Gemeente Noordwijk gunt woningbouw in Grashoek aan de plaatselijke aannemers Bezwaren tegen peenwasserij aan Delfweg WASSENAARSE AUTODIEVEN GEGREPEN DOCOS KLOPTE SJZ (1—2) I^anbIÈS Zijlwijk 2500 rijkssubsidie door neus geboord p\«;IN 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 Stadhuis stuurde subsidieverzoek niet door naar CRM Van een onzer verslage vers LEIDEN Waarschijnlijk door een ambtelijke nalatig heid op het Leidse stadhuis is de stichting Zijlwijk i.o. 2500 rijkssubsidie door de neus geboord. Begin april van dit jaar diende de stichting bij de gemeente een verzoek om subsidie in. Dit in het kader van de „Inte rim-Rijksbijdrageregeling plaatselijke vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk". Het was de bedoeling van de stich ting met de subsidie voor een deel onkosten te bestrijden die de organisatie van vakantie activiteiten voor de hele Me- renwijkjeugd met zich mee zou brengen. Naar de stichting is gebleken heeft de gemeente het subsidieverzoek nooit doorgespeeld naar het ministe rie van CRM. In een brief aan het college van b. en w. heeft stichtingsbe stuur inmiddels zijn ernstige teleurstelling over deze gang van zaken uitgesproken. Het heeft het college teven ge vraagd waarom het verzoek niet is doorgezonden naar CRM, waarom bij telefonische informatie steeds antwoorden werden gegeven die als „met een kluitje in het riet" kunnen worden bestempeld en welke maatregelen het college denkt te nemen om herhaling te voorkomen. Noordwijk Met de stemmen van de PvdA en de PPR tegen is de gemeenteraad van Noordwijk gister avond akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. Noordwijkse aannemers 400 woningen te laten bou wen in het bestemmingsplan Grashoek. De linkse fracties in de Noordwijkse gemeenteraad stemde tegen, omdat wethouder C. van Duyn van openbare werken volgens hun ter elfder ure een enor me ommezwaai had gemaakt Aanvankelijk was het namelijk de bedoeling dat de woningen in de Grashoek gebouwd zouden worden door Bouwfonds Nederlandse gemeenten. Wethouder Van Duyn gaf toe dat hij een ommezwaai had gemaakt. Zijn motief: bevordering van de plaatse lijke werkgelegenheid in de bouw. Na de besprekingen met Bouwfonds was de wethouder benaderd door het Noordwijkse Bouwbedrijf De Raad, die voorstelde de woningbouw in de Grashoek met enkele plaatselijke Bijna 2 mille voor Zoeterwoudse missionarissen Van onze correspondent Zoeterwoude De fancy-fair die de heer en mevrouw Lange- laan en hun assistenten in 't Spinneweb organiseerden ten bate van de Zoeterwoudse mis sionarissen heeft 1.951,04 op gebracht, zevenhonderd gulden meer dan vorig jaar. In het a.s. weekeinde staat de missie op nieuw in het middelpunt van de belangstelling door de bliksem- aktie van de MTVA. Tot degenen die om de steun van de MTVA hebben gevraagd uit het Rotter damse diocees behoort o.a. plaatsgenoot father Jan v.d. Salm van de Congegratie van MILL HILL. Hij is werkzaam in Maleisië en staat door de uitwij zing van een aantal priesters voor de zorg van twee paro chies. Elke parochie kent boven dien nog een aantal buitenpos ten waardoor het werk erg zwaar is. Hij heeft nu assistentie gekregen van enkele katechisten maar heeft grote vervoerspro blemen en zou met een motor fiets erg geholpen zijn. Wegpiraat ingerekend NOORDWIJK - Een Noord- wijkse politiepatrouille rekende een 22-jarige Hagenaar in, die zich als een ware wegpiraat ge droeg en alle regels voor het wegverkeer aan zijn laars lapte. Deze in de badplaats werkzame horeca-employé reed met een snelheid van zo'n 120 km door de bebouwde kom, haalde niet alleen rechts, maar ook nog ge vaarlijk in, had maling aan rood licht, volgde de verkeerde rij baan, hield