Oplossing voor onenigheid bij Woubrugge STOERE KERELS STALEN SHOW OP VOORHOUTS FEEST Avanti-dames weg gespeeld in ere-klas Kledingbeurs in Warmond Inbraken in Hoogmade Mijlpaal in De Kuil Juwelier voor vijf mille bestolen Raad krijgt extra denktijd Bloemen voor een buur Dubbel feest in Leimuiden TV Nieuwkoop huldigde de kampioenen Leidschendam las meer Erg frisse duik ig I MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT Van onze correspondent WARMOND - De UW te War mond organiseert weer haar jaarlijkse kinderkledingbeurs en wel op 30 september en 1 oktober. In goede staat verke rende en schone kinder- en sportkleding kan voor verkoop worden aangeboden op dinsdag 30 sept 13.30 tot 15.30 in het oude gymnastieklokaal bij de Pomp. De verkoopprijs zal in overleg met de inbrengster worden vast gesteld. Bij verkoop komt 20% van de verkoopprijs ten goede aan de UW. De verkoopmiddag is vastge steld op woensdag 1 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Niet verkochte goederen kunnen worden teruggehaald op dezelf de avond tussen 19.00 en 20.30 uur. Afrekenen van verkochte kleding geschiedt op hetzelfde tijdstip en op dezelfde plaats, n.l. de oude gymzaal. Niet ver kochte of later weer opgehaalde artikelen worden geschonken aan een sociale instelling. Van onze correspondent HOOGMADE In vijf winkels aan de Kerkstraat is in het afge lopen weekeinde ingebroken. Hoeveel geld er verdween is nog niet bekend. De inbrekers ver schaften zich toegang tot de panden door het verbreken van sloten en het inslaan van ruiten. Kasten en laden werden over hoop gehaald. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Van onze correspondent Bodegraven In het zwembad De Kuil in Bodegraven werden wederom examens afgenomen voor de zwemdiploma's A en B. Van de resp. 38 en 46 kandida ten slaagden allen. Namens de KNZB was als gedelegeerde aanwezig Mevr. Wisseman-Dool uit Leiden die vol lof was over de organisatie en de resultaten. Als 100.000ste bezoeker (ster) (ster) van het zwembad werd de zes-jarige Anja Heemskerk uit Bodegraven in het zonnetje ge zet. Zij kreeg een gratis abonne ment voor 1976. Van onze correspondente RIJNSBURG Uit een juwe lierszaak in Rijnsburg zijn in de nacht van zaterdag op zondag goederen ter waarde van ƒ5000.- gestolen. De eigenaar van de winkel was op het mo ment van de inbraak niet thuis. De buit bestond uit artikelen die de juwelier voor reparatie in zijn winkel had. Van onze correspondent Woubrugge - De voor donder dag vastgestelde raadsvergade ring is uitgesteld tot donderdag 2 oktober. Door de ingewikkelde financiële begrotingen, ondermeer voor de nieuwbouw van het raadhuis, de bouw van het openbare scholen complex en van het tennisba nencomplex, is het op korte ter mijn onmogelijk de raadsleden hierover op dat tijdstip voldoen de in te lichten. Noordwijk gaf gul voor kanker Van onze correspondent NOORDWIJK - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmi- na Fonds heeft in Noordwijk ruim 22.500 opgebracht. Het record van vorig jaar ruim 17.000 is daarmede overtrof fen. Bovendien gaven zich weer 75 Noordwijkers op als lid van het Fonds, dat zich de kankerbe strijding tot doel stelt. Kagerplassen weer wat schoner Van onze correspondente WARMOND De Kagerplas sen zijn weer wat schoner ge worden sinds afgelopen zater dag. De gemeente Warmond, Rijnland, waterpolitie, scouting Warmond, watersportver. De Kaag en jachthaven Cieco-Ma- rina hebben in een gezamenlij ke aktie vier kubieke meter drijvend vuil opgevist. Dit is een betrekkelijk kleine hoeveelheid in vergelijking met de 40 kubieke meter die enkele jaren geleden bij elke schoon maakbeurt uit de Kagerplassen gehaald kon worden. Wellicht is dit een teken dat de Kaag-ge bruikers toch wat milieubewus ter met hun recreatie-water