Toestand BS Leiden blijft zorgwekkend Sensationele eindsprint van De Danaïden BAX/FOKEHOLTE STEVIG AAN KOP Philidor zorgt voor „wonder" PLANKENKOORTS BC LEIDEN LMHC te sterk voor Alliance KANSLOOS SCYLLA Over benden y ge/preken.... Nederlagen Zijl/LGB en AZC LEIDSE COURANT (Van onze basketbalmedewer ker) ROTTERDAM De vergelij king zal ongetwijfeld niet volle dig opgaan, maar BS Leiden vertoont momenteel bijzonder veel overeenkomsten met een ernstig zieke. Min of meer ten einde raad zocht men de oplos sing bij een Amerikaanse arts. En nadat heelmeester Barry Hecker zich vier dagen intensief met de patiënt heeft beziggehou den is er een lichte verbetering te constateren. Meer nog niet, want de toestand blijft zorgwek kend. Zaterdag in Rotterdam bleek opnieuw hoe slecht het in feite gaat. Transol won gemakkelijk met 100-69. Een erg groot ver schil, dat echter toch wel wat geflatteerd is. Voornamelijk tot stand gekomen in de laatste vijf minuten, toen BS Leiden tegen over een dertien-punten-produk- tie van Transol slechts een to taal van vier kon stellen. Er was zaterdag een groot aan tal positieve punten waar te ne men. In de eerste plaats was dat de grotere inbreng van de Ne derlandse spelers en in de twee de plaats de vechtlust op mo menten, dat het werkelijk nodig is. Transol kwam daardoor een paar minuten na de rust in moeilijkheden. De klasse gaf echter toch weer de doorslag. De nederlaag van zaterdag was ingecalculeerd. Barry Hecker immers had de spelers in vier dagen tijd een aantal systemen geleerd, waarvan werd ver- •wacht dat het niet één-twee-drie naar wens zou lopen. En zo geschiedde. Transol nam onder aanvoering van de Amerikaanse spelverdeler Paul McCracken binnen tien minuten een ruime voorsprong: 32-10. In een aantal van zijn systemen gaat Hecker uit van twee for wards en Walker Banks moest daardoor vaak op een voor hem vreemde plaats spelen. Het ge volg was dan ook, dat de lange Amerikaan zich niet actief met de score kon bezighouden. Zijn totaal kwam uit op zes punten. Maar BS Leiden was nog niet verslagen. Kort voor de rust zat de Rotterdamse formatie even vast; kwam niet tot scoren en BS profiteerde gretig door de ruststand te bepalen op 48-36. Maar het was nog niet voorbij voor Transol. Vijf minuten na de hervatting naderde Leiden tot op 6 punten (58-52) en leek er een leuke slotfase in te zitten. Het pakte echter allemaal an ders uit. Transol hervond zich zelf en binnen twee minuten produceerden de Rotterdam- .mers negen punten tegen BS niet één. De wedstrijd was beslist. Zon der bovenmatige inspanningen speelde de Nederlandse verte- ■nHBHI genwoordiger in het Europa Cup I toernooi de wedstrijd sim pel naar het einde. BS kwijnde in de slotminuten weer weg. Maar de eerste injecties van 'dokter' Hecker hebben in elk geval gewerkt. Wellicht dat een Toch deed hij zeer nuttig werk. spoedoperatie vandaag of mor- A1 moest hij het ook in re- gen een nieuwe overlevingskans bounds afleggen tegen Allen kan gaan betekenen. Williams, die ondanks het feit Scores BS Leiden: Williams 30, dat hij niet helemaal fit was, Van Rooden 8, Moerer, de Jong toch twaalfmaal de sterkste was en Banks 6, Kop en Plomp 4, in de lucht. Banks kwam tot Wallaart 3 en Van den Nieu- acht rebounds. wendijk 2. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Zowel De Danaiden als Luto zijn dit weekeinde on geslagen gebleven, want beide koplopers besloten in Amster dam tot een deling: 8—8. Lange tijd was Luto aan het bewijzen dat de huidige positie van de Leidenaars te hoog was. Vlak na het keren nam de Reuter- ploeg zelfs met 7—2 de leiding, al haalde De Danaiden dat wel enigszins op tot 8—4. De tot dan toe onopvallende Hans Oele wees zijn ploeg echter de weg terug en ineens was er een heel ander De Danaiden. Via 8—6 plaatste Eric Filemon met twee LEIDEN - Scylla heeft In haar eerste wedstrijd in de ereklas se tafeltennis geen kans gekre gen om het Deltalloyd maar een ogenblik lastig te maken. Alleen het dubbel Gerard Bak- ker-Ed Fallaux kon tegensco- ren; de rest van de partijeD was voor Deltalloyd. Rob van der Zeeuw speelde zijn eerste wedstrijd in de ereklasse niet onverdienstelijk. Scylla 2 was kansloos bij het Hooge Huis en ging met 9-1 tenonder; Alleen Wibo van Gennip won van Ha- bes. Rob Regeer speelde enige goede partijen, maar Peter van Schie viel iets tegen. Scylla 3 won op regelmatige wijze van Luto, met 7-3. Karei van Schie en TTieo Bakker wonnen hun enkelspelen; invaller Jaap Azier behaalde eenmaal winst. TOV heeft het volgens ver wachting niet kunnen bolwer ken tegen Evro Salamanders en verloor met 3-7. Ruud Alkema de won in drie games van J. Tuinenburg, Jac. van Veen deed tegen deze tegenstander hetzelfde maar eerst op tijd met 21-8 in de derde game. Het dub belspel betekende het derde wedstrijdpunt voor TOV zodat Ted van de Ploeg zonder winst bleef. Avanti 1 en De Treffers begonnen de competitie met uitrusten van het trainen; voor hen was geen wedstrijd vastge steld. In dezelfde prom. hoofd klasse begon S.C.O. Edek (voor heen Oegstgeest) met een regel matige 6-4 overwinning op Jas- ki—Quick. Ferdinand Thung won driemaal, broer Micky tweemaal en Jaap Polak sloot de rij met eenmaal winst TTCV heeft Scylla 4 geen kans gegeven en won overtuigend met 8-2; Erik Noest en Rini Hansen scoorden elk eenmaal, invaller Peter van der Meer kwam niet tot winst. Docos is goed begonnen met 8-2 winst op Wibats 3. Gerard van der Klaauw en Ton L'Ami bleven ongeslagen; invaller van Breuk elen moest een nederlaag incas seren Scylla 5 heeft de uitwed strijd tegen Polec 2 met 6-4 gewonnen. Hollander won drie maal, Blansjaar eenmaal min der, terwijl Wekker niet tot winst wist te komen. Kioti heeft zich teruggetrokken zodat Do- cos 2 niet in aktie hoefde te komen. In de ereklasse dames heeft Avanti goed tegenstand geboden ondanks verlies met 9-1 van Deltalloyd. Bettine Vrie- sekoop won van Annemiek van Moorst; zij verloor in drie ga mes van Sonja Heltzel en Judy Williams. De dames van Scylla, gecoacht door Nora Bakker- Broxterman, hadden geen moeite met Irene en wonnen met 8-2. Slechts verlies in het dubbel en een nederlaag van Marjan Zoetemelk moest wor den toegestaan. Het tweede da mesteam van Avanti speelde gelijk tegen DHC; Wilma Koo- ter won driemaal, Brigitte Koo- ter eenmaal minder. Avanti 3 versloeg Shot met 6-4. Mirjam van der Poel en Annelies Tim mermans wonnen hun enkel spelen; Annelies Vreeburg kwam niet tot winst. Bij de heren van Avanti speelden de reserves bij TOGB en wonnen met 7-3. Peter de Groot won driemaal, Leon van der Werf en Leo Straathof elk tweemaal. De dames van Docos verloren hun uitwedstrijd tegen AMVJ met 7-3. Lian Brouwer won twee maal en Ria van Cassel zorgde voor het derde wedstrijdpunt. Loek van Deventer Aanval van MMO op het doel van Ancora. Van onze handbalmedewerker LEIDEN In Poeldijk konden de dames van Verburch slechts de eerste tien minuten enige indruk maken op het Voorhoutse team. Treffers van Ineke Slobbe en Ellle Hoek werden toen