bloemenpracht aan zee" Overweldigende belangstelling voor "Flora's Grandioze afsluiting Rijnsburgse feestweek ten Noordwijkerhout marktte bate van gedupeerde zakenman DOSR-voorzitter verwacht voor 7e keer titel Tinie van Leeuwer wint puzzelrit van "Sportief" Succesvolle sportdag in Aarlanderveen Incidenten bij Put van Broekhoven door foutparkeerders Grote deelname aan volksspelen in Wassenaar Lindehoeve kiest jongerenraad Van onze correspondent bloemencorso veel prettiger is voor de bloemschik- KATWIJK "Flora's Bloemenpracht aan zee", het corso dat zaterdag voor "°et '**n 'c de eenentwintigste maal door Katwijk trok, heeft een overweldigende belang- Tot mooiste wagen van "hét stelling getrokken. Ongeveer vijftigdui- wagen van het vw-Katwij zend toeschouwers stonden langs de voUe vermeldingen gingen r route. Viel de belangstelling in Katwijk MSÏ ons corso geen vast motto. Iedereen is volkomen i zijn doen en laten. Men kan zich dan veel naar eigen idee uitleven in een ontwerp". de praal het VW-Katwijk uitgeroepen. De eer- ir de tandem van de de ambulance van ij u;- - j-.4 Prins en Van Delft uit Oegstgeest. De ere- en f ^1 1T1^ eerste prijs was voor de praalwagen van de veiling ties, te aanschouwen. "We hadden het ere-prijs: G. van Duyn en Zn en G. v.d. Burg uit Rijnsburg; eerste prijs: corso-comité en D. de natuurlijk mee', aldus de Mooy uit Rijnsburg. Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Het Voor- B schotense Jongerencentrum ruimschoots goedgemaakt. Rijen dik "Flora." De eerste prijs voor de gemeente Katwijk. „Stichting De Lindehoeve" gaat stond men in de Princestraat en op de Als origineelste wagen werd de praalwagen van een nieuwe jongerenraad kie- Boulevard om de vijftig wagens, opge- de Katwijkse standexploitanten aangewezen, zen. In tegenstelling tot voor- sier(j met Je fraaiste bloemencombina- Overige uitslagen: luxe wagens zonder reclame: gaande jaren zal de jongeren- --J raad dit jaar uitsluitend samen gesteld worden uit medewer kers. De jongerenraad is het overkoe pelend orgaan van alle projekt- groepen en verantwoordelijk voor de planning, voorbereiding Katwijkers dat de wagens 's aovonds onder feerie- Bedrijfswagens: eerste prijs: Leidsch Dagblad uit en uitvoering van de aktivitei- ke verlichting nogmaals kwam bekijken. Leiden; tweede prijs: Schildersbedrijf Buys-Van ten. De technische leider van het corso, de Noordwij- Duyvenbode, Jan v.d. Broek, Tapijtschuur uit Om tot een goed werkende jon- I ker Caspers, meent dat het Rijnsburg's corso dat Voorhout, Technische handelsmaatschappij b.v. gerenraad te komen wil de een week geleden was, geen enkele nadelige in- Oudshoom en Grimbergen-Noordermeer. Stichting deze kiezen uit de me- vloed heeft op de belangstelling voor het Katwijk- Garages: ere-prijs en mooiste luxe-wagen van het dewerkers en niet uit de hele I se: "Dit corso is vooral voor de toeristen en niet corso: Toyota van garage Dijksman uit Rijnsburg; Voorschotense jeugd. Alleen voor degenen die het Rijnsburg's corso hebben eerste prijs: Het Motorhuis uit Katwijk en de Voorschotenaren, die aktief deelgenomen hebben aan het vorige programma en op de hoogte zijn van de werkzaamhe- den kunnen een verkiezing aan vaarden. In de „opkamer" van de boerde rij „De Lindehoeve" zijn verkie- zingsformulieren verkrijgbaar, j De kandidaatstelling sluit half I september en de verkiezingen j zijn half oktober. De Stichting „De Lindehoeve" heeft naast I een jongerenraad een kommis sie van bijstand. Deze commis sie bestaat uit volwassenen en afgevaardigden uit de jongeren raad. Mevrouw De Jong en haar dochter, de charmante 