om springen. Na afloop van de ak tie dankte burgemeester de Vreeze alle medewerkers en kon men in de Kaagsociëteit de in- WOUBRUGGE Er is dit weekeinde een voorlopig einde geko men aan de precaire situatie waarin de voetbalvereniging Wou brugge was komen te verkeren, toen kortgeleden geheel onver wacht drie belangrijke steunpilaren binnen de vereniging het bijltje er bij neergooiden, omdat zij het op het bestuurlijke vlak erg slecht met elkaar konden vinden Eén van hen, jeugdbestuurder H. Haak, trok tijdens de dit week einde gehouden ledenvergadering zijn beslissing in. In de plaats voor de afgetreden vice-voorzitter werd gekozen de heer IJtsma. Voor het derde afgetreden bestuurslid, de Kontaktblad redacteur R. van Egmond, kon nog geen plaatsvervanger worden aangesteld. Er zat ook nog een feestelijk tintje aan deze roerige vergadering. De heer A. Vrolijk, die een kwart eeuw als bestuurslid de belangen van Woubrugge diende, werd benoemd tot ere-lid. Voorzitter H. Vogel bood hem namens de vereniging een gouden speld aan. Met het overhandigen van een bos bloemen aan zijn collega van WOA, Joop Straver, ver welkomde Rijpwetering-praeses, Anton v. d. Geest, de Oud-Adese vereniging op het nieuwe sport complex, waar de genoemde clubs goede buren hopen te worden. Deze voorlopige inge bruikname van het complex door WOA was noodzakelijk, omdat het standaardteam zijn eerste thuiswedstrijd moest af werken. Bij deze eerste schre den op het complex was het gemeentebestuur vertegenwoor digd door de wethouders Riet- broek en Verhaar, die waar schijnlijk ook een kijkje kwa men nemen naar de verrichtin gen van DOSR tegen WOA. Voorafgegaan door het muziek corps van Rijpwetering had de jeugd van WOA de clubvlag overgebracht van het oude ter rein naar Rijpwetering, waar de eerste wedstrijd zo'n kleine 400 toeschouwers trok, wat een be moedigende start mag worden epnnpmd Van onze correspondente VOORHOUT - De volksspelen, die zaterdagmiddag met een partijtje touwtrekken werden afgesloten, trokken in Voorhout veel belangstelling. Met name voor het mastklimmen waren veel toeschouwers naar de Mgr. Broerestraat gekomen. J.M. Schoutsen won de Vovocup met achttien punten. Tweede werd Nico Hekker met dertien en derde Peter Heemskerk eveneens met dertien punten. Tussen de laatste werd om de tweede en derde plaats geloot De overige uitslagen: Touwtrekken: 1. Kon takt 2. Ploeg Van der Geer. 3. T Sterke Touwtje. 4. De Zeemeeuwen. Klaverjassen: 1. Mevr. Angevaa- re. 2. Mevr. Blom. 3. P. Nou- land.; Prijsschieten: 1. Nard Werkho ven. 2. Nick Hekker. 3. P. van Werkhoven. 4. K. van Leeuwen; Bridge Drive: le groen de heer en mevr. Van Engelen. 2e rood J. Schoutsen - A. Krol. le blauw Fr. Huyts - Fl. Verhagen. Beste tweede B. Peeters - J. Hordijk; Tobbetje steken: 1. Mevr. Han- nie Boskamp. 2. Piet van der Hulst 3. S. van Kampen; Hindernisbaan: 1. Loek van Kesteren; 2. Ton Oostdam, 3. Theo van Loon, 4. R. vander i Geer; Luifelfietstoer: Mevr. v.d. Ploeg-Geurts en Hr. Van Gent. 2. A. van Berkel en H. Boere. 3. A. Tetteroo en L. van der Hulst. Auto puzzelrit: 1. J. M. Schotu- sen, 2. P. v.d. Bent. 3. C. v.d. Berg.; Tonknuppelen: le ploeg: 1. Claus Jung. 2. Kees Koster. 3. Peter Heemskerk. 2e ploeg: 1. D. v.d. Vlugt. 2. Cock Warmerdam, j 3. C. van der Geer; Mastklimmen: 1. P. Duivenvoor de. 2. H. Zwetsloot. 3. Jos Geurts. 