fcidóe (SouAO/rit OTTERS BLOKKEREN CHEVENINGSE HAVEN og geen spoor van ader Leidse moord ortugese mariniers in actie tegen betogers Aanrander in volle zee gearresteerd ÏBEKEND MEISJE DOODGESTOKEN 1 KHl Feyenoord en Ajax met neus op feiten 1 Eaatsgreep Timor rtugees Hevige gevechten tussen Brits leger en IRA in Ulster Noodweer maakt einde aan hittegolf Maandag 11 augustus 1975,65e jaargang no. 20192 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Rapenburg 2, Lelden, postbus 11, tel 071- 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V, Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur. J. W. C. Leune. tenties (excl. B.T.W.) f 0,42 per mm. Telefoontjes f3,85 «lachten bezorging: tel 071- 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week 2,81kwartaal 36,32; jaar 141,35; losse r Natuur Achter het Nieuws brengt „De natuur is van ons allemaal", over de wijze waarop de rege ring werkt aan natuurbehoud, op Ned. I om 20.21 uur. Om 21.10 uur McMillan. Ned. II om 20.21 uur Pepper, om 21.10 uur Maude en om 22.20 uur Zomer '75 met het orkest Syd Lawrence. NIET MEER ZO WARM Hier en daar een regen- of on weersbui, overigens over het al gemeen vrij zonnig met maxi mum temperaturen tussen 25 en 29 graden, in de kustgebieden tussen 20 en 25 graden. Overwegend matige wind tussen noordwest en noordoost Minima circa 17 graden. Morgen zon: 5.18—20.11. Maan: 12.11—22.02. Schev. hoogw: 6.05—18.33. Laagw: 2.13—14.29. (Van een onzer verslaggevers) !N De Leidse politie heeft nog steeds niet de identiteit i vaststellen van het ongeveer 16-jarige meisje, dat gister- omstreeks half tien in koelen bloede is vermoord in de Hout. Ook van de dader(s) is geen spoor. ieisje werd tegen kwart en met een hevig bloeden- ►ssteek in de rug gevonden grasberm van de Johan de rweg, een stil, donker fiet- ussen het hertenkamp aan utlaan en de Van Slinger- aan. g op haar buik met haar op haar rechterarm toen (11) en Eric (13) Schurin- oontjes van de bekende keel-, neus- en oorarts vonden. Op dat moment leefde ze nog. Een klein uur later overleed ze in het Acade misch ziekenhuis. De kleding van het (zeer tenge re) meisje biedt voor de Leidse politie geen enkel aanknopings punt om de identiteit te kunnen vaststellen. Het slachtoffer, donker haar en dito ogen, droeg een wit katoe nen hemd (maat 36) met rode boorduursels. Binnenin zat een stiksel waarop vermeld „Made in India". Het meisje had verder een witte maxi rok (maat aan, waarin een etiket waarop „Miss Nera Sandra Design". Om haar hals hing aan een rood koordje een gouden hanghorlo- ge, klein rond model met Ro meinse cijfers. In een zak van de rok werd een Palestijnse munt van 20 mils uit 1927 en een kleine metalen Davidster gevon den. Het meisje had voorts brui ne slippers aan. Gezien haar uiterlijk, de munt en de Davidster vermoedt hoofdinspecteur Verzijden van de Leidse politie, dat het een hippy meisje van Joodse af komst is. Niet wijst erop, dat zich voor de steekpartij een Rechercheurs met honden doorzoeken het Leidse Hout, waar gisteravond een meisje vermoord werd. handgemeen heeft voorgedaan, sterdamse anatoom-patholoog er zijn althans geen sporen van dr. Zeldenrust sectie op het lijk. geweld gevonden. De politie Vanmorgen had zich nog steeds neemt vooralsnog ook niet aan niemand bij de Leidse politie dat het gaat om een zedenmis- gemeld, die het meisje mist De drijf. Vandaag verricht de Am- speurtocht langs kraakpanden en communes in Leiden heeft geen resultaat opgeleverd. Even min een zoekactie vanpacht en vanmorgen met honden van de speurhondendienst van de Rijk spolitie. (Van één onzer verslaggevers) •m De Scheveningse baven is de afgelopen nacht !f één door een zestal Scheveningse kotters en één Katwijker ;eerd. De schepen liggen aan de havenmond, ter hoogte se maf oor, en blijven daar tot twaalf uur vannacht. De ;e kustvissers besloten zaterdagmiddag tot aktie over uit protest tegen vangstbeperkende maatregelen. De lade wordt georganiseerd door