Misplaatst superioriteitsgevoel PSV schonk Linfield inspiratie NMB Renconiité strafte Fieldmaster Punch zette ook tegen Transol zegereeks voort maar ook toeschouwers Nederlaag Ieren ontvangen als een zege De NMB denkt met u mee. Probeert. "Ik groeide uit mn jasje." "Doordat de NMB meer deed dan alleen financieren, zit ik nu in een prima passend pand in het nieuwe centrum'.' PAGINA IQ Belfast Uren lang heb ben gistermiddag Britse militairen met speciale ap paratuur het Windsor Parkstadion doorzocht op explosieven. In de vroege middag werd het terrein van Linfield afgesloten. Gevechtswagens en talloze patrouillevoertuigen wer den binnen en buiten het stadion geposteerd. Pas toen het werk grondig was gedaan, werden, amper een half uur voordat PSV arri veerde, de poorten geo pend. Vele tientallen mili tairen met geweer in aan slag en talloze politieagen ten hielden gedurende de ontmoeting strategische punten binnen en buiten het complex van Linfield bezet. BELFAST - Het ap plaus was voor Linfield; de ovatie voor Billy Campbell. De 8.000, veel al verregende toeschou wers in het Windsor Parkstadion, zagen in de kleine 29-jarige manager speler hun grote held. De driftige Ier had zijn ploeg tegen PSV naar een uiterst kleine neder laag geleid, die ontvan gen werd als een zege. Vertwijfeld hadden ze toegezien hoe René van de Kerkhoff gisteravond al in de tweede minuut van het Europa Cupduel zijn ploeg de leiding gaf. Zwijgend hadden zij am per tien minuten later de kopbal begroet, waarmee Ralf Edström de Neder landers op 0—2 bracht. De ineenstorting scheen onaf wendbaar. In dat kleine kwar tier had Linfield echter begre pen hoe de Nederlanders moes ten worden opgevangen. Alleen de zeer gevaarlijke Paul Malone bleef voor. Op de zone-verdedi ging liep PSV steeds weer stuk. De snelle spits kreeg in de eer ste helft nog de gelegenheid de eindstand op 1—2 te bepalen. Een resultaat dat de Ieren in Eindhoven niet al te veel moge lijkheden zal bieden. Een uitslag ook, die de duizenden jongeren, een knap schot van René van de Kerkhof bracht PSV al in de tweede minuut op 0—1. Binnen een kwartier had Edström dat verschil verdubbeld. In eerste instantie keerde doelman Ken De droeve aftocht van Willy van der Kuijlen. André van Barclay de kopbal. Op de „re- Gerwen en verzorger Van der Ven ondersteunden de bound" had hij echter geen ver- geblesseerde schutter. was echter ook zo dat PSV door snel te reageren er zijn winst uit had kunnen halen. Hoe groot het overwicht van de Brabanders was bleek uit de hoekschopverhouding na amper *yK, twintig minuten. PSV had zo- 1 juist zijn zevende hoekschop ge- nomen, Linfield nog niet een. •- W'. Een lage voorzet gevolgd door hadden. Spits Martin Malone ving de bal op de borst op draaide om Krijgh en bereikt met zijn pass zijn geheel vrij staande broer in het centrum, die Van Beveren geen kans gaf (1—2). Daarna was ook de laat ste rust bij PSV verdwenen. In de tweede helft kwam de ploeg zelfs bij herhaling in moeilijkhe den. Campbell trof ver buiten bereik van Jan van Beveren de kruising van lat en paaL Kees Rijvers liet Bertus Quaars en Guy Francois zich warmlo pen. Zijn poging om extra kracht in de Eindhovense ploeg te brengen, werd echter ten dele teniet gedaan. Een blessure maakte dat hij twintig minuten voor tijd naast René van de Kerkhoff ook Willy van der Kuijlen uit de ploeg moest ha len. De samenhang in het moe gestreden elftal op het uiterst gladde veld ging er nog meer door verloren. Pleun Strik kreeg in de slotfase nog de gelegenheid zijn team op grotere afstand van de Ieren te brengen. Via de lat tipte Bar clay de bal tot hoekschop. Het zou ook te veel eer zijn geweest. Ook met die zege van 2—1 werd een in alle linies rammelend PSV immers al in ruime mate beloond. Scoreverloop: 2. Rene v. d. Kerkhoff 0-1, 12. Ralf Edström 0-2. 