Gewichtheffers De Spartaan schuwen hormoonpreparaten BS Leiden stort na rust volledig in Roomburg: zege Quintus probeert Bax Foreholte tevergeefs te dwarsbomen: 5-5 Utrecht stuit Philidors' mars Ruime zege Dubbele winst voor LUBA LSR6 klopt Rams: 27-9 Snelschaken op zolder Saskia Pison onder limiet Zijl/LGB vierde in zeskamp Van onze sportredactie LEIDEN In de Nederlandse competitie gewichtheffen maken twee verenigingen de dienst uit. Reeds enkele jaren gaat de strijd om het nationaal clubkampioenschap tussen Hercules uit Dordrecht en het Leidse LKV De Spartaan. De afgelopen zes heeft Hercules echter de hegemonie van de Leidenaars nog slechts eenmaal kunnen doorbreken. Een ongelukkige blessure van Herman Filippo in de thuiswedstrijd tegen Hercules bracht twee seizoenen geleden onverwacht de titel weer voor een jaar terug bij Hercules. Een smalle top dus in Neder- ons niet mee speelde en wij land wat betreft gewichtheffen, hetgeen ook een van de oorza ken is van de schterstand, die Nederland in deze tak van sport heeft op het buitenland en met name de Oosteuropese landen. Nederland beschikt over een kleine elitegroep, die slechts sporadisch een sterke speler naar voren kan schuiven, zoals bijvoorbeeld Herman Filippo, die tijdens de onlangs in Rus land gehouden Europese we reldkampioenschappen van de 28 deelnemers op de 22ste plaats eindigde. In die kleine topgroep in Nederland is voor LKV De Spartaan bovendien nog een aparte plaats ingeruimd. Anders dan Hercules kan De Spartaan coach Thomas Brandt terug val len op een B-team, dat qua sterkte zelfs nog hoge ogen zou kunnen gooien in de Nederland se competitie. Een logisch ge volg van onder andere het feit, dat LKV De Spartaan met zijn 40 leden de grootste vereniging van Nederland is. Brandt: „Als bij Hercules een speler uitvalt, verkeert zij gewoon in een ver loren positie. Dat heb je het vorige seizoen nog goed kunnen zien, toen Van Puffelen tegen daardoor tamelijk gemakkelijk de titel konden binnen halen. Ook de trainingsmethoden zijn verschillend. Wij trainen vijf keer per week, de meeste andere vereniginen slechts tweemaal. Bovendien is er meer opbouw in onze trainin gen, sinds wij drie jaar geleden zijn overgestapt op een Russi sche methode. We hebben een Russisch boek daarover laten vertalen en gezegd: laten we het proberen en kijken hoe het afloopt. Wij werken nu naar de topwedstrijden toe (de wedstrij den tegen Hercules en de Neder landse individuele kampioen schappen, red.). Tegen ploegen als Simpson KDO verwerkt on ze ploeg 80% van wat zij maxi maal zou kunnen bereiken op dat moment Een ander verschil is, dat onze spelers tijdens een competitie duel in feite twee wedstrijden spelen. In de trainingsruimte til len onze jongens hetzelfde als wat de speler op het plankier op dat moment omhoog brengt Ze gaan na hun oefening onmiddel lijk het plankier op. Als je dan kijkt hoe die mensen van Ut recht dat doen. Zij maken zich een kwartiertje los, moeten dan een half uur wachten en gaan dan naar het plankier. Dat is natuurlijk niet ideaal. Utrecht heeft overigens toch een slechte aanpak. Kijk, wij doen power- training én technische oefenin gen, maar zij doen in feite slechts aan body-building. Van der Reist bijvoorbeeld is meer een showman, die e aan de Mis ter Holland verkiezingen wil meedoen. Zo'n man zou 160 kg. moeten kunnen stoten, maar op een dergelijke manier zal het hem nooit lukken". Voor de gro te achterstand, die Nederland heeft op de buitenlandse con currentie noemt Thomas Brandt drie hoofdoorzaken, namelijk de medische begeleiding, het ge bruik van anabole stero'iden en het feit, dat wij in Nederland nog te maken hebben met pure