Versterkt AZC legt het af tegen landskampioen "Dat is één, het ijs is gebroken" Forescate wint derby van Roomburg Danaiden met beide benen op de grond Scvlla nog steeds puntloos Koen Gijsberts haait titel alsnog binnen Bax/Foreholte verstevigt koppositie VEEL AFGELASTINGEN Barry Hecker na eerste Damwinst Lisse op Wassenaar Brons voor Zoeterwoudse „Venus" Eerste winstpunt LDG In rugby'derby tegen DI0K Ervaring LSRG geeft doorslag Zwakke start competitie Gemini/K LEIDSE COURANT "AGIN A 17 Van onze waterpolomedewerker ALPHEN AAN DEN RIJN - Het is AZC niet gelukt om in de openingswedstrijd van de waterpolocompetitie tegen landskampioen HZC/de Robben voor een verrassing te zorgen. De Hilversummers wonnen in het drukbezochte zwembad De Dillen met 6—4. Hoewel AZC dit seizoen ver sterkt is door de komst van de internationals Ton Buunk en Gijs Stroboer en HZC/De Rob ben in kwaliteit is achteruitge gaan, bleken de Hilversummers zaterdagavond toch sterker. On danks de jeugdigheid van de Robbenploeg wordt er gerouti neerd gespeeld en slaagt zij erin om de kansen goed af te maken. Met name Wim Hermsen was trefzeker en het gelukte hem om doelman Wim Meyerink drie maal te passeren. De landskam pioen nam snel een voorsprong maar AZC kon goed bijbliiven. In het derde speldeel leek HZC/- De Robben door 5—2 te scoren definitief afstand te nemen, maar ondanks het feit dat AZC in die fase twee strafworpen miste kwamen de Alphenaren in het laatste partje door een tref fer van Hans 't Hart toch nog terug tot 5-4. In de slotminuten was het echter Wim Hermsen, die door 6—4 te maken de over- Wim Hermsen (no. 5 zwart) scoort bij een numerieke meerderheid van HZC/De Robben. winning voor zijn ploeg veilig stelde. Bij AZC scoorden: Ton Buunk, Ed Gesman, Cees van de Broek en Hans 't Hart en voor de Robbenploeg waren dit Wim Hermsen 3x, Hans Smits, Dik Nieuwenhuizen en Nico Lande- weert. De Zijl/LGB heeft in zijn eerste wedstrijd tegen PSV een neder laag geleden. In zwembad De Does wonnen de Eindhovenaren met 4—3. De Zijl/LGB verzuimde zater dag om tegen PSV direkt in de beginperiode afstand te nemen. Het gelukte de debutanten zelfs om in het tweede speldeel op een 6—1 voorsprong te komen. De Leidenaars kwamen in het derde partje wel goed terug tot 3—3, maar de stand bleef kritiek en in de slotfase bleek dat ook toen PSV enkele seconden voor tijd 4—3 maakte en verrassend de winst greep. Het scorever loop was, le periode: 0—1, Har ry van Eerden 1—1, Bert Zaag man. 2e periode: 1—2 Van Ge- mert, 1—3 Nouee, 3e periode: 2—3, Albert Spijker, 3—3, Paul Belt, 4e periode: 3—4 Van Ge- mert. Het is LZ *86 niet gelukt om tegen de Amer de volle winst binnen te halen. De Leidenaars speelden zondag met 3—3 gelijk. Verdedigend klopte het wel goed bij het team van LZ '86, maar aanvallend was er te wei nig stootkracht. Op het grote 30-meter veld van het sportfond- senbad te Amersfoort hadden de spelers van LZ '86 moeite om in de aanval gevaarlijk te worden. Tweemaal kwam de Amer voor te staan, maar LZ '86 scoorde twee keer de gelijkmaker en ook in het laat ste partje konden beide ploegen geen definitieve voorsprong ne men. Bij LZ '86 scoorde Gerard Soet, Jan Bredeveld en Aad van Mil. Van onze handbalmedewerker Leiden Hoewel de dames van Bax/Foreholte gedurende de gehele wedstrijd