Herenploegen van Holland en De Spartaan naar hoofdklasse De Danaïden PKC: 10-7 Barry Hecker wacht weinig benijdenswaardige taak bij BS AZC en Zijl/LCB ronde verder Kallenberg pakt 30-plus toernooi ■titel in Nonchalant iax/Foreholte toch makkelijk naar zege HATTRICK WOUTER VAN DER BERG BIJ LMHC LDG start competitie i met verlies Start met incidenten Sterke ritten jeugd Swift LEIDSE COURANT V PAGINA 15 'g Lisse De heren ploeg van de a" Leidse atletiekvereniging Hol- land is gisteren kampioen ge- n worden van de eerste klasse met 20912 punten. Op de twee- I de plaats eindigde de Lissese 'e i vereniging De Spartaan met 20765 punten. Het geringe puntenverschil, a slechts 150 punten, toont al aan >r dat er een zeer spannende strijd is gestreden. De beide ploegen wisselden elkaar steeds, als koploper af. Even e leek het er op na de dubbele overwinning van de Spartaan- atleten Piet Waaning en Ane n Meeuwise op de 5000 m., of de r" Spartaan definitief de leiding 'e zou nemen. De estafettes 4x100 m. en de 4x400 m. moesten echter de beslissing brengen. Op de 4x100 m. behaalde de Hollandploeg de overwinnng in 43.7 sec. De Spartaan zou op de 4x400 m. de Holland-mannen ruim voor moeten blijven, wilde zij het kampioenschap alsnog binnen halen. De eerste twee Holland- en Spartaanlopers ga ven elkaar geen duimbreed toe, maar de derde Holland-man, Bert Paauw, slaagde er in de Spartaan op ruime afstand te lopen en de vierde man, Frans Krone verruimde de voor sprong zelfs nog. Holland werd eerste in 3.29.2 min., de Spar taan tweede in 3.33.4 min. Voor veel Holland punten zorgde o.a. Mark van Vliet met 4.20 m. bij het Polsstok-hoogspringen, Bert Paauw met zijn overwinning op de 400 m. horden in 56.7 sec., en zijn 2e plaats op de 400 m. in 51.8 sec. Wim Huige won de 110 m. horden in 15.5 sec. en Frans Krone de 800 m. in 2.00.4 min. De Sprinters Alfred Ver hoef en Frank van Mingelen liepen resp. 11.2 sec. en 11.4 sec. op de 100 m. Bij de Spartaan sprong Ad van Doorn 1.95 hoog, en won Wim van Gerven 3000 m. steeple in 9.47.5 min. De kampioensploeg van Holland Totaal uitslag 1. Holland 20912 De damesploeg van AAV p., 2. Spartaan 20765 p. 3. P. A. C. 19925 p., 4. Achilles 19743 p., 5. Fortuna 19034. De herenploeg van het Alphense AAV '36 is er niet in geslaagd te promoveren van de vierde naar de derde klasse. De heren. en 1.60 m. hoog. Ingrid Hoogen- veen vestigde bij het kogelsto ten een nieuw clubrecord met de stoot van 11.20 m. A. v. Schooten vestigde een nieuw clubrecord op de 800 m. in 2.26.7 min. Totaal uitslag 1. G.V.A.V. 8793 p., 2. Tion 8307 p., 3. 8301 p. Tijdens de zaterdag door de Leidse atletiekverenigingen georganiseerde jeugdwedstrij- den zijn er door jeugdatleten van 10 t.m. 15 jaar goede pres- ow taties geboekt. den. De beste prestaties werden Drie atleten van de Spartaan ves- geboekt door Ella Hoogen- tigden nieuwe clubrecords: Gé doorn. Zij sprong 5.66 m. ver Paardekoper sprong 1.78 m. die in Hengelo aan de start kwamen, behaalden slechts een vierde plaats met 6995 punten. Over de gehele lijn waren de prestaties iets teleurstellend. Alleen Wim de Wit op de 100 m. in 11.6 sec. de 50000 m. van Rob v. Ommen in 16.20.8 min., en de 400 m. van G. Egberts waren uitschieters. werd in de finale van de derde klas 3e met 8301 puntn. Zij scoorde ruim 400 punten meer