4. R. Mens. Leimuiden vierde zaterdag groot feest 's Och tends was het bestuur van de tennisvereniging „Leimuiden" in opperbeste stemming wegens het officiële ingebruikstellen van het tennis park. Met een reusachtige schaar opende wet houder Den Haan de toegangsdeur, waarna alle genodigden de prachtige green-setbanen kon den betreden. Namens het gemeentebestuur ovérhandigde de wethouder een enveloppe met inhoud, die in grote dank door voorzitter Broe- kema werd aangenomen. Al spoedig na deze feestelijke gebeurtenis, klonken er trompetklanken en tromgeroffel van muziekkorpsen, die de 13e Meer en Drecht wandeltochten inluidden. Ongeveer 500 deelne mers hebben langs veld en beemd rondom Leimuiden gemarcheerd en werden voor hun prestaties na afloop beloond met een medaille of oorkonde. Op de foto trekt een jeugdgroep door de straten van Leimuiden. I Wraakzuchtige Alphenaar aangehouden Van onze correspondent I ALPHEN De Boskoper C. D. U. werd het afgelopen week- i einde met opzet aangereden door een Alphense automobi list. Hij reed met zijn fiets op de Willem de Zwijgerlaan toen de Alphenaar op hem inreed. De Boskoper raakte licht ge wond. Beide mannen werden aangehouden. Twee dagen eer der hadden zij ruzie gehad. De Boskoper sloeg de Alphenaar met een bierflesje in het gezicht De laatste wilde nu wraak ne- (Van onze corres-pmdemt) NIEUWKOOP In de kantine van het fraaie clubgebouw van de Tennisvereniging Nieuw- koop namen de leden zaterdag avond op uitbundige wijz? af scheid van het seizoen 1975. Daaraan vooraf ging de huldi ging van de clubkampioenen. Als meest opmerkelijk resultaat kon worden vastgesteld dat bij de dames Mimi Carlier defini tief is doorgestoten. Zij tenniste zich regelrecht naar een finale partij tegen de heersende kam pioene, mevr. Monfils. Bij de heren is de hegomonie van Ben Baard nog steeds on aantastbaar. Zowel in het enkel spel als in het dubbelspel (tesa- men met zijn partner Gerard Röling) behaalde hij het kam pioenschap. In het gemengde dubbelspel was deze titel weer voor Mimi Carlier, samen met haar partner Dolf de Blecourt, die ook in het afgelopen open tournooi al hoge ogen hadden Ademloos keken de Voorhouters naar de verrichtingen van de stoere kerels in mast. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het standaarddamesteam van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avan- ti debuteerde in de erekias van de NTTB met een 9-1 nederlaag bij het ook nu weer op het kampioenschap jagende Delta Lloyd. Afgaande op de uitslag zou men kunnen concluderen dat de Hazerswoudsen werden weggespeeld. Niets is daarvan waar, want Bettine Vriesekoop, Anne- mieke Smits en Els Vreeburg boden enorm goede tegenstand. Bettine, de aspirante die voor het eerst kennis maakte met het senioren-geweld, verraste door Annemiek van Moorst te verslaan met 21-12 en 21-17. En van Sonja Heltzel verloor de 14-jarige Vriesekoop met de cijfers 22-20 en 25-23. Annemieke Smits verloor, om een ander voorbeeld van dat niet-weggespeeld-zijn aan te halen, na drie games van Judy Williams, Delta Lloyds nieuwe Britse, goedbetaalde aanwinst. Overgangsklasser Avanti 2 kwam bij DHC 1 een 5-5 overeen. Wilma Kooter scoorde drie keer en haar zusje Brigitte twee maal. Anneke de Ruiter verving de door een beenblessure geplaagde Lies- beth Smits. Avanti 3, ook al overgangsklasser, versloeg Shot 1 met 6-4. Miriam van de Poel en Annelies Timmermans wonnen elk drie maal. Daarom was het dus niet zo erg dat invalster Annelies Vreeburg niet tot winst kwam. Op het herenfront kwam Avanti 2 tot een 3-7 zege op het thuisspelende TOGB 1. Peter de Groot kwam ongeslagen uit de strijd. Leo Straathof en Leon van de Werf zegevierden elk twee keer. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De alge mene en r.k. openbare biblio- 1 theken, sinds kort gefuseerd in de Gemeenschappelijke Open- I bare Bibliotheek Leidschen dam, delen in hun jaarverslag I mee dat het aantal lezers met I 107c is gestegen tot 8007. i Het aantal uitleningen steeg in 1974 van biina 340 duizend tot bijna 364 auizend, terwijl het i boekenbezit steeg van ruim 63.000 naar ruim 69.000. Wat de toekomst betreft zijn er i grote veranderingen te verwach- ten. Niet alleen de verhuizing I van Freddies Hoeve aan de van Ruysdaellaan naar de zg. blau- we school aan dezelfde laan, daarvan was bij het gereedma ken van het jaarverslag waar schijnlijk nog niets bekend, maar ook het in werking treden van de nieuwe Wet op de Biblio theken zorgen daarvoor. Volgens het verslag zal er elk jaar een stap verder moeten worden gezet in de richting van het doel: een bibliotheek die uit groeit tot een mediatheek, die ae bevolking op ruime wijze recreatief maar vooral informa tief zal bedienen. Ondanks de vrij lage tempera tuur van het water hebben zaterdag toch nog 115 enthou siastelingen deelgenomen aan de door de zwem- en poloclub Alkemade in het open Alke- bad georganiseerde zwempres- tatietochten. In totaal 48 deelnemers zwom men de 500 meter, 49 zwom men de kilometer en slechts 18 durfden het aan bij deze frisse temperatuur (19°) twee kilome ter te zwemmen. Onder hen was ook de 7-jarige Sylvia Bakker uit Leimuiden. Op de foto de „vliegende" start van een van de oudere deelneem sters. Schaakfinale in Alphen werd „remise-schuiven" Van onze schaakmedewerker ALPHEN AAN DEN RIJN - Een anti-climax werd vrijdag avond de laatste ronde in het Rijn- en Gouwe-schaaktoernooi te Alphen aan den Rijn. Wat een onbetwist hoogtepunt moest worden in het jubileum- toernooi van de Alphense Schaakclub, werd een „potje re mise-schuiven" tussen zes van de acht deelnemers, te weten Sosonko—Ree, v.d. Berg—Piket en Idzerda—Mechelse. Alleen de twee jeugdspelers John v.d. Wiel en Joan Baart zaten elkaar flink in de haren; de remise, die j tussen deze twee tot stand kwam, was zwaar bevochten. I De partij tussen de twee mees ters Genna Sosonko en Hans Ree, die streden om de eerste en tweede plaats, was reeds be slist (binnen anderhalf uur) voordat de toeschouwers binnen kwamen druppelen. Snelscha ken om de hoogste prijzen werd er niet gedadn, omdat Sosonko „zich niet lekker voelde, het de hele week al zwaar geweest was en omdat hij morgen (zaterdag) moest uitkomen in de KNSB- competitie". Voor het wedstrijd- comité. bestaande uit de heren J. G. Lambooy, H. D. Nagtegaal, H. J. de Kleijnen en J. W. van Dijk, zat er niets anders op dan beide meesters tot winnaar uit te roepen en de geldprijzen tus sen hen te delen (ieder kreeg 500 gulden). Wim Rietveld sprong het verst NOORDWIJKERHOUT - Op de prachtige springschans aan de Leeweg organiseerde de Noordwijkerhoutse polstokver- springvereniging de laatste wedstrijd van dit seizoen. Door het wat minder goede weer was de publieke belang- stelling niet groot maar de re- sultaten waren er niet minder i om. Wim Rietveld uit Polsbroeker- dam, die op de Nederlandse kampioenschappen met 16.01 meter de nationale titel met 2 centimeter aan zijn neus voorbij zag gaan, sprong in de vierde EE i poging 16.23 meter. En of dat I niet genoeg was bracht de vijfde en laatste poging nogmaals een j nieuw persoonlijk record op j 16.41 meter. EE Hans Meskers uit Hillegom EE werd tweede met een sprong EE van 15.46 meter hetgeen even- eens een persoonlijk record be- J tekende. Derde werd Arie Ven- EE nik uit Heilo. Bij de junioren EE werd winnaar F. Doornebal met 13.69 meter. D. Pesschier uit Noordwijk werd tweede met 13.25 meter. Bij de jongens was 1 de eerste plaats voor Arie Riet- veld uit Polsbroekerdam (12.15 EE i meter) en de tweede voor H. Jansen uit Noordwijk met 11.78 EE meter. Snelheidscontrole g in Lisse Van onze correspondent EE LISSE De Lissese politie EE houdt de komende week regel- EE matig snelheidscontroles onder meer op de Ruishornlain en de Heereweg. Een onlangs gehou den controle wees de noodzaak hiervan aan. Op de Ruishorn- laan en de Heereweg werden automobilisten aangehouden die met snelheden van honderd kilometer en meer over de weg

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5