„Bouwplan DURA is ramp voor Noord wijk" Uniformiteit in verkeersonderwij s in Noordwijk BS Leiden zal helemaal opnieuw moeten beginnen Konijnen bijter AKTIEVOERDERS VREZEN ONDERWERELD Sassenheim gaat gezellig door Modeshow in Warmond Gemeenten hebben zin in gesprek over gewest Oude Rijnstreek Jeugdleden ,,'t Witte Paard" legden computer in de luren PAGINA 4 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 197 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers Noord wijk Het bouwplan Dura is tot nu toe aan de aandacht van een hoop Noordwijkers ontsnapt. Om hen alsnog de gelegenheid te geven hun visie daarop te geven, moet het gemeentebestuur eind ok tober een hearing organiseren. Dat schrijft de Stichting tot Behoud eigen Gezicht Noordwijk in een brief aan de ge meenteraad waarin men verzoekt de behan deling van de tegen het bouwplan ingedien de bezwaarschriften twee maanden uit te stellen. Vergunning om tot uitvoering van het plan over te gaan willen b. en w. verle nen middels toepassing van een zogenaamd artikel 19 procedure. In het kader van die procedure heeft het plan in de periode juli/augustus al een maand ter visie gelegen. „Dat is voor Noordwijk hoogseizoen," aldus de stichting, „zodat het duidelijk is, dat de bij de badplaats geïnteresseerde Noordwij kers geen of nauwelijks tijd hebben gehad zich in de materie te verdiepen." Het Dura-plan omvat de bouw van diverse appartementen in verschillende woonlagen, gelegen onder andere aan de Koningin Wil- helminaboulevard en de Parallelboulevard in Noordwijk aan Zee. De Stichting voorziet dat zich hier een overmaat van bars en dancings gaat vestigen. Gevreesd wordt dat dit een toename van criminaliteit en prosti tutie tot gevolg zal hebben. „Niet alleen zal het karakter van Noordwijk als badplaats daardoor worden aangetast, maar boven dien zal het leefklimaat in de naaste omge ving worden bedorven," zo stelt men in de brief aan de gemeenteraad vast. „Nog een ander aspect is," zo wordt hieraan toegevoegd, „dat bar-dancings parkeerpro blemen plegen op te roepen Dit geldt met name voor de Nicolaas Barnhoornweg, de Golfweg, de Karei Doormanstraat, de Witte de Withstraat en de Parallelboulevard". Tenslotte verzoekt de stichting ook om het Productiviteitscentrum Horecabedrijven m Den Haag opdracht te geven voor een onder zoek naar de economische haalbaarheid van passende horeca-bedrijven aan de Koningin Wilhelmi na boulevard. Zeer in het bijzonder bevreesd voor de toename van criminaliteit en prostitutie in Noordwijk is de secretaris van de stichting, de heer Van der Kan. Hij: „Je kan wel op je vingers natellen dat realisering van dit plan een enorme ellende met zich mee zal brengen voor Noordwijk Het trekt allerlei misdadig en semi-misdadig tuig aan. We krijgen hier dan dezelfde problemen als waar ook Zandvoort mee kampt" Degenera tie van onze fraaie badplaats moet daar wel het gevolg van zijn." Allen Williams in de slag tegen Renzo Zwiers van het zwak spelende Donar. VERLIES TEGEN DONAR Van onze sportredactie LEIDEN Het laat zich nu wel aanzien, dat BS Leiden het dit seizoen in de eredivisie basketbal erg moeilijk gaat krijgen. Voor de vierde achter eenvolgende maal werd roemloos verloren, dit keer van het toch echt niet bijster sterke NN Donar, 60—77. Helemaal niets is er overgebleven van het flegma tieke, opportunistische spel van het BS Leiden van weleer. Wat rest is een schamel overblijfsel, dat zich zonder tegenstribbelen naar de slachtbank laat leiden. Het fanatieke aanmoedigen van coach Hecker en het goede voorbeeld van Allen Williams ten spijt. BS Leiden zal, om met ex-voorzitter Ton Menken te spreken, helemaal opnieuw moeten beginnen. Het is niet langer zo, dat de tegenpartij met angst en beven de Vijf Meihal hoeft te betreden, want het „echte" BS Leiden is niet meer. De kokende hel die de Vijf Meihal kon zijn, is omgetoverd in een koude bedoening waar het handjevol getrou wen stilzwijgend de verrichtingen van de ploegen gadeslaat Er lijkt nog éénding te zijn wat de supporters doet blijven komen: de hoop, dat er een wondergebeurt en het team de matheid van zich