had, tot Schilthuizen in het veld verscheen, nog maar weinig vuurkracht ge toond. Blauw Zwart heeft CW, kop loper in de hoofdklasse, goed partij gegeven. De Rotterdam mers bereikten slechts een ge flatteerde 2—3 overwinning. CW werkte zich op 1—0 door een doelpunt van Poldermans, maar Blauw Zwart kwam na rust door een kopbal van Pim Westgeest terug: 1—1 Dirk Kros (uit een strafschop) en Schaper schoten het sterkere Blauw Zwart vervolgens toch naar een 1—3 achterstand, voordat de thuisclub via Wim Tolido een minuut voor tijd nog tot 2—3 terugkwam. Wippolder nam in het treffen met RKAW verrassend een 0—1 voorsprong. De afdelings club uit Delft werd daarna echter volledig overspeeld. Niek van der Valk (tweemaal uit een strafschop), Peter Hak kaart na een voorzet van Klaas Frederiks en na de thee Fons van der Donk en Niek Blaazer zetten AW op een 5—1 marge. Nonchalance in de Leidschendamse verdediging bracht daarna de 5—2 eind stand op het scorebord. Een gehandicapt DOCOS maakte het in de eerste twintig minuten tegen VELO hele maal. Dat resulteerde al spoe dig in een goal van Stan v.d. Meel, die een zwak moment van Haverhout uitbuitte. VE LO kwam echter terug. Olst- hoorn en Ruijgt zetten hun ploeg nog voor rust op een 2—1 voorsprong. Na rust kreeg DOCOS weinig vat meer op de vinnige Westlan ders. Van Nispen moest met 3—0 zijn meerdere erkennen in VCS. Koos van Dullemen be nutte na tien minuten een strafschop, en een kwartier la ter liep VCS uit naar 2—0. Vlak voor de pauze scoorde Henk Witteman uit buitenspel positie. Dat was ongeveer het enige dat Van Nispen in aan vallend opzicht wist te preste ren. Toen de Hagenaars de stand drie minuten na rust op 3—0 hadden gebracht, geloof den ook zij het verder wel. SC Lisse won na een matig potje bekervoetbal met 2—1 van RKSVM. Het duurde erg lang, voor SC Lisse de in de eerste helft opgelopen 1—0 achterstand in een overwin ning kon ombuigen. Halverwe ge de tweede helft was een RKSVM-verdediger zo goed de bal in eigen doel te werken. Drie minuten voor tijd maakte Harry v.d. Zwet veel van de matigheid goed, toen hij op aangeven van Laurens v.d. Voort met een fraai doelpunt voor de zege zorgde. Wassenaar verloor bij Wad- dinxveen met 4—2. In de eer ste helft kwam Wassenaar goed voor de dag, getuige de 2—1 voorsprong bij rust. John v.d. Vlekker scoorde de gelijk maker, nadat Waddinxveen al in de derde minuut de score had geopend. Bert Bekooy kopte Wassenaar naar een voorsprong. Na rust ging het snel bergafwaarts. Waddinx veen domineerde volledig en bracht dat met drie doelpun ten tot uitdrukking. Rijpwetering leverde goed werk door derdeklasser Woer den met 3—2 te kloppen. Rijp wetering speelde directer, diri geerde diverse gevaarlijke aanvallen over de vleugels en verdiende de overwinning daarom ten volle. Hans Wee- nink opende de score na een kwartier, maar Woerden kwam vanaf de aftrap al weer terug. Door een doelpunt van Chris Zoetemelk, na uitste kend voorbereidend werk van Hans Weenink, ging Rijpwete ring met een 2—1 voorsprong de rust in. Nog even kwam Woerden terug, toen Kees Borst een penalty veroorzaak te. Drie minuten voor tijd bracht Hans Weenink Jan Brugman in stelling, die kop pend voor de winst zorgde. SVLV klopte DSO in Zoeter- meer met 0—1. Hoewel de aan vallen vlot heen en weer rol den kregen beide keepers voor rust weinig te doen. Pas na ruim een half uur in de tweede helft eiste SVLV de overwin ning op. Een corner van Henk van Vliet werd door Wibo Am- merlaan naar Hans v.d. Ruit getransporteerd, die door een haag van verdedigers schoot SJZ ging bij Leonidas met 4—2 ten onder. De in hoog tempo opererende Rotterdam mers hadden al na een kwar tier dankzij goals van Van Zundert en Dieriks een 2—0 voorsprong. Van Zundert hielp Leonidas nog voor rust aan een 3—1 stand. Na rust ontstonden er perspectieven voor SJZ, toen Gerard Lelie veld met een fraaie lob nog maals tegenscoorde, maar Van Zundert maakte er kort daar