Magere publieke belangstelling voor tweede ronde KNVB»beker Nederlanders zorgden voor de doelpunten bij Lierse Duitsers stelden teleur tegen de Grieken: 1—1 Spanje heeft nog één punt nodig Frankrijk verspeelde eindronde Klacht tegen Roemeense scheids rechter Raina Amateurs niet naar Oost-Duits- land BESLISSENDE FOUT VAN BECKENBAUER Krappe zege van Rusland op Zwitserland DEN HAAG - De tweede ronde van het toernooi om ie KNVB-beker heeft niet één werkelijke verrassing gebracht. Geen van de lager geklasseerde clubs slaagde erin een hoger ingedeelde tegenstander de sveg naar de derde ronde te versperren. De amateur- ;lubs Rheden en Emmen sneuvelden tegen respectie velijk De Graafschap en FC Den Haag. Vier clubs uit de eerste divisie verlengden hun bekerleven ten koste van klassegenoten. Haar lem schakelde FC Den Bosch uit na strafschoppen, SW nam in de verlenging afstand van Heracles, Wageningen won van Helmond Sport en PEC/Zwolle had genoeg aan een doelpunt bij FC Dordrecht. De publieke belangstelling was mager. De zestien wedstrijden trokken ruim 85.000 toeschou wers, een gemiddelde op 5350 per wedstrijd. Slechts drie duels kwamen boven de 10.000 be langstellenden, NEC—Ajax (19.000), Feyenoord—Veendam (14.500) en de Brabantse derby PSV-NAC (10.000). MW-AZ'67 0-1 Geen moment hwW genoegen kunnen beleven aan dit bekerduel dat alleen de kwalificatie gTimmig verdien de. Braam(MW) en De Vries (AZ) kregen de gele kaart wegens vasthouden van resp. Hoven- kamp en Smeets. MW was voor de rust sterker maar kon niet scoren en vond bovendien doel man Vooys in grootse vorm. AZ kreeg slechts een kans en dat bleek voldoende. Streuer ver keek zich op een voorzet van Wokke passeerde doelman Matt- hijssen. Er werd nog harder ge speeld en WildbrettAZ) liep een ernstige beenblessure op. Scoreverloop: 37. Wokke 0—1. Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers: 4300. Go Ahead-WV 2-0 FC VW staat hoog genoteerd in de eerste divisie, Go Ahead Eagles laag in de eredivisie. Dat was te zien in het beker duel waarin de Venlonaars zulk een aantrekkelijk spel demon streerden dat het publiek ge heel op hun hand was. De Klerck, Jovanovic en Ver- coulen konden echter niet tot scoren komen. Door de steun van het publiek volde VW zich oppermachtig, stortte zich nog meer in de aanval en bood de Eagles mogelijkheden tot de counter, waaruit Gluic scoorde. Een solo van Oude Wesselink was pal na rust goed voor 2—0 en VW was ten onder gegaan aan te veel geloof in eigen, zeker niet te verwaarlozen, kracht. Scoreverloop: 36. Gluic 1—0, 51. Oude Wesselink 20. Scheids rechter: Ettekoven. Toeschou wers: 2300. FC Dordrecht-PEC Zwolle 0-1. Matig spel van de eerste divi sieclub FC Dordrecht leed aan schotloosheid en trof bovendien Gerards, voor wie Feyenoord belangstelling heeft, in beste vorm aan in het Zwolse doel Banhoffer - genoteerd wegens spelbederf stelde van 't Land instaat PEC met het hoofd in de volgende ronde te loodsen. PEC miste nog een strafschop (Van Sloten) toen de onzekere doelman Dordtse doelman Rij- kens Verheyen onderuit had ge haald. Scoreverloop: Van 't Land 0—1. Scheidsrechter: Draaisma. Toe schouwers: 1500. FC Den Bosch-Haarlem 0-0 Strafschoppen moesten de be slissing brengen nadat beide teams ondanks kansen - Van Berlo voor Den Bosch, Sadek, George en Pot voor Haarlem - niet tot scoren waren gekomen. Haarlem schoot vijfmaal raak, Den Bosch vier keer. Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers: 3000. ZEIST Het Nederlandse ama teurelftal zal in de week van 19 tot en met 26 oktober niet naar Oost-Duitsland reizen om daar twee oefenwedstrijden te spe len. Er blijken daar in die pe riode geen tegenstanders voor het Oranjeteam beschikbaar te zijn. De wedstrijden waren bedoeld ter voorbereiding op de ontmoe ting Nederland—Frankrijk op 12 november in Veendam voor de voorronden van het toernooi om het Olympisch voetbalkam pioenschap. De KNVB stelt po gingen in het werlc om andere oefenwedstrijden vast te stellen. Wageningen-Helmond Sport 3-0 Barcelona Spanje heeft gis teravond in Barcelona Dene marken met 2—6 verslagen. Het was een wedstrijd in groep vier van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor lan denploegen. Bij rust was de stand 1—0. De doelpunten werden gescoord door Pirri en Capon. Er waren 25.000 toeschouwers. De stand: Spanje 5 3 2 0 8 8—4 Roemenië 4 1 3 0 5 8—3 Schotland 4 12 14 4—4 Denemarken 5 0 14 1 2—11 Berlijn Oost-Duitsland heeft gisteren in Leipzig Frankrijk met 2—1 ver slagen in een wedstrijd in de voorronden om het Europees kampioen schap, waarmee de Fran se hoop op eep plaats in de eindronde is verke ken. Oost-Duitsland heeft nog een kansje op de eindronde. Fran krijk moet dan op 15 november in Parijs België, de huidige lei der in groep zeven, verslaan Ba- theny zorgde vijf minuten na de rust voor een kleine sensatie in het Zentralstadion, waarin 30.000 toeschouwers aanwezig waren, door Frankrijk de lei ding te geven. De Oostduitsers verwerkten die tegenslag snel. Vijf minuten later scoorde Streich met een draaiend schot. De beslissing viel een klein kwartier voor het einde. Guillot bracht Haefner in het Franse strafschopgebied ten val. Vogel schoot de strafschop in. De stand in groep 7 is: België 5 3 1 1 7 6-3 O.Duitsland 6 2 3 1 7 8 —7 Frankrijk 5 1 2 2 4 7-6 IJsland 6 1 2 3 4 3—8 Doelman Kelesides pareert een Duitse aanval terwijl zijn verdediger Kyrastas al „verslagen" is. DÜSSELDORF - West Duitsland, Europees- en We reldkampioen, heeft 67.000 toeschouwers teleurge steld in het Rheinstadion van Düsseldorf. De Duit sers, door Griekenland op 1—1 gehouden, bleven in de eerste thuiswedstrijd voor groep 8 uit de kwalifi catieronde voor het Europese kampioenschap bene den de verwachting. Tussen het middenveld, waar Günther Netzer de hoofdrol opeiste, en de voorhoede klopte het niet. Desondanks ontstonden er mogelijkheden uit het voortdurende Duitse overwicht. De Berlijners Beer en Kostedde lieten een aantal kansen ongebruikt. Aan de andere kant moest Sepp Maier de bal van de schoen van Koudas duiken om een Griekse opening streffer te voorkomen en een blunder van Becken- bauer te corrigeren. Na de rust duurde het nog ruim twintig minuten voor Heynckes het overwicht van de Duitsers gestalte gaf. Twee minuten later had Beer het duel moeten be slissen, maar de schutter van Hertha BSC liet het weer afwe ten. Een volgende fout van Franz Beckenbauer en Körbel bood Delikaris de gelegenheid op het doel van Maier af te gaan. Terwijl Beckenbauer en Körbel protesteerden wegens buitenspel (de treffer van Heynckes leek trouwens ook niet brandschoon) liep Delikaris ongehinderd door tot - en zelfs voorbij - Maier. In de ruim tien minuten die Duitsland nog restten, hield Griekenland de verdediging dicht. Net als in Athene eindig de de krachtmeting tegen de wereldkampioen onbeslist. De stand in groep 8 is: 1. Griekenland 6 2 3 1 7 12- 9 2. West-Duits- land 4 1 3 0 5, 5- 4 3. Bulgarije 4 12 14 4—4 4. Malta 4 1 0 3 2 2-10 Een week