NS weert sollicitanten boven 30 jaar Horeca overweegt actie Vraagtekens rond moord Jack Becht het kan vriezen of dooien Rijvers: „Zo doe ik het niet langer" JONGE VROUW IN BUDEL VERMOORD BOUWBOND NW: „VREEMDE GANG VAN ZAKEN" ■uil iiiiiiiniiimiiiiiiiimi Accijnsverhoging bedreigt bestaan Ruzie over voetbal in Hilversum Twee jongens gedood door te hard rijden .flSUW' '*fe Langdurig debat over protokol Israèl-Egypte Inbreker liet buit achter in biechtstoel CcidócSoutcmt Maandag 22 september 1975,65e jaargang no. 20228 Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V.. Leiden Advertenties (excl. B.T.W.) ƒ0,42 per mm. Telefoontjes ƒ3.05 - Klachten bezorging' tel. 071-122244 (10,00 tot 19 00 uur) - Oirecteur-hoofdredacteur F. J. Plug - Adi. hoofdredacteur: J. J. Hallewas-Chef-redacteur J. W. C. Leune Abonnementen: oer «eek f2.81; kwartaal'/36.32; jaar 141.35; losse nummers: 50 cent Vader Speelfilm: „Ik heb nimmer voor mijn vader gezongen" op Ned. I om 20.21 uur. Om 19.30 uur Dick an Dyke. Ned. II om 20.21 uur Pepper, om 21.10 uur overzicht TOOS in nieuw seizoen. Om 22.10 uur Actua tv met o.m. Andriessen (KVP) en Wiegel (WD) over Wiegels voorstel het kabinet ten val te brengen. DROOG EN ZONNIG Droog en zonnig weer. Overwe gend matige zuidwestelijke wind. Maximumtemperaturen omstreeks 20 graden. Morgen: zon: 6.26 -18.38; maan: 19.26-9.39. Schev. hoogw.: 4.28- 16.45; laagw: 0.29-12^9 UTRECHT (ANP) De Nederlandse Spoorwegen nemen geen mensen meer in dienst die ouder zijn dan 30 jaar. De huidige „vergrijzingspiek" in de personeeïsopbouw bij het staatsbedrijf maakt het volgens een woordvoerder noodzakelijk om in het algemeen jong personeel aan te trekken. Dit om te voorkomen dat men over enkele jaren voor onoverko melijke moeilijkheden zal komen te staan wanneer grote groepen personeel met pensioen gaan. Alleen in bijzondere gevallen kan door de NS van de richtlijn worden afgeweken Het momenteel gevoerde perso- jaar werkloos is, bij de NS solli- neelsbeleid van de NS werd be- citeerde naar een vacature van kend, toen een 34-jarig lid van timmerman-metselaar. Hij de bouwbond NW, die al een kreeg een briefje terug met de mededeling dat de sollicitatie terzijde was gelegd omdat hij te oud. was. De bouwbond NYV noemt het „een vreemde gang van zaken". De bond constateert daarbij, dat „van tijd tot tijd door de regering roerende woor den worden gesproken over de werkloosheid en de werklozen. Als dit echter de praktische uit werking is van deze woorden, dan hoeft het voor ons niet meer", aldus de bouwbond. De bond neemt vooralsnog aan, dat de Spoorwegen in dit geval ook volgens de regering is fout ge gaan en dat de leiding van het staatsbedrijf zal worden gecor rigeerd. „Ali-act" Mohammed Ali is met zijn psycho logische oorlogs voering tegen joe Frazier begonnen. Op 1 oktober zullen beide boksers in de Fillippijnse hoofd stad Manilla strij den om de wereldti tel in het zwaarge wicht. De „psycho logische" show van Mohammed Ali be gon in het trai ningskamp van Joe Frazier. Met een knuppel wilde Mo hammed Ali de hel pers van Joe Fra zier te lijf gaan. Toen hij geen suc ces had nam hij een stoel en wierp die naar de trai- ningsring. Niemand werd gewond. EINDHOVEN - Ondanks de grote zege op Ajax moest de coach van PSV, Kees Rijvers, zaterdag wat kwijt Hij had zich geërgerd aan de wijze waarop het gelijkspel van <M) dat Telstar de week tevoren had behaald, was „groot geschreven". Rijvers verkondigde een theorie die het voetbal niet ten goede zal komen. Hij voelt er niets voor om het publiek met zijn ploeg tevreden te stellen als er geen weerwerk komt Rijvers: „Ik verrek het ten enemale in een uitwedstrijd het spel te blijven maken als de tegenstander niet wil. Dat gebeurde tegen Telstar. We speelden slecht en in het laatste half uur had Telstar ons kunnen verslaan maar ook dat weigerde die ploeg. Zelfs als ze kunnen winnen, doen ze het niet Dat is laf voetbal en ik pas ervoor daaraan mijn ploeg op te offeren. Dan maar een onaantrekkelijke wedstrijd." llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll DEN HAAG (ANP) Horeca-Nederland, een bond waarbij zo'n 10.000 café en