SPET,EN TOCH OP TELEVISIE Verzoek Chili weer afgewezen Engeland koploper voetbal-vandalisme Acht nieuwe amateurs bij Oranje-selectie Vrijspraak Aalsmeer HERSTEL VAN BRACHT NA EEN ZWAK BEGIN Onderscheiding s-Gravenhaagse Tweeling Vollebregt naar tweede plaats biljartclub ARGUS WON TOCH NOG MET 64-63 >75 ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT, PAGINA 11 WENEN Rini van Bracht heeft zich in het toernooi om de coupe Simonis (driebanden) in de laatste twee partijen hersteld van zijn zwak begin. In de eerste partij tegen de Fransman Richard Bitalis kwam de Waalwijker niet verder dan 40 punten na 54 beurten en ook in zijn tweede partij, tegen de Europese titelhouder Raymond Ceulemans, dolf hij het onderspit (60-28 in 39 beurten). Maar Van Bracht behaalde gisteravond triomfen tegen de Belg Laurent Boulanger (60-58 in 60 beurten) en tegen de Westduitser Dieter Muller (60-38) in 42 beurten). De stand is nu: 1. Ceulemans 6 pnt. uit 3 wedstrijden, 2. Bitalis 3-4, 3. Van Bracht 4-4, 4. Korte 4-4, 5. Boulanger 4-4, 6. Muller 4-2, 7. Scherz 3-2, 8. Anreiter 3-2. NOTEER BIJ DE RADIO EREDIVISIE Go Ahead Eagles-Feyenoord (13/9) 0 NEC-FC Amsterdam (13/9) 0 MW-FC Utrecht 0 Eindhoven-AZ'67 0 FC Twente-De Graafschap 0 Telstar-PSV 0 Ajax-Roda JC (13/9) 0 Sparta-FC Den Haag (13/9) 0 NAC-Excelsior EERSTE DIVISIE 0 Wageningen-Willem II Helmond Sport-FC Vlaardingen 0 FC Den Bosch-FC VW 0 FC Groningen-Haarlem Volendam-Veendam SC Amersfoort-Heracles 0 Fortuna SC-PEC/Zwolle FC Dordrecht-SC Cambuur SW-Vitesse 1 De wedstrijden aangeduid met komen voor op het totofor mulier. ■Illllllll LONDEN Na maan denlang touwtrekken is er toch overeenstemming bereikt over de televisie rechten van de Olympi sche Spelen voor landen buiten Noord-Amerika. Dit maakte een woord voerder voor Sir Charles Curran, president van de Europese omroep unie (EBV) gisteravond in Londen bekend. Hij zei voorts dat nadere details maandag open baar zouden worden ge maakt. In een communi- ■lllllll qué liet Curran weten: „Ik ben blij dat het met de steun van andere om roeporganisaties gelukt is tegen redelijke kosten de Olympische televisiebeel den voor de sportliefheb bers veilig te stellen". Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat de lan den buiten Noord-Ameri ka het zonder televisie uitzendingen van de spe len zouden moeten doen. Het organisatiecomité in Montreal (COJO) had een bedrag van 18 miljoen dollar geëist, de gecombi neerde omroepen van Eu ropa, Japan en Latijns Amerika wilden niet meer dan 9,3 miljoen dol lar betalen. Lord Killa- nin, president van het In ternationale Olympische Comité, had de Canade zen al eens gewezen op de plicht er voor te zorgen dat de Spelen in zoveel mogelijke landen op de televisie te volgen zou zijn. Volgens onbevestig de berichten zou de over eenkomst zijn gesloten voor een bedrag van 10,3 miljoen dollar. KIEL De tweeling Erik en Sjoerd Vollebregt is in de vier de race van de Flying Dutch- manklasse tijdens de zeilwed strijden om de internationale Westduitse kampioenschappen bij Kiel tweede geworden ach ter de „vaste" winnaar Joerg en Eckart Diesch. Fred Imhoff en Wibo de Groot eindigden als tiende. Geert Bakker werd zesde in de Solingklasse en Ben Staartjes finishte als achtste bij de tem- pesten. In de 470-klasse en de Finnjollenklasse werd wegens de voortdurende draaiende wind niet gevaren. De voornaamste uitslagen zijn: Soling (4e race): 1 Kuhweide (Wdl), 2. Young (Eng), 3. Ho, 6. Bakker (Ned). 