amateurs. Het gebruik van anabole stëroi- den schuwt Thomas Brandt overigens. Hij stelt zelfs: „Dege ne, die het bij mij gebruikt, schop ik er onmiddellijk uit". Het gebruik van anabole stéroi- den in Nederland toch ter spra ke brengend, vervolgt hij: „We hebben het er laatst op de club nog over gehad. De jongens hebben toen zelf gezegd, dat ze het niet willen gebruiken. Stel Van onze sportredaktie DEN HAAG - Dat LKV de Spartaan in het Nederlandse gewichthefferswereldje een bijzonder plaats inneemt, heeft de ploeg afgelopen zater dag tegen het Haagse Simpson KDO nog eens bewezen. Zelfs met een programma van tach tig procent verwerkte De Spartaan in totaal 123 kg. meer dan Simpson—KDO (798-675 kg.). Terecht kon De Spartaan- coach Thomas Brandt na afloop stellen, dat zelfs de tweede keus van de Leide naars deze ploeg gemakkelijk verslagen zou hebben. Simpso- n—KDO, dat aantrad zonder Ibi Zabala, die dit jaar het trainerschap bij de Hagenaars behartigt, toonde in deze wed strijd over weinige techniek te beschikken. Dit in tegenstel ling tot LKV De Spartaan, dat in feite een .demonstratie van techniek gaf. De persoonlijke uitslagen: Arie Swagers 190 kg. (trekken: 80; stoten 110 kg.); John ten Brinke 192,5 (82,5-110); Mat Anneeze 205 (85-120); Herman Filippo 250 (110-140); Dirk van het Riet 255 (110-145). nou eens dat ze het wel zouden gebruiken, dan verwerken ze misschien 30 kg. meer, maar dan zouden ze nog te kort ko men in vergelijking met het bui tenland. Zelfs al zouden wij het nodig hebben om kampioen van Nederland te worden, dan nog zouden wij die middelen niet gebruiken. Het heeft voor ons ook weinig nut. Elk jaar verwer ken wij in totaal steeds meer kilogram, vooral bij de jeugd Dus waarom zouden wij het doen. Bovendien zal je ook een terugslag in de prestaties krij gen. Als Sanders en Van 't Riet het enkele jaren geleden ge bruikt zouden hebben, zou er van hun prestaties nu niets meer over geweest zijn. Andere verenigingen in Nederland den ken overigens wel, dat wij die middelen ook gebruiken, maar daar haal ik mijn schouders voor op. Ik weet ook wel, dat sommige spelers in Nederland anabole steröiden gebruiken, maar uiteindelijk zullen zij er niets mee bereiken. Ze gaan ge woon kapot aan die vuiligheid! Zij willen aan de top blijven en gaan het steeds meer gebruiken. Dat moeten zij voor zichzelf we ten, maar ik vind wel dat er meer op gelet zal moeten wor den. Persoonlijk ben ik voor een dopingcontrole. Ik ben ervan overtuigd, dat er dan sommigen door de mand vallen. Je kan mij toch niet wijsmaken, dat zij, die tweemaal per week trainen, zul ke prestaties kunnen leveren. Je kan het ook weten als ze van het ene op het andere jaar, zo'n grote terugslag hebben. Dan moeten ze gewoon geslikt heb ben". In tegenstelling tot eerdere be richten, zal De Spartaan met haar sterkste team aan de com petitie deelnemen, dus mét Theo Sanders en Dirk van 't Riet. piet van dam Thomas Brandt met zijn veelbelovende pupil Herman Filippo. Van onze basketbal medewerker LEIDEN De donkere wolken boven BS Leiden hebben zich samengevoegd tot een inktzwarte brei. De hoop op een goed resultaat tegen het tot nu toe nauwelijks imponerende Transol/RZ leek voor de rust gerechtvaardigd, maar wat BS er in het tweede bedrijf van bakte was meer dan triest Het geheel culimineerde in zegge en schrijve vijf punten in de eerste tien minuten van die tweede helft. En een dergelijke rampzalige periode betekent natuurlijk een forse - niet meer in te halen - achterstand. Maar er is veel meer loos bij de herhaalde. De Leidse voor- Leidse basketballers. Het is ie dereen, die tijdens de wedstrij den af en toe eens naar de bank keek