"Laat Nutsbibliotheek voortbestaan" Zoeterwoudse bejaarden zijn voor de laatste keer gezamenlijk op stap geweest Afscheidscadeau voor kleuterjuf Maisonnettes langs Katwijkse Tramstraat Leidschendammer maakt gebruik van spreekrecht PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 197 Meerderheid Wassenaarse raadscommissie: Van onze correspondent WASSENAAR - Onder voorzit terschap van wethouder A. J. M. van der Klaauw heeft de raads commissie onderwijs gister avond beraadslaagd over een, verzoek van de bestuurders van de Wassenaarse Nutsbibliotheek om een subsidie van 8500,- voor het aanschaffen van nieu we stellingen voor de biblio theek. Burgemeester en wethou ders hadden de commissie laten weten nog geen standpunt te hebben bepaald over dit ver zoek. Enerzijds waardeert het college het enthousiasme van de vrijwillige medewerkers, die de bibliotheek "runnen" en heeft het begrip voor de waarde, die de bibliotheek heeft voor eeni groep Wassenaarse ingezetenen, anderzijds beschikt Wassenaar over een goed geoutilleerde Openbare Leeszaal en Biblio theek, die door de gemeente met 170.000.- per jaar gesubsi dieerd wordt en is er in het bibliotheekwezen een streven naar schaalvergroting, waarin voor kleinere bibliotheken geen filaats meer is. n de commissie bleken de me ningen verdeeld te zijn. De heer G. J. Gordijn pleitte voor het opheffen van de Nutsbiblio theek, overeenkomstig het ad vies van de vakmensen op dit gebied. De heer H. F. Dijkstal (WD) kwam tot de conclusie, dat, uitgaande van rationele overwegingen de Nutsbiblio theek gesloten zou moeten wor den. Anderzijds kon hij toch ook wel begrip opbrengen voor de eigen plaats, die de Nutsbi bliotheek al tientallen jaren in de Wassenaarse gemeenschap inneemt Hij zou het echter wel verstandig vinden, met het be stuur van het Wassenaarse Nutsdepartement overleg te ple gen over een "afbouw" van het bibliotheekwerk. De overige le den van de commissie spraken zich uit voor het verlenen van de gevraagde subsidie. Wethouder Van der Klaauw wees er nog op, dat de boeken- stellingen die de Nutsbiblio theek wil aanschaffen, gelijk zijn aan die welke in de Open bare Bibliotheek gebruik wor den. Zou dus, door het niet meer beschikbaar zijn van vrij willige krachten, de Nutsbiblio theek ophouden te bestaan, dan zouden de stellingen altijd nog gebruikt kunnen worden in de O.L.B. Het subsidieverzoek zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De wethouder deel de nog mede, dat de laatste hand gelegd is aan een inventa risatie van gebouwen en zaal ruimten, die in Wassenaar be schikbaar zijn voor culturele ac tiviteiten. Een nota daarover zal het uitgangspunt kunnen zijn voor een discussie over de vraag of Wassenaar behoefte heeft aan een nieuw cultureel cen trum. De heer Van der Klaauw deelde tenslotte nog mee, dat dezer da gen de adviescommissie voor kunstopdrachten zich zal uit spreken over enkele ontwerpen voor een bij het Gezondheids centrum te plaatsen kunstwerk. De commissie zal daarover na der worden geïnformeerd. Van onze correspondent Zoeterwoude De jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaarden die gisteren voor de 25e keer door het comité werd georgani seerd zal tevens wel de laatste zijn geweest. Mede door het toenemend aantal deelnemers, gisteren een record van 231, is het steeds moeilijker geworden om de begroting, inmiddels opgelopen tot 10.000,- rond te krijgen Temeer daar de Visvereniging Vrouwenweg, die met de baten van een viswed strijd jaren achtereen een fikse bijdrage leverde, het ook heeft laten afweten. De mededeling van het einde werd door dokter W. Kortmann gdaan tijdens het diner en met teleurstelling aangehoord. Direct kwamen er ook suggesties om tot continue ring te komen, maar het lijkt twijfelachtig of het zover zal komen. Onder ideale omstandigheden vertrok het grote gezelschap in 5 bussen en evenzoveel personenauto's om 9 uur voor de jubileumreis. Via de kuststreek arriveerde