niet rechts, gaf bij het afslaan geen richting aan, had een defecte kilometerteller in zijn wagen en kon tenslotte bij zijn aanhouding geen rijbe wijs vertonen. Om deze multi- overtreder straks het volle pond te kunnen geven, zal de kanton rechter op z'n minst een telma chine nodig hebben! Voor 20 mille ringen gestolen bij juwelier in Noordwijk NOORDWIJK In een juwe lierszaak te Noordwijk aan Zee blijkt een tableau met kostbare ringen te zijn ontvreemd. Het tableau stond uitgestald in een vitrine en de dader heeft waar schijnlijk gebruikgemaakt van de drukte in de winkel om de kast open te schuiven en zijn slag te slaan. De waarde van de gestolen ringen wordt geschat op ongeveer 20.000,-. Aantrekkelijke straatversiering NOORDWIJK Hoe bewoners zelf hun straat of woonomge ving aantrekkelijk kunnen ma ken, valt te zien aan de Vinken- laai) in Noordwijk. De openge houden randen om de daar staande bomen zijn vol geplant met bloeiende afrikaantjes, en dat geeft aan het straatbeeld een bijzonder fleurig effect. De ze versiering van de straat is een initiatief van de bejaarde heer L. J. van der Meer, die op deze wijze de buurtgenoten en wandelaars van de door hem gekweekte planten laat meege nieten. bouwondernemers te gaan realiseren. De wethouder en met hem het hele college, was daarom graag ingegaan, omdat dan 120 130 bouwvakkers uit Noordwijk bij het werk zouden worden betrokken. Daarbij kwam nog dat men met de Noordwijkse aannemersbedrijven heel goede ervaringen had. Van belang achtte Van Duyn ook de betrokkenheid van de aannemers bij de plaatselijke woningbouw, die niet of veel minder aanwezig zou zijn als de aannemers als bouwbedrijf via het Bouwfonds bij de realisering van de Grashoek zouden worden ingeschakeld. Van Duyn achtte de ommezwaai dan ook volkomen verantwoord. Op een vraag van De Ridder (PPR) deelde de wethou der nog mede, dat in het plan een tiental percelen zouden worden gereserveerd voor de zogenaamde vrij- etijdsbouw. Bedijn (PvdA) repliceerde, het geen eerlijke zaak te vinden. Zowel het Bouwfonds als de Noordwijkse ondernemers dienden volgens hem gelijke kansen te krijgen en dit was naar zijn mening niet het geval geweest. Het college bleek van mening te verschillen over het instellen van een doorstromingsonderzoek met het oog op de woningbouw in de Grashoek. De meerderheid was van oordeel, dat een dergelijk onderzoek door de eigen diensten zouden kunnen worden verricht, maar wethouder Van Duyn achtte inschakeling van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gewenst. In dit geval zou een krediet nodig zijn van ruim 23.000.-. Gezien de nog altijd bestaande woningnood zagen enkele raadsleden weinig heil in een rapport over deze materie, terwijl anderen er duidelijk wel voor gepor teerd waren. Met de stemmen van de heren Jansen, Van Leeuwen en Benschop tegen, besloot de raad het krediet te voteren. Nieuwe Menswording" op Allerheiligen open LEIDERDORP - Het nieuwe kerkcentrum aan het Heelblaad- jespad in Voorhof wordt op zaterdag 1 november (Allerheili gen) officieel geopend, 's Morgens is er een sobere Eucharistie viering, 's middags kunnen parochianen van de „Menswor ding" en buurtbewoners een kijkje komen neipen in het centrum, dat in de toekomst mogelijk een buurtfunctie krijgt. Om zeven uur is er op deze feestdag voor de „Menswording" de eerste gezongen Eucharistieviering. Waarschijnlijk is het een jongerenmis. Mgr. Simonis van Rotterdam wijdt de bungalow-kerk op zondag 14 december tijdens een Eucharistieviering, die om half elf begint en die primair voor genodigden en parochianen is. Het kerkbestuur wil bij de opening van de kerk een boekje uitgeven over de bouw van de kerk en over wat er aan vooraf