Italië wil strijd tegen Oranje niet vervroegen Vein Eek ondanks voetblessure in halve eindstrijd Tim Steens niet in hockeyselectie Van Leeuwen één duel geschorst Brazilië woedend op voorzitter van FIFA RINI VAN BRACHT: DERDE ACHTEREENVOLGENDE ZEGE Vakverenigingen voetbalspelers in congres Hoofddorp ■in sponsor Haarlem" Nicols Sportwereld Karateploeg samengesteld TOTO EN LOTTO LEIDSE COURANT PAGINA II AMSTERDAM Bondscoach Wim van Heumen heeft gister avond na de tweede centrale training in Amstelveen vijftien spelers aangewezen voor de hockeyinterland van zondag tegen België, die op het veld van Royal Uccle Sport THC in Brussel zal worden gespeeld. Opvallend daarbij is de terugkeer van de HTCC-er Thijs Kaanders, die op 13 oktober van het vorig jaar in Amsterdam voor het laatst in Oranje uitkwam. Dat was tevens de meest recente interland tegen België, die met 6-0 werd gewonnen. Marinus Dijkerman (HGC) was door een afgelopen zondag tijdens het competitieduel met HCKZ opgelopen blessure niet beschikbaar. Flip Goudsmit en Tim Steens, die wel tot de trainingsgroep behoorden, zijn niet gekozen voor de wed strijd tegen de Belgen. Het wordt de 69e interland van het Nederlands elftal tegen België. Sinds 23 april 1972 (0-1), werd niet meer van de zuiderburen verloren. De selectie voor Ukkel ziet "er als volgt uit: Derk Doyer (HCKZ), Maarten Sikking (Schaerweyde), Thijs Kaanders (HTCC), Flip van Lidth de Jeude (Schaerweyde), Joost van der Heijden (Til burg), Ron Steens (HCKZ), Jaap Kooreman (HGC), Hans Jorritsma (Amsterdam), Coen Kranen berg (Amsterdam), Andre Bolhuis (Kampong), Paul Litjens (Kampong). Jan Boerma (Amsterdam) en Theodor Doyer (Bloemendaal). lllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Morgen onder neemt Jos Her mens opnieuw een poging het wereldrecord op de 20 kilometer te verbeteren. Ter voorbereiding op die recordpoging loopt Hermens el ke dag veertig ki lometer in de bossen rondom Nijmegen. Illlllllllllllllllllllllllll DEN HAAG - De Europese vakvereni gingen van betaalde voetballers, welke spelersorganisaties internationaal zijn verenigd in de FIF- PRO (Federation In ternationale des Footballeurs Prefes- sionnels), zullen op zaterdag 4 oktober in congres bijeenkomen in Hoofddorp. Aan deze bijeen komst wordt deelge nomen door bonden uit Engeland, Schot land. Frankrijk, West-Duitsland. Ita lië, Portugal en Ne derland. De FIFPRO heeft de organisatie opgedragen aan de VVCS (Vereniging Van Contractspelers). De Minister van So ciale Zaken. drs. J. Boersma, en de voor zitter van het NW (Nederlands Verbond van Vakverenigin gen) W. Kok, zullen tijdens de opening een toespraak hou den in het kader x de internationale sa menwerking van de beroepsvoetballers en hun rechts- en s< ciale positie. ZEIST De Italiaanse voetbal bond is niet ingegaan op het verzoek van de KNVB de wed strijd Italië—Nederland voor de voorronden van het toernooi om het Europese kampioenschap een week te vervroegen. Deze wedstrijd zal zaterdag 22 no vember (aanvang 14.30 uur) in het Olympisch Stadion van Ro me worden gespeeld. De secretaris van het betaalde voetbal Jan Huybregts had de Italianen gevraagd de ontmoe ting vast te stellen op zaterdag 15 november. Op die dag zou het Nederlands elftal namelijk zeker de beschikking hebben over Jo- han Cruyff en Johan Neeskens. de Spaanse Nederlanders in Een week later is dat niet het Oranje zouden worden opge- geval gezien het programma van steld. FC Barcelona. Van Nederlandse Jong Oranje zal de ploeg van zijde was de Italianen, in feite Jong Italië daags na de „grote" kansloos om groepswinnaar te interland in Ascoli Picento ont worden en over te gaan naar de moeten, dat zo'n 180 kilometer volgende