men in Bloemendaal waar in het bekende „Kopje" koffie werd gedronken. De lunch werd gebruikt in „De Rode Leeuw" in Schoorl waar het gezelschap geruime tijd bleef. Om 4 uur arriveerde men in „De Zoete Inval" te Halfweg waar na een borreluurtje werd gedineerd. Daar werden door voorzitter C. Berg weer de gebruikelijke presentjes uitgereikt aan de oudsten. Dit waren mevr. Hillenaar (89) en de héér L. Schenkeveld (88). Ook enkele chauffeurs werden in het zonnetje gezet. B. v.d. Hoeven jubileerde mee en de heren C. Klein en N. Berg waren 23 keer van de partij. Ook Th. Lubbe had veel verdienste. Dokter Kortmann dankte namens de verhinderde burgemeester Det- mers het comité voor het werk verzet in al de achterliggende jaren en vooral de heer J. Turk die voor de fraaie jubileumin signes had gezorgd waarmede iedereen getooid was. Toen arriveerde in Halfweg de Sint Jans Fanfare en de drumband VIOS, tijdens het optreden daarvan werd er zelfs nog polonai se gelopen en liep de tijd uit Uiterst voldaan keerde men om 9 uur in Zoeterwoude terug. Er was gistermiddag veel waardering voor juffrouw Mieke van Rijn bij haar afscheid van de kleuterschool Hum melhof waarvan zij gedurende bijna 10 jaar hoofdleidster was. Voorzitter J. F. M. v. Leeuwen, van de Stichting r.k. Scholen Zoeterwoude- dorp, memoreerde dat zij bijna vanaf, de stichting van de scnool hieraan verbonden was waardoor de opbouw van de school grotendeels haar werk was. Hij wenste haar veel succes in haar nieuwe werkkring in Nieuwkoop en bood een bedrag onder couvert aan. Cadeaus waren er ook van het voltallig aanwezige oudercomité en van de col lega's van de basis- en kleuterscholen die tot de r.k. stichting behoren. Vele ouders maakten van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van juffrouw Van Rijn waarna het gezelschap nog geruime tijd bijeen bleef. Op de foto: juffrouw Van Rijn krijgt een afscheidsca deautje aangeboden van een van haar leerlingen. lllllllllllll „Zwartsnoetje" zaterdag open Van onze correspondent DE ZILK Burgemeester Bos nia opent aanstaande zaterdag de eerste peuterspeelzaal in De Zilk. Na ruim een jaar zoeken heeft het bestuur „Peuterspeel zalen Noordwijkerhout" een ruin te gevonden achter de ba sisschool aan de Hafkescheidt- laan. De naam van de peuterspeelzaal is „Zwartsnoetje". De zaal staat onder leiding van Ria van der Linden uit Voorhout en Marian ne Zitter uit Lisse. De officiële opening is om elf uur. Het bestuur van de stichting peuterspeelzalen Noordwijker hout doet een beroep op alle inwoners om goed speelgoed dat niet meer wordt gebruikt aan de peuterspeelzaal te schenken. Bij Magda Pompe, Beukenlaan 20, tel. 02520-17180 en Enny Ver- paaien, Lijsterbesstraat 15, tel. 02520-17811 kan men met het speelgoed terecht Concert Sint Jans Fanfare in muziektent Van onze correspondent ZOETERWOUDE Voor het eerst na de officiële ingebrui kname tijdens de kermis geeft de Sint Jans Fanfare morgen avond een concert in de nieuwe muziektent. Deze zal opgesteld staan op het parkeerterrein van de Christus Dienaarkerk. Aan vang 19.30 uur. Dirigent Jan Mey en zijn musici brengen een populair concert met veel mo derne muziek. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De maisonnet tes, die worden gebouwd ten zuiden van de Tramstraat gaan tussen 82.153 en 91.031 kosten. De kopers, die door de gemeente worden aangewezen, zullen in aan merking komen voor een jaar lijkse bijdrage van het rijk van rond 5.000. De maison nettes worden gebouwd door het Bouwbedrijf De Lange en Van der Plas b.v. uit Oegst- geest, die de gereed zijnde vie renvijftig woningen in het plan ook neerzette. Om het gebied ten zuiden van de Tramstraat vrij te krijgen kocht de gemeente van Kam- steegs Automobielbedrijf b.v. in 1964 een stuk grond met opstallen. In ruil daarvoor zou ■zij aan het garagebedrijf een stuk grond aan de Zeeweg ver kopen. Hierop zou Kamsteeg een nieuwe garagebedrijf, elf maisonnettes en drie etagewo