1 (Ned). 36. Blok (Ned). FD (4e race): 1. gebr. Diesch (Wdl), 2. gebr. Vollebregt (Ned), 3. gebr. Noel (Wdl), 10. Imhoff/De Groot (Ned). (Wdl), 3. Kric/Heldt (Wdl). 8. Staartje- s/Ekels (Ned). Tornado (4e race): 1. Rainer en Ma- nuela Martens (Wdl), 2. Spengle- r/Schmall (Wdl), 3. Dachtler/Snook (Aus). Klassementen: Solinr 1. Hirt (Wdl) 8,6 punten, 2. Kuhwèide 9,8, 3. Hoj- Jensen (Den), 11,9, 6. Bakker (Nea) 35,0. FD: 1. Diesch (Wdl) 0, 2. Noel (Wdl) 22,9, 3. Batzill (Wdl) 26,9, 4. Libor 27,0L 5. Vollebregt (Ned) 29,6, Tempest: 1. Albrechtsson (Zwe) 11, 2. Mares (Wdl) 11,4, 3. Nebel (Wdl 18,0,6. Staartjes (Ned) 30,9. Tornado: 1. Spengler (Wdl) 7,6, 2. Blaxland (Aus) 25,9, 3. Rapp (Zwi) LONDEN Het Daviscupcomité heeft gistermiddag in Londen besloten niet in te gaan op het verzoek van Chili de wedstrijd voor de halve finales van het toernooi tegen Zweden in een neutraal land te spelen. Het comité, dat uit zeven personen bestaat, handhaafde met meer derheid van stemmen Baastad als plaats van handeling. De leden van het comité waren van mening dat er voldoende maatregelen genomen waren om de vei ligheid van de Chilenen te verzekeren. In een verklaring liet het comité weten: „Het comité heeft opnieuw een protest uit Chili tegen de wedstrijd in Zweden ont vangen. De president van de Chileense tennisbond heeft gevraagd om een neu trale plaats, daar de spelers van zijn team bedreigd waren. Het comité heeft besloten dat de halve finalewedstrijd in Baastad het weekeinde van 19 tot en met 21 september gehouden moet worden omdat de Zweedse tennis bond de spelers volledige bescherming biedt, meer dan 1000 politiemannen inge zet zullen worden en alle denkbare voor zorgsmaatregelen getroffen zijn. Het co mité is van mening dat het vrijwel onmo gelijk zou zij nn bij het spelen op een neutrale plaats een betere bescherming te bieden en hoopt dat Chili de sterkst mogelijke ploeg zal afvaardigen". Functionarissen van de Chileense tennis- federatie zijn in spoedzitting bijeengeko men nadat de Davis Cup-commissie in Londen bekend maakte dat Chili volgen de week tijdens de semi-finale in Zweden moet verschijnen. Een woordvoerder van Hernan Basagoi- ta, president van de Chileense federatie, weigerde verder commentaar. Als Chili geen gehoor geeft aan de op roep wordt het automatisch gediskwalifi ceerd en wordt Zweden bij verstek tot winnaar uitgeroepen. (Van onze biljartmedewerker DEN HAAG Na een welkom van voorzitter Maurice van Nieuwenhuizen van de 's-Gravenhaagse Biljart Club, opende wethouder Vink gisteren het traditionele Kobus van Mouriktoer- nooi voor driebanders waaraan, verdeeld in twee poules deelne men, poule A: Joop de Wilde, Tiest Brosens, Jan Doggen en Bas Knui en poule B: Henny de Ruyter, Bert Teegelaar, Anne Beukema en Piet de Jong. Alvorens de eerste partij een aanvang nam overhandigde hoofd bestuurslid Lensen van de KNBB de sportlegpenning, als blijk van waardering en hulde aan de jubilerende „Gravenhaagse". Reeds in de eerste partij liet Joop de Wilde vuurwerk zien en eindigde zijn partij tegen Jan Doggen met een moyenne van 1.153. Tiest Brosens scoorde tegen laatstgenoemde in hun partij een fraaie serie van 10 caramboles. Tot heden zijn de uitslagen: De Wildc-Doggen 60-40/52, Beukema-De Ruyter 50-53/68, Bro- sens-Knui 60-45/69, Teegelaar-De Jong 42-60/65, Beukema-Teege laar 48-60/74, Brosens-Doggen 60-53/68, De Ruyter-De Jong 60-45/70, De Wilde-Knui 6033/64. Vanmiddag