de Bedrijfsorganisatie voor [renden, waarbij volgens aktieleider Jaap Koning negentig ent van de Scheveningse bemanningsleden is aangesloten. fcnt Tholense vissers dreigden ravond roet in het eten te door een tegenaktie op te zetten. Nog voor dat zij onden doen voer de Sch. eerste al naar de ingang le eerste binnenhaven en die af. Nadat drie andere dit voorbeeld hadden l, stoomden de schepen de havenmond. Kort na JA Honderden Portuge- riniers zijn vanmorgen in- om een groep communis- ie zich had teruggetrokken jn hoofdkwartier, te be tegen een woede gte betogers. De mariniers ten gebruik van knuppels, half twee ontstond een incident toen de Th. 24 door een nog open gat in de blokkade naar de open zee wist te ontkomen. Korte tijd later probeerde de Th. 26 het zelfde. Dit mislukte en de boot moest, „onder vuur", genomen door de protesterende vissers met stukken ijzer, stenen en met water gevulde bierfles jes, naar de binnenhaven terug keren. Verder deden zich geen incidenten meer voor. (Van onze sportredactie) Amsterdam Een week voor het begin van de voetbalcom petitie hebben Feyenoord en Ajax ervaren dat de uitzichten op een rooskleurig seizoen nog allerminst aanwezig zijn. In het jubileumtoernooi van Amsterdam werd Ajax door de Belgische kampioen RWDM op een bijzonder pijnlijke manier met de neus op de feiten gedrukt De Amsterdammers moesten in het laatste kwartier een voorsprong van 2—1 op sensationele wijze uit handen geven. Met vier treffers toon den de Belgen de zwakte van Ajax aan, hetgeen bij manager Hans Kraay weer de nodige denkrimpels zal hebben veroor zaakt Feyenoord speelde opnieuw onbeslist, ditmaal tegen Barcelo na. De Rotterdammers bleken, evenals eerder tegen RWDM, minder secuur met het nemen van strafschoppen. Zie verder Sporttribune. Feest na afloop bij RWDM. Vooral Desanghere (links) en Teugels waren blij. Het mocht, zij hadden beiden hun aandeel in de score. iiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii CARTA (AP) „Indonesië bevolking van Portugees beschermen als die zich ansluiten bij de republiek :sië", zo heeft de Indone- minister van buitenland ken Malik verklaard naar iding van de berichten een staatsgreep op Portu- Timor. gees Timor beslaat de oos- helft van het eiland Ti- in staat al sinds 1586 onder ur van Lissabon. Op Por- Timor wonen ruim |!0 mensen. Vorige maand ffte de militaire machtheb- in Lissabon bekend dat waarschijnlijk tot maak- nder Portugees bestuur zal Dat besluit volgde op espreking met twee van de politieke partijen van Ti- De derde partij, het Freti- iad het overleg geboycot t het onmiddellijke onaf- ïlijkheid wil. Het is nog luidelijk wie de staatsgreep ■nomen heeft. traangas en automatische wa pens. Meer dan dertig personen raakten ernstig gewond. Gisteren raakten ook al twintig mensen gewond toen communis ten, die zich verschanst hadden in hun hoofdkwartier in Braga, het vuur openden op ongeveer 500 mensen die een aanval op het kantoor ondernamen. Vol gens de politie zijn de meeste gewonden geraakt door hagel uit jachtgeweren die door de communisten werden gebruikt. De aanvallers maakten deel uit van een menigte van naar schat ting vijftigduizend katholieken die eerder een optocht door Braga hadden gehouden uit pro test tegen het linkse militaire bewind. De vijfhonderd mensen omsingelden het partijkantoor op een groot plein in het cen trum van de stad, bestormden het tot driemaal toe en probeer den het in brand te steken. Majoor Jose Canto Castro, een dissidente officier van de Bewe ging van de Strijdkrachten heeft gisteren verklaard dat de oppositiegroep verwacht pre mier Vasco Gongalves mis schien nog deze week tot aftre den te kunnen dwingen en het communistisch georiënteerde beleid van de premier door een gematigd programma te vervan gen. BELFAST (Reuter-DPA-UPI) Bij demonstraties tegen de Britse interneringspolitiek in Noord-Ierland is het gisteren opnieuw tot heftige uitbarstingen van geweld gekomen. In de katholieke wijk