Gaat Miss Lisse verkiezing niet door? Clubhuis, Avanti' in 1975 gereed Terweeweg moet worden verbeterd' Toast op broeder Antoon Lieuwe mag zijn „nachtwacht" houden Hallo „Bedankt Harry, Ed en Joop" Nieuwbouw J. Postschool officieel van start MAANDAG 22 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Illlllllllll Illlllllllll Harddraverijvoorzitter Van Berkel en secretaris V.d. Weel toasten op Lisses feestweek Op de maandag begin ik altijd het liefst met goed nieuws maar vandaag lukt me dat niet. Ik heb dit keer slecht nieuws en het komt uit Lisse, dat momenteel is ondergedompeld in een enorme fee stroes maar dat ook nog wat donkere wolken boven het hoofd heeft hangen. Want de Miss Lisse-verkie- zing hangt aan een zijden draad. De kans is groot dat het feest helemaal niet doorgaat Ik liet vorige week in mijn rubriek nog een enthousiaste Sonja Joon van het Lissese modellenbureau Melvira aan het woord die mij vertelde dat alles in kannen en kruiken was en dat de mooisten van Lisse een kansje zouden kun nen gaan wagen om in restau rant De Nagtegaal in Hillegom de Miss Lisse-titel te pakken. Toen ik Sonje dezer dagen aan de lijn had was ze een stuk minder enthousiast „Ik ben bang", zei ze, „dat het feest niet kan doorgaan. Een paar van de mede-organisatoren willen zich terugtrekken. Ik ben ten einde raad". Daarom belde ik met de be kende Lissese fotograaf Sam Mieloo, een van de mensen die Ik vind het een beetje sneu voor de 74-jarige Nieuwvener Lieuwe Touwslager maar het aanbod dat hij vorige week het Rijksmuseum deed, is af geslagen. Lieuwe wilde zijn zelfgeschilderde Nachtwacht in bruikleen afstaan, als voor lopige plaatsvervanger van de echte „Nachtwacht" van Rem brandt, het schilderij dat kort geleden met een mes werd toe getakeld door een van de mu seumbezoekers. De directie van het Rijksmu seum heeft Lieuwe nu een aangetekende brief terugge stuurd dat ze zijn „Nacht wacht" niet willen hebben. Bij het Rijksmuseum zei men mij: „We hebben tot nu toe al zo'n 20 aanbiedingen gekregen van mensen die in het bezit zijn van een copy van de „Nacht wacht" en deze aan ons ter beschikking willen stellen. Het is natuurlijk erg vriendelijk bedoeld maar we kunnen on mogelijk ingaan op die aanbie dingen. De bezoekers komen hier nu eenmaal om echte kunst te aanschouwen. Men betaalt om de echte „mees ters" te zien. Dan kunnen we in dit geval onmogelijk een copie van de „Nachtwacht" gaan neerhangen". Men was overigens wel onder de indruk van de „Nacht wacht" van Lieuwe Touwsla ger. Hij heeft het knap geschil derd", zei men mij", op een andere tentoonstelling zou dat schilderij beslist niet mis staan". Elke morgen tussen ne gen en tien uur zit ik aan de telefoon. Dan kunt U mij vertellen wat U graag in deze rubriek zou willen zien staan. Bel gerust op. Mijn tele foonnummer is071- 122244. Vraagt U maar naar toestel 19. De drie scheidende steunpilaren van Teylingen, Harry van Veelen, Ed Waasdorp en Joop v.d. Zwet, hebben dit weekeinde definitief afscheid genomen van hun club. Ik hoorde dat er zowel van de zijde van Teylingen als van de KNVB erg veel belangstelling was voor het afscheid van dit sympathieke trio. Er waren veel lovende woorden uitgereikt, het ontbrak ook niet aan afscheidsbloemen. Harry van Veelen had ook nog een leuke verrassing in petto voor de club waar hij tientallen jaren zijn krachten aan gaf. Hij maakte bekend dat op de grond waar Teylingen haar voetballeven