op 4—2 van. Foreholte leed tegen VIOS een zware en niet eens geflatteerde 2—6 nederlaag. Waanders scoorde in de beginfase twee maal, maar John van Dijk, die fraai door Ruygrok werd aan gespeeld, halveerde de achter stand. Direct na het begin van de tweede helft voltooide Waanders zijn hattrick, maar weer had Foreholte een ant woord. Hans Datema bracht de stand op 2—3, na een uitste kende combinatie met Van Dijk en v.d. Krogt Een condi tioneel sterker VIOS liep daar na door goals van Koers en Van Laar, die tweemaal scoor de, tot 2—6 uit (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN De meningen liepen ui teen- Arie Weyers, Noordwijks rechterspits, hield het zelf op "het dubbele'. Anderen dachten eerder aan de (magische) dubbele cijfers. Maar één ding was zeker. De toch al ruime 1-4 zege die Noordwijk zaterdag bij Actief Amstelveen boekte en de roodwitten aan kop van de ranglijst van de eerste klasse A bracht had aanzienlijk forser kunnen (en moeten) uitvallen. Maar de knap spelende formatie van trainer Eel man, die al in de tiende minuut na rust de vierde treffer op het scorebord had laten noteren, slaagde er niet in die marge nog te vergroten. Bleef wel de wedstrijd op superieure wijze dicteren, maar faalde wan neer het doel van de uitblinkende Amstel- v een-doelman Hans Zwaan in zicht kwam.. Oefenmeester John Eelman zat er na afloop echter niet mee. Stelde terecht dat zijn team zeker een uur erg goed had gevoetbald en toonde zich verheugd over de sterk stijgende lijn in het noordwijk-spel. En over het uit blijven van die, wel in het vat zittende, monsterzege: "Als je er tien kan maken moet je er ook tien intrappen. Dat weet ikj dat weten de jongens ook. Maar vandaag lukte het op een gegeven moment niet meer. We hadden wat pech en er werd het laatste half uur ook te gehaast, teveel diep gevoet bald. Maar ik ben echt wel tevreden. Want, we mogen nu misschien veel kansen hebben gemist, we hebben er wel ook weer vier benut..." Actief Amstelveen heeft in het duel met Noordwijk slechts even de illusie gehad dat er misschien een winstpuntje zou zijn weg gelegd. Na een overrompelende start van Noordwijk kansen voor de makkelijk passerende Jan Willem Bogers en Arie Weyers én een uiterst fraai doelpunt van Sjoerd Boot na een even knappe voorberei ding van Jaap van Kesteren en Albert Spaanderman sloop er enige nonchalnce in het roodwitte spel. Actief profiteerde daar onmiddellijk van. Een pass van spelverdeler Ad Zijp, een snel opkomende rechtsachter Ed Generaal en een niet functionerende buitenspelval aan Noordwijkzijde vormden de ingrediënten van de in de zestiende mi nuut gescoorde gelijkmaker: 1-1. De Eelman-ploeg herpakte zich snel. Toonde met vloeiende combinaties aan dat de inzin king slechts van tijdelijke aard was geweest en ging op zoek naar de zege. Nadat Bogers in de 23ste minuut een treffer wegens bui tenspel had zien afgekeurd, kwam Noord wijk een kwartier voor rust wel verdiend op 1-2. De bal stuitte na een eerste inzet van Hans Westgeest nog af op de Amstelveen-de- fensie, maar attente Ruud Bröring was ter plaatse om de fout van aanvoerder Paul van der Meer alsnog af te straffen: 1-2. Direct na de hervatting besliste Noordwijk, met Kees Karstens en Sjoerd Boot als stu wend duo op het middenveld, het ongelijke treffen definitief. Albert Spaanderman schoot raak nadat Boot en Bröring hadden verzuimd de bal in het (bijna verlaten) doel te werken en in de tiende minuut was het weer Albert Spaanderman die, nu met een beheerste kopbal uit een vorzet van Weyers, doelman Zwaan kansloos liet: 1-4. Het dolgedraaide Actief Amstelveen was rijp voor de slachtbank; liep wat versuft over het veld en beperkte zich tot chaotisch verdedigen. Wonderlijk genoeg zouden meerdere treffers echter uitblijven. Bröring kopte over, schoot voor open doel naast en vond ook nog eens Zwaan op zijn weg; Weyers passeerde de ver uitgelopen Zwaan, maar zag Van der Meulen op de doellijn