duidelijk, dat het niet bo tert tussen coach Barry Hecker en een paar spelers. Aad van den Nieuwendijk ontbrak voor de derde maal en het smoesje van studieredenen lijkt schip breuk te lijden. Peter de Jong, die bepaald ook niet gechar meerd is van de kleine besnorde Amerikaan, werd de gehele wedstrijd op de bank gehouden en Peter Kop keurt zijn coach geen blik waardig, als hij het veld wordt ingezonden. Barry Hecker zelf tenslotte maakte zich opnieuw kwaad over de leiding. Gelukkig voor hem trokken de heren Borst en Christiaanse zich weinig van zijn opmerkingen aan, want an ders hadden er ongetwijfeld weer technische fouten gevallen. Voor de rust was het allemaal best aardig, zaterdag in de Vijf Meihal. BS nam zelfs een voor sprong, vooral via Walker Banks, die de lange Jan Loor- bach in de eerste minuten volle dig in zijn zak had. Opvallend was het knappe spel van Benja min Ruysenaars, die als enige Nederlander een redelijk eredi visieniveau haalde. Transol draaide erg stroef. Paul Mc- Cracken bewees, dat ook een Amerikaan kan falen, door vol komen vrij een lay-up te missen, hetgeen hij na rust nog eens sprong hield stand tot de acht ste minuut. Toen schoot Mc- Cracken Transol aan de leiding. Geruime tijd ging het gelijk op, maar vlak voor rust begon de Leidse ellende. Transol profi teerde gretig en ging met een 41-49 voorsprong naar de kleed kamers. Na rust was de zaak snel beke ken. Zelfs Williams en Banks schoten alles mis en binnen zes minuten stond Leiden op een hopeloze achterstand: 44-65. Vijf minuten voor tijd was het ver schil al opgelopen tot 30 punten (54-84) en hing Leiden een cata strofe boven het hoofd. Een kleine opleving - met name een vernietigende dunk van Banks als 'hoogtepunt'-beperkte het Leidse verlies tot 75-92. Een ge sprek dezer dagen zou mis schien een oplossing kunnen brengen. Hecker zal moeten le ren zich te beheersen en wan neer dan de meningsverschillen worden opgelost, is er misschien weer een beetje hoop te ver wachten. In het andere geval is BS Leiden binnen de kortste keren helemaal onder aan de ranglijst te vinden, want zelfs Arke Stars beschikt op dit mo ment over een betere ploeg Scores Leiden: Banks 27, Wil liams 23, Ruysenaars 11, Van Rooden 8, Kop 4 en Moerer 2. Topscorers Transol: Cassault 26 en McCracken 17. Stand eredivisie: Sperry R. 10-18; Kinzo 10-16; Pioneer/P. 10-14; Buitoni 10-14; NN Donar 10-10; Transol 10-10; Delta LI. 10-10; G. de Lange 10-4; BS Leiden 10-2; Arke Stars 10-2. BETER Met de regionale ploegen gaat het momenteel veel beter, dan met het 'paradepaardje' van het Leidse basketbal. BVO, Luba (2x), de dames van BS en Lisse boekten dit weekeinde allemaal winst. LUBA won zaterdag erg gemak kelijk zijn competitiewedstrijd tegen Spakenburg. In de eerste helft boden de IJsselmeerbewo ners redelijk tegenstand (40-31 bij rust), maar werden na de hervatting snel naar een zekere nederlaag gespeeld. Via 68-47 (12de minuut) werd het - met Cees van Diest (24) en Frank Verbeek (14) als topscorers ui teindelijk 93-64. Verbeek en Van Diest waren ook de topschutters in de beker wedstrijd van gisteren tegen het Groningse Celeritas, dat bij rust nog enig uitzicht had, maar re gelmatig naar een nederlaag werd gespeeld. De eerste wed strijd in Groningen was 'geëind igd in een gelijkspel. Rust 35-29 en eindstand 69-48. Luba speelt woensdag in de tweede ronde tegen Tetramin. Verbeek scoor de 20 punten. Van Diest 14. BVO Alphen liep in sneltrein vaart over The Lakers heen. Bij dp rust was het al 45-26 voor de trotse koplopers in 2D, die na de hervatting, via de sterke in breng van Jan Schappert (26 punten) de Rotterdammers een flink pak slaag bezorgden: 115- 