begon, door hem een nieuwe Dahlia zal worden gekweekt die de naam „Teylingen" krijgt. medewerking heeft toegezegd aan deze voor Lisse unieke Miss-verkiezing. Hij zei: Al een paar jaar organiseer ik hier de Miss Jaarmarkt verkie zing. Tijdens die markt kun nen de mooisten van Lisse zich door mijn laten fotografe ren en het meisje of de vrouw die uiteindelijk door een jury wordt verkozen krijgt de titel „Miss Jaarmarkt". Die verkie zing gaat dit jaar gewoon door. De Miss Lisse-verkiezing staat hier los van. Ik heb al leen toegezegd dat men van mijn Miss Jaarmarkt foto's ge bruik mag maken om een aan tal deelneemsters te selecteren voor de Miss Lisse-verkie- zing". Ik sprak ook nog even met Frans Hogervorst, de eigenaar van de schoenhandel in de Ka pelstraat, die had toegezegd de acht voor de Miss Lisse-verkie- zing te selecteren deelneem sters kosteloos van schoeisel te voorzien. Hij zei:" De publici teit rond dit evenement is mij enorm tegengevallen. Men had mij beloofd dat er al weken van te voren ruchtbaarheid aan deze verkiezing zou wor den gegeven maar men heeft het allemaal op de laatste week laten aankomen. Ik zie het niet meer zitten. Wat mij betreft gaat die verkiezing niet door". Achter de schermen wordt nu nog druk overlegd. Doorgaan of niet. Vandaag wordt er be slist. Morgen laat ik het U weten. Er waren dit weekeinde ook blije gezichten in Lisse. Erg veel zelfs. Ik zag ze onder meer in de gemeentelijke sporthal waar zo'n zevenhon derd feestneuzen de beentjes van de vloer gooiden op „Het bal van Lisse". Het viel mij op dat er naast veel jongeren, ook veel ouderen dit weekeinde een dansje waagden. Er werd ook veel stijl gedanst, zelfs door de voorzitter van de Harddraverijvereniging de heer Van Berkel en secretaris V.d. Tweel. Dit was de eerste keer dat met het Harddraverij feest een dergelijk bal werd georganiseerd. Ik vond het wel geslaagd. Maar de volgende keer moet men de zaal wel iets gezelliger aankleden. Het was nu een beetje een kale bedoe ling. Niks geen slingers of ge zellige bloemen. Dat moet een volgende keer anders, of niet soms? Jong en oud Lisse draait en schuift er lustig op los in de sporthal De 92-jarige broeder An toon Oosterman was even op bezoek bij zijn 91 -jarige broer Peet in Aarlanderveen. En daar toosten de twee hoogbe jaarden op de gezond heid van broeder An toon, die speciaal uit België was overgekomen om in het knusse dorpje in de Rijnstreek zijn ver jaardag te vieren. Broeder Antoon heeft nu een record aantal kloosterjaren op zijn naam staan. Het zijn er precies 72. „Het kloosterleven heeft mij jong gehouden", liet hij glimlachend zijn verjaars visite weten. Bovendien heb ben de Aarlanderveenders een sterk gestel. Volgend jaar ben ik weer van de partij". Giste ren is pater Antoon weer naar Dinant vertrokken voor zijn 73e kloosterjaar. III» Oranjefeesten Roelofarendsveen succesvol verlopen Van onze correspondent ROELOFARENDSVEEN De oranjefeesten in Roelofarendsveen, die donderdag, vrijdag en zaterdag zijn gehouden, zijn ook dit jaar weer een volledig succes geworden. De nublieke belangstel ling voor alle evenementen was uitstekend. Met name de 3 optochten, die op de verschillende dagen werden gehouden, trok ken zowel wat deelnemers als wat toeschouwers betreft veel aandacht. Absolute topper was de lampionoptocht van vrijdagavond waarin naar schatting 1300 ouders en kinderen in een kilometer-lange optocht meeliepen. In alle optochten liet