dan uit voorgaande wedstrij- hoog, Cunie de Nie sporng m. ver, en wierp de speer 27.12 m. Anneke Guldemond won de 600 m. m.c. in 1.44.1 min. Tim Nieuwland (AAV '36) vestigde een nieuw Gouds record speer werpen j.d. met 22.92 m. Maai ke Persoon won de 600 m. m.c. in 1.46.5 min. Van de Bataven behaalde Simone Buzmg een derde plaats op de 60 m. m.d. met 8.8 sec. en zij sprong 4.23 ver. Linda Crouwel werd 2e op de 600 m. m.c. in 1.48.8 min., Remco Tegelaar won de 1000 m. p.j. in 3.23.6 min., Geerke de Bont sprong 2.50 m. hoog met de polsstok. ?1 LEIDEN Barry Hecker, de nieuwe coach van BS Leiden, wacht een weinig benijdenswaardige taak, als hij woensdag in dienst ,e treedt van de eredivisieploeg. Er is nog een hoop werk aan de n BS-winkel, eer er sprake is van een ploeg, die zich op eredivisieni- d veau kan gaan bewegen. De eerste wedstrijd werd zaterdag 0 volgens verwachting verloren. Dat de schade beperkt bleef tot s- 66-72 was vooral te danken aan tegenstander Delta Lloyd, die er ook bijzonder weinig van bakte. it Interim-coach Ben van Cleef s. verwacht dat er nog wel twee ;e maanden over heen zullen gaan, )i (voordat er uitkomt wat erin zit J. Met name de conditie van Wal- "s ker Banks laat erg veel te wen- e sen over en zonder twee Ameri- •g kanen in topvorm kan BS het Sowieso vergeten. Het is alle- j. baal het gevolg van een uiterst n gebrekkige seizoen-voorberei- j. ding. Banks kwam vrij laat naar is Nederland en traint zich nu we- zenloos om de conditionele ach terstand (opgelopen door een b half jaar niet te hebben ge- j. speeld) in te halen, j! Belangrijk winstpunt is dat Wil- i0 Iiams en Banks heel andere 3 i Amerikanen zijn dan hun voor gangers. Tekenend is het feit dat beiden kort na de wedstrijd buiten met elkaar stonden te (praten. In het verleden hielden de huurlingen namen noemen in deze heeft geen zin zich veelal op rond, of minstens in de buurt van, de bar. Alleen c Williams bewees zaterdag een duidelijke aanwinst voor de 'e ploeg te zijn. Zijn enorme re- H.poundkracht, zijn zuivere schot j* en zijn spelinzicht zijn dingen, waarvan Leiden veel plezier kan fcebben. Hij verliet het veld met een dikke voldoende, na een ijwel foutloze wedstrijd. De pportcijfers" van scout Henk ;kers mochten er ook zijn: 20 ^bounds en 21 punten. Banks, ":omstig van Scranton, het :am waarin ook Cornwaall 1de, krijgt het voordeel van Ie twijfel. De ontmoeting tegen Delta Lloyd begon met een spectacu laire dunk van Allen Williams, die meteen wat sfeer bracht op de schaars bezette tribunes in de Vijf Meihal. Het zou echter de eerste en laatste keer zijn, dat BS een voorsprong zou heb ben: 2-0. Delta Lloyd nam daar na een paar punten voorsprong en zou die niet meer afstaan. Dat ondanks Henk Smith, die enerzijds goed werd aangepakt door Peter Kop (aanvallend be paald niet sterk) en 'anderzijds erg slecht speelde. De meeste Amsterdamse punten kwamen op naam van de andere Ameri kaan, Al Davis, een trage speler, die echter wel heel wat nuttige punten bijeen schoot (22) en Hans van Rooden voor proble men stelde. Gedurende de hele eerste helft bleef het verschil een punt of vijf in het voordeel van de ver- zekeringsploeg. De wedstrijd werd in feite kort na de rust beslist door Bram Jessurun, die acht punten op rij scoorde. Even werd het verschil zelfs vijftien, maar