ZES ONVERZEKERDE NOODLOKALEN IN ALPHEN AFGEBRAND Ouderwetse drukte bij Langeraarse feesten NIEUWKOOP WIL NOG DIT JAAR PLAN „LANDELIJK GEBIED" VASTSTELLEN Oudercommissie wil leerlingen stop van Jenaplanschool Twee ongelukken tussen R'veen en Rijpwetering Spinoza onthoudt medewerking aan parkeervoorziening Onverzettelijke pachter houdt aanleg weg tegen MAANDAG 25 AUGUSTUS 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Van onze correspondent ALPHEN A.D. RIJN Zondagmorgen zijn zes van de acht lokalen van het voor malig Asram-college in Alphen aan de Rijn afgebrand. De brand is aangestoken door een tweetal jongelui, dat nog niet door de politie is gegrepen. Om 10 over één kwam bij de politie in Alphen het bericht binnen, dat er brand was in de schoollokalen aan de Diamant laan die het Asram-college tot de vakantie heeft gebruikt. De lokalen, eigendom van de Rijksgebouwendienst, zouden verplaatst worden naar Roelofarendsveen. Twee lo kalen waren reeds overgebracht. De brand is gesticht door 2 jongelui, ver moedelijk uit baldadigheid. Een getuige heeft namelijk gezien, dat zich twee jonge lui in het gebouw bevonden tussen een hoeveelheid brandend papier: één zat ge hurkt tussen de brandende papier-resten, de ander sloeg zich op de knieën van plezier. De getuige heeft daarop onmiddel lijk de brandweer gewaarschuwd. Aanvan kelijk liet de brand zich niet zo erg zien, maar door de enorme brandbare materialen, kon de brand zich zeer snel uitbreiden. Toen de brandweer arriveerde stond het gebouw voor een groot deel lichterlaaie. De brandweer slaagde er vrij snel in de brand te blussen, maar de schade loopt ir. de tienduizenden guldens. De lokalen wa ren vanwege de enorme hoge premie on verzekerd. Wim v.d. Hulst polsstokverspring- kampioen van Hazerswoude Van onze correspondent Hazerswoude Wim van de Hulst uit Hazerswoude heeft za terdag het polsstokverspringen gewonnen in zijn woonplaats. Tafeltennisvereniging Avanti zette dit spektakel op stapel aan de Burgemeester Smitweg, waar onder het toeziend oog van zeer veel belangstellenden een vijf tiental heren elkaar de hoogste eer betwistten. Alle deelnemers gaven elk drie sprongen ten be ste, waarvan de beste prestatie, uiteraard, in aanmerking kwam om voor de wedstrijd te worden geregistreerd. Wim van de Hulst slaagde er in om zijn plaatsge noot Piet Kerkvliet Czn. achter zich te laten. Koos van de Zon pakte het „brons". De jury ken de Theo Fase een prijs toe vooi de „meest originele sprong". Clubkampioenen De Columbiaan Van onze correspondente VOORHOUT In het „Colum- bia-bad" in Voorhout en in zwembad „De Lis" in Lisse zijn wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap van zwem vereniging „Columbiaan". Bij de kinderen tot 8 jaar werden Vera van Leeuwen en Guido Ammerlaan kampioen rugcrawl en Mariëlle van der Hulst en Wilfred Spierenburg kunnen zich kampioen in de schoolslag noemen. De overige winnaars zijn: Onder 16 jaar: Margrcth van der Maat (rugcrawl, schoolslag, borstcrawl en vlin derslag), Ton Suykerland (rugcrawl - vim schoolslag -borstcrawl - vlinderslag)- Onder 12 jaar: Astrid Broere (rugcrawl - borstcrawl), Saskia Raymans (schoolslag), An ja van den Nieuwendijk - (vlinderslag). Peter Marijt - rugcrawl - (borstcrawl - vlinderslag), Ron van den Berg - (school- Alphen koopt kwekerij Lam voor 1,2 min. