Allerlei(ds) ,Maak van oude Olgafabriek wijkcentrum" tinksloot tussen lijndijkstraat en 'erdamstraat blijft lok na aanleg van iolering open taarbank toch Kopermolen EWONERS HANSENSTRAAT: 5W0NERS TELEURGESTELD UITGAAN LEIDSE COURANT PAGINA 3 een onzer verslaggevers gens patent uitziende buurtbewoner. „We heb- borden. Wanneer het hier niet terecht kan, De bewoners van de Hansen- ben al genog te verduren van het verkeer naar gaat het ergens anders naar toe". Een andere omgeving willen het pand Hansen- de supermarkt aan de Haarlemmerweg en vestigingsplaats voor de vleesfabriek was er de voormalige Olga matrassenfa- naar het slachthuis". Hij meende dat de toe- volgens de wethouder niet. „De fabriek komt ijfk, op een of andere manier ten nutte van wijzing van het pand aan de wijk het woonge- nu vlakbij het slachthuis en dit is voor beide r wijk maken. Dit opperde een buurtbewo- not zeker zal kunnen verhogen. partijen bijzonder gunstig". de heer Wurzer, gisteravond tijdens de Teekens heeft het pand aan de Hansenstraat van de raadscommissie voor eco- al twee en een half jaar in bezit. Aanvankelijk Zorffen ngelegenheden. werd het verhuurd aan een textiel cash en carry. Voor wat betreft het afgeven van een hinder de orde was de vestiging van de vleesfa- Wethouder Van Aken betwijfelde of de vlees- wetvergunning zag de heer Van Aken geen Teekens b.v. in het pand. „Groenoord fabriek zou kunnen wijken voor de wensen problemen. „Het bedrijf heeft een economisch vrij troosteloze wijk, zonder groen en van de bewoners. „We moeten snel handelen, gunstige positie. De directie heeft mij verze- weinig speelgelegenheid", aldus de overi- want een bedrijf zoals Teekens speelt op meer kerd dat zij zich aan alle condities voor een De heer Wurzer maakte hem duidelijk dat het daar de bewoners niet om ging. De aan- en afvoer van de produkten baart hen meer zorgen. „Ik heb van Teekens gehoord dat zij' een weg willen laten aanleggen van de Willem de Zwijgerlaan, dwars door de speeltuin naar de nieuwe fabriek. De speeltuin zou dan wel op een terreintje bij het slachthuis kunnen komen", zo deelde hij mee. Het argument van verbetering van de werkge legenheid lapte hij aan zijn laars: „Er is in de vleesverwerkende industrie meer aanbod van werk dan vraag naar werk". De heer Stroink (CDA) viel hem bij: „Teekens is niet bepaald een parel in de Lejdse economie. Er wordt nauwelijks aan interne bedrijfsoplei ding gedaan. De meeste werknemers zijn dan ook ongeschoold". Wethouder Van Aken zegde de bewoners ten slotte toe dat hij de vestiging van de fabriek in hun straat nog eens aan zal kaarten wan neer Teekens met de definitieve plannen is gekomen. 1 Van een onzer verslaggevers Iden De bewoners van de Rijndijkstraat verlieten gister- »nd teleurgesteld de raadszaal van het Leids stadhuis. Zoals 1 er nu naar uitziet wordt de sloot tussen de Rijndijkstraat ■de Verdamstraat niet gedempt, maar wordt er wel een riool ^gelegd in het midden van de Rijndijkstraat, hetgeen de' voners te zijner tijd op grote kosten jaagt, want deze zullen huis op eigen kosten van achteren naar voren moeten laten :ken om aangesloten te worden op dit riool, waarop overl ook de huizen aan de oostzijde van de Rijndijkstraat zullen aangesloten. Van een onzer verslaggevers JN De Leidse Spaarbank krijgt hoogstwaarschijnlijk een definitieve vestiging in het winkelcentrum van de „iiwijk „De Kopermolen". „Een gegadigde wil alleen komen r er twintigduizend bewoners in de Merenwijk zijn", zo wethouder Van Aken gisteren tijdens een vergadering raadscommissie economische aangelegenheden mee. „En i ik niet garanderen". „Of wilt u dat soms niet garande- gaf de heer Hoeven (CPN) terug, bmmissieleden hebben het herhaaldelijk bij u op hebben buwen in hun wethouder aangedrongen deze Leidse bank rat verloren voor wat be- voorrang te verlenen", ide toewijzing van bedrijf- De bewoners van de Rijndijk straat zouden dan in één klap af zijn van de stankoverlast van de sloot en de aansluitkosten op dit riool zouden dan aanmerke lijk lager zijn. omdat de sloot niet haar ei gendom is en onteigenen een bijna ondoenlijke zaak is; bij het dempen van de sloot het water in de tuinen van de