ging. Inmiddels hebben al vele aanvragen voor gebruik van het kerkcentrum het kerkbestuur bereikt. Onder de aanvragers bevinden zich de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, de Stich ting Midden Rijnland en het bestuur van de Gezondheidszorg uit Leiderdorp. Het kerkbestuur onderzoekt de mogelijkheden tot het aantrekken van een full-time conciërge voor het splinternieuwe gebouw. Drie zeges Spartaan-atlete Cunie de Nie Lisse - Gisteravond kwamen er bij de door de Lissese atletiek vereniging De Spartaan georganiseerde jeugd-instuifwedstrij- den ruim 180 atleten onder de 18 jaar aan de start. De opvallendste prestaties waren van de jonge Bataven Wybo Leliveld, die de 3000 m. jongens A won in 8.57.9 min., en Koen Gijsberts die de 1500 m. jongens B op zijn naam bracht in de uitstekende tijd van 4.12.5 min. Beiden eindigden met veel voorsprong op hun naaste concurrenten resp. L. Mooyman (Bataven) 10.08.7 min., en R. Brouwer (Spartaan) 4.53.5 min. De Spartaan-atlete Cunie de Nie behaalde bij de meisjes C drie overwinningen: 80 m. 11.4 sec., kogelstoten 9.31 m. en het verspringen 4.66 m. Overige winnaars: Discus jongens A 1. R. Eveleens (Holland) 22.83 m., discus meisjes C 1. A. Deijn (Holland) 27.02 m., discus jongens C 1. G. Paardekoper (Spartaan) 30.98 m., discus jongens D 1. P. de Koning (Spartaan) 26.28 m., 80 m. jongens D 1. P. de Koning (Spartaan) 11.6 sec., Kogelstoten jongens D 1. P. de Koning (Spartaan) 10.42 m. 100 m. jongens B. 1. B. Mens (Spartaan) 13.0 sec., 400 m. jongens A. 1. D. v.d. Vijver (Holland) 53.4 sec., 100 m. meisjes B. 1. B. v. Haarlem (Holland) 13.2 sec., kogelstoten meisjes D. 1. M. Wilson (Spartaan) 9.90 m., verspringen jongens D. 1. P. de Koning (Spartaan) 4.55 m., discuswerpen jongens B. 1. B. Mens (Spartaan) 36.71 m., verspringen meisjes'B. 1. A. Verburgt (Spartaan) 4.64 m., verspringen jongens C. 1. C. v. Rooijen (Spartaan) 4.84 m., hoogspringen jongens C. 1. A. Vermeulen (Spartaan) 1.65 m., 100 m. jongens C. 1. G. de Munck (Spartaan) 13.0 sec. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT J. v.d. Marel's Tuinderij B.V. aan de Delfweg mag niet uitbreiden, wanneer de raad zich vanavond akkoord verklaart met de weigering van een bouwvergunning aan Van der Marei door het college van b. en w. De heer Van der Marei wilde zijn bedrijf uitbreiden met een peenwasserij. B. en w. zijn van mening dat een dergelijk bedrijl niet op grond met een agrarische bestemming hoort Zij wijzen dan ook een, volgens de heer Van der Marei aantoonbare, overeen komst met een bloembollenbedrijf, waar teelt en verwerking wel bij elkaar geschieden, af. „Het bedrijf is eerder vergelijkbaar met een zuivel- of conservenfabriek", aldus het college. Ook aan de heer Clemens is een bouwvergunning door b. en w. onthouden. De Noordwijkerhouter wilde nabij zijn bestaande wo ning aan Leeweg 3a een nieuw huis bouwen. B. en w. menen dal het nieuwe huis te ver van de openbare weg ligt (250 m.). Overigens is het college met de heer Clemens blij dat zijn huidige woonhuis wordt gesloopt. „Maar dat is nog geen reden akkoord te gaan met elke bouwplaats die de heer Clemens aanwijst", zo schrijven b. en w. de raad. Van onze correspondent Noordwijk - Een hoofdagent van het Noordwijkse politiekorps liet, nadat hij 's nachts uit dienst was gekomen, nog even zijn honden uit, toen zijn aandacht werd getrokken door een over de Herenweg naderende personenauto, waarvan de bestuurder kennelijk proble men had met schakelen. De politieman, die reeds meerdere malen had getoond een goede neus te hebben voor dergelijk soort zaken, liet de wagen stoppen en vroeg de chauffeur naar zijn papieren. De jongeman liet weten deze thuis te hebben laten