tevoren won Wage ningen de competitiewedstrijd op eigen grond van Helmond Sport, gisteren deed hetzelfde zich voor in het bekerduel. De grotere slagvaardigheid in de tweede helft gaf voot Wage ningen, vorig seizoen halve fina list, de doorslag. Voor Wagenin gen ging scoren, miste v.d. Put ten (H.Sport) een strafschop. Scoreverloop: 52. Wellerdieck 1—0, 74. Budding 2-0, 88. Bud ding 3—0. Scheidsrechter: Geurds. toeschouwers: 2000. BRUSSEl. De oud-Feyenoord- spits Hans Posthumus heeft zich aan de kop geplaatst van de tops- corerslijst in België. In de ontmoe ting Lierse-Beringen (51) scoorde hij tweemaal en bracht daarmee zijn totale produktie op tien tref fers. De drie doelpunten na de pauze waren alle van Nederlandse makelij. Posthumus maakte er twee en Hoe- kema één. Lierse staat samen met FC Antwerp op de gedeelde derde plaats met twee punten achterstand op Lokeren en Waregem. Met Loke ren gaat het niet al te best. Na de midweekse nederlaag tegen Club Brugge verloren de leiders gisteren met 2—0 van Cercle Brugge. Het was de eerste thuis-zege voor de Bruggenaren. Waregem staat er nu het beste voor met 15 punten uit negen wedstrijden. De topper van het weekeinde Waregem - FC Antwerp bracht niet de kwaliteit, die verwacht mocht worden. De ontmoeting eindigde in 0—0. FC Antwerp trad aan met invallers voor niet minder dan zes basisspelers en miste onder meer topschutter Kodat. Waregem ontbrak het aan de nodige inspiratie. Club Brugge dat een tamelijk hoge plaats op de ranglijst bezette, verloor de aanslui ting door een nederlaag van 2—0 tegen Beveren. De bezoekers namen al snel een voorsprong van 2—0 door een misgreep van doelman Jensen, die een hoekschop in eigen doel werkte, en een strafschop van Co- ninckx. Kort nadien werd Krieger wegens natrappen uit het veld gestuurd, zodat Club Brugge de mankracht miste om een tegen offensief te ontketenen. Anderlecht had zaterdag alle moeite om Oostende er onder te houden. Een ordeloos non-stop-offensief leverde slechts één doel punt op. De kort tevoren ingevallen Peter Ressel was de maker. Engeland LONDEN West Ham United, Queen's Park Rangers en Manchester United delen nog steeds de eerste plaats in de Engelse League met zeventien punten. West Ham staat er het best voor. De ploeg speelde slechts elf keer, de andere twee koplopers hadden een wedstrijd meer nodig om op zeventien punten te komen. Queen's Park stootte Everton uit de rij der concurrenten door een indrukwekkende overwinning van 5—0, West Ham United won thuis met 2—1 van Newcastle en Man chester United bereikte eenzelfde score bij Leeds United. Tijdens en na dat duel had de politie weer handen vol werk met de supporters. Er werden 33 arrestaties verricht uit de clan van Manchester, die de slechtste naam in Engeland heeft met Leeds, dat wegens het wangedrag van zijn aanhang in Parijs voor drie jaren uitgesloten werd van Europees voetbal. Arsenal, dat in acht wedstrijden niet had gewonnen en per wedstrijd precies één doel punt maakte, versloeg Coventry City met 5—0. Cropley (2), Ball en Kidd (2) zorgden voor de treffers tegen een achterhoede die steeds slechter ging spelen. Doelman Bryan King reikte Arsenal bovendien, ongewild, de helpende hand. Ipswich Town behaalde de kleinst mogelijke overwinning bij Stoke City en een hattrick van John Toshack leverde Liverpool een overwinning van 3—1 op Birmingham op. West Ham United miste vier van zijn vaste spelers wegens blessures. Invaller Alan Cur- bishley, die zijn eerste wedstrijd in