Rijndijkstraat en Verdamstraat niet n in „De Kopermolen", iks herhaalde toezeggin- wethouder Van Aken twee banken in het cen- zouden worden gevestigd, één de Leidse bank zou zijn, moesten de iéjiissieleden ongeveer twee len geleden horen, dat er derde bank belangstel- waarvoor de Leidse •bank moest wijken. Beslo- u[erd toen de Leidse Spaar- toestemming te geven een djjk gebouwtje op te richten het centrum. Zodra er een in het centrum vrij zou i, mocht de bank daar in n. pche-patroon vaarde voor deze gang van is evenwel dat de com- fel bevochten fche-patroon waarin uit- jcelijk is opgenomen dat er twee banken in de „Ko oien" mogen komen, moet £en. Kees DuGardijn (PPR) dan ook dat hij niet zo- voelde voor vestiging van Spaarbank in het een- De heer Stroink (CDA) ntoonde nog eens dat de ftie van de bank zeer teleur- was over de door wet- pr Van Aken gevolgde pro- e. „In feite wordt de Spaarbank afgescheept Jeen ondergeschoven oplos- e. En dat terwijl wij er [Nederlandse Klokkenspel tfging houdt op zaterdag 16 i Den Bosch een stu- ag over de Franse beiaard- [iur in Den Bosch. Er is een ositiewedstrijd op de Sint Jan e: Carillon van het stadhuis. De aar krijgt uit handen neester Van de Ven de i van Balkomprijs. ji.iste jn^ÊT' de huizen aan de oostzijde van de Rijndijkstraat dan niet op het riool zouden kunnen wor den aangesloten; het voor haar (de gemeente) de duurste oplossing van het hele probleem zou zijn. Wat de kosten betreft, deze ko men nu voor het grootste ge deelte voor rekening van de be woners. Wethouder Verboom, die gisteravond de vergadering voorzat van de raadscommissie voor de volkshuisvesting waarin de rioolaffaire aan de orde kwam, stelde uitdrukkelijk dat de gemeente niet kan gaan bij dragen in de aansluitkosten Bewoners van de Rijndijkstraat bezette gisteravond de stoelen van de raadszaal. Op inzetfotootje:. uiterst links actievoerder J. Hoeks, naast hem zijn opponent van de Verdamstraat, ir. Vermeulen. men dat dan van de gemeente kunnen gaan verlangen". De soms zeer emotioneel reage rende Rijndijkstraatbewoners konden het maar moeilijk ver werken, dat de raadscommissie zich achter het voorstel schaar de van b. en w. Ze vonden het vooral onverteerbaar, dat bij aanleg van het riool midden in hun straat de doodlopende sloot achter hun huis toch open blijft. Actieleider J. Hoeks: JDan blijft het er een stinkbende. Ik ken bewoners bij ons in de straat die nog niet eens een vuilnisbak hebben. Die kieperen alle troep zo in de sloot Denk maar niet, dat dat eerdaags afgelopen is. Die mensen zijn dat al tientallen jaren zo gewend. Die leren dat niet meer af. We betalen al ja ren rioolbelasting, terwijl we he lemaal geen riool hebben, we betalen polderlasten omdat we die stinksloot achter ons huis hebben en tegenwoordig moeten we ook nog milieubelasting be talen, terwijl we midden in een verpest milieu zitten. En nou gaat die sloot nog niet weg. Leuk is dat". De raadsleden Ham en Duyves- tein van resp. het CDA en de PvdA stelden daartegenover: „De bewoners zullen elkaar een beetje moeten opvoeden. Met een beetje solidariteit moet het toch bestaan die sloot netjes te houden. Wanneer je buurman een ruit bij je ingooit, dan neem je dat toch ook niet; nou, dat moet je het ook niet nemen wanneer hij troep in de sloot gooit". Om de kosten voor de bewoners nog enigszins te drukken stelde Duyvestein voor de aansluitkos ten collectief te laten uitvoeren, zoveel mogelijk (graaf)werk zelf uit te voeren en te laten onder zoeken of het mogelijk is dat er om de vijf, zes huizen gecombi neerde aansluitingen kunnen worden gerealiseerd. De bewo ners gaan daar nu onderling over praten. De enige die de vergadering in een opperbeste stemming verliet was ir. Vermeulen, de vertegen woordiger van de Verdam- straatbewoners. Deze is blij dat de sloot als afscheiding blijft bestaan. Een oudere Rijndijk- straatbewoner: „Ja, maar jullie huizen staan veel verder van de sloot dan de onze. Jullie hebben geen last van de stank. Met dit warme weer is het er niet om te harden. We worden boven dien belaagd door miljoenen muggen, die het heerlijk hebben bij dat rottende stilstaande wa ter". Een andere Rijndijkstraat- bewoner: „Niet