een voorsprong hadden, kwamen zij bij Kwiek Sport met de hakken over de sloot: 12-11. Via 5-2 bouwde Bax/Foreholte aan een 74 voorsprong bij de rust en ook na rust bleef deze marge bestaan. De Voorhoutsen wisselden echter zeer sterke momenten af met zwak verdedigen, hetgeen de snelle Haagse cirkelspeelsters dank baar benutten. Zo bleef het tot het einde toe spannend, vooral toen in de laatste minuut bij de stand 12-11, de ene arbiter floot en de andere gewoon liet doorspelen. De Haagse break-out die hiervan het gevolg was werd echter bekwaam door Lia v. Kesteren gestopt Door deze overwinning hebben Bax/Foreholte en Idem/Hel las zich duidelijk losgemaakt van de rest van de groep. NORTHA was duidelijk sterker dan het eveneens ongeslagen Velo. Met zeer beweeglijk aanvalsspel werden de Wateringse dames op een snelle 4-0 achterstand gespeeld, voordat zij eenmaal konden tegenscoren. In de tweede helft bleef Northa de betere ploeg. Vooral op pure snelheid was het superieur aan Velo, dat niet alleen een slechtere conditie had maar bovendien tactisch zwak speelde. Ineke Streng had met 4 goals een groot aandeel in de royale 9-3 overwinning. Jong Ade draaide helemaal niet voor de rust. Vooral in verdedigend opzicht moest het de Westlandse dames nogal eens laten gaan. Ook Wil v.d. Geest was niet in haar beste vorm en zo kon het gebeuren dat Westlandia in 5 minuten driemaal achter elkaar scoorde: 0-3. Tot 5 minuten voor tijd bleef deze stand ongewijzigd en toen sloegen de Westlandsen opnieuw toe: 0-5. In de tweede helft kwam Jong Ade beter voor de dag, maar Westlandia gaf haar voorsprong niet meer uit handen: 5-10. Loes v.d. Geest scoorde éénmaal, terwijl Helma v.d. Geest de overige treffers voor haar rekening nam. MMO gaf erg goed tegenspel aan titelkandidaat Actief uit Rotter dam. Vooral Riki Borst in het Hoogmadese doel speelde een uitstekende wedstrijd. Het duurde tot de zeventiende minuut voor het eerste doelpunt viel. Adrie v. Leijden gaf MMO een 1-0 voorsprong. Actief kwam even voor het rustsignaal op 1-1 en in de tweede helft pakte het beide punten door nog tweemaal te scoren. San/Saturnus kwam op het grasveld bij HEC aanvankelijk goed uit de startblokken. De jongens van Hoop namen een verdiende 4-7 voorsprong, maar werden daama onnauwkeuriger in de afwerk ing waardoor HEC tot 7-7 kon terugkomen. Na rust lukte het niet meer bij de Leidse heren. Het schieten was zeer onzuiver en het geroutineerde HEC nam het initiatief volledig over. De jonge San/Saturnusploeg liet zich toen geheel overspelen: 20-11. NIO moest in Rijpwetering haar meerdere erkennen in Odis. Tot vijf minuten voor rust bleef de strijd gelijk opgaan en werd er aan beide kanten goed verdedigd. Toen brachten twee snelle Lierse treffers de ruststand op 1-3. Na de thee sloegen de Lierse dames snel toe en via 2-5 namen zij met een 5-9 overwinning de punten mee. De heren van Northa leden veel balverlies tegen een technisch beter Wings, dat na een 5-8 ruststand de volle winst mee naar Den Haag nam: 9-16. De MMO-heren kwamen tegen een hard verdedigend EDH met 5-2 voor bij de rust. Piet Bank, Gerard Elstgeest en Dorus Borst waren de uitblinkers bij MMO dat met 13-9 won. De HW-heren begonnen tegen Quintus sterk met een 4-1 voor sprong, maar na rust waren de Westlandse heren sterker en liepen uit tot 13-10. Een laatste offensief van HW leverde net niet genoeg op om het verdiende puntje mee te nemen: 14-13. Van onze dammedewerker LEIDEN In het damover- zicht van de in de afgelopen veertien dagen verspeelde wed strijden in de LDDB, zoals wij deze afdrukten in onze editie van afgelopen vrijdag, zijn per abuis het verslag van de wed strijd W.D.G.