„Ik reken op kampioenschap" "Haarlem pakken we wel.." VOLOP SPANNING BIJ ZATEÜDAGIMATEURS IIM DE KRANT LEIDSE COURANT, Quick Boys' trainer Get Perdijki Van onze sportredactie KATWIJK Quick Boys' trainer Ger Perdijk windt er geen doekjes om. „Wij hebben de klasse om kampioen te worden", stelt hij zonder blikken of blozen vast. Toegegeven: Quick Boys heeft een verdienstelijke oefenperiode achter de rug, waarin knappe resultaten werden geboekt. De 1—0 neder laag tegen FC Den Haag, de winst op de FC Amsterdam-jeugd en het 33 gelijke spel tegen SW zijn prestaties die er best mogen zijn. Quick Boys lijkt in elk geval een elftal te hebben met mogelijk heden voor de toekomst. Meer dan ooit drong de jeugd door in de selectie van de Katwijkers. Martin Heerikhuizen bijvoor beeld lijkt zich de linksachterplaats te hebben toegeëigend. Dit ten koste van routinier Arie Verdoes. Vooraan is Wim van der Plas de opvolger geworden van de naar Rijnsburgse Boys vertrokken Leo Pluimgraaff. Vorig jaar al deed Quick Boys behoorlijk wat jeugd in zijn voetbalshow. Jeugd, die een jaar ervaring heeft kunnen opdoen. Een derde plaats achter Spijkenisse en Noordwijk was beslist geen gek resultaat na een toch ongelukkig seizoen. Ger Perdijk: „Het is een moeilijk seizoen geweest. Veel blessures en twee inzinkingen. Tot op de helft van de competitie konden we goed mee, maar toen verloren we viermaal op rij en was het bekeken. De jongens hebben bovendien aan mij moeten i Ger Perdijk: „Wij hebben nu'een vrijsterke selectie met een moordende concurren tie. En dat is erg prettig". Ik heb nu eenmaal heel andere ideeën dan een Van der Kuil. Ik ga ervan uit, dat het vooral van de jongens zelf moet komen. Halverwege de competitie is dat gekomen. En ik heb er voor dit seizoen veel vertrouwen in. De stemming binnen de ploeg is goed. Daar mankeerde vorig jaar nog wel iets aaan. We zaten met een Leo Pluimgraaff. Een geweldige voetballer, maar hij moet zich wel realiseren, dat hij 31 is en er erg hard aan zal moeten trekken. We hebben nu een vrij sterke selectie met een moordende concurrentie en dat is erg prettig. Ik kan daardoor de groep beter motiveren. Maar die verbeterde stemming is misschien nog wel belangrij ker. Die is omgedraaid, toen Leo Pluimgraaff en Piet Haasnoot eruit waren. Beiden hadden echt wel hun verdienste, maar toen Leo twee wedstrijden geschorst was, ging het met Wim van der Plas ook goed. Van der Plas heeft duidelijk geleden onder Pluimgraaff. Hij is nu beter gaan spelen. Beweeglijker geworden". Quick Boys gaat dus een serieuze gooi naar het kampioenschap gooien. Ger Perdijk heeft daarvoor de volgende spelers in zijn selectie opgenomen: Doel: Floor Schaap en Arend van der Oever. Achter: Joep den Hollander, Arie Remmelzwaal, Arie Verdoes, Arie Haasnoot en Martin Heerikhuisen. midden: Laurens Mouter, Nico Kuyt, Jaap Hoek, Ger Pronk en Ger Zwaan. voor: Jaap Heerikhuisen, Wim van der Plas, Cor Verdoes en Hans van Duyn. Ger Perdijk ten slot: „Als we niet te veel blessures krijgen en geen tweede inzinking zoals vorig seizoen, reken ik op een kampioenschap JAN VAN DER NAT Van onze sportredactie De competitie bij de zaterda gamateurs lijkt vooral in de tweede klasse een bijzonder 1 spannend verloop te gaan dl krijgen. Nu Katwijk ook is doorgedrongen tot die tweede afdeling staan er veel streek- derbies op het programma. RCL, vorig jaar net geen kam pioen, wil een nieuwe poging gaan doen, om zo voor het bestuur een passend cadeau te vinden bij het 50-jarig be staan. En wat