65. Lisse boekte zijn tweede over winning. In Amsterdam werd Benjamin Ruysenaars dunkt. Hij was de beste speler van een opnieuw te leurstellend BS Leiden. het tegen hekkesluiter APGS een krappe zege van 69-72. Ge noeg in elk geval voor een plaats in de middenmoot van 2C. De dames van BS Leiden doen het erg goed. Een zege van 51-34 op US Amsterdam betekende, dat de Leidse dames in de kop groep blijven meedraaien. Bij de rust was het al 30-16 en in de tweede helft kwam de zege niet meer in gevaar. Angela Glans was met 18 punten veruit de beste schutster. Eerste divisie dames: JRC Boxtel 3—6, BS Leiden 46, R. Agon 4—6, Arrows 3—4, Jumpers 34. Juventus 34, US 44, Olympia 3—2, Amical 4—2, Red Stars 4—2, Wartburgia 3—0, Groene Uilen 4—0. Tweede divis e C heren: Wolves 4—8, Herly 4—6, Noordkop 4—6, Zo diac 4—6, Exfla's 44, H. Cardinals 44, Hoofddorp 44, Lisse sse 4—4, R. Agon 4—4, Excercitia 4—0, Ger maan 4—0 Tweede divisie D heren: BVO Alp hen 48. Achilles 48, Ros/Forc al 46, Lakers 44, Luba 44,S mit S'veer 4—4, Juventus 3—2, Midland 3—2, Matador 4—2, Red Stars 4—2*. Spakenburg 4—2, Piazza St. 4—0. Twee punten in mindering. LEIDEN De hockeyclubs uit de Leidse regio hebben een verdeeld resultaat in het afgelopen weekeinde behaald. Leiden won moeizaam, Roomburg won overtuigend, terwijl Noordwijk en Alecto beiden gelijk speelden. L.M.H.C. begon overtuigend tegen het Haagse Groen Geel. Al snel werd het 1—0 toen Hendrik Quirijns een strafcomer verzilverde. Frits Bruggink verhoogde de voorsprong door een rebound van een strafcomer te benutten. Na deze twee snelle doelpunten geloofden de Leidenaren het verder wel. Het spel werd rommelig en er werd onderling weer meer gepraat. De rust werd nog met 2—0 gehaald, maar de tweede helft werden de Hagenaars sterker Het was dan ook niet verwonderlijk dat het 2—1 werd uit een strafcomer. Het was vooral aan keeper Martijn Drijver te danken dat de Leidenaren de twee punten toch mee naar huis konden nemen. Roomburg moest naar Amsterdam om tegen A.M.V.J. in het veld te komen. In een wat aanvoerder Nol v.d. Drift noemde een slechte wedstrijd kwam de doelpuntenmachine van de Leidenaren eindelijk weer op gang. Voor rust scoorden Geert Reyns uit een strafcomer- rebound en Andre Wendt uit een strafcomer, zodat Roomburg met een 2—0 voorsprong de tweede helft inging. Otto Fritschy tekende het derde doelpunt aan, toen hij in een scrimmage de juiste richting wist te vinden. Andre Wendt, uit alweer een strafcomer, maakte er 4—0 van. Pas tien minuten voor tijd konden de Amsterdammers het Leidse doel treffen, waardoor de einduitslag 4—1 werd. Noordwijk ging bij Waddinxveen op bezoek. Noordwijk heeft de gehele wedstrijd geprobeerd de Waddinxveense verdediging door te komen. Het lukte niet, doordat er zeer hard en fel verdedigd werd. Men eindigde dus met dezelfde stand als waar men mee begon. Forescate kreeg de ongeslagen koploper Te Werve uit Den Haag op bezoek. Twee strafpushes voor rust en twee strafpushes na rust bepaalden de wedstrijd. Alecto heeft in haar thuiswedstrijd tegen Ommoord haar eerste punt verloren. In een trage eerste helft, kregen de Leiderdorpers genoeg kansen, maar deze werden gemist. Ommoord wist échter wel te scoren, waardoor Alecto met een 1—0 achterstand ging rusten. De tweede helft begon Alecto feller en Ron Enger sloot een solo doeltreffend af. Verder kwam Alecto echter niet. Van onze schaakmedewer ker LEIDEN De door de Leidse Jeugd Schaaksocie- teit georganiseerde Zolder- snelschaakwedstrijd wordt dit jaar gehouden op zater dag 18 oktober a.s. en zoals ieder jaar in het schaak trefpunt Mors weg 114. De aanvang is 12.30 uur en het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden per persoon, te vol doen op de speeldag. Ge schaakt wordt volgens het Zwitserse systeem over 9 ronden. Het speeltempo be draagt 10 minuten p.p. De snelste schaker ontvangt de fraaie wisselbeker (en een kleintje "om te houden") plus 75 gulden. De 2e t/m 8 ste prijs zijn 40,25, 15,10, 5, 5, 5 gulden. Inschrijven bij Arthur Schuering, Rem- brandtstraat 22a, tel. (over dag) 070-814321, toest. 