ronde voorgehouden noordoostelijk van de Italiaanse dat zij konden rekenen op een hoofdstad is gelegen. Ook deze beter bezet stadion indien de bei- ontmoeting begint om half drie. te krijgen. Huybregts heeft van alles gebrobeerd het duel uitgesteld Tuchtcommissie strafte 22 keer ZEIST Niels Overweg van FC Twente is door de tucht commissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst wegens de gele kaart, die hij opliep in de competitiewedstrijd tegen AZ'67 in Alkmaar. Overweg had de kaart gehad van scheidsrechter Berrevoets we gens het herhaald onreglemen tair aanvallen van een tegen stander. De Enschedese voor stopper kreeg tevens een geld boete van 150 gulden. Cees van Ierssel, die in dezelfde wedstrijd een gele kaart opliep, wer, gezien zijn blanco straflijst en uitstekende staat van dienst slechts een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd op gelegd. De Twentespeler kreeg wel een boete van 300 gulden. De overige straffen zijn: Excelsior: J. der Spek, 2 wed strijden onvoorwaardelijk en 150 boete. FC Utrecht: A. de Kruyk, 1 onvoorwaardelijk met instand houding van een voorwaardelij ke uitsluiting van één wedstrijd. NEC: G. Albers, 1 onvoorwaar delijk en 1 voorwaardelijk. Heracles: J. van der Berg, 1 onvoorwaardelijk en 75 boete. Wageningen: J. van Kooten, 2 onvoorwaardelijk. NAC: A. Krijnen, 1 onvoorwaar delijk en 75 boete. GO Ahead Eagles: R. Geest man, 1 onvoorwaardelijk, 1 voorwaardelijk en 150 boete. Helmond Sport: P. Martens, 1 onvoorwaardelijk met mogelijk heid tot verweer tegen de omzet ting van een voorwaardelijke uitsluiting. Willem II: J. Sulkens, 1 onvoor waardelijk en 75 boete. Willem II: C. van der Berg, 1 onvoorwaardelijk en 100 boe te, met instandhouding van een voorwaardelijke uitsluiting van één wedstrijd. FC Den Bosch: G. Schouten, 1 voorwaardelijk. Heerenveen: R. Dolstra, 1 on voorwaardelijk met instandhou ding van een voorwaardelijke uitsluiting van één wedstrijd. Heerenveen: D. Visser. 1 on- Henk van Leeuwen: afwezig bij het duel tegen NAC voorwaardelijk en 150 boete. SC Cambuur: W. Huizing, 1 on voorwaardelijk en 75 boete. Van de volgende spelers werd een voorwaardelijke uitsluiting van één wedstrijd omgezet in een onvoorwaardelijke uitslui ting: J. van Maurik (FC Utrecht), H. van Leeuwen (FC Den Haag), G. Polderman (Haarlem), H. Ub- bink (Vitesse), D. Rosink (Hera cles) en J. Nijs (Helmond Sport). RIO DE JANEIRO De voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond, Richter, heeft felle kritiek geleverd op de beslissing van FIFA-voorzitter Joao Havelange, dat Spanje het eind- toernooi om het wereldkampioen schap mag organiseren als Argentinië daar niet toe in staat mocht zijn. „Het Zuidamerikaanse continent heeft het recht van organisatie van het vol gende wereldkampioenschap, en voor dat recht zullen wij vechten", aldus Richter. Helmut Kaser, algemeen se cretaris van de FIFA, verklaarde in Zürich, dat Havelange slechts zijn ei gen mening kan hebben uitgesproken. „Officieel wordt er geen land als ver vanger aangewezen. Ik ben er zeker van dat Argentinië het WK kan orga niseren", aldus Kaser. AMSTERDAM - Haarlem Ni- cols, de Nederlandse honkbal kampioen van dit jaar en de houder van de Europa Cup, heeft opnieuw een sponsor. De firma Voorwalt en Van Nikke len Kuijper B.V., die het vis- voer Tetramin invoert, is met de Nicols tot een driejarige overeenkomst gekomen. De naam van de club wordt Tetra min Nicols. De sponsor heeft zich garant gesteld voor een bedrag dat de club in staat stelt topsport te beoefenen. Ook zal aandacht worden besteed aan veelbelo vende jeugdspelers. Drafelite voor Prijs der Giganten HILVERSUM Voor de met 100.000 gulden gedoteerde Prijs der