de Veense harmonie „Liefde voor de Harmonie", zien, waarom deze harmonie zo'n goede naam qua presentatie en muziek heeft. Ook het optreden van de Oude en Nieuwe Weteringse harmonie „Door gunst verkregen" overtrof alle verwachtingen. De laatste avond, die zoals gebruikelijk voor een groot deel in het café werd doorgebracht eindigde om één uur, de tijd die dit jaar door B&w Het kindercorso was dit keer nog grootser opgezet dan op advies van de politie als sluitingstijd was vastgesteld. andere jaren CDA-Oegstgeest: LEIDERDORP Onder grote belangstelling heeft wet houder D. W. Tichler (geheel links op de foto) afgelopen zaterdag het wijkgebouwtje achter de Beukenschans offi cieel geopend. De jeugd van de Schansen en de Dreven nam vrijwel onmiddellijk na het (gelukkig korte) officiële gedeelte bezit van het nieuwe wijkgebouwtje (een oud, door de gemeente aangekocht, zo genaamd tijdelijk bank gebouw). De toeloop was zo groot, dat het merendeel van de activiteiten (een teken- en boetseerstrijd) buiten, in de zon, moesten plaatsen vinden. De avond was voor de volwassenen: Tal van hen namen deel aan de ope ningsbingo. Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Dinsdag middag, om vier uur, gaat de eerste heipaal de grond in voor de bouw van het clubhuis van de Hazerswoudse tafeltennis vereniging Avanti. Wanneer de weersomstandigheden gunstig blijven, hoopt het bestuur van genoemde club het eigen „ho me" omstreeks de jaarwisseling in gebruik te nemen. Een van de leden van het colle ge van burgemeester en wethou ders zal het heiwerk morgen, aan de Sportparklaan, verrich ten. Het werk zal worden uitge voerd door het Boskoopse aan nemingsbedrijf J. en W. Ver- weij, dat overigens in samen spraak met het Avanti-bestuur en adviseur P. W. van de Schee uit Den Haag het ontwerp voor het gebouw maakte. T. H. Dun- kes, tijdens de tweede werel doorlog in Hazerswoude onder gedoken gezeten hebbend, heeft geheel belangeloos de construc tietekeningen vervaardigd. De bouwcommissie heeft samen met het bestuur van Avanti de vele voorbereidende werkzaam heden verricht, voordat een van de collegegeleden van de ge meente Hazerswoude, die zoals bekend ook geld in het project heeft „gepompt", kan gaan heien. De kosten worden ge raamd op ongeveer viereneen- halve ton. vef?'a,?Ie»v»rS werkstelligen heeft zij de raad het CDA. OEGSTGEEST De CDA-frac- enige voorstellen gedaan. 5. Teneinde de nadelige gevol- tie in de Oegstgeester gemeen- j. De Lijtweg tussen Aert van gen van het eenrichtingsverkeer teraad meent dat de Terwee- Neslaan en Hofdijck moet aan (te hoge snelheden) tegen te de westzijde parkeerplaatsen gaan, stelt het CDA voor een krijgen, meent de fractie, verkeersdrempel te leggen ter "Smalle wegen nodigen minder hoogte van de Terweeweg- gauw uit tot hard rijden", aldus school. de fractie. 6. Vernieuwing van het wegdek 2. De toegang tot de Terweeweg tussen de Duivenvoordestraat moet worden versmald, aange- en de Kempenaerstraat zien deze de indruk wekt als zou 7. Eenzijdig parkeren op De de weg breed zijn. De automobi- Kempenaerstraat tussen Spaar- list merkt te laat dat dit maar garenstraat en Terweeweg op een klein gedeelte het geval is, Kempenaerstraat of eenrich- en gaat dan pas afremmen. tingverkeer. 