'bemanning' van de Citroen van Garage Modern, die de derde prijs in de categroei 'Garages' kreeg. Van onze correspondent STOMPWUK De vakantie zigheden „Heisa" in Stompw hebben een wat abrupt eii gekregen. Na afloop van gezellige minikermis, wi voor een kwartje kon word gegrabbeld, ring geworpen ballen gegooid, werd een vensgroot vuur aangestokea De leiding van de vakantiebe heden in Stompwijk hadd hiervoor toestemming van coördinator de heer Witkai uit Leidschendam. De laai zou contact opnemen met brandweer en de politie. I had hij evenwel nagelaten. I andere medewerker van „1 sa" belde wel de politie, onmiddellijk de opdracht de brandweer gaf het vuur blussen. Binnen tien minu was het „Heisa"-vreugdevu verdwenen. Een domper op a vakantiepret. Moederbrigade in Stompwijk j Van onze correspondent STOMPWIJK - Ruim dertig i Stompwijkse moeders hebben zich opgegeven als verkeersbri gadier. Vandaag heeft het eer- j ste ploegje moeders de „vuur- j doop" gehad op de oversteek- plaats aan de Meerlaan. Tot nog toe rustte deze verant woordelijke taak op de schou ders van leerlingen van de zesde klas. Met het drukkerwordende verkeer aan de Meerlaan, achtte het hoofd van de school, de heer Oliehoek, het niet veilig genoeg meer deze „klaarovers" te hand haven. Ludieke sportdag KPJ in De Loethe Van onze correspondent Zoeterwoude Voor het om vangrijke, deels ludieke, sport programma dat de K.PJ. giste- Slechts een honderdtal badgasten volgde zaterdagmiddag de verrichtingen van de Noordwijkse reddingsbrigade, die een uitgebreide demonstratie gaf van haar kunnen. De overige duizenden strandbezoekers was het veel te warm om al die zweetopwekkende activiteiten gade te slaan. Theo v.d. Meer wint Ringsteekwedstrij den Van onze correspondent STOMPWUK - Theo van d Meer heeft de ringsteekwe strijden op de Jan Koen gewo nen. Tweede werd Kok Hilge som en derde Arie Verhage. De eerstae prijs bij de jeuj ging naar André Schloismit uit Duitsland. Tweede werd J landa Dienaar en derde Jol van Rijn. Als natsten van het steekfesti werden Martien van Leeuwe Piet van Steen en Joop van Ri aangewezen. de trainers uitgegeven. Dit bleef nochthans zonder competitie-re sultaat. Op voorstel van het be- Van onze correspondente RIJNSBURG Een grandioos vuurwerk was zaterdagavond het sluitstuk van de overvolle, gezellige feestweek, die in Rijnsburg was georganiseerd ter gelegenheid van het 1000-ja- rig bestaan van de gemeente. Een half uur lang knalde Rijns- burg zich de volgende 1000 jaar in. De rode, groene en gouden waaiers spreiden zich onder veel „Ohh" en „Ahh" geroep langs de donkere, heldere he mel. Na het zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus" en een toespraak van burge meester De Roos, verscheen in veelkleurige lichtjes de toren van Rijnsburg met daaronder „1000 jaar Rijnsburg." De laatste dag van de feestweek was er trouwens een die bol stond van de activiteiten. Behal ve het eerste elftal van Rijns burgse Boys (zie sportpagina), trad ook de jeugd van Rijns burgse Boys in het strijdperk. Na een aantal bijzonder leuke kreeg het kindercircus niet de belangstelling die het zeker ver diende. Alle drie de Rijnsburgse mu- ziekkoprsen waren zaterdag- j avond present op het Raadhuis- plein. Hun optreden zorgde er mede voor dat het Rijnsburgse feest een onvergetelijke gebeur- tenis iB geworden. stuur besloot mei, daarom de I wedstrijden tussen de Boys en ROELOFARENDSVEEN „Het afgelopen vereni gingsjaar 1974—1975 is te karakteriseren als een voortsudderend jaar zonder veel hoogtepunten", al dus sprak de voorzitter van D.O.S.R., Henk van Duijkeren, op de jaarvergadering