Giganten, die op dinsdag 14 oktober voor de vijfde keer op de baan van Hilversum wordt verreden, zijn 35 dravers uit vier landen ingeschreven. Daaronder zijn de Franse paar den Clissa, Axius en Dimitria. Uit Italië komt de wereldver maarde Timothy T, die met een kilometertijd van 1 minuut en 14,2 seconden de op vier na snelste draver aller tijden in Europa is. België is vertegen woordigd door Fideel, in 1973 winnaar van de Prijs der Gigan ten. Het Nederlandse veld be staat uit Florissant, Jojo Buiten zorg, Ironie, Henri Buitenzorg, Jello, Lido Buitenzorg en de im ports Breteuil, Ebner M, Worthy Dean en Darlak. VIERDE PLAATS VOOR JONGE BRABANDER Nit^iwe trainer KNGV arriveert in oktober DEN HAAG Albert Azarjan, de nieuwe trainer voor de he ren van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond, ar riveert begin oktober in Neder land. Het KNGV kreeg gisteren be richt dat alle formaliteiten zijn vervuld en dat Azarjan toestem ming heeft gekregen om met zijn echtgenote Rusland te ver laten. BRISBANE Het Amerikaan se duo Darlene Waters/Ron Sa- bo heeft in Brisbane tijdens de strijd om de wereldkampioen schappen rolschaatsen het paar- rijden gewonnen met 82,1 pun ten. Karen Majia en Roy Chap- patta, eveneens uit de Verenigde Staten, werden tweede met 79,9 punten en Debra Isenhour en Rayce Miller (VS) met 78.8 pun ten. BREMEN In het clubblad heeft de Bundesligaclub Werder Bremen aangekondigd een belo ning van 100 mark uit te keren aan degene, die in voorkomende gevallen een onruststoker op de tribune (iemand, die een fles werpt of vuurwerk aansteekt) met name weet te noemen of kan^aanwijzen. Denen hielden Zweden op 00 MALMÖ Zweden is in Mal- mö tegen het Deense voetbalelf tal niet verder gekomen dan O-O.Het was een wedstrijd voor het toernooi om de Noorse be ker. Zowel in het Zweedse als in het Deense elftal ontbrak een aantal profs in buitenland se dienst Zweden kreeg vooral in de tweede helft veel kansen, maar verder dan een voordelige hoek- schoppenverhouding van 13—2 kwam men niet Er waren 22.000 toeschouwers. De Deense jeugdploeg zegevier de in Molen met 3—1 over de Zweedse jeugd. Bij de rust leid de Zweden door een treffer van Andersson in de 16e minuut. In de tweede helft scoorden echter voor Denemarken Lerby (65e), Jensen (75e) en Thychosen (80e). Hier waren slechts 150 toe schouwers. DEN HAAG - De Nederlandse ploeg, die van 2 tot 6 oktober in Long Beach (VS) zal deelne men aan de wereldkampioen schappen karate, bestaat uit de volgende karateka's: Ludwig Kotzebue (zwaargewicht), Wil liam Millerson (middengewicht), John Reeberg (middengewicht), Otto Roethof (lichtgewicht) en Walter de Mooij (middenge wicht). De eerste drie nemen behalve aan de lahdenwedstrijd ook deel aan het individuele kampioenschap. Trainer is Rob Zwartjes. Zeker brons voor Nederlandse boksers OSTRAVA Twee Nederlandse amateurs heb ben zich tijdens het internationale bokstoernooi in Ostrava (Tsj) verzekerd van tenminste een bronzen medaille. Lichtweltergewicht Tonny van Eek (Amsterdam), die in de kwartfinales was gekomen door een overwinning op punten op de Italiaan Corbo, won in de kwarteindstrijd van de Tsjechische kam pioen Ondrej. De meervoudige Nederlandse kam pioen maakte in het sterk bezette toernooi een uitstekende indruk. Niet alleen door zijn boksen maar ook door zijn wedstrijdmentaliteit. In de partij tegen Corbo had Van Eek namelijk een voetblessure opgelopen waarvan hij veel hinder ondervond. Dankzij een pijnstillende injectie kon de Amsterdammer toch aantreden tegen Ondrej. Door zijn' gevarieerde wijze van boksen bouwde Van Eek een kleine voorsprong op punten op. In de laatste ronde liep eerst Van Eek en later ook Ondrej een