38. Paul Malone 1—2. Scheidsrechter: Gow (Wales), toeschouwers: 8000 Linfield: Barclay, Fraser, Rafferty, Bowyer, McVeigh, Porter, Campbeil, McKee, Martin Malone, Paul Malone, Bell (Pattison). PSV: Van Beveren, Poortvliet, Krijgh, Van Kraay, Deijkers, Willy van de Kerkhoff, Strik, Van der Kuijlen (Quaars), René van de Kerk hoff (Francois), Lubse, Edström De wedstrijd was nog maar twee minuten oud, toen René van de Kerkhoff (rechts) de Ierse doelman Barclay al passeerde. PSV juichte vroeg. Bijna te vroeg. regen of geen regen, in gesloten gelederen juichend en zingend naar het centrum van de stad voerde. PSV mag blij zijn met winst, kort na het eindsignaal al, naar Nederland te zijn teruggereisd. De Eindhovenaren waren ster ker beter zou een onjuiste kwalificatie zijn maar ze heb ben Linfield bij herhaling de gelegenheid gegeven de eerste van de twee wedstrijden met een gelijkspel af te sluiten. De opzet van Linfield was sim pel. Peter Rafferty, na vier we ken schorsing weer terug als laatste man, en de alom aanwe zige Billy Campbell beheersten het middenveld. Daar stoorde Campbell al evenzeer als hij bouwde aan zijn eigen aanval. Als de kans er was, en dat gebeurde in de tweede helft no gal eens, trok hij snel naar vo ren om met een briljante pass een speler in stelling te brengen. Werd de aanval afgeslagen dan keerde Linfield onmiddellijk te rug in de egelstelling die vrijwel niet te doorbreken was. Fout De grote fout van PSV was dat de ploeg nadat een actie van Linfield was onderbroken niet onmiddellijk met een snelle te genaanval probeerde de geo pende defensie van de Ieren te doorbreken. Er werd geschoven op het middenveld tot in het oneindige. En in dat schaakspel wisten Campbell en zijn man nen maar al te goed met welke zet zij de bedoelingen van de Nederlanders het best kon pare ren. Linfield liet zich niet tot licht zinnige uitvallen verleiden, hoe zeer PSV dat ook probeerde. Uiterst dicht langs de tegenstan ders werd de bal geplaatst. De Ieren sloegen echter pas toe als de zekerheid daar was dat zij succes zouden hebben. De acties die dan volgden waren enkele malen uiterst gevaarlijk. Het Een misplaatst superioriteitsge voel maakte zich van de Neder landse kampioen meester. De uitermate ver doorgevoerde po gingen om openingen te vinden in de defensie van de tegenstan der kleineerden Linfield niet. In tegendeel, het furieuze pu bliek dat het niet langer kon aanzien dat de Nederlanders op eigen helft elkaar de bal steeds weer toeschoven, zweepten zijn favorieten op. Het beslist niet indrukwekkende Ierse team vond er de inspiratie in om te komen tot een prestatie die niet werd verwacht. Van Beveren werd al gewaar schuwd door een „snijdend" schot van Martin Malone. In de 38ste minuut kwam het moment waarop de duizenden hadden gehoopt, maar dat vermoedelijk slechts in hun dromen verwacht Voetbalcompetitie Rusland wil seizoen aanpassen Moskou De kans is groot dat de periode waarin de voetbal competitie in de Sovjet Unie wordt gespeeld, zal worden aangepast aan die van West Eu ropa. De competitie in de Sovjet Unie gaat in april van start en loopt af in november. Het nieuwe plan is het seizoen te splitsen. In de eerste helft van augustus zal, zoals bijna overal in Europa worden begonnen om tot de der de week van november te spe len. Het tweede gedeelte volgt dan van half maart tot half juni. De belangrijkste aanleiding het