doet Katwijk? Twee promoties achter elkaar lijken een maximum, maar de' oranjehemden willen nu wel eens uit de schaduw treden van het grote Quick Boys. Een klasse lager valt vooral de activiteit bij Rijnsburgse Boys op. Pluimgraaff en Haasnoot kwamen van Quick Boys en degradatiegevaar lijkt er nu eens riiet te zijn. In de vierde klasse barst het natuurlijk weer van de stree- kontmoetingen en ook daar zal volop spanning zijn. sterking. Verliezen zijn er nau welijks geleden. Slechts Jaap Idelenburg verlaat de club en treedt in dienst van Alphia, waar zijn vader trainer is. Men hoopt in Ter Aar op een rede lijk seizoen. Een kampioen schap wordt nu niet direkt verwacht en ook niet verlangd. De voorzitter eist slechts 120% inzet en is dan dik te vrede- katwijk Het heeft er alle schijn van dat Katwijk binnen afzienbare tijd twee clubs aan de top van het zaterdagvoetbal heeft. Naast het gevestigde Quick Boys doet Katwijk verwoede pogin gen door te dringen in het Walhalla van het zaterdagvoet bal. Twee kampioenschappen in successie brachten de ploeg van trainer Verkuylen, die al vijf jaar aan de oranjehemden is verbonden, in de tweede klasse. VERKUYLEN: „We streven uiteraard naar een derde titel, maar dat zal wel te hoog zijn gegrepen. Om in de eerste klasse terecht te ko men heb je supersterren no dig. We werken natuurlijk wel naar promotie, maar als we dit seizoen tegen de top eindigen ben ik tevreden". Katwijk gaat het nieuwe sei zoen met vrijwel dezelfde ploeg in, als waarmee de titel in 3A werd gepakt. Er komen een paar jeugdspelers bij, maar of die al een plaats in het eerste kunnen veroveren is de vraag. Hetzelfde geldt voor doelman Hans Nijgh, die van Quick Boys kwam. Hij zal zeer hard moeten knokken om zijn leeftijdsgenoot Kees Koelewijn te verdringen. Katwijk zal het overigens de eerste wedstrijd zonder sterspeler Freek Rienks moeten stellen, die pas laat van vakantie terugkeert. RCL Heeft Katwijk telkens één jaar nodig om een stapje verder te komen; RCL lijkt een twee jaarlijks abonnement te heb ben. Na twee jaar derde klasse kwamen de Leiderdorpers vo rig jaar in de tweede terecht, waar een hernieuwd kam pioenschap op het laatste nip pertje mislukte. Voor het ko mende seizoen kwam er ver sterking van de broertjes Fred en Wim Pleiter (Roodenburg en UVS) alsmede Schats, die het regionale UVS-shirt ver wisselde voor dat van RCL. Reden genoeg voor trainer Hu- gening om het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet te zien. En een kampioenschap zou voor RCL zeer welkom zijn, want in augustus vieren de roodwitte Leiderdorpers hun vijftigjarig jubileum. De ploeg bleef verder vrijwel gelijk, zodat de voormalige UVS-spelers de kern blijven vormen van de ploeg: Brandt in het doel, Broerse en Hane- veld in de verdediging, Teske op het middenveld en Holl in de spits.... SIZO Bij het Hillegomse SIZO koes tert men totaal geen aspiraties. Er is vrijwel niets verander den de verwachting is dan ook, dat er niet meer in zal zitten dan een bescheiden klassering. Meest opvallend feit bij de Hillegommers is, dat er geen „echte" trainer is. Niet dat er geen een te vinden is, maar doodeenvoudig, omdat er geen geld voor is. Een vreemde situatie voor een club, die in de tweede klasse opereert. Bestuurslid De Vries: „Wij hebben wel een coach, die eigenlijk verzorger is en die regelt de training en dergelijke. Maar een „echte" trainer zou natuurlijk beter zijn. Wij zien het wel als een behoorlijk bezwaar, maar we kunnen het gewoon niet beta len. Er