Quick Boys voldoet aan verwachtingen Ger Perdijk „Leiden" en „Gouda" in balans Teleurstellende competitie-ouverture Hoordwijk SVOW schoot uit slof tegen debutant LSVV '70 Bij start nieuwe afdelingscompetitie Afdeling Leiden zaterdag Vierdeklasser SVLV start met gelijkspel •®J S8 I =*- LEIDSE COURANT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1975 PAGINA 19 sprong, toen Jos Meijer vanuit de tweede helft onhoudbaar doel trof. Hoewel keeper Kloet het doelgebied bekwaam onder controle hield kon hij niet ver hinderen dat Graaf Willem II/- VAC onverwacht langszij kwam. Damesvoetbal Alphia wint in enerverend duel Van onze sportredactie LEIDEN De afdeling zaterdag kende een vrij rustige start met nauwelijks verrassende uitslagen. Eigenlijk alleen SVOW schoot uit zijn slof door met 6—2 te winnen van LSVV '70, dat zich beslist een beter debuut in de eerste klasse had voorgesteld. Hazerswoudse Boys en Oegstgeest wonnen gemakke lijk en de overige ploegen speelden gelijk. Kagia wist aanvankelijk geen raad met het snelle aanvalsspel van Woubrugge, dat via eer prachtige kopbal van Knoppers en een verre vrije trap van Kijk in de Vechte een 0—2 voor sprong nam. Na rust verdubbel de Kagia de inzet en kreeg ten slotte loon naar werken toen eerst Reygersbergen de achter stand terugbracht tot 1—2 en vervolgens Van Dijk het gelijke spel veilig stelde. SVOW maakte een uitstekende start, want de ploeg uit Oude Wetering won met maar liefst 6—2 van het debuterende LSVV. De Leidse Studenten kwamen erg moeizaam uit de startblokken en werden in het begin dan ook volkomen over klast. Rietdijk werd de grote man bij SVOW door vijfmaal raak te schieten. Bracht zorgde voor de zesde treffer. Voor LSW, dat na rust beter partij bood, scoorden Bas en Schout en. De Katwijkse Rijn Vogels kwa men na rust aardig terug, maar de slechte eerste helft werd hen toch fataal, want via Vreeken en Van der Kolk had het technisch sterk spelende Oegstgeest in middels een 0—2 voorsprong op gebouwd. Martin Aanhanen zorgde voor 1—2 en juist toen KRV nog eens extra aanzette kreeg het via Vreeken de gena deslag toegediend, 1—3. Oegst geest speelde van toen af een gewonnen partij. Vooral in de eerste helft had Leiden het erg moeilijk met het felle Valken '68. Arie Jonker buitte een verdedigingsfout van Leiden goed uit, zodat Valken met een d—1 voorsprong kon gaan rusten. Na de hervatting kwam Leiden goed terug en na dat eerst Bert de Graaf een penalty had gemist was het Guus de Wolf die de stand op gelijke voet bracht. Desondanks kreeg Valken de beste kans op de overwinning, maar Hans Hoek faalde tot tweemaal toe vanaf de elf meter. Het, ten opzichte van vorig jaar, verzwakte VVSB hield Hazers woudse Boys toch nog lange tijd op 0—1. Toen Joep de Ruiter en Ravensbergen echter in het veld verschenen, hetgeen Hazers woudse Boys duidelijk inspi reerde, liepen de gasten gemak kelijk uit naar 0—3. Platteel, Harkes en Ravensbergen scoor den voor de Boys. Dinant van Gelder miste nog een straf schop. Volgens verwachting ontliepen GWS en Lisse elkaar wat kracht betreft nauwelijks en de punten- deling was dan ook geen verras sing. Beide ploegen kregen en kele kansjes, maar de beslissen de treffer bleef uit, zodat de wedstrijd eindigde als die be gonnen was, 0—0. Tweede klas Het enige opmerkelijke in de tweede klas was de 2—0 winst die Meerburg boekte op MVKV. Bernardus haalde stevig uit te gen Kickers, dat een bijzonder zwakke ploeg in het veld bracht. MVKV zal dit jaar wéinig hoop kunnen koesteren aangaande een terugkeer naar de eerste