Dynamo Kiev in München al winnaar Supercup? Emmen tegen Den Haag Voor aan de TV Vrees werd werkelijkheid voor dames-hockeyelftal Dick Jellema naar HIJS Rolhockeyteam verloor weer KOERSEN HILVERSUM BAYERN FAALDE IN TACTISCH OPZICHT Chili niet op vlucht voor dreigementen Vollebregt tweede bij de Finn jollen WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURAN'; PAGINA 13 éohan Cruyff kwam gisteren tezamen met Neeskens in Katowice aan om zich bij de se lectie van Knobel voor de interland tegen Po len (vanavond) te voe gen. Hij was precies op tijd voor de loting van de tweede ronde om de KNVB-beker en - u kunt het geloven of niet - de naam van de club, die Cruyff uit de door Jan Huijbregts aangereikte beker haalde was Feyenoord. KATOWICE In de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker zal bekerhouder FC Den Haag een thuiswedstrijd spelen tegen een van de twee amateurclubs die nog in de strijd zijn. Den Haag lootte tegen Emnjen. Dit was het gevolg van de loting die gisteravond heeft plaats gevonden in hotel Silesia waar de Nederlandse ploeg verblijft. De complete loting voor de tweede ronde, die op 12 oktober zal worden gespeeld, de clubs mogen eventueel uitwijken naar 11 oktober, ziet als volgt uit: FC Twente FC Utrecht Feyenoord Veendam Sparta FC Amsterdam Roda JC Amersfoort NEC Ajax MW - AZ '67 PSV - NAC Vlaardingen Telstar FC Dordrecht PEC Zwolle GO Ahead Eagles - SC VW Venlo SW - Heracles Eindhoven Excelsior Den Haag Emmen De Graafschap Rheden FC Den Bosch Haarlem Wageningen Helmond Sport KATOWICE Vorige wedstrij den tussen Polen en Nederland hadden de volgende uitslagen: 1 mei 1968: Warschau, Polen Nederland 0—0 7 mei 1969: Rotterdam, Neder land—Polen 1—0 7 september 1969: Chorzow, Po len—Nederland 2—1 10 oktober 1972, Rotterdam Ne derland—Polen 1—1 Stand in groep 5 van de Europe se kampioenschappen: 1. Nederland 3 3 0 0 6 10-3 2. Polen 3 2 1 0 5 5-1 3. Italië 3 1113 2-3 4. Finland 5 0 0 5 0 3-13 Nog te spelen wedstrijden: 27 september: Italië—Finland; 15 oktober: Nederland—Polen; 26 oktober: Polen—Italië; 22 no vember: Italië—Nederland. Van Beveren Suurbier Overweg Van Kraaij Krol Neeskens Jansen Van Hanegem R. v.d. Kerkhof Cruijff v.d. Kuijlen Scheidsrechter Partridge (Gr. Br.) Gadocha Szarmach Lato Maszcyk Deyna Kasperczak Wawrowski Zmuda O sta finski Szymanowski Tomaszewski (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Volgens HIJS Intervam zal het eerste team van de club het volgend seizoen kunnen beschikken over Dick Jellema, de vroegere sterspeler van Raak. Onderhandelingen zouden met succes zijn be kroond. Toch staat deze „transfer" in het teken van de verwarring. Het weekbericht van de NIJB meldde vorige week, dat Jelle ma het vorig jaar onder con tract bij Nijmegen naar Gro ningen zou vertrekken. Inmid dels blijkt dit niet definitief. HIJS wacfftte enkele weken ge leden op de afloop van de ge sprekken tussen Nijmegen en Jellema alvorens zelf contact te zoeken. De zaak was daarna snel beklonken. Maar vlak daar na kwam ook Groningen naar Jellema toe, met medeweten van het bestuur van de NIJB. Wat voorbarig kwam toen in het weekbericht te staan, dat Gro ningen beslag had gelegd op de Canadese crack, maar HIJS was eerder en Jellema houdt zich aan zijn woord. VIAREGGIO - Nederland ver loor ook zijn tweede wedstrijd. De Italianen versloegen Neder land, dat bij de rust met 0—2 achterstond met 4—2. Portugal behaalde een monsterzege op Groot-Brittannië: 18—0. De rust stand was 9—0. Na twee wedstrijddagen is de stand: Portugal 2 2 0 0 4 26-3 Spanje 2 2 0 0 4 18-2 W.-Duitsl. 2 2 0 0 4 12-0 Italië 2 2 0 0 4 11-6 Nederland 2 0 0 2 0 2-8 Zwitser!. 2 0 0 2 0 4-15 Frankrijk 2 0 0 2 0 4-15 Gr.