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de prijs van ruim 1,2 mil joen gulden wil de gemeente Alphen de kwekerij van de Ge- br. Lam B.V. in de Merelstraat kopen. B. en W. van Alphen stellen dit voor aan de gemeen teraad, die er donderdagavond over zal beslissen. De kwekerij (achter de Hooft- straat) heeft een oppervlakte van ruim 72 aren en grenst aan het terrein van de veevoederfa briek „De Leerhoeve", die in mei door de gemeente werd aangekocht. Het college van B. en W. verwacht dat het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening bijdrage van 1.011.762,80 in de verwer vingskosten zal verstrekken. De aankoop is van het verkrijgen van rijkssubsidie afhankelijk gesteld. Omtrent de bestemming van de vrijkomende grond zal het ge meentebestuur te zijner tijd een nader voorstel doen. De kwekerij van Lam zal ver huizen naar de Oostkanaalweg, waar een terrein van drie hecta re is aangekocht. Definitieve bestrating Kloosterwei Van een onzer verslaggevers WARMOND De Kloosterwei krijgt een definitieve bestrating. Onlangs zijn de twaalf geplande premiekoopwoningen en vier bungalows in dit gedeelte van het plan „Eendepoel 11" gereed gekomen. De kosten van het aanleggen van deze bestrating worden ge raamd op 15.515. Tijdens de aanstaande donderdag te hou den raadsvergadering wordt de raad gevraagd akkoord te gaan met de met deze werkzaamhe den verband houdende begro tingswijziging. Van onze correspondent Roelofarendsveen Op de provinciale weg tussen Rijpwetering en Roelofarendsveen, zijn in het afgelopen weekeinde twee ongelukken gebeurd. Bij geen van de twee ongelukken zijn, voor zover bekend, ernstige gewonden gevallen. Vrijdagavond raakte een auto uit de richting Leiden op de verkeerde weghelft. Een tege moetkomende auto uit de richting Roelofa rendsveen probeerde daarop een frontale bot sing te voorkomen. Dit lukte, maar de auto kwam, na flink langs de andere auto en een boom geschampt te zijn in de sloot, tussen rijksweg 4 A en de provinciale weg terecht. De bestuurder van de auto die het ongeluk veroorzaakte, was volgens de politie „behoor lijk onder invloed". Zaterdagavond om 12 uur is een Volkswagen bij de afslag Roelofarendsveen-Nieuwe Wete ring spontaan in brand gevlogen. De brand weer, die volgens de politie „onwaarschijnlijk snel" ter plaatse was, kon de schade beperkt houden en de brand vrij snel blussen. De oorzaak van de brand was kortsluiting. R.k. mavo in Oude Wetering nu in zak en as ROELOFARENDSVEEN De r.k. mavo te Oude Wete ring zit nu nog dieper in de huisvestingsproblemen, dat het zich vorige week liet aan zien. Van de 8 nog te plaat sen noodlokalen van het voormalig Asram-college zijn er zondagmorgen 6 afge brand. De 10 noodlokalen hadden geplaatst moeten worden op het oude terrein van Gerar- dus II. Momenteel staan er nu slechts twee. Van de 10 lokalen heeft de mavo er 5 direct nodig. De directeur van de mavo, de heer De Visser, verwacht niet, dat de twee gespaard gebleven loka len snel naar Oude Wetering overgebracht zullen worden, waarmee de ergste nood gel enigd zou zijn. Dit betekent dat het bestuur naar andere noodlokalen zal moeten gaan uitzien. De nood-voorzieningen zul len nu langer gehandhaafd moeten worden. De leerlin gen zitten momenteel in de lts, de Jozefschool en in de kantine van de mavo zelf. Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Het bestuur van woningbouwvereniging „Spinoza" zal geen medewerking verlenen aan het aanleggen van zeven schuine parkeervakken tegenover de Prinses Beatrixschool. Vorig jaar stelde de raad hiervoor een krediet beschikbaar. De woningbouwvereniging van wie de grond is, heeft de gemeente I laten weten dat enkele van haar leden op de aanleg tegen zijn.. Het scheppen van parkeerruimte kan volgens haar beter geschieden I op het aangrenzend bedrijfsterrein. De woningbouwvereniging gaat binnenkort drieëntachtig woningen renoveren. Hiervoor ontvangt zij 1.392.800,- als rijksvoorschot Een bedrag van negen ton moet de bpuwvereniging zelf financiëren. De raad wordt aanstaande donderdag verzocht dit bedrag, dat geleend moet worden, te garanderen. L* morgen zie achterpagina Ldinsdag 26 augustus I Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De aanleg van een verbindingsweg van de Valken- burgerweg naar de Sandtlaan stuit op één onverzettelijke pachter. B. en w. hebben de schadeloosstelling voor pachters vastgesteld tussen 1,50 tot 5,- per m2. De bedoelde pachter wenst 15,- per m2 te hebben. Tijdens de raadsvergadering van aanstaande donderdag wordt de raad voorgesteld akkoord te gaan met de aanleg van de verbin dingsweg, zoals gepland. Alleen het eerste gedeelte, dat grenst aan het land van de pachter, zal bestaan uit de thans ter plaatse gelegen laan. Van onze correspondent TER AAR De Lange raarse Oranjefeesten zijn weer een succes gewor den. Van heinde en verre kwamen voornamelijk jongeren naar de kermis, waar het ouderwets ge zellig druk was. De veteranen van voetbalvereni ging „Aalsmeer" traden in het veld tegen een elftal van oud-Al- tior-spelers. De gasten legden de Ter-Aarders in de luren met 5-1. Het para-centrum Texel zorgde in de pauze van de voetbalwed strijd voor een spectaculaire show met parachutespringers. Tijdens de wielerwedstrijd op zaterdagmorgen veroverden Willem Vermeulen jr., Hans van Kammeren en Erwin Pieterse de eerste drie plaatsen in groep 10-13 -jarigen. Petra de Bruin en Corry Lelyveld en Mathé v.d. Hoorn deden dit in de groep 13-16 -jarigen. In de zeskamp voor paren werden de eerste drie plaatsen als volgt verdeeld: eerste prijs Mevrouw en Hans Fransen, tweede prijs: Mevrouw V.d Hoorn-Voortman en Th. Hoogeveen, de derde prijs: Me vrouw V.d. Hoorn en de heer J. Versluis. Veel publiek was er bij de zaterdag ge houden zes kamp voor pa ren, die een overwinning werd voor me vrouw en Hans Fransen. Van een onzer verslaggevers Nieuwkoop Het is de bedoe ling dat de Nieuwkoopse ge meenteraad nog dit jaar over gaat tot vaststelling van het be stemmingsplan „Landelijk Ge bied". Een ontwerp daarvan ligt tot 1 september op het gemeentehuis voor iedereen ter inzage. Tot die datum ook kunnen voorstellen om het ontwerp te veranderen bij b. en w. worden ingediend. Daarna gaat het college alle ge dane suggesties inventariseren, het ontwerp waar nodig aanpas sen en het v eervolgens aan de gemeenteraad voorleggen. Als de raad akkoord gaat, moeten G. S. nog hun fiat geven en daarna mag er aan de inrichting van het gebied waarop het be stemmingsplan betrekking heeft niets meer veranderd worden dat niet overeenkomstig de daarin vervatte voorschriften is. Het plan „Landelijk Gebied" dient ter vervanging van een verouderd „plan-in-hoofdzaken" dat dateert van vóór de oorlog. Het bestaat uit twee delen, te weten: het gebied ten noorden van de dorpen Nieuwkoop en Noorden, dat wordt begrensd door de Zuideindseweg in het westen en door Schoutenvaartse Molentocht, Kruisdijk en Noord se Dorpsweg in het noorden en oosten. het gebied ten zuiden van de dorpen Nieuwkoop en Noorden dat wordt begrensd door de Ziendeweg in het westen; de Meije en Oude Meije in het zuid en; Grecht, Nachtegaalpad en Uitweg in het oosten. De dorpen Nieuwkoop en Noorden zelf zijn in het bestem- mingsplan niet opgenomen. Het hele complex van de in het plan opgenomen voorschriften is gebaseerd op de volgende vier basis-overwegingen: 1) Voor de laaggelegen land bouwgronden in de droogmake rij (polder Nieuwkoop) en voor_ het oostelijk deel van de polder Achttienhoven moeten op de eerste plaats gunstige voorwaar den worden geschapen voor een moderne agrarische bedrijfsvoe ring. Het typische open karakter van het droogmakerij-landschap _dient daarbij zo goed mogelijk te worden gehandhaafd. 