Nog geen beslissing over belasting onroerend-goed Veel favorieten in Ronde van Lisse Joegoslaven brengen bezoek aan Katwijk Vol programma voor plattelandsvrouwen Buschauffeur onbaby WASSENAARSE RAAD Ruilbeurs in Nabij" Fijne receptie SVLV Sassenheimer dodelijk door katrol getroffen Raadsleden Waldkappel op bezoek in Hazers- woude Oranjefeest Sassenheim geopend met drukbezocht klaverjastoernooi Ledental „Teylingen" blijft stijgen Vrede" in Alphen School open in Bodegraven KWAM ER NIET UIT PAGINA 4 DINSDAG 16 SEPIEMSDK 19V5 Van onze correspondent WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond vrij uitvoerig gediscussieerd over de grondslag, die zal worden gehanteerd bij de heffing van de nieuwe onroerend goed-belasting, maar een beslissing daarover één maand uitgesteld. Verschillende leden van de raad waren van mening, dat de nota die burgemeester en wethouders over dit onderwerp aan de raad hebben gezonden al te sum miers is, gezien de verschillende uitvoerige rapporten die daarover zijn verschenen. Er werd nog een beslissing uit gesteld: namelijk over het voor stel, om nu de Jagerslaan is doorgetrokken, het verschil tus sen Jagerslaan-noord en Jager slaan-zuid te laten vervallen en het geheel „Jagerslaan" te noe men. Twee brieven waren daar over te elfder ure bij de raad binnengekomen, namelijk van de buurtvereniging „Duinrell" en „Wildrust". In beide brieven werd eraan herinnerd, dat de openstelling voor het autover keer van de doorgetrokken Ja gerslaan genomen is voor een proefperiode van 6 maanden, in welke periode verkeerstellingen zouden worden uitgevoerd. Bei de buurtverenigingen pleitten er daarom voor, de wijziging in de naamstelling van de laan nog aan te houden totdat een defini tieve beslissing zal zijn geno- Ook in de raad gingen soortge lijke stemmen op. Burgemeester Mr. K. Staab verklaarde, dat burgemeester en wethouders zich al hadden voorgenomen de naamswijziging nog niet door te voeren zo lang de resultaten van de verkeerstellingen niet bekend zijn. Tenslotte nam het college het voorstel voorlopig terug. De raad ging akkoord met het verlenen van een subsidie aan de stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Horst en Vliet" en met een eenmalig sub sidie aan de Nutsbibliotheek voor de vernieuwing van de in richting. Na enige discussie werd besloten een krediet be schikbaar te stellen voor een overkapping op het terrein van de gemeentewerf en tot het bij plaatsen van 16 parkeermeters op het parkeerterrein aan de Schelpsloot, dit laatste op ver zoek van de winkeliersvereni ging Langstraat. Besloten werd de subsidieregeling voor het zwemmen door bejaarden te la ten voortbestaan maar de perio de waarin gezwommen wordt terug te brengen van 2 uur tot 1 uur, een en ander in verband met een geringer aantal deelne mers. Van onze correspondent KATWIJK Deze week zet het gemeentebestuur van Katwijk het beste beentje voor ter gelegen heid van het bezoek van een groep Joegoslaven uit de plaats Ohrid. De groep zal kennis gaan nemen van een aantal facetten van het leven en werken in Katwijk. Dit programma wordt geweven rond het bevesti gen van Katwijkse kant van een Joegoslavische broederschapsverklaring tijdens een bijzondere raadsvergadering op donderdagavond. Naast het contact met de Engelse plaatsen Wave- ney en Lowestoft legt Katwijk hiermee een volgen de internationale band. Het begon met de ontvangst van een Katwijkse delegatie in Ohrid naar aanleiding van een toer tocht naar deze plaats georganiseerd door de reisorganisatie Hotelplan in samenwerking met de ANWB, het Joegoslavisch verkeersbureau en enke le andere instellingen. Tijdens hun verblijf in Ohrid werden de Neder