afgooid. Wat werd er tegen NN Donar lauw gespeeld. Personificatie daarvan was wel Hans van Rooden die volkomen ongeconcentreerd werkte aan de grootste black-out in zijn basketbalcarrière. Tallo ze malen leed hij op kinderlijke wijze balverlies, terwijl zijn schotpercentage zakte naar een abso luut dieptepunt. Maar niet alleen hij had een off-day, want ook Kop en De Jong bleven ver beneden hun kunnen. Jeugdige spelers als Moerer, Paliudes en Ruysenaars zijn natuurlijkbijvoorbaat geëxcuseerd, want zij ontberen nu eenmaal de ervaring om in dit gezelschap een rol van beteke nis te kunnen spelen. Blijven dus over de Ameri kanen Williams en Banks en ofschoon zij soms erg goede dingen lieten zien,valt er voor hen alleen uiteraard niet te vechten tegen welke ploeg dan ook; zelfs al is dat NN Donar. Want ook de Groningers speelden niet best Maar in ieder geval altijd nog beter dan BS Leiden, dat met name een echte spelverdeler node miste en daarom in aanvallend opzicht duidelijk te kort schoot. Donar profiteerde daar handig van door vooral via Pete Miller vaart te zetten tegen over het lange getreuzel van BS. Een snelle voor- sprong was het resultaat en BS Leiden zag slechts tweemaal kans om bij Donar in de buurt te komen. Halverwege de eerste helft kwam Leiden terug van 8—18 naar 24—26, maar daarna welge teld zesmaal achtereen balverlies leed, kon de thuisclub nog tevreden zijn met een 28—37 rust stand. Zoals gezegd schoot ook Donar bijzonder slecht, want anders was de marge veel groter geweest. Na de hervatting leek er even een opleving te komen in het spel van beide ploegen, want opeens ging de bal wél snel heen en weer en werd er opeens wél goed aangevallen en verdedigd. BS kroop in die fase dichterbij tot 50—55 en een technische fout voor spelverdeler Miller zijn vierde P bood perspectief. Maar het team van coach Hecker liet het toen plotseling weer afweten en de noodgedwongen aftocht van Williams (vijf persoonlijke fouten) betekende het einde van de eventuele illusies van BS. Moeiteloos liep Donar door naar een verschil van twintig punten. Vanaf de tnbune hij moest daar plaatsnemen wegens bemoeien met de leiding gaf Donar-coach Mul der opdracht de tweede garde maar in te zetten. Het scheelde BS nog drie punten, 60—77. Ad van Kaam Scores: BS: Williams 23; Banks 14; Moerer 10. NN: Madkins 23; Miller 20; Zwiers 10. Twee weken voor Noordwijkse insektenbestrijder Van onze rechtbanverslaggever NOORDWUK/Den Haag Een 28-jarige insektenbestrijder uit Noordwijk is door de Haagse politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rij bewijs, waarvan zes maanden voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar. De Noordwijker was met vijf tien glazen bier achter de kiezen in zijn auto gaan rijden. Op de Duinweg in Noordwijk reed hij tegen twee lichtmasten. De offi cier eist drie weken gevangenis straf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Nieuw schoolhoofd (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST B. en w. van Oegstgeest stellen de gemeente raad voor om de beer D. W. Bos uit Capelle aan de LJssel te benoemen tot hoofd van de openbare lagere Oudenhof- school. Hij zou de heer A. C. Verhoeven moeten opvolgen die onlangs is overleden. Tweede op de lijst van voordracht aan de gemeen teraad is de heer J. N. Gelok uit Oegstgeest. Overigens gaat mevrouw A. M. Haak-Van Leeuwen, sinds 1 mei 1973 onderwijzeres aan de Ou- denhofschool, deze school verla ten. B. en w. stellen de gemeen teraad voor haar eervol ontslag te verlenen. Prijzenregen bij jongdierendag (Van onze correspondent) LISSE Hondêrdtwéèenzeven- tig dieren waren het afgelopen weekeinde in de hal van Ko mijn aanwezig om gekeurd te worden. De jury wees de hoen van de heer Nederpelt aan als fraaiste grote hoen op deze jongdierenkeuringsdag. De fraaiste dwerghoen had de heer Van 't Wout. Bij de jeugd leden ging deze kwalificatie naar Gert Jan Kaak. Ronald van der Kwaak en de heer J. Nederpelt wonnen de prijs voor de fraaiste sierduif. De konijnen van de heren Ippel, Van Leeu wen en Tolsma kregen eveneens een prijs. Anneke Warmerdam werd met haar konijn winnares