Blusboot voor brandweer van Alph en a/dRijn CM is: voordeliger! CM is: voordeliger! Dienst Openbare werken Katwijk gaat verhuizen Vredesweekeinde Sassenheim in Plannen voor nieuwe woonwijk in Bodegraven Verdachte handel in onderbroek Water- en stormschade Woensdag installatie burgemeestei Katwijk Over bonden ge/proken... HET IS WEER HERFST Goldtfusz-concert beantwoordde aan alle verwachtingen TIP TOP MAAlN-UttLr Z3 ot-Tir.iViöJj-rt 1 mo ljcjiuohi rAGiiSA Van onze carrenspondent NOORD WIJK - Een 21-jarige koopman uit het Brabantse Prinsenbeek teeeg opeens bar veel haast, teen de personenau to, waarin hij als passagier meereed, afgelopen weekeinde in Noordwijk, door controleren de politiemannen aan een on derzoek werk onderworpen. De jongeman trachtte zich -daarbij snel uit de voeten te maken, hetgeen de patrouille zo ver dacht voorkwam, dat zij hem inrekenden en naar het politie bureau brachten om door de recherche nader aan de tand te worden geveeld. De reden van 's mans gejaagd heid werd al gauw duidelijk. Uit de onderbroek van de koopman haalde men namelijk twee vol komen gelijke opgerolde zak doeken tevoorschijn, waarom een aantal witgouden ringen za ten geschoven. Om elk van deze zakdoeken bevond zich een ge lijk aantal ringen, die er op het oog precies hetzelfde uitzagen. Toen deze sieraden echter aan de juwelier werden voorgelegd, kwam aan het licht, dat de rin gen om de ene zakdoek bezet waren met briljantjes, doch dat de ringen om de andere zak doek voorzien waren van de veel goedkopere saffiertjes. Vermoed wordt, dat de koop man bij zijn handel een ver kooptruc toepast door bij de verkoop de ringen met de bril jantjes te tonen, maar bij het tot stand komen van de transactie een ring met saffiertjes te leve ren. Hoewel de koopman een derge lijke poging tot bedrog in alle toonaarden ontkende, werd zijn handel voor een nader onder zoek inbeslag genomen. Alphen aan den Rijn Hevige regenval en storm hebben zater dag in Alphen aan den Rijn nogal wat overlast veroorzaakt Personeel van de brandweer en de water- en lichtbedrijven is tot in de avonduren beziggehouden. In de Oranjestraat, Leliestraat en Torenstraat liepen kelders onder water. Bomen zijn omge waaid in de Anna van Buren- laan, Albert Verweystraat, Stuy- vesantlaan en de Landlustweg. In de Tolstraat liep een auto aanzienlijke schade op toen een hekwerk van het in aanbouw zijnde Chr. Lyceum naar bene den kwam. Tenslotte ontstonden op enkele.plaatsen flinke gaten in het wegdek, zoals in de Ju weelstraat en Hooftstraat Collecte bracht 1800 in laatje Veense fanfare Van onze correspondent ROELOFARENDSVEEN - De inwoners van Roelofarendsveen hebben hun waardering voor de activiteiten van de fanfare „Liefde voor de harmonie" ook in een tastbare vorm weergege ven. Tijdens een van de drie kermis-optochten, namelijk het bloemen-corso, werd door een aantal collectanten van voorna melijk D.O.S.R., voor de fanfare een bedrag van 1823,22 opge haald. Secretaris van de fanfa re, de heer Van Gerwen is bij zonder blij met dit bedrag en roemt met name ook de mede werking van de D.O.S.R.-men- sen. „We zullen proberen het geld zo te besteden dat onze uit tachtig mensen bestaande fanfa re, op het niveau blijft, waar de mensen in de Veen zo veel waardering voor hebben." Van onze correspondent Katwijk Vanaf woensdag zal het gemeentebestuur van Kat wijk weer compleet zijn. Over morgen nl. wordt Mr. Bos tij dens een bijzondere raadsverga dering door loco-burgemeester J. Bergman geïnstalleerd. Om 13.40 wordt de burgemees ter met zijn gezin opgewacht bij de grens van de gemeente, bij de Sandtlaanbrug. Twee school kinderen zullen de burgervader namens de Katwijkse bevolking welkom heten. Na de hieropvol- gende bijzondere raadsvergade ring (14.00 uur) zal er vanaf 15.30 tot 17.30 uur in het raad huis tijdens een openbare recep tie gelegenheid zijn om kennis te maken met de opvolger van burgemeester A. G. Vermeulen. Filmrallye De Filmclub In Noordwijk organiseerde gis teren voor haar leden een filmrallye. Vijf tien amateur-filmers "Schoten" de man on geveer vijfendertig meter film aan de oude panden In Noordwijk. Na afloop van de rallye mochten de filmers twee Noordwljkse Nieuwe banden nu monteren is veiliger en ze hebben een hoger kilometerrendement MICHELIN k radiaal over veiligheid èn zuinigheid gesproken F100% gegarandeerd (ook onze spe ciale goedkope aanbiedingen). L. BERK ZN. b.v. KAASMARKT 