restauranthouders zijn aangesloten, overweegt actie tegen de accijnsverho ging op alcoholhoudende dranken. De bond heeft in een brief haar leden opge roepen maatregelen te nemen om zo snel mogelijk te kunnen reageren op een sein van het bondsbureau. De oproep van Horeca-Nederland ge schiedt naar aanleiding van de voorgeno men maatregelen van de regering, die op verscheidenen punten „zo diep ingrijpen in de bestaansmogelijkheden van de ho- reca-bedrijven, dat nu toch werkelijk het water tot aan de lippen staat", aldus Horeca-Nederland. Volgens Horeca-Nederland is de druppel die de emmer doet overlopen de aankon diging in de miljoenennota van de ac cijnsverhoging op alcohol met 32 procent, neerkomende op een kostenstijging van/ 2,30 per liter drank met een alco holpercentage van zo'n 35 procent. De bond ziet op korte termijn voorstellen van de leden tegemoet voor het voeren van acties die naar de mening van Hore ca-Nederland succes zouden kunnen heb ben. De brief aan de leden was onderte kend door de algemeen-secretaris, mr. J. P. Gravesteijn. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIH (Van onze radio- en tv-re- dactie) HILVERSUM - Nu diver se eredivisie voetbalwed strijden al op zaterdag avond gespeeld worden is de strijd ontbrand tussen Studio Sport van de NOS en de sportredacties van AVRO-tv en TROS-tv. Dit leidde een maand geleden tot een dubbele verslagge ving van Sparta-Ajax en zaterdagavond tot een dub bel PSV-Ajax. De NOS claimt van ouds her en als eerst aangeweze ne voor gezamenlijke uit zendingen het recht om verslagen te brengen in een extra-uitzending van Studio Sport op zaterdagavond. Het vroeg daarvoor zen- druimte aan de KRO en kreeg die om tien uur aL Aangezien de TROS het verslag had geplaatst op elf uur kwam zij pas een uur later. De hoog opgelaaide boos heid zal nog dezer dagen op hoog NOS-niveau worden uitgevochten. Met de herha ling op zondagavond mee zagen de kijkers driemaal zes unieke PSV-goals, in to taal zelfs 36 maal. De kij kers zullen zich derhalve allerminst gedupeerd voe len. Volgens inkomen f 23.500 C.N.V. wil gelijk bedrag prijscompensatie UTRECHT (ANP) Iedereen moet volgens het CNV een ge lijk netto bedrag krijgen, geba seerd op een inkomen van 23.500 gulden. Dat is aldus het CNV het bedrag, dat de door snee werknemers verdient Volgens dit systeem zouden de inkomensgroepen beneden 23.500 gulden een extra compen satie krijgen, terwijl de hogere inkomens netto evenveel ont vangen als de werknemer met een inkomen van 23.500 gul den. BUENOS AIRES (AP) - De verdwijning van en dfe moord op de 33-jarige Nederlandse vliegtuigtechnicus Jack Becht in Buenos Aires wordt door een waas van geheimzinnigheid om geven. De politie van Buenos Aires heeft zaterdag het op 3 sfeptem- ber in een industriegebied bij Buenos Aires gevonden stoffe lijk overschot geïdentificeerd als dat van Becht die in dienst was van de Fokker vliegtuigfa brieken. Becht was op zakenreis naar Argentinië waar hij techni sche adviezen verstrekte aan de luchtvaartmaatschappijen Aero- linas Argentinas en LÏneas del Estado. Volgens de Argentijnse pers heeft Fokker de politie van zijn verdwijning in kennis gesteld toen Becht op 2 september niet voor een afspraak kwam opda gen. Zijn lichaam is gevonden met een kogel in een van de longen. Hij had geen identiteits papieren bij zich, maar zijn por tefeuille en zijn geld werden wel in zijn kleding aangetroffen. Men heeft de Nederlander kun nen identificeren, aldus de poli tie door middel van een hotel sleutel die in zijn kleding was gevonden. Later is hij geïdentifi ceerd door zowel hotelpersoneel als door funktionarissen van Fokker. Becht, die volgens de plaatselij ke pers sinds eind augustus in Argentinië was geweest, ver dween op 2 september. Hij liet De in Buenos Aires ontvoerde en zijn bagage achter in het Shera- vermoorde technische adviseur ton hotel in de binnenstad en van Fokker, de 33-jarige Jack 40.000 dollar in een kluis van Becht. het hotel. lUlllllltlllllllllliminilllllll 8 miljoen schade Bij twee branden in Noord-Holland is gedurende het weekeinde voor ruim acht miljoen gulden schade aan gericht In