liggen, maar tijdens het gesprek constateerde de hoofdagent dat de draden naar het contact door verbonden waren. Al gauw volgde daarop de bekentenis, dat hij en ziin medeinzitten den de auto te Wassenaar gestolen hadden. De drie jongelui, in de leeftijd van respectievelijk 26, 19 en 18 jaar, werden daarop aangehouden en in afwachting van de komst van een politiepa trouille meegenomen naar de woning van de hoofdagent. Diens echtgenote waarschuwde daarop de wachtcommandant aan het politiebureau. Een van de daders zag kans tijdens het oponthoud de benen te nemen, doch kon later weer worden gearresteerd. Het trio werd aan de Wassenaarse politie overgegeven. ZOETERWOUDE - In een pittige oefenwedstrijd klopte DOCOS gisteravond SJZ met 2—1. Bij de Leidenaars ont brak Jan van Polanen terwijl de groenwitten het moesten doen zonder Guus v.d. Geest,. Cor van Tongeren, Theo van: Klink en Sjaak van Slinger land. Vooral door het gemis van de laatste twee bleef de aanval beneden de maat. DOCOS zag in de eerste helft geen kans haar overwicht tot uitdrukking te brengen in de score. Feller aandringend na de hervatting lukte dat wel. Nadat Vurens schoten van Van Dinten en Stan v.d. Meel knap had gestopt, moest hij binnen enkele minuten twee keer naar het net Ton van Dinten schoot steen hard in na goed werk van Sjaak Rietbergen en Ruud v.d. Meel, haarzuiver gelanceerd door Van Dinten, zorgde voor de tweede treffer. Kort voor het laatste signaal van arbiter Plooy werd de doorgebroken Wim Mooyman onderuit ge haald. Koos Romijn benutte de toegekende penalty feilloos (1-2). Zondag aanstaande speelt SJZ uit tegen Moerkapelle. Foreholte bedwong gister avond in een aantrekkelijke wedstrijd Teijlingen: 1—1. De Voorhoutse club had Wim Borst onder de lat. Gelukkig voor Borst kreeg hij niet zo veel te doen. Dat kwam mede doordat Teylingen experimen teerde met enkele junioren. Een van deze junioren, Peter van Rijn, hielp de Sassenheim- se club aan een voorsprong na een voorzet van Peet v.d. Vlugt. Foreholte kwam een paar minuten voor het eindsig naal gelijk toen invaller-doel man Schoo van Teylingen de bal in zijn doel liet vallen na een vrije trap. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Moederbrigade bedankt Gistermiddag is door het ge meentebestuur en de Zebra- dienst Leiderdorp officieel af scheid genomen van de dames C. Pley-Den Hollander en J. Sormani-Bleys als twee van de ongeveer driehonderd moeders die de oversteekplaatsen in de gemeente dagelijks beveiligen. De dames stoppen er na een kleine zeven jaar mee: Bijna onafgebroken hebben ze gedu rende die periode kinderen vei lig geholpen de Mauritssingel over te steken. Tijdens de ontvangst op het ge meentehuis overhandigde bur gemeester M. A. van der Have als blijk van waardering de da mes enige cadeaus. Voor ieder van hen was er bovendien een forse taart. De afdeling Leider dorp Veilig Verkeer Nederland overhandigde de dames Pley en Sormani een herdenkingstegel tje (zie foto) en een ere-medaille. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ADVERTENTIE Meneer Haanstra, voor al uw foto- en film spullen kunt u goedkoper terecht bij Foto Mees. Zelfs u, als grootverbruiker! ■f ingoedeH W DIAPR0JEKT0REN: EB A""""1' 189.-H HH Ml D 3d ink M rak 250 Hftk Prat rakcok To 358.- Agfacolor f ggg Pradovlt Colorplan J f 40." fötohandel G.Mees Rapenburg 18. Leiden, tel. 071-33103 geopend: dinsdag t/m vrijdag 12.30-18.00 uur donderdag tevens: 19.00-21.00 uur zaterdag 9.00-12,30 uur. Sterke groei openbaar onderwijs in Noordwijkerhout Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - De openbare basis-school aan de Van Iersellaan wordt uitge breid met drie lokalen wanneer de raad vanavond een krediet van 680.000.