ningen kunnen bouwen. De oppervlakte van het perceel is circa 1180 m2 en het kost Kamsteeg 99.590. De raad zal in zijn vergadering van morgen moeten beslissen of hij aan Kamsteeg wil verko pen. De nieuwe bewoners van de elf maisonnettes en de etage woningen zullen door b en w van Katwijk worden aangewe zen. De koopsommen van de woningen variëren van 82.984 tot 88.753. Op de hoek van de Zuidstraa t—Duinstraat zullen zes eenge zinswoningen verrijzen. Met de heer Stijger, die thans op de grond zijn opstallen heeft staan is overeenstemming be reikt over de schadeloosstel ling. De nieuw te bouwen wo ningen worden gebouwd in op dracht van de heer De Best. De grondprijs voor de wonin gen bedraagt 130.320. Van onze correspondente LEIDSCHENDAM Slechts één inwoner van Leidschendam maakte tijdens de deze week gehouden vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening gebruik van het door de raad vorige week toegekende spreekrecht. Het was de heer Lindel die pleitte voor inspraak van de bewoners van 't Hert in Leidschendam bij de afbouw van deze wijk. Hij vroeg om een hoorzitting voor de bewoners. Voorts kwam tijdens de vergadering de ontsluiting van het recreatiegebied „De Vlietlanden" ter sprake. Wethouder van Van Dongen zei dat het gebied pas voor recreatie kan worden gebruikt, wanneer er nieuwe wegen zijn aangelegd. Ontsluiting is pas mogelijk wanneer er of een toegang via rijksweg 4 komt of een aquaduct bij de Kniplaan. Getroffen waren de commissieleden over de aanvrage voor een aanvullend krediet van circa 18.000 in verband met de herziening van het verkeersstructuurplan van het bureau Goudappel Coffeng, waardoor dit krediet zal stijgen tot circa 43.000. Totaalgebeuren actie „Thuis '75" Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Het nieuwe kerkcentrum van de parochie „De Menswording" in de Voor hof is waarschijnlijk eind okto ber gereed. De actiegroep „Thuis '75" organiseert nog een maal een groot „totaalgebeu ren". De opbrengst hiervan is voor het interieur van het cen trum dat 60.000,— gaat kos ten. Al verschillende activiteiten van „Thuis '75" hebben geld in het laatje gebracht. Het „Totaalge beuren" moet de afronding wor den. De manifestatie heeft plaats in de Meyegaardschool aan de Vronkenlaan. Aanstaan de vrijdaÊ is er een optreden van de popgroep „Engine" en zaterdagavond geeft „Conjunto Yaravi" een concert. Zaterdag middag zijn er in de school een rad van avontuur, een wijn-, kaas- en bierstube ingericht. Bo vendien heeft er een Ameri kaanse verkoop plaats van aller lei ludieke artikelen. Koudekerkse raad akkoord met aanleg „ruig bos" Van onze correspondente Koudekerk aan den Rijn Met de stemmen van mr. T. O. Vreugdenhil (PCP) en C. Kammeraad (WD) tegen is de Koudekerkse raad gisteravond akkoord gegaan met de aanleg van een „ruig bos" ten westen van de boerderij den Toll en een wandelpad langs de Ridderhof van Kerkstraat naar Lage Waard. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van 163.000, waarvan 26.000 wordt gesubsidieerd door Staatsbosbeheer. De raadsleden Vreugdenhil en Kammeraad stemden tegen, omdat de bevolking geen inspraak heeft gehad. De discussie over de aanleg van het bos vergde zoveel tijd, dat de raad niet meer toekwam aan tal van andere agenda punten. Wel ging de raad nog akkoord met de bouw van acht woningen voor alleenstaanden door woningbouwvereniging Goed Wonen. De woningen komen in dorp Oost IV. Vanavond wordt de raadsvergadering voortgezet. Vanavond SJZDocos Van onze correspondent ZOETERWOUDE Vanavond om 18.45 uur speelt S.J.Z. op' Haasbroek een oefenwedstrijd tegen de derdeklasser DOCOS. Speeltijd 2 x 30 minuten. Gouden huishoudster koninklijk onderscheiden Van onze correspondent STOMPWIJK Mej. M. Luk, die veertig jaar geleden in dienst trad als huishoudster bij de Stompwijkse familie Wijsman, is koninklijk onderscheiden. Bur gemeester Kolfschoten speldde de jubilaresse gisteren de zilver en ere-medaille op verbonden