—Lisse en de uit slagen in de eerste en tweede klasse van de LDDB weggeval len- Daarom nu deze aanvul ling. W.D.G. uit Wassenaar boekte te gen Lisse de volle winst: 13—7. Gijsbertsen versloeg Lissenaar Slotje na twee uur spelen via een slagzetcombinatie, die hem drie schijven winst opleverde. De 15-jarige Rob Velthuyzen versloeg aan bord drie routinier Algera. L. Knol geraakte al spoedig in een opsluiting, waar voor hij tegen Jan den Boer geen pasklare oplossing meer vond. De afgebroken partij tus sen Van Vuuren-Van Rossen werd door laatstgenoemde in winst omgezet. Uitslagen van de competitiewed strijden in de LDDB: Hoofd klasse: Kijk Uit—Gerard van GUs 5-15; WDG 1-Lisse 13-7; Lisse—OGB 11-9; SS-LDG 2 16-10; OGBSS 9-11; LDG 2—Kijk Uit, bij de stand 8—10 afgebroken. Eerste klasse: Ge rard van Gils 2—ADC 14—6; RDC 2—Gerard van Gils 2 14-6; RDC 2—LDG 3 8-12; SD- V-KDC 2 9-11; RDC 3-SVD 7-13, KDC 2—LDG 3 3-12. Tweede klas: SS 2-OGB 2 12-8; OGB 2-WDG 2 12-8; Lisse 2-WDG 2 8-12; LDC 1-Lisse 2 11-9; KDC 3-SS 2 9-11; LDC 1-KDC 3 9-11. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Venus de Whippet van W. v.d. Ploeg heeft bij de Europese kampioen schappen windhondenrennen in het Tsjechoslowaakse Libocho- vicee, 30 km van Praag, het brons veroverd. De eerste twee plaatsen waren voor Duitse hon den. De andere Zoeterwoudse hond die deelnam, Lotus 2, viel af in de halve finale. De Neder landse afvaardiging kwam goed voor de dag want er werd drie keer goud behaald, lx zilver en lx brons (Venus). Op 12 oktober a.s. worden de revanches van de E.K. in Am sterdam gehouden. Van onze atletiekmedewerkster ARNHEM Koen Gijsberts van de De Bataven heeft bij de reprise van de Nederlandse jeugdkampioenschappen 800 m., einde lijk zijn Nederlands kampioenschap bij de jongens B kunnen binnehalen. De races werden bij de kampioenschappen in juni ongeldig verklaard, nadat werd ontdekt dat de baan verkeerd was uitgezet Net als de eerste maal won Gijsberts zaterdag onbe dreigd, alleen V. Geelen (Sprint) kon hem tot 200 m. voor de finish bijhouden, maar werd kansloos toen De Bataaf zijn eindsprint inzette. De tijd van Gijsberts 1.56.6 min., v. Geelen 1.58.8 min. Wybo Lelieveld (Bataven) heeft een poging tot verbetering van zijn Nederlands record op de 2000 m. steeple (5.57.7 min.) met succes kunnen verhinderen. Hoewel Rudie Verriet (UNC) tot aan de laatste ronde slechts 1 seconde boven het schema zat, kon hij het tempo niet volhouden en moest op de laatste meters de snel sprintende Lelieveld nog voor laten gaan, die finishte in 6.03.2. min. Cunie de Nie (Spartaan) werd op Papendal 9e bij de Nederlandse meerkamp kampioenschappen voor C junioren met 2952 p. Gé de Munck (Spartaan) werd 10e bij de jongens met 4060 p. Dirk Maassen van der Brink is in Leeuwarden tijdens een interna tionale snelwandelwedstrijd over 20 km., georganiseerd door de Lange Afstand Tippelaars 10e geworden in 1.54.22 