openbare waarschuwing op. Van Eek zegevierde met een jury-uitspraak van 3—2. De jury-waarderingen waren: 60-56 60-58 60-57 59-60 59-60. Halve finales Ook zwaarwelter Ron Wijngaard (Amsterdam) drong door tot de halve finales. Hij was bij de laatste acht gekomen door zijn eerste partij, tegen de Tsjech Srubar te winnen. In de tweede ronde ging de Tsjech tweemaal neer, waarna de scheidsrechter ingreep. In de kwartfi nales stond Wijngaard tegen de Joegoslaaf Nenan- dovic. De Amsterdammer sloopte zijn geroutineer de tegenstander in de derde en laatste ronde volkomen en zegevierde op punten. Snel afgelopen Voqt de lichtgewichten Bertus Brouwer en Dolf Krijgsman was het toernooi in Ostrava, waaraan boksers uit zestien landen deelnemen, snel afgelo pen. Brouwer verloor op punten van de Joegoslavische kampioen Pekic. Dolf Krijgsman moest het opne men tegen de Rus Volkov. De Schiedammer ging in de eerste ronde knock-out na een rechtse hoek op de kaak. Zwaarweltergewicht Adrie Magielse werd op ongelukkige wijze uitgeschakeld. Na twee volkomen gelijkopgaande ronden tegen de rechts- voorstaande Bulgaar Sterev raakte Magielse in de slotronde gewond aan een wenkbrauw. Op me disch advies werd de partij afgebroken en Sterev tot winnaar uitgeroepen. LA PAZ 25/9 (AFP) De Ne derlander Rini van Bracht heeft, tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap drie banden in het Boliviaanse La Paz, ook zijn derde partij ge wonnen. Van Bracht versloeg in 67 beurten met klein verschil de Boliviaan Juan Camacho (60-58). De Europees kampioen, de Belg Raymond Ceulemans, die twee partijen moest spelen, en beide won, blijft leider. Eerst versloeg hij Rene Aquirre (Bol) in 42 beurten, met 6034. Vervolgens kende Ceulemans geen pardon met de Argentijn Juan Carlos door in 43 beurten met 60—25 te winnen. Rini van Bracht, die na drie partijen nog steeds on geslagen is, staat in de algemene rangschikking op de vierde plaats. De stand is: 1. Ceule mans (Bel) 4 partijen, 8 punten, 11 hoogste serie, 1.304 algemeen gemiddelde, 2. Kobayashi (Jap) 4, 8, 11, 1.283, 3. Gonzales (Col) 4, 8, 9, 0.916, 4. Van Bracht (Ned) 3.6. 8, 0.923. Rini van Bracht, met zijn 28 jaar de jongste deelnemer in La Paz heeft nu gewonnen van de Argentijn Juan Carlos Busquet, de Egyptenaar Mohamed Diab en de Boliviaan Juan Camacho. Van Bracht viel vooral op door de kalmte, die hij in de slotfase van de soms moeilijke partijen wist te bewaren. „In Camacho trof ik echter een man, die net rustig bleef als ik", zei de Brabander na zijn derde winst „Ik heb het erg zwaar gehad, maar het geluk was uiteindelijk met de beste". DEN HAAG De uitslag van lotto en toto van het afgelopen weekeinde is: Lotto no 38 Aantal deelnemers: 896.108 Bruto inleg: 3.483.498,- Prijzenbedrag: 1.793.746,- Eerste prijs: geen winnaars, het bedrag van de eerste prijs gaat voor 1/5 deel naar de eerste prijs van de volgende week. 4/5e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto 77.277,- ontvangen. Derde prijs: 124 winnaars, die elk bruto 3.160,- ontvangen. Vierde prijs: 7.738 winnaars, die elk per kolom 61,- ontvangen. Vijfde prijs: 10.836 winnaars, die elk per kolom 43,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van zondag 143.643,-. Toto no 38 Aantal deelnemers: 241.338 Bruto inleg: 698.684,- Prijzenbedrag: 331.874,- Eerste prijs: geen winnaars, het bedrag van de eerste prijs gaat voor 1/3 deel naar de eerste prijs van de volgende week. 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en de derde prijs. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 8.481,- ontvangen. Derde prijs: 276 winnaars, die elk per kolom 581.- ontvaneen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11