NOORDWIJKSE RAAD HERDACHT G. FAASE „Mutti" maakte uitje naar naaktstrand Nieuwe r.k.school Zoeterwoude volgende maand in gebruik Koelman wipt Theunissen uit strijd titel PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 26 AUGUSTUS 1975 i Van onze correspondent WASSENAAR - Een aantal bewoners van de Cornells de Wittstraat in welke straat eenrichtingsverkeer geldt be halve voor het gedeelte bij het gebouw van de gemeen telijke sociale dienst heeft burgemeester en wethouders gevraagd dit eenrichtingsver keer „om te draaien". Naar aanleiding van dat verzoek hebben burgemeester en wet houders een schriftelijke en quête gehouden onder de be woners van deze straat en van de Adr. Pauwstraat. Er kwamen 52 reacties binnen. Twee bewoners, die het aan vankelijke verzoek hadden ondersteund, verklaarden nu de bestaande situatie te wil len handhaven, zodat het aantal bruikbare reacties 47 bedroeg. 17 daarvan pleitten voor wijziging van het een richtingsverkeer, 30 bewo ners spraken zich uit voor handhaving van de huidige situatie. Na afweging van al le argumenten pro en contra zijn burgemeester en wet houders tot de conclusie ge komen, dat het beter is de nu geldende regeling te handha ven. Het rapport over deze kwestie is door het college toegezonden aan het Ver- keers- en Welzijnsoverleg. De woningbouwvereniging St. Willibrordus heeft een verzoek bij het gemeentebe stuur ingediend tot het aan leggen van parkeerhavens in de Pieter Maritzstraat Bur gemeester en wethouders zijn van mening, dat geen maatregelen getroffen moe ten worden buiten het kader van het in voorbereiding zijnde „plan Oostdorp". Niet temin heeft het college het oordeel gevraagd van het Verkeers- en Welzijnsoverleg, dat woensdagavond verga dert Subsidie voor restauratie stal en schuur in de Weipoort Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Met de re gelmaat van de klok wordt de Zoeterwoudse gemeenteraad ge confronteerd met subsidie-aan vragen voor panden welke voor komen op de lijst van'bescherm de monumenten. Deze keer be treft het de boerderij Weipoort- seweg 76, eigendom van de heer P. v. Rijn te Leiden. Er is een herstelplan voor een stal annex wagenschuur waarvan de kos ten zijn begroot op 16.325,55. Het rijk subsidieert in dergelij ke gevallen voor 30% terwijl de provincie 20% van de rijkssbusi- die verstrekt. De gemeente ver leent op grond van het „Besluit algemene uitkering monumen ten" een uitkering van 25% waarvan zij geen blijvend finan cieel nadeel ondervindt. Dit be drag is vastgesteld op 4.081,39. Motorrijder uit Lisse verongelukt Hillegom De 22-jarige M.M.- J.I. Hoogkamer uit Lisse is gis teren aan het eind van de mid dag met zijn motor in Hillegom bij een frontale botsing met een personenauto om het leven ge komen. De personenauto vloog in brand. De bestuurder, de 30- jarige H.H. Kleijn uit Haarlem, moest levensgevaarlijk gewond in een ziekenhuis worden opge nomen. Van onze correspondent NOORDWIJK - Voor welke problemen strandagenten soms komen te staan, bleek dezer da gen op een zonnige zomermid dag. Volkomen in paniek werd een Duitse gaste van zo'n acht tien lentes de politiepost bin nengebracht, die onder tranen en gekrijt duidelijk maakte, dat haar „Mutti" spoorloos was verdwenen. Beiden logeerden in een gerenommeerd pension in de badplaats, en terwijl pa voor beroepsbezigheden in de Heimat verbleef, koesterden moeder en dochter zich op het strand in de augustuszon. Op deze middag gaf de moeder op een gegeven moment te kennen een strandwandeling te willen maken. Keurig in strandkos- tuum vertrok zij daarop, haar zonnebadende dochter achterla tend. Uur na uur