nog genivelleerd: 2—2, maar toen aanvoerdster Han- nie Boskamp met 2 magnifieke goals de stand op 2—4 bracht waren het paal en lat die de Poeldijkse dames voor een grote afgang moesten redden. Marian Mens en Ineke Slobbe vergrootten de voorsprong tot 2—6 bij dd rust In de tweede helft demonstreerde Bax/FLoreholte grote klasse. Na 3—6 kon Verburch dankzij 2 strafworpen nog op een redelijke 6—12 nederlaag komen. Voor Bax IIForeholte schoot Hannie Bos kamp nog viermaal raak, terwijl Ineke Slobbe en Lenie Verbeek het dozijn volschoten. Met deze overwinning gaat Bax Foreholte stevig aan kop met Idem/Hellas als grootste belager op 2 punten. HVS had in Stompwijk niet zoveel moeite met het Danaiden recht gaf op een eerlijk verdiend punt De Danai den bewees daarmee voorlopig geen uitschieter te zijn en dat kan nog wat beloven voor de rest van het seizoen. Gerard en Trudy Nap, Sander van Unen, Hans Oele (2x) en Eric Filemon (3x) scoorden voor De Danai den, dat sinds zaterdagavond weet wat de oude speler/trainer Bos naar toe gaat Bos heeft zich zaterdag gemeld als spe lend lid van Ons Eibernest dat de oude meester blijkbaar hard nodig heeft getuige de haast, die er gemaakt wordt bij de over schrijvingsformaliteiten. Fides Pacta speelde eveneens een sensationele partij, althans wat de score betreft. Stanfries nam binnen 20 minuten spelen een resolute 0—4-voorsprong. Fides Pacta hervond zichzelf wisseling was Stanfries na een kwartier de nervositeit kwijt en later ook de voorsprong (4—4). Twee minuten voor tijd werd Jan Henrichs matchwinnaar: een zwaar bevochte zege voor het stroef draaiende Fiaes Pac ta. EERSTE KLASSE Zuiderkwartier won in Den Haag van Achilles en De Alge mene klopte thuis het sterk ge starte Terheyden resoluut met 7—4. KNS ging in Dordrecht eervol ten onder bij Quick (7-5). De Algemene had halverwege de partij tegen Terheyden een redelijke 4—1-voorsprong opge bouwd, die na het keren zelfs nog opliep tot 7—1. Terheyden, de debutant, leek rijp voor slachting, maar De Algemene moest conditioneel afhaken in het laatste kwartier en Terhey den kon nog enigszins het ge zicht redden (7—4). Zuiderkwar tier bleef ongeslagen door Achilles te kloppen. Regelmatig had ZKW een voorsprong, al werd er gerust met 6—6. Vlak na het omwisselen nam Achilles voor één keer de leiding, maar ZKW paste goed op haar tellen en pakte 7—9. In de slotfase bleef ZKW overeind. Tineke van Es verving Elly Smeele, die met een zware blessure moest uitval len. KNS deed het vrij redelijk bij Quick, dat met 7—5 won. Het was al gauw 2—0, maar verder liet KNS het verschil niet ko men, want na drie kwartier was het 4—2. KNS kwam terug tot 4—3. Quick liep echter snel uit naar 6—3 en toen was het wel gebeurd met KNS, dat tenslotte op 7—5 negatief uitkwam. Niet temin voorspelt coach Eegde- man, dat KNS in de toekomst nog voor verrassingen kan gaan zorgen. 2E KLASSE Top incasseerde het eerste ver- liespunt TOP was hier zelf voor het grootste gedeelte schuldig kreeg geen kans meer een behoorlijke aanval op in de verdediging, maar met 4—3 bleven de punten aan. De Sassenheimers speelden met drie invallers. Op de helft Dordrechtse MOK. In de eerste helft werd tech- v. nisch goed gespeeld en, vooral door goed afronden te'Ktten','TV^'aaT'weni een Detttse speelster in Hoogmade" van Ria v.d. Krogt en Trees van Santen, een royale voor minuten uit het veld gestuurd en een De heren kwamen al snel met 1—4 achter tegen 8—2 voorsprong bereikt De tweede helft had een toegekende