grootste wens van jubilerende jrganist Colijn in vervulling VEERTIEN MAANDEN GEËIST TEGEN HUWELIJKS- ZWENDELAAR Oefenzege LDWS op Foreholte EHBO EN REDDINGSBRIGADE GEVEN DEMONSTRATIE IN ZWEMBAD DE VLIET Christie's veilt historische auto's in Leidschendam cJfl, Warmunda steekt zich in 't nieuw )ENSDAG 20 AUGUSTUS 19.75LEID SE COURANT 'rijdag opening eigen muziekschool in Katwijk PAGINA 5 Alphense vrouw slachtoffer DEN HAAG De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gisteren tegen de 41-jarige metaalbewerker HJX. K. uit Epe veertien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest geëist, wegens huwelijksbeloften aan een vrouw in Alphen aan den Rijn. De metaalbewerker die daar al eerder voor was veroordeeld, kwam door een advertentie in contact met de vrouw. Hij stelde zich voor als weg- en waterbouwkundige, die er financieel goed voor stond, maar af en toe moeilijkheden ondervond omdat hij zijn geld in aandelen had belegd. Na aanvankelijk kleine bedragen van de vrouw te hebben geleend, liep het uiteindelijk op tot ongeveer 12.000. Hij leende van de vrouw twee keer geld voor eerste aanbetaling van auto's. Hij bewoog haar om haar woning te verkopen en in Middelburg een bungalow te kopen. Voor de rechtbank verklaarde K. alles uit liefde voor de vrouw te hebben gedaan, waaromtrent de officier van justitie zijn twijfel uitsprak. De vrouw onderhoudt nog steeds relaties met hem. K's raadsvrou we vond een lange gevangenisstraf zinloos. Zij pleitte voor een meer psychiatrische behandeling. Van onze sportredactie VOORHOUT Een door drie invallers gehandicapt LDWS heeft gisteravond in Voorhout met 1-2 gewonnen van Foreholte. Na een matige openingsfase ging de Leidse ploeg wat beter draaien en dat resulteerde in het laatste kwartier van de eerste helft in twee doelpunten van Cock van Weerlee. De eerste na goed doorzetten van de Leidse aanvalsleider, de tweede na aangeven van Ger de Roode. Het enige doelpunt van Foreholte viel tien minuten na de hervatting. De maker was topscorer John van Dijk. LDWS doet aanstaande zondag mee aan een toernooi in Waddinxveen, dat wordt georganiseerd door WSE. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Het beroemde Britse Veilinghuis Chris tie's heeft het Nationaal Automobielmuseum in Leidschendam uitgekozen voor haar eerstvolgende veiling van historische automobielen. Het is daarmee de eerste keer dat deze grote Old Timer-veiling in Nederland wordt gehouden. De veiling wordt dinsdag 25 november in de evenementenhal van het Leidschendamse museum gehouden. Het is al weer de vijfde keer dat veilinghuis Christie deze veiling, waarin de kostbare „oude beestjes" van de hand gaan, organiseert In Leidschendam verwacht men zogenaamde „ve- teraan"automobielen, die voor 1914 werden gebouwd, „vinta ge" auto's van voor 1930 en bijzondere auto's van na 1930. De voertuigen worden ingebracht door eigenaren uit verschil lende landen. Ook andere historische voertuigen zoals motor fietsen worden geveild. De organisatoren hebben zich nu al verzekerd van de aanwezigheid van enkele zeer fraaie exem plaren van de merken Rolls Royce, Bugatti en Ferrari. De kijkdagen zijn op 22, 23 en 24 november. Toegang tot deze kijkdagen hebben alleen bezitters van een catalogus. Voor inlichtingen en catalogi kunnen de liefhebbers zich wenden tot Christie's, Rokin 91, Amsterdam, tel. 020-239720 en 240999. stuur de LEIDSE COURANT zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis naar: Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: Antwoordnr. 