de eerste divisie speelde, zette de Hammers al na twee minuten op winst. Pat Howard maakte ge lijk, maar Alan Taylor, na een pass van Curbishley, bracht de winst toch weer terug bij West Ham, waardoor Newcastle tegen zijn zesde achtereenvolgende nederlaag in een uitwedstrijd opliep. De stand in de kopgroep van de eerste divisie is: 1. West Ham 1117, 2. Queen's Park Rangers 12—17 (21—8), 3. Manchester United 12—17 (20—10), 4. Liverpool 11—15, 5. Derby County 1215, 6. Leeds United 11—14, 7. Middlesbrough 12—14. In de eerste divisie van de Schotse competi tie verloor Rangers met 3—0 bij Ayr, Celtic won met 2—1 bij Aberdeen. Celtic is nu eerste met 11 punten, voor Rangers met 10 en Hibernian met 8. Alle clubs speelden zeven wedstrijden. BRUSSEL Het be stuur van de Belgische voetbalbond zal een of ficiële klacht indienen tegen de Roemeense scheidsrechter Raina, die het duel Bel gië—Oost-Duitsland heeft gefloten. Raina had voor de wedstrijd de Belgische officials ge vraagd hem een aanvullende onkostenvergoeding te ver strekken van ongeveer zeven honderd gulden om het ver blijf in Brussel te kunnen be talen van een vriend, een jour nalist. Bovendien heeft Raina na de wedstrijd geprobeerd de wedstrijdbal in zijn bezit te houden. Beide klachten wer den ook reeds gedeponeerd bij de wwaarnemer van de UEFA bij deze wedstrijd. Nog een fraai staaltje luchtvoetbal. Mick Leach (links) en Frank McLintock van Queens Park Rangers lossen getweeën een aanvai van Everton op. Waarom Clive Best (West Ham United) de mond zo ver openspert, zal hij zelf niet kunnen vertellen. Hij is kansloos tegen de veel hoger reikende Alan Kennedy (links) en Malcolm MacDonald. ZÜRICH Rusland heeft gis teren in Zurich Zwitserland verslagen in een wedstrijd van groep zes in de voorron den van de Europese kam pioenschappen. Het winnende doelpunt werd in de 78ste minuut gemaakt door Muntian. In groep zes heeft Rusland nu met zes pun ten uit vier wedstrijden de lei ding, gevolgd door Ierland met vijf punten uit vijf wedstrij den, Turkije met vier punten en Zwitserland met drie pun ten. SW-Heracles 3-1 Heracles, vorig seizoen kwartfi nalist, werd na verlenging uit geschakeld door SW, Eerst na de rust kwam er wat leven in het duel dat in de eerste helft door het technisch vaardi ger Heracles was beheerst. Van Duiven honoreerde dat pas na de rust door Heracles na een misser in de Schiedamse defen sie de leiding te geven. Toen Meerhof bij SW werd ingezet Bij MW—AZ '67 werden twee gele kaarten uitgedeeld wegens vasthouden van de tegenstander. Maar dit heeft de heer Beek niet gezien. Smeets (MW) haalt de schreeuwende Wildbret onderuit. voor Jeup vlotte het beter. Meerhof maakte ook gelijk en in de verlenging toonde SW een betere conditie. Scoreverloop: 52. Van Duiven 0-1, 81. Meerhof 1—1, 109. Kreft 21, 115. Korengevel 31. Scheidsrechter: Vermeij. Toe schouwers: 800. Gele kaarten: Grobben( Hera cles), Van Dijk (SW), Van Dui ven (Heracles) en boeking Am- weg (Heracles). Roda JC—SC Amersfoort 4-1 De eerste divisieclub Amers foort bezorgde Roda weinig moeilijkheden. Gezien de kan sen voor de Limburgers kwam Amersfoort er nog genadig af. Scoreverloop: 2. Nanninga 1—0, 49. Nanninga 2—0, 57. Meuser 3-0, 59.Van Pelt 3-1, 90. Broeks 41. Scheidsrechter: Klopper. Toeschouwers: 4500. De KB VB zal bij de UEFA geen directe bezwaren aanvoe ren tegen de leiding van de scheidsrechter, maar tegen twee voorvallen voor en na de wedstrijd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14