BS kon de schade uiteindelijk toch nog beperken, al bleef het als kijkspel allemaal ver beneden peil: 66-72. Allen Williams (met baard) speelde ook in de verdedi ging van BS Leiden een sterke rol.' i iLEIDEN - Het Leids Dam Ge nootschap is de competitie in 1 de nationale hoofdklasse met een nederlaag gestart. Het i sterke Almelo ondervond in Leiden weinig moeilijkheden en kon met een gemakkelijk tot stand gekomen 146 over winning huiswaarts keren. Geen verrassende nederlaag overigens, want tenslotte be hoort Almelo tot de sterkste ploegen uit de competitie. De wijze waarop de nederlaag van LDG tot stand kwam was echter teleurstellend. Een er- Varen speler als Isaac Later- veer liep reeds na drie zet ten in het Haarlemmerzetje een fout, die nog slechts door beginners gemaakt wordt, ter wijl de eerste vijf bordspelers voor slechts vier punten zorg den. De verliespartij van La- terveer werd nog wel goedge maakt door een fraaie over winning van John Hasrat, maar nederlagen van André van der Kwartel, Hein van Winkel en Henk Bezemer brachten een 8-2 nadelige tus senstand op het scorebord. Een verliespartij van Wim van der Blom en remises van Wim Klein, Wim Heemskerk, Henk de Koning en Evert Bron- strihg deze laatste na een schijf te hebben voorgestaan bepaalden de eindstand op 14-6. (Van onze tennismedewerker) twee maal 7-6 van Joly gewonnen. Toen nu Joly gisteren met 6-2, 6-0 in sneltreinvaart over Agnes Oegstgeest Voor Har Meyer zal de naam Kallen- liep, leek de partij tussen Maureen en Agnes een berg zo langzamerhand wel voldoende zijn om formaliteit te worden. Doch ook nu weer bleek, hem een angstdroom te bezorgen. Tijdens de dat tennis geen optelsommetje is. De eerste set B-finale in het OLTC-toernooi werd hij voor de ging inderdaad vlot naar Maureen (6-1), maar vierde maal in dit seizoen door Kallenberg afge- daarna pakte alles anders uit dan werd verwacht troefd. Steeds weer joeg Meyer de ballen met zijn Via 7-5 en 8-6 zegevierde Agnes alsnog, zodat alle forehand over het net, doch negen van de tien drie de speelsters evenveel partijen hadden gewon- keer kreeg hij ze hoog en vol topspin terug, want nen. lopen kan Kallenberg als de beste. De meeste Maureen werd echter tot winnares uitgeroepen, rally's eindigden zo met een misser van Meyer, aangezien zij één set meer had gewonnen. Geheel zodat de titel met 6-4, 6-4 in handen van Lodewijk buiten verwachting trokken de Unicum-singlelaars Kallenberg belandde. Hiermee mag hij zich nu Meyer en Kallenbe g - even tevoren nog rivalen voorlopig als de beste B-speler boven de 30 jaar - tegen Dekker en Blommendaal aan het langste in de regio beschouwen, hoewel de afwezigheid eind (3-6, 6-2, 6-3) in het heren-dubbel. In het van Blommendaal in het enkelspel daarbij wel in gemengddubbelspel hadden zich slechts twee oogmerk moet worden genomen. teams ingeschreven, zodat de eerste ronde tevens Bij de dames in B werd een halve competitie de finale was. Het duo Van Bergen-Henegouwen/- gespeeld tussen Maureen Meyer, Agnes Engelen- Blommendaal triomfeerde met 6-2, 2-6, 6-2 over burg en Joly Drok. Maureen had eerder al met het Leidse Hout duo Smit/Bonte. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Het Leidse basketbalseizoen is incidentrijk begonnen. Zowel de bekerwedstrijd van Luba, als die van de jeugd van BS ging niet door. De oorzaken lagen ver uiteen. BS Leiden - Pluto vond geen doorgang, omdat de Wageningse ploeg niet kwam opdagen. De oorzaak is ver moedelijk, dat het officiële programma, waarin Pluto eerst thuis zou spelen werd omgezet. Bij Luba was de zaak veel vervelender. Een dit seizoen ingevoerde regel stelt, dat de bezoekende partij, indien dat noodzakelijk is, voor reserve shirts moet zorgen. Luba en Celeritas'65 spelen beide in geel. De arbiters namen dit (terecht) niet. Celeritas had echter geen andere tenues bij zich en het arbitrale duo weigerde (rode) shirts van BS Leiden te accepteren. Waarom zal altijd wel een raadsel blijven. Het gevolg was wel, dat Celeritas onverrichter zake naar huis kon. En dat zou nog niet zo vreselijk zijn geweest, als dat huis niet in.... Groningen had gestaan. Ook Luba zal niet zo blij zijn, omdat de uitslag nu, evenals bij de jeugd van BS, op 2-0 werd bepaald en dat is zeker geen stevige basis voor de return. Leiden De Danaïden blijft korfballend Nederland verrassen met knappe uitslagen. Dit weekeinde werd PKC zonder pardon aan de kant gezet, alsof de Papendrechters pas voor het eerst in de hoofdklasse speelden. Filemon opende de score en na de Papend- rechtse gelijkmaker liep De Danaïden naar 3-1 dankzij Van Unen en NAP. Via 3-3 ging de Hensen ploeg toch weer met 2 punten voordeel op zak rusten en de winstgevende marge werd niet meer uit handen gegen. PKC ging in het vervolg te veel praten tegen arbiter Visser, die de zaak toch al erg kort had gehouden. Het koste PKC de partij, want de Papendrechters kwamen ook condi tioneel te kort. Bij 7-6 plaatsten v.d. Leek en Nap de belangrijke goals en na 9-7 scoorde Bob Schrama zijn eerste hoofdklassedoel- punt. Ciska Peters, Van Unen, v.d. Leek en Oele scoorden de overige doelpunten. PKC'er Simons werd genoteerd door Visser, die verder 10-7 als terechte uitslag op het formulier kon neerzetten. Fider Pacta rekende in Har- een half dozijn goals, dat gro- dinxveld af met het zo goed gestarte HKC, dat als debutant meteen maar Stanfries in Fries land had geklopt. Fides won met 8-11 en dat vooral dank zij een sterke eerste helft, waarin de Leidse ploeg rap naar 1-5 wandëlde. Het werd nog 2-7 en zelfs 4-10 alvorens HKC sterk terugkwam. Bij 8-10 vond F. P. het genoeg. Zowel De Algemene als Pefnix verloren van Amersfoortse clubs. Zaterdag ging Pernix moedig strijdend ten onder te gen Soesterkwartier, dat vlot de leiding nam: 1-3. Het werd 3-3 en via 4-5 halverwege ging de slotfase in met 7-8. Het slimme re Soesterkwartier trok in de spannende finale echter toch nog winst naar zich toe: 8-10. Verrassend was de nederlaag, die De Algemene leed bij Amersfoort. Er werd op gravel gespeeld en dat was een tegen valler voor de meeste Leidse spelers. De Algemene verspeel de in de goede eerste helft twee maal een voorsprong van 2 pun ten: bij 1-3 en 4-6. In de 2e helft verprutste de Leidse ploeg het zelf voor het grootste gedeelte door het eigen spel uit het oog te verliezen en meer op elkaar en de inderdaad fouten maken de arbiter te gaan letten. De Algemen ging daardoor volledig de boot in en verloor terecht met 10-7. Beter deed Zuider kwartier het door het Middel burgse Swift met 6-0 terug te sturen. Swift mocht van geluk spreken dat ZKW nog niet zo'n best schot had. Nu