349, Leiden. LGIQSG COUTBnt Van onze correspondent (tTWIJK „Het is jaren- ng m'n grootste wens ge- eest; nu is het eindelijk ge- aliseerd. Katwijk krijgt een Bïiekschool". Aan het oord is Jacques Colijn (27), .rkorganist, dirigent van het r. jongerenkoor „The Revi- 1 Singers", orgeldocent en' genaar van het Rijnstreek uriek Centrum. Vrijdag a.s. igint een feestweek geopend r gelegenheid van de ope- og van de nieuwe behuizing a het Rijnstreek Muziek tntrum aan het Dorpsplein Katwijk a.d. Rijn. et het in gebruik nemen van gebouw waarin voorheen n bank was gevestigd, is er imte gekomen voor een mu- ekschool en een showroom ior orgels en andere instru- enten. De feestweek, die, st uitzondering van zondag, I duren t.m. zaterdag 30 au- istus, staat tevens in het te en van het 12 1/2-jarig jubi- im van Jacques Colijn als rkorganist. cques Colijn is een geboren llegommer. Hij kreeg op Jw mening erview Stroink uitlatingen van het raad> P. Stroink is de kwestie de Groenoordh al-directeur -Ouwens weer actueel ge en. Hoogst actueel zelfs! e gehele gemeenteraad het et van bestuurlijk onvermo- te hebben uitgereikt doet ink de zaak Daey-Ouwens professioneel uit de doeken. z.g. geheimhoudingsplicht houdt hem er niet van om wee „duidelijke" oorzaken lemen, welke hebben geleid chorsing van de direkteur. ebrek aan een wejomschre- beleidsvisie en b) de hem dig gezinde wereld van de (andel. Met name het laatste Iig de heer Stroink „de ha- te gaan hanteren om spij- iet koppen ie.gaejr'&laan." ad...ik was (en ben nog) tening, dat de commissie ish hij zitting had uitslui- belast was met een onder- inzake de verpachting; van estauratie in de Groenoord- Déórover os weinig of hele- I niets te horén""öf te lezen eest ilaats van in het koffiedik bedoelde restauratie te kij- concludeert de commissie het de directeur van de noordhal aan beleidsvisie reekt. Dat moet dan een eling opgekomen ziekte Immers, vóór zijn benoe- 8 tot directeur had Daey- 'ens zo om en nabij de twee als plaatsvervangend direc- de zaken van de groenoord- behartigd. En dat kennelijk evredenheid van ieder en in bijzonder van het vorige col van B &W. neer het Daey-Ouwens wer- k aan beleidsvisie zou heb- ontbroken, dan gaf dat col- en de gehele gemeenteraad een dergelijke benoeming blijk van een onvoorstelba- ortzichtigheid. Voor het feit, men een visieloze zaakwaar- ler tot directeur promoveert ik in de grote Winkler Prins i passende begripsomschrij - kunnen vinden! Over be svisie gesproken, link moet tijdens het inter- v hebben voorvoeld, dat T argument geen hout snijdt, rom: DE aanleiding tot de Drsing is de vijandig gezinde ding van de veehandel je- s de directeur. Als dót het kelijke motief is, heeft het leentebestuur zich laten lei-, door puur materialisme. De iselijke waarden van ambte en in dienst van de gemeente" den schijnen niet te tellen, wanneer het bestuur van die jeente dan uitsluitend de ma- ële belangen wil behartigen, t deze schorsing nog ver- rd uit. Want: schorsing óf ktionele arbeid, de directeur ormeel nog steeds als zoda- in dienst van de gemeente, lusief sociale lasten kost dat i een slordige honderddui- d gulden per jaar! rijde zou van de heer °ink mogen worden ver- Bd, dat hij de door hem ge- 'aleerde vijandigheid niet al- i suggereert maar ook onom- kbjk bewijst. Het heeft er schijn van, dat dit bewijs i niet IS te leveren. (Het be- s van het tegendeel wel!). Dit t af te leiden uit het feit, dat college van B en W tot op 'en nalatig is gebleven om 'oering te geven aan het ad- 5 van de commissie van on- zoek om Daey-Ouwens bij de "eenteraad voor te dragen jr ontslag uit zijn functie. 