-Britt. 2 0 0 2 0 1-29 LE MANS Gisteravond is op het circuit van Le Mans de Ja panse motorcoureur Morio Su- mija om het leven gekomen. Hi] kwam ten val tijdens de training voor de Bol d'Or. Sumija was fabrieksrijder bij Honda. BRUSSEL Er zijn gisteren twee wedstrijden gespeeld voor de Belgische eerste divisie. An- derlecht speelde gelijk (2-2) in het uitduel tegen Beveren Waas en Club Brugge won met 2-0 bij KV Mechelen. Edinburgh Het Nederlands da mes hockeyelftal heeft de finale in het toernooi om het IFWHA-we- reldkampioenschap niet gehaald. De gisteren tegen Wales gespeelde beslissingswedstrijd ging met 2-3 verloren. Vandaag speelt Neder land tegen Nieuw Zeeland om de derde en vierde plaats. Wat velen al vreesden na de eerder gespeel de zwakke wedstrijden tegen de Verenigde Staten en Wales, werd werkelijkheid. De Nederlandse dames trachtten een spelsys teem te hanteren, waarbij van een zuivere uitvoering nog geen sprake kon zijn. Wales heeft op een niet mis te verstane wijze laten zien wie de sterkste was. Reeds in de tweede minuut wist de watervlugge Ann Morgan te ontsnappen aan haar permanente bewaak ster Cora de Wilde. Zij sloeg de bal na een scrimmage voor het Nederlandse doel direct achter keeper Margo Slebus: 0-1. De weinige uit solo-acties voortkomende Ne derlandse aanvallen resulteerden in de 16e minuut in een tweetal straf corners, waarvan de tweede door Toos Bax onhoudbaar ach ter keeper Iris Davis werd ingeslagen: 1-1. Nederland slaagde er daarna niet in een LAWINE overwicht op het middenveld te krijgen. deponeerde de bal achter de onnodig op de knieen vallende Margo Slebus: 1-2. Jose Poelmans, slechts voor 80 procent gene zen van haar dijbeen blessure en speciaal voor deze wedstrijd in de ploeg gezet, kon niet op snelheid komen en moest zich beper ken tot het afstoppen van aanvallen van Wales. De overige Nederlandse verdedigers moesten het zowel in stickvastheid als posi tiespel afleggen tegen de aanval van Wales. Met name aanvoerder Anneke van Puffelen had haar dag niet De Nederlandse aanval vergat de breedte op te zoeken toen de centrale verdediging van Wales liet zien dat acties door het midden heilloze ondernemin gen waren. Alleen Conny Nessen slaagde er soms in door individueel goed spel de cirkel van Wales te overschrijden, de daaruit voortkomende strafcorners troffen echter geen van alle doel. In de 27e minuut strafte Wales de technisch en tactisch slordig spe- IptiHp NpdorlanHco nlnofl of SWfW Mnrrtir, In de tweede helft kreeg de Nederlandse ploeg een lawine van strafcorners toegewe zen. Een zwak spelende Toos Bax had ech ter geen antwoord op het snelle uitlopen van de verdediging van Wales. In de 52e minuut liet Wales zien hoe het wel moest Jackie Wheeler had succes met haar schot op het Nederlandse doel: 1-3. De 20e strafcorner voor Nederland leverde in de 68e minuut voor Nederland dan eindelijk resultaat op. Toos Bax kreeg de bal nu eens een keer goed onder controle: 2-3. Twee minuten waren voor Nederland te weinig om nog iets aan de stand te veranderen. Uitslagen: Nederland-Wales 2-3 (beslissingswedstrijd;. De finale gaat nu tussen Wales en Engeland. Om de vijfde plaats: Australië-Argentinië 2-0. Om de zevende plaats: Ierland-India 1-0, om de negende plaats: Schotland-Verenigde Staten 3-0, om de elfde plaats: België-Spanje TOCH NAAR BAASTAD SANTIAGO - Chili zal Zwe den toch in Baastad ontmoe ten voor de halve finales van het toernooi om de Davis-be- ker. Aanvankelijk had de Chi leense tennisbond geweigerd de wedstrijd, die is vastge steld van 19 tot en met 21 september, in Zweden te spe len omdat diverse groeperin gen in Zweden gedreigd had den tot acties over te gaan als de Chilenen naar