landse gasten uitgenodigd voor een officiële raads vergadering, waarin hen een broederschapsverkla ring werd overhandigd. Hierop nodigde het Kat wijkse gemeentebestuur een bestuursdelegatie uit voor een tegenbezoek. Mede in verband met de taalmoeilijkheden en het beperkt aantal beschik bare tolken is voor de gasten een eenvoudig programma opgezet, waarbij de visserij natuurlijk niet zal worden vergeten. Tevens zullen zij in contact komen met hun in Katwijk wonende en werkende landgenoten tijdens een feestavond, waarvoor de Joegoslavische ambassadeur is uitge nodigd. Wat de broederschapsverklaring verder voor ge volgen zal gaan hebben is nog niet zeker. Wel denkt men in Katwijk aan de uitwisseling van verenigingen, zoals de waterpoloclub en voetbal clubs, maar hechtere contacten stuiten grotendeels op de taalproblemen en de grote afstand, zo deelde men van gemeentezijde mede. Grondverkoop aan speelgoedhan- del (Van onze correspondent) LEIDERDORP De commis sie ruimtelijke ordening had gisteravond niet de minste moeite met de verkoop van bij na 5000 m2 grond (gelegen tus sen de Touwbaan en de Lijn baan) aan de Haagse speelgoed groothandel M. Spijer en Zoon B.V. Dit bedrijf wil op deze grond nog dit jaar een nieuw magazijn bouwen. De raad zal het advies van de commissie al in zijn komende vergadering van 22 september kunnen verwerken. De verkoop van de grond staat op de agen da. (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN In gebouw „Nabij" wordt aanstaande maandag een ruilbeurs gehouden. Er kunnen munten, postzegels, sigaren bandjes en prentbriefkaarten worden geruild. De berus is vanaf half acht voor iedere ver zamelaar geopend. Aanwinst voor onderwijs in Leiderdorp (Van onze correspondent) LEIDERDORP - Het Leider- dorpse onderwijs beschikt van af gisteren over een pedagogi- sch-didactisch medewerker. De heer F. Darlang treedt dan in het kader van het schoolad vies- en begeleidingswerk voor lopig in dienst van de gemeente. Als de gemeenschappelijk rege ling voor het schooladvies- en begeleidigswerk is goedgekeurd, hetgeen binnenkort is te ver wachten, zal de heer Darlang daar in dienst treden. Het bu reau van deze uit Hoofddorp afkomstige pedagogisch-didacti- sche medewerker zal te vinden zijn in 't Trefpunt aan de Eiken laan. Van onze correspondent Noordwijk Een Noordwijkse moeder kreeg gisternacht de schrik van haar leven. Toen zij met de laatste bus bij de halte op het Wantveld arriveerde, liet zij haar tien maanden oude baby in de bak van de kinderwagen nog even op de bank staan, terwijl zij het onderstel van de wagen en haar bagage alvast naar buiten bracht. Op het moment dat zij uitstapte gingen echter de deuren van de bus dicht en reed de chauffeur weg. De moeder holde roepend en krijsend achter het openbaar vervoer aan, dat evenwel vol gas uit het gezicht verdween. Ten einde raad belde de geheel overstuur zijnde Noordwijkse de politie op. De wachtcommandant waarschuwde de surveille rende patrouillewagens en verzocht hun de bus met de „ontvoer de" baby, die waarschijnlijk op weg was naar de remise, te onderscheppen. Op de Boekerslootlaan slaagde een patrouille er in de bus tot stilstand te brengen. De slapende baby stond nog op de bank, uiteraard tot grote verbazing van de chauffeur, die zijn enige passagier nog niet had opgemerkt De „verstekeling" werd door de politie overgenomen en weer bij de moeder terugbezorgd. Haar blijdschap was grenzeloos. Van onze correspondent VOORSCHOTEN Omdat de voetbalvereniging SVLV dit jaar haar gouden jubileum viert recipieerde het bestuur gisteravond in het clubhuis. Wethouder Marselis vond SVLV een typisch voorbeeld van een vereniging die ontstaan is