1 bovenstaande overwegende, i ik van mening, dat een ge- enteraad, welke er zich van "ust is dat -zij het hoogste tuursorgaan vormt, het colle- van B en W ter verantwoor- •6 dient te roepen en zal ei- dat Daey-Ouwens binner kortste keren weer als direc r achter zijn bureau in de Noordhal zal zitten. H. Barendrecht, Benthuizei Van een onzer verslaggevers LEIDEN Zwembad „De Vliet" is op zaterdag 30 augustus het decor van een demonstratie van de Eerste Leidse EHBO en de Leidse Reddingsbrigade. De de monstratie begint om twee uur. Voor belangstellenden wordt een speciaal deel van het terras rond het zwembad vrij gehouden. Zwembad De Vliet zal die dag ook gewoon voor zwemmers geopend zijn. „Met deze demonstratie willen de EHBO en de Red dingsbrigade tonen welke gevaren er in en rond het water zijn", aldus een woordvoerder van de Reddings brigade. Door de microfoon wordt de toeschouwers uitgelegd wat de verrichtingen van de beide brigades in het water of op de speelweide beogen. Ook krijgt het publiek gelegenheid de hulpmiddelen (klossen, boeien en poppen) die de brigades gebruiken bij het redden van drenkelingen of bij het verlenen van eerste hulp zelf een keer te gebruiken. „Het werpen van een reddingsklos bijvoorbeeld vereist een bepaalde tech niek, die eigenlijk iedereen onder de knie moet hebben, wanneer de nood aan de man is", aldus een ander lid van de Reddingsbrigade. „Nog maar al te vaak gebeurt het dat een grote drom mensen samenstroomt wanneer iemand te water raakt, zonder dat een van omstanders de moed heeft iets te doen." LOTUS-groep Spectaculair is het optreden van de LOTUS-groep „Westland" (Landelijke Organisatie Tot Uitbeelding van Slachtoffers). Deze groep zal in „De Vliet" verte genwoordigd zijn door acht mensen. De LOTUS-groep heeft zich gespecialiseerd in het waarheidsgetrouw uitbeelden van verschijnselen die bij slachtoffers van een ongeluk optreden. „Het werk van deze LOTUS- groep is voor ons ontzettend belangrijk", aldus de heer Immink van de Eerstè Leidse EHBO. „Onze opleidin gen richten zich niet alleen op het behandelen van een bepaald geval maar de cursisten moeten ook voelen hoe de reacties van het slachtoffer kunnen zijn. Wan neer ze dat niet weten, zou het wel eens kunnen gebeuren dat ze in een reële situatie zo schrikken dat ze niets meer kunnen doen." De LOTUS-groep zorgt er voor dat de EHBO-ers en de leden van de Reddingsbrigade „gehard" worden. De leden van deze groep vatten hun taak niet al te licht op. Zij zijn zelfs in staat om „flauw te vallen" wanneer de situatie dat vereist. „Natuurlijk moet er wel een dokter in de buurt zijn," aldus Immink. Het belooft een grootse demonstratie te worden in „De Vliet" zelfs aan het afvoeren van de slachtoffers is gedacht Het geluid van sirenes is op een band opgeno men. Per brancard zullen de LOTUS-leden uit het gezicht verdwijnen. In totaal veertig mensen zijn bij deze demonstratie, die tot ongeveer half vijf duurt, in touw. Wanneer er voldoende belangstelling is willen de beide brigades de demonstratie tot een jaarlijks terugkerend evenement maken. 6-jange leettijct al lessen op ae muziekschool in zijn geboorte plaats. Daarna was hij leerling van Richard Heidema en de grote organisten Piet van Eg- mond en Hendrik Lasschuit (stadsorganist van Haarlem in de Nieuwe Kerk). 12 1/2 jaar geleden zagen kerkgangers van. de chr. gereformeerde kerk in Hillegom voor het eerst het hoofd van de toen 15 jaar oude Jacques boven het orgel uitsteken. Later verhuis de hij als organist naar de Hervormde kerk van de wijk- gemeente Oost in Lisse. Ten slotte toog hij nog zuidelijker naar de Open Hof kerk in de Rijnstraat in Katwijk. Er kwam op zondag voor hem nog meer werk bij, toen hij door de oprichters van het jongerenkoor „The Revival Singers" in 1972 als dirigent gevraagd werd. Dat laatste doet hij ook nog steeds en met veel plezier. Maandagavond is het koor te beluisteren tijdens een feestelijk openingsconcert in de R.K. kerk. Verder wer ken aan dit concert mee de alt Reinata Heemskerk en de or ganist Kees Wassenaar. (Be langstellenden kunnen gratis kaarten hiervoor