van zijn vereni ging, afgelopen vrijdagavond. De opkomst voor deze onder ideale weersomstan- i jaarvergadering was redelijk; ondanks het zeer war- digheden in de Loethe organi seerde was opnieuw grote be langstelling. De sfeer werd nog verhoogd door de muziek van Studio 17. De meest succesvolle i deelneemster was Bernadette j van der Meer, die op vier on- j derdelen zegevierde. Bij de he- j ren deed Jan Mooijman met drie eerste plaatsen nauwelijks voor haar onder. Uitslagen: Eilopen: dames: 1. Bernadette v.d. Meer, 2. Leny Mooijman, 3. Anja v. Velsen; heren: 1. Nico Captein, 2. Theo Mooijman. Snoephappen: 1. Jack v. Leeu wen, 2. Rob v. Lier, 3. R. Spie renburg; dames: 1. Marion Turk, 2. Liesbeth v. Leeuwen, 3. Anja v. Velsen. Zaklopen: Bernadette v.d. Meer Jan Mooijman, 2. Toos Mooij man Sjaak de Jong, 3. José van Velsen Theo Mooijman, 4. Marie-José Dobbe Theo van Leeuwen. Hoogspringen: Dames: 1. Anita van Diemen 1.30 meter. De over ige deelneemsters bleven op 1.25 m. staan; Heren: 1. John v. Rijn 1.50 meter, 2. Gerard v.d. Lubbe 1.45 m. 100 meter: Dames: 1. Bernadette v.d. Meer, 2. Wils v.d. Lubbe- Borst, 3. Marion Turk. 400 meter: Dames: 1. Bernadette v.d. Meer, 2. Magdalene v. Rijn, 3. Anita v. Diemen; Heren:' 1. Jan Mooijman, 2. Theo v. Leeu wen, 3. Kees van Velsen. 1500 m. 1. Jan Mooijman, 2. Kees v. Velsen, 3. Theo v. Leeuwen. me weer waren er ongeveer 50 leden. In het jaarverslag van secretaris Wesselman kwamen nogmaals de sportveldennood en het ex treem slechte weer in het afgelo pen winterseizoen, aan de orde acht zondagen en twaalf zater dagen verregenden. Dit was de oorzaak dat het voetbalseizoen wat onregelmatig verliep. In het financieel jaarverslag kwam naar voren, dat D.O.S.R. niet tot de arme sportverenigingen be hoort. De club staat er fin an- f cieel uitstekend voor. Dit wordt mede veroorzaakt door een ho ge ledenbestand, een goede kan tine-omzet en een goed en slim j financieel beleid van penning- meester Onderwater. De goede financiële positie heeft ertoe ge- i leid, dat de vergadering ak koord ging met de volledige be taalbaarstelling van alle nog resterende niet uitgesloten nrs i van de obligatielening 1946 en 1962. Om de financiële positie gezond te houden ging de jaarvergade ring akkoord met een contribu tieverhoging van 20%. Op deze manier wordt de prijsontwikke- ling van de laatste jaren ge volgd. In de nieuwe kascommis- sie kwam de heer G. Rodewijk.- De 4 herkiesbare bestuursleden de heren Kerkvliet, Olijerhoek, Onderwater en van Rijn werden met algemene stemmen herko zen. Bij de bespreking van het komend seizoen kwam nog een aantal belangrijke zaken naar voren: Het in gebruik nemen van het derde veld, waarop de elftallen vanaf het derde in een roulatie systeem zullen spelen. Beheer der van de was-kleedgelegen- heid wordt de heer W. Kerkvliet, die zich hiervoor belangeloos ter beschikking stelde. de trainerskwestie. D.O.S.R. heeft de afgelopen ja ren veel geld aan gerenommeer- training van de selectie door de spelers onderling te laten rege len. Hierbij zal bestuurslid J. Kerkvliet als toezichthouder gaan optreden. De heer J. Kerk vliet is de afgelopen jaren hulp trainer onder diverse coaches geweest Hij kan dus als meest terzakenkundige van het be stuur worden beschouwd. De heer Out gaat de training van het derde, vierde en de jeugdselectie op zich nemen. J. Bakker en H. Bakker de ander seniorenelftallen. De jeugd blijft onder J. Kennis trainen. Rest nog een citaat van de voorzitter van Duijkeren: „Ik verwacht dat D.O.S.R. dit jaar kampioen wordt". Zou het de zevende keer, dat hij dat denkt, nu wel lukken? de