Allerlei(ds) BS LEIDEN TE KOOP VOOR 40 MILLE Miss en Mister Meren wijk Derde school Merenwijk komt aan Zwartemeerlaan Leidenaartjes zegevieren in Tour de Frats Nieuw Minerva Na voortreffelijk etentje vergeten om af te ruimen UITGAAN STEEKPROEF ^ONDERDAG 31 JULI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Basketbalvereniging wil per se ere-divisie blijven spelen Van onze sportredactie LEIDEN De basketbalvereniging BS Lei den is te koop voor veertigduizend gulden. 19. Voor dat simpele bedrag zeker in vergelij- iuïï t#t wat er e'ders in de sportwereld aan sponsorgelden wordt betaald kan elk wille keurig bedrijf een heel seizoen lang reclame maken. Voor die veertig mille is de Leidse eredivisieclub bereid zijn naam te veranderen, Imet alle gevolgen van dien. De reden waarom BS Leiden zijn prijs heeft laten zakken naar dit vrij lage bedrag is duidelijk. Men wil coute que coute eredivisie- basketbal blijven spelen in de Sleutelstad. En BS Leiden moest wel, want het nieuwe seizoen staat al weer voor de deur. De trainin gen zijn weer hervat en over anderhalve maand moet de eerste competitiewedstrijd worden gespeeld. De begroting van BS Leiden ligt uiteraard een flink stuk hoger dan die veertig duizend gulden. In feite gaat de nieu we sponsor ongeveer een derde deel van de begroting dekken. Waar komt de rest van daan? BS Leiden heeft zijn begroting gesplitst in vier delen. In de eerste plaats is dat de post Pappas, de trainer-coach wiens contract is verlengd. Het salaris van de Amerikaan zal moeten komen uit opbrengsten van reclame in de Vijf Meihal. Daarnaast zal Leiden zeker twee Amerikanen aantrekken. Harry Pappas is momenteel in Amerika om daar uit te kijken naar geschikte spelers. De salarissen en alle bijkomende kosten van deze Ameri kaanse basketballers zullen worden betaald door twee kleine sponsors, die voor een be drag van rond de dertig mille zo'n Amerikaan adopteren. Die eerste drie gedeelten van de begroting zijn vrijwel gedekt. Er zijn een aantal kandidaten, die een speler willen adopteren en via hem een flinke portie reclame terugkrijgen. Het gat op de begroting is derhalve nog zo'n 40.000 gulden. Een bedrag dat nodig is om de zoge naamde „overhead-kosten" te dekken. Dat wil zeggen: verzekering, medische begeleiding, een assistent-coach, een manager en alles wat verder nodig is om de show zo goed mogelijk te verkopen Ook voor dat bedrag zijn een paar kandida ten, maar de zaak is nog niet helemaal rond. BS Leiden verwacht, dat het niet al te lang meer zal duren en dat betekent concreet, dat Leiden verzekerd is van weer een seizoen topbasketbal. .1 v.rt V B-Henriëtte de Zeeuw en Ariën Rijpma zijn gisteren tijdens de modeshow, georganiseerd in het kader van de kindervakantiespelen, uitgeroepen tot Miss en Mister Meren wijk. Voor de modeshow had een twintigtal kinderen zich verkleed in grootmoeders -vaders stijl. Onder luid applaus liepen de jonge opa's, oma's boertjes, boerinnetjes en ridders over het plankier. Henriëtte de Zeeuw werd Miss-Merenwijk, omdat zij volgens de jury een schattig oud omaatje" uitbeelde. Ariën Rijpma was weer volgens de jury, „een jonkheertje om te knuffelen". Goderd Volberda kreeg een eervolle vermelding voor zijn creatie als ondeugend „oud mannetje". Ook waren er gister in het wijkpark nog een dierenshow en een poppenconsultatie-bureau. Veel kinderen hadden hun lie- - velingsdier meegenomen om door een professionele jury, de heer Kühe (van de plantsoenendienst) te laten keuren. Elke goed verzorgde kat, hond, cavia, konijn