aan de Orde van .Oranje Nassau. Universitair nieuws Op woensdag 24 september hoopt de heer A. M. Elias (28) te Leiden bij prof. mr. J. Th. de Smidt tot doctor in de rechtsgeleerdheid promoveren op een proefschrift, getiteld ,„Het Nationaal Sijndicaat 1802-1805". Dr. R. van Furth is de promo tor van de heer Th. J. L. M. Oud (37) te Leiden, die op woensdag 3 september op een proefschrift, getiteld Identifi- cation and characterization of the monoblast" tot doctor in geneeskunde hoopt te promove ren. Op woensdag 3 september hoopt de heer J. C. A. Wind- horst (31) te Scheveningen tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen te promo veren op een proefschrift, geti teld „The optical activity and purity of some polycyclic keto nes with C2 symmetry." „The dynamical behavior of so me weakly anisotropic magne tic systems" en „Magnetic or der in compounds between tho rium and iron" zijn de titels van de proefschriften, waarop op woensdag 10 september resi pectievelijk de heer W. M. de Jong (33) te Leiden en mejuf- j frouw J. B. A. A. Elemans (31); te Alkmaar tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen hopen te promove ren. Prof. dr. I. N. J. Poulis 'en prof. dr. C. J. Gorter zijn de promotors van de heer De Jong. De promotors van mejufi frouw Elemans zijn prof. dr. J. van den Handel en prof. dr. J. A. Goedkoop. Ter verkrijging van dezelfde graad zullen op woensdag 17 september de heren P. E. C. Franken (28) te Voorschoten, J. J. M. Dons (29) te Leiden en C. P. H. van Dijke (26), eveneens te Leiden, hun proefschriften, onderscheidenlijk getiteld „Photoelectric work function ol metals and alloys surface com position, absorption of CO and C2H4 and phase composition," „Crown Gall, a plant tumor. Investigations on the nuclear DNA content and on the pre sence of Agrobacterium tume- faciens DNA and phage PS8 DNA in Crown Gall cells" en „Over de subcellulaire verde ling van dopamine in het stria tum van de rat", verdedigen. De promotor van de heer Fran- ken is dr. V. Ponec. Prof. dr. H. Veldstra is promotor van zo wel de heer Dons als, samen met prof. dr. E. L. Noach, van de heer Van Dijke. Bingo-avond „Narrekappen" Van een onzer verslagge vers Katwijk Carnavalsver eniging „De Narrekoppen" houdt vrijdagavond een bingo-avond. De opbrengst is voor de feestmiddag die de carnavalsvereniging in februari voor de bejaarden wil organiseren. Het bingo-spel wordt ge houden in het Protestants Militair Tehuis aan de Tulpstraat in Katwijk aan den Rijn. De zaal is vanaf half acht geopend. Het spel begint om acht uur. Morgen laatste toeristenmarkt in Katwijk Van een onzer verslaggevers KATWIJK Morgen wordt ii Katwijk de laatste toeristen merkt van het seizoen gehou den. Voor de derde maal is el een loterij. De hoofdprijs is eer fraaie klok, die ter beschikking werd gesteld door de heer Rij inga, een van de standwerkeri op de markt. Het afgelopen seizoen is voor d< toeristenmarkt succesvol ge weest. Vele toeristen kwameij naar deze wekelijks opgezettj attractie in de badplaats. Me name de ambulante handelareij en de detailhandelaren zijn te vreden over de gang van zakerj op de markt Huur sporthal en gymlokalen in Noordwijk omhoog Van onze correspondent NOORDWIJK Het gebrul) van de sporthal en de gymnas tieklokalen door verenigingen instellingen en particulieren zal meer gaan kosten. B. en Wj stellen aan de gemeenteraat voor het gebruik van de sport hal bij incidentele verhuur vaf 25,— op 27,50 per uur tl brengen en de verhuur bij ee( contract van ten rrinste dril maanden van 20,— op 22,-*- per uur. Voor de gymnastieklokalen aat| de Abraham van Royenstraac Bronckhorststraat, Boerenburg Christus Koningschool en Was- senaarsestraat worden de nieu we tarieven: 300,— 270,— per wekelijks klokuur per jaar, 185,— 165,—) per wekelijks klokuur per half jaar, 100,-t 90,—) per wekelijks klokuur per kwartaal, en 8,50 7,50) per uur.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4