uit het rijke roomse leven. In de beginjaren getuigden hiervan de aanwezigheid van de geestelijk adviseurs, de geldinzegeningen en de openingsmissen. De vereniging beweegt zich niet enkel op voetbalterrein, maar organi seert ook regelmatig allerlei nevenactiviteiten, zoals tafeltennistoer nooien, klaverjasavonden, danscursussen en het jaarlijkse carnaval Wethouder Marselis legde er de nadruk op dat SVLV veel subsidie ontvangt, evenals de andere Voorschotense verenigingen. De voor zitter van SVLV, de heer F. C. Mens vroeg zich echter af hoe de vereniging met die subsidie moet rondkomen. De voorzitter was bereid om de bestaande moeilijkheden met het gemeentebestuur op te lossen, maar de liefde kon volgens hem niet van een kant komen. De heer Dusee, voorzitter van de KNVB, overhandigde het bestuur een vaandel in de kleuren van SVLV en de tekst 1925-1975, KNVB. Namens de KNVB afdeling Leiden schonk hij een rood-witte wimpel. L. J. v Aken, oud voorzitter van SVLV, verhaalde over de begintijd van de vereniging, de tijd toen de spelers zich in de sloot moesten wassen en, toen men het zo moeilijk had, maar zich toch inzette voor SVLV. Als laatste spreker sprak ere-voorzitter Lakeman, die zelf nooit gevoetbald heeft en er dus ook betrekkelijk weinig verstand van had, maar toch als voorzitter werd gekozen omdat hij na afloop van een wedstrijd niet naar de uitslag vroeg, maar informeerde of er fijn gevoetbald was. BIERVLIET De 34-jarige vrachtautochauffeur J. Wassenaar uit Sassenheim is maandag bij werkzaamheden in Biervliet om het leven gekomen. De man stond toe te kijken terwijl personeel van de firma waarbij hij in dienst was, een mobiele kraan monteerde. Plotseling viel een deel van de kraanarm naar benden. De katrol die hieraan bevestigd was trof de chauffeur dodelijk in de nek. Voorhouters schaken tegen de computer (Van onze correspondente) VOORHOUT - Morgen opent schaakclub „Het Witte Paard" het seizoen met het tot de ver beelding sprekende computer schaak. Dit unicum voor de Voorhoutse schakers werd mogelijk dank zij de bemoeienissen van de Leid- sche Schaakbond. Om 19.30 uur zal in de zaal van het Gezondheidscentrum de eer ste zet aan de computer van Control Data in Rijswijk wor den doorgegeven. Luttele secon den daarna zal de tegenzet uit de machine rollen, waarna het weer de beurt is aan de Voor houtse schakers. Fancy-fair in huize Emmaus Van onze correspondent Zoeterwoude Voor de tweede keer binnen enkele weken wordt er in Zoeterwoude weer een fancy-fair georganiseerd en wel a.s. zaterdag en zondag in Huize Emmaus. Men kan daar allerlei leuke din gen kopen die gemaakt zijn door de bejaarden. Verder zijn er de gebruikelijke attrakties. Van de opbrengst worden weer materialen gekocht waarmede de bewoners van Huize Em maus weer naar eigen kunnen en fantasie plezierig bezig kun nen zijn. De openingstijden zijn op beide dagen: van 14.00-18.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Van onze correspondent Hazerswoude Van 20 tot 22 september brengen leden van het „Stadtparlement" van Waldkappel, Westduitse ge meente waarmee Hazerswoude nauwe banden onderhoudt, een bezoek aan Hazerswoude. Het ligt in de bedoeling dat de Waldkappelse raadsleden op verschillende manieren kennis nemen van het reilen en zeilen in de gemeente aan de Oude Rijn. Na aankomst op zaterdagmid dag wordt het overdekte in- structiebad om 14.00 uur be zocht. Bezichtiging van de nieu we J.P.F. Steijaertschool, het uitbreidingsplan Rhynenburch- oost, de wijk Zuid, het bejaar dencentrum Driehof, de kweke rij „Rosa Polyantha" en de Landvliethal staat onder meer op het programma. Om 21.00 uur wordt in de raadszaal een bijeenkomst