of muis kreeg een prachtige rozet om. Op het poppen-consultatie-bureau hadden de „zusters" veel werk om de poppen, beren en aapjes te wegen, meten en een prikje te geven. Gewonde poppen en dieren werden verbonden. Vandaag gaan de kinderen van de Merenwijk naar het jeugddorp in Zuid-West. Morgen is er om 14.30 uur poppenkast en goochelen op het pleintje aart de Strobloem. Ter afsluiting van de door de Stichting Zijlwijk i.o. georganiseerde kindervakantie-feesten wordt er om vrij dagavond 20.00 uur gestart met een lampion-optocht vanaf het toekomstige winkelcentrum De Kopermolen met medewerking van de R.K. Harmoniekapel. Van een onzer verslaggevers Leiden De gemeenteraad heeft nu het officiële voorstel van b. en w. bereikt om ak koord te gaan met de bouw van een derde school in de Merenwijk. En wel nabij de Zwartemeerlaan Volgens het schrijven van b. en w. aan de raad zal de nieu we school vooralsnog negen lokalen omvatten waarvan drie voor kleuter- en zes voor lager gewoon onderwijs. Men wil er van uitgaan dat het gebouw maar voor beperkte tijd gebruikt zal worden en er daarom een noodschool van maken. Dit in verband met de onzekerheid over de ontwikke ling van het aantal leerlingen in de verdere toekomst. Wel houdt het college er rekening mee dat voor de wat kortere termijn het aantal lokalen van zes nog uitbreiding zal behoe ven. De ruimten zullen naar be hoefte worden verdeeld over de sectoren openbaar, prot. chr. en,R.K. onderwijs. Met de bouw en inrichting van de nieuwe school is een bedrag gemoeid van 1,2 miljoen. B. en w. zijn bereid hun mede werking te verlenen aan de plannen van de Eerste Leidse Schoolvereniging om een kleu terschool aan de Vondellaan op -te richten. Zij vragen de gemeenteraad zijn fiat te ge ven. Zestig ouders hebben toe gezegd hun kleuters straks in het geplande gebouw school te laten gaan. Het zal als de raad akkoord gaat vooralsnog twee lokalen omvatten. Van een onzer verslaggevers LEIDEN - De Tour de Frats, een wielerronde door heel Nederland voor jongelui tussen de 8 en 16 jaar, is een groot succes geworden voor de Leidse deelnemers. Na 600 kilometer fietsen in 7 dagen werd Robert Drost (13) winnaar bij de jongens en Lenie Eradus (12) bij de meisjes. Lenie Eradus, die in de Genestetstraat woont, verklaarde aan de finish de ronde vrij gemakkelijk gereden te hebben. Niet zo verwonderlijk, want ze is lid van de Leidse ren- en turvereniging Swift. Onderweg heeft Lenie nog wel met pech te kampen gehad. Tijdens de vierde etappe viel ze en liep daarbij een kapotte knie en een aantal slagen in haar voorwiel op. Ze bleek over genoeg conditie te beschikken om de ronde toch op haar naam te brengen. Ook Robert Drost haalde vrij gemakkelijk de eindzege binnen, alhoewel hij hem wel even heeft geknepen toen in de zesde etappe zijn ketting brak. Uitslagen: Jongens: 1. Robert Drost, 2. Jan van Rossum, 3. Johnny Vervoorn. Meisjes: 1. Lenie Eradus, 2. Herma van Beek, 3. Sylvia Drost. Ploegenklassement jongens: 1. Rivella, 2. Gallerie Modern, 3. Revilac. Ploegenklassement meisjes: 1. Hopax, 2. Golden Wonder, 3. Ge Hofenk. Keuring Sollicitanten naar een functie in bet onderwijs zullen in de toe komst niet meer worden aange nomen wanneer ze niet voor honderd procent medisch zijn goedgekeurd. Dit hebben B en W onlangs besloten. De regeling geldt zowel voor het buitenge woon als het openbaar onder wijs. Tour de France B en W willen meewerken aan het voornemen van de heer J. Riethoven, sportorganisator en oud-voorzitter van wielervereni