verstreek, maar moeder kwam niet meer opdagen. De dochter vreesde het ergste en alarmeerde toen de strandpolitie, die onmiddel lijk alle mogelijke hulp bood. Een patrouille zocht in een jeep de kust van zuid tot noord af, maar alle moeite bleek ver geefs. „Mutti" was weg en bleef weg. Totdat er een telefoontje kwam van de politie te Zandvoort. De collegae daar vertelden dat bij hen op de strandpost een vrouw was verschenen van wie men op het naaktstrand in de buurge meente alle kléren had gestolen. Volgens de meidster logeerde zij in Noordwijk en nu ging het er om de blote „dame blanche" met goed fatsoen weer in de plaats van herkomst te krijgen. Daar Noordwijk geen bloteriken op haar stranden toelaat, werd in goed onderling overleg beslo-, ten, dat de Zandvoortse agenten de vrouw, gewikkeld in een la ken, naar de Langevelderslag zouden rijden en dat de Noord- wijkse politie voor het verdere transport zou zorgen. Aldus geschiedde. Aan de poli tiepost kreeg de geschiedenis een verrukkelijke ontknoping bij de ontmoeting tussen moe der en een onbedaarlijk gieren de dochter. Deze hield haar „Mutti" tal van zaken voor, waarin deze van haar preuts heid placht te doen blijken. Zelfs geen vriendje kwam er' voor de 18-jarige aan te pas. En nu was „Mutti" in haar eentje stiekum naar het Zandvoortse naaktstrand gegaan. De dochter: „O wee, als papa dót te weten komt" Belangstelling z we muur Van onze correspondent Wassenaar Sinds 1970 sub sidieert de gemeente Wasse naar zwemlessen voor be jaarden in het sportfondsen- bad. De bejaarden zelf beta len 1.50 per zwemles (een gereduceerd tarief) en de ge meente past het tekort, dat het huren van het z.g. polio- bad oplevert, bij. Het gaat om een bedrag van ongeveer 5.000 per jaar. De belang stelling voor deze wekelijkse zwemlessen voor bejaarden is teruggelopen. Het aantal deelnemers is nu gemiddeld 7. Burgemeester en wethouders willen de raad voorstellen de wekelijk se 2 uren zwemles in het poliobad terug te brengen tot één uur. In het ontwerp-raadsvoor stel, dat eerst voorgelegd wordt aan de commissie Maatschappelijke Voorzie ningen, wordt opgemerkt dat het zwemmen voor bejaar den belangrijk is in verband met hun gezondheid en con ditie, en dat dit veel meer gepropageerd zou moeten worden. Van onze tennlsmedewerker LEIDEN - Nadat zondag de regen de districtskampioenschappen tennis op Unicum grotendeels had verstoord, kon er gisteren weer volop getennist worden. Dit bracht een op het eerste gezicht daverende verrassing met zich mee, namelijk de uitscha keling van de in B als derde geplaatste Jan Theunissen door Wim Koelman. Op het eerste gezicht, want wie verder kijkt, zal zich iets minder over deze uitslag verbazen, daar Theunissen pas dezelfde ochtend van vakantie was teruggekeerd. Aanvankelijk leek hij hiervan geen hinder te ondervinden want hij bouwde een comforta bele 6—0, 5—2 voorsprong op. De op eigen veld opererende Koelman, die in de inde voor gaande games al gevaarlijker was, dan de stand deed vermoe den, kwam echter terug en pak te via een tie-break alsnog de tweede set. In de derde set wa ren de krachten van Theunissen compleet uitgeput. Zelfs het eten van zout tegen de kramp hielp hem niet Het niveau van de partij daalde tot een C-peil, maar de spanning maakte nog iets goed. Met 9—7 kon Koelman uiteindelijk de beslissing force- op tennisgebied duidelijk de sterkste. Herhaaldelijk vlogen zijn met vaart geslagen fore hands langs Van de Sluijs, ter wijl ook de backhand van Meyer dit jaar aan kracht heeft gewonnen: 6—3, 6—3. In de tweede ronde versloeg Crepin zich volledig op het be keken spelletje van