redding brengen; Albert Spaanderman lob- de de bal over de Amstelveen-doelman, maar net naast het doel; Cees Spaanderman knikte de bal centimeters over de lat en Bogers raakte het houtwerk. Aan de andere kant zag Guus van der Meer het leer na zijn inzet tegen de lat boven Constant Smit uiteen spatten. Gerechtigheid overigens. Een nederlaag met minder dah drie treffers ver schil 'verdiende' Amstelveen echt niet GERT JAN ONVLEE Van onze sportredactie AMSTELVEEN Onder de toeschouwers die zaterdag het duel tussen Actief en Noord wijk volgden, ook Arie de Vroet, bondscoach van het Nederlandse amateurelftal. Speciaal naar Amstelveen ge trokken, zo vertelde hij, om Kees Karstens Noordwijks kleine middenvelder nog eens aan het werk te zien. De Vroet: „Karstens kwam af gelopen dinsdag in het voorlo pige amateurteam tegen Vites se erg zwak voor de dag. En nu weet ik wel wat Karstens allemaal kan, maar als blijkt dat hij volledig uit vorm is, kan ik hem natuurlijk niet ge bruiken". De aanvoerder van Noordwijk kan echter, na de strijd tegen Actief, de toekomst weer met meer vertrouwen tegemoet zien. De Vroet: „Kees speelde vandaag duidelijk beter. Je mag zeggen dat deze „contro lebeurt" voor Karstens weer perspectieven opent. „Ook Jan Kees Karstens Willem Bogers, de snelle lin kerspits van de roodwitten die opviel door zijn gemakkelijke passeertechniek, staat nu weer in de aandacht van de Bonds coach die nog altijd druk op zoek is naar de sterkste ama- teui selectie van Nederland. De selectie ook, die zich via kwali ficatiewedstrijden tegen Fran krijk en Roemenië voor de Olympische Spelen in Mont real moet gaan plaatsen. De Vroet: ,3ogers zullen we zeker in de gaten houden. Hij speel de van daag een erg sterke eerste helft, maar viel na rust wat terug". En Noordwijk-trai- ner John Eelman over Bogers, die overigens vorig seizoen al eens te licht werd bevonden in een districtswedstrijd: „Jan Willem krijgt steeds meer zelf vertrouwen. Alleen conditio neel is hij nog niet honderd procent". Arie de Vroet wilde, desgevraagd, ook wel het nodi ge kwijt over John Verschoor (UVS) en Joep den Hollander (Quick Boys), de twee andere spelers uit de Leidse regio, die zich bij de voorlopige selectie van negentien man hebben ge speeld: „Verschoor is aanval lend erg sterk, maar verdedi gend wat minder. En de voor naamste taak van een verdedi ger is toch nog wel dat verde digen..." En over Den Hollan der: „Joep speelt altijd con stant. Nooit grote hoogtepun ten, maar ook zelden falend". Dus Leidenaars in de defini tieve selectie? De Vroet, nu ontwijkend: „Het enige wat ik Weet is dat de selectie nog altijd voorlopig is..." Gert-Jan Onvlee Van onze sportredactie Voorschoten Randstad Sport heeft aan de inhaalwedstrijd tegen Holland Sport '32 slechts één winstpunt overgehouden: 0-0. De gehele wedstrijd had Rand- slau Spoil hut betere van het spel en speelde de wedstrijd zich bijna geheel op de helft van Holland Sport '32 af. Legio kan sen kreeg de Voorschotense voorhoede aangereikt om Rand stad Sport een definitieve voor sprong te bezorgen. Met name Aat Keyzer vond echter in de meest ideale posities niet de juiste richting. Na de eerste rondgang kon Holland Sport '32 zich nog slechts met ruw spel staande houden. Een strijdwijze waartegen scheidsrechter Moret onvoldoende optrad. In aanval lend opzicht was Holland Sport '32 nog slechts een figurantenrol toebedeeld. Ondanks het grote overwicht en de betere conditie van de Voorschotenaren kwam er ook in de tweede helft geen verandering in de stand. LEIDEN De badmintonderby tussen BC Leiden 2 en Veglo 2 is geëindigd in een 2 overwinning voor Leiden. Veglo zag slechts kans om de twee dames enkelspelen te winnen. Voor het overige toonde het team van captain Enzo Spadon zich de betere. Randstad-aanvoerder Joop Weyenberg speelt clubgenoot Peter van der Mey aan en daardoor drie Holland Sport-spelers uit.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17