gehouden, waar de Waldkappelse raadsleden zullen worden geinformeerd over de gang van zaken in een Neder landse gemeente. Daarna wordt het Hazerswoudse filmjournaal anno 1973 vertoond. Honderdvier liefhebbers van het klaverjassen waren gisteren bij „Cees en Ineke" om het jaarlijks Oranjefeest met een groots klaverjastoernooi in te luiden. Mevrouw Van Dam werd eerste. Zij kreeg vijf pond karbonades. De tweede prijs ging naar S. van Steyn en de derde vierde en vijfde plaats waren respectievelijk voor mevrouw R. Hoogervorst, de heer M. van Dorp en de heer H. van Dorp. De poedelprijs was voor de heer Roodenburg. Van onze correspondent SASSENHEIM Het ledental van „Teylingen" stijgt gestaag. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering kon voorzitter C. van der Meer melden dat thans vierhonderdzeventig voetballers bij de vereniging zijn aangesloten. Meer dan de helft (tweehonderdvierenzeven tig) is jeugdlid. De belangstel ling voor de thuiswedstrijden blijft eveneens stijgen. Voor de inning van de contribu tie worden in de toekomst stren ge maatregelen genomen. Elke voetballer moet voor 1 septem ber betalen, anders wordt hij niet opgesteld. Uit het financieel verslag van penningmeester Van Nobelen bleek dat het afgelopen jaar de opbrengst van de toto-lotto op merkelijk hoog was evenals de opbrengst van het eigen club huis. Deze waren ver boven de begroting. Aanstaande vrijdag wordt in het clubhuis van „Teylingen" of ficieel afscheid genomen van de heren Van Veelen, Van der Zwet en Waasdorp. Tot nieuwe bestuursleden werden de heren Rutten en Van Rijn gekozen. (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN In „De Bron" wordt op 24 september een bij eenkomst georganiseerd door de Raad van Kerken. Onderwerp van gesprek is vrede. De bijeen komst begint om acht uur. (Van onze correspondent) BODEGRAVEN De nieuwe r.k. Willibrordschool wordt op vrijdag 26 september officieel in gebruik genomen om vier uur. De overdracht aan het schoolbe stuur zal geschieden door bur gemeester Kremer. Na het offi ciële gedeelte zullen ouders en leerlingen de nieuwe school aan de Vrije Nesse kunnen bezichti gen. Rectificatie In onze editie van gisteren maakten wij melding van de pauselijke onderscheiding die de heer Castelein van het NKOV onlangs heeft gekregen. Onder de foto waarop de heer Castelein werd gefeliciteerd stond abusievelijk dat de heer Wouter Perquin hem de hand schudde. Dit was evenwel de broer van de onderscheiden Castelein, pastoor Castelein. Leimuiden Nu de zomer teneinde gaat lopen, starten ook in Leimuiden de winteractiviteiten. Een groot deel daarvan wordt geleid en georganiseerd door de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afd. Rijnsaterwoude/Leimuiden. Voor 18 september a.s. heeft de afdeling de heer Smaal, hoofd voorlichting van de Rijksdienst voor de Monumenten te Zeist, uitgenodigd, die in zaal Keijzer een voordracht zal houden en een film gaat vertonen over de monumenten in Nederland. Op 16 oktober zal in het Nutsge- bouw een medewerkster van het Leids Cytologisch Laboratorium een discussieavond leiden over baarmoederkanker. In januari 1976 start er in de Rijnstreek een grootscheepse actie voor on derzoek naar deze ziekte. Wina Born komt met haar man een avond praten over de le venskunst van de Fransen en serveert daarbij beroemde kaas- en wijnsoorten. Het Haags Ma rionettentheater treedt op. Knip selkunst van vroeger tot nu, Ike bana (Japans bloemschikken) en het leven van Vincent van Gogh zijn eveneens onderwer pen die deze winter op het pro gramma staan. Ook zal er weer een aantal cur sussen en excursies worden georganiseerd. Zo start er op 22 september een weefcursus voor