Creijghton (36, 1—6). Verdegaal kon niet gevaarlijk worden tegen de twee geplaatste Blommendaal (3—6, 1—6). Lode wijk Kallenberg be reikte reeds zondag de derde ronde via een zege op de bij vlagen briljant, maar over het geheel genomen te onbeheerst spelende Charles Asselbergs 6—3, 6—2. Arnold v.d. CapeÜen, die in de eerste ronde drie sets nodig had om Van de Zee af te troeven, leek gisteren vlot met Pauwels af te gaan rekenen: 5—2, 40—15. Hij kwam echter bedrogen uit en moest de set toch nog prijsgeven. Bij 3—2 Een andere eerste ronde partij, die kijkgenot bracht, was het treffen tussen Har Meyer en Gerard v.d. Sluijs. Beide spelers robeerden via veel praten de ichers op de hand te krijgen. Slaagde Van de Sluijs hier het beste in, Meyer betoonde zich Van onze correspondent Zoeterwoude - De jeugdige gemeenschap van de r.k. Bernardusschool aan de Hoge Rijndijk neemt volgende maand bezit van het nieuwe schoolgebouw dat tot stand is gekomen aan de Oranjelaan. De verhuizing is bepaald op 8-9-10 septem ber. Dan gaat een lang gekoesterde wens in vervulling want de bestaande school aan de Laan De Goede Herder verkeert in een erbarmelijke toestand. De gemeenteraad gaat in zijn vergadering van a.s. donderdag nog een krediet voteren van 34.000,- voor de inrichting. Dit betreft niet de kosten van stoffering en zonwering. Deze waren reeds opgenomen in de stichtings- kosten. De school krijgt een bijzondere speel plaats. „Noem het maar gerust speeltuin", zegt het schoolhoofd J. d. Vette, die zich „doodschrok" van de eerste situatieteke ning van het geheel. De daarop voorko mende grote vlakte met betontegels leek verre van ideaal. Men is in overleg met architect Franso uit Leiderdorp op zoek gegaan naar een goed alternatief en heeft dit gevonden in Zoetermeer waar de ge meente aan het experimenteren is met nieuwe vormen. Geheel in overeenstem ming met het principe dat er voor de speelplaats een veel bredere funktie is dan de traditionele, heeft men gekozen voor een totaal andere inrichting. Daarbij zijn er speciale plaatsen voor de gebruikelijke kinderspelletjes, er is b.v. een knikkerhoek.maar ook een geitenweitje en bovendien wordt er een schooltuin aange legd waarin de kinderen te maken krijgen met het kweken van diverse produkten., Het geheel zal vrij toegankelijk zijn waar bij uiteraard wel rekening wordt gehouden met de wettelijke voorschriften. Dit sluit aan bij het open karakter van de school. „Het kind moet zich er helemaal thuisvoe- len" zegt De Vette. Er wordt niets gelaten om dat te bereiken in en rond deze nieuwe school. voor Pauwels werd na veel heen en weer gepraat gestopt vanwe ge de invallende duisternis. De partij tussen Madera en Stam moest bij 61 voor de eerste eveneens verdaagd worden. In het damesenkel B. kon Ellen Gerrese het niet bolwerken te gen Micky Albers (5—7, 4—6). Tine Langeveld was te sterk voor Carien Heestermans: 6—4, 6-3. Bij de heren in C had Foresca- tespeler Jan Schouten veel moeite met de sterk spelende veteraan Van Paridon: 6—2 4-6, 6-4. Van Hanegem bleef thuis (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Tot grote te leurstelling van zijn medespe lers en trainer Brzezanczyk is Willem van Hanegem gistermid dag niet afgereisd naar Barcelo na, waar de Rotterdammers vandaag en morgen in een toer nooi uitkomen. Van Hanegem beweert dat hij hinder onder vindt van een spierblessure in het dijbeen. Een blessure die overigens zondag tegen FC Am sterdam geen "invloed had op zijn (uitstekende) spel. Caterina Arena (28) is afgelopen weekeinde ontsla gen als arts van het ziekenhuis in Salina, een plaats je op Sicilië. Re den van