muggeziften LVI Het kantoor van de Leidsche Vereeniging van Industrieelen verhuist donderdag 4 septem ber a.s. van Kort Rapenburg 1-3 naar Hoge Rijndijk 28. Parkeerplaatsen Volgens de jongste telling van de hoofdafdeling verkeerszaken 'van gemeentewerken zijn er binnen de singels van Leiden 4966 parkeerplaatsen. Bij in to taal 539 is een meter geplaatst En nu maar zoeken of er nog vrij is. gaat worden. Daarbij zal wor den nagegaan in hoeverre de verschillende instellingen be hoefte hebben aan reorganisa tie. In dit geheel zal ook wor den bezien welke plaats het be ste aan het vrijwilligerswerk kan worden toegekend. B. en w.: Door nu een bepaalde vorm van dienstverlening door vrij willigers te institutionaliseren kan wel eens het effect worden opgeroepen, dat thans een or ganisatie in het leven wordt ge roepen waaraan over enige maanden niet zo veel behoefte blijkt te bestaan". Inbraken Vrijwilligers- centrale Het college van b. en w. van Leiden voelt er niets voor een subsidie van tien mille te verle nen aan de Stichting Vrijwilli- gerscentrale Leiden eo. in op richting. In een preadvies aan de raad wijst het college er op, dat in de komende tijd de ge hele sector van de sociale zorg en de maatschappelijke dienst verlening nader bestudeerd Afgelopen dagen zijn er bij de Leidse politie verschillende aangiften gedaan van inbraken in het afgelopen weekeinde. Uit een pand aan de Herensteeg werd een aantal sieraden gesto len met een totale waarde van ongeveer 1500 gulden. De be woonster miste de sieraden zondag toen zij thuiskwam van een weekeindje elders. Uit een bouwkeet aan de Zwar- temeerlaan in de Merenwijk werd voor een bedrag van 1982 gulden aan vakantiebonnen ge stolen en uit in aanbouw zijnde woningen vier vaatwasmachi- nes met een waarde 4600 gul den. Optie kost universiteit miljoen Het ministerie van onderwijs en wetenschappen zal binnen een maand toestemming aan de universiteit geven dit kantoorgebouw van Reamhurst Projects aan het Schuttersveld te huren. Dan zal de universi teit al bij een miljoen gulden kwijt zijn om een optie op het gebouw te behouden. In juni bereikte de universiteit reeds overeenstem ming met de verkopen over de huur van vijf etages van het gebouw. Hierin zullen de letterenfaculteit en Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst. 17. De Lok Lok, school voor middel baar sociaal-pedagogisch on derwijs in Leiden met 3-jarige dagopleiding kultureel werk, is sinds gisteren tijdelijk gehuis vest in de voormalige MEAO- school aan de Hooglandse Kerkgracht 20a. Een dependan ce van de Lok is gehuisvest aan de Middelstegracht 5. Voorbereidingen voor nieuw bouw zijn inmiddels gestart. Pelgrimage Op zaterdag 6 en zondag 7 sep tember wordt er o.m. vanuit Leiden en Noordwijk een twee daagse pelgrimstocht georgani seerd naar Maria's genade-oord in de Belgische Ardennen Ban- neux Notre Dame. De kosten voor deelname be dragen 59,- per persoon (lo gies en verzorging inbegrepen). Geestelijke leider van deze be devaart is mgr. B. G. Henning, voorzitter van het Diocesaan Banneuxcomité. Algemene in tentie: "De intenties van het H. Jaar. Voor bekering, verzoe ning en gerechtigheid". Voor deelname gelieve men zich op te geven bij het Dioce saan Banneuxsecretariaat, Meeuwenbeemd 1 te Nootdorp (Z.-H.) of bij mevrouw Van Houten, Voorstraat 145 te Noordwijk of bij zr. Theodora, Haagweg 49, tel. 25164. de faculteit sociale wetenschappen worden geves tigd. Ook wordt een plaats ingediend voor het bureau van de universiteit. Het wachten is nu op de toestemming van het ministerie. Het wachten is een dure aangelegenheid voor de universiteit. „Vanaf 1 juli betaalt zij 1500,- voor elke'dag dat het gebouw leegstaat", zo deelt een vertegenwoordiger van het ministerie mede. Jelgersmakliniek liet na alarm te slaan toen Marga Tegelaar niet kwam opdagen Van een onzer verslaggevers Leiden Waarom heeft de Jelgersmakliniek geen alarm geslagen toen Marga Tegelaar zondagavond niet kwam opda gen? Deze patiënte van de uni versitaire psychiatrische kli niek aan de Rhijngeester- straatweg in Oegstgeest was zeer stipt, kwam nooit te laat Door de omissie van de klinie kleiding duurde het tot maan dagmiddag