ging „Swift", de start van de Tour de France in 1976 of 1977 in Leiden te organiseren. In set- pember zal wethouder Van Aken hierover een gesprek heb ben met de heer Riethoven en zijn medewerkers. Vergoeding B. en w. stellen de gemeente raad voor om officieel vast te stellen op welke wijze van ver voer de reis kostenvergoeding wordt gebaseerd aan ouders van wie de kinderen een school voor buitengewoon onderwijs bezoeken. De voorgestelde rege ling wykt niet af van de in de praktijk momenteel gehanteer- Onder redactie van Jantje van Lëyde tel. 071-22244 de. Hij houdt globaal in dat de kosten van particulier vervoer van en naar school (taxi of spe ciaal busje) worden vergoed aan ouders van lichamelijk gehandi capte leerlingen, imbeciele leer lingen en zeer jeugdige leerlin gen. En dat de kosten van open baar vervoer worden vergoed voor alle overige leerlingen van scholen voor buitengewoon on derwijs. De officiële vaststelling van een en ander is noodzake lijk gemaakt door een recente wetswijziging. Bioscopen Burgerlijke stand Exposities Diogenes De Stichting Diogenes wil de panden Hogewoerd 30 en 32 van de gemeente kopen. De prijs is respectievelijk f 9.000 (voorhuis Hoge Woerd 30), f 3.000 (achter huis nr. 30) en f 3.750 (Hoge Woerd 32). De bijbehorende gronden worden door de ge meente in erfpacht gegeven te gen een jaarlijkse canon van respectievelijk f 2.000, f 600 en f 780. Luxor: Stationsweg 19. tel 21239 „The Godfather II", 14 jaar. dag 14.00 en 20.00 uur Camera: Hoge Woerd 49. tel 24919. „Dr. Zjivago" 14 jaar dag 20 00 uur Kindermatinee: „Dik Trom en z'n dorpsgenoten" al. dagelijks 14.30, zondag s 14.00 en 1615 uur Nacht- voorsteliing: „Zabriskie-point" 18 jaar. vr. en za 24.00 uur Lldo: Steenstraat 39. tel 24130. „Voor een paar dollars meer" 14 jaar. Dag. 14 30. 19 00 en 21 15 uur. Zondag s 14.30. 16.45. 19.00 en 21 15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel 33210 „The return of the pink panther" a.l. Dag 14.30.19 00 en 21.15 uur Zonda gs: 14 30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstelling Elke dag t/m zater dag om 1030 uur: „Oom Ferdinand en de toverdrank" a l Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. „Mens erger je niet" 18 jaar Dag. 14.30, 19 00 en 21.15 uur. Zondag s: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 uur Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „Bedriegen bedrogen" (Louis de Fu- nés) a l dag. beh wo 14.30 en dag. 19.00 en 21.00 uur Kindermatinee: „Pippi in Takatukaland" a l woens dag 14.30 uur. Nachtvoorstelling: „Blue Movie" 18 jaar vr en za 23 30 Leiden - Geboren. Wendy d. v.: A. Linschooten en J. Ciere. Bianca d.v.: G. Hollander en C. G. Meijer; Morad z.v: M. B. A. Baddou en M. M. Koubah; Steven z.v F van Daalen en E. F Ouwerkerk; Bastiaan Johannes Francois z.v J H J Bergmeijer en M. M. van Zanten, Eveline Yvette d.v. G. de Krui|f en C. R Erwiph. Jurgen Raoul z.v.: B. R. Flohr en F. Espejo Ibanez. Jeroen z.v.: J van den Berg en G. W J Kanbier. Vincent z.v.: H. J. van der Meij en J. J. A. Rijsbergen; Eva d v J. G. Gander en R. Battig Overleden: L. M. H. R Frericks geo 1 juni 1904 man; J Seeckts geb. 13 feb 1926 e v.: H. G. J. Vlugt; P. Leugermg geb 17 feb. 1894 man, A. Verhagen geb. 9 sep 1969 d C. Heijmans geb 120 april 1888 geh. gew m W. J van der Blom; I. van der Tuin geb 22 feb. 1893 man; C P H. den Hollander geb 11 nov. 1909 man, L. van Putten geb. 30 april 1891 geh gew m F Burgerjon; C. Stou ten geb 27 jan. 1891 man; A. van Ginkel geb. 19 mei 1899 man. M. Faas