is voor dit seizoen een iets andere trainingsopzet ge kozen. En dat is in feite het enige nieuws, want de selectie is hetzelfde gebleven". Rijnsburgse Boys Bij Rijnsburgse Boys pakt men de zaken bijzonder ener giek aan. Het moeilijke seizoen van verleden jaar wil men zo snel mogelijk vergeten. Leo Pluimgraaf en Piet Haasnoot, die beiden van Quick Boys kwamen zijn bruikbare ver sterkingen voor de ploeg van trainer Frans van der Zeeuw, al staat daar natuurlijk het vertrek van Henk Zandbergen naar UVS tegenover. Bestuurslid en elftalbegeleider Gerard van Zuylen, die vorig jaar zelf nog actief was: „We streven vooral naar een betere aanpak van de hele zaak. On geveer zoals men ook bij Quick Boys en No irdwijk te werk gaat. Het grote probleem in Rijnsburg is, dat 10 procent van de jongens eers' zaterdags moet werken en diarna nog moet spelen. We wil en in deze gaan praten met e werkge vers om te proben r, die jon gens eerder vrij te '.a-ijgen. Ik verwacht voor het komend sei zoen, dat we beter voor de dag komen. Degradatieproblemen zie ik niet. Wij moeten tegen de top aan kunnen mee draaien". Koudekerk Koudekerk kwam het afgelo pen seizoen eigenlijk maar één keer in het nieuws. Dat was, toen het bericht bekend werd, dat oud-trainer Ferry Boelé zou terugkeren na één seizoen Hillegom. Koudekerk eindigde rustig in de middenmoot, maar heeft inmiddels een paar nieuwe spelers en goede hoop een paar plaatsen te kunnen stijgen. De terugkeer van Boe lé zal ongetwijfeld positief werken. Secretaris Schrier: „De motivatie ontbrak vorig jaar een beetje. Ons inziens is Boelé een man, die spelers zeer goed kan motiveren. Be langrijk in het afgelopen sei zoen vond ik overigens, dat het derde elftal naar de KNVB promoveerde, waardoor we een goede achterban hebben". Nieuwkomers bij de Koude- kerkse geselecteerden zijn dit jaar: Leendert-Jan Groenewe- gen Van der Weijden, Rob van Veen en Leo van Wetten. FSC-trainer Cor) voor twee jaar kunnen verlengen en daarmee zijn we erg blij. Nieu we spelers hebben we er niet bij en ook uit de eigen jeugd is nog niets doorgebroken. We werken voorlopig op behoud van het vierdeklasserschap. Als ik de indeling bekijk, reali seer ik me terdege, dat het bijzonder pittig zal worden". Zevenhoven Lisser Boys Ter Leede Het is Ter Leede bepaald niet voor de wind gegaan. In Am sterdammer Ben de Ridder was een goede vervanger ge vonden voor de scheidende trainer Harry van der Horst, maar de vroegere profvoetbal ler bij Ajax, Haarlem en De Graafschap moest wegens fa milie-omstandigheden bedan ken voor het'technisch leider schap bij de Sassenheimers. Gelukkig heeft men nog een oplossing kunnen vinden. De rood-gele formatie staat het komende seizoen onder leiding van Roel Timmer uit Wasse naar. De nieuwe trainer zal met vrijwel dezelfde groep moeten gaan werken als zijn voorganger. Gevoelige klap is wel het wegvallen van Leen de Goey, die zijn geluk is gaan beproeven bij Telstar, waar hij een contract kreeg aange boden. Kampioensplannen heeft men dan ook niet in Sassenheim. Tevreden is men voorlopig met een klassering bij de eerste drie. Zevenhoven is op verzoek van de spelers dit seizoen inge deeld in een andere vierde klasse. Daardoor staan er wat meer streekduels op het pro gramma en dat maakt het niet gemakkelijker voor Zevenho- De heer Oosterwal: Vorig jaar werden we derde. Voorlopig teken ik daarvoor. Ik dacht niet dat we al toe zijn aan de derde klasse. We hebben wat oefenwedstrijden tegen derde klassers gespeeld en die zijn toch nog