klasse. Meerburg was op alle fronten sterker en drukte dit ook uit middels goals van Cock Zwaan en Nol Hagenaars. MVKV stelde tegenover deze twee doelpunten bitter weinig. SVLV kwam tegen Alphia niet verder dan een 1—1 gelijkspel. De Voorschotenaren waren in offensief opzicht stukken ster ker dan Alphia, maar vergaten evenwel de kansen te benutten. Na een kwartier brak Alphia uit ep dat leverde zelfs een 0—1 voorsprong op. SVLV raakte eerst nog lat en paal, aleer Cors Witteman de 1—1 veilig kon stel len. SVLV had daar zelfs een strafschop van nodig. Pas toen minuten voor tijd zag Stompwijkse Boys kans de op gelopen achterstand goed te ma ken. Unitas had in de tweede helft van deze leuke wedstrijd de leiding genomen, maar Stompwijkse Boys vocht toch goed terug. Nadat eerst de lat en de paal op stevigheid waren beproefd, zorgde Jan van der Klei met een fraaie kopbal voor de gelijkmaker. Bernardus heeft bijzonder wei nig moeite gehad met het simpe le spelletje van Kickers. Al na een kwartier stond het 04 mid dels doelpunten van Wim Neute boom, John Eibers, Ton van Beek en Ton Rietbergen. Daar na deed Bernardus het wat rus tiger aan, anders had de score beslist hoger uitgevallen. Na rust scoorde Eibers zijn tweede goal, waarmee hij de eindstand 0—5 op het scoreb -1 -r 4- Een duel uit de wedstrijd ZLC-Oranje Groen. Een schot van Piet Ouwehand, ex-LDWS, thans van Oranje Groen. Van onze sportredactie LEIDEN - Op de eerste speeldag van de gecombineerde afdeling Leiden/Gouda hebben de 'Leidse' en 'Goudse' ploegen el kaar redelijk in balans gehou den. In Groep A eindigden Esto- Warmunda en Soccer Boys in 0-0, terwijl Alphia nipt van Flo- reant won: 1-0. Ook in de B-groep waren de resulaten in de directe confrontaties ver schillend, hoewel hier drie "Goudse' overwinningen vielen: Weteringse Boys-Amerstol (1-3), Unitas-Schoonhoven (1-5) en Gouderak-Dosr (2-1). Meerburg zorgde voor een verrassend 'Leids' succes door Bergambacht te verslaan: 1-2. De overige duels waren tussen 'oude beken den'. GROEP A Warmunda stelde bij Esto enigszins te leur: 0-0. De Warmonders misten nog wel Bert Hartveld en Hennie v. Velzen (op vakantie), maar het gehele elftal kwam niet tot aantrekkelijk voetbal. Er werden weinig initiatieven genomen. Esto viel wel wat meer aan maar miste een afma ker en kwam zodoende ook niet tot doel punten. Beide ploegen waren schotloos. Alphia heeft toch wel enigszins verras send van Floreant gewonnen (1-0). De Alphenaren kregen via Wim Heinz en Piet Vrolijk al snel kansen. Het doelpunt viel na 25 minuten. Piet Vrolijk werd door keeper Jan Mathot bij de benen gepakt en Ton de Jong kon de penalty benutten. Na rust kreeg een sterker wor dend Floreant een identieke scorings kans, toen Kees de Jong onderuit werd gehaald. Kees v. Veen zag zijn schot echter gestopt door Jaap Rietveld, waar door Floreant een verdiend gelijkspel ging Ook Soccer Boys en Stompwijkse Boys kwamen niet tot doelpunten. Het was een zwakke vertoning. Een technisch iets be ter Stompwijkse Boys toonde zich echter zwak in het schieten. Maar ook Soccer Boys kon geen kans benutten. Zo schoot Wim Bugter vlak na rust een penalty in de handen van de Stompwijkse goalie Lexmond, die vlak voor tijd ook nog een schot van Ton Langelaar stopte. ZLC heeft een zwaar bevochten overwin ning behaald bij Oranje Groen: 0-1. Voor al in de tweede helft werd de Boshuizer- kade-derby vaak te hard. ZLC zag in de eerste periode een kopbal van André v.d. Hulst tegen de paal belanden. Dezelfde speler had na rust wel meer succes, toen hij inschoot