seizoen te verzetten is om de vertegenwoordigers van de Sov jet Unie in de drie Europese bekertoernooien optimaal de kans te geven in vorm te zijn als de laatste ronden worden gespeeld. Gunstige loting HZC/De Robben Belgrado In Belgrado is gis teren de loting verricht voor de eerste ronde van d* waterpolo- toernooien van de nationale kampioenen en de bekerwin naars. De Nederlandse kam pioen HZC/De Robben lootte gunstig en werd samen met As ton Coventry, SKK Sparvagen (Zweden) en Sliema (Malta) in gedeeld in de groep, die in Co ventry speelt. Neptunus Arnhem, dat uitkomt in het toernooi van de bekerwin naars, speelt in het eigen zwem bad tegen de Griekse bekerwin naar (nog niet bekend) en Vaes- teros (Zweden). De wedstrijden voor de eerste ronde worden op 17, 18 en 19 oktober gespeeld. Poolse ploeg in judotoernooi (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het district Zuid-Holland van de Budobond Nederland organiseert zaterdag in de sporthal aan de Steen- wijlüaan een internationaal ju dotoernooi. Aan het toernooi, dat om twee uur begint, nemen de Haagse teams Guan-Lin en Mulder deel. Bovendien komt uit Polen Gwardia Koszalin, dat als zeer sterk bekend staat. Belgische ploeg voor Davis Cup Brussel De Belgische tennis- ploeg, die in het kader van het toernooi om de Davis Cup op 26. 27 en 28 september in Brus sel tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Patrick Hombergen, Bernard Mignot. Piet Verstraeten en Thiery Ste- Dravers voor interland DEN HAAG Voor de 46e dravers-interland Nederland—België die zondag 28 september op Duindigt wordt gehouden, zijn de teams als volgt samengesteld: Driejarigen: Nederland: Nicky Norton, Nimrod R, Nora Hanover en Nubar van Echten; België: Kurt Bloc, Konec, Kifi en Kiki de Hamal. Vierjarigen: Nederland: Mistral Nora, Maestro Cavaljos, Michael Spender en Massel T; België: Jonker Daniel, Jeckquini, Joli Bloc en Janus Hermes. Vijfjarigen: Nederland: Lido Buitenzorg, Lento H, Lex Areta en Lely Rodney: België: Isis Williams, Iago, Iphigenie en Iron Noon. Zesjarigen en ouder: Nederland: Henri Buitenzorg, Jonker Volann, Jaspis du Bois en Jello; België: Folomite, Fideel, Echappe en Furioso. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Punch, dit seizoen gestart zonder de steun van een sponsor, verkeert in ongekende vorm. In de met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen het sterke Transol RZ zette de Delftse basketballploeg de zegereeks voort. Het verschil was maar klein. Bij het laatste signaal stond Punch met drie punten voor: 89-86. BS Leiden boekte weer een nederlaag. Nu was NN Donar te sterk: 60—77. De overige uitslagen van de gisteravond gespeelde eredivisiewedstrijden zijn: Kinzo Delta Lloyd 96—86, Arke Stars—Sperry Remington 58—93. Dames: AMVJ—Wils- WASSENAAR - Verleden jaar won de toen drie-jarige Field master de derby. Meestal zien we een derbywinnaar niet snel meer terug het volgende sei zoen, omdat de Stichting Neder landse Draf en rensport zo'n paard dan gelijk voor vol aan ziet en hem in de handicap een rijk gewicht aan kilo's toebe deelt, zodat het voor het paard in feite onmogelijk is om te starten. Fieldmaster bewees aan het be gin van het seizoen als vierjari ge het niet te kunnen bolwerken tegen de oudere paarden onder zijn zware belasting. Trainer Riem, de nestor van de trainers in Nederland en een vakman tot en met, nam in overleg met eigenaar Dekelver en jockey Henk van der Kraats de goede beslissing om het eens over de horden te gaan proberen. Met succes. Gisteren echter probeerde Fieldmaster het weer eens op de vlakke baan. Wat gewicht be treft