Falls Road in Belfast werd urenlang slag geleverd tussen het Britse leger en sluipschutters. Een vierjarig meisje werd gedood door een verdwaalde kogel. Britse militairen troffen vijf sluipschutters, maar het is niet bekend of ze gedood of gewond zijn. Zaterdag kwam bij schietpartijen een jongen om het leven. Het waren de hevigste gevechten sinds de IRA een half jaar geleden een bestand afkondigde. Volgens woordvoerders van de privisional IRA zijn de rellen niet begonnen door IRA-leden, want die hadden strikte opdrachten voor een vreedzame demonstratie. Een IRA-zegs- man zei dat het bestand .opnieuw in overweging zal worden genomen als er m de onmiddellijke toekomst geen ingrijpende verandering komt in het gedrag van de Britse troepen". Een 16-jarige protestantse jongen werd ook geraakt door een verdwaalde kogel. Huisvrouwen ontvluchtten met hun kinderen en wat huisraad hun brandende huizen aan de grens van de katholieke wijk. Volgens de IRA waren de huizen in brand gestoken door benzinebommen van protestanten. Volgens het leger ontstonden de branden toen de IRA-leden vrachtwagens omkeerden om barrica den te bouwen. Von Braun geopereerd - De be kende Amerikaanse raketont werper, Wernher von Braun heeft in het weekeinde in het John Hopkinsziekenhuis in de Amerikaanse stad Baltimore een zware nieroperatie onder gaan. DOET U OOK MEE? EVERT CASTELEIN (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Onweer en hagelbuien maakten gisteren een einde aan de hitte golf die Nederland de laatste twee weken in haar ban heeft gehouden. Dat wil ech ter niet zeggen dat het ook met het mooie weer is afgelopen. Het blijft zomerweer; alleen zijn de temperaturen normaler ge worden. In Midden- en Zuid-Limburg bracht een zwaar noodweer een einde aan de hitte. Hagelstenen met een diameter van ander halve centimeter brachten enorme schade toe aan veldgewassen en fruitbomen.Fruit- telers in Zuid-Limburg spraken van een schade van 80 procent aan appels en pe ren. Aan suikerbieten en voedermais zou een schade van meer dan 50 procent zijn aangebracht In het Zuidhollandse Ber gambacht is gisteravond vermoedelijk door blikseminslag een boerderij in vlam men opgegaan. In de boerderij was een antiekhandel gevestigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. ADVERTENTIE) DINSDAG EN WOENSDAG BU ALBERT HEUN Observer - Het in financiële moeilijkheden verkerende zon dagsblad „The Observer" is gis teren niet verschenen omdat de drukkers staakten uit protest te gen voorgenomen ontslagen. Ontvoering - De FBI heeft zon dag bekendgemaakt dat de 21- jarige zoon van de president-di recteur van Seagrams co. ltd., makers van o.a. whisky, Samuel Bronfman, is ontvoerd. Er is nog geen losgeld geëist. Bloedige ruzie - Bij een ruzie tussen twee zigeunerfamilies zijn gisteren vier mensen om het leven gekomen en zeven zwaar gewond in Reus in de Spaanse provincie Tarragona. Basten arresteerde gistermiddag eigenhandig een het Langeveld en stapte samen met een kennisje man, die kort tevoren in een bootje, dat zich een paar kilometer uit de kust in zee bevond, een 17-jarig meisje uit Noordwijkerhout had ver kracht. twaalf jaar in de boot van de man, die zij op deze middag reeds meerdere malen met kinde ren pleziertochtjes langs de kust had zien maken. de man echter een eind de zee op, waar hij onder specteur Basten, toevallig op de strandpost aanwe- bedreiging hen overboord te zullen zetten, het zig, ging met enkele collega's in een speedboot op oudste meisje verkrachtte. Daarna voer hij terug zoek naar de dader. Na een korte speurtocht naar de kust. Bij de eerste zandbank sprongen slaagden zij er in de man, een 27-jarige inwoner de overstuur zijnde meisjes overboord en wisten van Noordwijk, aan te houden. Hij heeft een zwemmend het strand te bereiken. volledige bekentenis afgelegd. Toen de beide meisjes aan boord waren, koerste De familie waarschuwde de strandpolitie. Hoofdin-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1