- beschikbaar stelt De school werd op 1 au gustus jl officieel geopend. Ver wacht werd dat bet leerlingen aantal de eerste jaren niet al te veel zou stijgen. Het is evenwel anders uitgeko men. Dit jaar bezoeken hon derdtwintig kinderen, vooral eerste-klassers, de school. De gemeenschapsruimte is thans als vierde lokaal in gebruik. B en W stellen de raad vanavond voor akkoord te gaan met de bouw van drie lokalen ineens, zodat de school de komende ja ren nog iets kangroeien. De wijk Victor III krijgt er ook een dxie-klassige kleuterschool bij. De raad wordt vanavond gevraagd een krediet van 743.000.- te voteren. Al eerder dit jaar gaf de raad groen licht voor de bouw van een twaalf- klassige basisschool in nieuwbouwwijk. Naar verwach ting zal in november van dit jaar met de bouw kunnen wor den begonnen. Integratie kleuter en lager onderwijs Van onze correspondent LEIDERDORP De integratie van het kleuter- en lager onder wijs, is het thema dat vanavond centraal staat tijdens de open bare vergadering van de school raad voor openbaar onderwijs en de ouderraad voor het open baar kleuteronderwijs. De ver gadering vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De inspectrice voor het kleute ronderwijs T. J. Semplonius, zal het onderwerp inleiden. De ver gadering begint om 20.00 uur. Plan voor verbetering kruising weer in studie NOORDWIJK Een voorstel van b. en w. om het kruispunt Duinweg-Van Panhuysstraat te verbeteren kon gisteravond niet de instemming van Noordwijkse raad verkrijgen. Voor deze re constructie was bijna 68.000,- nodig. Alkemade (CDA) deelde mede, dat zijn fractie in grote meerderheid niet overtuigd was dat dit een verantwoorde uitga ve zou zijn. Misschien moeten er toch verkeerslichten komen. Hij adviseerde B. en w. het voorstel terug te nemen en van alterna tieven te voorzien. Rubingh (VVD) was het met hem eens. Schaap (PvdA) deed de sugge stie het kruispunt nog meer te versmallen. B. en W. namen daarop het voorstel terug. In Noordwijk Op zaterdag alleen trouwen in "noodgevallen" NOORDWIJK - In de gister- avond gehouden raadsvergade ring zorgde de heer Benschop (CDA) bij de rondvraag voor hilariteit. Het was hem ter ore gekomen, dat het trouwen in het raadhuis op zaterdag praktisch onmogelijk zou zijn. Dit kon volgens hem alleen in 'noodge vallen'. Ook de beloning van de bode en de ambtenaar van de burgerlijke stand zou daarbij in het geding zij. Op zaterdag wordt er in het raadhuis wel getrouwd, deelde burgemeester -nike mede. Slechts een bwr 'kele keer kan het ge- betiiv t geen ambtenaar be- scb is, maar met de 'r 'en' waarop Ben- s hop de had dit niets te m ken r beloning van de ge- met,.._uode en de ambtenaar vormde inderdaad nog een punt van studie. Reddingsbrigade besluit seizoen WASSENAAR - Op zaterdag' 13 september zal de Wassenaar- se Reddingsbrigade het strand seizoen 1975 besluiten met een wat feestelijke samenkomst in de strandpost. Traditiegetrouw zal oud-voorzitter M. Schrijver scholletjes bakken! Het seizoen is bijzonder goed geweest wat het weer en wat de opkomst van vrijwilligers betreft. Er werd weer op velerlei wijze hulp ge boden aan strandbezoekers. Bollenbad 's winters goedkoper Van onze correspondent Noordwijk Het raadslid Alke made (CDA) informeerde gister avond of er in de wintermaan den geen voordeliger tarief zou kunnen gelden voor het „Bollen bad" In antwoord daarop deel de wethouder Jansen mede, dat de raad van beheer van het zwembad bezig was zich over een tussenvorm in de tarieven te beraden, welke voordeliger uitvalt dan het normale winter- tarief.Men denkt aan een va strecht plus een bedrag per be zoek.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4