Radio en tv van AZL hebben nu een eigen professionele studio Leidse wethouder aast op bedrijf dat 500 man werk biedt Brandweer verbiedt kussenconcert in Stadsgehoorzaal BOOT VOOR BURGEMEESTER ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1975 LE1DSE COURANT PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Leiden Wethouder Van Aken (economische zaken) verwacht nog vóór het eind van dit jaar 500 nieuwe arbeidsplaatsen voor Leiden in de wacht te kunnen slepen. Hij is in onderhandeling met meerdere bedrijven die belang stelling hebben voor een vestiging op het industrie-terrein van de Merenwijk. Namen wil de wethouder, om het overleg niet te bemoeilijken, in dit stadium nog niet noemen. Optimistisch is hij bepaald wel. Op welke termijn de arbeidsplaatsen metterdaad bezet kunnen worden is nu vanzelfsprekend nog moeilijk te zeggen. Van Aken meent dat niet alle banen tegelijk beschikbaar zullen komen, maar in eerste instantie bijvoor beeld zo'n 200 a 300 en later de rest. Van e r verslaggevers LEIDEN De Leidse brandweer heeft geen toestem ming gegeven voor het door het Residentie-orkest geplande kussenconcert aanstaande vrijdag in de. Stadsgehoorzaal. Het was de bedoeling dat alle concert bezoekers een kussen of een matras naar het concert zouden rïneenemen. Hierop zouden zij plaatsnemen om naar hel. Residentie-orkest te luisteren, dat in het midden van de Stadsgehoorzaal plaats zou nemen. Het conc ert gaat wel door, alleen zullen de bezoekers op stoeltj es moeten zitten, „Het is wel een tegenvaller", aldus eer woordvoerder van het Residentie-orkest. „In de Kurzaal doen we het al jaren zo het is gewoon veel gezelliger". De heer Broeshart, commandant van de brandweer is onverbiddelijk in zijn oordeel: „Het is levensgevaarlijk. Als er paniek uitbreekt kan niemand snel wegkomen. Al die verhaaltjes van dat het ergens anders wel kan, geloof ik niet zo erg". Roomburg moet nog langer wachten op 3de hockeyveld Van nr7p Qnnrtrp. mppctpr dip hp. handhalHuh HVS kan ik helaas niet hockeyclub zo wonende handbal- k: Van onze sportre- LEIDEN „Hier bij daag ik wet houder Van Aken uit zijn woord ge stand te doen", riep Sportstich ting-voorzitter Biegstraaten uit, na de speech van de loco-burge meester, die be loofd had zich bij zonder in te span- piërende hockey club Roomburg. „Men had ver wacht, dat ik met dat derde veld op de proppen zou komen, maar he laas kan ik de. handbalclub HVS haar rechten op dat ene veld maar moeilijk ontzeg gen. Wethouder Tesselaar heeft dan wel leuke plannen voor de toekomst, maar ik ben benieuwd wat er van terecht komt. Roomburg ik helaas niet te vreden stellen", a Idus Piet Bieg- sltraaten. „Althans n iet dit jaar", v oegde hij eraan toe. Op de recep- t ie van het 40-jari- f [e Roomburg draaide het alle maal rond dat •derde veld dat de hockeyclub hard nodig heeft om zich in positie ve zin te kunnen ontplooien. On danks bemoedi gende woorden van wethouder Van Aken zal het er echter voorlo pig niet van ko men, want de in wonende handbal vereniging HVL doet nog steeds haar rechten gel den. Voorzitter Reinders van de jubilerende club legde zich hier maar bij neer en toonde zich tevre den met de wim pel en vlag die hij kreeg aangeboden van respectieve lijk de voorzitter van het Zuid-Hol lands Hockey Ver bond en van leden van Roomburg zelf. Het instruc tiebord dat hij kreeg overhan digd van de Sport stichting kende hij toe aan de junio- burg. „Ook wij hopen op de toe komst", legde hij uit. Wat dat be treft verschilt Roomburg nauwe lijks van andere Omschakeling leverde PTT geen problemen Van een onzer verslaggevers LEIDEN Afgelopen nacht hebben alle telefoonabonnees in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest een zes-cijferig te lefoonnummer gekregen. Van af vandaag dient men een 1 voor alle telefoonnummers te draaien, behalve wanneer het oude nummer met gint, dan moet er een 7 ge draaid worden voor het oude nummer. Telefoonnummers die begonnen met een 9 zijn vanaf heden uitgebreid met De omschakeling van de cen trales afgelopen nacht heeft de PTT geen moeilijkheden opge leverd. Er waren er een kleine veertig man voor in touw. Adviesraad voor de Binnenstad tegen nieuwbouw universiteit op het Doelenterrein Van een oi Leiden De