strafworp aan Jong Ade werd gemist Kwiek Sport maar herstelden zich nog voor rust wat eenzijdig karakter omdat de Stompwvjksen Nadat EDH de stand o pp 3— 1 had gebracht 5—4. Na rust had MMO een duidelijk veldover- veel sterker waren. Vele break-outs waren het besloot Plonie Oliierhoek tot de 4—1 eindstand. wicht en mocht de Haagse ploeg met de 12—19 gevolg, hetgeen voor Cobia Elstgeest een produk- nederlaag nog tevreden zijn tieve middag betekende. Ook Ank v.d. Bosch wist MMO beantwoordde het sterk defensieve spel van HW had een sterke start en kwam tegen Hermes de weg naar het net goed te vinden en had een Ancora met eveneens defensief spel. De eerste met 5q voor staan £en ir,7inking van de royaal aandeel in de 153 overwinning van HVS. helft werd daardoor zeker niet fraai maar wel Voorschotenaren deed dé voorsprong stoken tot Jong Ade kwam bijzonder moeilijk op gang tegen spannend. Ria Pesschier gaf de Hoogmadese ploeg 7_5 bij de rust Via 8—8 en 10—10 kwam HW het Delftse EDH. Stevig verdedigen van de Delftse de leiding maar bij rust was het 11 door een echter via een enorme eindsprint aan een verdien- ploeg en veel balverlies in de Oud Adese aanval onverwacht schot van afstand. MMO had meer i$_n overwinning, waren oorzaak van het feit, dat pas na een verdiend maar had geen geluk met het schot. Na kwartier werd gescoord. Riet v.d. Poel bracht Jong rust lukte dat beter. Via Adrie v. Leijden en twee NORTHA stond in Leidschendam aangetreden Ade op 1—0 en daarmee wat meer vertrouwen in strafworpen van Margré Volwater kwam MMO op tegen EHC maar de scheidsrechter liet verstek de aanval. Lydia v.d. Poel en Helma v.d. Geest een 4—1 voorsprong, mede door goed keepster- gaan. brachten daarna de ruststand op 3—0, hetgeen een werk van Riki Borst. Vijf minuten voor het laatste SANOCEL-SATURNUS was vrij van competitie beter beeld gaf van de krachtsverhouding. Na rust fluitsignaal van de goed leidende arbiter Zwart wegens een sportuitwissetog met het Duitse Kre- werd de EDH-verdediging harder en Jong Ade werd het nog even spannend door een paar foutjes feld. LEIDEN „Schrijf het maar kanshebber voor het landskam- gerust in de krant: Desisco/Wa- pioenschap en stond er onlangs tergraafsmeer is de enige, die niet in de krant te lezen dat Philidor-Leiden nog van het „een vergrijzend Philidor het landskampioenschap af kan zwaar zou krijgen", houden", rhilidor-captain Joop kampioene en sleepte een fraaie ijverige pogingen zich op te wer- remise uit een iets slechtere ken naar de le klasse, waar het stand. Theo van Halderen, de vandaan kwam. In groep 2C derde nieuwe, bewees zijn aan- had het geen pardon met^con- vallende kracht tegen de gerou- current Voorschoten: voorlopig Inderdaad, en eens te meer tineerde Ten Kate. Tragisch ver- 2 1/26 1/2 met als prognose 3 IADVERTENTIE Piket heeft in tijden niet meer geldt, dat de wonderen de we- liep de partij Ad v.d Berg— 1/2^6 1/2. Vooral de vier"laatste zulke enthousiaste geluiden la- reld riog niet uit zijn. Want een Hans Böhm. v.d. Berg manoeu- borden van LSG zijn debet ge- ten horen en reageerde na de wonder is de 6—4 overwinning vreerde zich tegen de kandi- weest aan de overwinning: vier verrassende afloop van de za- van Philidor in de le ronde van daat-meester en ae grote verras- uit vier. terdag verspeelde schaakont- de KNSB-competitie zeker: de sing van het onlangs gehouden moeting Philidor-Volmac/Rot- meest reële schakers in dit team IBM-toernooi in een gewonnen Philidor 2 doet in klasse 2B een