regionale teams van Rooden- burg, Stormvogels en Aalsmeer, kwam Roodenburg als eerste uit de bus. Voor Rijnsburgse Boys was de tweede plaats. Na het jeugdtoernooi speelde het oud-kampioenselftal van Rijnsburgse Boys tegen Noord- wijk. Scheidsrechter was de oud-eredivisie arbiter Schalks. Noordwijk won met 1—0. Het kindercircus „Atleta" uit Warmond zorgde voor amuse ment op het Raadhuisplein. Vooral Kompjoeter August stal met zijn rare fratsen de harten van jong en oud. Griezelen kon den de toeschouwers bij de ver richtingen van vier jongeman nen, die door een op anderhalve meter hoogte gehouden bran dende hoepel doken. Door de activiteiten op het voetbalveld Rijnsburgse straten in de bloemetjes Van onze correspondente RUNSBURG De Trompstraat en de Vliet hebben de eerste prijs ge kregen voor de versie ring, die de bewoners tij dens de feestweek ter ge legenheid van het 1000-ja rig bestaan van Rijns burg hadden aange bracht. De tweede prijs ging naar de Irissen- straat. Derde werden de Sandtlaan en de Piet Heinstraat en vierde de Brouwerstraat. De eerste prijs voor de mooiste verlichting was voor de Irissenstraat, de tweede prijs voor de Ka naalstraat, de Piet Hein- straat en de Molenkapip. Derde werden de Sandt laan, de Vliet, de Tromp straat en de Lange Vaart, vierde de Petr. van Sa xenstraat en vijfde het Mauritsplantsoen. Van onze correspondent OUD-ADE Tinie van Leeuwen heeft de gisteren door gymi tiekvercniging Sportief uitgezette fietspuzzeltocht gewonnen, van Leeuwen en Kees de Haas werden respectievelijk tweede derde op de zeventig kilometer. Eerste bij de route van veel kilometer werd mevrouw Van Overveld uit Voorschoten, twe was C. Metaal en derde Dammie van der Poel. Ruim honderd fietsers gingen van start. Het werd een geslaa puzzelrit met vele addertjes onder het gras. De tocht ging van 0 Ade naar Oude Wetering. Vandaar door de H. Geestpolder n Leimuiden. Via Bilderdam, Nieuwveen en Noordeinde liep de r< naar het zwembad "De Aarweide", waar voor veel deelnemers verleiding groot was om de tocht maar te staken. Op een pai tussen het water van de Langeraarse plassen door, kwam terecht in Roelof arendsveen. Vandaar moest met een roeibo worden overgestoken teneinde bij het eindpunt te komen. ACTIE BRACHT RUIM TIEN MILLE OP Van onze correspondent AARLANDERVEEN De sportdag van speeltuinvereniging A landerveen is weer een succes geworden. Het bootje varen voor jongens van 6 tot en met acht jaar wl I gewonnen door Rudolf Taubert. Bij de meisjes werd Hel Hoogervorst winnares. Hans Vink won het kussengevecht voor jongens van negen tot met elf jaar, Willy Verduyn was de beste kussen vechtster diezelfde leeftijdscategorie. Bij de grotere jongens en meis werden respectievelijk Tim Verduyn en Joke de Bruyn winna Bij het ballen gooien was Marco Vink de beste van de jongeni I meisjes van 3 tot en met 5 jaar. René de Jong was de beste jon( I van 6 tot en met 8 jaar en Corine Verduyn het beste meisje. I Het waterdragen werd gewonnen door Hans Vink, Willy Verduj Anja Kempenaar en Kèes Vink. Het kussengevecht voor ouderen werd gewonnen door de heer V Zijll. Mevrouw Verduyn was de snelste waterdraagster en de hi De Roos de snelste waterdrager. Van onze correspondent BODEGRAVEN De avonddrukte bij de Broekhovense put heeft afgelopen week tot ernstige incidenten geleid. De put is in deze tropische periode een geliefd ontspannings- en recreatie-oord geworden. De recreanten parkeren aan beide zijden van de weg die langs de put van Broekhoven loopt hun auto's. Het gevolg is dat doorgaand zwaar verkeer niet meer kan passeren. Een onwel geworden meisje moest