beginners van 10 lessen en voor 30 september staat er een be zoek aan kasteel Duivenvoorde op het programma. Verder wor den nog cursussen georgani seerd speciaal voor vrouwen vanaf plm. 40 jaar (Ouder wor den, bij blijven) en excursies leiden ondermeer naar het Van Goghmuseum te Amsterdam, Beuk's Banketfabrieken te Lei muiden en het museum „Hof- wijck" te Voorburg. De toneelgroep gaat weer een nieuw stuk instuderen. De Rheumacollecte krijgt weer de aandacht en ook de commissie Lief en Leed blijft actief t.a.v. zieken en bejaarden. Tot slot heeft het bestuur nog een bui tenmiddag op een boerderij in petto en de traditionele- uit gaansdag, die vooral de laatste jaren zo in trek was, dat de aanmeldingslijst steeds overte- kend werd. Inlichtingen over alle activitei ten van de bond worden ver strekt door de secretaresse me vrouw Van den Berg, tel.: 8473. Ook nieuwe leden kunnen bij haar worden aangemeld. Roelofarendsveen, bloemen, 15 sep tember Per stuk: Anjers: Rood 35-50, Lena 37-51, Keefer 3649. Wit 33-51, Char meur 35-53, Calipso 35-51, Tros 15-26, Le Reve 45-48, overige 30-50; Rozen: Soma, lona, Baccara, La Minuette, Super Star, Mercedes. 18-56, Belinda, Yellow Belinda, Evergold, Motrea, Gamette, Carol, Annabell, Zorina, Esther Ofarim, Carol spec., Marina, Roklea, Gemengd, Golden Belinda, Annabell. 8-29; Chrysanten: Spider 48-53, Shandy 45-49, Euroika 46-51, Hoeks Glory 51-54, Migolie 28-40, Re galia 37-47, Alex Betser 26-36, Breit- ner 24-29, Overige 25-48; diversen: Lelie 37-53, Gerbera 30-50, Strelitzia 265-305, Nerine 33-64, St Paulia 80- 95; per bos: Chrysanten: Spider 165- 260, tros gemengd 125-165, tros 80- 140; Iris: Ideal 100-175, Prof. blauw 145-240, Gladiolen: Cordula 180-210, Bonoé Memory 180-200, Alb. Sch weitzer 145-205, Spotlight 150-190, overige 125-200; diversen: Dahlia 110-145, Aster 70-140, Freesia 135- 225, Montbretia 120-150, Statice 120- 145, Physalis 200-235, Helianthus 130- 160, Liatris 150-240, Ornithogalum 165-190. Katwijk, groente 15 september: was- peen p. kist: AI 3.50-7.00. All 2.90- 6.40, BI 4.90-9.10, Cl 4.10-6.10, CII 4.20-4.80; breekpeen p. kist 2.30-6 90, UIEN P. KIST 4.90-12.10, tomaten 2.50-3.30, bospeen II 45-96, groene kool 71, rode kool 31-36, spitskool 89-92, snijbonen 60-3,20, pronkbonen 1,40, princessebonen 1.60-2.20, selde rie 30-43, peterselie 25-36, krulpeter se lie 23-30, bloemkolen: 6 I 1.38-1.70, 6 II 25-1.28, 7 II 64. 8 I 1.12-1.49. 8 Van onze correspondent Lisse Op een parcours rond de Lisse- se Poelmarkt wordt zondag 21 septem ber een wielerronde verreden, waaraan weer veel streekrijders zullen deelne men. Om 14.00 uur gaan de nieuwelin gen van start voor een race over 30 kilometer. Onder de deelnemers bevinden zich fa vorieten als: Hans v. d. Voort uit Lisse, Ton van Eijk, Marcel Hageman en Roek Zielman uit Hillegom en de Noordwijker Hans Bierman. Na deze wedstrijd gaan de liefhebbers van start voor een wedstrijd over 50 kilometer en ook hierbij bevinden zich weer diverse streekrijders die een belangrijke rol kunnen gaan spelen. Uit Lisse zijn dit Piet en Arie Drost en Peter Bemel- man. Uit Noordwijkerhout komen Nico Slinger land, Arie van de Burg, Klaas Duivenvoorden en Wim Broekhof. Van de vele tegenstanders die zij zullen ontmoeten kunnen onder anderen Koos v. d. Knaap uit de Kwakel, Cock v. d. Hulst uit Zoeterwoude en Ammerlaan uit Amstelveen tot de lastigste gerekend worden. De wedstrijd wordt als onderdeel van de Lissese Najaarsfeesten gehouden en is door de harddrave rijvereniging opgedragen aan de Ren- en Tourver eniging De Bollenstreek. Na afloop is er prijsuit reiking in ,,'t Poelhuys".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4