hun land kwamen. Bijna 1200 politieagenten zul len in het weekeinde van 19 tot en met 21 september in Baas tad actief zijn tijdens de veel besproken Davisbekerwed- strijd tussen Zweden en Chili. Tot de politiemacht behoren 43 ruiters en 107 agenten met honden. Bovendien is men uit gerust met pistolen, knuppels en helmen. Tijdens de partijen zullen agenten in burger stra tegische plaatsen tussen de toeschouwers innemen. De Zweedse tennisbond zal alleen maar kaartjes voor zitplaatsen en niet voor staanplaatsen in de verkoop brengen. Op deze manier wordt de capaciteit van het stadion beperkt van 6.000 tot nauwelijks 4.000 per sonen. Elke Chileense speler zal tijdens het verblijf in Zwe den voortdurend worden bege leid door een lijfwacht Voor Chili zullen spelen: Jaime Pil- lol, Apricio Cornejo en Belus Prajoux. Toos Bax van Nederland slaat keihard in en heeft succes. De eerste treffer is niet meer tegen te houden door de Walesdefensie, die bestaat uit Evans en Rainbow. KIEL - Op de tweede dag van de zeilwedstrijden om de inter nationale kampioenschappen van West-Duitsland bij Kiel is Peter Vollebregt als tweede geëindigd in de race van de Finnjollen. Prank Louwers en Jan Willem van de Hondel finishten als der de in de 470-klasse, direct voor de gebroeders Werkhoven en Stavenuiter/Capelle. In de Flying Dutchmanklasse werden Fred Imhoff en Wibo de Groot vijfde. Net als in de 470-klasse gaven de Nederlandse Solinezei- lers elkaar niet veel toe. Blok, Bakker en Roozendaal kwamen respectievelijk als achtste, ne gende en tiende door de finish. In de eerste race van de Tem- pestklasse werden Staartjes en Eekels negende. In de tweede race van de Tem- pestklasse werden Staartjes en Eekels derde. De voornaamste resultaten van dins dag zijn: Finnjollen (2e race): 1. Rog ge (Bel), 2. Vollebregt (Ned), 3". Sul- berg (Wdl), 8. Wilton (Ned). 470-klasse (2e race): 1. Hübner/Bode (Wdl), 2. Nigel/Barrow (Eng), 3. Lou- wers/Van de Hondel (Ned), 4. gebr Werkhoven (Ned), 5. Stavenuiter/Ca pelle (Ned). Flying Dutchman (2e race): 1. gebr, Diescn (Wdl), 2. Hotz/Nicolet (Zwi), 3. gebr. Batzill (Wdl), 4. Bath/Lilie- dahl (Zwe), 5. Imhoff/De Groot (Ned). Tornado: 1. Spengler/Schmall (Wdl), 2. Vogel/Piotrowski (Wdl), 3. Blax- land/Ramsay (Aus). Solmg: 1. Hirt (Wdl). 2. Meiges (Vst), 3. Kuhweide (Wdl). 8. Blok (Ned), 9. Bakker (Ned), 10. Roozendaal (Ned). Tempest (le race): 1. Albrechtsson/- Hansson (Zwe), 2. Warren/Hunt (Eng). 3. Mares/Wehofsich (Wdl), 9. Staartjes/Eekels (Ned.) De klassementen na twee races zijn: Flying Dutchman. 1. Diesch (Wdl) 0 punten. 2. Batzill (Wdl) 10,9, 3. Noel (Wdl) 12,0, 6. Imhoff (Ned) 17,0. 470: 1 Hübner (Wdl) 2,9, 2. Grebbm (Eng) 8,6, 3. Van Werkhoven (Ned) 17.9 Tornado: 1. Spender (Wdl) 6.0, 2. Raap (Zwi) 6,9, 3. Blaxland (Aus) 7,9. Tempest: 1. Albrechtsson (Zwe) 0, 2. Mares (Wdl) 4,5, 3. Warren (Eng) 7,6, 5. Staartjes (Ned) 11.9. Wegens protestbehandelingen kon den de klassementen van ae Soling en de Finniollenklasse nog niet wor den opgemaakt. De snelle Dynamo Kiev-spits Olek Blokhin - maker van het enige doelpunt in het eerste duel van de Supercup tegen Bayern München, dwingt vaste bewaker Schwarzen- beck tot een (vergeefse) knieval. Sepp Maier, de Bayern-doelman, heeft zich laten verrassen en een Russische aanvaller (Van onze speciale ver- van Dynamo Kiev kan scoren. Maar zijn schot was zo zacht, dat de Duitse verdediger slaggever) Zobel (nr. 8) de bal vlak voor de doellijn kon wegtrappen. MÜNCHEN Er moet een wonder gebeuren, wil de Supercup dit sei zoen niet in bezit komen van het vrijwel volmaakt spelende Dynamo Kiev dat gisteravond in het met 35.000 toeschouwers matig bezette stadion van Bayern München de