uur. Hij was tevens de beste Nederlander. De B junioren van de Spartaan (Lisse) zijn in Alphen aan de Rijn derde geworden in de strijd om het kampioenschap van West II met 12391 punten, vierde werd Holland Leiden met 12334 p. Bij de meisjes werd het Alphense A.A.V. 36 3e met 11248 p., 7e Spartaan 10114 p., 9e Holland 9515 p. De atletiekwedstrijden voor de Leidse schooljeugd die afgelopen zaterdag door De Bataven zouden worden georganiseerd, zijn niet doorgegaan. De sintelbaan was door de hevige regenval onder water gelopen. Van onze dammedewerker LEIDEN Het Leidse Dam Genootschap heeft in de competitie van de natio nale hoofdklasse zijn eer ste winstpunt behaald. Met het bezoekende Dordrecht werd een 16—10 gelijkspel overeengekomen. LDG, dat danig verzwakt was door het ontbreken van zijn eerste tientalspe lers Sam van der Kwartel, John Hasrat en Henk Beze- mer, die vervangen werden door respectievelijk H. Berghout, R. van de Meij en Peter Bronstring, keek vrij spoedig tegen een 4—0 achterstand aan door ne derlagen van Van der Meij en Hein van Winkel. Over winningen van Henk de Koning en Evert Bron string brachten LDG weer naast Dordrecht. Ook na vijf uur spelen was door geen van beide ploegen nog een belissing geforceerd. Door remises van achter eenvolgens Henk Burghout, Peter Bronstring, Wim Klein en Wim van der Blom, waardoor de stand voorlopig op 8—8 werd be paald, moesten André van der Kwartel en Wim Heemskerk voor LDG de beslissing brengen, maar ook deze twee spelers kwa men na ruim 5 1/2 uur spe len remise overeen, wat de eindstand op 10—10 bracht Barry Hecker: "Dat is één" Van onze basket balmedewerker LEIDEN - BS Leiden heeft de laatste strohalm gegrepen om althans in de komende weken nog een beetje publiek te trekken. Woensdag tegen Gerard de Lange werd een enorm stuk good-will verspeeld, maar zaterdag tegen Arke Stars - evenals BS nog zonder winstpunten - werd weer iets terugverdiend. BS Leiden won met 85-75 en dat betekende tevens de kleinste nederlaag tot nu toe voor de Enschedese équipe. Groots was het allemaal niet daar in de Vijf Meihal. BS-coach Barry Hecker, die zich bepaald niet als een prater ontpopt, was uiterst sober in zijn commentaar. "Dat is één. Het ijs is gebroken...." Positief was verder de score-inbreng van Peter Kop (12 punten), die wekenlang de ring nauwelijks kon vinden. Ook Hans van Rooden gaat weer wat beter schieten. Het begon overigens niet zo best Bij de rust was de stand 4340 voor de Leidse ploeg. Wel werd het 1-0, maar in een mum van tijd nam Arke Stars, vooral steunend op de klasse van ex- Raak/ Punch-speler Ed "Lace" Strong, het initiatief over en kwam zelfs met zeven punten voor te staan: 5-12. Twee minu ten later had Leiden echter al- .weer orde op zaken gesteld en gaf Benjamin Ruysenaars - erg goed weer - BS een nieuwe voorsprong: 13-12. Opvallend was, dat Leiden geen persoonlij ke fouten maakte. Pas toen de stand via 24-12 en 37-22 was opgelopen tot 39-24 (17de mi nuut) maakte Peter de Jong de eerste Leidse P. Arke stond in middels al op een totaal van 13. en Leiden leek een zorgeloze tweede helft in te gaan met mogelijkheden voor een score rond de honderd. Mapir in dat tweede bedrijf bleef Arke Stars, dat na het wegsturen van de vorig jaar bij Leiden afgekeur de Greg Spitzer nog maar