Adviesraad voor de Binnenstad heeft het colle ge van b. en w. geadviseerd geen toestemming te geven voor nieuwbouw ten behoeve van de universiteit op het ter rein van de Doelenkazerne. De adviesraad verwacht dat het Doelenterrein mettertijd een stedebouwkundig unieke kans zal bieden het binnenstadsas pect te versterken. De bouw plannen van de universiteit deze kans niet ten goede komen. Veroordeeld wegens ontucht Van een onzer verslaggevers Den Haag Een 52-jarige Lei- denaar is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een boete van 250 gulden en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar wegens het plegen van ontuch tige handelingen met een 11- jarig jongetje. fuwelendiefstal Van een onzer Leiden Bij Van Driessen- Van Duyn aan de Breestraat is voor ongeveer 7500,- aan juwelen ontvreemd. De gesto len voorwerpen zijn een antiek dameshorloge afgezet met bril janten en een ring met drie rijtjes van vier briljanten. De ze voorwerpen lagen in de eta- TER AAR Gistermiddag brak er een brand uit op een in aanbouw zijnd woonhuis van de familie Geesink aan de Westkanaalweg, die ver oorzaakt werd door loodgie terswerkzaamheden aan de dakkapel. Door overhitting raakte de papieren toplaag van het dakbeschot, dat uit een soort houtvezelplaat be staat, in brand. De bouw vakkers blusten de brand met enkele emmers slootwa ter Ter Aar zat op het moment zonder leidingwater ll"!IIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllllllllllllllll!llll!lll!lllllllll!llll]lllll!lllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll!llti'j|lll||||l|N Van een onzer verslaggevers weg. Beneden vinden de postdienst en het ziel cen- LEIDEN De RTD van het Academisch Zieken- vervoer een onderkomen, maar boven is nu een huis te Leiden is een nieuwe toekomst binnenge- studio ingericht die voor een professionele tel.evi- gaan. Reeds ruim 15 jaar lang verzorgde de Radio- sie- en radioservice zorgt. en Televisiedienst van het AZL radio-uitzendingen De patiënten zouden er niet meer van bu iten voor de vele patiënten van het ziekenhuis. Ander- kunnen. Eelke avond hebben ze hun eigen radiop- half jaar geleden begon men te experimenteren rogramma, met verzoekplaten o.a. en 's z met televisie, met oud materiaal van de audio-vi- morgens van 10 tot 12 uur worden ze bediend «door suele dienst van de medische faculteit. Thans gaat hun bloedeigen teevee. De RTD beschikt tl hans de RTD, tot nog toe „Vrije Lijn" genoemd, zijn 0ver ca. 20 vrijwillige medewerkers, van bil men eugels zelfstandig in een eigen onderkomen uit- het AZL-bedrijf zowel als daarbuiten: mensem uit aan. Dinsdag a.s. opent de algemeen directeur de verpleging, de technische dienst, de apotl leek, an het AZL, drs. B. J. M. Verheij, de „eigen een dierenverzorger en ga zo maar door. Ma; ar er nder" van de RTD, op de bovenverdieping van doen bijvoorbeeld ook drie politieagenten, vtou- en voormalige dienstwoning aan de Rijnsburger- wen van artsen, een student aan de Pedagogj ische De heren Koster (rechts) en Bleijswijk in de regie-kamer Academie aan mee. Leiden e.o. maar even de moeite van het vastleg- Onder de algemene leiding van de heer D. L. J. gen waard is. De twee presentatrices mej. B. de Koster en zijn plaatsvervanger F. J. H. Bleijswijk Geus en mej. J. Verboom zijn daarbij onmisbaar, krijgen de patiënten (over enige tijd zijn alle zalen Volgende week woensdag, donderdag en vrijdag en kamers voorzien van een tee-vee-toestel) een wordt in de studio „open huis" gehouden om volledig verzorgd t.v.-programma onder ogen: ei- iedereen die in de RTD belang stelt uitvoerig te gen opnamen van shows en van alles wat in informeren. Een kleine hon derddertig oud-me dewerkers van de Koksschool zitten hier gezellig aan de nasi rames. Deze maaltijd vormde gisteren de hoof- schotel van een reünie ter gelegen heid van het 25-ja- rig bestaan van de Koksschool in Lei den. Na de maaltijd werd nog tot in de kleine uurtjes door- gepimpeld Onderscheiding voor huismeester Dijkgraaf Van Knobelsdorff overhandigt hier de zilveren legpenning van het Hoogheemraadschap Rijnland aan de heer A. Versteeg, die gisteren met pensioen ging na dertig jaar als huismeester bij het schap te hebben gewerkt. Tijdens de afscheidsreceptie in hel