OPELPREMIÈRE '76! -tl* Leiden ligt nu 10 minuten dichterbij het centrum van Den Haag. Uw Kadett op maat: nu ook met City-deur. Kom vandaag nog kijken naar de nieuwe Kadett City. Nu première bij uwOpel-dealer. de koning CURSUSSEN IN DE FRANSE TAAL 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1975 leiden Mededelingen van het gemeentebestuur voor de periode maandag 29 september tot en met vrijdag 3 oktober. Commissievergaderingen Maandag 29 september, 15.30 uur, Raadszaal. Verkeerscommissie. AGENDA: Maatregelen ingevolge de hoorprocedure. Plaatsing verkeerslichten Haagweg/Da Costastraat Te treffen voorzieningen ten behoeve van de bereikbaarheid Marktter rein voor alarmverkeer. Maandag 29 september 1975 om 20.00 uur in de kamer van B. en W. Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. AGENDA: Benoeming van de heer Drs. C. C. Beelaerts van Emmichoven tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Schema raadsvergaderingen vanaf januari a.s. Bestuurlijke herindeling. Aanmelding Leiden als gegadigde voor een casino. Klacht bij de Officier van Justitie inzake de schending geheimhou dingsplicht Behandeling reglement van orde. O Recreatieschap Noord- en Zuidhollandse plassengebied. Overzicht van vragen van de heer Driessen in de commissie ABA, die nog niet zijn afgedaan. Dinsdag 30 september 1975, aanvang 20.00 uur, koffiekamer Stadhuis. Commissie voor interne organisatie en beheer. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, welke onlangs in de commissies voor het onderwijs, voor de volkshuisvesting en voor de ruimtelijke ordening aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien, alsmede het voorstel: investeringen en intensiveringen voor 1976 voor wat betreft de sector "Bestuur". Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil eten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9-12 en van 2—5 uur. Openstelling stadhuis en gemeentelijke diensten op 2 en 3 oktober. Op donderdagavond 2 oktober is het stadhuis 's-avonds gesloten. De afdeling Bevolking, het Buro Voorlichting, de Gemeentelijke Krediet bank en de Gemeentekas zijn dan niet voor het publiek geopend. De eerstvolgende avond-openstelling is op donderdag 9 oktober a.s. De Gemeentekas (ontvanger) is in verband met de sluiting op donderdag avond 2 oktober nu geopend op woensdagavond 1 oktober van 17.30 tot 19.30 uur. In verband met de feestelijkheden op vrijdag 3 oktober a.s. zijn de gemeentesekretarie en alle gemeentelijke diensten en bedrijven de gehele dag voor het publiek gesloten. Verder gelden de volgende regelingen: het Openbaar Slachthuis is op 3 oktober alleen 's-ochtends van 7 tot 9 uur geopend voor het afhalen van vlees uit de vleeskoelruimte voor gebruikers; De restauratie van de Groenoordhal is tijdens de openstelling van het Groot Lunapark geopend; Het stedelijk museum de Lakenhal is op 3 oktober 's-ochtends geopend van 10 tot 12 uur, Het molenmuseum De Valk is op 3 oktober de gehele dag gesloten; De tentoonstellingszaal van de gemeentelijke Archiefdienst is eveneens op 3 oktober gesloten. Op zaterdag 4 oktober is deze zaal weer als gebruikelijk van 9 tot 12 uur voor het publiek toegankelijk. Vuilophaaldienst op 3 oktober De gebruikelijke vrijdagse vuilophaaldienst vervalt op 3 oktober is. In plaats daarvan wordt het huisvuil in de betreffende wijken op dinsdag 7 oktober opgehaald. Ontheffing sluitingsuren Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat op 2 oktober 1975 tot 24.00 uur en op 3 oktober 1975 tot 01.00 uur de winkels handelende in viswaren, feestartikelen, en tabakswaren voor het publiek geopend mogen zijn en waren in de uitoefening van markthandel, straathandel en handel te water te koop mogen worden aangeboden of mogen worden verkocht. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem een algemene ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor inrichtin gen tot het gebruiken ter plaatse van eet- en/of drinkwaren voor de nacht van 2 oktober 1975 tot 02.00 uur en voor de nacht van 3 oktober 1975 tot 03.00 uur. Drank- en horecawet De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het verbod in artikel 3, eerste lid, onder a, van de Drank- en Horecawet ten aanzien van het verstrekken van zwak-alkoholische dranken niet geldt op 2 en 3 oktober 1975 voor de houders van verversingstentjes e.d. op het feestterrein Groenoordhal en voor de houders van verversingstentjes, die na verkregen toestemming van Burgemeester en Wethouders een stand plaats hebben gekregen in de gemeente en dat het sluitingsuur voor alle bovengenoemde verversingstentjes voor 2 oktober 1975 is bepaald op 24.00 uur en voor 3 oktober 1975 op 01.00 uur. Nieuwe