één Amerikaan heeft, verrassend goed bij. Allen Williams - na rust beter dan ervoor - deed vijf minuten voor tijd knap aan klantenbin ding door te dunken. Leiden stond op dat moment voor met 73-58. Barry Hecker haalde Wal ker Banks naar de kant, waar hij even later gezelschap kreeg van Benjamin Ruysenaars. Ar ke greep onmiddellijk zijn kans en kwam terug tot op zes pun ten (81-75), maar de terugkeer van Walker Banks deed alle hoop op een eerste zege voor de Enschedëers als een zeepbel ui teenspatten. Scores BS Leiden: Williams 24 (8-16), Banks 22 (12-10), Kop 12 (4-8), Van Rooden 10 (8-2), Ruy senaars 9 (54), Moerer 4 (4-0) en Paulides 2 (2-0). Topscorers Ar ke Stars: Strong 40 en Valken burg 12. Stand eredivisie: Sperry Rem. 7-12, Punch 7-12, Buitoni 7-10, NN Donar 7-10, Kinzo 7-10, Transol 7-6, Delta LI. 7-6, G. de Lange 7-2, BS Leiden 7-2, Arke Stars 7-0. BV0 en Luba Op regionaal gebied dit week einde winst voor BVO en Luba. De dames van Leiden en BV Lisse verloren. Luba heeft weinig problemen gehad met Matador uit Vlissin- gen. Tot de 13de minuut ging het gelijk op, maar daarna was Luba oppermachtig. Na de rust, die inging bij 24-33 kwam de scoremachine pas goed op gang en gleed de Leidse ploeg gemak kelijk naar de 48-80 zege. Marcel Rijsbergen, Hans van Rooyen (beiden 14) en Peter Waltman (12) waren de beste schutters in een goed draaiend team. BVO werd bijna nog verrast door Smit Slikkerveer. Na een grandioze eerste helft (49-37) kwamen de Alphenaren toch nog in moeilijkheden en moch ten blij zijn met de 75-73 zege. Wim van Wanrooy en Jan Schappert waren met 18 punten topscorers. De dames van BS Leiden kon den het niet bolwerken tegen Arrows, het schaduwteam van Transol/RZ. De Leidse dames speelden, met uitzondering van Annette Maassen, erg zwak en via 23-17 bij de rust won Arrows met 44-38. Er werd aan Leidse zijde erg veel balverlies geleden. Ex-eredivisieploeg Haarlem Cardinals bleek te sterk voor BV Lisse, dat ook zijn tweede wedstrijd in de tweede divisie niet in winst kon omzetten. Aan vankelijk kon Lisse de Haarlem mers nog bijhouden (39-32 bij rust), maar in de tweede periode sloeg Cardinals definitief toe: 80-64. John de Bruin en Jan-Wil lem Jansen (ex-Gerard de Lan ge) scoorden elk 17 punten voor Lisse. Van onze hockeymedewerker Leiden LJVIH.C. en Alecto, beide koploper, wonnen hun respectievelijke wedstrijden te gen Kraaien en Alphen. De der by tussen Forescate en Room burg werd in het voordeel van de Voorschotenaren beslist Leiden moest richting Zaan streek can tegen het fanatieke Kraaien te spelen. Een zeer ge concentreerd spelend Leiden (wel eens anders gezien) hield de stormlopen van de Kraaien goed onder controle. Het had de pech dat Wouter v.d. Berg na tien minuten op halve kracht moest meespelen met een ver stuikte enkel. Leiden kreeg door goed opgezette uitvallen nog voor de rust een 2-0 voorsprong. Het tweede doelpunt uit een strafbal door Jan Wagener. In de tweede helft werd er door beide partijen rommeliger ge-' speeld. Leiden wachtte op haar kansen, kreeg deze ook, maar miste zejammerlijk. Tien minu ten voor tijd bepaalde Bobby Coebergh de eindstand op 0-3. Keeper Martijn Drijver kreeg nog vele ballen te verwerken maar wist tot het einde zijn doel schoon te houden. De derby Forescate-Room burg is een