terdam (6—4) meer als optimis- gaven het volmondig toe. Nog positie maar blunderde in tijd- serieuze gooi naar het kam- tisch mens dan als berekenend één wonder heeft Philidor dus nood een toren weg en verloor, pioenschap. Tegen het zeer schaker. nog nodig: een zege op het even- De punten waren evenwel bin- sterk geachte VHS 2 (Haarlem) Hij had er echter alle redenen eens gesponsorde Desisco/Wa- nen en 13 december a.s. is dan bereikten de Leidenaren een toe: gold immers het door het tergraafsmeer uit Amsterdam, de grote dag: Desisco/WGM—P- riante 4 1/2—2 1/2 en gezien de automatiseringsbedrijf Volmac de huidige landskampioen. Joop hilidor/Ldn; misschien gebeurt stand van de drie afgebroken gesponsorde Rotterdam niet als Piket ziet het wel zitten, on- j0op Piket's wonder. partijen wordt de einduitslag 6 danks het feit, dat hij tegen Het gedegradeerde LSG 1 doet 1/2-3 1/2 of zelfs 7-3. Rotterdam nogal onfortuinlijk LEIDEN Het min of meer onverwachte debuut van BC Leiden in de eerste klasse van de NBB heeft een £—2 neder laag tegen Reehorst opgeleverd. Vooral in de enkelspelen toon den de spelers en speelsters van BC Leiden last te hebben van "plankenkoorts". Alleen het mi xed-dubbel Lineke en Sjaak La- man (IS—9 8—15 5—15 tegen Ledoux/v. Diest) en het eerste behalve voor banden, uitlijnen en balanceren kunt u bij ons ook terecht voor de normale onderhoudsbeurten van uw auto. Benzine, dieselolie, SHELL servicestation BOVAG-VAGO bedrijf michelin l radiaal over veiligheid èn zuinigheid gesproken' L. BERK ZN. b.v. kaasmarkt 2-7 - leiden laan de Cityring) Tel. 071-125341 verloren heeft Verloren notabe- ne van prof. dr. Max Euwe, grootmeester en oud-wereld- kampioen, die het van een blun der moest hebben. Remise af slaan tegen een kampioen en dan na een prachtige combina tie een stuk winnen; Joop Piket presteerde het, maar zette op de laatste van de verplichte 50 zet ten zijn koning op een verkeerd veld en moest alsnog capitule ren. Spijtig maar waar. Drie nieuwelingen in Phihdor's opstelling: score 2 1/2 punt, een halve overwinning. John v.d. Wiel (16 jaar) is behalve een 100% verjonging ook een versterking gegarandeerd gebleken. Grandioos weerlegde (ook onze spe hij het gambiet (pionoffer) van ciaie de Belgische kampioen J. Rooze goedkope en veegde hem vervolgens van aanbiedingen), het bord. Het andere „jonkie" Guido den Broeder, hield man haftig stand tegen mevrouw M. Vreeken, veelvuldig Nederlands LEIDEN De Leidse regio hockeyclubs hebben maakte gelijk en Otto Fritschy en André Went een goed weekeinde achter de rug. LMHC bond wilden de stand naar 3—1. Nol v.d. Drift bepaalde Alliance uit Heemstede aan h?ar zegekar, Room- de eindstand uit een strafschop op 4—1. burg maakte de misstap van vorige week goed De derby tussen Noordwljk en Forescate gaf een door overtuigend Zoe term eer te verslaan. De gelijk opgaande eerste helft te zien. Noordwijk derby tussen Noordwijk en Forescate werd in het kwam al in de eerste minuut op 1-0. Nog voor voordeel van de Noordwijkers beslist en het rust maakte Michael Kimman gelijk. De tweede Leiderdorpse Alecto Hikt op de goede weg terug helft waren de Voorschotenaren meer in de aan- te zijn door haar tweede acntereenvolgende over- val, maar de doelpunten vielen aan de andere winning. kant Twee in getal. De eindstand werd zodoende Leiden begon tegen Alliance zeer overtuigend. Met 3—1 voor de Noordwijkers. open en snel spel. Jan van Beek en Booby Coe- Alecto lijkt op de weg terug naar de derde klasse