bij de jeugdleden. De fraaiste cavia's hadden de heer Ippel en Fabiol Nederpelt ,,De Stobbe'' (Van een onzer verslaggevers) NIEUWKOOP De sportzaal ln „Bouwlust" krijgt, wanneer de raad er volgende week don derdag mee akkoord gaat, de naam „De Stobbe". Morgen wordt de zaal officieel in ge bruik genomen De naam is ontleend aan het turfsteken. Een stobbe is een schoof van ongeveer tiendui zend turven, die vroeger in het veengebied stond te drbgen. Boten gestolen van een paar eigenaars werden in de nachtelijke uren van een jachtwerf aan de Lageweg een tweetal zeilboten gestolen. Een van de vaartuigen was een maand geleden ook al een keer ontvreemd, maar kwam terecht toen de te goeder trouw zijnde koper van de gestolen boot deze bij de Noordwijkse werf in re paratie gaf. Het spoor naar de dieven liep toen dood te Rotterdam bij de die de boot had doorverkocht. Hij kreeg een proces-verbaal terzake van heling. Het boegsprietlopen kreeg even als vorige |aren weer veel pu bliek. Het deelnemersaantal viel wat tegen: dertig. In de eerste ronde kwam er niet één deelne mer over de balk. BI) de meisjes werd Elles van der Plas eerste, Ellen van der Neut tweede en Rite Kottier derde. René ZI|erveM werd eerste bi) de heren. Tweede werd Leen van Goeverden en der de Nanne Betenburg. Van onze correspondent SASSENHEIM Ruim honderd jongens en meisjes waren gistermiddag langs de kant van de vijver bij het feestterrein te vinden (un aan de in het kader van de oranjefees ten georganiseerde viswedstrijd deel te ne men. Gerard Vos (6 jaar) kreeg de eerste prijs (een werphengel). Tweede, derde, vier de en vijfde werden respectievelijk Jan van der Huls, Ruud Vos, Peter Franken en Conny van Dorp. De wielertoertocht trok vierhonderd deelne mers. De 25-km lange tocht werd door iede reen volbracht. De rit ging via Keukenhof over Noordwijkerhout. De heer Stelma won de gisteren uitgezette auto-oriëntatietochL G. Wijntjes werd twee de. J. Wijntjes, de heer Bergman en de he« Van der Meer werden respectievelijk derde, vierde en vijfde. Mevrouw Noordermee kreeg de poedelprijs, die bestond uit een zal zuurtjes. Vandaag worden de oranjefeesten voortge zet. Onder meer met een muzikale rondgan; door het dorp. Om half zeven wordt g bij de Oosthaven. Van onze correspondent NOORDWIJK De Studiecommissie Verkeersonder- wijs Noordwijk heeft het initiatief genomen om eenheid te brengen in het verkeersonderwijs op de basisscholen. Een handicap bij dit onderwijs was namelijk de verscheidenheid van leerboeken, die op de verschillen de scholen werden gebruikt, en daardoor ontstond ten aanzien van dit leervak een rommelig aandoende situatie. De Studiecommissie stelde zich tot taak in deze zaak uniformiteit te brengen. Het verschaffen van dezelfde leermiddelen was daartoe een eerste voorwaarde. Men verkreeg daarvoor de medewerking van het In dit kader bestudeerde de commissie ook de waarde van een verkeerstuin. Zij bezocht een tweetal van dergelijke tuinen, één te Den Haag en de andere te 's-Gravenzande, maar kwam tot de conclusie, dat dergelijke objecten meer speeltuin zijn dan leermid del. Rekening moest worden gehouden met nieuwe aspecten in het verkeersonderwijs. Was dit in het verleden beperkt tot de hoogste klassen, thans wordt reeds vanaf de eerste klas verkeersles gege ven. Het onderwijzend personeel in de hogere klassen beschikte uiteraard over meer routine op het gebied van het verkeersonder wijs dan hun collega's uit de lagere schoolregionen en ook dat diende te worden ondervangen. Een en ander gaf aanleiding om het personeel van de Noordwijkse basis- en kleuterscholen te gaan „bijpraten", waarbij tevens aan dacht zou worden geschonken aan nieuwe en minder bekende verkeersregels, de jongste alcoholwetgeving, nieuwe verkeersbor den, en dergelijke. Voor deze bijscholing blijkt veel animo te bestaan. Een honderdtal onderwijzeressen en onderwijzers gaat er aan deelnemen. De eerste groep van vijf en twintig werd gistermiddag ontvangen op het politieburau. Van onze correspondente Warmond De Warmondse Hervormde Vrouwen Groep „Stille Kracht" organiseert weer in samenwerking met Mentink