2) De grote wateroppervlakten op het bovenland (bestaande uit Van onze correspondent OEGSTGEEST De Jenaplanschool te Oegstgeest is het nieuwe leerjaar gestart met maar liefst 207 leerlingen. De kinderen zijn, in dit niet-klassikale onderwijs, ver deeld in een zestal zgn. stamgroepen van respec. 30 3433 —38—37 en 35 leerlin gen. Deze groepen zijn in feite al te groot om nog gestalte te kunnen geven aan de Jena- plangedachte zoals deze ontwikkeld is door Peter Petersen. De school aan de Lange Voort telt op het ogenblik een zestal leer krachten, waarvan er twee zojuist nieuw begonnen zijn. Zij zullen voorlopig door de „oude garde" gecoached moeten worden. Overigens begonnen de problemen toen een tweetal leerkrachten kortgeleden in militaire dienst moesten. Dit alles kan er toe leiden dat de individuele benadering van het kind sterk in het gedrang komt en zelfs het zgn. ritmische werkplan: „wer- ken-spel-gesprek-viering" komt dan niet voldoende naar buiten. De oudercommissie ziet als een mogelijke uitweg een leerlingenstop. Zij stelt dat het R.K. schoolbestuur bewust gekozen heeft voor een Jenaplanschool hetgeen inhoudt dat zij de leerkrachten in staat moeten stellen de Jenaplangedachte in praktijk te brengen. Worden de leerkrachten door een grote toevloed van leerlingen nog méér overbelast dan zal het omgekeerde plaats hebben. Een bijeenkomst van de oudercommissie wordt a.s. dinsdagavond gehouden in de Jenaplanschool en begint te 20.30 uur. Ouders van leerlingen zijn welkom, dt commissievergaderingen zijn openbaar. de polder Nieuwkoop en Noord en en de polder Achttienhoven) moeten de mogelijkheden blij ven bieden voor rustige recrea tie. Een verdere verruiming van het aantal boten hier, is onge wenst. De kwaliteit van het wa ter dient te worden bewaakt 3) De riet-, ruigt- en moslanden en de overige gebieden met een natuurwetenschappelijk waar devolle flora en fauna moeten worden beschermd tegen invloe den die de kwaliteit daarvan aantasten. 4) Voor de weidegronden ten Noorden van de Meije moet een tweeledige doelstelling in acht worden genomen. Enerzijds is het van belang dat het bestaan de agrarische bodemgebruik kan worden voortgezet ander zijds dienen de natuurweten schappelijk en- landschappelijke kwaliteiten van dit gebied te worden veilig gesteld. Beide be langen zijn hier als gelijkwaar dig te beschouwen. Recreatieve ontwikkelingen in dit gebied dienen, teneinde deze beide be langen tot hun recht te laten komen; te worden beperkt Het ontwerp bestemmingsplan is gemaakt door het adviesbu reau voor ruimtelijke ordening Stad en Landschap b.v. Wim Zondag clubkampioen Rij nsaterwoude" Van onze correspondente RIJNSATERWOUDE Wim Zondag is clubkampioen van de watersportvereniging Rijnsa- terwoude geworden. Tweede bij de door de watersportvereni ging georganiseerde zeilwed strijden werd Eric de Mog en de derde plaats was voor Ton Hendriks jr. De zeilwedstrijden werden ge houden in het kader van „open bootweekeinde" dat vrijdag avond begon met de te waterla- ting van een houten vlet, de eerste aanwinst van de jonge