afhalen bij het Rijnstreek Muziek Cen trum). Een andere ontwikkeling was die als muziekleraar. „Dat kwam langzamerhand" zo ver telt Jacques Colijn". Het admi nistratieve werk, wat ik vroe ger deed, begon me hoe langer hoe meer de keel uit te hangen en tegelijkertijd waren mijn gedachten steeds meer bij de muziek". Hij maakte tijd vrij voor zijn hobby en maakte uiteindelijk van zijn hobby zijn vak. Muziekschool Een vervolg daarop, de ope ning van een ware muziek school, kwam kort na het be sluit van de gemeenteraad om over te gaan tot het stichten van een gemeentelijke muziek school. Is er toch nog ruimte voor een particuliere muziek school, zo vroegen wij Jacques Colijn?: „Beslist wel en vooral omdat de cursus op dergelijke muziekscholen veel meer ge richt is op een algemene muzi kale opleiding. Instrumentaal onderricht geeft men niet, zo dat kinderen die goed hun in strument willen leren bespe len, daarna toch weer naar ons zullen komen". Hij heeft wel zijn bedenkingen tegen dit besluit. „Destijds heb ik con tact opgenomen met de ge meente en toen zag men geen enkele mogelijkheid om een muziekschool op te richten. Nu ik zelf alles rond heb, neemt men dit mijn inziens onsportieve besluit", aldus Jacques Colijn. Klassiek Op zijn muziekschool ontvan gen de leerlingen een klassieke opleiding. Vooral omdat alleen op die manier een degelijke basis gelegd kan worden voor een verdere muziekopleiding, zo vindt Jacques Colijn. Les methodes zoals ze vaak door orgelverkopers worden aange boden in de trant van „over enkele maanden speelt u al meerdere bekende liedjes" doen vele mensen geloven dat orgel spelen in een handom draai te leren valt. „Ik zal het nooit iemand wijs maken, dat orgel spelen gemakkelijk is. Je moet hard studeren om werke lijk goed een instrument te beheersen. Om de opleiding te vervolmaken start er in sep tember een algemeen vormen de opleiding voor 6- en 7-jari- gen, die direct aan zal sluiten op klassieke lessen op bijvoor beeld orgel of piano. De kinde ren worden dan vertrouwd ge maakt met ritme, muziek en het klavier en zullen onder richt krijgen volgens een speelleermethode. Liefhebbers van orgelmuziek kunnen tijdens de gehele feest week van 22 t/m 30 augustus terecht bij het Rijnstreek Mu ziek Centrum, aangezien er door de drie organisten Kees Wassenaar, Koos Hensen en Jacques Colijn tijdens een open-huis non-stop demonstra ties zullen worden gegeven. Op zaterdag is het gebouw open van 10-18.00 uur en van maandag t/m vrijdag van 10- 21.00 uur. Jacques Colijn: „Onsportief besluit van gemeente om nu toch muziekschool te beginnen" Warmunda is niet alleen een War- mondse vereniging voor voetballers. De leden van de maar liefst 21 elftal len kunnen in het komende seizoen hun gehele familie en kennissen kring meebrengen naar het sport park Overbosch. Vele vrijwilligers zijn reeds geruime tijd vol ijver aan het werk om op het terrein een kinderspeelplaats te creëren, zodat het hele gezin in staat zal zijn de verrichtingen van pa op het sport veld gade te slaan en zich onderwijl ook te amuseren. Bovendien werken de vrijwilligers enthousiast aan een radikale opknapbeurt van het club gebouw. Het gebouw is uitgebreid met een fraaie bestuurkamer, waar van ook de verschillende commissies gebruik kunnen maken. Er is een ruime entree met nieuwe toiletten gerealiseerd. Plavuizen liggen op de vloer en de bar is opgetrokken uit geglazuurde stenen. Het interieur wordt verder verfraaid met smaak volle verlichting en gordijnen. Dit vernieuwde clubhuis is als het ware een geschenk aan de leden bij het 30-jarig bestaan van de vereniging. Vrijdag 29 augustus om 20.30 uur zal burgemeester De Vreeze de feestelij ke opening verrichten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5