op aangeven van Wim Ouwe- hand. Voor Oranje Groen waren er wei nig kansen. Wel kwam de ploeg tot een doelpunt, maar dat werd afgekeurd we gens buitenspel. VTL kwam in Groep A tot de grootste zege: Leidse Boys werd met 4-0 versla gen. De winst was verdiend want de Vlietbewoners waren geroutineerder en feller in de persoonlijke duels dan Leidse Boys. Na een half uur scoorde Kees Montagne (oud-Roodenburg) uit een vrije trap van Wim Meskens. Vic Boutier maakte er met een ver schot (na een fout van Frans Vermeul) 2-0 van. De Boys probeerden na rust terug te komen, maar toen een ongelukkige handsbal van Leo Engel door Kees Montagne via een penal ty was afgestraft, was de strijd gestreden. Met een kopbal bepaalde Jan Heshusius de eindstand op 4-0. KRV versloeg Alphense Boys thuis ver rassend met 1-0. Bij een technisch sterker Alphense Boys ontbrak een afmaker, hoewel Aad Goedhart en Jan v. Soest het houtwerk raakten. KRV werd na de pau ze sterker. Na een kwartier viel het be slissende doelpunt. John Eshof gaf een pass op de snelle Henny Rijnsburger, die met een schuiver scoorde. Nicolaas Boys versloeg RVC met 2-0. De Nieuwveners scoorden voor rust via Jan de Boer, die ineens inschoot uit een voorzet. De voorsnrong werd na rust vergroot door J. v.d. Poeg, die een fout van de doelman afstrafte. RVC zag een doelpunt van Roland Heemskerk afge keurd wegens buitenspel. De schade voor de Reeuwijkers bleef niet beperkt tot een nederlaag: Adrie Nobel werd wegens hard spel door scheidsrechter Eegdemon van het veld gezonden. GROEP B Weteringse Boys heeft zijn meerdere moeten erkennen in een slagvaardiger Ammerstol: 1-3. De Weteringers misten nog wel vaste doelman Ben v.d. Groep (wegens vakantie). Zijn invaller was Ber- tus v. Leeuwen. Na een kwartier nam Ammerstol de leiding, toen Nico v. Veen inkopte uit een pass van Dik v.d. Werke. Dezelfde Nico v. Veen zorgde met een onverwacht schot op aangeven van Rudie Crobet voor 0-2. Vlak voor rust kreeg Jaap v.d. Werke een vrije kans op 0-3. Na rust werd Weteringse Boys wel ster ker maar er werd teveel in de breedte gevoetbald. Bovendien hadden de Boys met hun schoten geen geluk of vonden doelman Herman Looren de Jong op hun weg. Alleen Rob Cozijn kon uit een cor ner tegenscoren. Meerburg heeft een zeer verdienstelijke zege geboekt bij Bergambacht: 1-2. De, levendige wedstrijd gaf weinig krachts verschil te zien. Pas vlak voor tijd kon Meerbrug de zege grijpen door een doel punt van Jan Zandbergen na een combi natie met Ger Straathof (ex-Roodenburg). Bergambacht kwam op 1-0 door een doel punt van Harrie Molenberg, die op een voorzet van Cees v. Zwienen ineens in schoot. Meerburg kwam op gelijke hoog te door een goal van Rini v. Veen na voorbereidend werk van Ger Straathof. Unitas speelde een pover spel tegen Schoonhoven: 1-5. De Schoonhovers wa ren duidelijk de betere ploeg en liepen vlot weg van de Leidenaren. Arie Slap- pendel scoorde 0-1, waarna Unitas via een penalty langszij kwam. Schoonhoven nam daarop afstand via doelpunten van Gert Ouweneel, Sjaak Jongbloed (2x en de laatste uit een penalty) en Loon Heme- rik. Nieuwerkerk en Oudewater verdeelden de punten in een slechte wedstrijd: 1-1. Geen van beide ploegen kon volledig aanspraak maken op de winst. In de eerste periode was Oudewater sterker. Na rust kwam Nieuwerkerk opzetten en scoorde via Heuvelman. De gelijkmaker voor Oudewater werd gescoord door Huig Dolleman. Kickers '69 heeft korte metten gemaakt met VVOA: 6-0. De Leimuidenaren had den de Oud-Adenaren volledig in hun greep. WOA kwam niet in