Gemeenlandshuis aan de Breestraat gisteren maakte burgemeester Vis van Leiden tevens bekend dat de heer Versteeg door de Koningin is onderscheiden. De burgervader speldde de huismeester de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. LEIDERDORP De voor het merendeel jeugdige bezoekers zorgden gisteravond voor een gezellig rommelige sfeer tijdens de eerste avond van het „totaalgebeuren". Dit „totaalgebeuren" sluit de actie „Thuis 75" af die was bedoeld geld bijeen te brengen ter bestrijding van de bouwkosten (vooral die van het interieur) van het nieuwe multifunctionele kerkcentrum de menswording. Ondanks de drukkende warmte binnen en (te) harde geluid dat de band Engine produceerde, was het in de Meyegaardschool een voortdurend komen en gaan van bezoekers. Deze konden voor een goed doel ondermeer ballen gooien, enveloppen trekken, een kansje wagen in het rad van avontuur ;en tombola en door goed te prikken aantrekkelijke jprijzen winnen. De verkoop van oude en nieuwe spullen, zo verzekerden verschillende standhou ders, verliep boven verwachting goed. Vanavond is er van 20.00 uur tot 24.00 uur de slotavond van het „totaalgebeuren". Dan treedt, vooral ook voor de wat oudere bezoekers, de Zuidamerikaanse folkloregroep Yaravi op. De kinderen kunnen van daag van 11.00 tot 16.00 uur nog bij het „totaalge beuren" terecht. Bestuur van Hofwijck weigert aan één tafel te zitten met samenstellers zwartboek Van een onzer verslaggevers Den Haag/Oegstgeest Het bestuur van het beja arde noord Hofwijck in Oegsl .geest weigert om aan een ta! fel te zitten met oud-medewe rrkers die onlangs een zwar tboek hebben samengesteld over de gang van zaken in het b ejaar- denoord. Gedeputeerde S Staten van Zuid-Holland hebb en de afgelopen maand een paar keer een afspraak wille n ma ken, maar het bestuu.r van Hofwijck weigerde. Voordat G.S. nu stappen onder neemt brengen zij de kwesti e van Hofwijck ter sprake in c le pro vinciale commissie voor de be jaardenoorden, die op 112 sep tember a.s. vergadert. Kritiek op Stichting Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten Van onze correspo ndent VOORSCHOTEN - De Voor- schotense gemeentere tad heeft gisteravond veel kriti'iek geuit op het optreden van de parti culiere Stichting Oud, Groen en Leefbaar Voorscb. oten. De ze Stichting stuurt geregeld kort voor raadsvergaderingen brieven, waarin twif fel wordt geuit over de juistheid van bepaalde voorstellen,en dat is de raad in het verke erde keel gat geschoten. „De Stichting gedraagt zich als een soort alternatieve dienst van open bare werken of gemeente raad", merkte W D-raadslid mr. Koetser wrevelig j op. De raad kwam metjijn kritiek naar aanleiding van een brief van de Stichting ove- r het voor stel van b. en w. oi n een kre diet beschikbaar te stellen voor het ontw< :rp-bestem- mingsplan Buiten, gebied er N atuu rgebieden De Stichting deed het in dis brief voorkomen ai',sof de niet in dat plan voorkor nende land goederen Bijdorp en Berbice onbeschermd zoi iden zijn. Wethouder Evele< ins (PPV) legde aan de hand van raads besluiten uit, dat de landgoe deren via ande re bestem mingsplannen wel degelijk be schermd zijn. Drs. Van Wijk (PPV) voegde aan alle kritiek toe, dat de Stichting volgen.*; hem bouw van een nieuwe brand weerkazerne opl ïoudt door voortdurend beroep aan te te kenen tegen alle p ilanologische voorstellen. Van onze correspondent Roelofarendsveen De klok, die bij aanvang van iedere raadsvergadering wordt geluid, heeft voor het laatst in aanwezigheid van burgemeester Smolders geklon ken. Gisterenmiddag nam de raad van Alkemade, in aanwezig heid van ongeveer 100 genodigden afscheid van de burgemees ter, die met pensioen gaat. Onder de genodigden bevonden zich de burgemeesters van Zeven hoven, Leimuiden, Voorhout, Leiden, Warmond, Leiderdorp, Nieuwkoop en Alphen, oud-burgemeester Peek, mevrouw Kolf schoten de vertegenwoordiger van de commissaris van de koningin de heer Smits van Ooyen, de vrouwen van de raadsle den, oud-raadsleden, familieleden van burgemeester Smolders en bekenden. Allen hebben tijdens de anderhalf uur, dat de vergadering duurde, kunnen luisteren naar 7 sprekers en kunnen genieten van de fraaie versieringen, aangeboden door het veiling-bestuur. De