tentoonstelling Gemeentearchief. Op maandag 6 oktober start de nieuwe tentoonstelling van het Gemeen tearchief over de stadspoorten en toegangswegen naar Leiden. Daarin wordt een beeld gegeven van de vroegere en tegenwoordige situaties. Deze expositie vindt plaats in de tentoonstellingszaal en duurt tot 31 oktober a.s. De openingstijden zijn: op maandag tot en met vrijdag van 9-12 en 14-17 uur; op zaterdag van 9-12 en op donderdagavond van 19.30-21.30 dit zijn mededelingen van het gemeente bestuur Keek u ook uit naar een wagen met de kwaliteiten van een Kadett, maar voor zien van zo'n praktische derde deur? Vanaf vandaag staat bij uw dealer de Opel Kadett City. Een op-en-top Kadett, voorzien van een wijd-opklapbare City- achterdeur. En daarmee kunt u vrijwel alles vervoeren wat u normaal in geen andere auto kwijt kunt. Kinderwagens, tuin- spullen, zomerstoelenduik sportuitrustingen, bood schappen... u schuift't via de City-deur zó naar binnen. En hebt u nog meer ruimte nodig dan klapt u even de achterbank neer en de laadruimte is bijna verdubbeld! koncessies gedaan aan 't befaamde Kadett-komfort. •Ook de vanzelfsprekende betrouwbaarheid van dit model is typisch voor de Kadett. Tel daarbij op't gebruik van gewone benzine, z'n lage onderhoudskosten (eens om de 10.000 km. een service-beurt), een fabrieksgarantie van een vol jaar zonder kilometer- beperking en u hebt een Kadett die z'n prijs ruim waard is. Vanaf 10.498,- Prijs incl. BTW af General Motors Continental S. A. Prijs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. UITZENDBUREAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu Officiële publikatie van het Staatsbedrijf der PTT Wijziging net- en abonneenummers Europoort en Rozenburg Op maandag 29 september 1975 om 07.00 uur worden de telefoonnetten Europoort (01888) en Rozenburg (01889) gecombineerd tot één telefoonnet Europoort met het nieuwe netnummer 01819. Gelijktijdig worden de 4-cijferige abonneenummers van het huidige net Europoort gewijzigd in 5-cijferige door vóór de bestaande nummers het cijfer 6 (zes) te plaatsen. De 4-cijferige abonneenummers van het huidige net Rozenburg worden gewijzigd in 5-cijferige door plaat sing van het cijfer 1 (een) vóór de bestaande nummers. INSTITUT FRANCAIS NIEUWE UITLEG 10, OEN HAAG ORGANISEERT gegeven door leerkrachten met de FRANSE NATIONALITEIT te Leiden. Conversatie-cursussen met grammatica op verschillende ni- beginners (zonder kennis van de taal) enigszins gevorderden (niveau MULO.MAVO) gevorderden (niveau HBS. MMS. HAVO. Gymnasium) vergevorderden („conversation courante") LESGELD: Per cursusjaar (oktober tot juni) voor 1 uur per week 125 gulden; voor twee uur per week 175 gulden per cursusjaar, bij de inschrijving te betalen. Nieuwe spoorlijn tussen Den Haag Centraal en Laan van NOI. Op 28 september gaat de nieuwe spoorlijn in bedrijf. Anders gezegd: u kunt dan van Leiden naar Den Haag Centraal reizen. Als u in het centrum van Den Haag moet zijn,levert dat een aardige tijdwinst op. Hebt u vragen over trein, tram of bus? Belt u dan het Informatiecentrum Openbaar Vervoer voor Den Haag en omgeving. Telefoon: 070-824141. Den Haag Centraal is gastvrij. Een gastvrij ontmoetingspunt, dat is Den Haag tv xi r 1 Centraal. Een centrale plaats van aankomst en vertrek Leiden-Laanvan fNUI-Uen Haag Centraal, voor treinen, bussen, trams en taxi's. Met parkeerruimte De stoptrein van Leiden,Voorschoten-W, voor auto's en fietsen. Met restaurants en kiosken. Mariahoeve naar Den Haag Hollandsche Spoor geeft nu door een snelle overstap in Laan van Nieuw Oost-Indië-doorgaans 4x per uur een direkte aansluiting naar Den Haag Centraal. Leiden-Laanvan NOI- Pijiuicker enz. De treinen van Den Haag via Pijnacker naar Rotterdam Hofplein V zullen - eveneens vanaf zondag 28 september a.s. - vertrekken van Den Haag Centraal. En omgekeerd. Reizigers uit de richting Leiden moeten voor de richting Pijnacker voortaan overstappen in Laan van Nieuw Oost-Indië. Met een postkantoor, een bank, een fotoshop, een dames- en herenkapper, een uitzendburo,een bloemenzaak, een drogisterij, een weeg automaat, een kousenautomaat, een automatiek, bagagekluizen en natuurlijk het NS Reis- en inlichtingenburo. Den Haag Centraal. Gebouwd op een toekomst waarin het snel en S komfortabel per openbaar vervoer overbruggen van afstanden steeds belangrijker zal worden. Den Haag Centraal. Nu met een nieuwe spoorlijn en een nieuw busstation. En volgend jaar mei komt ook de lijn Hollandsche Spoor-Centraal in gebruik. En komen de trams op het platform voor trams en bussen. Dan wordt Den Haag Centraal een écht CS.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14