bergh deden dit voor de rust in de stand tot uiting te zijn. In Capelle aan den IJssel tegen de club komen. Na de thee werd dit aantal verdubbeld van deze naam creëerde Alecto zich al snel een door Croll en Jan Wagener. meerderheid, wat voor rust in de 1—0 voorsprong Roomburg begon nogal aarzelend tegen Zoeter- maar mager tot uitdrukking kwam. Hans Hartgers meer. Dat de Leidenaars met de rust tegen een was de scherprechter. Na rust kwam Capelle eerst 1-0 achterstand aankeken was vooral aan de wat op gelijke hoogte door een misverstand in de slappe inzet' te wijten. Na de rust kwam er een Lêiderdorpse achterhoede af te straffen, voordat heel ander Roomburg in het veld. Geert Reins Hans Hartgers de eindstand op 2—1 bepaalde. herendubbel Sjaak Laman/Jan Stogeland (17-18 15-5 15-7 tegen v.d. Kolk/Willemsen) kwamen tot winst. Alle enkelspelen gin gen verloren voor Sjaak Laman, Jan Stogeland, Ruud Zevenho ven, invaller Kees Broeksma, Lineke Laman en Yolanda Heemskerk. De tweede mixed, de tweede herendubbel en het damesdubbel gingen ook verlo ren. VEGLO heeft in de eerste wed strijd van het seizoen een "ver wachte" 7-4 nederlaag geleden tegen VELO. In de enkelspelen lieten de Leidenaars het voorna melijk afweten. André de Rooy slaagde er niet in de voor hem altijd lastige Jan van Rossum te verslaan en ook Dick van Wijk en Hans van Hartevelt (bij de heren) en Helga van Balgooy en Sylvia Frederikse (dames) verlo ren hun singles. Slechts Wim de Rooy haalde een winstpunt uit zijn enkelspel. De mixed-dubbels leverden VEGLO meer punten op. Beide werden gewonnen. Het eerste herendubDel bracht de Leide naars eveneens een zege. De gebroeders De Rooy bleken te sterk voor hun tegenstanders. Overige uitslagen: BC Leiden 2—Eridos 1 5-3, VEGLO 2—Vlietwijk 1 1—7 (enige winst \ocr Irene de Vrind.). was de balans eveneens in even wicht: (2—2). Crescendo verloor wederom. D»e groen-witten zitten op het ogenblik erg moeilijk vanwege een sterk uitgedund capabel spelersarsenaal. De hui dige equipe zal het van keihard werken moeten hebben. Merwic versloeg de jonge Crescendo- ploeg met 6—4 na een 3—2-rust- stana. Wilfred Cornelisse (2x), Loek de Jong en Louis Kok scoorden. 3E KLASSE Fiks deelde met Avanti de pun ten na een rommelige partij korfbal. Dertig seconden voor tijd speelde Avanti zich nog net naast Fiks (5—5). Tempo ver sloeg Maassluis met de oneven goal. Het werd in Alphen 8—7 na een 4—2-ruststand. (Van onze waterpolomedewer- ker) LEIDEN Afgelopen weekend is het sportfondsenbaden-toer- nooi voortgezet, maar zowel AZC als de Zijl/LGBslaagden er niet in om in de winnaarsron de winst te boeken. AZC speel de in het sportfondsen bad te Kampen nog zonder Ton Buunk en de nu ook officieel van de Robben overgekomen Gijs Stro- boer. In de aanvangswedstrijd tegen V ZC-Ritmeester speelden de Alphenaren met 4—4 gelijk en verloren in de verlenging met 6—4 en tegen Neptunus Arnhem verloren de AZC-ers met 9—3. De Zijl/LGB verloor zondag in de winnaarsronde in het sport- fondsenbad te Amersfoort alle bei de wedstrijden. In het eerste duel tegen Zwemlust/Den Hom mel hadden de Leidenaars moeite om in de aanval voldoen de stootkracht te krijgen. Pas in het laatste partje toen Zwemlus t/Den Hommel reeds met 4—0 voor stond kon Rob Schouten tegenscoren. In de tweede wed strijden tegen de Meeuwen be gon de Zijl/LGB goed en nam in het eerste speldeel een 3—1 voorsprong. De geroutineerde Amsterdammers kwamen ech-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15