om één uur en vanavond om zeven uur worden de wedstrijden voortgezet in gebouw Odeon, terwijl de slotpartij- en zondagmiddag om één uur aanvangen. Van de Driessche bokst in Den Haag Den Haag De Rotterdamse prof. Stan van der Driessche bokst maandag 29 september zijn eerste wedstrijd in het nieu we seizoen. Van de Driessche komt in Den Haag in een ge vecht over acht ronden uit tegen de in België wonende Italiaanse middengewicht Michel Stini, die in acht profwedstrijden nog on geslagen is. SPORTWERELD WILLEMSTAD De Span jaard Manuel Santana en de Braziliaan Edison Mandarino hebben de finale bereikt van het tennistoernooi op Curasao. San tana won met 6-1, 6-4 van de Chileen Patricio Cornejo en Mandarino won met 6-7,J7-5, 6-4 van de Brit Roger Taylor. DUISBURG - MSV Duisburg heeft gisteravond voor de bun- desliga gelijkgespeeld met 1-1 tegen Hamburger SV. In de twaalfde minuut scoorde Kurt Jara voor Duisburg, een minuut voor het verstrijken van de eer ste helft maakte Ole Bjoernmo- se gelijk. De wedstrijd werd bij gewoond door 15.000 toeschou wers. TARRASA Door de laatste etappe te winnen heeft de Ita liaan Fausto Bertoglio de Ronde van Catalonie op zijn naam ge bracht De slotetappe was' een tijdrit over 24 kilometer van Martorell naar Tarrasa, die hij in 36 minuten en 59 seconden aflegde. Feyenoord bevreesd voor Ipswich mumiumiiiiiiiiiHimiiiiHniiuiiutuiiiiiiiiiuiniiiHiHiinuiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ZEIST In de voorlopige selectie voor het bij Berchem Sport), B. Pesman (Velocitas con- Nederlands amateurelftal, dat op 12 november te tract bij Go Ahead Eagles) en C. van Veenendaal Veendam tegen Frankrijk zijn eerste wedstrijd (FC Amsterdam, die een contract kreeg aangebo- speelt in de tweede kwalificatieronde voor de den van de Amsterdamse club). Van Veenendaal Olympische Spelen van volgend jaar, zijn acht heeft overigens nog niet getekend, zodat de moge- nieuwe spelers opgenomen. lijkheid bestaat, dat hij alsnog voor het amateu- Bondscoach Arie de Vroet begint met de volgende relftal beschikbaar komt. groep aan de centrale trainingen: A. Slot (Bergent- Bondscoach Arie de Vroet heeft voor de dinsdagen heim), D. de Ridder (Coal), T. Meertens (Emmen), 16, 23 en 30 september centrale trainingen vastge- L. Lahaye (Heer), H. Spermon (Hermes DVS), C. steld, waarbij op 23 september in elk geval een Karstens (Noordwijk), J. den Hollander (Quick oefenwedstrijd zal worden gespeeld. De reis naar Boys), A. Buvens en N. Hokke (Spijkenisse), W. Turkije (11-18 oktober) zal niet doorgaan. De data van Gelder en F. Stamkot (Unitas), J. Verschoor kwamen de Turken niet goed uit Er kwam van (UVS), P. Drent en T. Hakkers (Weber Germani- Turkse zijde een tegenvoorstel voor wedstrijden cus) en W. van der Horst (ZFC). op 30 maart en 1 april, maar die data komen de Spelers die door diverse oorzaken niet meer be- KNVB weer slecht uit, omdat er op 6 april tegen schikbaar waren, zijn: P. van der Valk (AFC Roemenië moet worden gespeeld. Er worden nu gestopt), B. Hendriks (Go Ahead Eagles contract pogingen ondernomen in oktober wedstrijden te getekend), J. Meerman (Arnemuiden contract spelen in Oost-Duitsland. llllllllllllllllllllllllllllllHIIIIUIIIIIOIIlllll ZEIST Een com missie van onder zoek heeft aan het bestuur van de sectie amateurvoetbal richt dat niet is ge bleken dat er beta lingen aan spelers zijn gedaan of ande re vergoedingen wer den gegeven door de dam afkomstige nieu- een