watersportvereniging. De vlet is geschonken door de heer Vrie- ling. Hij biedt plaats aan negen personen. Vijftien leden van de watersportvereniging hebben twee weken lang vele vrije uur tjes opgeofferd om de boot een pronkjuweel te maken. De vlet, die „Topless" heet, heeft een 12,5 pk buitenboordmotor. Deze moet ervoor zorgen dat de vlet sleepwerkzaamheden kan ver richten. Vier maal trachtte de heer Vrie- ling zaterdag de door hem ge schonken boot te dopen. De fles ging evenwel pas kapot toen Jaap Molog de vijfde maal pre cies op de boeg mikte. Ed Somers won de zondag ge^ houden luchtbedden-race. Twee de werd Eric de Mug en derde Marcel Welsink. Herenweg Rijnsaterwoude afgesloten Van onze correspondente RIJNSATERWOUDE In ver band met asfalteringswerk- zaamheden is de Herenweg tot en met 29 augustus afgesloten voor verkeer. De werkzaamhe den beginnen bij de ophaalbrug aan de Leidsevaartlaan. De bus haltes van Centraal Nederland zijn tijdelijk verplaatst naar: Herenweg/Heilige Geestlaan en Woudsedijk/Herenweg. Marja van Kempen wint fietstocht ,,De Bokken" Van een onzer verslaggevers VOORHOUT Marja van Kempen heeft de gisteren door carnavalsvereniging „De Bok ken" georganiseerde fietstocht gewonnen. In totaal honderdt weeënnegentig fietsers namen deel aan de tocht, die door de fraaie bollenstreek voerde. De uitslag is: 1. Marja van Kem pen 39 punten, 2. P. Noorder- meer 39 pnt, 3. Karin van Werk hoven 38 pnt, 4. Mevr. Bakker 36 pnt, 5. Ronald Warmerdam 35 pnt, 6. J. v. d. Hulst 33 pnt, 7. Mevr. Godijn 33 pnt., 8. A. van Kampen 32 pnt, 9. H. van Werkhoven 32 pnt, 10. Helen v. d. Burg 32 pnt, 11. Gijs Peters 32 pnt, 12. Jeanette van Diest 32 pnt Nog geen buurtvereniging in Victor ID Van onze correspondent Noordwijkerhout De bewo ners van de Noordwijkerhoutse nieuwbouwwijk Victor III heb ben weinig enthousiast gerea geerd op het voornemen van een werkgroep in de wijk een buurtvereniging op te richten. Althans, tijdens de eerste bij eenkomst vrijdagavond jl. in het dienstencentrum Puyckendam kwam men niet tot de oprich ting van een dergelijke vereni ging. Wel waren er tal van buurtbewoners, voornamelijk oudere mensen, die met elkaar kennis maakten en vervolgens naar harte llust kaarten, dam den en sjoelden. De werkgroep leidde daaruit af, dat er behoef te bestaat aan dergelijke bijeen komsten en wil daarom haar plannen doorzetten. Vier gewonden bij ongeluk op de Rijndijk Van onze correspondent HAZERSWOUDE Vier inwo ners van de gemeente Den Haag zijn gisteren gewond geraakt bij een verkeersongeval, dat plaats vond op de Hazerswoudse Rijn dijk, ter hoogte van de Koude- kerkse Brug. Alle vier waren inzittenden van een personen wagen, waarvan de chauffeur (55) plotseling onwel werd. Daardoor kwam de wagen in botsing met een voertuig dat uit de tegenovergestelde richting naderde, en botste een achter de auto van de Hagenaars rijdende wagen er bovenop. De chauf feur (55) werd naar het Leidse Academische Ziekenhuis ver voerd met een hersenschudding. Zijn vrouw, net als de anderen een vijftiger, werd eveneens ter observatie opgenomen, evenals een broer van de chauffeur (hoofd- en armwonden) en een schoonzuster (gebroken been). ALPHEN AAN DEN RIJN Ongeveer driehonderd mensen hebben zaterdagmiddag tever geefs staan wachten langs de Boskoopseweg, waar een stoet met old-timers langs zou komen. Deze hadden echter een andere route, via Zwammerdam en Bo degraven. De Alphense politie lichtte de wachtende automobi listen in.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5