haar spel. Kickers speelde goed over de vleugels en creëerde zo volop kansen. Hans De Rijk scoorde 1-0. Na een overtreding van Pe ter Tersteeg benutte Jan v.d. Voort de penalty. Gerrit Wit scoorde uit een scrim mage 3-0. Na rust liep Kickers verder uit via Jos v. Diemen (afstandsschot Gerrit Wit (lob over doelman Straver) en Hans de Rijk (na een solo). VNL heeft in een goede wedstrijd een ruime overwinning behaald op stadge noot VNA: 1-5. In de eerste helft was VN A nog de betere ploeg. Dat resulteer de in een doelpunt van Nelis de Wit Na 35 minuten kwam VNL langszij, toen Leendert Struik een penalty benutte na hands van Koos Jansen. Dezelfde speler zorgde na de pauze voor 1-2, waarna een doelpunt van Paul Vinkeveen voor VNA werd afgekeurd. Joop Breedeveld en Charles Devilee (2x) gaven de winst van VNL nog meer cachet. DOSR heeft het bij Gouderak niet kun nen redden: 2-1. Voor rust was Gouderak sterker en dat had een doelpunt van Anton Trouwborst tot gevolg. DOSR kwam na rust goed terug. De Veenders bouwden een veldoverwicht op en kwa men langszij door een benutte penalty van Pim v.d. Meer. DOSR leek daarna op de volle winst af te stevenen. De geboden kansen konden echter niet in doelpunten worden omgezet. Een minuut voor tijd ging Gouderak toch nog (onver diend) met de twee punten strijken. Bij een uitbraak kon wederom Anton Trouw borst scoren Van onze sportredactie Leiden Alphia is de dames- voetbalcompetitie in de zater dagafdeling goed gestart. De tweede selectie van Weteringse Girls werd in een enerverend treffen naar een 5-2 nederlaag gespeeld. Voor rust bouwde Alphia een 2-0 voorsprong op door doelpunten van Henny Schoonewille en In ge Zuidam, alvorens Weteringse Girls iets mocht terugdoen. Sandra Solingen reduceerde de stand tot 2-1. Bep Lagerwey - met twee treffers en Thea Verduin voor Alphia en Sandra Solingen voor Weteringse Girls bepaalden de eindstand op 5-2 in het voordeel van Alphia. Lugdunum ondervond in de .Kik kerpolder" weinig moeilijkhe den van Zevenhoven. Het werd uiteindelijk 3-0 voor de Leidse dames. De uitslag had echter nog hoger uit kunnen vallen, als de Lugdunum-speelsters de kansen meer op hun juiste waarde hadden geschat. Voor Lugdunum scoorden Petra Keyzer en Nancy Verhoeven (2x). KRV 2 boekte een toch wel ver rassende 4-1 overwinning op RCL. Nadat KRV de leiding had genomen kon RCL nog wel terug komen tot 1-1 door een doelpunt van Anneke Rotmen sen, maar toen was het verzet van de Leiderdorpse dames wel gebroken. Nel van Beelen be paalde voor KRV de eindstand op 4-1. Valken '68 zorgde voor de groot ste uitslag dit weekeinde. Kic kers zag de Valkenburgse doel- puntenmachine pas bij de acht ste treffer stoppen: 8-1. Doel- puntenmaaksters Valken '68: Ineke Messenmaker (5x), Susan Spaanderman, Bep Schrok en Lia Franken. KRV tenslotte haalde op de eerste competitiedag weer ouderwets uit SVLV moest met een 7-1 nederlaag genoegen nemen. In de zondagafdeling leed WSB op eigen terrein een 3-0 neder laag tegen SJC. Marga van Kampen (2x) en Tonnie de Rid der waren de doelpuntenmaak- sters aan Noordwijkse zijde. Randstad Sportladies moest Sportclub Lisse een 1-1 gelijk spel toestaan. In de eerste rond gang toonde Randstad Sport zich duidelijk de betere ploeg. Ondanks dit veldoverwicht van de Voorschotense dames, nam echter Lisse een 1-0 voor sprong. Toen in de tweede helft Lisse sterker aandrong en po gingen in het werk stelde de voorsprong uit te bouwen, bracht Corry Lamberts 'Rand stad op gelijke hoogte. Iduna-Oranje Groen eindigde in een 5-3 overwinning voor