3. Verbetering van het kruis- 8. Het instellen van tweerich- punt Emmalaan-Terweeweg bij tingverkeer op de Terweeweg voorbeeld door het aanleggen tussen de De Kempenaerstraat van een zebra. en de Leidsestraatweg zou weer 4. Eenrichting verkeer tussen te overwegen zijn. Emmalaan en De Kempenaer- 9. Het pleintje in de Prins Hen- straat. "Deze maatregel verlaagt driklaan overzichtelijker ma de verkeersintensiviteit", aldus ken. Veel parochianen van „St. Jeroen" in Noordwijk waren zaterdag naar „De Kuip" gekomen om afscheid te nemen vande kapelaans Warmerdam en Noordermeer. Tevens kregen zij gelegenheid kennis te maken met de opvolger van de scheidende geestelijken: kapelaan Kloosterman. Kapelaan Warmerdam vertrekt naar Rotterdam, waar hij in de parochie van de H. Familie part-time pastoraal werk gaat verrichten. Daar zal hij ook zijn theologisch maat schappelijke studie afmaken. Kapelaan Noordermeer wordt direkteur van het Diosesaan Pastoraal Centrum van het bisdom Rotterdam. Hij is drie jaar in Noordwijk als parttimer werkzaam geweest. Van onze correspondent Post-school lieten als uiting van HAZERSWOUDE - Het erelid blijheid bij de Landvliethal bal van de Vereniging voor Protes- lonnen op en kregen daar een tants-Christelijk Schoolonder- filmprogramma voorgeschoteld, wijs te Hazerswoude-dorp, de Tijdens de door burgemeester J. heer J. van 't Wout, zat het ten Heuvelhof geleide bijeen- vrijdagmiddag niet mee. Om komst, ter gelegenheid van de twee uur zou hij namelijk de officiële start van het bouwen eerste heipaal voor de bouw van deze school, die men in het van de vervangende twaalfklas- eerstkomende nieuwe school- sige Johannes Postschool slaan, jaar in gebruik hoopt te nemen, Maar...de heistelling stond op sprak menigeen zijn blijdschap dat moment niet op de goede uit over deze gebeurtenis. On plek (de apparatuur was wat derwijszakenwethouder P. A. verzakt). Zodat Van 't Wout en Th. van der Werf sprak een mét hem de diverse gasten, door iedereen onderstreepte moesten wachten tot vier uur, wens uit: dat de provincie zo voordat dan toch echt de eerste spoedig mogelijk van het ver paal de grond nabij de Land- keersonveilige kruispunt Dorps- vliethal kon worden in geheid. straat-Gemeneweg een veilig De leerlingen van de Johannes kruispunt maakt. Zwaaihaven in Katwijk gaat dicht KATWIJK De kademuren van de zwaaikom in het Pr. Hendrikkanaal zijn in zodanig slechte staat, dat gevaar voor instorten niet denkbeeldig is. Door de onlangs uitgevoerde rioleringswerkzaamheden is de verankering van de kademuren verstoord. De gemeente voelt er veel voor om de hele zwaaikom te dem pen. De visserijbedrijven, die hun opslagplaatsen en gebou wen aan de kade hebben, stem men hiermee in. De kademuren kunnen in het water worden gestort, waarna demping volgt De kosten worden geraamd op f 650.000. Alkemade gaf voor kankerbestrijding KUELOKAKENDSVKKN - IJe resultaten van de in Alkemade gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding zijn bij zonder goed. De netto-op brengst van de collecte is maar liefst 30% groter dan vorig jaar en bedroeg 7602,64. De uitkomsten zijn gespecifi ceerd per dorp: Roelofarendsveen 2978,50; Oude Wetering 2542,52; Nieu we Wetering 273,17; Oud-Ade 635,97; Rijpwetering 685,68; Kaag 486,80. Veilingen Katwijk, groente 20 sept Waspeen d. kist AI 280—570, All 290J9Ö. BI 580-620, Cl 320—380, CII 240. Breekpeen 400; Bospeen II 58—60, Krulpeterselie 20; Spinazie 62—65, Spitskool 75. Bloemkolen 6 162-183. 6 54-102, 8 129-154, 8 38-48,10 12Ó. 12 125. Aanvoer: 51.000 kg. waspeen 2100 bloemkolen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5