en ander onbe- vereniging Aalsmeer, we leden Theo Corn- wijsbaar was. Ook is niet gebleken wall, Martin Eylers Niettemin verzocht dat dergelijke ver- en Edwin Hoogen- het bestuur van de goedingen door der- kerk. Bovendien stel- sectie amateurvoet- den aan spelers van de Stoop dat zijn bal toch om een on- Aalsmeer zijn ge- club geen overeen- derzoek. Die commis- daan. komst kon bereiken sie heeft geen over- De „zaak" is aan het met enkele spelers tredingen kunnen rollen gebracht door van Aalsmeer, omdat constateren van het Dé Stoop, de voorzit- die al „rond" waren amateur-reglement, ter van FC Amster- met de amateur- Het bestuur heeft het dam, die Aalsmeer hoofdklasser. FC advies van de com- ervan beschuldigde Amsterdam trok la- missie om de zaak af tegemoetkomingen te ter zijn aanklacht in te leggen en als afge- hebben gegeven aan omdat men er van handeld te beschou- zijn van FC Amster- was overtuigd dat wen, aanvaard. (Van onze basketbalmedewerker) DEN HAAG De Haagse basketbalvereniging Argus had de eerste bekerwedstrijd tegen Hoofddorp met een verschil van 21 punten verloren. Verwacht werd dus, dat kwalificatie voor de volgende ronde onmogelijk was. Argus, dat in zijn sterkste opstelling met Petrici en Van Dijk startte, heeft gisteravond in Den Haag laten zien zich niet zomaar bij een nieuwe nederlaag neer te leggen. Tot de tiende minuut van de eerste helft liep Argus naar 18-10 uit, en daarna viel de ploeg enigszins terug. Hoofddorp kon door goed verdedigend werk de ruststand toch tot 31-28 beperken. Doordat Petrici in de zesde minuut tegen zijn vijfde persoonlijke fout opliep en Van Dijk in de elfde minuut bij een stand van 44-44 hetzelfde overkwam moest Argus nog alle zeilen bijzetten bm niet voor de tweede maal te verliezen. In de spannende laatste negen minuten kwam het zover niet De eindstand was 64-63. Topscorers waren Van Eikeren en Hil ge voord met beiden veertien punten. Een politieman greep onmiddellijk in toen er in Utrecht weer een bierflesje was gegooid. (Archieffoto). De Westduitse politie zegt min der moeite te hebben met het probleem van het supportersge- weld. Een woordvoerder van de politie-autoriteiten in Noord Rijn Westfalen, de dichtstbe volkte Duitse deelstaat, stelt, dat in West Duitsland de na druk ligt op het voorkomen van geweld. Binnen de voetbalstadions mo gen dranken alleen worden ver kocht in papieren bekers en po litie in burger ziet toe dat er geen bier in blik wordt ver kocht. In München, waar Britse en Schotse clubs op bezoek komen, treft men reeds maatregelen om het te verwachten Britse sup- portersgeweld te keren. Ook daar ligt de nadruk op preven tie. Vier camera's van een geslo ten televisiecircuit zijn constant op de toeschouwers gericht, waardoor agenten in burger on middellijk kunnen worden gedi rigeerd naar de plaatsen waar moeilijkheden dreigen te ont staan. Ook in Nederland worden spe ciale maatregelen getroffen, wanneer het Britse voetballe gioen in aantocht is. Guus Brox, manager van Feye noord zegt: 'Wij staan in nauw contact met de politie en het Britse consulaat. Bij de wed strijd tégen Ipswich op 17 sep tember zal er veel meer politie op de been zijn dan normaal het geval is'. Feyenoord heeft dan ook slechte herinneringen aan de supporters van Tottenham Hotspur, die vorig jaar na de UEFA-cup finale in Rotterdam aanzienlijke verwoestingen aan richtten. Wij zijn enigszins be ducht voor de komst van de Britse supporters', aldus Brox, 'de reisbureaux van de Britse clubs zouden selectiever te werk moeten gaan. Misschien jongelui van onder de zestien thuislaten. En vooral ze niet in grote groe pen laten reizen, of ze teveel laten drinken. Er zou iemand van de vereniging verantwoor delijk moeten zijn voor een groep van een man of veertig, niet meer'. 