2-7 - LEIDEN - s (aandeCityring) Tel. t)7H 123341 Sassenheim Het eerste Goldt- fusz-concert vrijdagavond j.l. in de Hervormde kerk, door het Leids Kamerkoor en Lourens Stuifbergen op het orgel, beant woordde geheel aan de ver wachtingen, instrumentaal en vocaal. Het Leids Kamerkoor opende met fraaie „Ave Christe immolate" van Josquin des Prez, gevolgd door „Canzone alle Francesca van Jean de Maque en Toccata in G van Sweelinck op het or gel, waarna het koor weer op trad met een motet van Monte verdi. Van de vijf orgelsolo's die volgden vielen op het „Toc cata par l'Elevatione" van Fres- cobaldi en „Conzone Francesca Terza" van Salvatore. Met de bijzonder fraai gezongen canta- Noordbuurtseweg afgesloten ZOETERWOUDE De afslui ting van de Noordbuurtseweg zal nog enkele weken duren. Weliswaar is de persleiding aan gebracht maar het herstel van de beschoeiing is nog niet ge reed. Daarnaast is besloten nu tegelijk maar de reconstructie van de splitsing bij de brug aan te pakken wat ook nog enige tijd vraagt. Dit alles tot verdriet van de bewoners van de Am bachtsherenweg e.o. die nu met het doorgaande verkeer zitten opgescheept. Autoverhuur personenwagens vrachten personenbusjes OOK voon DOE-HET-ZELF- VERHUIZING. St. Aagtenstr. 10-14 Tel. 071-125709 b.g.g. 153627 te „Alles was ihr tot" van Bux- tehude, werd het programma voor de pauze besloten. Na de pauze speelde Stuifbergen eerst drie solo's van 18e eeuwse En gelse componisten, waarna het koor vervolgde met een drietal Engelse songs uit de 16e eeuw. Op het orgel werd het concert afgesloten met drie nummers van Bach uit het „Noteribuch- lein" opgedragen aan zijn vrouw, waarbij het Menuet in G bijzonder tot z'n recht kwam, wat ook gezegd moet worden van Polonaièe van z'n zoon Carl Philip Emanuel. Er was goede opkomst van het publiek voor deze bijzonder geslaagde avond, waartoe bijdroeg de goede accoustiek van het kerk gebouw en waarbij de branden de kaarsen op de fraaie kronen zorgden voor een aparte sfeer. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De gemeentelijke dienst openbare werken en het grondbedrijf gaat deze week verhuizen naar het pand Zee weg 117. Van vandaag tot don derdag zullen de medewerkers alleen voor spoedeisende geval len te bereiken zijn. Het is voor de beide gemeente lijke diensten een „terugkeer naar de basis". In 1973 verleen de de raad het krediet voor uitbreiding en verbouwing van het pand Zeeweg 117, waarin de gemeentelijke dienst sedert 1964 gehuisvest is geweest. De ver bouwing heeft een miljoen gul den gekost. „Openbare werken" is de derde gemeentelijke dienst die voor verbetering van de huisvesting in aanmerking kwam. Eerder konden de gemeentebedrijven voor gas, water en electriciteit en de gemeentesecretarie grote re ruimten betrekken. Op het programma staan nog de bouw van een nieuwe brandweerka zerne aan de Zuidstraat en de bouw van een nieuwe politiebu reau aan de Piet Heinlaan/hoek Jan Evertsenlaan. In 1976 zal met de nieuwbouw voor deze twee diensten worden begon- Hillegom In Treslong is vrij dagmiddag de heer M Montage gehuldigd, die onlangs een kwart eeuw in dienst was van de HBG. De heer Montage is thans hoofdboekhouder en lid van de directie. Hij is de laatste HBG-jubilaris, want deze veiling gaat per 1 oktober op in de Coöperatieve Nederlandse Bloembollen Centrale. Snuffelen tussen de rommel Een grote rommelmarkt was een van de activiteiten, die de Boskoopse jongerengroep „Open uw huls" afgelopen weekeinde organiseerde ten bate van de bejaardensoos „Ons Belang". De touwtrekwedstrijden tussen bezoekers van de verschillende cafés In Boskoop, werden gewonnen door de dikbuikige stamgasten van café „De Landbouw". De gehele „Ons Belang"-actie werd ondanks het slechte weer een grandioos succes. In totaal bracht het gebeuren 2730 op. Dit bedrag werd inmiddels aan de bejaardenvereniging overhandigd. De dag werd besloten met een leuk feest in het Verenigingsgebouw aan de Voorkade. Willibrordschool feestelijk geopend BODEGRAVEN Met enig féestelijk vertoon is vrijdag de R.K. WilliDrordschool door bur gemeester Kremer geopend. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school werd een fraaie gedenksteen onthuld. De steen werd geschonken door de ouders en leerlingen aan de heer Van Liempt, het school hoofd dat circa vijfenveertig jaar aan de school is verbonden. Brandweerlieden Alkemade: beste blussers Van onze correspondent ROELOFARENDSVEEN De brandweer van Alkemade heeft de zaterdag op het velllngterreln van EMM gehoudan brandweerwedstrij den gewonnen. Acht vrijwillige brandweercorpsen namen deel aan da wedstrijden waarvan de gefingeerde opdracht was: „hat blussen van een brand In de werkplaats van de gemeentelijke woningstichting en het In veiligheid brengen van eventuele alachtoffera." De Nieuwkoopse brandweer kreeg de tweede prijs. Als beste slangen- ploeg werd Alkemade aangewezen. De beste aanvalsploeg was Ter Aar. Op de foto zijn de brandweerlieden uit Leimuiden, die de zesde plaats behaalden, aan het werk. Van onze correspondent SASSENHEIM In de „Storm bal" gonsde het het afgelopen weekeinde van activiteiten, in het kader van de vredesweek. Up de middenverdieping waren stands ingericht van Amnesty International, de Wereldwerk- groep, de vredeswerkgroep en de bijbelstudiegroep. Tevens waren er tekeningen van foto's van respectievelijk Giel Lange- veld en Bart van der Lans te zien, die betrekking op vrede hebben. De jeugd werd in de hobby ruimte beziggehouden met boetseren, verven en teke nen onder leiding van Ellen Mol en haar medewerkers. Voor de ouderen waren er enke le sprekers uitgenodigd. Prof. dr. P. Schenk sprak over „Weg van honger en geweld". Het Tweede Kamerlid mevrouw A. van Heel hield een referaat over het defensiebeleid. Zij stelde dat samenwerking en onderling be raad noodzakelijk is om de vre de te handhaven. De Navo noemde zij een hoeksteen voor onze verdediging. Mevrouw Van Santen hield een causerie over de agressie in onze samenleving. Zij noemde onder meer het vooroordeel agressie. vorm van Valkenburgse raadsvergadering uitgesteld. VALKENBURG - De raadsver- gadering die morgen zou wor den gehouden is een week uitge steld. Op dinsdag 7 oktober komt onder meer de benoeming van een nieuw lid voor de wo ningcommissie aan de orde. Vol gens de nieuwe reglementen moet elk jaar het langstzittend lid plaats maken voor een nieuw lid. De PvdA en PPR in Valkenburg zullen morgen vergaderen. Bij het raadslid mevrouw Van den Broek thuis aan de Marinus Poststraat 3. De agenda ver meldt onder meer een voorbe spreking voor de komende alge mene beschouwingen en de be spreking van de grondpolitiek in Valkenburg. De vergadering begint om acht uur en kan ook door niet-leden worden bezocht. Van onze correspondent BODEGRAVEN Ten oosten van de woonwijken 1 en 2 in Broekvelden komen 860 nieuwe woningen. Aan de Cortenhoeve is een centraal voorzieningencentrum gepland, dat is bestemd voor de hele wijk. In dit centrum zal een aantal winkels worden gebouwd. Tevens is er ruimte gepland voor drie basisscholen een sporthal en een medisch centrum. Het centrum komt ongeveer vierhonderd meter van alle bestaande en toekomstige bebouwing af te liggen. Het nieuwbouwplan omvat 22 bungalows, 710 eenge zinswoningen, 80 etagewoningen en 48 bejaardenwoningen. Wan neer de gemeenteraad met het plan heeft ingestemd zal een regionaal woningmarkt onderzoek worden ingesteld om tot een verantwoorde verdeling van het aantal vrije-sector,- premie en woningwetwoningen te komen. ALPHEN De brandweer an Alphen heeft een blusboot ter beschikking gekregen. Hierdoor is het mogelijk ook te water bij brand op te treden. De blusboot heeft 55.000 gekost en heeft een lengte van ruim vierenhalve meter en is twee meter breed. De boot kan 35 km per uur varen. Aan boord is een motorspuit die 1600 liter water of 6000 liter schuim per minuut produceert. Ook behoren enkele poederblussers tot de uitrusting van de rubberboot. De boot werd afgelopen vrijdag aan brandweercommandant Th. Hannaart overgedragen. Burgemeester Gallas was een van de eersten die een rondvaart in de blusboot maakte. In de brandweer kazerne merkte Alphens eerste burger op dat de brandweer nu uitstekend is uitgerust. „Behalve voor bluswerkzaamheden is de boot ook geschikt voor allerlei hulpverleningsactiviteiten. De 55.000 is een verantwoorde uitgave. De bemanning van de boot, meestal drie vier man, bestaat uit een vaste ploeg van vrijwilligers. Door het specialistische werk is het niet mogelijk alle vrijwilligers met de blusboot vertrouwd te maken. De modieuze marine-look in ruige zwarte melton jacket, geheel gevoerd met binnenzak. Heel voordelig van bloemetjes op je fris katoenen hemd. met behaaglijke Klassieke pantalon die laat In de band kleine zakjes verwerkt. Polyester viscose.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4