geb 10 okt. 1914 ev: M. van Dam; C. J Zondag geb. 15 jan. 1892 e.v.: W. T Bekker Gehuwd: D. E Gray en A. van Rees; P J F van Schie en G. J. M. van der Zalm, E H Broekhuizen en M W. J. Dobbelaar STEDELIJK MUSEUM „DE LAKEN HAL", Oude Singel 28. tel 44044 ma t/m za 10-17 uur, zo 10-17 uur Tot 27/7 de expositie ..Het Leidse Woon huis" in het kader van het Monumen tenjaar '75 ATELIER „DE SCHERF". Nassaulaan 41, Oestgeest. tel. 50220. Te bezoeken na telefonische afspraak Ans v d Heide-Kort met eigen werk o a glas- buigen. aardewerk, schilderijen en RESTAURANT OUDT LEYDEN. Steen- straat 53. tel 33144 Fons Franken met etsen en meerkleurenetsen Even eens georganiseerd door Int Art Ser- ORANGERIE IN DE HORTUS BOTA NICUS, Rapenburg 73. tel 22044 tst 88 ma t/m za 9-17 uur, zo 10-16 uur Tot 1/9 „Denken en doen" Op deze tentoonstelling wordt het ambachte lijk aspect van het technisch en admi- in relatie tot onderwijs en onderzoek DRUKKERIJ DE BINK. Rooseveltsraat 3, tel. 22841 ma t/m vr 8-17 uur. Tot en met augustus een tentoonstelling van Dhr v d Berg met collages, mo derne schilderijen, zeefdrukken en olieverfschilderijen FLORA-HALLEN. Rijnsburg 1t/m vanaf 16 30 zijn de praalwagens het bloemencorso te bezichtigen In en rond Leiden Vrijdag 1 augustus: ange Mare Orgelcon- en Fey; aanvang 20 uur. or Volkenkunde. Steen- m over West-Afrika; aan- n 14.30 uur Orgelconcert door Piet va aanvang 20 uur. Veiling Flora, Rijnsburg janvang 15 30 uur /eiling Flora. Rijnsburg C ing veiling - flora-hallen. 16 30 uur. sluiting 23 uur Steekproef is een zomerse zwerftocht langs Leidse eetgelegenheden. We doen daarvan onverbloemd verslag. Onze mening is louter persoonlijk en geba seerd op een eenmalig bezoek. We kondigen een steekproef niet van tevoren aan en maken onze identiteit pas na de maaltijd bekend. De inrichting van Nieuw Minerva is oud-Hollands, met veel antiek en curiosa. Rustig en gezellig. Zoals je een Amsterdammer niet hoeft uit te leggen wat „Krasnapolsky" of een Hagenaar wat ,,'t Gouden Hooft" is, zo hoef je je tegenover een Leidenaar niet nader te verklaren als je het begrip „Nieuw Minerva" laat vallen. Nieuw Minerva aaar gaat een Leidenaar die het kan betalen op zijn trouwdag eten en op de dag dat hij 40 jaar aan de zaak is met zijn collega's een sherrytje drinken. Gewoon Nieuw Minerva. Een horecabedrijf verwerft zich zo'n naam niet zomaar. Lange jaren ziin daarvoor nodig en heel erg veel mensen die heel erg tevreden zijn gesteld. Hééft een zaak tenslotte een reputatie als die van Nieuw Minerva, dan wekt dat bij de bezoeker onwillekeurig de verwachting dat er helemaal niets mis kan gaan. Dat kan natuurlijk wel en dat hebben we bij onze steekproef in de Vrouwensteeg 11 dan ook ondervonden. Niet met betrekking tot de kwaliteit van de maaltijd. Vooropgesteld zij dat we lekker gegeten hebben. Maar in de bediening en meer in het algemeen in de entourage rond ons etentje zaten toch wel wat onvolkomenheden, waaronder één storende. Van de kleinigheden die weliswaar geen invloed hadden op ons goede humeur maar toch ook niet getuigden van perfect gastheerschap noemen we het ontbreken van een servet Voorts het langdurig en luid timmeren met een hamer op een onzichtbaar voorwerp achter het bufet En ook het schelle geluid van de telefoon die tot twee keer toe om onduidelijke redenen niet werd opgenomen en derhalve lange tijd onverdro ten bleef doorrinkelen. Grappig was dat de voor het overige heel vormelijk optredende ober op zeker moment alle deftig heid vergat toen hij