3254 of tel. 's avonds 071-149170. Illlllllllllllllllllllllllllllilll Van onze handbalmedewerker VOORHOUT Bax/Foreholte had een goede start tegen het op volle sterkte opererend V.d.- Voort/Quintus. De Voorhoutse ploeg was zeer geladen en had daar alle reden voor. Allereerst had de scheidsrechterscommissie op verzoek van de Quintus-coach dezelfde scheidsrechters aange wezen, die enkele weken geleden voor diezelfde wedstrijd het veld hadden afgekeurd. De nogal emotionele reacties na de wedstrijd aan het adres van deze arbiters maakte hen nu niet bepaald tot vrienden van de Voorhoutse club. Ten tweede kwam v.d. Voort/Quintus met de volledige hoofdmacht binnen de lijnen, inclusief international Toos Alsemgeest. Op zichzelf natuur lijk erg mooi, want dat gaf in ieder geval de garantie op een wedtrijd van hoog niveau. Maar wie weet dat de Kwintsheulen zich door de overige tegenstanders laten inmaken met een tweede keus en dat zij de competitie aan hun laars lappen door gewoonweg niet op te komen en naar een toernooi te gaan, krijgt toch wel een vreemde smaak in de mond. V.d.Voort/Quintus was er duidelijk op uit de Voor- houtsen een flink pak slaag te geven en om andere redenen dan gewoon sportieve plicht. Het is de Kwintsheulen niet gelukt. Toos Alsemgeest kwam na 5 minuten hoog van de grond en knalde keihard 0-1 in de touwen, maar door 2 doelpunten van Ellie Hoek en treffers van Marian Mens en Hannie Boskamp leidde Bax/Foreholte bij de rust met 4-1. In deze score had Lia van Kesteren een zeer groot aandeel door akties en het stoppen van een strafworp. In de tweede helft kwam v.d.Voort/- Quintus sterk terug. De Quintus-aanvoerdster Gré van Bakel kwam tweemaal achtereen met een lage stuitbal tot scoren en dat bracht de tot dan toe Voorhoutse-defensie aan het wankelen. Toos Alsemgeest profiteerde daarvan tweemaal goed en Bax/Foreholte stond achter met 4-5. Een mooie goal van Ellie Hoek werd omgezet in een vrije worp omdat het arbitrale duo verzuimde de voordeelregel toe te passen. Vijf minuten voor tijd kreeg Bax/Foreholte dan toch loon naar werken toen Anke v.d. Nouland er tussenuit trok en de gelijkmaker scoorde. MMO kreeg een goede revanche voor de gro nederlaag van vorige week. Er werd resoluut verdedigd en in de aanval veel beweeglijker ge speeld. Adrie v. Leijden scoorde 1-0 en na de gelijkmaker van DWW liep MMO uit tot 4-1. Twee doelpunten van Margré Volwater, die een straf worp onbenut liet, en één van Cobi Salm zorgden voor dit resultaat. De Schiedamsen kwamen nog voor rust op 4-2 door een verdedigingsfoutje. Na rust had MMO het moeilijk met de vijf-een verde diging van DWS en kwam nog maar tot één treffer van Margré Volwater. Door goed verdedigen werd de winst toch in Hoogmade gehouden: 5-4. De heren van MMQ hadden een makkie aan een sterk verzwakt Northa 2 dat slechts één helft enigzins weerstand kon bieden. Bij de rust hadden de Hoogmadenaren met 9-3 de leiding. Na rust maakten vooral Gerard Elstgeest, Joop Volwater en Piet Baak er een schuttersfeest van 24-4. De heren van Northa hadden heel wat meer moeite met het Rotterdamse Actief. Het werd een volkomen gelijkopgaande strijd waarin Northa de leiding had op het moment dat de scheidsrechter affloot. Een gelijk spel