sportieve en gelijk op gaande wedstrijd geworden. De eerste helft speelde zich veel op het middenveld af en er kwa men aan beide zijden weinig kansen. De tweede helft was levendiger en nu ontstonden er ook meer kansen. Forescate ver overde de een licht overwicht, welke gestalte in de stand kreeg toen Edwin Dekker uit een strafcorner scoorde. Dat de stand 1-0 bleef heeft Forescate zowel aan Vrouwe Fortuna als aan haar achterhoede te dan ken, die zorgden dat de bal tot tweemaal toe nog juist op de lijn gestopt werd. Forescate heeft zodoende haar eerste twee punten binnen, terwijl Room burg met nog maar twee punten uit drie wedstrijden in een lichte impasse lijkt te verkeren. Alecto moest in Alphen tegen de club met dezelfde naam haar koppositie verdedigen. Een rom melig begin deed duidelijk uit komen, dat de beide partijen de mogelijkheden aftasten. Pas toen de scheidsrechters ingre pen werd het wat rustiger bin nen de lijnen. Harm Dragt scoorde voor rust 0-1. De tweede helft gaf een beter Alphen te zien, maar de Leiderdorp se ach terhoede hield haar hoofd koel, zodat Alecto dat alleen nog op de counter speelde de strijd met een 1-0 eindstand kon besluiten. Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De op zaterdag spe lende clubs hebben afgeopen weekeinde slechts een helft van ca. 10 minuten behoeven te spe len. Het was zaterdag toch al niet zo aantrekkelijk weer en even na vijven bedorf Pluvius het voor de korfballers hele maal door de velden te veran deren in moerassen. Zo werden de thuiswedstrijden van De Al gemene, Perni, Fiks en Ons Ei land ongeveer 10 minuten na rust gestaakt. De overige clubs ondervonden geen hinder van het slechte weer. De Danaiden. is voorlopig met beide benen op de grond gezet Rhoda bezorgde de Leidse ploeg de eerste nederlaag (7-11) en dat had de Hensen-ploeg voor het grootste gedeelte aan zichzelf te wijten. In de eerste aanval is de goede combinatie nog ver te zoeken en bovendien bleek De Danaiden conditioneel niet zo erg sterk meer. Voor het overige maakte De Danaiden duidelijk wat zich in de laatste twee wed strijden al aan het afspelen was. De ploeg kon het toen nog red den dankzij enkele individuele acties, maar ditmaal was Rhoda 'als ploeg gewoon beter. Nieuwe lingen zijn gekoppeld aam routi niers en dat heeft een evenwich tig team opgeleverd. Tot aan de rust kon de Leidse ploeg goed tegenspel bieden, maar toen Rhoda na de pauze gebruik maakte van het slechte fluiten van Drieduite was de De Danai den verlooren. Toen Appel voor 5-8 zorgde was de strijd beslist Na 7-9 maakte Bob van Houten korte metten met Oele en speel de hem twee keer uit (7-11). Voor De Danaiden scoorden Ge rard Nap (3x), Bob Schrama, Hans Oele, Sander van Unen en Eric Filemon. Fides Pacta verpletterde in Eindhoven het ook nog ongesla gen PSV met niet minder dan 4-17. PSV is beslist geen slechte ploeg, maar ging finaal de boot in toen F.P. een rappe 04 nam. Het aangeslagen PSV bleek toen geen partij meer voor Fides, dat Dik Onderwater voor Hen Bra- kel had opgesteld. Met de pauze Van onze tafeltennismedewerker Leiden Ook derde competitiewed strijd heeft Scylla een nederlaag opgele verd. De Korenbeurs heeft Scylla geen kans gegeven en liet een 2—8 eindstand noteren. Ed Fallaux won van Peter van de Broek en Gerard