het ont slag: ze maakte in bikini haar ronde langs de bedden. Hoogmadeseweg j wordt gereconstrueerd j Van onze correspondent LEIDERDORP De LeiderEj dorpse raadscommissie verkeeiE en vervoer staat positief tegenE over het voorstel van b. en w,e om de Hoogmadeseweg te!E hoogte van de Acacialaan t*= reconstrueren. Het eenrichtingsÊ verkeer dat het college op d»E beide ventwegen wil invoereïE kreeg de instemmng van d<E commissie. Dat geldt ook vooiE het plan de ventweg langs di= Acacialaan alleen nog maar ii g de richting van de Persan Snoep weg voor verkeer open tig stellen. Een verzoek van bewoners in d<Ej Binnenhof, om langs een deefe van de nabij de sportzaal Oj= Dreef gelegen Spiegheldreef eerg parkeerverbod in te stelleng kreeg gisteravond van de com= missie een negatief advies meeg Het betreffende verzoek liglg daarmee nu bij het college. E Bijzonder weinig tijd besteeddfE de commissie aan de intering nota betreffende de tracéstudieig voor de secundaire weg 6 eig rijksweg 11. Met het college walg de commissie van mening dalg de studie weinig nieuw mate 5 riaal bevatte. Althans te weinij l om het eerder ingenomen stand - punt over de tracé's van beidj wegen te herzien. Met nam voor de secundaire weg 6 biet de commissie van mening ds| in de nota opgenomen traci B, dat is gelegen vlak naast dl spoorlijn Leiden Bodengraven» het minst schadeijk is voor hè landschap en derhalve de voor keur verdient boven de ander! varianten. Verhuisbedrijf wil naar Grote Polder Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Varekami Internationale Verhuizinge} B.V. gevestigd in Amsterdait wil huurder worden van eet nog te bouwen bedrijfshal aat de Energieweg 17 in het indui triegebied Grote Polder. Dit gedeelte van het gebied il eigendom van de B.V. Handel maatschappij „De Vijver". Va. rekamp B.V. wil de bedoeld) ruimte in gebruik gaan neme voor de opslag van meubilair e kisten meubilair. De Zoeter woudse raadscommissie op bare werken heeft gunstig gead viseerd. De raad wordt vraagd zich hieraan te confot meren. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Als raad instemt met een desbeti fende voordracht zal de heer t Monshouwer te Oudkai hoofd worden van de openbai basisschool Corbulo als opvo): ger van de heer Th. Hoogervoi) st Deze heeft een benoeminj aanvaard als hoofd van eefi nieuw gebouwde school in i woonplaats Zoetermeer. Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN - Vanaf september wordt er in Voor) schoten een „actie oude medici' nen" gehouden. Vanaf die dal turn bestaat er de mogelijkheid oude medicijnen bij Voorschotense apotheker in 1 leveren. Deze zorgt er voor dal de medicijnen op verantwoorc wijze worden vernietigd. Geble) ken is namelijk dat het afvoere van oude medicijnen door he| toilet of via de vuilniszak sch« delijk kah zijn voor het miliei Meerderheid van bewoners tegen omkering van eenrichtingsver keer Com. de Wittstraat Restauratie Katwijkse toren kost twee ton Van onze correspondent KATWIJK De restauratie van de toren in Katwijk aan den Rijn zal 204.000,- gaan kosten. Dit is 52.000,- meer dan vorig jaar geraamd. Tijdens de raadsvergadering van aanstaande don derdag zal de raad worden verzocht een aanvullend krediet van 52.000,- te verlenen. Met de herstelwerkzaamheden van de toren kan spoedig worden begonnen. Het ministerie van CRM heeft een subsidie van 80.000 toegezegd, terwijl een jaarlijkse verhoging mag worden verwacht van de algemene uitkering uit het gemeentefonds krachtens het besluit algemene uitkering monumenten. Van onze correspondent NOORDWIJK Gister avond werd een bijzonde re raadsvergadering be legd