Idu- na. Scoreverloop. Petra Ver mond (eigen doel) 1-0; Yvonne Laken 1-1; Yvonne Laken 1-2; Kathleen Verboom 2-2, 3-2, 4-2; Tiny Rietveld 5-2, Yvonne La ken 5-3. Laatste uitslag: SJ2^ Kickers 0-1. Uitslagen meisjescompetitie: We teringse Girls-Iduna 1-2; Alp- hia-Weteringse Girls 2 13-0. Van onze sportredaktie WERKENDAM Quick Boys is de door trainer Ger Perdijk verwachte race naar het kam pioenschap met succes gestart. De al jarenlang als uiterst moeilijk bestempelde uitwed strijd tegen Kozakken Boys werd door de Katwijkers dit maal met 21 in hun voordeel beslist De zege kwam op regelmatige wijze tot stand. Voor rust hielp de goed opkomende Joep den Hollander Quick Boys aan de positieve kant van de score door van afstand raak te schieten. Vlak na rust werd de voor sprong uitgebouwd door Jaap Herikhuizen, die voorbereidend werk van Cor Verdoes en Wim van der Plas met het hoofd uitstekend afrondde. Daarna kwam Kozakken Boys nog sterk opzetten. Zij miste echter een afmaker in haar gelederen en stuitte bovendien veelvuldig op de Katwijkse verdediging, die slechts eenmaal door de knieën ging; eindstand: 1—2. Het 2—2 gelijkspel van Noord- wijk tegen Go Ahead Kampen was een teleurstellende competi tie-ouverture van de zijde van de „Zeekanters". Noordwijk voetbalde bij vlagen uitstekend, maar toonde in deze wedstrijd geen constante vorm. Wel wis ten de Noordwijkers Go Ahead Kampen voortdurend in de ver dediging te drukken, maar het veldoverwicht werd niet in een batig doelpuntensaldo tot uit drukking gebracht. Tweemaal moest Noordwijk een achter stand wegwerken. Voor rust bracht Henk Kiel Go Ahead op 1—0: een stand, die pas na rust door Ruud Bröring genivelleerd werd. Dezelfde Henk Kiel zette Noordwijk ook voor een tweede keer op een achterstand. Pas bij het scheiden van de markt wist Kees Karstens op aangeven van Ben Barten de halve winst voor Noordwijk te behalen. RCL heeft tegen SIZO in Hille- gom een nipte overwinning be haald: 21. De overwinning kwam pas in de tweede helft tot stand. Voor rust speelden beide ploegen het spel van de verken ning, hetgeen RCL dank zij een betere techniek slechts een veld overwicht bracht. Spoedig na rust zette Wally Haver uit een voorzet van Leo Holl RCL op 1—0. RCL drukte nu meer haar stempel op de wedstrijd en SI- ZO moest zich noodgedwongen beperken tot enkele uitvallen. Uit een van die schaarse uitval len kon De Jong echter de ge lijkmaker scoren. In de slotfase stelde „nieuwkomer" Fred Pley- ter de zege voor RCL veilig. Een off-day van Ter Leede-doel- man Leo Dols heeft het gezicht van de wedstrijd Ter Leede- PPSC in grote mate bepaald. In de derde minuut liet hij een schot van Heins van Katwijk door zijn benen glippen, terwijl hij een kwartier later hopeloos mistastte op een schot van Koen Winkelman. Ondanks deze te genslagen wist Ter Leede zich snel te herstellen en nog voor rust de stand te reduceren tot 2—1. Jan van Harskamp, alleen voor PPSC-doelman John Rost verschenen was er de maker van. PPSC kreeg de kans de voorsprong uit te bouwen, maar Winkelman miste de penalty. Daardoor moesten de Schie dammers nu genoegen nemen met een 2—2 gelijkspel, waar voor Jan Keuning in de tweede helft zorg droeg. Katwijk heeft een verdienste- liijk debuut gemaakt in de twee de klas. Vooral in het begin van de wedstrijd tegen ZCFC lieten de Katwijkers een goede indruk achter en konden zij ook terug zien op een 1—0 voorsprong, die tot stand was gekomen door een doelpunt van Cees Guyt. Na dat uitstekende begin raakte de nieuwbakken tweedeklasser echter geïntimideerd