Westduitse houder van Europacup 1 een 1—0 ne derlaag toebracht. De in de verdediging compact en nagenoeg feilloos spe lende Russen gaven Gerd Muller en de zijnen geen kans zich vrij te spelen, zodat de veel gelijkenis met de legendarisch Lev Yashin vertonende doel man Rudokov zelden voor grote problemen werd geplaatst. Bayern's trainer Dettmar Cra mer had zijn ploeg opdracht gegeven om voortdurend storm te lopen op de Russische veste. Onder aanvoering van de voor treffelijk spelende Resko werd de aanvalslinie van de Duitsers volkomen ingesloten. In taktisch opzicht faalden de Duitse aan vallers Muller, Rummenigge en Kapelmann volledig door tot in den treuren het centrum van de verdediging van Dynamo op te zoeken. Genadeloos Mede verantwoordelijk voor de falende taktiek was de aanvoer der van Bayern München, Franz Beckenbauer, die weliswaar verdedigend souverein speelde, maar vrijwel al zijn passes in de richting van vojledig ingeslo ten Gerd Müller stuurde. Vanuit de versterkte verdediging sloe gen de snel en doordacht spe lende Russen vervolgens gena deloos terug. Vooral de zeer snelle en beweeg lijke topscorer Olek Blokhin was een voortdurend gevaar voor de verdediging van Bayern München. Het was slechts aan de grote oplettendheid van Sch- warzenbeck te danken, dat Blokhin maar eenmaal succes had. Dat was in de 21ste minuut van de tweede helft. Het doel punt was een juweel. Uit staan de positie schudde Blokhin ach tereenvolgens Schwarzenbeck, Weiss en Zobel van zich af. Bec kenbauer kwam te laat om de weergaloze solo af te stoppen. Tegen het scherpe schot van Blokhin had de niet in zijn beste vorm stekende doelman Sepp Maier geen verweer. Hoewel Bayern München na dit doelpunt zo mogelijk nog feller aanviel, bleven toch de Russen de beste kansen houden. De zes voudige kampioen die dit sei zoen in de vaderlandse competi tie reeds een voorsprong van 10 punten heeft veroverd en met van een nieuwe titel is af te houden, kwam geen ogenblik in paniek en bleef op snel uitge voerde aanvallen loeren. De de fensie van Bayern München, waarin rechtsachter Horsman na een sterk begin bedenkelijk terugviel, had de grootste moei te met de intelligente akties van Blokhin, Boriak en aanvoerder Kolotov. Bayern München staat op 6 ok tober in Kiev voor de bijna on mogelijke taak Dynamo van de Supercup, die reeds tweemaal is gewonnen door Ajax en waar om vorig jaar niet werd ge speeld omdat het Oostduitse FC Magdenburg niets voor een con frontatie met de Westduitse kampioen voelde, af te houden. De Russen zijn over alle linies superieur en hebben laten zien het complete voetbal van Ajax en dat van het Nederlands elftal tijdens de wereldkampioen schappen tot in de puntjes te hebben bestudeerd. De uitvoe ring is nagenoeg perfect. Gele kaart Ook de Nederlandse kampioen PSV heeft in de strijd om Europacup 2 de kracht van Djmamo Kiev, tevens het volledige Russische nationale elftal vormend, aan den lijve ondervonden. Het gister avond op volle kracht spelende Bayern Mün chen was niet in staat de perfekt lopende machine te ontraderen. Dat zal straks ook in Kiev niet gelukken, zeker niet wan neer Franz Beckenbauer mogelijk buiten de ploeg zal moeten worden ge houden, omdat hij gister avond van de voortreffe lijk leidende Italiaanse scheidsrechter Gonella de gele kaart gepresenteerd kreeg na aanmerkingen op diens leiding. De opstellingen waren: Bayern München: Maier; Hors- mann, Schwarzenbeck, Becken bauer, Dürnberger (Roth); Weiss, Kapellmann, Zobel; Rummenigge, Müller en Wun- der. Dynamo Kiev: Roedakov; Kon- kov, Fomenko, Resjko, Soejev; Damm, Slobodian, Trosjkin, Boerjak; Kolotov en Blosjin.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13