bleef het bij tendeels in de eerste helft viel: 5-0. Na de thee verdedigden bei de ploegen aanmerkelijk beter. In de 2e klasse stonden zaterdag Veiocitas en Ons Eiland tegen over elkaar. Deze semi-derby werd zoals verwacht in het voordeel van laatstgenoemde beslist. Veiocitas speelde (soms te) fel op de „man", wat hard spel tot gevolg had. Ons Eiland won verdiend en dat zag er met de pauze al naar uit, toen het scorebord 3-5 aanwees. Bij 5-6 spurtte O.E. naar 5-8 en dat was teveel voor Veiocitas. Crescendo verloor de eerste wedstrijd van het seizoen en nog wel op eigen veld. Oranje Wit was de schuldige. In eerste instantie ging de strijd volko men gelijk op. Om en om sco rend werd na drie kwartier een score van 4-5 bereikt, maar in het 2e bedrijf kon veel nieuwe gezichten tellende Crescendo de achterstand niet wegwerken. Oranje Wit nam 2 punten voor sprong en deed van de marge niets meer af. Via 4-6 en 6-8 won Oranje Wit met 6—9. Wilfred Cornelisse (2x), Gabrielle de Winter (2x), Loek deJong en John Huigsloot scoorden voor Crescendo, waarbij Joke en Aad Schouten weer eens inval lers waren. In de 3e klasse zijn weinig op wekkende gebeurtenissen te melden. Louter nederlagen kun nen we aankondigen van Fiks (43 bij Nieuwerkerk, Temp), (T—5 bij Avanti) en Fluks (64 bij Zwervers). Gemini/K gaf landskampioen goed partij LEIDEN Gemini/K speelde dit weekeinde een uitstekende oefenwedstrijd tegen landskam pioen Gaggenau. De Voorscho tenaren gaven zelfs zo goed par tij, dat ze uitgenodigd zijn om a.s. vrijdag in de Vliegermolen in Voorburg wéér als sparring- partner aan te treden. Gemi ni/K, dat dit seizoen versterkt wordt met de teruggekeerde Piet Pijnaken, een genezen Jan Bloot en spelverdeler Peter de Bakker van Delta Loyd scoor de vijf set lang regelmatig en goed, maar kwam in de beslis sende fase van de strijd telkens net iets te kort Volgende week wordt de defini tieve opstelling bekend ge maakt, waarmee Gemini dit jaar in de competitie hogere ogen wenst te gooien dan verle- den jaar. Van c handbalmedewerker LEIDEN Bax/Foreholte speelde een zeer sterke eerste helft tegen Athene. Uit een gesloten verdediging werd goed aangeval len en vooral in de combinatie wisten de Voorhoutsen elkaar leuk te vinden. Hannie Boskamp, Ellie Hoek en Marian Mens zorg den voor een 5—2 ruststand. In de tweede helft bleek Athene helemaal niet meer op gewassen tegen Bax/Foreholte, dat in Anne- mieke de Bruyn een sterke schutter had. Door enkele nonchalante foutjes van Baxj- Foreholte werd het uiteindelijk 15—9. Northa had het aanvankelijk moeilijk tegen Vires en Celeritas maar na 2—3 begon Nort ha te draaien. Conditioneel bleek Northa sterker en via 53 bracht Thea Terheide de stand op 6—4. In de tweede helft had Northa een voortdurend veldoverwicht, maar slaag de er niet in om verder afstand te nemen. Thea Terheide en Mary van der Berg zorg den tegen het einde voor de uiteindelijk 9—7 overwinning. Jong Ade kwam tegen UVG bijzonder geïn spireerd binnen de lijnen en dat leverde een snelle 0—3 voorsprong op. Bij rust was dat verschil van drie doelpunten er nog 52 en dat was maar goed, want UVG kwam na de hervatting sterk opzetten. Wil van der Geest verkeerde evenwel in uitstekende vorm en door het stoppen van drie strafwor- pen had zij een groot aandeel in de uiteinde lijke 105 