door het vreselijk ruwe spel van ZCFC. Het uiteindelijk resultaat voor Katwijk: slechts de halve winst en een heel verlies door 4 ge blesseerde spelers. Rijnsburgse Boys heeft een ge makkelijke 31 overwinning behaald op HBSS. Vlak na het begin van de wedstrijd liepen de Rijnsburgers tegen een 1—0 achterstand aan, die zij voor rust niet konden wegwerken. Na rust greep Rijnsburgse Boys door doelpunten van Jack de Heyer, Piet Haasnoot en Gert Ouwersloot de overwinning. Een in aanvallend opzicht pover 's-Gravenzande heeft Koude kerk niet van de overwinning af kunnen houden. Na de aftrap, verricht door burgemeester Van der Linden het was een van zijn laatste daden in Koudekerk aan den Rijn trok Koudekerk het initiatief' naar zich toe. Uit de vele kansen, die men zich verwierf hielp Herman Hogenes Koudekerk aan een 1—0 voor sprong. In de slotfase van de tweede rondgang kwam 's-Gra venzande nog terug tot 1—1, maar Leo Brommers stelde de overwinning veilig. De Sleutels heeft aan haar eer ste wedstrijd in de vierde klasse A geen enkel punt overgehou den. De ploeg van Mat Keere- weer liep in de wedstrijd tegen Randstad Sport in de eerste helft een 10 achterstand op (doelpunt Arie Mol) en wist die niet meer ongedaan te ma ken. Ook niet in de tweede helft, toen de Sleutels sterk aandrong, maar Randstad met enkele uit vallen zelfs nog gevaarlijker was. Lisser Boys nam de volle winst mee terug uit Loosduinen. Na een doelpuntloze eerste helft, waarin beide ploegen elkaar goed in evenwicht hielden nam Lisser Boys door Herman Een duel uit de wedstrijd Sleutels-Randstad Sport. Aanvoerder Arie Herreur (midden) klaart de situatie op het middenveld. Scholte een 1—0 voorsprong. Toen Loosduinen in de slotfase door een doelpunt van Leen de Zoete nog langszij kwam, be leefde Lisser Boys nog enkele moeilijke momenten. Piet Boot deed de beide punten echter bij Lisser Boys belanden. ARC is tegen MW '27 slechts korte tijd in moeilijkheden ge weest. Na een weifelend begin, waarin vooral doelman Cor Prook zich onderscheidde, nam ARC middels een doelpunt van Kees Boevé de leiding. Na rust bouwde Jan de Jeu de voor sprong uit tot 20. Door een kleine inzinking kon MW via Hoogendam terugkomen tot 2—1. Maranuanaya stelde de ze ge echter veilig. Lagerwey be paalde voor MW 27 de eind stand op 3—2. TAVV kende tegen Holland Sport '32 een onstuimige start Binnen een kwartier nam men door doelpunten van Ger Broer een 2—0 voorsprong. TAW sliep echter in en schoot pas wakker, toen Holland Sport '32 langszij was gekomen. In een rommelige tweede helft, waarin TAW-speler Metseler het veld moest verlaten, greep TAW alsnog de overwinning. Een technisch minder Zevenho ven heeft het in de matige wed strijd tegen SV PTT niet kun nen bolwerken. Zevenhoven speelde niet direct genoeg om haar tegenstander te imponeren. Na een 10 achterstand bij rust, kwam Zevenhoven na de pauze door Rob Uyttewaal wel terug tot 1—1, maar ook dit gelijke spel wist Zevenhoven niet vast te houden. SV PTT won tenslotte met 2—1. Van onze sportredactie DEN HAAG Na de wat zwak uitgevallen oefencampagne is vierdeklasser SVLV het nieuwe competkieseizoen toch hoopvol begonnen. De vooruitgeschoven uitwedstrijd tegen Graaf Wil lem II/VAC leverde een ver diend 1—1-gelijkspel op. Niet alleen het resultaat was bevredigend, maar ook de ma nier waarop dat werd binnenge haald. Het elftal had het wed strijdritme weer goed te pak ken, de bal bleef goed in de ploeg en ook de inzet mocht er wezen. SVLV nam een voor-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19