had de krachtsverhouding beter weergegeven: 10-9. NIO kwam van CWP in Den Haag goed weg met de 6-7 overwinning. Het was een z'eer spannende strijd waarbij Nio telkens een achterstand van 1 puntje wist weg te werken. Vlak voor tijd wist Corrie Weenink die met 5 treffers uitblonk in een break-out te scoren en daarmee beide punten in de wacht te slepen. Van onze zwemmedewerker LEIDERDORP Bij de door de kring Gouwe-Rijnstreek georganiseerde wedstrijden voor B-zwemmers zijn weer ver scheidene pupillen van de diver se trainers erin geslaagd zich in de A-klasse te plaatsen. Een van hen was Saskia Pison (AZO die op de 100 m. vrije slag m.o. 10 jaar ruimschoots onder de li miet (1.30.0) bleef met haar 1.27.4. Dat lukte ook clubgenoot David Schaddenhorst op het zelfde nummer voor heren: de limiet was 1.00.0, hij zwom 57.2 en werd dan ook eerste met deze goede tijd. Op de 100 m. vlinderslag voor meisjes onder veertien jaar bleef Carola van Kesteren (LZ'86) bijna vier se conden onder die grens. Zij zwom 1.21.4, een verbetering van zeven seconden van haar beste tijd tot nu toe. Het nummer 200 i voor j.o. 16 jaar leverde een protest op van de zijde van de LZ'86-coach. Zwemmer Rudi Muusse was door de snelle start ten onrechte benadeeld, en dit was ook de mening van de jury, want het protest werd toegewe zen. Hoewel de andere zwem mers van deze serie zich van een nieuwe start onthielden en het publiek het duidelijk niet eens was met de beslissing van de jury, werd de serie overge zwommen. Rudi Muuse won het nummer nu in 2.52.2. Dick v.d. Bosch (Z/L) werd eer ste op de 100 m. rugslag voor j.o. 16 in 1.17.3, voor Ron van Giezen (LZ'86) met 1.19.4. In het laatste nummer, de 100 m. schoolslag heren, doorbrak Pe ter Harteveld (Z/L) de limiet van de A-klasse en zwom 1.20.7. LEIDEN Hoe zwaar en vol obstakels is toch de weg naar de allerhoogste top. Het werd de schakers van Philidor-Leiden 1 zaterdag tijdens de tweede competieronde van de Kon. Ned. Schaakbond weer eens duidelijk. Hun sportbroe- ders uit Utrecht toonden geen enkel begrip voor de Leidse ambities en trokken alle registers open. Met als gevolg dat de stand na vijf uren zwoegen boven de vierenzestig velden 3 1/2—3 1/2 werd met het voor Philidor droevige vooruitzicht met 5 1/24 1/2 het schip in te gaan. Desisco/Watergraafsmeer stevent recht op het kampioenschap af: Eindhoven werd met 6—3 voor lopig aan de kant gezet. Als concurrent voor de titel, die Philidor-Ldn zo begeert, heeft Desisco Philidor/Leeuwarden gevonden, dat vier match- punten vergaarde door van Bussem te winnen.p Geheel ongunstig is het strijdverloop voor de Leidse hoofdklassers niet verlopen. Na twee be vochten remises van Theo Piket en Rag de Graaff namen zij een 2—3 voorsprong. Ad v. d. Berg werd door de jonge Carlier van het bord gewalst maar daar tegenover stonden fraaie overwinningen van Bakker (via een torenoffer op de koningsvleugel) en Johnnie v.d. Wiel, die zich reeds volledig heeft waargemaakt in het eerste: twee overwinningen. Het werd 3—3 door captain Joop Piket, die na een afwikkeling zijn twee geofferde pionnen niet meer terug zag en het eindspel wel kon vergeten. Van Maaren kon het in tijdnood niet bolwerken; ondanks een stuk voorsprong moest hij remiseren (3 1/2—3 1/2). De afgebroken partijen van Van Halderen en Van Reek ruiken eveneens naar puntendeling en zodoende gaat de partij van Gui- do den Broeder de doorslag geven. Den Broeder miste in een goede stand de winnende voortzetting en kijkt nu tegen een verloren eindspel aan. Prognose dus 4 1/2—5 1/2 voor Utrecht. Het vorig seizoen gedegradeerde LSG 1 gaat het in klasse 2C helemaal maken. Het Haagse DD 3 kon geen vuist