Zaandam brak brand uit in een pand waarin enkele handelson dernemingen waren samengebracht. Het pand was zaterdag officieel geopend. De schade bedroeg vijf miljoen gulden. In Andijk brak brand uit in een modern bloembol- lenbedrijf. Voor drie miljoen gulden schade werd aange richt. iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimii iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui Ei Archeologen die een twee centi meter dik versteend ei hebben onderzocht, hebben verklaard van mening te zijn dat dit ei ongeveer 80 miljoen jaar gele den is gelegd door een ichthyor- nis, een uitgestorven vogel die tanden had. Volgens de archeo logen is het ei onlangs gevonden in het fossiel van een ammoniet, een uitgestorven schelpvis die 70 tot 130 miljoen jaar geleden heeft bestaan. De schaal van het ei is ontdekt door een amateur stenenverzamelaar toen hij de ammoniet schoonmaakte en ver steende substanties wegschraap- te. nillllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiii BUDEL (ANP) - De rijkspolitie In Budel (N.Br.) heeft gisteravond het levenloze lichaam van een 23-jarige inwoonster van deze plaats gevonden. De vrouw werd aangetroffen in haar eigen woning. Volgens de rijkspolitie is zij om het leven gebracht Over het motief van de doodslag en de omstandigheden waaronder deze gebeurd is, kon de politie nog geen mededelingen doen. Van de dader ontbreekt op dit moment ieder spoor. De politie heeft de vrouw gevonden na een tip van de Belgische politie. Deze werd zondagavond opgebeld door een Vlaams spreken de persoon dat er in het huis van het slachtoffer in Budel iets niets in orde was. Bij een onderzoek in de woning werd het lichaam aangetroffen. ADVERTENTIE] VOORDEELAANBIEDINGEN HOUTRUST DEN HAAG Memoires In zijn huis in San Clemente werkt de voormalige Ameri kaanse president Richard Nixon hard aan zijn memoires. Zijn vroegere „hof- fotograaf" Ollie At kins maakte hiervan deze foto. GOES (ANP) Een personenauto met teven jongelui tussen de 18 en 22 jaar is gisteravond bij Goes tegen een brug gebotst Twee jongens overleden op weg naar het ziekenhuis. Drie inzittenden zijn zwaar gewond in het ziekenhuis van Goes opgenomen. Twee anderen mochten na behandeling het ziekenhuis verlaten. Volgens de politie van Goes hebben de jongens te hard gereden, waardoor de wagen uit de bocht is gevlogen. Tijdens het weekeinde zijn verder nog minstens vijf mensen in het verkeer om het léven gekomen. I ADVERTENTIE] 1 1 DkJ MLDCn I riLl GENEVE (AFP) De Israelisch-Egyptische commissie in Genève die een protokol opstelt ter uitvoering van het op 4 september ondertekende intenmakkoord tussen de beide landen, was in de loop van de dag nog steeds aan het onderhandelen. Het protokol zou vandaag geparafeerd moeten worden. Volgens welingelichte kringen zijn de voornaamste struikelblokken: de omvang van de Egyptische politiemacht en de toekomstige status van ongeveer 3000 Bedoeinen, die gewend zijn zich vrij te bewegen in het gebied dat nu bufferzone wordt Veiligheidsfunctionarissen van het Romeinse vliegveld Fiumicino en van het Weense vliegveld Schwechat zijn gewaarschuwd dat in een van de toestellen die op deze luchthavens zullen landen Palestijnse commando's kunnen zitten, op weg naar Genève. De Palestijnen zouden de parafering van het protokol moeten verhinderen. UTRECHT (ANP) Een inbreker in Utrecht heeft gister morgen luttele uren na het zetten van een kraak alles opgebiecht aan zijn pastoor. Door spijt overmand kwam de man aan de pastoor vertellen dat hij in een woonhuis twee kandelaars en een klok ter waarde van rond 1400 gulden had achterovergedrukt Hij had het in een dronken bui gedaan, biechtte hij op. De ontvreem de spullen liet de man in de biechtstoel achter. De pastoor bracht daarop de gestolen waren naar de politie. Gezien het biechtgeheim kon hij de politie geen signalement geven van de inbreker in kwestie. U kunt het duidelijk aflezen van deze fraai gestyleerde thermometer, gemaakt van weerbestendig kunststofmate riaal. D krijgt deze „blijmaker" kado als dank voor het opgeven van èèn nieuwe kwartaalabonnee. Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1