Bakker zorgde voor het twee de punt nadat Van de Broek wegens duizeligheid terugzakte. Scylla 2 zou zich gaan handhaven na 4—6 winst op JCV. maar indien het eerste degradeert zullen ook de reserves een stapje terug moeten doen. Hein Chrispijn zorgde voor de helft van de Leidse pun ten, Peter van Schie won tweemaal en Rob Regeer sloot de rij met eenmaal winst Scylla 3 speelde sterk tegen Blue Star en won verdiend met 8—2. Theo Bakker bleef ongeslagen, Sojinuh en Karei van Schie lieten elk een steekje vallen. Ver meldenswaard is de eerste dubbelspel overwinning van Bakker/Sojinuh na an derhalve competitie. TOV had geen enkele moeite met het conditieloze Luto en finish op 9—1. Ted van de Ploeg moest eenmaal het hoofd buigen na verlies met 21—23 in de derde game tegen Van Pruijsen. Avanti 1 heeft Victory 55 met 7—3 terug gezet. Jan van Wetten bleef ongeslagen, Theo Louwers won tweemaal en Peter Groot voegde daar nog een punt aan toe, terwijl ook het dubbel voor Avanti was. SCO Edek heeft de Treffers geen kans gegeven; Ferdinand Thung verloor van Jac. van Ruiten en het dubbel was nog voor de Treffers maar het restant van de punten was voor SCO Edek. Scylla 4 kon het tegen Tempo Team 2 juist niet redden en ging met 6—4 tenonder. Erik Noest won tweemaal, Rini Hansen en Peter van der Meer elk eenmaal. DOCOS heeft de kracht van Middelburg Zuid ondervonden en werd met 9—1 kan sloos verslagen Gerard van der Klaauw kon het enige tegenpunt scoren door winst op Van Wondergem. Fred Bracké en Ton L'Ami konden het vooral tegen De Vries en Louwen niet maken; on danks heftige tegenstand gingen zij spe lend voor een sportief publiek, ten onder. De reserves van DOCOS waren tevreden met het gelijkspel tegen NOAD, alle par tijen gingen in drie games. Roodenburg en Waaijer wonnen elk tweemaal, Gerrit- se was mentaal niet sterk genoeg en moest met eenmaal winst genoegen ne men. Avanti 2 won de uitwedstrijd tegen Steeds Hoger TSB 3 vrij ruim met 7—3. Straathof won zijn enkelspelen, Leon van de Werf won er twee terwijl eenmaal winst van Peter de Groot en het dubbel voor de resterende punten staan. Scylla 5 had geen kans bij Evro Salaman ders 2 en verloor met 7—3. Het trio Wekker, Hollander en Blansjaar verdeel de de winst. De dames van Scylla hadden geen moeite met Be Quick en wonnen terecht met 8—2; alleen Liesbeth van Winsen moest twee nederlagen toestaan. Het eerste damesteam van Avanti kon niet op tegen Tempo Team 1 en verloor met 8—2. Bettine Vriesekoop won van Klatt en Arntz. Dames Avanti 2 won de uitwedstrijd bij VW met 73. Wilma en Brigitte Kooter zowel als Liesbeth Smits wonnen twee enkelspelen. Dames Avanti 3 was kansloos tegen het Hooge Huijs en de dubbele cijfers waren een feit Steeds Hoger TSB was juist iets te sterk voor de dames van DOCOS en won met 64. Liah Brouwer won haar partijen en het dubbel was voor DOCOS. was het al 1-8. Wim Meyer was met 4 goals de produktiefste speler. EERSTE KLASSE De Algemene leidde kort na rust met 6-5 tegen O WO toen arbiter Borger het sein tot in rukken moest geven. Meer nieuws van de Leidse club komt echter van trainerszijde, want Eric Filemon heeft besloten zijn spelersactiviteiten bij De Danai den te laten prevaleren boven het trainerschap bij De Algeme ne. Voorlopig blijft een opvolger te zoeken. Perni x