over de weilanden vervoerd worden omdat een ambulance niet bij haar kon komen. Ook een melkauto had moeite met passeren. De ongeduldig geworden chauffeur loste dit weinig elegant op. Hij reed er op los en beschadigde zeven auto's. Er zal in het vervolg strenger tegen de fout-parkeerders worden opgetreden. Van onze correspondent Noordwijkerhout Toen vorige week maandag avond de doe-het-zelf zaak van Piet Laros aan de Havenstraat in vlam men opging namen de winkeliers van het W.A.K. (Winkel Aktie Komité) nog diezelfde nacht het besluit hun onderverze- kerde collega te helpen via een bliksemaktie. Afgelopen zaterdagavond werd op het marktplein aan de Ha venstraat ruim 10.000,- bij el kaar gebracht voor de gedu peerde familie Laros. Behalve dat de winkeliers vele waarde volle goederen gratis ter be schikking stelde, waren zij za terdagavond volop in touw om de goederen aan de man te brengen. Een radio- en t.v.-han- delaar zag je samen met een herenkapper koek en gebak aan de man brengen, een loodgieter deed zijn best cosmetica te ver kopen en een stoffeerder stond met een bloemist en een drogist zijn keel schor te schreeuwen aan het rad van avontuur. De muziekvereniging „Harpe Da vids" met majorettes en de drumband met majorettes van St. Jeanne d'Arc gaven al direct een vrolijke start aan deze ge zelligste markt van het jaar. Voor de resten van zijn in vlammen opgegane bedrijf ontvangt Piet Laros (links) een bedrag onder couvert van WAK-voorzitter Looyenstein. Deze heeft overigens een zaak in ongeveer dezelfde branche als Laros en is dus in de praktijk van alle dag ^en concurrent van Laros. Concurrentie-overwegingen laat men echter in Noordwijker hout varen wanneer een collega-in-nood geholpen moet worden. Van onze correspondent Wassenaar Het bestuur van de Wassenaarse Oranjeverenig „Koningin Wilhelmina" was ietwat pessimistisch gestemd over belangstelling voor een aantal „volksspelen", die voor zaterdag, laatste dag van het zomerfeest 1975, op het programma wai geplaatst. Voor het touwtrekken en het mastklimmen - een nie onderdeel van het feestprogramma - en voor brandweerwedstrijc had zich een uiterst klein aantal deelnemers aangemeld. Maar viel allemaal erg mee. Toen de spelen eenmaal begonnen kwan van alle kanten nieuwe gegadigden toegestroomd. En het resulta was, dat ondanks de tropische hitte al die spelen toch een gr succes werden. De zaterdag begon met een hengelwedstrijd in samenwerking'! de Wassenaarse Hengelsportvereniging. Er meldden zich 113 deel mers, die drie uur lang hun hengels hanteerden aan de oever de Zijlwatering. Bij de senioren won D. J. Swagers de eerste p: en de wisselbeker; bij de junioren bereikte Johnny de Bode beste resultaten. In het Sportfondsenbad hadden daarna rubber-kano-wedstrij< plaats: niet minder dan 82 deelnemers verschenen aan de sfc De eerste prijzen in de verschillende leeftijdsgroepen wer< gewonnen door Mark Engelenburg, Danielle Jonkrtian en Rich: Veringa. Het mastklimmen en touwtrekken hadden plaats op het weili aan het einde van de Van Duivenvoordelaan. Voor het mastkl men meldden zich uiteindelijk niet minder dan 50 deelnemers. V het touwtrekken werden 8 ploegen van 4 deelnemers gevormd, sterkste ploeg was die, bestaande uit Fred Stok, Arie de Gn Gijs van Rhijn en Luuk van Dobbe. Voor de brandspuitwedstrijden op het voorterrein van de sport kwamen 18 ploegen van vier in de weer. Winnaars werden Will Hoogenboom, Jan Hoogweg, Philip van Leeuwen en Willem 1 Velzen. LEIDSE COURANT MAANDAG 11 AUGUSTUS 19» Abrupt eindeC van Heisa" in Stompwijlf

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4