wel iets te sterk". André Wahlen, die één seizoen trainer was bij Koudekerk, keert terug in de selectie van oefenmeester Schalkwijk en dat lijkt een behoorlijke ver sterking. Daarnaast drongen wat jeugdspelers door, die een plaatsje in Zevenhovens eerste elftal verdienen. Bij Lisser Boys valt er weinig nieuws te melden. De selectie bleef, op een paar jeugdige aanvullingen na, dezelfde en trainer Nieuwenhuys uit Be verwijk zal ook in het nieuwe seizoen de ploeg onder zijn hoede nemen. „Toch zijn we vol goede moed", stelt bestuurslid Sta pel. „We zijn weliswaar vorig seizoen niet zo best geëindigd, maar we hebben een ploeg die beter kan. De laatste wedstrij den ging het erg lekker". De kans bestaat dat doelman Nico Groeneweg afvalt. Hij heeft last van rugklachten. Mede daarom is er een beroep gedaan op oud-keeper Piet van Luik, die twee jaar gele den stopte. Hij heeft tijdens een aantal oefenwedstrijden onder de lat gestaan, maar of hij ook in de competitie het doel zal verdedigen is nog niet zeker. Randstad Sport ARC Zwammerdam De ploeg die zich zondermeer het meest roerde op de „trans fermarkt" was de Alphense vierdeklasser ARC. Zo'n acht spelers vroegen overschrijvin gen aan naar de rood-zwarten, die allen potentiële eerste elf talspelers lijken. Ondermeer kwam Anton Bakker terug van UVS, waar hij één seizoen acteerde. Het heeft er veel van weg, dat de ploeg van trainer Jan Bekkering een goed sei zoen tegemoet gaat. Een kam pioenschap zou in de Rijnstad zeer welkom zijn. Want eigen lijk is het natuurlijk te gek, dat een stad als Alphen, met zijn bijna veertigduizend inwo ners geen voetbalclub hoger dan de vierde klasse in de gelederen heeft ARC eindigde vorig jaar hoog, maar moest in een spannende slotrace toch nog zijn meerde re erkennen in het Westlandse Lyra. Bij Randstad Sport, dat vorig seizoen heel lang in degrada tiegevaar verkeerde en op het laatste nippertje het vierde klasserschap veilig stelde, is men vol goede moed. Trainer Jaap van der Zwan, die niet bij alle spelers even goed over kwam, is vervangen door Joop de Wolf, de man, die LDWS in recordtijd naar de tweede klasse zondag bracht Tijdens de voorbereidingen is al duide lijk gebleken, dat De Wolf „lekker" bij de jongens ligt en dat rechtvaardigt in elk geval een zeker optimisme. Boven dien kreeg Randstad verster king van Hans Toor, die oor spronkelijk uit Alphense Boys komt, maar vorig jaar in het eerste speelde van het Haagse HBS. Met deze aanvulling op het middenveld lijkt er een probleemloos seizoen te wach ten en wellicht kan Randstad een gooi doen naar de top. Joop de Wolf weet immers als geen ander hoe dat moet? Sleutels Zwammerdam is één van cje nieuwkomers in de vierde klasse. Een knappe prestatie van de ploeg, die slechts één jaar in de Goudse afdeling bivakkeerde. Voorzitter Geer lof: „Zwammerdam is een klein dorp en we bevinden ons dan nu toch maar op het ni veau van het grote Alphen. We hebben het contract met trai ner Ab Brom (een broer van TAW „Hoop doet leven" is de kreet waarmee men bij het Ter Aar- se TAW het nieuwe seizoen tegemoet treedt. Rinus Koop. man kwam terug na een kort verblijf bij Aarlanderveen en ook de komst van Wetzelaar betekent een duidelijke ver- Als dit de Nationale Hitparade was, zou de binnenkomst van Sleutels in de vierde klasse ongetwijfeld als .nieuw met stip" worden gekwalificeerd. De Vlietbewoners hebben zich in de transferperiode danig versterkt en lijken probleem loos aan het KNVB-avontuur te kunnen beginnen. Uit de oude selectie