na een korte afwezigheid de eetzaal weer binnenkwam met zijn lange witte overhemd geheel uit zijn broek. En even informeel als stond hij in zijn slaapkamer, zijn outfit weer in orde bracht./}Kleinigheden nogmaals, die weer goed gemaakt worden door andere kleinigheden en voor een totaal-indruk niet van beslissende betekenis zijn. Wel storend was dat de ober zoveel haast had dat hij één van ons hel dessert al serveerde terwijl de ander nog van het hoofdgerecht genoot. En vervolgens met een vriendelijk „goede middag" verdween om niet meer terug te keren. Met als gevolg dat we 25 minuten later aan een niet afgeruimde tafel nog immer op de bestelde koffie zaten te wachten. Uiteindelijk werd het ons vanzelfsprekend te bar en riepen we eigenaresse mevrouw Favier die met haar innemendheid even vanzelfsprekend weer veel wist te herstellen. Dan de maaltijd. Goed, zonder meer. Voortreffelijk. Persoonlijk graadmetertje dat wij er op na houden en dat vrijwel nooit faalt is de mate van knapperigheid van gekookte groente als boontjes, bloemkool en witlof. Als dergelijke groente zonder half rauw te zijn toch nog zo'n drie a vier kauwbewegingen behoeft, dan kun je er donder op zeggen dat de kok zorg aan zijn werk heeft besteed en dat de rest ook prima is. Tussen haakjes: het tegenovergestelde gaat niet altijd op. Het komt voor dat de boontjes hap-slik-moes zijn en het vleesgerecht toch fijn is. Maar vaak gebeurt dat niet. In Nieuw Minerva hadden boontjes en Brussels lof precies dat kleine beetje knapperige dat ze moeten hebben en bleek zoals voorspeld de kwaliteit van het vleesgerecht navenant. Een schnitzel d la Minerva hadden wij en twee snel bruin gebakken varkensoestertjes Médaillon de pore Sultana ge naamd. Voor de schnitzel hoefde de godin zich perse niet te schamen. Even zacht als haar eigen vlees en met een schild van ham en ananas. Aan de varkensoestertjes vielen de rozijnen op die hen, licht geflambeerd als ze toch al waren met cognac en madeira, een smaak gaven tussen zacht en zoet in. Meer zacht dan zoet. Daarvóór hadden we ons al lekker gemaakt met een soepje Henri IV en een cocktail zilte oogst. De Petite Marmite van Henri was een helder groentesoepje. Van zich zelf zo lekker dat we er spijt van kregen hem te hebben bestrooid met de geraspte kaas waarmee hij werd geserveerd. De cocktail Fruits du mer had een behoorlijk pittig sausje. Het dessert dat halverwege Me schnitzel verscheen, was een vanille-ijsje met vruchten en werd oké gesigneerd. Mevrouw Favier, die in 30 jaar tijd Vrouwensteeg 11 tot Nieuw Minerva heeft gemaakt en haar zaak nog alsmaar blijft uitbreiden (onlangs kocht ze er nog twee pandjes aan de overkant bij) reageert op onze kritiek zonder ontwijkende verklaringen en zegt over de niet afgeruimde tafel rechtuit: „U hebt gelijk, dat mag niet voorkomen. Oorzaak ligt in de omstandigheid dat we geen partijen hadden en een aantal van onze mensen daarom een aag vrij kon nemen. De ober die u heeft bediend stond er in zijn eentje voor en moest daardoor zoveel uren maken dat hij er op een gegeven moment echt even tussen uit moest. Maar dat neemt niet weg dat u zich aan de nalatigheid terecht heeft gestoord." Onze rekening bedroeg 62.50. Daarbij werd in rekening gebracht voor: Menu bestaande uit: Petitie marmite Henri IV Médaillon de pore Sultana en Glacé vanille au macédome de fruits.../ 22.50 Cocktail fruits du mer... 12.50 Escalope Minerva... 12.50 Glas rode wijn... 3.- Koffie. 1.10 Gourmet

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3