stond de hengst deze keer onder zijn handicap. Maar toch waren de verwachtingen bij ei genaar en trainer gistermiddag niet hoog gespannen. Immers kortgeleden had Fieldmaster een kleine blessure opgelopen en hoewel het paard het in de training goed deed, was trainer Riem niet zeker van zijn zaak in de koers. Daarom stapte hij ruim voor de start bij de heren van het rencomité binnen en adviseerde hen om zijn paard (Fieldmaster) buiten wedden schappen te laten lopen, hetgeen dikwijls gebeurt. Het comité ging er niet op in. Fieldmaster was inderdaad niet meer de Fieldmaster van vorig jaar en kwam als vierde over de eind streep. Charlie Brown met Erik Bloem won. Het publiek gaf een fluitconceer ten gehore en Ber tus Riem kreeg van het comité 250 gulden boete, omdat hij een paard liet deelnemen dat niet tot de gehele inzet was geko men. Met deze boete moest het rencomité het gezicht redden. Het publiek was echter het geld kwijt. Want Fieldmaster was to renhoog favoriet Bij de dravers een klassieke aankomst op de foto in de Foxholprijs. Jos van den Broek werd over deze 1600 meter met een half neusje ver schil verslagen met Iliona Marij ke. Larens Abaka met Wim Dui venvoorden mocht nu de ere- ronde maken. Uitslagen: „Ferwerdprijs over 2040 m: 1. Mamamai (B. Leeuwenkamp) 1.26.9, 2. Milord Baker, 3. Mary Mac. Toto: Winn 4,10 pl 1,90 3,- 3,- kopp 23,20 trio 543,80,-. Frederlksoordprijs over 2040 m: 1. Nichol T (H. Pasman) 1.24.6, 2. Liza van Carlos. *3. Klavertjevier. Winn 2.10 pl 1,50 5,40 kopp 10,40. Franeker-prijs over 2040 m: 1. Mon (J. Verhoeve) 1.23.2, 2. Marupa du Bois, 3. Lenie Spencer. Winn 4,30 pl 2,- 1,20 2,20 kopp 11,- trio 95,30. Royal Princess-prijs over 1800 m ren: 1. Tiwholi (A. Jones). 2.00.5. 2. Pardise, 3. Prince Balbo. Winn 2,90 pil,80 2,10 4,10 kopp 11,10. Finsterwoldeprijs over 2040 m: 1. Mike H (C. Laarman) 1.21.6, 2. Mor- schy G, 3. Marjolino. Winn 2,60 pl 1,60 2,10 3,30 kopp 4,90 trio 54,30. Timoprijs over 1900 m ren: 1. Char lie Brown (E. Bloem) 2.04.8, 2. Figh ting Jinks, 3. Yvonne. Winn 5,30 pl 1,80 8,20 kopp 81,90. Fijnaardprijs over 2520 m: 1. Lya D (G. v Eykelenborg) 1.25,-, 2. Mitiades J, 3. Jour Buitenzorg. Winn 2,80 pl 1,50 2,20 5.10 kopp 6.30 trio 222.40. Averonaprijs over 2000 m ren: 1. Jet Fhght (F. Vandeuren) 2.09.5, 2. Chi- vas Regal, 3. Notre Cherie. Winn 2,20 pl 2,- 3,10 kopp 7,-. Foxholprijs over 1600 m: 1. Larens Abaka (W. Duivenvoorden) 1.20.9, 2. Iliona Marijke, 3. Jodney B. Winn 2,- pl 1,20 1,90 1,90, kopp 16,70 trio 150.20. Ferwoudeprijs over 2040 m: 1. Ka- miel (J. Vóórhaar) 1.21.9, 2. Iron, 3. Icarus. Winn 3,90 2,- 1,20 2,70 kopp 6,-. De totalisatoromzet bedroeg 298.229,-. In mijn pand kon ik geen kant meer uit. Het nieuwe centrum was mijn kans. Ik besprak dat met de man van de NMB die mijn branche goed bleek te kennen. Hij nam met mij de plannen door en maakte een financieringsopzet. Zo kreeg ik een krediet op maat. Bovendien stelde de NMB-man mij voor gebruik te maken van haar computerservice, om voortdurend een goed inzicht te krijgen in het bedrijfsverloop. Dat stelt me dan ook in staat m'n voorraadpositie beter te beheersen en met minder leverancierskrediet te werken. Nu zit ik in het nieuwe centrum. De NMB heeft me goed geholpen. Voor mij is het de bank die kreatieve oplossingen aandraagt voor de problemen van haar klanten. Praat ook nederlandsche eens met de NMB. middenstandsbank mggfear&g i Ut Trainer Riem ging tevergeefs naar het rencomité om zijn paard buiten weddenschap pen te laten lopen. Later mocht hij wel komen om een boete te betalen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19