voordat de in dq Leidse Hout vermoorde jonge vrouw kon worden geidentifi- :eerd. Dr. Abraham, chef de clinique 'an de Jelgersmakliniek wil geen verklaring geven, waar- i de familie of de politie niet ;rd gewaarschuwd toen Mar ga niet bij de kliniek arriveer de. „Dan zou ik bijzonderhe den moeten vertellen over het behandelingsplan van mej. Te gelaar. En dat gaat buiten staanders niets aan. In het al gemeen hanteren we als norm voor het al of niet waarschuwen van familie of politie de psychi sche toestand van de patiënt en ook wel of ze al dan niet meerderjarig is". De Leidse politie krijgt bij het onderzoek naar de moord nog steeds steun van een zgn. bij standsteam van het arrondis sement 's-Gravenhage onder leiding van de Haagse com missaris Posthumus. Hoofdin specteur Verzijden van de Leidse politie: „Het onderzoek is bepaald nog niet op dood spoor. We moeten nog tal van mogelijke aanknopingspunten onderzoeken". In en rond Leiden Donderdag 14 augustus: Mudeum voor Volkenkunde, Steen straat 1 Film over Zuid-Amerika; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Groenoordhal, Willem de Zwijgerlaan - Het B.T.M.-popconcert met Wishbo ne Ash, Steve Miller. Soft Machine en vele anderen; aanvang 15.30 uur. Kaarten tegen betaling van 20 gulden in diverse winkels verkrijgbaar. Oude Kerk, Katwijk Carillonconcert door H. H. de Harder; aanvang 19.45 en 20.45 uur. Katwijk centrum Lampionoptocht: aanvang 21.15 uur. Start vanaf Konin ginneweg. Hulpverlening Burgerraadsman, Koornbeurssteeg 7, tel. 54171, spreekuur maandag, dins- Idag en woensdag van 11-12 uur en donderdag van 18.30-19.30 SOS-Hulpdienst, dag 25202. nacht, tel. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239. "The Godfather II" 14 jaar. Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hoge Woera 49, tel. 24919. "Fred, het mooiste stuk van het le ger" a l. Dagelijks 19.00 en 21.15 uur. Kindermatinee: "Sjors en Sjimmie en. de toverring" .a.l. Woensdag en zater dag: 14.30 uur. Zondag: 14.00 en 16.15 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. "Inpikken en wegwezen" 14 jaar. Da gelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. ■'Schoolmeisjesrapport" 1.8 jaar. Da gelijks behalve woensdag: 14.30, elke avond 19.00 en 21.15 uur. Kindermati nee: "Pippi in Takatukaland" a.l. Woensdag 14.30 uur. Lldo: STeenstraat 39, tel. 24130. 'The Sting" 14 jaar. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. "The return of the Pink Panther" a.l. Dag.: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zon dag: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Burgerlijke stand Leiden Geboren: René zn v. W. van Alphen en A. Zandvliet, Comelis zn v. C. Remmelzwaal en M. C. Ventura Bordeira, Mariana Elisabeth dr v. A. G. van Touw en M. M. M. Versteeeg, Caroline Cornelia Maria dr v. P. van der Niet en L. A. M. van Kempen; OVERLEDEN: H. Prins geb. 24 dec. 1945 echtgenote van D. Scheer, A. L Duljvestijn geb. 27 juli 1913 man, H. M. Goddijn geb. 21 dec. 1889 vrouw, M. P. van der Drift geb. 28 nov. 1894 gehuwd geweest met A. F. L. Nieuw- poort, F. D. Prins geb. 5 dec. 1967 zoon, A. de Jong geb. 26 maart 1911 echtgenote van W. C. Dekker. J. Maar- schalkerweerd geb. 12 maart 1915 man, E. de Kan geb. 17 dec. 1878 gehuwd geweest met M. Smit, F. H. Franken geb. 4 sept. 1896 man, W. Brouwer geb. 12 maart 1898 man. GEHUWD: C. M. van Muijen en M. C. M. de Bakker. Grof vuil De grof vuilwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen (donderdag) langs de volgende stra ten in Leiden: Paramaribostraat, Co- rantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssenstraat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, An na van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volkstuinen). Zwarte Pad en Merenwijk, Herensin gel (van Medusastraat tot Juliana- straat), Jullanastraat, Julianakade. Sophiastraat, Anna Paulownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oran jestraat, Lusthoflaan. Dillenburger straat, Nassaustraat, Meckelenbuer- gerstraat, Os- en Paardelaan. Bern- hardkade, Marijkestraat, Margriet straat, Irenestraat, Bemhardstraat, Beatrixstraat.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3