Manchester United alleen aan leiding DOELMAN FSC IMITEERDE JAN JONGBLOED MET BAL Vijftig arrestaties na voetbalrel EINDHOVEN MOREEL STERK ISElg RODA JC ZAKTE NA AFGEKEURDE TREFFER WEG NEC buitte wissel van FC Utrecht uit GLENT0- RAN WON Iran naar Montreal Concours hippique in Wateringen FC Amsterdam kon doen wat het wilde LEIDSE COURANT/^ Aan kop veranderde niets, om dat zowel Borussia Monchen- gladbach als Eintracht Braunschweig won. Bayern München had erg wei nig moeite met Fortuna Dussel- dorf, dat bij de rust al tegen een achterstand van 2—0 aankeek door doelpunten van Müller en Zobel. Beckenbauer, Müller en nogmaals Beckenbauer bepaal den in de tweede helft de eind- De Deense voorhoede-speler van Borussia Mönchengladbach Alan Simonsen in duel met Burgsmüller van Rot Weiss Essen. Borussia won met 31 en staat hierdoor bovenaan in de Bundesliga. stand op 50. Borussia al 2—1 voor door doel- minuten na de hervatting beslis- Koploper Borussia Monchen- punten van Wörmer (eigen doel) te Simonsen de wedstrijd. Ein- gladbach won met 3—1 bij Rot- en Jensen. Willi Lippens scoor- tracht Braunschweig heeft het Weiss Essen. Bij de rust stond de voor Rot-Weiss Essen. Tien tegen Werder Bremen niet ge- LONDEN Ook dit weekeinde zijn rellen op en rond de Engelse voetbalvelden niet uitgebleven. In Stoke bekogelden supporters van Stoke City en Manchester United, dat met 10 won, elkaar met stenen. De politie verrichtte 50 arrestaties. Londense supporters van Manchester United ver nielden in de trein naar huis een buffetwagen. Op het station in Leicester vernielden volgelingen van Liverpool postzakken en strooiden de post uit over de rails. Later brak er brand uit in de trein naar Liverpool. Kort na de wedstrijd tussen Leicester City en Liverpool (1—1) stortte een stuk muur van een tribune in. Vier personen, onder wie twee politieagenten, raakten daarbij gewond. Supporters van Norwich City kwamen zaterdag bedrogen uit, toen zij naar Londen wilden voor de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur. De buschauf feurs weigerden naar de hoofdstad te rijden uit angst voor moeilijkheden. Zij hadden de steun van hun vakbond. Tony Powell (rechts) van Norwich City vecht om de bal met Tottenham Hotspur speler Chris Jones. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 22. makkelijk gehad. Tot tweemaal toe werkte Werder een achter stand weg, maar moest in de laatste minuut de Dunten toch BELFAST Glentoran Belfast, de tegenstander vein Ajax in de eerste ron de van de UEFA-cup, heeft zaterdag de compe titiewedstrijd tegen Gle- navon met 4—1 gewon- aan de thuisclub laten. Kickers Offenbach kwam op de onderste plaats terecht door een duidelijke nederlaag (1—5) bij VFL Bochum. Kickers kreeg daar gezelschap van nieuweling Bayer Urdingen, dat bij Hertha BSC een nederlaag van 0—5 kreeg te slikken. FC Köln zakte van de negende naar de vijftien de plaats door met 1—3 te ver liezen bij Karlsruher SC. Bij de rust leidde FC Köln nog. De stand aan de kop is: 1. Borussia Mönchengladbach 5 gespeeld, 8 punten (124) 2. Eintracht Braunschweig 58 (11-5) 3. Bayern München 57 (134) 4. Eintracht Frankfurt 57 (8-6) 5. Fortuna Düsseldorf 5—6 (0-10) 6. Hamburger SV 55 (85). TEHERAN Het voetbalteam van Iran heeft zich geplaatst voor het Olympisch Toernooi te Montreal. In de laatste wedstrijd voor groep 1 van de Aziatische voorronde won Iran van Koeweit met 2—1. WATERINGEN Op het terrein van manege Westland in Wate ringen wordt zaterdag 6 en zondag 7 september het jaarlijkse concours hippique „De Glazen Stad" gehouden. Zaterdag zijn er ondermeer twee jachtspringconcoursen en een