overwinning. HVS liep tegen Westlandia telkens één doel punt achter en ondanks veel pogingen van de Stompwijksen bleef dat verschil tot het eind toe bestaan. Even heeft HVS aan de zege kunnen proeven via Sjanie Waayer kwam de ploeg op 54 - maar Westlandia sloeg onmiddellijk weer terug en gaf de 56 voorsprong daarna niet meer uit handen. Sanocel Saturnus hpren kreeg geen loon naar werken tegen Atomium, 1415. De harde Rotterdamse ploeg overrompelde Sa nocel, dat binnen een mum van tijd met 30 achterstond. Met een geweldig offensief kwam de jonge Leidse ploeg terug tot 10-10, maar Atomium liep daarna toch weer uit naar 10-14. Een laatste krachtsinspanning van Saturnus leverde weliswaar vier goals op, maar dat betekende er net één tekort voor de zege. De dames van Sanocel Saturnus deden het beter en behaalden een mooie 42 overwin ning op de reserves van Bax/Foreholte. Har- riëtte van der Hulst was de grote uitblink ster in het doel van Sanocel, terwijl Wil Schulte met twee goals eveneens goed op dreef was. NIO kreeg een flinke afstraffingvan het technisch veel betere Kwiek Sport 2. Ria van Velzen en Gerrie Hoogenboom troffen voor rust doel, maar de achterstand van NIO was inmiddels opgelopen tot 6—2. Na rust was het uitsluitend Kwiek Sport dat de klok sloeg, getuige de 132 zege. HVV had een goede start tegen de reserves van Sanocel Sturnus, maar kwam uiteinde lijk conditie tekort, 23-10. HW nameen 8—2 voorsprong, maar gaf die vlak na rust prijs 1011. Daarna nam Sanocel het heft hele maal in handen en moest HW toch nog met een grote nederlaag genoegen nemen. Van onze waterpolomedewer- ker Leiden Zowel AZC als de ZIJL/LGB zijn in hun afdeling in de eerste ronde van het sportfondsentoernooi op de eer ste plaats geëindigd en zullen volgende week zondag uitko men in de winnaarspoule. Voor de waterpoloploegen zijn deze wedstrijden een uitstekende ge legenheid om, met het oog od de nieuwe kompetitie, die 27 september van start gaat, de spelers te testen. AZC was zaterdag in het Van Maanenbad te Rotterdam inge deeld bij de teams van DZV-2, MZPC en HZPC. De Alphena- ren speelden nog zonder Ton Buunk, die dit seizoen overgeko men is van de Meeuwen. Hoewel de AZC-ers vrij gemakkelijk wonnen van HZPC en DZV-2 LEIDEN De hockey-competitie is voor een aantal „Leidse" clubs niet onver deeld gunstig gestart. LMHC bijvoor beeld begon uitstekend door de lastige uitwedstrijd tegen de Delftse Studenten met 2-3 te winnen. Ook Noordwijk en Alecto bleven aan de positieve kant van de score en eigenlijk alleen Roomburg stelde teleur, want de jubilerende ver eniging verloor kansloos van Te Werve, 3-0. LMHC had meer moeite met het slechte veld dan met de Delftse Studenten zelf. Ondanks de hobbels bouwde Leiden aan een groot overwicht en de thuisclub moest zich dan ook beperken tot counters die overigens lang niet ongevaarlijk ble ken. Tegenover de hattrick van Wouter van der Berg stelden de Delftenaren evenwel slechts twee goals, waardoor LMHC, overigens verdiend, met de pun ten ging strijken. Derdeklasser Roomburg speelde eigenlijk lang niet slecht, maar kreeg van Te Werve toch een lesje in het maken van doelpunten. De thuisclub kwam vrij snel op 1-0, waarna de strijd lange tijd gelijk op ging. Middels een strafpush kwam Te Werve op 2-0 en daarna was het met Roomburg gebeurd. Noordwijk