Mode, de Vroomen's schoenenhandel en de kapsa lons Hans Heemskerk en Gé Meskers een modeshow. Op 29 september om acht uur in 't Trefpunt zal dan het doek opgaan voor de nieuwste najaar en wintermode. De leden van de HVG hebben gratis toegang niet leden kunnen kaartjes kopen voor 1,-. De kaarten zijn ver krijgbaar bij mevr. v. Leuveren, Sc hippe rsdam 9, Warmond. Van onze correspondent LEIDERDORP B en w van Leiderdorp zijn niet ontevreden over de reacties die zij krijgen op hun uitnodiging aan de 25 gemeenten in het toekomstige gewest Oude Rijnstreek om op 1 oktober ai in de sportzaal Op Dreef te komen praten over een mogelijk gezamenlijk standpunt over de concept-wet bestuurlijke van Nederland. Burgemeester M. A. van der Have verwacht dat tenslotte ie dere gemeente vertegenwoor digd zal zijn op bijeenkomst Hij verwacht dat er sprake zal zijn van een nuttige gedachten- wisseling ook al omdat een de zer dagen het standpunt van g.s. in de openbaarheid komt en op 3 oktober het district Zuid-Hol land van de Vereniging, van Ne derlandse Gemeenten deze ma terie behandelt in een bijzonde re vergadering in Rotterdam. De vraag of de bijeenkomst in Op Dreef openbaar zal zijn of niet komt als eerste punt aan de orde tijdens deze vergade ring. Van onze correspondent Warmond Konijnen in War mond die niet over een uiterst solide hok beschikken verkeren in levensgevaar. Er waart in het dorp een dier rond, waarschijn lijk een hond, die het gaas van konijnenverblijven kapot bijt en vervolgens de konijnen zelf. Drie konijntjes zijn inmiddels al het slachtoffer geworden van het roofzuchtige beest. Alle vie len in de avond of in de nacht Een signalement van de rover ontbreekt nog. Vorig jaar herfst werd War mond eveneens door een moord dadige konijnenliefhebber ge plaagd. Die heeft zijn activitei ten toen vanzelf weer gestaakt. Leden van schaakvereniging „Het Witte Paard" bonden gisteren de strijd aan tegen de compu ter. De jeugdleden Gerard Zonneveld, Maarten Krol, Hans Schoutsen, René Nederpelt en Titus Schlatmann behaalden een mooie overwinning op het uit Amerika afkomstige brein. Zij wer den in hun tegenzetten bijgestaan door het bijna voltallig ledenbestand van „Het Witte Paard". De partij van Jos Augustinus, Rob de Heijde en Hans Spelier werd afgebroken door de Technische dienst van het Rijswijkse com putercentrum, waar de Amerikaanse computer tijdelijk is ondergebracht Veilingen Rijnsburg, bloemen, 17 sept Al- stroemena 740 0,300. Anemonen 450 0,069. Anemonen 10 0,200. Anjers Am. 77730 0,355. Anthurium 7184 1,238. Asters 17540 0,975. Chrys. gepl. N.C. 49137 0,405. Chrys. tros N.C. 25392 1,137. Chrys. tros JR.C. 17054 2,031. Wirral Supreme 1220 0,168. Dahlia 11080 0,126. Eikeblad 435 0,536. Euphorbia 1250 0,042. Freesia 6404 1,429. Gerbera 4750 0,418. Gla diolen 182130 0,255. Glad. ColvilL 4900 0,300. Glad. Nanus 40740 0,234. Godetia 1750 0,124. Helianten 49100 0,127. Hyacint met bol 36 0,130. Iris 14601 1,226. Krokus 790 0,220. Lelie kelk 4020 0,460. Lelie tak 111195 0,525. Liatris 204050 0,112. Margriet 60 1.125. Orchideeèn 55 1,514. Orni- tholagum 18340 0,168. Rozen grootbl. 17620 0,203. Rozen kleinbl. 24780 0,086. Scabiosa 3710 0,105. Snijgroen 715 0,784. Statice 2704 1,267. Stepha- notis 200 0,010. Anjers tros 26010 0,266. Div. snijbloemen 11247 1,342. Div. snijbloemen 20561 0,242. Anjers Am. Imp. 19360 0.213. Orchideeën Imp. 9000 0,055. Anjers tros Imp. 1000 0,240. Div. Snijbl. Imp. 1994 2,248. Div. snijbl. Imp. 4434 9,719. St Paulea 352 0,868. Div. potplanten 2085 1,557. Katwijk, groente, 17 sept Was- peen p. kist AI 280—560 All 280-570. BI 220-730 Cl 580-640 CH 320—490. Breekpeen 220-750 Uien 540—1180. Andijvie 37—56. Boeren kool 32. Bospeen II 45—69. Kervel 15. Peterselie 17—28. Krulpeterselie 15—20. Prei 45—69. Rabarber 49. Ra dijs 20. Prinsessebonen 110—192. Snijbonen 200—300. Selderij 23-43. Sla 26—28. Rode kool 19—34. Spits kool 48—91. Bloemkool 61: 150-172 611 28-106 81 115-151 811 126-190 101 108 121 108 1211 36-39. Aanvoer: 145000 kg was peen. 9500 bloemkolen. 3200 bosjes pee*

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4