maken en werd het slachtoffer LSG's verwoede promotie-pogingen: 64. Vooral LSG's topborden scoorden er lustig op los: 4 1/2 punt werd vergaard door de eerste vijf schakers. Smout deed het bijzonder subtiel via het eindspel. Leon Konings houdt meer van het recht-voor-zijn- raap-werk, hetgeen hem meestal bijzonder goed afgaat. Dat de aanval de beste verdediging is, ondervonden Baart en Sikkel, die met het blanke zwaard er op los hakten en punten sprokkelden. Minder elegant doch even doeltreffend ging het toe aan het bord van Hörchner, die eerst een s en toen de partij won. Noordijk (invaller) Wichers deelden het punt met hun respectievelijke tegenstanders. De invallers Dobbelaar en Osse- waarde konden niets waar maken. In klasse 2B eveneens een Leidse koploper; Phili dor 2. Tegen het Beverwijkse Pat Mat is een gunstige 4—5 stand bereikt met een afgebroken partij, die remise moet worden, als er tenminste geen gekke dingen gebeuren. De overwinningen kwamen deze ronde op het saldo van Van Loon, Kohlbeck, Barkema, Visser en Van de Bosch. In dezelfde klasse blijft het met LSG 2 maar sukkelen. Was het tegen Amstelveen in de 1ste ronde 2 1/2—7 1/2, nu gingen de kersverse KNSB- ers tegen Het Oosten (Haarlem) met maar liefst 8—2 het (zinkende) schip in. Vier remises was alles wat de Leidenaars hadden in te brengen; ze komen op naam van De Visser, Geertsma, Verra en Postma. De Leidsche Schaakbond begint reeds te lonken. Voorschoten start dit jaar wel erg slecht: tegen Overschie leed zij haar tweede nederlaag: 64. DE remises waren niet van de lucht: zes stuks van Huizer, Bongers, Wouters, Schuckink Kool, v. Schaik en A. Houweling. Alleen Wise liet een 1 noteren. APELDOORN LSRG heeft zijn ongeslagen status kunnen handhaven. Debutant Rams had weinig in te brengen, zoals overigens te verwachten was, want Rams vertoeft in de onderste regionen van Poule A. Het duel tegen Rams was niet bepaald erg aantrekkelijk, daarvoor was de tegenstand te gering. Door meer ervaring en meer beweging in de drie-kwarten zette LSRG de strijd al vanaf het begin naar zijn hand. Een grote inbreng had Toon v.d. Lande, die drie tries op zijn naam bracht Een superieur Leiden zegevierde tenslotte met 27-9. Dat DIOK tegen landskampioen Hilversum routine tekort zou komen stond bijvoorbaat vast. Desalniettemin hadden de Leide naars op een beter resultaat gehoopt dan nu het geval was: 48-0. Het was vooral de driekwart-lijn van Hilversum, bestaande uit enkel internationals, die het verschil tussen kampioen zijn en debuteren aan het licht bracht Tegen zoveel geweld was DIOK in het geheel niet opgewassen. Bij rust stond Hilversum reeds met 18-0 voor. Na de hervatting leek het erop, dat DIOK terug zou komen, maar toen Hilversum even op volle toeren ging draaien was het snel gedaan met de Leidse illusies. Van onze zwemmedewerkster DEN HAAG Gistermiddag werd in de Morgenstond door de Haagse wemvereniging DES de tweede ontmoeting van een zwemzeskamp georganiseerd. Bij deze ontmoeting, waaraan o.a. de Leidse Zijl/LGB, VZC- Ritmeester uit Veenendaal en de Devel uit Zwijndrecht deelna men, kwamen vooral de rug- en vlinderslagnummers aan de beurt. De meeste prijzen gingen daarbij naar DES, De Devel en VZC. In de puntentelling bleek na de ze tweede ontmoeting geen op vallende wijziging te zijn geko men. VZC bleef een plaats aan de top bezetten, nu met 4022.2 punten, gevolgd door DES met 4050.6 punten. De Zijl/LGB be zet een vierde plaats met 4193.6 punten en is daarmee iets ver der achter geraakt op de derde, Devel (4171,81). Na de vorige ontmoeting bedroeg het verschil tussen hen slechts 0.7 punt.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16