deed het in diezelfde klas heel wat beter door Qui Vive op eigen veld te bedwingen, iets wat voorheen nog nooit gelukt was. Met name in de eerste helft speelde Noordwijk, dat met drie invallers aantrad, erg sterk. In de tweede fase moesten de Noordwijkers terrein prijsgeven, maar hielden toch wel stand, 0-0. Vierdeklasser Alecto maakte een goede start door met 1-2 te winnen van HLC. De Leiderdorpers speelden een vlotte partij en zijn van zins het dit seizoen beter te doen dan vorig jaar. Hans Hartgers en Robert Kruidenier te kenden voor de doelpunten. De dames van Roomburg deden het heel wat beter dan hun mannelijke collega's, want tegen het sterke Myra behaalden zij een verdiend 2-2 gelijkspel. Joke van der Drift en Els Rijnders vonden het net Gezien het feit, dat Roomburg bijna de hele wedstrijd met 10 „man" speelde een goede prestatie. De dames van Noordwijk maakten geen best debuut in de derde klasse, want de ploeg verloor met 4-0 van de Utrechtse Studenten. „Een terechte nederlaag", merkte coach Frans van Egmond op. Ook hij was van mening, dat Noordwijk een moeilijk jaar tegemoet gaat met respectievelijk 64 en 10—4 verliep het spel nog niet soele genoeg. Ook de ploeg van de ZUL/LGB had in zijn eerste wedstrijden moeite om het juiste ritme .weer te vinden. De Leidenaars speel den afgelopen week oefenwed strijden tegen LZ'86 en HZPC en konden in deze duels niet imponeren. Zaterdag in zwem bad De Slag ging het aanmerke lijk beter met de ZIJL/LGB. Zowel Pim van de Bosch als Leo Onderwater konden door blessures niet meedoen, maar desondanks draaide het goed bij de ZIJL/LGB. De eerste wed strijd tegen Polar Bears eindig de in een 9—3 overwinning en tegen Nereus zegevierden de Leidenaars met 54. LZ'86 moest in de Miereweide te Katwijk uitkomen tegen ZIA- N/Vitesse. In het begin ging de strijd aardig gelijk op, maar in het tweede speldeel werd Wim van Zijl, de nieuwe coach van LZ'86 door de zonderling flui tende arbiter Buys het bad uit gestuurd en de Leidenaars ge raakten hierdoor nogal uit hun evenwicht zodat ZIAN/Vitesse gemakkelijk uit kon lopen tot 123. In de tweede wedstrijd won LZ'86 met 8—4 van ZCG en greep ZIAN/Vitesse door een 23—1 zege op DJK de eerste plaats. LEIDEN Nieuwelingen van de Leidse ren- en toervereniging Swift kwamen dit weekeinde in actie in Maarssen, Moerdijk en Oostzaan. Aat de Jong reed erg sterk want zowel in Maarsen als in Moerdijk eindigde Hij bij de eersten. Reinier Hoogkamer kwam er in Maarsen niet aan te pas (16e), maar revancheerde zich in Oost zaan met een derde plaats. John Kuivenhogen eindigde in dezelf de koersen tweemaal als eenen twintigste. Swift-lid Cees van der Tang dacht de Ronde van Midden Brabant voor junioren op zijn naam gebracht te hebben, maar zijn spurt bleek een omloop te vroeg ingezet. DI0K gaf visitekaartje af LEIDEN De Leidse rugby club heeft alvast zijn visite kaartje afgegeven bij de overige ereklassers. Op het zeer sterk bezette Bechet-toernooi in Den Haag kwamen de Leidenaars, nota bene zonder Bob del Prado en Daniel Rouat, erg goe dd voor de dag door de tweede plaats voor zich op te eisen. DIOK versloeg onder meer landskampioen Hilversum en won verder van de Rams. Tegen Delft speelde DIOK gelijk en slechts van HRC werd verloren.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15