ter nagedachtenis van het raadslid G. J. Faase, die vrijdagavond jl. in de leeftijd van 58 jaar na een ernstige ziek te overleed. Gedurende zeventien jaar had hij deel uitgemaakt van de Noordwijkse gemeente raad. Deze vergadering werd bijgewoond door mevrouw Faase en haar kinderen, broers en ande re familieleden van de overledene. Burgemeester mr. J. M. Bonnike zei het raadslid Gerardus Johannes Faa se met respect en dank baarheid te gedenken. Hij was een man, aldus mr. Bonnike, die open en eer lijk voor zijn mening placht uit te komen en steeds recht door zee ging. De taal van de di plomatie lag hem niet zo en daardoor kwam zijn standpunt wel eens als hard over, hoewel dit nimmer zijn bedoeling was. Het raadslidmaat schap was voor Faase een uitdaging. Burgemeester mr. Bonnike rele veerde het vele werk, dat het overleden raadslid ten behoeve van de gemeenschap had ver richt en de vooraanstaande plaats welke hij in het agrarisch bedrijfsleven had ingenomen. Mr-Bonnike noemde in dit ver band het voorzitterschap van de Mej. Koopman weer in raad NOORDWIJK De openge vallen plaats in de CDA-frac- tie van de gemeenteraad, ontstaan door het overlijden van de heer G.J. Faase, zal naar verluidt worden ingeno men door mej. M.G. Koop man. Zij had reeds eerder zitting in de raad en wel van 1970 tot 1974, toen als lid van de KVP-fractie. afdeling Noordwijk van Bloem bollencultuur en van de Kath olieke Bond van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf, het bestuurslidmaatschap van de Bloembollenraad, van „De Hya cint" van het Productschap voor Siergewassen, van het Pensioen fonds, en nog meerdere organi saties en instellingen. Faase was een gemeenschaps mens, die met vele banden van vriendschap en waardering aan anderen verbonden was. Aan de laatste raadsvergade ring (van 26 juni jl.) had hij nog deelgenomen en het bericht van zijn toch nog plotseling ver scheiden was door de raad met verslagenheid ontvangen. Burgemeester mr. Bonnike be sloot met een bewogen woord van deelneming tot mevrouw Faase, haar kinderen en verdere familie. „Wij zullen aan uw man en vader goede herinneringen bewaren". Na de burgemeester sprak Ba ron J. van Knobelsdorff, Dijk graaf van het Hoogheemraad schap van Rijnland. Deze herin nerde er aan, dat de heer Faase zeven jaar geleden tot hoofdin geland werd gekozen. Met ent- Gemeentelijke vuilniszakken in Voorhout goedkoper Van onze correspondente VOORHOUT De gemeentelijke plastic vuilniszakken worden goedkoper. Tijdens de onlangs gehouden raadsvergadering deelde burgemeester Stolwijk mee dat de gemeentelijke vuilniszakken tegen de kostprijs zullen worden uitverkocht. Ook zijn de bewoners niet meer verplicht de zakken met het gemeentelijk wapen als opdruk te gebruiken. Wel kan de ophaal dienst te dunne zakken weigeren. housiasme en grote kennis van zaken had hij zich aan deze taak gewijd. In vele commissies van het waterschap had Faase zit ting. In het begin van dit jaar volgde zijn benoeming tot hoogheem raad en als zodanig had hij op 7 mei jl. in handen van hem als dijkgraaf de ambtseed afgelegd. „Wij danken Faase voor de wij ze waarop hij zich aan zijn niet geringe taken bij Rijnland heeft gewijd", aldus Baron van Kno belsdorff, die besloot met een woord van troost tot de echtge note en familie. Na het sluiten van de vergade ring bestond er gelegenheid tot condoleance in de kamer van de burgemeester. Hedenmorgen vond, na een plechtige uitvaartdienst in paro chiekerk Maria ter Zee, onder zeer grote belangstelling op de R.K. begraafplaats aan de Goo- weg de begrafenis plaats.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4