stond tegen DTV al met 8-0 achter toen er gestaakt moest worden. KNS behaalde de eerste punten. Kinderdijk werd verrassend ge klopt. In een gelijkopgaand duel opende V.d. Linden de score, waarna de thuisclub de leiding nam. Na de pauze kon KNS opnieuw gelijke tred houden en kon Charles Stijger 10 minuten voor tijd 54 inschieten en matchwinnaar worden. Zuiderkwartier vond haar Wa terloo in Amersfoort. Soester- kwartier bracht de Zierikzee- equipe de eerste nederlaag toe. Na een gelijkopgaande eerste helft, die met 4-3 werd afgeslo ten, werd Soesterkwartier in het vervolg allengs de betere ploeg, die dan ook verdiend van 54 naar 94 doorliep. Derksen zorg de uiteindelijk voor 9-5. Van Dam (2x), Toos van Dam en Carla Akse scoorden. 2e KLASSE Ons Eiland KOAG werd bij 3-3 gestaakt Crescendo verloor in Rotterdam van Ons Huis, dat in het 2e gedeelte haar slag kon slaan. Aanvankelijk leek Crescendo goed op weg na 2 goals van Wilfred Cornelissen. Tot 24 kon de ploeg de marge bewaren, maar daarna kwam Ons Huis. (64). Na het keren zorgde Chris Driessen voor 6-5, maar voordat Crescendo aan 6-6 kon denken, had de thuiclubs al voor een groter verschil gezorgd (9-5). Van onze rugbymedewerker LEIDEN De Leidse rugby- derby tussen DIOK en LSRG is geëindigd in een 183-overwin ning voor de studenten. Ten opzichte van debutant DIOK beschikte LSRG over een sur plus aan ervaring en dat heeft de doorslag gegeven. LSRG, met vier internationals in het team, liep vrij gemakke lijk weg van DIOK, want na een kwartier was de stand reeds 9—0 door een kick van Van der Hulst, een try van Van Leeuwen en de conversie wederom van Van der Hulst. Met name in de tweede en derde lijn van DIOK werden er fouten gemaakt, zo dat er „een gat" viel tussen de linies en de driekwarten nauwe lijks tot positieve daden konden komen. Via een penalty-kick kwam LSRG nog voor rust op 12-0. In de tweede helft draaide de verdediging van DIOK een stuk beter. Vooral Hans-Peter Brandt organiseerde sterk, zo dat LSRG geen kans zag de score verder uit te bouwen. On nodige fouten waren er de oor zaak van, dat LSRG twee penal ty-kicks mocht nemen, die bei den door Van der Hulst werden benut. DIOK kreeg vlak hierop eveneens een penalty-kick toe gewezen en ook Rouat kweet zich goed van zijn taak, 3—18. Een duidelijke overwinning voor LSRG, dat de zege evenwel niet cadeau heeft gekregen. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN De heren van Gemi ni/Kangeroes zijn de competitie begonnen met een, verwachte, 3—0 nederlaag tegen Petrus en Paulus. Er klopte niet veel van bij de Leidenaars die vrij chao tisch speelden. Het echt niet im ponerende P&P had dan ook geen moeite met Gemini. Het tweede team van Gemini/K, uitkkomend in de derde divisie, deed het een stuk beter, want SVC uit Den Haag kreeg geen schijn van kans, 3—0. De set standen 15—9, 15—8 en 15—10 bewijzen, dat SVC er nauwe lijks aan te pas kwam. De dames van Gemini/K verlo ren op het nippertje van „aarts rivale" Goudse Verzekeringen. Beide teams promoveerden vo rig seizoen naar de tweede divi sie en net als verleden jaar toon den de Goudse dames zich iets sterker. Dat het er bijzonder spannend aan toe ging moge blijken uit de setstanden: 15-12, 15-13, 13-15, 9-15 en 16-14.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17