van trainer Mat Keereweer vertrok niemand, terwijl er versterking kwam in de vorm van oud-Roodenbur- ger Isaak Klinkhamer, Koos van Es (Lugdunum) en Ferry van Haver (RCL) en Ronald Wilmot (MVKV). Optimist Cor Vreugdenhii [Noordwijkj: Cor Vreugdenhii: "Ik geloof wel in wonderen" Van onze sportredactie NOORDWIJK Interviews afnemen in de kanti ne van Noordwijk is altijd een bijzonder plesante zaak. Collega-spelers van het 'lijdend voorwerp*" plegen dan opmerkingen te maken als "Waarom interview je wisselspelers", of "Zet er wel bij, dat hij niet is wezen trainen..." "Lijdend voorwerp" van deze keer, spitsspeler Cor Vreugdenhii trekt zich er weinig van aan. Hij lacht wat en lurkt bedachtzaam aan zijn onafscheidelijke pijp. De tabakspot staat op ta fel. De lange, wat trage aanvalsleider van Noordwijk "Ik ben de langzaamste spits van het hele betaalde en amateurvoetbal", kwalificeert hij zichzelf - heeft een bijzonder ongelukkig seizoen achter de rug. Het begon al, voordat de bal officieel zijn eerste omwentelingen had gemaakt Cor Vreugdenhii: "Vlak voor het begin van de competitie kreeg ik een acute blindedarm-ontste king. Toen dat achter de rug was ben ik te fel begonnen met trainen en liep een gescheurde spier op. Dat leverde een behoorlijke achterstand op. Het was nog nooit voorgekomen, dat ik zo lang buitenspel stond. Ik was natuurlijk wel eens geblesseerd geweest, maar altijd voor korte tijd. Je krijgt in zo'n periode het idee, dat je er niet meer bij hoort. Je speelt in het tweede en het is natuurlijk wel aardig om daar een hoop doelpunten te maken, maar je wil toch graag in het eerste spelen." Het duurde geruime tijd voordat Cor Vreugden hii terugkeerde in basisformatie van trainer John Eelman. Noordwijk zit bepaald niet slecht in zijn aanvallers en omdat bovendien het team lekker, draaide, zag Eelman geen reden om Vreugdenhii terug te halen. Zijn kans kwam, toen Ruud Bröring een meniscusoperatie moest ondergaan. Vreugdenhii: "Uit tegen GVW mocht ik weer meedoen. En direkt kwam het spelplezier terug. In de tijd dat ik er naast stond heb ik een periode gekend, waarin ik het liefst maar wilde stoppen. Ik kon goede redenen aanvoeren. Mijn werk en studie (bewegingstherapeut bij de BAVO Stich ting en student aan de sub-faculteit lichamelijke opvoeding van de VU/red.) nemen veel tijd in beslag. Excuses genoeg dus. Maar toen ik er eenmaal weer bij was, dacht ik daar niet meer Maar het leed voor de lange aanvalsleider was nog niet geleden. Tegen het einde van het seizoen liep hij een knieblessure op, waardoor hij slechts voor 70% kon meedoen. Volledige inzet was niet mogelijk. Een stuk vlakgum en een strak ver band leverden de oplossing. Noordwijk zat toen nog steeds volop in de race voor het kampioen schap, maar zou uiteindelijk de eer aan Spijke nisse moeterr laten. Vreugdenhii: "Erg jammer, maar een verklaring heb ik er niet voor. Gelukkig niet, zou ik zeggen. Dat ik juist het leuke van de sport" Plaatsing voor de KNVB-beker, middels een drie-wedstrijden-zege op IJsselmeervogels maak te tenslotte nog een boel goed. Afgaande op de oefenwedstrijden lijkt Noord wijk een goed seizoen tegemoet te gaan. Een zwaar seizoen, omdat ook nog eens beker-wed strijden gespeeld moeten worden. Wordt Noordwijk een tweede IJsselmeervogels? Vreugdenhii: "Dat geloof ik nu niet direktlk geloof wel in wonderen. Of liever: in onverwach te dingen. Maar één ding staat vast: Haarlem pakken we wel JAN VAN DER NAT

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17