'Als club moet je aandacht geven aan de bezoe kers en er voor zorgen dat her rieschoppers het veld niet op kunnen. Een van de grote pro blemen met Britse supporters is, dat ze drank met zich mee bren gen het stadion in'. Voorzitter Van Nieuwenhuizen, geflankeerd door wethouder Vink en zijn mede-be stuurders De Waard, Beglinger en Volbeda toont de Kobus van Mourikbeker, waarom tot zondag zal worden gestreden. Langerijs en Tak bij Flandria OEN HAAG De amateur- wielerploeg van Soka Flandria heeft Hans Lange rijs en Ad Tak voor het ko mende sei zoen gecon tracteerd. Bei de renners zijn afkomstig van de opge heven Cabal- leroformatie. Hans Lange rijs won dit jaar Olympia's ronde van Ne derland en Ad Tak werd na tionaal kam pioen op de weg. De Britse minister van sport, Denis Howell, zelf eens een eer steklas scheidsrechter, heeft een gesprek gehad met de veertien verenigingen, die dit seizoen En geland in de Europese voetbal competities vertegenwoordigen. LONDEN Groot Brittarinie geniet de twijfelachtige eer te worden erkend als koploper op het gebied van het voetbal-van dalisme. „De idiote minderheid van het supporterdom", zoals een Britse journalist het uit drukte, heeft een spoor van ge broken ruiten, omgegooide au to's en doodsbange omstanders door Europa getrokken. Het af schaffen van de mogelijkheid van goedkoop vervoer, een ver sterkte politiemacht en het op trekken van omheiningen om de herrieschoppers in te perken zijn daar als eerste reacties uit voortgevloeid. In Engeland hebben de Spoor wegen snel gereageerd, toen vernielzuchtige fans op de laat ste pterdag van augustus de speciale voetbaltreinen voor meer dan een half miljoen gul den schade toebrachten. Aan de mogelijkheid om goedkoop naar het voetbalstadion te reizen werd onmiddellijk een einde ge maakt. De volgende zaterdag kon een woordvoerder van de Spoorwegen constateren, dat met het weren van de suppor ters ook het vandalisme was verdwenen. Dat was een niet geringe opluchting, want de week tevoren hadden suppor ters van Chelsea op de terugweg vanuit Luton niet alleen hier en daar ruiten stuk gegooid en au to's in brand gestoken, maar ook nog het interieur van de treinen kort en klein geslagen, banken uit de ramen op de rails gegooid en het treinverkeer in beide richtingen ontwricht. Met behulp van de inhoud van post zakken werd bovendien brand gesticht in enkele compartimen ten. Doelman Pulici van Laszio moet met schilden door de politie beschermd worden bij het verlaten van het veld. na een triomf van 2-1 op Roma. Hij werd bekogeld met flessen, fruit en parapluies. De woedende menigte voetbalfans deed daarna nog een poging de kleedkamers te bestormen, maar de politie joeg de mensen toen met traangas uit elkaar, (archieffo to). Howell is van mening dat de voetbalverenigingen de verant woordelijkheid voor de gedra gingen van hun supporters op zich moeten nemen. De meeste clubs op het Europese vasteland nemen maatregelen zodra het Britse supporterslegioen in aan tocht is. Engelnd dreigt berucht te raken door de wandaden van zijn voetbalsupporters.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11