Parijs-springconcours. Voor zondag vermeldt het programma we derom enkele springconcoursen en een nationaal jachtspringcon- cours tot besluit. Tot de deelnemers behoren onder meer jeugdkam pioen Jos Cossee, Johan Heins, Jan Maathuis en Hans Brugman. Sportwereld ZWOLLE De 21-jarige Tjeerd van 't Land heeft zaterdag een éénjarig contract bij de eerste divisieclub PEC Zwolle gete kend. Van 't Land, een aanval lende middenvelder, speelde het afgelopen seizoen voor het Ame rikaanse Seattle Sounders. Voor hij naar Amerika vertrok stond hij onder contract bij NEC. LOS ANGELES Oud-wereld kampioen schaken Bobby Fi scher heeft twintig miljoen dol lar schadevergoeding geëist van de schrijver Brad Darrach en de uitgevers van het boek 'Bob by Fischer VS the rest of the world*. Fischer beschuldigt Dar rach van inbreuk op zijn privé- DEN HAAG De eerste divisie wordt nu door twee ploegen, For tuna SC en Haarlem, aangevoerd. Fortuna SC moest in Leeuwarden tegen Cambuur een gelijkspel van 1—1 toestaan en Haarlem won thuis van FC Den Bosch met 2—0. Tijdens Cambuur—Fortuna SC kreeg de Limburgse doelman Van 't Oost een officiële waarschuwing van scheidsrechter Van Eijk, toen hij na de door De Blaauw benutte strafschop de bal weigerde terug te geven. FC VW blijkt met de Joegoslaaf Kurcinac een goede aankoop te hebben gedaan. Tegen Helmond Sport scoorde hij weer en heeft nu de totale Venlose pro- duktie in deze competitie (3) voor zijn rekening genomen. De negen duels trokken 47.000 toeschou wers. Veendam—FC Groningen was met 11.000 kijkers de meest bezochte wedstrijd. Wageningen was vrij. Willem II-SVV 2-1 (1-0). 15. Havermans 1—0, 69. Molenwijk 1—1, 76. Havermans 2—1. Scheidsrechter Vervoort. Toeschou wers 2500. FC Vlaardingen—Heerenveen 1—1 (00). 55. Zwamborn 1—0, 85. Boksma 1—1. Scheidsrechter Geurens. Toeschouwers 4500. FC VVV—Helmond Sport 1—0 (0—0). 88. Kurcinac 1—0. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers 10.000. Gele kaart voor de Helmond-spelers Ranzol en Wassenberg, beiden wegens het ruw neerleggen van een tegenstander. Haarlem—FC Den Bosch 2—0 (2—0). 25. Van de Berg 1—0, 31. Kleton 2—0. Scheids rechter Hoppenbrouwer. Toeschouwers 5500. Gele kaart voor Van der Ley (FC Den Bosch) wegens het in de rug trappen van een tegenstander. Veendam—FC Groningen 2—1 (1—1). 12. Bont (strafschop) 1—0, 33. Van der Heide 1—1, 56. Spindelaar 2—1. Scheidsrechter Van der Kroft. Toeschouwers: 11.000. Heracles—Volendam 00. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers 2.000. PEC Zwolle—Sportclub Amersfoort 2—0 (2-0). 12. Van Slooten 1-0, 39. Van Sloo- ten (strafschop) 2—0. Scheidsrechter Van Ooyen. Toeschouwers 2500. SC Cambuur—Fortuna SC 1—1 (0—0). 52. De Blaauw (strafschop 1—0, 75. Prauser 1—1. Scheidsrechter Van Eyck. Toeschou wers 5000. Vitesse—Dordrecht 6—0 (3—0). 32. Van Kerkhoff 1—0, 34. Bosveld 2—0, 45. Bursac 3—0, 82. Bursac 4—0, 84. Bursac 5—0, 87. Hoffs 6—0. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers 4000. Wageningen was deze ronde vrij. Pas in de laatste minuten van de wedstrijd tegen FC Utrecht sloeg NEC toe, mede door Jan Peters. AMSTERDAM FC Amsterdam heeft zich na de fikse nederlaag van vorige week tegen Feye- noord op zijn gemak kun nen wreken op Go Ahead Eagles. FC Amsterdam moest weliswaar al spoedig een achterstand incasseren, maar kreeg daarna zo veel vrijheid, dat de zes Amsterdamse doelpunten geen opzien behoeven te baren. Voor de rust lagen er reeds drie in het De venter doel en in alle ge vallen was de defensie van de Eagles daarvoor verantwoordelijk. In de tweede helft leek Ga Ahead het anders te doen, maar ook