eerste, die aan het woord kwam was loco-burgemeester Rietbroek. Hij had nog eens het wensenpakket van 10 jaar geleden opgeslagen en hij kon terugkijkend alleen maar conclu deren dat het meeste daarvan, mede door toedoen van burge meester Smolders gerealiseerd was. Met name wees hij daarbij op de werkzaamheden in de SOTA de woningbouw, zwembad en sportparken en bejaardenhuisvesting. Om burgemeester Smolders niet geheel te laten vertrekken, onthulde de loco-bur gemeester een portretschildering van de scheidende burgemees ter, die een plaatsje in de raadzaal zal krijgen. Wethouder Rietbroek bood bij deze gelegenheid ook een cadeau voor de burgemeester zelf aan. Dit was een gezamenlijk cadeau van gemeente en ambtenaren: een tour-boot met aanhangmotor. Voor haar activiteiten op de achtergrond kreeg mevrouw Smolders een ketting met een horloge voor in de hals aangebo- Burgemeester Smolders en zijn vrouw in de boot, die ze gisteren kregen aangeboden bij hun afscheid van de gemeente Alkemade Bram Madera verliest set van Creijghton Van onze tennismedewerker LEIDEN Op baan één van tennispark Unicum liep gister avond na afloop van de eerste set in het treffen tussen Made ra en Creijghton een verhitte en duidelijk geschrokken Bram Madera rond; een ge beurtenis, die niet al te vaak te beleven valt. Lang duurde deze situatie ook niet, want aan het eind van de tweede set had Madera de zaken weer enigszins onder controle. Met een glimlach zag hij toe, hoe Creijghton zwaar vermoeid voorover leunde. In de eerste set had Ton dan ook als een furie getennist. Even gewiekst spelend als Madera, beide spe lers gaven drop-shots en lobs bij de vleet, en lopend op wer kelijk iedere bal, pakte Ton Creijghton de ene game na de andere (63). Een dubbel ge concentreerde Madera speelde zich daarna via 61 weer op gelijke hoogte. In de derde set negeerde de zout water drin kende Creijghton zijn ver moeidheid en haalde de scherpste ballen. Na 42 ach ter kwam hij terug tot 3—4 en wie weet had hij zelfs 44 kunnen maken indien er een umpire op de stoel had geze ten. Nu speelde Creijghton ten onrechte door na een duidelijk te ruim uitgevoerde lob van Madera. Toen het eenmaal 53 werd was de kans voor Creijghton verkeken. Room- burger, Bram Madera had het toch weer geklaard, zij het met meer moeite dan in de ver wachting lag. Naast Madera, Blommendaal een Lodewijk Kallenberg speelde Peter Pauwels zich als laatste in de halve finale. Om dit te bereiken moest hij afre kenen met de altijd lastig te bekampen Paul Kallenberg. Pauwels beheerste zich uitste kend en versloeg zich niet op het op zekerheid gebaseerde spelletje van Kallenberg: 63, 6—4. In het herenenkelspel C ont deed een sterk spelende Dick Zaadnoordijk zich met opval lend gemak van Van Tonge ren. Slechts één game behoef de hij af te staan. Carolien Heestermans zorgde bij de da mes in deze sterkteklasse voor een lichte verrassing. Na felle strijd zag zij kans de als num mer drie geplaatste Mia Smit te elimineren: 64, 46, 62. De veteranencategorieën lopen op hun eind. De dames De Brabander en Lafay speelden zich op oppermachtige wijze ten koste van A. Piket, respec tievelijk S. Brink in de eind strijd. J. Rodenburg bereikte bij de heren reeds de laatste ronde door P. v. Paridon met 63, 63 af te troeven. Warmunda in het nieuw Van onze correspondent Warmond Gisterenavond verrichtte burgemeester De Vreeze de opening van het ge heel verbouade clubhuis van de voetbalvereniging Warmun da. De burgemeester memo reerde in zijn toespraak de geweldige groei en vooruit gang van de vereniging. Hij zag in de toekomst voor Warmunda, dat tevens zijn 30- jarig bestaan vierde, een be langrijke taak weggelegd als verantwoorde opvang voor de jeugd vooral. De jeugdafdeling schonk, mede dank zij de op brengst van de onlangs gehou den fancy-fair, een volledige geluids- en filminstallatie. ADVERTENTIE] Burgemeesterspaar op bezoek bij 100-jarige Leidenaar „Ik voel me nog prima, dank u", zei de heer W. Post gistermiddag toen burgemeester Vis en zijn vrouw bij hem op bezoek kwamen ter gelegenheid van zijn honderdste verjaardag. De heer Post woont in het bejaardentehuis Rijn en Vliet in de Aaltje Noorderwierstra»*

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3