toen was de aanvalslinie ongevaar lijk en kregen de Amster dammers opnieuw alle gelegenheid te doen en te laten wat zij wilden. Scoreverloop: 13 Gluic 0-1, 19 Jansen 1-1, 25 Jansen 2-1, 29 Otto 3-1, 60 Van der Ban 4-1, 61 Boszhard 5-1, 85 Jansen 6-1, 89 Gluic 6-2. Scheidsrech ter: Gans. Toeschouwers: 3000 Een groot aandeel in de doelpuntenproductie van FC Amsterdam had Nico Jansen (rechts). Hij nam drie treffers voor zijn reke ning. LONDEN Manchester United is zaterdag, de vijfde speeldag van de eerste divisie in de Engelse League, voortgegaan op het goede pad. De Mancunians, die teruggekeerd zijn na een kortstondig verblijf in de tweede divisie, versloegen Stoke City met 1—0 en liepen een punt uit op West Ham United, dat bij concurrent Queens Park Rangers gelijkspeelde: 1—1. Manchester United heeft nu ne gen punten uit vijf wedstrijden, West Ham United acht. Daarna volgen drie clubs met zeven punten: Queens Park Rangers, Everton en Leeds United. De laatste plaats wordt gedeeld dooi Birminghamg City en Sheffield United, die beide een nederlaag leden en slechts een punt hebben. Stuart Pearson was de grote man bij Manchester United. Hij scoorde in de vijftiende minuut. Stoke probeerde wel van alles om de achterstand ongedaan te maken, maar het lukte niet. De Londense clubs Queens Park Rangers en West Ham United bleven tegen elkaar ongeslagen: 1—1. De Rangers verloren aan voerder en international Gerry Francis, die in de tweede helft geblesseerd moest uitvallen. Men verwacht dat Francis ech ter weer fit zal zijn voor de wedstrijd, die Engeland woens dag tegen Zwitserland speelt. Liverpool moest een punt af staan aan Leicester City (1—1), maar zag een strafschop van Kevin Keegan gestopt door doelman Mark Wallington. werd met 02 verloren van Everton. Mick Lyons gaf Ever- ton in de 48e minuut de leiding uit een kopbal na een vrije trap van Mick Buckley. Bob Latch- ford maakte het werk vijf minu ten voor het einde af. Derby County heeft nu pasvier punten. In de tweede divisie verloor Chelsea het belangrijke duel te gen mede-degradant Luton Town met 0—3. Vele supporters van Chelsea konden dit niet ver kroppen en probeerden spelers van de tegenpartij tijdens het duel te molesteren. De politie moest er aan te pas komen om al te baldadige fans van het veld te verwijderen, waarna de wed strijd kon worden vervolgd. De stand aan de kop van de eerste divisie is: 1. Manchester United 5 410 9 11-2 2. West Ham United 5 3 2 0 8 9-6 3. Queens Park R. 5 2 3 0 7 11—5 4. Everton 5 3 1 1 7 8-5 5. Leeds United 5 3 117 6-5 6.Coventry City 5 2 2 1 6 8-5 Bundesliga BONN— Bayern München heeft DOETINCHEM Bijna was De Graafschap nog het slachtoffer geworden van het feit dat de ploeg een groot overwicht in de eerste helft niet had omgezet in meer treffers. Eindhoven, na de rust veel actiever in de aanval, kwam echter ook niet verder dan een treffer. De Graafschap scoorde tegen het behou dend spelend Eindhoven pas tien minuten voor de rust. In de tweede helft bleek weer dat Eindhoven moreel ijzersterk is. Scheidsrechter Boosten kende een straf schop toe omdat Bleijenberg was gevloerd door Mintjes. Op advies van de grensrech ter, die hands van Bleijenberg had gecon stateerd, herriep Boosten zijn beslissing. Inmiddels was De Graafschap sterk terug gevallen maar Van Zoghei verijdelde sno de plannen van Eindhoven. Tot hij tegen het eind werd verslagen door Kreekels, die een combinatie tussen Senders en Bleijen berg doeltreffend afrondde. Bleijenberg kreeg een boeking wegens aan merkingen maken op de leiding. Scoreverloop: 35. Schoenaker 1-0, 83. Krekels 1-1. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers: 10.000. De Graafschap: Van Zoghei; Mintjes, Zaaijer, Marijt, Koenders; Schoenaker, Hiddink, Van Veenendaal; Overgoor (Veen), Storm (Nanlohy), De Jonge. Eindhoven: Beerendonk; Schalk, Kooimans, Bloemers, Blijderveen (Bruinen); Van der Pas. Warnaar, Kreekels; Senders, De Goede (Jacobs). Bleijenberg. KERKRADE De eer ste competitiewedstrijd die Roda JC bij kunst licht heeft gespeeld is voor de Kerkraadse ploeg met zijn 15.000 aanhangers toch nog te leurstellend geëindigd. Het begon allemaal erg hoop vol, want in de eerste helft wist de ploeg een veilig lijken de voorsprong van 2—0 op te bouwen. Bisschot passeerde zijn eigen doelman Bloem. In de 43ste minuut maakte Nan- ninga zijn traditionele treffer. In de tweede helft begon Roda JC furieus, maar nadat een treffer van Toonstra vlak na rust was afgekeurd wegens buitenspel, zakten de Kerkra-, denaren weg. Telstar profi teerde daar handig van. In de 59ste minuut kopte Ayre ui- t een voorzet van Driessen langs doelman Geilman, 2—1. Telstar rook nu de kans op een gelijkspel en bleef door vechten. Een doelpunt van Van Kooten werd in de 74ste minuut wegens buitenspel nog afgekeurd, maar acht minuten voor het einde kreeg de lange spits toch loon naar werken: 2—2. Roda's verdediger Leo Ehlen kreeg een boeking van arbiter De Bruin. Scoreverloop: 34. Bisschot (eigen doel) 1—0, 43. Nanninga 2—4), 59. Ayre 2—1, 83. Van Kooten 2—2; Scheidsrechter: De Bruin. Toe schouwers: 15.000. Roda JC: Geilman; De Wet, Ehlen, Pfeiffer, Meuser; Advocaat, Zieg- ler, Toonstra; Van der Lem, Nan ninga, Vermeulen (Koerver). Telstar: Bloem; Driessen, Van Es sen, De Goey, Bisschot; Fens, Bijl, Jonker (De Wit); Stout, Van Koo- UTRECHT - Na een half uur in de tweede helft haalde FC Utrecht trainer Jan Rab de vermoeide Hulshorst naar de kant om hem te wisselen voor Overeen. Deze invaller kreeg de plaats van opruimer Joop van Maurik toegewezen en Van Maurik zou het offensief van FC Utrecht wel eens wat meer gestalte gaan geven. Het pakte heel anders uit Ineens kreeg NEC de ruimte zonder dat Overeem daarvan de schuldige was en de Nijmegenaars sneden nog gemakkelijker door de verdediging. Vijf minuten na de spelerswisseling kwam de eerste treffer. Uit een voorzet van Meijers knalde Marijnissen, die volkomen vrij stond, ineens in. Hoewel FC Utrecht hevig ging drukken, bleef de defensie het toch erg moeilijk houden tegen de snelle en beweeglijke Nijmeegse voorhoede. In de laatste vijf minuten gaf dat de doorslag. Eerst liep Jan Peters door op een verre trap van Meijers en schoot tussen de benen van Hendriksen door; 0-2. Een minuut voor het einde kon Marijnissen voor de tweede maal de gedesillusioneerde Utrechtse defensie openbreken en de eindstand naar 0-3 schie ten. Scheidsrechter Jonker onthield de thuisclub voor de rust een strafschop toen Kornelis de aanstormende Van Sta neerlegde. Scoreverloop: 78 Marijnissen 0-1, 87 Peters 0-2, 89 Marijnissen 0-3. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 14.000. FC Utrecht: Henriksen; Oostrom, Kronshorst, Van Maurik, Van Oudenal- len; Wery, Van Sta, Cabo, Van Veen, Temming, Hulshorst (Overeem). NEC: Schellekens; Medik, Gerritsen, Kornelis, Visser, Hoogendoorn, Van de Berg, Peters, Meijers, Zuidema, Marijnissen. zich zaterdag duidelijk gere vancheerd voor de smadelijke nederlaag van 1—2 afgelopen woensdag tegen debutant Bayer Urdingep. In het Olympisch stadion van München werd For tuna Düsseldorf met 50 ver slagen. Bayern München klom door deze overwinning naar de derde plaats op de ranglijst.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16